Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2011 года № 7330. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 7 августа 2014 года № 80
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 07.08.2014 № 80 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования ведения единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственной правовой статистике и специальных учетах», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система) согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его официальное опубликование и направить субъектам правовой статистики и специальных учетов для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 ноября 2011 года № 122
ИНСТРУКЦИЯ
по ведению единого карточного учета заявлений,
сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях,
происшествиях, уголовных дел, результатов их
расследования, прокурорского надзора и
судебного рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)

Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 желтоқсанда № 7330 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 тамыздағы № 80 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 07.08.2014 № 80 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізуді одан әрі жетілдіру мақсатында, «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулық (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтары осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін, оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін және құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                     А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 18 қарашадағы
№ 122 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу,
прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы
өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет порядок ведения единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, их субъектах, уголовных дел, материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовных дел, производства предварительного следствия и дознания, прокурорского надзора и отправления правосудия (далее - Инструкция).
2. Назначение единого карточного учета (далее - учет) заключается в прозрачном статистическом наблюдении за досудебным производством по уголовному делу и обеспечении государственных органов, физических и юридических лиц объективными и достоверными данными о состоянии преступности, деятельности органов уголовного преследования, суда и органов, ведающих исполнением наказаний, посредством ведения единой унифицированной статистической системы (далее - ЕУСС).
3. Учет ведется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальными управлениями Комитета по правовой статистике и специальным учетам, приравненными к ним (далее - Управление), группами и сотрудниками управлений, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах (далее - подразделения управлений).
4. К упоминаемым в настоящей Инструкции субъектам правовой статистики и специальных учетов (далее - субъект) относятся государственные органы, осуществляющие уголовное преследование, органы, ведающие исполнением наказаний, прокуроры и суды.
5. Учет заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, лиц, их совершивших, результатов деятельности органов следствия, дознания, прокуратуры и суда основывается и осуществляется путем выставления информационных учетных документов (далее - карточки), перечисленных в главе 2 настоящей Инструкции, в органы правовой статистики и специальных учетов (далее - уполномоченный орган).
6. Регистрация заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях (карточки форм ЗС-1, ЗС-2) производится субъектами в электронном или в бумажном формате.
7. Карточки в сроки, предусмотренные настоящей Инструкцией, предоставляются субъектами в соответствующие управления (подразделения управлений), которые обеспечивают их регистрацию, автоматизированную обработку, а также формируют на их основе отчеты.
2. Формы карточек
8. Формирование уголовно-правовой статистики осуществляется на основании следующих форм карточек:

1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер, хабарламалар, шағымдар мен өзге де ақпарат, олардың субъектілері, қылмыстық істер, қылмыстық істерді қозғаудан бас тарту туралы қаулылары шығарылған материалдар, алдын ала тергеу мен анықтау ісін жүргізу, прокурорлық қадағалау және сот төрелігін іске асыру туралы бірыңғай карточкалық есебін жүргізудің тәртібін айқындайды (бұдан әрі – Нұсқаулық).
2. Бірыңғай карточкалық есепке алуды (бұдан әрі – есепке алу) белгілеу қылмыстық іс бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуге ашық статистикалық байқау жүргізуден және мемлекеттік органдарды, жеке және заңды тұлғаларды қылмыстылық жағдайы, қылмыстық қудалау органдарының, соттардың және жазаның орындалуын бақылайтын органдар қызметі туралы бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйені (бұдан әрі – ББСЖ) жүргізу арқылы объективті және айқын мәліметтермен қамтамасыз етуден тұрады.
3. Есепке алуды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет), Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық басқармалары, соларға теңестірілгендер (бұдан әрі – Басқарма), аудандық және соларға теңестірілген прокуратураларда орналастырылған басқармалардың топтары мен қызметкерлері (бұдан әрі – басқармалардың бөлімшелері) жүргізеді.
4. Осы Нұсқаулықта ескерілген құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне (бұдан әрі – субъект) қылмыстық қудалауды іске асыратын мемлекеттік органдар, жазаның орындалуын бақылайтын органдар, прокурорлар мен соттар жатады.
5. Қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, өзге де ақпаратты, тергеу, анықтау, прокуратура және сот органдары қызметінің нәтижелерін есепке алу осы Нұсқаулықтың 2-тарауында аталған ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – карточкалар) құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына (бұдан әрі – уәкілетті орган) қою арқылы негізделіп, жүзеге асырылады.
6. Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпаратты тіркеуді (3С-1, 3С-2 нысанды карточкалар) субъектілер электрондық немесе қағаздағы форматта жүргізеді.
7. Карточкаларды субъектілер осы Нұсқаулықта көзделген мерзімдерде олардың тіркелуін, автоматтандырылған өңделуін және солардың негізінде есептердің қалыптастырылуын қамтамасыз ететін тиісті басқармаларға (басқарма бөлімшелеріне) ұсынады.
2. Карточкалардың нысандары
8. Қылмыстық-құқықтық статистиканы қалыптастыру карточкалардың мынадай нысандарының негізінде жүзеге асырылады:

1) форма ЗС-1 «Карточка учета заявления, сообщения и иной информации о преступлении, происшествии» (далее – карточка формы ЗС-1) согласно приложению 1 к настоящей Инструкции;
2) форма ЗС-2 «Карточка учета решения по зарегистрированному заявлению, сообщению о преступлении» (далее – карточка формы ЗС-2) согласно приложению 2 к настоящей Инструкции;
3) форма 1.0 «Карточка учета преступления» (далее – карточка формы 1.0) согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
4) форма 1.1 «Карточка о ходе и результатах предварительного следствия (дознания)» (далее – карточка формы 1.1) согласно приложению 4 к настоящей Инструкции;
5) форма 2.0 «Карточка на лицо, совершившее преступление» (далее – карточка формы 2.0) согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
6) форма 2.1 «Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное» (далее – карточка формы 2.1) согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
7) форма 2.2 «Карточка по рассмотрению судом ходатайств об избрании меры пресечения арест, домашний арест, продлении срока, отмене, изменении ареста, домашнего ареста, об обжаловании и опротестовании санкций суда» (далее – карточка формы 2.2) согласно приложению 7 к настоящей Инструкции;
8) форма 3.0 «Карточка о решении прокурора по уголовному делу» (далее – карточка формы 3.0) согласно приложению 8 к настоящей Инструкции;
9) форма 1-Н «Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров и площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества» (далее – карточка формы 1-Н) согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.
Реквизиты карточек по анкетным данным о лицах (фамилия, имя, отчество, год рождения) заполняются на основании документов, удостоверяющих личность.
9. Цифровые коды для обозначения страны и национальности граждан иностранного государства, потерпевших от преступных посягательств, а также лиц, совершивших преступления, должны соответствовать «Словарю государств мира» согласно приложению 10 к настоящей Инструкции и «Словарю национальностей» согласно приложению 11 к настоящей Инструкции.
3. Ведение и постановка на учет карточек
10. При заполнении карточек необходимо подчеркивать имеющиеся в них данные в соответствии с материалами по заявлению, сообщению о преступлении, уголовным делом.
Прокурор при подписании карточки, составленной следователем либо дознавателем (начальником органа дознания), специальным прокурором обязан произвести сверку соответствия данных карточки с материалами дела, и после подписания карточки направить ее посредством соответствующей канцелярии в сроки, установленные настоящей Инструкцией, уполномоченному органу.
Не допускается внесение изменений в карточки после подписания их прокурором.

1) осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес «Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініш, хабарлама және өзге де ақпаратты есепке алу каротчкасы» ЗС-1 нысаны (бұдан әрі - ЗС-1 нысанды карточка);
2) осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес «Қылмыс туралы тіркелген өтініш, хабарлама бойынша шешімді есепке алу карточкасы» ЗС-2 нысаны (бұдан әрі - ЗС-2 нысанды карточка);
3) осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес «Қылмысты есепке алу карточкасы» 1.0 нысаны (бұдан әрі – 1.0 нысанды карточка);
4) осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес «Алдын ала тергеудің (анықтаудың) барысы және нәтижесі туралы карточка» 1.1 нысаны (бұдан әрі – 1.1 нысанды карточка);
5) осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес «Қылмыс жасаған адамға карточка» 2.0 нысаны (бұдан әрі – 2.0 нысанды карточка);
6) осы Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес «Күдікті, айыпталушы, ұсталған немесе қамауға алынған адамға арналған карточка» 2.1 нысаны (бұдан әрі – 2.1 нысанды карточка);
7) осы Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес «Қамауда ұстау, үйде қамап ұстау бұлтартпау шараларын таңдау туралы, қамауда ұстау, үйде қамап ұстау мерзімін ұзартуды, күшін жоюды, өзгертуді және қамауда ұстауды, үйде қамап ұстауды беруден бас тару туралы, сот санкциясына шағымдану және наразылық білдіру туралы қолдаухатты соттың қарауы жөніндегі карточка» 2.2 нысаны (бұдан әрі – 2.2 нысанды карточка);
8) осы Нұсқаулықтың 8-қосымшасына сәйкес «Қылмыстық іс бойынша прокурор шешімі туралы карточка» 3.0 нысаны (бұдан әрі – 3.0 нысанды карточка);
9) осы Нұсқаулықтың 9-қосымшасына сәйкес «Алып қойылған және жойылған есірткілік құралдарды, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды, прекурсорларды және құрамында есірткілік заттар бар өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу карточкасы» 1-Н нысаны (бұдан әрі – 1-Н нысанды карточка).
Адамдар туралы сауалнама деректері бойынша карточка деректемелері (тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы) жеке басты куәландыратын құжаттар негізінде толтырылады.
9. Қылмыстық қол сұғушылықтардан жәбірленген шетелдік мемлекет азаматтарының, сондай-ақ қылмыс жасаған адамдардың елін және ұлтын белгілеуге арналған сандық кодтар осы Нұсқаулықтың 10-қосымшасына сәйкес «Әлем мемлекеттерінің сөздігіне» және осы Нұсқаулықтың 11-қосымшасына сәйкес «Ұлттар сөздігіне» сәйкес келуі қажет.
3. Карточкаларды жүргізу мен есепке қою
10. Карточкаларды толтыру кезінде қылмыс туралы өтініш, хабарлама бойынша материалдармен, қылмыстық іспен сәйкестікте оларда бар мәліметтердің астын сызып отыру қажет.
Тергеуші немесе анықтаушы (анықтау органының бастығы), арнайы прокурор құрған карточкаға прокурор қол қою кезінде карточка мәліметтерінің іс материалдарымен сәйкестігін салыстырып тексеруге және карточкаға қол қойғаннан кейін оны тиісті кеңсе арқылы осы Нұсқаулықта белгіленген мерзімде уәкілетті органға тапсыруға міндетті.
Карточкаларға прокурордың қолы қойылғаннан кейін оған өзгерістер енгізуге жол берілмейді.

Представленные субъектами карточки, кроме карточек форм ЗС-1 и ЗС-2 регистрируются в канцелярии уполномоченного органа и в течение 24 часов подлежат вводу в автоматизированный банк данных ЕУСС (далее – АБД ЕУСС) Управления. Своевременность ввода карточек в АБД ЕУСС, а также обоснованность сведений, вносимых изменений в АБД ЕУСС обеспечивает начальник соответствующего Управления.
11. Карточки, указанные в пункте 8 главы 2 настоящей Инструкции, после выставления подлежат отражению в Книге учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях (далее - КУЗИ) (формы ЗС-1, ЗС-2), в Едином журнале учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших, уполномоченного органа (формы 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 1-Н,) согласно приложению 12 к настоящей Инструкции, в журнале учета карточек по административным делам и отказным материалам по фактам изъятия и уничтожения наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП) (формы № 1-Н по делам административного производства и иным актам, согласно приложению 13 к настоящей Инструкции).
12. Карточки (форм 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 3.1, 1-Н), заполненные и подписанные должностным лицом (должностными лицами) субъекта в течение 24 часов с момента принятия процессуального решения предоставляются для регистрации в уполномоченный орган, но не позднее следующего рабочего дня. Если следующий рабочий день приходится на выходной либо праздничный день, рабочим днем считается следующий за ним рабочий день.
13. Регистрация материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, производится в Журнале учета материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела. Указанный журнал ведется всеми подразделениями субъектов и хранится в течение срока, установленного ведомственными нормативными правовыми актами, регламентирующими ведение делопроизводства.
14. Субъекты в течение 24 часов с момента регистрации заявления, сообщения, поступивших в дежурную часть вносят в электронную КУЗИ сведения карточки формы ЗС-1 и с момента принятия процессуального решения сведения карточки формы ЗС-2, но не позднее следующего рабочего дня.
Оригиналы бумажных вариантов карточек форм ЗС-1, ЗС-2 хранятся у субъектов.
15. В случае возбуждения и рассмотрения судами дел частного обвинения выставляются карточки 1.0 и 2.0 для учета преступлений и лиц, их совершивших. Информационные учетные документы (в XML варианте, (согласованном с Комитетом) предоставляются из Верховного Суда Республики Казахстан централизованно в Комитет.

ЗС-1, ЗС-2 нысанды карточкалардан басқа, субъектілер ұсынған карточкалар уәкілетті органның кеңсесінде тіркеледі және 24 сағат ішінде Басқарманың ББСЖ автоматтандырылған деректер банкіне (бұдан әрі – ББСЖ АДБ) енгізуге жатады. ББСЖ АДБ-ға карточкаларды енгізудің уақтылы болуын, сонымен қатар ББСЖ АДБ-дағы мәліметтердің, енгізілген өзгерістердің негізділігін тиісті Басқарма бастығы қамтамасыз етеді.
11. Осы Нұсқаулықтың 2-тарауы 8-тармағында көрсетілген карточкалар қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпаратты Есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨАЕК) (ЗС-1, ЗС-2 нысандары), осы Нұсқаулықтың 12-қосымшасына сәйкес уәкілетті органның Қылмыстық істер, қылмыстар және оларды жасаған адамдарды бірыңғай есепке алу журналында (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 1-Н нысандары), (осы Нұсқаулықтың 13-қосымшасына сәйкес әкімшілік іс жүргізу істері және басқа да актілер бойынша № 1-Н нысанды) есірткілік құралдарды, жүйкеге әсер ететін, улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕЖП) алып қою және жою деректері жөніндегі әкімшілік істер бойынша және бас тарту материалдары бойынша карточкаларды есепке алу журналында тіркеуге жатады.
12. Субъектінің лауазымды тұлғасы (лауазымды тұлғалары) толтырып, қол қойған (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 3.1, 1-Н нысанды) карточкалар іс жүргізу шешімінің қабылданған сәтінен бастап 24 сағаттың ішінде уәкілетті органға тіркеу үшін келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей тапсырылуы қажет. Егер келесі жұмыс күні демалысқа немесе мереке күніне келсе, жұмыс күні болып одан кейінгі келесі жұмыс күні саналады.
13. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды тіркеу, Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды есепке алу журналында іске асырылады. Аталған журналды субъектілердің барлық бөлімшелері жүргізеді және іс қағаздарын жүргізуді реттейтін ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен белгіленген мерзімнің ішінде сақталады.
14. Субъектілер кезекші бөлімдерге келіп түскен өтініштерді, хабарламаларды тіркеген сәттен бастап 24 сағат ішінде келесі жұмыс күнінен кешіктірмей ЗС-1 нысанды карточка мәліметтерін және іс жүргізу шешімі қабылданған сәттен бастап 3С-2нысанды карточка мәліметтерін электрондық ӨАЕК-ге енгізеді.
3С-1, 3С-2 нысанды карточкалардың қағаздағы түрлерінің түпнұсқалары субъектілерде сақталады.
15. Жеке айыптау істерін соттар қозғаған және қараған жағдайда қылмыстарды және оларды жасаған адамдарды есепке алу үшін 1.0, 2.0 нысанды карточкалар қойылады. Ақпараттық есепке алу құжаттары (Комитет келіскен XML-нұсқасындағы) Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотынан орталықтандырылып, Комитетке ұсынылады.

