Об утверждении статистических форм общегосударственного статистического наблюдения по статистике занятости и инструкции по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 августа 2011 года № 220. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2011 года № 7149. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 08.12.2014 № 71 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 30.07.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
2) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 30.07.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
3) Статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Молодежь на рынке труда" (код 1862105, индекс Т-003, периодичность единовременная) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Молодежь на рынке труда" (код 1862105, индекс Т-003, периодичность единовременная) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Достойный труд" (код 1872104, индекс Т-004, периодичность годовая) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Достойный труд" (код 1872104, индекс Т-004, периодичность годовая) согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель                               А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220

Жұмыспен қамтылу статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 10 тамыздағы № 220 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 31 тамызда № 7149 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 08.12.2014 № 71 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 30.07.2013 № 168 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi);
2) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 30.07.2013 № 168 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi);
3) "Еңбек нарығындағы жастар" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1862105, индексі Т-003, кезеңділігі біржолғы) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) "Еңбек нарығындағы жастар" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1862105, индексі Т-003, кезеңділігі біржолғы) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың4-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
5) "Лайықты еңбек" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1872104, индексі Т-004, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) "Лайықты еңбек" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1872104, индексі Т-004, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін атқарушы
Т.Дүйсенов_________________________
2011 жылғы 10 тамыз
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 1 қарашадағы
№ 301 бұйрығына 1-қосымша

Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 30.07.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 30.07.2013 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Представляется
территориальному органу
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более
40 часов
Статистическую форму
можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Код статистической формы
1862105
Молодежь на рынке труда
Индекс Т-003
Единовременная
Отчетный период год
Опрашиваются только члены домашних хозяйств в возрасте от 15 до 29 лет включительно
Срок представления – август
1. Наименование территории (населенного пункта) _____________________
2. Код населенного пункта по КАТО*..................
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)...............
4. Проспект, улица, площадь, переулок _______________________________
5. № дома....................................................
6. № квартиры................................................
7. № домашнего хозяйства.....................................

Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 30.07.2013 № 168 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына 2-қосымша
«Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы» жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1856102,
индексі T-002, кезеңділігі тоқсандық) толтыру бойынша нұсқаулық
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 30.07.2013 № 168 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 10 тамыздағы № 220 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Аумақтық органға тапсырылады
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттісін қоршаңыз)
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистикалық нысан коды 1862105
Индексі Т-003                       Еңбек нарығындағы жастар
Біржолғы                                         _ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| жыл
15-тен 29 жастағыларда қоса, тек қана үй шаруашылығының мүшелерінен сұралады.
Табыс ету мерзімі – тамыз
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы____________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _
АӘОЖ бойынша елді мекеннің коды *                |_|_|_|_|_|_|_|_|_|
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2-ауыл)                       _
|_|
Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше _____________________________________
_ _ _ _
5. Үйдің №.................................................|_|_|_|_|
_ _ _ _
6. Пәтер №................................................ |_|_|_|_|
_ _ _ _
7. Үй шаруашылығының.N.................................... |_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _

8. Код выборки...........................................
9. Респондент 1 _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
10. Дата проведения интервью:      число  месяц  год
11. Интервьюер _________________________________________  ___________
(фамилия, имя, отчество)           (подпись)
*) Классификатор административно-территориальных объектов ГК РК 11-2009
Внимание: Вопросник заполняется на респондентов в возрасте 15-29 лет
Сведения о членах домохозяйства в возрасте 15-29 лет

8. Іріктеу коды........................................|_|_|_|_|_|_|
9. 1-респондент ___________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
_ _       _ _       _ _
10. Сұхбат жүргізу күні             күні |_|_| айы |_|_| жыл |_|_|
11. Интервьюер _____________________________      __________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)                 (Қолы)
* Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші ҚР МК 11-2009
Назар салыңыз: Сауалдама 15-29 жастағы респонденттерге толтырылады
Үй шаруашылығының 15-29 жастағы мүшелері туралы мәліметтер

