Об утверждении Положения о наркологических организациях (больницах, диспансерах)
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2011 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2011 года № 6744. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-205/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В соответствии со статьями 7 и 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и в целях определения статуса и полномочий наркологических организаций Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.09.2018 № ҚР ДСМ-17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6173, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, июнь 2010 года, № 6) следующие изменения и дополнения:
в Типовых штатах и штатных нормативах организации здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
в главе 5:
дополнить пунктом 335-1 следующего содержания:
"335-1. Должности врачей-наркологов центра временной адаптации и детоксикации устанавливаются:
1 круглосуточный пост врачей-наркологов - на 20 коек центра временной адаптации и детоксикации.
Должность заведующего центром временной адаптации и детоксикации устанавливается на каждый центр.";
в абзаце третьем пункта 339 слово "подростков" заменить словом "детей";
пункт 345 изложить в следующей редакции:
"345. Две должности врача судебно-наркологического эксперта на каждую наркологическую организацию для проведения судебно-наркологических экспертиз. При числе судебно-наркологических экспертиз свыше 1000 в год, вводится дополнительно еще одна должность врача судебно-наркологического эксперта.";
дополнить пунктом 349-1 следующего содержания:
"349-1. Должности медицинских сестер в центре временной адаптации и детоксикации устанавливаются соответственно должностям врачей-наркологов.
Должности фельдшеров в центре временной адаптации и детоксикации устанавливаются соответственно должностям врачей-наркологов.
Должность старшей медицинской сестры центра временной адаптации и детоксикации устанавливается на каждый центр.";
дополнить пунктом 355-1 следующего содержания:
"355-1. Должности санитарок, санитарок-ваннщиц и санитаров по наблюдению центра временной адаптации и детоксикации устанавливается соответственно должностям врачей-наркологов.
Должность сестры-хозяйки центра временной адаптации и детоксикации устанавливается на каждый центр.".

Наркологиялық ұйымдар (ауруханалар, диспансерлер) жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 18 қаңтарда № 6744 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-205/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 7 және 32-баптарына сәйкес және Қазақстан Республикасындағы наркологиялық ұйымдардың мәртебесі мен өкілеттігін анықтау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.09.2018 № ҚР ДСМ-17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде 2010 жылғы маусымда № 6 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерінде:
5-тарауда:
Мынадай мазмұндағы 335-1-тармақпен толықтырылсын:
"335-1. Уақытша бейімдеу және детоксикация орталықтарының нарколог-дәрігерлерінің лауазымдары:
Нарколог-дәрігерлердің 1 тәуліктік посты - уақытша бейімдеу және детоксикация орталығының 20 төсегіне.
Уақытша бейімдеу және детоксикация орталығының меңгерушісі лауазымы әрбір орталыққа белгіленеді.";
339-тармақтың 3 абзацындағы "жасөспірімдер" деген сөз "балалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
345-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"345. Сот-наркологиялық сараптама жүргізу үшін әрбір наркологиялық ұйымға сот-наркологиялық сарапшы дәрігердің екі лауазымы. Егер жылына сот-наркологиялық сараптаманың саны 1000-нан асатын болса, онда сот-наркологиялық сараптамашы дәрігердің бір лауазымы қосымша енгізіледі.";
349-1-тармақ мынадай мазмұндағы баяндаумен толықтырылсын:
"349-1. Уақытша бейімдеу және детоксикация орталықтарының медициналық бике лауазымдары нарколог-дәрігерлер лауазымдарына сәйкес бекітіледі.
Уақытша бейімдеу және уытсыздандыру орталықтарының фельдшерлер лауазымдары нарколог-дәрігерлер лауазымдарына сәйкес бекітіледі.
Уақытша бейімдеу және уытсыздандыру орталықтарының аға медициналық бике лауазымы әр орталыққа бекітіледі.";
355-1-тармақ мынадай мазмұндағы баяндаумен толықтырылсын:
"355-1.Уақытша бейімдеу және уытсыздандыру орталықтарының санитар, санитар-жуындырушы және бақылау бойынша санитар лауазымдары нарколог-дәрігерлер лауазымдарына сәйкес бекітіледі.
Уақытша бейімдеу және уытсыздандыру орталықтарының шаруашылық-бикесі лауазымы әр орталыққа бекітіледі.".

3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиеву А.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль исполнения настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Б. Садыков
Утверждено приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 января 2011 года № 2
Положение
о наркологических организациях (больницах, диспансерах)
Сноска. Положение утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.09.2018 № ҚР ДСМ-17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (Төлеғалиева А.Ғ.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыстар жөніндегі департаменті (Бисмильдин Ф.Б.) аталған бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін заңнамада бекітілген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Аталған бұйрықтың орындалуына бақылау жүргізу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Б. Садықов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрдің м.а.
2011 жылғы 5 қаңтардағы
№ 2 бұйрығымен бекітілген
Наркологиялық ұйымдар (ауруханалар, диспансерлер) туралы ереже
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.09.2018 № ҚР ДСМ-17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.