Если судом дело в порядке пункта 3 части 1 статьи 394 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) передается для расследования в орган уголовного преследования, то информационные учетные документы не выставляются, XML документы не выгружаются.
16. В управлениях в целях учета и контроля ведется контрольный Единый журнал, куда регистрируются карточки, направленные подразделениями управлений.
17. Учет карточек о воинских преступлениях, их субъектах, уголовных делах, деятельности военных органов следствия, дознания, прокуратуры и суда, и лиц, осужденных за воинские преступления, производится Военным управлением в соответствии с требованиями настоящей Инструкции.
Учету в Военном управлении также подлежат преступления, совершенные военнослужащими, лицами, проходящими военную службу по призыву или контракту в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях, гражданами, пребывающими в запасе, во время прохождения ими воинских сборов, лицами гражданского персонала воинских частей, соединений, учреждений в связи с исполнением ими служебных обязанностей или в расположении этих частей, соединений, учреждений и приравненными к ним лицами.
18. Карточки о преступлениях, дела о которых находятся в производстве центральных структур органов уголовного преследования, выставляются в соответствующее Управление по месту совершения преступления.
19. Карточки о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 330 и частью 1 статьи 331 Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК), возбужденные органами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - ПС КНБ РК), выставляются в управления по месту совершения преступления. Уголовные дела и материалы, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по таким преступлениям, регистрируются в соответствии с кодировкой, выделенной для органов ПС КНБ РК. При возбуждении уголовного дела ПС КНБ РК по иным статьям УК РК, карточки выставляются в управления по месту совершения преступления.
20. Уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов уголовного преследования данного района, города, области, выделенные дела из ранее соединенных, а также поступившие для производства дополнительного расследования или выполнения отдельных поручений, а также других областей Республики Казахстан повторной регистрации не подлежат.
Подлежат регистрации дела, поступившие из органов уголовного преследования других государств, в том числе Содружества Независимых Государств (далее – СНГ). При поступлении уголовного дела из органов уголовного преследования других государств, Управление ставит его на учет, как вновь зарегистрированное с присвоением ему нового номера.

Егер сот істі ҚР ҚІЖК 394-бабы 1-бөлігі 3-тармағы тәртібінде қылмыстық қудалау органына тергеуге берсе ақпараттық есепке алу құжаттары ұсынылмайды, XML құжаттары жүктелмейді.
16. Басқармаларда есепке алу және бақылау жүргізу мақсатында Бірыңғай бақылау журналы жүргізіледі, оған басқарма бөлімшелері жолдаған карточкалар тіркеледі.
17. Әскери қылмыстар, олардың субъектілері, қылмыстық істер, әскери тергеу, анықтау, прокуратура органдарының және соттардың қызметтері туралы, сондай-ақ әскери қылмыстар жасағаны үшін сотталған тұлғалар карточкаларының есебін осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес Әскери басқарма жүргізеді.
Сондай-ақ Әскери басқармадағы есепке әскери қызметкерлердің, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлерінде және әскери құрылымдарында шақыру немесе келісім шарт бойынша әскери қызметтерін өтеп жүрген тұлғалардың, запаста жүрген азаматтардың әскери жиындар өту кездерінде, қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты әскери бөлімдердегі, құрамалардағы, мекемелердегі немесе осы әскери бөлімдердің, құрамалардың, мекемелердің орналасқан жерлеріндегі азаматтық қызметшілердің және соларға теңестірілген тұлғалардың жасаған қылмыстары жатады.
18. Істері қылмыстық қудалау органдарының орталық құрылымдарында іс жүргізуде жатқан қылмыстар туралы карточкалар қылмыстың жасалған жері бойынша тиісті Басқармаға жіберіледі.
19. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК ШҚ) органдары қозғаған Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 330-бабы 1-бөлігі және 331-бабы1-бөліктерінде (бұдан әрі – ҚР ҚК) көзделген қылмыстар туралы карточкалар қылмыстың жасалған жері бойынша басқармаларға қойылады. Осындай қылмыстар бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстық істер мен материалдар ҚР ҰҚК ШҚ органдарына арналып белгіленген кодтауға сәйкес тіркеледі. ҚР ҚК басқа да баптары бойынша ҚР ҰҚК ШҚ қылмыстық ісін қозғау кезінде карточкалар басқармаға қылмыстың жасалған жері бойынша қойылады.
20. Аталған ауданның, қаланың, облыстың басқа да қылмыстық қудалау органдарынан тергеуде болуына қарай келіп түскен қылмыстық істері, бұрын біріктірілгендерден бөлектенген істер, сондай-ақ қосымша тергеу жүргізуге немесе жеке тапсырмаларды орындауға келіп түскен, сонымен қатар Қазақстан Республикасы басқа облыстарының істері қайта тіркелуге жатпайды.
Басқа мемлекеттердің, соның ішінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі – ТМД) қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен істер тіркелуге жатады. Қылмыстық іс басқа мемлекеттердің қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскенде Басқарма қылмыстық іске жаңа нөмір беріп, қайта тіркелген ретінде есепке алады.

21. Карточки, имеющие подчистки, исправления и иные корректировки на учет не принимаются. В этом случае, ненадлежаще оформленные карточки в день поступления подлежат возврату для замены сопроводительным письмом через прокурора, осуществляющего надзор, который обеспечивает контроль, за ее повторным выставлением либо дооформлением. Повторно карточки должны быть выставлены не позднее 24 часов с момента возврата.
Сотрудниками Комитета и управлений не производится самостоятельное исправление сведений информационных учетных документов.
22. В случаях необходимостью корректировки реквизитов и удаления, ошибочно внесенных в базу данных сведений карточек, субъект направляет ходатайство, согласованное с надзирающим прокурором в Управление. Управление проверяет обоснованность удаления сведений карточек в суточный срок, а в предотчетный период – в день поступления, о чем информирует субъекта и надзирающего прокурора.
23. Полнота и достоверность сведений, содержащихся в карточках, своевременность их представления в управления обеспечиваются лицами, подписавшими карточки.
4. Выставление карточки формы ЗС-1
24. Карточка формы ЗС-1 выставляется после регистрации в КУЗИ заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии субъектами.
Карточка формы ЗС-1 состоит из двух частей. Часть первая носит общие сведения о зарегистрированном заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии: наименование субъекта, зарегистрировавшего заявление, сообщение; район совершения преступления, происшествия; номер заявления, сообщения о преступлении, происшествии; номер талона о принятии заявления; данные о первоначальной регистрации номер и дата; дата поступления карточки в Управление; сведения о заявителе и потерпевших, описание события (происшествия), сумма ущерба данные о подозреваемых.
Часть вторая карточки (на обороте) содержит сведения о сообщении (заявлении), имеющем признаки криминального характера: об укрытом от учета заявлений, об органе, выявившего укрытое от учета заявление и откуда оно поступило, исходящий номер и дата; номер регистрации в КУЗИ; квалификация преступления, категория преступлений, линия работы; дополнительные отметки; для внутриведомственного оперативного учета (по усмотрению субъекта): данные о заявителе, адрес заявителя (организации), потерпевших, месте совершения преступления, подозреваемом, о выезде на место происшествия, кому поручено рассмотрение и службе.
Под заявлением, сообщением, содержащим сведения криминального характера понимается – заявление или сообщение о преступлении, по результатам рассмотрения, которых принимается решение в порядке статьи 185 УПК РК.

21. Тазартып өшірілген, түзетілген және басқа да түзетулері бар карточкалар есепке алуға қабылданбайды. Бұл жағдайда, тиісті түрде ресімделмеген карточкалар ауыстыру үшін оның қайта жіберілуіне не толық ресімделуіне бақылауды қамтамасыз ететін қадағалаушы прокурор арқылы ілеспе хатпен түскен күні қайтарылады. Карточкалар қайтарылған кезден бастап 24 сағаттан кешіктірілмей қайтадан қойылуы қажет.
Комитет пен басқарма қызметкерлері ақпараттық есепке алу құжаттарындағы мәліметтерге өздігінше түзету енгізбейді.
22. Карточка мәліметтерінің деректер базасындағы қате енгізілген деректемелерге түзету енгізу, жою қажет болған жағдайда субъект қадағалаушы прокурор келіскен қолдаухатты Басқармаға жолдайды. Басқарма тәуліктік мерзімде карточка мәліметтерін жоюдың негізділігін, ал есеп алдындағы кезеңде – бұл туралы субъектіні және қадағалаушы прокурорды ақпараттандыра отырып, түскен күні тексереді.
23. Карточкаларда қамтылатын мәліметтердің толықтығы мен айқындылығын, оның басқармаға уақытылы ұсынылуын карточкаларға қол қоятын тұлғалар қамтамасыз етеді.
4. ЗС-1 нысанды карточканың қойылуы
24. ЗС-1 нысанды карточка қылмыс, оқиға туралы өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпарат ӨАЕК-ге тіркелгеннен кейін қойылады.
ЗС-1 нысанды карточка екі бөлімнен тұрады. Бірінші бөлімде қылмыс, оқиға туралы тіркелген өтініш, хабарлама және өзге де ақпарат туралы жалпы мәліметтер бар: өтінішті, хабарламаны тіркеген субъектінің атауы; қылмыс, оқиға жасалған аудан; қылмыс, оқиға туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі; өтінішті қабылдау туралы талонның нөмірі; бастапқы тіркеу нөмірі мен күні туралы мәліметтер; карточканың Басқармаға келіп түскен күні; өтініш беруші және жәбірленушілер туралы мәліметтер, оқиғаны баяндау, залалдың сомасы, күдіктілер туралы деректер.
Карточканың екінші бөлімі (екінші жағында) криминалдық сипаттағы белгілері бар хабарламалар (өтініштер) туралы мәліметтерді қамтиды: есепке алудан жасырылған өтініштер туралы, есепке алудан жасырылған өтініштерді және қайдан келіп түскенін, шығыс нөмірі мен күнін анықтаған орган туралы; ӨАЕК-дегі тіркеу нөмірі; қылмысты саралау, қылмыс санаты, жұмыс бағыты; қосымша белгілер; ішківедомстволық жедел есепке алу үшін (субъектінің қарауы бойынша): өтініш беруші, өтініш берушінің (ұйымның), жәбірленушілердің мекенжайы, қылмыстың жасалған жері, күдікті туралы, қарау тапсырылғанның оқиға орнына баруы, қызметі туралы деректер.
Криминалдық сипаттағы мәліметтерді қамтыған өтініштер, хабарламалар – шешім ҚР ҚІЖК 185-бабы тәртібінде қабылданатын қарау нәтижелері бойынша қылмыс туралы өтініш немесе хабарлама деген түсінік береді.