2. Другой член домашнего хозяйства
OTVET_LICO
2
2
2
2
2
БЛАГОДАРИМ ВАС ЗА ПОНИМАНИЕ И СОТРУДНИЧЕСТВО!
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Молодежь на рынке труда"
(код 1862105, индекс Т-003, периодичность единовременная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Молодежь на рынке труда" (код 1862105, индекс Т-003, периодичность единовременная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) код - номер варианта ответа.
2) домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
3) респондент - физическое лицо, представляющие данные по объекту статистического наблюдения в соответствии со статистической методологией.
3. Периодом обследования является август месяц, а критической (обследуемой) неделей устанавливается предпоследняя неделя августа месяца.
4. Статистическая форма заполняется на каждое отдельно взятое домохозяйство (семью), попавшее в выборку. Не допускается объединение в одном бланке статистической формы записи информации по респондентам, относящимся к разным домашним хозяйствам, даже если они проживают в пределах одного помещения. Если по одному и тому же адресу проживают две или три разные семьи (родственные или неродственные) или же появилась "вновь созданная" молодая семья, то на них заполняются разные (отдельные) бланки статистических форм.
5. Статистическая форма не заполняется на лиц, отсутствующих продолжительное время, независимо от того, что они считают этот адрес своим основным местом жительства:
студентов и учащихся всех учебных заведений, проживающих по месту учебы;
находящихся в командировке в других населенных пунктах или за рубежом шесть месяцев и более;
военнослужащих срочной службы в Вооруженных Силах, проживающих в казармах и военных зонах;
находящихся на лечении в больницах (шесть месяцев и более);
осужденных к наказанию в виде лишения свободы, проживающих в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
всех выбывших за шесть месяцев и более до обследуемой недели.
6. Статистическая форма заполняется на всех членов семьи в возрасте от 15 до 29 лет (включительно), каждому из них, лицо, уполномоченное на проведение опроса (далее - интервьюер), присваивает порядковый номер в соответствии с Контрольной карточкой состава домохозяйства (код 1856102, индекс Т-002, периодичность квартальная). Если число опрашиваемых в домохозяйстве превышает 5 человек, то на данное домохозяйство заполняются две и более статистических форм, на титульном листе которых делается пометка "Продолжение".
Фамилия, имя, отчество респондента, записанного первым, приводится полностью без сокращения (в том числе и на статистических формах с пометкой "Продолжение").

2. Үй шаруашылығының басқа мүшесі
OTVET_LICO
1
2
1
2
1
2
1
2
1
2
ТҮСІНІСТІК ПЕН ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫҢЫЗ ҮШІН АЛҒЫС АЙТАМЫЗ!
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына 4-қосымша
"Еңбек нарығындағы жастар" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (код 1862105, индекс Т-003, кезеңділігі біржолғы)
1. Бұл Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Еңбек нарығындағы жастар" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1862105, Т-003 индексі, кезеңділігі біржолғы) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) код - жауап нұсқасының нөмiрi.
2) үй шаруашылығы – бір немесе одан да көп жеке адамдардан құралған, бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын экономикалық субъект.
3) респондент - статистикалық әдіснамаға сәйкес статистикалық байқау объектісі бойынша деректерді ұсынатын жеке тұлға.
3. Зерттеу кезеңі тамыз айы болып табылады, ал сыни (зерттелетін) аптаға тамыз айының соңғы аптасы бекітіледі.
4. Статистикалық нысан іріктеуге түскен әрбір жеке үй шаруашылығына (отбасына) толтырылады. Статистикалық нысанның бір бланкісіне әртүрлі үй шаруашылықтарына жататын респонденттер жөніндегі ақпарат жазбаларын олар бір үйде бірге тұрса да, біріктіруге болмайды. Егер бір мекенжайда екі немесе үш әртүрлі отбасы (туысқан не туысқан емес) тұрып жатса, немесе жаңадан пайда болған жас отбасы отау құрса, оларға статистикалық нысанның басқа (бөлек) бланкілері толтырылады.
5. Статистикалық нысан осы мекенжайды өздерінің негізгі тұрғын жайы деп есептейтініне қарамастан, ол жерде ұзақ уақыт бойы тұрмаған мынадай адамдарға толтырылмайды:
барлық оқу орындарының оқитын жері бойынша тұратын студенттері мен оқушыларына;
басқа елді мекендерде немесе шетелдерде алты ай және одан да көп
уақыт іссапарда жүргендерге;
Қарулы Күштердің казармалары мен әскери аймақтарында мерзімді қызметте жүрген әскери қызметшілерге;
ауруханаларда емделуге жатқандарға (алты ай және одан да көп);
қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде тұратын бас еркінен айырылу жазасына кесілгендерге;
зерттелу аптасына дейінгі алты ай және одан көп бұрын кеткендердің бәріне.
6. Статистикалық нысан отбасының 15-29 жастағы (қоса) барлық мүшелеріне толтырылады, сұхбат жүргізуге уәкілеттігі бар тұлға (бұдан әрі - интервьюер) олардың әрқайсысына сұрау барысында Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасына сәйкес (коды 1856102, индексі Т-002, кезеңділігі тоқсандық) нөмірін береді. Егер үй шаруашылығында сұралатындардың саны 5 адамнан асса, онда ол үй шаруашылығына екі немесе одан көп статистикалық нысан толтырылады, олардың титулдық бетіне "Жалғасы" деген белгі соғылады.
Бірінші жазылған респонденттің тегі, аты, әкесінің аты қысқартусыз толық келтіріледі (соның ішінде "Жалғасы" деген белгі соғылған статистикалық нысандарда да).

