О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 432 "Об утверждении Правил регистрации и требований, предъявляемых к иностранным перевозчикам"
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 25 октября 2011 года № 634. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 ноября 2011 года № 7294. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.06.2017 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 81 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 432 "Об утверждении Правил регистрации и требований, предъявляемых к иностранным перевозчикам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6587, опубликован в газетах "Казахстанская правда" от 07.01.2011 г., № 3 (26424); "Егемен Казахстан" от 9 ноября 2010 года № 461-468 (26311), следующие изменения:
в Правилах регистрации и требований, предъявляемых к иностранным перевозчикам, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основные определения и термины, используемые в настоящих Правилах:
1) уполномоченный орган в сфере гражданской авиации - Комитет гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
2) генеральный агент - юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, уполномоченное иностранным перевозчиком на продажу перевозок на территории Республики Казахстан, ответственное перед пассажирами за услуги, оказываемые иностранным перевозчиком, на основании договора с иностранным перевозчиком и доверенности от его имени;
3) иностранный перевозчик - иностранная авиакомпания, осуществляющая регулярные пассажирские перевозки, действующая на территории Республики Казахстан;
4) регистрация иностранного перевозчика - официальное признание уполномоченным государственным органом в сфере гражданской авиации правомочий иностранной авиакомпании в Республике Казахстан;

"Тіркеу және шетелдік тасымалдаушыларға қойылатын талаптар тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 432 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрдің м.а. 2011 жылғы 25 қазандағы № 634 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 қарашада № 7294 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.06.2017 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 81-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тіркеу және шетелдік тасымалдаушыларға қойылатын талаптар тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6587 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 9 қарашада № 461-468 (26311) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тіркеу және шетелдік тасымалдаушыларға қойылатын талаптар тәртібінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Тәртiпте пайдаланылатын негiзгi ұғымдар мен терминдер:
1) азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi орган – Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi;
2) бас агент - шетелдік тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдарды сатуға уәкілеттік берген, шетелдік тасымалдаушымен шарт және оның атынан сенімхат негізінде шетелдік тасымалдаушы көрсететін қызметтер үшін жолаушылар алдында жауапты Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын заңды тұлға;
3) шетелдiк тасымалдаушы – Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн, тұрақты жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын шетелдiк авиакомпания;
4) шетелдiк тасымалдаушыны тiркеу – азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның шетелдiк авиакомпаниялардың құқықтылықтарын Қазақстан Республикасының заңнамасында ресми тануы;

5) свидетельство о регистрации иностранного перевозчика - документ, выдаваемый уполномоченным органом в сфере гражданской авиации иностранному перевозчику (далее - Свидетельство)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Регистрации подлежат все иностранные перевозчики, осуществляющие свою деятельность в области гражданской авиации на территории Республики Казахстан через представительства, филиалы или генерального агента";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для регистрации иностранного перевозчика заявитель представляет в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию устава юридического лица (иностранного перевозчика), свидетельства об учетной регистрации представительства, филиала или свидетельства о государственной регистрации генерального агента;
3) копию положения о представительстве, филиале иностранного перевозчика в Республике Казахстан, либо устава генерального агента;
4) копии заключенного на соответствующий финансовый год договора на аэропортовое обслуживание, агентских договоров в Республике Казахстан;
5) копию доверенности на главу представительства, филиала иностранного перевозчика, либо на генерального агента";
в пункте 6 подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) выдача уполномоченным органом Свидетельства о регистрации иностранного перевозчика согласно приложению 2 к настоящим Правилам или письменного уведомления об отказе в регистрации иностранного перевозчика.";
приложение 1 к Правилам регистрации и требований, предъявляемым к иностранным перевозчикам изложить согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Смагулов Б.Ж.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
А. Бектуров
Приложение
к приказу Министра
транспорта и коммуникации
от 25 октября 2011 года № 634
Приложение 1
к Правилам регистрации и требованиям,
предъявляемым к иностранным перевозчикам
Форма
Заявление
Прошу Вас зарегистрировать иностранного перевозчика
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование авиакомпании)
Сведения об авиакомпании:

5) шетелдiк тасымалдаушыны тiркеу туралы куәлiк - азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi орган шетельдік тасымалдаушыға беретiн құжат (бұдан әрi – Куәлiк)";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының аумағындағы азаматтық авиация саласында өзінің қызметін өкілдіктер, филиалдар немесе бас агенттік арқылы жүзеге асыратын барлық шетелдік тасымалдаушылар тіркеуге жатады";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өтiнiш берушi Куәлiктi алу үшiн азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) өтiнiш берушiнiң осы Тәртiпке 1-қосымша нысанына сәйкес Куәлiктi алуға жазбаша өтiнiшi;
2) заңды тұлға жарғысының, өкілдікті, филиалды есептік тіркеу туралы куәліктің немесе бас агентті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасындағы шетелдік тасымалдаушының өкілдігі, филиалы туралы ереженің немесе бас агент жарғысының көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасында шетелдiк тасымалдаушының тиiстi қаржылық жылға жасалған әуежайлық қызмет көрсету шартының, агенттiк шарттардың көшiрмелерi;
5) шетелдік тасымалдаушы өкілдігінің, филиалының басшысына немесе бас агентке сенімхаттың көшірмесі";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті органның осы Тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес Шетелдік тасымалдаушыны тіркеу туралы куәлікті немесе шетелдік тасымалдаушыны тіркеуден бас тарту туралы жазбаша хабарламаны беру.";
Тіркеу және шетелдік тасымалдаушыларға қойылатын талаптар тәртібіне 1-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.Ж. Смағұлов) белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
А.Бектұров
Көлік және коммуникация
министрінің
2011 жылғы 25 қазандағы
№ 634 бұйрығына
қосымша
Тіркеу және шетелдік
тасымалдаушыларға қойылатын
талаптар тәртібіне
1-қосымша
Нысан
Өтініш
Сізден_____________________________________________________________________________________________________________________________ туралы
(авиакомпанияның атауы)
куәлік беруіңізді сұраймыз.
Авиакомпания туралы мәліметтер:

1. Форма собственности _____________________________________________
__________________________________________________________________
2. Год создания ____________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации юридического лица
________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)
4. Банковские реквизиты _____________________________________________
__________________________________________________________________
(№ расчетный счет, корреспондентский счет, МФО, наименование и
местонахождение банка)
5. Юридический адрес и другие реквизиты _____________________________
__________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс, телетайп, телеграфные и
__________________________________________________________________
телефонные условные позывные, коды ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН)
6. ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя
предприятия (далее - ФИО)
7. Прилагаемые документы ___________________________________________
Руководитель авиакомпании:
________________________ _____________________
(ФИО) (подпись, дата)
Заявление принято к рассмотрению _____ ____________ 20__ г.

1. Меншік нысаны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Құрылған жылы
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
3. Заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлік
_________________________________________________________________________________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)
4. Банк реквизиттері_________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№ есеп/шоты, қор/шоты, банктің атауы және орналасқан жері)
5. Заңды мекен-жайы және басқа реквизиттері__________________________
_____________________________________________________________________
(почталық мекен-жайы, телефон, телефакс, телекс, телетайп,
телеграфтық ж/е
_____________________________________________________________________
телефондық шартты шақырулары, ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН кодтары)
6.___________________________________________________________________
(кәсіпорынның бірінші басшысының Т.А.Ә)
7. Қоса берілген құжаттар____________________________________________
_____________________________________________________________________
Авиакомпания басшысы:
_________________________ _____________________
(Т.А.Ә) (қолы, күні)
Өтініш қарау үшін қабылданды 20 __ жылғы ____________