25. Субъект, зарегистрировавший заявление, сообщение о преступлении в КУЗИ, немедленно заполняет карточку формы ЗС-1 и ее электронный вариант, в течение 24 часов направляет в областной (приравненный к нему) орган уголовного преследования, военные органы следствия, дознания, прокуратуры в соответствии с пунктом 14 настоящей Инструкции.
26. При регистрации в КУЗИ повторных заявлений, сообщений по одному и тому же преступлению (факту), на каждое повторно зарегистрированное заявление, сообщение в КУЗИ делается отметка о приобщении к первоначальному заявлению, выставляется карточка формы ЗС-1 и на каждое повторное заявление выставляется карточка формы ЗС-2 о приобщении. При этом срок рассмотрения всех заявлений исчисляется с момента регистрации первоначального.
27. Переданное по подследственности заявление (материал), по поступлению в субъект другой области (приравненной к ним), регистрируется в КУЗИ и выставляется карточка формы ЗС-1 с обязательной отметкой реквизитов 5 «код 5» указанной карточки, копия которой субъектом направляется в субъект области, откуда поступило заявление (материал), для подтверждения факта получения.
В случаях возврата заявления (материала) в орган, ранее направивший его по подследственности, в КУЗИ по первоначальной регистрации делается отметка о возврате. При этом повторной регистрации заявление не подлежит, но выставляется карточка формы ЗС-1 о поступлении, копия которой направляется в Управление, откуда поступило заявление (материал). Срок рассмотрения заявления исчисляется с момента первоначальной регистрации заявления в данном органе.
28. Предварительная квалификация в карточке формы ЗС-1 обязательна для заполнения по всем заявлениям, сообщениям о преступлении, происшествии, прошедшим регистрацию в КУЗИ.
29. В случае выявления укрытого от учета заявления о преступлении регистрация и выставление карточки формы ЗС-1 с отметкой реквизитов 10 и 10.1 производится в том органе уголовного преследования, который его укрыл.
При выявлении укрытого от учета заявления о преступлении сотрудником Управления, карточка формы ЗС-1 подписывается прокурором, осуществляющим надзор. В случае возбуждения последним уголовного дела либо принятии решения об отказе в возбуждении уголовного дела, карточка формы ЗС-2 выставляется этим прокурором, но учет ведется по органу регистрации заявления, сообщения, то есть за органом, в котором зарегистрирована карточка ЗС-1.
30. Сведения о заявителе и потерпевшем заполняются как при учете поступивших заявлений, сообщений так и заявлений, сообщений, имеющих признаки криминального характера.

25. ӨАЕК-де қылмыс туралы өтінішті, хабарламаны тіркеген субъект шұғыл түрде ЗС-1 нысанды карточканы толтырып, карточканың өзін және оның электрондық нұсқасын 24 сағаттың ішінде облыстық қылмыстық қудалау органына (соған теңестірілгенге), тергеу, анықтау, прокуратураның әскери органдарына осы Нұсқаулықтың 17-тармағына сәйкес жолдайды.
26. ӨАЕК-ге бір ғана қылмыс (дерек) бойынша өтініштерді, хабарламаларды қайта тіркеу кезінде, әрбір қайта тіркелген өтінішке, хабарламаға ӨАЕК-де бастапқы өтінішке қатыстыру туралы белгі қойылып, ЗС-1 нысанды карточка қойылады және әрбір қайталанған өтінішке қатыстыру туралы ЗС-2 нысанды карточка қойылады. Соның ішінде барлық өтініштерді қарау мерзімі бастапқысын тіркеген кезден бастап есептеледі.
27. Тергеуге алынғандығына қарай берілген өтініш (материал), басқа облыстың (соған теңестірілгеннің) субъектісіне келіп түсуі бойынша ӨАЕК-де тіркеледі және көрсетілген карточканың 5 «код 5» деректемелері міндетті түрде белгілене отырып ЗС-1 нысанды карточкасы қойылады, оның көшірмесін субъект келіп түскен фактіні растау үшін өтінішті (материалды) жіберген облыстың субъектісіне жолдайды.
Бұрын тергеуге алынғандығына қарай жіберген органға өтінішті (хабарламаны) қайтарған жағдайда, ӨАЕК-де бастапқы тіркелуі бойынша қайтарылғаны туралы белгі қойылады. Соның ішінде өтініш қайта тіркеуге жатпайды, бірақ келіп түскені туралы ЗС-1 нысанды карточка қойылады, оның көшірмесі өтінішті (материалды) жіберген Басқармаға жолданады. Өтініштің қаралу мерзімі осы органда өтінішті алғашқы тіркеу мерзімінен бастап есептелінеді.
28. ЗС-1 нысанды карточкадағы алдын-ала дәрежелеу ӨАЕК-де тіркеуден өткен қылмыс, оқиға туралы барлық өтініштер, хабарламалар бойынша толтыру үшін міндетті.
29. Есепке алудан жасырылған қылмыс туралы өтініш анықталған жағдайда ЗС-1 нысанды карточканы тіркеу және қою оны жасырған қылмыстық қудалау органында 10 және 10.1 деректемесін белігілеу арқылы жүргізіледі.
Есепке алудан жасырылған қылмыс туралы өтінішті басқарма қызметкері анықтаған кезде ЗС-1 нысанды карточкаға қадағалаушы прокурор қол қояды. Соңғысы қылмыстық іс қозғаған немесе қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда ЗС-2 нысанды карточканы осы прокурор қояды, бірақ есепке алуды өтінішті, хабарламаны тіркеу органы, яғни, 3С-1 карточка тіркелген орган жүргізеді.
30. Өтініш беруші және жәбірленуші туралы мәліметтер келіп түскен өтініштер, хабарламаларды есепке алу кезінде де, криминалдық сипаттағы белгілері бар өтініштер, хабарламаларды есепке алу кезінде де толтырылады.

31. Карточка формы ЗС-1 заполняется и подписывается должностным лицом органа, внесшим информацию в КУЗИ, с указанием фамилии, имени, отчества, должности, даты и выставляется на каждое зарегистрированное заявление, сообщение о преступлении, происшествии.
5. Выставление карточки формы ЗС-2
32. Карточка формы ЗС-2 является информационным учетным документом материалов, по которым принято решение в порядке пунктов 1, 2, 3 и 4 части 1 статьи 185 УПК РК и о приобщении к ранее зарегистрированному заявлению (материалу) в КУЗИ, и при отмене прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку, а также при продлении срока рассмотрения заявления (материала).
33. При принятии решений, не предусмотренных статьей 185 УПК РК, по результатам рассмотрения иной информации и анонимным заявлениям в реквизите 4 карточки формы ЗС-2 производится отметка «факт не подтвердился (1)» и заполняется реквизит 5.
34. В случае направления заявления (материала) по подследственности в субъект другой области (приравненной к ним), выставляется карточка формы ЗС-2 с указанием наименования органа, куда направлено заявление (материал) с приложением копии указанной карточки.
35. При выставлении прокурором карточки формы ЗС-2 с решением об отмене постановления об отказе в возбуждении, с возбуждением уголовного дела, карточка формы ЗС-2 с решением о возбуждении уголовного дела органом уголовного преследования не выставляется. Кроме того, в отчете формы № 2-ЗС решение по данному материалу будет учитываться в графах «Отказано в возбуждении уголовного дела» и «Отменено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела».
В случае отмены прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку, повторно выставляется карточка формы ЗС-2. Также, карточка формы ЗС-2 выставляется при принятии повторного решения по отмененному материалу с указанием принятого решения.
Карточка формы ЗС-2 заполняется и подписывается должностным лицом, принявшим решение, а в случае принятия какого-либо решения прокурором, данная карточка подписывается самим прокурором, осуществляющим надзор.
При продлении срока рассмотрения заявления (материала) в соответствии со статьей 184 УПК РК выставляется карточка формы ЗС-2 и подписывается должностным лицом, который рассматривает заявление, а в случае рассмотрения заявления прокурором, данный документ подписывается самим прокурором. Если продление срока рассмотрения заявления (материала) производится свыше 10-ти дней, то в этом случае карточка формы 3С-2 подписывается и прокурором.