7. При интервью зачитываются вопросы и делаются соответствующие отметки, записи в перечисленных вариантах. Код варианта ответа респондента обводится кружком.
Обращаем особое внимание на то, что при проведении интервью интервьюер зачитывает респондентам вопросы так, как они приведены в статистической форме и не отклоняется от приведенной формулировки вопроса.
Все ответы записываются со слов опрашиваемых, представление подтверждающих документов не требуется. На поставленные вопросы отвечают непосредственно сами респонденты, или совместно проживающие взрослые члены семьи, если последние могут дать исчерпывающие ответы на все вопросы статистической формы.
8. Особое внимание при проведении опроса интервьюер обращает на подсказы в графе "Переход к вопросу", где указан номер вопроса, к которому обращается после того или иного выбранного варианта ответа.
9. По завершении опроса интервьюер проверяет, не пропущены ли какие-либо вопросы, и, в обязательном порядке, благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает статистическую форму и, если все таки обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Представляется
территориальному органу
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40
часов
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Код статистической формы
1872104
Индекс Т-004
Годовая
Достойный труд Отчетный период год
Опрашиваются члены домашних хозяйств в возрасте 15 лет и старше
Срок представления – ноябрь
1. Наименование территории (населенного пункта) _____________________
2. Код населенного пункта по КАТО*..................
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село)...............
4. Проспект, улица, площадь, переулок _______________________________

7. Сұхбат кезінде сұрақтар оқылып беріледі және жауаптардың әртүрлі нұсқаларына тиісті белгілер соғылады немесе олар статистикалық нысанға жазылады. Респонденттің жауап нұсқасының коды дөңгелектеп қоршалады.
Сұхбатты жүргізу кезінде интервьюер респонденттерге сұрақтарды статистикалық нысанда қалай келтірілсе, сұрақтың келтірілген тұжырымынан өзгертпей оқып беруіне айрықша көңіл бөлу қажет.
Барлық жауаптар сұралғандардың сөздері бойынша жазылады, оларды растайтын құжаттар талап етілмейді. Статистикалық нысанда қойылған сұрақтардың жауаптарын респонденттердің тікелей өздерінен де, сондай-ақ статистикалық нысанның барлық сұрақтарына толық жауап бере алатын болса, отбасының бірге тұратын ересек мүшелерінен де алуға болады.
8. Сұрау жүргізген кезде "Сұраққа көшу" бағанындағы сөйлемге айырықша назар аудару керек, онда жауаптың әйтеуір бір таңдап алынған нұсқасынан кейін қойылатын сұрақтың нөмірі көрсетілген.
9. Пікіртерімді бітірген соң, интервьюер қандай болса да бір бөлімдер немесе сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін статистикалық нысанды тағы да бір рет қарап шығу қажет және респонденттерге ынтымақтастығы мен көмектері үшін міндетті түрде алғыс айту керек. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде статистикалық нысанды қайта қарап шығуы керек және егер қандай да бір сәйкессіздік тапса, онда қайта үй шаруашылығына баруы керек (жеке немесе телефонмен) және жеткіліксіз ақпаратты анықтауы керек
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 тамыздағы № 220 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Аумақтық органға тапсырылады
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистикалық нысан коды
1872104                            Лайықты еңбек
Индексі Т-004                                   _ _ _ _
Жылдық                       Есепті кезең жыл  |_|_|_|_| жыл
15 және одан жоғары жастағы үй шаруашылығының мүшелерінен сұралады
Табыс ету мерзімі – қараша
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы___________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _
2. АӘОЖ бойынша елді мекеннің коды*.................|_|_|_|_|_|_|_|_|
_
3. Елді мекен типінің коды (1-қала, 2–ауыл).....................|_|
4. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше___________________________________
_ _ _ _