31. ЗС-1 нысанды карточкаға тегін, атын, әкесінің атын, лауазымын, күнін көрсету арқылы ӨАЕК-ге ақпарат енгізген органның лауазымды тұлғасы толтырып, қол қояды және қылмыс, оқиға туралы әрбір тіркелген өтініш, хабарламаға қояды.
5. ЗС-2 нысанды карточканың қойылуы
32. ЗС-2 нысанды карточка ҚР ҚІЖК 185-бабы 1-бөлігі 1, 2, 3 және 4 тармақтары тәртібінде және ӨАЕК-де бұрын тіркелген өтініштерге (материалға) тіркеу туралы және прокурордың қосымша тергеуге жолдай отырып қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жоюы кезінде, сондай-ақ өтінішті (материалды) қарау мерзімін ұзарту кезінде шешім қабылданған материалдардың ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады.
33. ҚР ҚІЖК 185-бабында көзделмеген шешімдерді қабылдаған кезде, өзге де ақпаратты қарау нәтижелері және аты-жөні көрсетілмеген өтініштер бойынша ЗС-2 нысанды карточканың 4-деректемесінде «дерек расталмады (1)» белгісі қойылады және 5-деректеме толтырылады.
34. Тергеуде болуына қарай өтініш (материал) басқа облыстың (соған теңестірілгеннің) субъектісіне жолданған жағдайда, ЗС-2 нысанды карточка өтініш (материал) жіберілген органның атауын көрсету арқылы аталған карточканың көшірмесін қоса отырып қойылады.
35. Прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойып, қылмыстық іс қозғау туралы шешімі бар ЗС-2 нысанды карточканы қою кезінде, қылмыстық қудалау органының қылмыстық істі қозғау туралы шешімі бар ЗС-2 нысанды карточкасы қойылмайды. Сонымен қатар, № 2-ЗС нысанды есепте аталған материал бойынша шешім «Қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған» және «Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулының күші жойылған» бағандарында ескеріледі.
Прокурор қосымша тергеуге жолдай отырып қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойған жағдайда ЗС-2 нысанды карточка қайта қойылады. Сонымен қатар, ЗС-2 нысанды карточка күші жойылған материал бойынша қайтадан шешім қабылданған кезде қабылданған шешімді көрсете отырып қойылады.
Карточканы шешім қабылдаған лауазымды тұлға толтырып, оған қол қояды, ал қандай да бір шешімді прокурор қабылдаған жағдайда бұл карточкаға қадағалаушы прокурордың өзі қол қояды.
ҚР ҚІЖК 184-бабына сәйкес өтінішті (материалды) қарау мерзімін ұзарту кезінде 3С-2 нысанды карточка қойылады және өтінішті қарайтын лауазымды тұлға қол қояды, ал өтінішті прокурор қараған жағдайда бұл құжатқа прокурордың өзі қол қояды. Егер өтінішті (материалды) қарау мерзімін ұзарту 10 күннен артық жүргізілсе, бұл жағдайда 3С-2 нысанды карточкаға прокурор да қол қояды.

На основании данных информационных ресурсов судебных органов с указанными решениями, в базе данных по этому эпизоду и при необоснованном (ошибочном) возбуждении повторного дела по одному и тому же факту, возбуждении уголовного дела по длящимся и продолжаемым преступлениям проставляется код снять (2), во всех остальных случаях «Вид статистического учета» должен быть – «учесть (1)».
Карточка формы 1.0 с отметкой кода 04 реквизита 10.1 «в отношении преступления», выставляется по материалу, выделенному в отдельное производство, в порядке части 3 статьи 49 УПК РК, если по уголовному делу получены сведения о деянии, содержащем признаки преступления, не связанные с данным делом и при этом ранее по нему не было возбуждено уголовное дело.
41. При выделении уголовного дела в отдельное производство в отношении лица, выставляется карточка формы 1.0 с присвоением нового номера, но при расчете статистических показателей о преступности оно не учитывается.
При переквалификации и изменении реквизитов уголовного дела, номер последнего остается прежним.
В случае, когда уголовное дело расследуется в порядке упрощенного досудебного производства, то отмечаются соответствующие коды в реквизите 2.
42. Если в пределах одного дела расследуется два и более преступления, совершенных на территории разных областей, то копии карточек (электронные сведения) по эпизодам, которые переданы для соединения к основному делу, представляются либо передаются по модемной связи в Управление по месту расследования уголовного дела.
Управление по месту расследования уголовного дела при получении копий карточек о преступлениях, совершенных на территории других областей, регистрируют их и, при отсутствии данных сведений в АБД ЕУСС, вводят их в автоматизированную базу данных за номерами первичной регистрации. В дальнейшем, при поступлении карточек о движении по данным эпизодам, указанные сведения также регистрируются и вводятся в электронную базу данных.
Управление по месту расследования уголовного дела в день поступления направляет копии карточек о движении по данным эпизодам для учета в Управление соответствующей области по месту совершения преступления.
Данные преступления (эпизоды, лица) следует учитывать в отчетах о преступности, составляемых Управлением, на территории которого совершено преступление. Вместе с тем, в отчетах по уголовным делам данные эпизоды учитываются соответствующим Управлением по органу, принявшему решение по уголовному делу.
Все преступления (эпизоды, лица) учитываются в отчетах о преступности, составляемых Управлением, на территории которого совершено преступление. При этом, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о районе их совершения, то реквизит 4 «Район совершения» карточки формы 1.0 подлежит корректировке по рапорту субъекта, на основании ходатайства прокуратур областей.

Сот органдарының ақпараттық ресурстар деректерінің негізінде көрсетілген шешімдерімен осы эпизод бойынша және бір ғана дерек бойынша істі негізсіз (қате) қайтадан қозғау кезінде созылмалы және жалғастырылған қылмыстар бойынша қылмыстық іс қозғауда деректер базасында алынсын (2) коды, барлық басқа жағдайларда «Статистикалық есептің түрі» - «ескерілсін (1)» болуы қажет.
«Қылмысқа қатысты» 10.1 деректемесінің 04-кодымен белгіленген 1.0 нысанды карточка, егер қылмыстық іс бойынша бұл іске байланысты емес, сонымен қатар сол бойынша бұрын қылмыстық іс қозғалмаған қылмыс белгілері бар әрекеттер туралы мәліметтер алынған болса, ҚР ҚІЖК 49-бабы 3-бөлігі тәртібінде жеке іс жүргізуге бөлінген материал бойынша қойылады.
41. Адамға қатысты қылмыстық істі жеке іс жүргізуге бөлген кезде жаңа нөмір бере отырып, 1.0 нысанды карточка қойылады, бірақ қылмыстылық туралы статистикалық көрсеткіштерді есептеу кезінде ол ескерілмейді.
Қылмыстық істердің деректемелерін қайта дәрежелеу және өзгерту кезінде соңғысының нөмірі бұрынғыша қала береді.
Қылмыстық іс сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу тәртібінде тергелген жағдайда 2-деректеменің тиісті кодтары белгіленеді.
42. Егер бір істің шеңберінде әр түрлі облыстардың аумағында жасалған екі не одан да көп қылмыс тергелетін болса, негізгі іске біріктіру үшін беріп жіберілген эпизодтар бойынша карточкалардың көшірмелері (элетрондық мәліметтер) қылмыстық істің тергелу жері бойынша Басқармаға ұсынылады немесе модемдік байланыс арқылы беріледі.
Қылмыстық істің тергелу жері бойынша Басқарма басқа облыстардың аумақтарында жасалған қылмыстар туралы карточкалардың көшірмелерін алған кезде оларды тіркеп, ББСЖ АДБ-да мәлімет деректері болмаған жағдайда бастапқы тіркеу нөмірімен автоматтандырылған деректер базасына енгізеді. Кейіннен аталған эпизодтардың қозғалыстары жөніндегі карточкалар келіп түскенде, көрсетілген мәліметтер де тіркеліп, электрондық деректер базасына енгізіледі.
Қылмыстық істің тергелу жері бойынша басқарма аталған эпизодтардың қозғалыстары туралы карточкалардың көшірмелерін түскен күні қылмыстың жасалған жеріне қарай тиісті Басқармаға есепке алу үшін жолдайды.
Аталған қылмыстар (эпизодтар, адамдар) қылмыс жасалған аумақтағы Басқарма құратын қылмыстылық туралы есептерде ескеріледі. Сонымен қатар, қылмыстық істер жөніндегі есептерде аталған эпизодтар қылмыстық іс бойынша шешім қабылдаған орган бойынша тиісті Басқармада ескеріледі.
Барлық қылмыстар (эпизодтар, адамдар) қылмыс жасалған аумақтағы Басқарма құратын қылмыстылық туралы есептерде есепке алынады. Сонымен қоса, егер тергеу барысында оларды жасаған аудан туралы нақты мәліметтер белгіленсе, 1.0 нысанды карточканың «жасалған аудан» 4-деректемесі субъект баянатының негізінде, облыс прокуратураларының қолдаухаттарының негізінде түзетуге жатады.

43. Карточка о преступлениях, дела о которых находятся в производстве республиканских органов уголовного преследования, выставляются в уполномоченный орган по месту расследования уголовного дела.
44. При выявлении преступления, совершенного на территории другой области и принятии решения о возбуждении уголовного дела, субъектом выставляется карточка формы 1.0 и при последующей передаче дела для дальнейшего расследования по подследственности, выставляется карточка формы 1.1 с указанием субъекта, в который направлено дело.
45. Зарегистрированные преступления не подлежат учету в отчетах о преступности, формируемых по АБД ЕУСС, если по ним уголовные дела прекращены либо вынесен оправдательный приговор по следующим основаниям:
1) за отсутствием события преступления (пункт 1 части 1 статьи 37, пункт 1 части 2 статьи 376 УПК РК);
2) за отсутствием в деянии состава преступления (пункт 2 части 1 статьи 37, пункт 2 части 2 статьи 376 УПК РК);
3) за отсутствием жалобы потерпевшего по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 и частью 1 статьи 34 УПК РК, за исключением случаев предусмотренных частью 2 статьи 33 и частью 2 статьи 34 УПК РК, пунктом 5 части 1 статьи 37 УПК РК;
4) в отношении лица, о котором имеется вступивший в законную силу приговор суда по тому же обвинению либо иное неотмененное судебное постановление, установившее невозможность уголовного преследования (пункт 7 части 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, об отказе от уголовного преследования которого, по тому же обвинению имеется не отмененное постановление субъекта (пункт 8 части 1 статьи 37 УПК РК);
6) постановление о возбуждении уголовного дела отменено прокурором с отказом в возбуждении уголовного дела либо направлением на дополнительную проверку или его прекращением по реабилитирующим основаниям.
46. Если при прекращении уголовного преследования в отношении лица либо вынесении оправдательного приговора, лицо, совершившее преступление, остается неустановленным, то преступление подлежит учету в отчетах о преступности.
47. Зарегистрированные преступления подлежат учету в отчетах о преступности в случаях прекращения уголовных дел:
1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершение деяния (пункт 3 части 1 статьи 37 УПК РК);
2) при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 УПК РК, за исключением случаев, предусмотренных частью 2 статьи 33 УПК РК (пункт 6 части 1 статьи 37 УПК РК);
3) в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости (пункт 9 части 1 статьи 37 УПК РК);

43. Істері републикалық қылмыстық қудалау органдарында іс жүргізуде жатқан қылмыстар туралы карточка қылмыстық істің тергелу жері бойынша уәкілетті органға қойылады.
44. Басқа облыстың аумағында жасалған қылмыс анықталған кезде және қылмыстық іс қозғау туралы шешімді қабылдаған кезде субъект 1.0 нысанды карточканы қояды және кейіннен тергеуде болуына қарай іске бұдан әрі тергеу жүргізу үшін беру кезінде іс жіберілген субъектіні көрсете отырып 1.1 нысанды карточка қойылады.
45. ББСЖ АДБ бойынша қалыптастырылған тіркелген қылмыстар, егер олар бойынша қылмыстық істер қысқартылып, ақтау үкімі шығарылған болса, қылмыстылық туралы есепте төмендегідей негіздер бойынша есепке алуға жатпайды:
1) қылмыс оқиғасы болмауы (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 1-тармағы, 376-бабы 2-бөлігінің 1-тармағы);
2) әрекетте қылмыс құрамының болмауы (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы, 376-бабы 2-бөлігінің 2-тармағы);
3) ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлігінде, 34-бабының 2-бөлігінде,  37-бабы1-бөлігінің 5-тармағында көзделгендерді қоспағанда, ҚР ҚІЖК  33-бабының1-бөлігінде, 34-бабының 1-бөлігінде көзделген қылмыстар туралы істер бойынша жәбірленуші шағымының болмауы;
4) сол айыптау бойынша заңды күшіне енген сот үкімі бар немесе қылмыстық қудалаудың мүмкін еместігін белгілеген басқа бұзылмаған сот қаулысы бар адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 7-тармағы);
5) сол айыптау бойынша қылмыстық қудалаудан бас тарту туралы субъектінің бұзылмаған қаулысы бар адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 8-тармағы);
6) прокурордың қылмыстық іс қозғау туралы қаулының, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту не қосымша тексеруге жіберу немесе ақталған негіздер бойынша қысқарту арқылы күшін жоюы.
46. Адамға қатысты қылмыстық қудалауды қысқартқан кезде немесе ақтау үкімін шығару кезінде қылмыс жасаған тұлға анықталмай қалса, қылмыс қылмыстылық туралы есептерде ескеріледі.
47. Тіркелген қылмыстар мынадай қылмыстық істерді қысқартқан жағдайда қылмыстылық туралы есептерде ескерілуге жатады:
1) егер ол жасаған әрекеті үшін жаза қолдануды жойса, рақымшылық ету актісінің салдарынан (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 3-тармағы);
2) ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда ҚР ҚІЖК 33-бабының 1-бөлігінде көзделген қылмыстар туралы істер бойынша жеке айыптаушының айыптаудан бас тартуы кезінде (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 6-тармағы);
3) қылмыстық заң тыйым салған әрекетті есі кіресілі-шығасылы жағдайда жасаған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 9-тармағы);

4) в отношении лица, не достигшего к моменту совершения деяния возраста, по достижении которого, согласно закону, возлагается уголовная ответственность (пункт 10 части 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении умершего (пункт 11 части 1 статьи 37 УПК РК);
6) в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (пункт 12 части 1 статьи 37 УПК РК);
7) за примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым в случаях, предусмотренных статьей 67 УК РК, частью 1 статьи 38 УПК РК и иным, нереабилитирующим основаниям.
48. Преступление подлежит учету в числе находящихся в производстве, в отчетах о преступности при возобновлении производства по ранее прекращенному уголовному делу либо при отмене прокурором постановления о прекращении уголовного дела.
49. При заполнении карточки необходимо исходить из того, что учитывается как одно преступление (возбуждается одно уголовное дело и выставляется одна карточка на выявленное преступление):
1) преступление, совершенное несколькими лицами в любой форме соучастия (статья 31 УПК РК);
2) деяние, которым причиняется вред двум или более лицам (например, кража из одного помещения вещей, принадлежащих разным лицам; хищение из одного стада нескольких голов скота, принадлежащих разным владельцам);
3) длящееся преступление (например, незаконное приобретение, хранение, передача, сбыт, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств, наркотиков; мошенничество; вымогательство);
4) продолжаемое преступление (например, истязание);
5) последовательное совершение ряда однородных действий, каждое из которых является малозначительным, но в совокупности представляет значительную общественную опасность и квалифицируется, как одно преступление (например: кража электрических счетчиков из одного дома в течение одного периода времени, связанных единством умысла);
6) совершение различных преступлений, выполненных одним действием. При этом подлежит учету наиболее тяжкое преступление (например, изнасилование, сопровождаемое заражением венерической болезнью, учитывается только по признакам изнасилования);
7) часть совокупного деяния, являющаяся способом совершения основного преступления (например, присвоение или растрата вверенного виновному чужого имущества с использованием служебного положения, где использование служебного положения служит способом хищения). Противоположно этому злоупотребление служебным положением образует самостоятельное деяние и учитывается как отдельная акция, если не является средством реализации основного акта;