5. № дома....................................................
6. № квартиры................................................
7. № домашнего хозяйства.....................................
8. Код выборки...........................................
9. Респондент 1 _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
10. Дата проведения интервью:      число  месяц  год
11. Интервьюер _________________________________________  ___________
(фамилия, имя, отчество)           (подпись)

5. Үйдің №.................................................|_|_|_|_|
_ _ _ _
6. Пәтердің № ............................................|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _
7. Үй шаруашылығының N.................................|_|_|_|_|_|_|
_ _ _ _ _ _
8. Іріктеу коды.........................................|_|_|_|_|_|_|
9. 1 респондент ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_ _       _ _         _ _ _ _
10. Интервьюді жүргізу күні    күні |_|_| айы |_|_| жылы  |_|_|_|_|
1. Интервьюер _________________________________________   _______
(тегі, аты, әкесінің аты)            (қолы)

*) Классификатор административно-территориальных объектов ГК РК 11-2009
Внимание: Вопросник заполняется на респондентов, ответивших в статистической
форме “Анкета выборочного обследования занятости населения” (индекс Т-001,
периодичность квартальная) на вопрос 13 (Имел ли респондент на прошлой
неделе работу или занятие хотя бы один час для получения дохода?) код 1(да)
Внимание: Интервьюер, заполните номер респондента согласно статистической форме
“Контрольная карточка состава домохозяйства” (индекс Т-002, периодичность квартальная)
Переход к
вопросу
Внимание: Вопрос 1 заполняется интервьюером на основании вопроса 22 статистической
формы “Анкета выборочного обследования занятости населения”
(индекс Т-001, периодичность квартальная)

*) Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші ҚР МК 11-2009
Назар салыңыз: Сұрақнама "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасы" (индексі Т-001, мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанындағы 13-сұрақтың (Сіз заттай не ақшалай табыс табу үшін өткен аптада ең кемі 1 сағат болса да белгілі бір жұмыс атқардыңыз ба?) 1-кодына (иә) жауап берген респонденттерге толтырылады
Назар салыңыз: Интервьюер, "Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы" статистикалық нысанына (индексі Т-002, мерзімі тоқсандық) сәйкес респонденттің нөмірін толтырыңыз
Сұраққа  көшу
Назар салыңыз:1-сұрақ “Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасы” (индексі Т-001, мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанының 22-ші сұрағы негізінде интервьюермен толтырылады

Статистическая форма заполняется на всех членов семьи в возрасте 15 лет и старше, каждому из них лицо, уполномоченное на проведение опроса (далее – интервьюер), присваивает порядковый номер в соответствии с Контрольной карточкой состава домохозяйства (код 1856102, индекс Т-002, периодичность квартальная). Если число опрашиваемых в домохозяйстве превышает 5 человек, то на данное домохозяйство заполняются две и более статистические формы, на титульном листе которых делается пометка "Продолжение".
Фамилия, имя, отчество респондента, записанного первым, приводится полностью без сокращения (в том числе и на статистических формах с пометкой "Продолжение").
При интервью зачитываются вопросы и делаются соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов или они записываются в статистическую форму. Код варианта ответа респондента обводится кружком.
Все ответы записываются со слов опрашиваемых, представление подтверждающих документов не требуется. На поставленные вопросы отвечают непосредственно сами респонденты, или совместно проживающие взрослые члены семьи, если последние могут дать исчерпывающие ответы на все вопросы статистической формы.
Обращаем особое внимание на то, что при проведении интервью интервьюер зачитывает респондентам вопросы так, как они приведены в статистической форме и не отклоняется от приведенной формулировки вопроса.
5. Статистическая форма заполняется на респондентов, ответивших "Да" на вопрос 13 статистической формы "Анкета выборочного обследования занятости населения" (код 1232102, индекс Т-001, периодичность квартальная).
Вопрос 1 статистической формы заполняется интервьюером на основании вопроса 22 статистической формы "Анкета выборочного обследования занятости населения" (код 1232102, индекс Т-001, периодичность квартальная).
6. Запись ответов в блоке клеток, где требуется указать количество часов, производится таким образом, чтобы все клетки в блоке были заполнены (4 часа - 04, 13 часов – 13 и так далее). При этом количество дней и часов округляется до целого числа.
7. Вопросы 9-16 заполняются респондентами, отметившими коды 1-3 в вопросе 25 статистической формы "Анкета выборочного обследования занятости населения" (Т-001).
Вопросы 27-28 статистической формы задаются только женщинам в возрасте до 49 лет.
8. Особое внимание при проведении опроса интервьюер обращает на подсказы в графе "Переход к вопросу", где указан номер вопроса, к которому обращается после того или иного выбранного варианта ответа.
9. По завершении опроса интервьюер проверяет статистическую форму, не пропущены ли какие-либо вопросы, и, в обязательном порядке, благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает статистическую форму и, если все-таки обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.