4) әрекет жасаған кезде заңға сәйкес қылмыстық жауаптылық жүктеу мүмкін болатын жасқа толмаған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 10-тармағы);
5) қайтыс болған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 11-тармағы);
6) ҚР ҚК ережелеріне сәйкес қылмыстық жауаптылықтан босатуға жататын адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 7-тармағы);
7) ҚР ҚК 67-бабында және ҚР ҚІЖК 38-бабының 1-тармағында көзделген, сондай-ақ басқа да ақталмаған негіздер бойынша жәбірленушінің күдікті немесе айыпталушымен татуласқан жағдайда.
48. Қылмыс өндірістегі, бұрын тоқтатылған қылмыстық істер бойынша өндірістің қайта қозғалуы кезіндегі немесе прокурордың қылмыстық істің күшін жоюы кезіндегі қылмыстылық туралы есептер қатарындағы есепке алуға жатады.
49. Карточканы толтыру кезінде бір қылмыс ретінде не есептелетініне сүйену қажет (бір қылмыстық іс қозғалады және анықталған қылмыс үшін бір карточка жіберіледі):
1) бірнеше адамдардың қатысуымен қосылып жасалған кез-келген нысандағы қылмыстар (ҚР ҚІЖК 31-бабы);
2) бір немесе бірнеше адамға зиян келтіретін іс-әрекет (мысалы: түрлі адамдарға тиесілі бір орыннан заттарды тонау; бір табыннан әр түрлі иелері бар бірнеше бас малды ұрлау);
3) ұзартылған қылмыс (мысалы, қару-жарақтарды, оқ-дәрілерді, жарылғыш және есірткі заттарды заңсыз алу, сақтау, беру, өткізу және тасу; алаяқтық; қорқытып алу);
4) созылмалы қылмыс (мысалы, азаптау);
5) әрқайсысы елеусіз болып табылатын біртекті әрекетте жасалған, алайда жинақталған кезде қоғамға елеулі қауіп төндіретін және жалпы бір қылмыс ретінде сипатталатын біртекті қылмыстарды жүйелі түрде жасау (мысалы: бір уақыт кезеңі ішінде қасақана бір үйден электр есептерін ұрлау);
6) бір әрекетпен орындалған әр түрлі қылмыстарды жасау. Сонымен қатар, неғұрлым ауыр қылмыс түрлері есепке алуға жатады (мысалы, зорлау арқылы соз ауруларын тарату, зорлау белгілері бойынша ғана есептелінеді);
7) негізгі қылмысты жасау әдісі болып келетін жинақталған әрекеттің бөлігі (мысалы, айыпталушыға сеніп тапсырылған бөтен мүлікті қызметтік жағдайын пайдалана отырып, өзіне иемдену немесе шығындау, бұл жерде қызметтік жағдайын қолдану, ұрлау тәсілі болып табылады). Керісінше қызметтік жағдайын теріс пайдалану өзіндік әрекет туғызады және негізгі актіні жүзеге асырушы зат болып табылмаса, бөлек акция ретінде есептелінеді;

8) преступление, имеющее элементы составов разных преступлений, но квалифицируемое как одно (например, превышение власти, сопровождающееся насилием в отношении потерпевшего, злостное хулиганство, сопряженное с сопротивлением представителю власти);
9) деяние, которое хотя и посягает на различные объекты, но по закону образует одно преступление (например, разбой, при котором посягательству подвергается жизнь, здоровье, собственность потерпевшего, но в совокупности составляют лишь один преступный акт);
10) развратные действия, мужеложство и иные подобные акты, независимо от количества эпизодов. При отсутствии умысла на групповое преступление, каждое новое партнерство в таком акте следует учитывать, как самостоятельное преступление;
11) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК РК (идеальная совокупность).
50. При возбуждении уголовного дела прокурором, в реквизите 1 карточки формы 1.0 вносится наименование органа, получившего данное дело для расследования, в реквизите 2 отмечается служба, получившая данное дело для расследования, в реквизите 10 отмечается код 01 прокурором.
В случае возбуждения уголовного дела прокурором по линии надзора за законностью в социально-экономической сфере, реквизите 10.1 отмечается код «10».
51. Учитываются как два и более преступлений (возбуждается два и более уголовных дела и выставляется соответствующее количество карточек):
1) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК РК (например, убийство путем поджога дома или совершено изнасилование, а затем последовало ограбление потерпевшей);
2) идентичные, не связанные единством умысла действия, совершенные в разное время (например, неоднократно совершенные кражи, грабежи, разбои, вымогательство).
52. Учету в числе преступления не подлежит действие или бездействие, формально содержащее признаки какого-либо деяния, предусмотренного УК РК, но в силу малозначительности не представляющее общественную опасность, то есть не причинившее вреда и не создавшее угрозу причинения вреда личности, обществу или государству (часть 2 статьи 9 УК РК).
53. В реквизите 19 карточки формы 1.0 коды «связанное с разжиганием социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24), религиозной (25) вражды» заполняются в случаях, когда уголовная ответственность предусмотрена соответствующими статьями УК РК.
54. При заполнении карточки формы 1.0 следует иметь в виду, что общественное место - специально оборудованные места общего пользования в черте или вне городов и населенных пунктов, предназначенные для использования населением, а также проведения массовых мероприятий, обслуживания и отдыха граждан.

8) әр түрлі қылмыс құрамының элементтері бар, бірақ бір қылмыс болып сараланатын қылмыс (мысалы, жәбірленушіге қатысты зорлық көрсету арқылы билігін асыра қолдану, билік өкіліне қарсылық көрсетуге байланысты қасақана бұзақылық);
9) түрлі объектілерге қол сұғатын, алайда заң жүзінде бір қылмысты құрайтын әрекет (мысалы, қол сұғушылыққа жәбірленушінің өмірі, денсаулығы, жеке иелігі душар болатын, алайда жиынтық бойынша тек бір ғана қылмыстық актіні құрайтын қарақшылық,);
10) эпизод санына тәуелсіз азғындық іс-әрекеттер еркек пен еркектің жыныс қатынасы және басқа да іспеттес актілер. Топтық қылмыс жасауда қаскөйлік ниеттің болмауына байланысты, осы актідегі әрбір жаңа әрекеттікті өзіндік қылмыс ретінде есептеу керек;
11) ҚР ҚК әр түрлі баптары бойынша сараланатын өзіндік әрекеттерді бір уақытта жасаған жағдайда (мінсіз жиынтық).
50. Қылмыстық істі прокурор қозғаған кезде 1.0 нысанды карточкадағы 1-деректемеге осы істі тергеу үшін алған органның, 2-деректемеде осы істі тергеуге алған қызмет атауы енгізіледі, 10-деректемеде прокурор «01» кодын белгілейді.
Прокурор әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты қадағалау бағыты бойынша қылмыстық іс қозғаған жағдайда 10.1 деректемесінде «10» коды белгіленеді.
51. Мынадай кездерде екі немесе бірнеше қылмыс болып есептеледі (екі немесе бірнеше қылмыстық іс қозғалады және оларға сәйкес карточкалар қойылады):
1) ҚР ҚК түрлі баптары бойынша сараланатын өзіндік әрекеттердің бір мезгілде жасалуы жағдайында (мысалы, үйді өртеу арқылы жасалған адам өлтіру немесе зорлау, содан соң жәбірленушіні тонау);
2) ұқсас, қаскөйлік ниетке байланысты емес, әр уақытта жасалған әрекеттер (мысалы, бiрнеше рет жасалған ұрлық, тонау, қарақшылық, қорқытып алушылық).
52. Қылмыс қатарына ҚР ҚК көздеген қандай да бір әрекет белгілері үстірт қамтылған әрекет немесе әрекетсіздік, алайда қоғамға қауіп төндірмейтін елеусіздігіне қатысты, яғни тұлғаға, қоғамға немесе мемлекетке зиян келтірмейтін және қауіп төндірмейтін қылмыстар есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 9-бабының 2-бөлігі).
53. 1.0 нысанды карточканың 19-деректемесіндегі «әлеуметтік (21), ұлттық (22), рулық (23), нәсілдік (24), діни (25) араздықты тұтатуға байланысты» тармақтар ҚР ҚК тиісті баптарында қылмыстық жауапкершілік көзделген жағдайларда толтырылады.
54. 1.0 нысанды карточканы толтыру барысында қоғамдық орын - халықтың қолдануына, сонымен қатар көпшілік іс-шараларды, қызмет көрсетуді және азаматтардың демаласын өткізуге арналған қала шегіндегі немесе сыртандағы және елді-мекендердегі арнайы жабдықталған жалпы қолдану орындары.