Статистикалық нысанның бланкісі отбасының 15 және одан жоғары жастағы барлық мүшелеріне толтырылады. Сұхбат жүргізуші (бұдан әрі - интервьюер) олардың әрқайсысына сұрау барысында Бақылау карточкасына (коды 1856102, индексі Т-002, мерзімі тоқсандық) сәйкес өз реттік нөмірін береді. Егер үй шаруашылығында сұралатындардың саны 5 адамнан асса, онда ол үй шаруашылығына екі немесе одан көп статистикалық нысан толтырылады, олардың титулдық бетіне "Жалғасы" деген белгі соғылады
Бірінші жазылған респонденттің тегі, аты, әкесінің аты қысқартусыз толық келтіріледі (соның ішінде "Жалғасы" деген белгі соғылған статистикалық нысандарда да).
Сұхбат кезінде сұрақтар оқылып беріледі, жауаптардың әртүрлі нұсқаларына тиісті белгілер соғылып, олар статистикалық нысанға жазылады. Респонденттің жауап нұсқасының коды дөңгелектеп қоршалады.
Барлық жауаптар сұралғандардың сөздері бойынша жазылады, оларды растайтын құжаттар талап етілмейді. Статистикалық нысанда қойылған сұрақтардың жауаптарын респонденттердің тікелей өздерінен де, егер статисткалық нысанның барлық сұрақтарына толық жауап бере алатын болса, отбасының бірге тұратын ересек мүшелерінен де алуға болады.
Сұхбатты жүргізу кезінде интервьюер респонденттерге сұрақтарды статистикалық нысанда қалай келтірілсе, сұрақтың келтірілген тұжырымынан өзгертпей оқып беруіне айрықша көңіл бөлу қажет.
5. Статистикалық нысанды "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттейтін" (коды 1232102, индексі Т-001, мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанындағы 13-сұраққа "иә" деп жауап берген респонденттер толтырады.
1-сұрақ "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттейтін" (коды 1232102, индексі Т-001, мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанындағы 22-ші сұрағы негізінде интервьюермен толтырылады.
6. Сағаттар санын көрсету талап етілетін торлардың блогында жауаптар жазбасы блоктағы торлардың бәрі толтырылып жазылатындай жүргізіледі. Мысалы, 4 сағат – 04, 13 сағат – 13 және тағы сол сияқты. Мұның өзінде күндер мен сағаттар толық санға дейін дөңгелектенеді.
7. 9-16 сұрақтар "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттейтін" (коды 1232102, индексі Т-001, мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанындағы 25-ші сұрақтың 1-3 кодтарына жауап берген респондентермен толтырылады.
Статистикалық нысанның 27-28 сұрақтары тек 29 жасқа дейінгі әйелдерге қойылады.
8. Сұрау жүргізген кезде "Сұраққа көшу" бағанындағы сөйлемге айрықша назар аудару керек, онда жауаптың әйтеуір бір таңдап алынған нұсқасынан кейін қойылатын сұрақтың нөмірі көрсетілген.
9. Пікіртерімді бітірген соң, қандай болса да бір бөлімдер немесе сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін интервьюер сауалнаманы тағы да бір рет қарап шығу қажет және респонденттерге ынтымақтастығы және көмектескендері үшін міндетті түрде алғыс айту керек. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде статистикалық нысанды қайта қарап шығуы керек және егер қандайда бір сәйкессіздік тапса, онда қайта үй шаруашылығына баруы керек (жеке немесе телефонмен) және жеткіліксіз ақпаратты анықтау керек.