55. К общественным местам относятся:
1) организации образования и отдыха;
2) организации здравоохранения;
3) пункты общественного питания;
4) кинотеатры, театры, цирки, концертные, смотровые и выставочные залы, спортивные арены и другие крытые сооружения, предназначенные для массового отдыха, в том числе ночные клубы и дискотеки;
5) музеи, библиотеки и лектории;
6) поезда местного и дальнего сообщения, суда воздушного, морского и речного транспортного, салоны городских, междугородних автобусов, маршрутных такси и городского электротранспорта;
7) здания аэропортов, железнодорожных, автомобильных и водных вокзалов, перроны железнодорожных вокзалов;
8) помещения государственных органов и организаций;
9) помещения, являющиеся рабочими местами;
10) подъезды домов.
56. Общественные места подразделяются на:
1) постоянные (места, доступ в которое открыт в любое время: улицы, переулки, скверы, бульвары, набережные, площади, вокзалы, дворы (за исключением дворов частных домов);
2) периодические (помещения, предназначенные для обслуживания и отдыха населения в определенные часы: рынки, образовательные и лечебно-оздоровительные учреждения, зоны отдыха, культурные, развлекательные, спортивные учреждения, общественный транспорт, предприятия торговли, вагоны пассажирских поездов (кроме тамбуров), а также вагон-ресторан, пассажирское купе в ночное время суток и туалет).
57. Из общего количества преступлений, отнесенных к числу совершенных в общественных местах, выделяются, в том числе уличные, то есть совершенные: обустроенных местах в социальном плане: улицах, площадях, бульварах, набережных, мостах, переулках, не огороженных дворах (за исключением частных), в жилых массивах, лесопарковых зонах в черте городов (населенных пунктов), скверах, пляжах, зонах отдыха, рынках, стадионах в период их функционирования.
58. Не учитывать как совершенные в общественных местах и на улицах преступления, совершенные:
1) на объектах общественного назначения, в момент совершения преступления не выполняющих свои функции;
2) на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы и охраняемых автостоянках;
2.1) преступления, совершенные в подсобных помещениях, гардеробах организаций, учреждений, торговых и увеселительных заведений, в том числе раздевалках спортзалов учебных и иных заведений;
2.2) преступления, совершенные в такси;
2.3) преступления, совершенные на территории заброшенных зданий, вне зависимости от наличия ограждения, в подземных коммуникациях, на необустроенном участке местности - пустыре, побережье реки, за исключением набережных улиц и пляжа, участке автодороги без каких-либо объектов инфраструктуры;

55. Қоғамдық орындарға:
1) білім беру және демалыс ұйымдары;
2) денсаулық сақтау ұйымдары;
3) қоғамдық тамақтану орындары;
4) кинотеатрлар, театрлар, цирктер, концерт, көру және көрме залдары, спорт ареналары және басқа да көпшіліктің демалуына арналған  жабық ғимараттар, соның ішінде түнгі клубтар мен дискотекалар;
5) мұражайлар, кітапханалар және лекторийлер;
6) жергілікті және алысқа қатынайтын поездар, әуе, теңіз және өзен көлік-кемелері, қалалық, қалааралық автобустардың, маршруттық таксилердің және электрокөлігінің салондары;
7) әуежайлардың, темір жол, автомобиль және су вокзалдарының ғимараттары, теміржол вокзалдарының перрондары;
8) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ғимараттары;
9) жұмыс орны болып табылатын үй-жайлар;
10) үйлердің кіреберістері жатады.
56. Қоғамдық орындар:
үнемі (кез-келген уақытта ашық: көшелер, бұрылыстар, саябақтар, бульварлар, жағалаулар, алаңдар, вокзалдар, аулалар (жеке үйлер алаңдарынан басқа));
кезеңдік (белгіленген сағаттарда халыққа қызмет көрсету және демалуға арналған орындар: сауда орындары, білім және емдеу-сауықтыру мекемелері, демалу орындары, мәдениет, спорт мекемелері, қоғамдық көлік, сауда кәсіпорындары, жолаушы поездарының вагондары (тамбурлардан басқа), сонымен қатар түнгі уақыттағы мейрамхана-вагон, жолаушылар купесі және дәретхана) болып бөлінеді.
57. Қоғамдық орындарда жасалған деп есептелетін қылмыстардың жалпы санынан әсіресе көшеде жасалған қылмыстар: яғни әлеуметтік жоспарда құрылған орындарда: көшелерде, алаңдарда, бульварларда, жағалауларда, көпірлерде, бұрылыстарда, қоршалмаған аулаларда (жеке меншіктерден басқа), тұрғын массивтерде, қала (елді мекен) шектеріндегі орман саябақ аймақтарында, саябақтарда, демалу орындарында, базарларда, стадиондарда олардың жұмыс істеп түрған кездерінде жасалуы көзге түседі.
58. Төмендегі қылмыстар қоғамдық орындарда немесе көшелерде жасалынған қылмыстар есебіне саналмайды:
1) қоғамдық орын объектілері өз қызметін орындамай тұрған кезеңде қылмыс жасау кезінде;
2) жұмыс үшін еңбек ететін ұжым қолданатын жіберу тәртібі объектілерінде және күзетіліп тұрған автотұрақтарда;
2.1) қосалқы орындарда, ұйымдардың, мекемелердің, сауда және көңіл көтеру ғимараттарының гардеробтарында, соның ішінде оқу және басқа да мекемелердің киім ілетін бөлмелерінде жасалған қылмыстар; 2.2) таксиде жасалған қылмыстар;
2.3) қоршауының болуына қарамастан қараусыз қалған ғимараттардың аумағында, жер асты коммуникацияларында, жерлердегі құрылысы бітпеген телімдерде – бос қалған жерде, жағалаудағы көшелер мен жағажайды қоспағанда өзен жағасында, қандай да бір инфрақұрылымсыз автожол телімінде жасалған қылмыстар;

3) кражи из квартир и другие преступления, совершенные в жилых помещениях общежитий, гостиниц, помещениях образовательных и лечебно-оздоровительных учреждений, домов отдыха, вагонов пассажирских поездов, находящихся на перегонах в случае отсутствия пассажиров, разъездах, в тупиках и парках отстоев;
4) преступления, совершенные в местах общего пользования в коммунальных квартирах, чердаках, подвалах, лифтах, за исключением хулиганств;
5) длящиеся преступления;
6) дорожно-транспортные преступления.
Подчеркивание одного из перечисленных реквизитов 21.1 подтверждает или исключает причисление преступления к категории «совершенных в общественных местах», предусмотренных в реквизите 21 карточки формы 1.0.
59. Преступления, ранее поставленные на учет как совершенные в общественных местах и на улицах, подлежат корректировке в установленном пункте 22 настоящей Инструкции порядке, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о месте их совершения.
При этом данная корректировка не рассматривается как корректировка, повлекшая искажение отчетности предыдущих отчетных периодов и на нее не распространяются требования, установленные приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан по корректировке отчетов.
60. При поступлении из суда дела частного обвинения для проведения дознания или предварительного следствия, в реквизите 1 карточки формы 1.0 проставляется наименование органа, получившего данное дело для расследования, в реквизитах 2 и 10 - соответствующая служба, а в реквизите 10.1 - код 06 «по делу частного обвинения, поступившего по пункту 1 части 3 статьи 394 УПК РК». Кроме того, указанному делу присваивается очередной номер уголовного дела данного органа.
61. Карточка формы 1.0 в случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 37 настоящей Инструкции, подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование и начальником органа уголовного преследования, с предоставлением в уполномоченный орган копии постановления о возбуждении уголовного дела.
На постановлении о возбуждении уголовного дела уполномоченный орган указывает присвоенный номер уголовного дела и на обратной его стороне проставляет штамп, подтверждающий представление карточки. Копия данного постановления органом уголовного преследования в течение двадцати четырех часов направляется надзирающему прокурору.
В случае возбуждения уголовного дела прокурором, карточка формы 1.0 подписывается прокурором, осуществляющим надзор.
В остальных случаях, предусмотренных пунктом 37 настоящей Инструкции, карточка формы № 1.0 подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование.

3) пәтерлерді тонау және басқа да жатақханаларда, қонақ үйлерде, білім және емдеу-сауықтыру мекемелерінде, демалыс үйлерінде, жолаушылар болмаған жағдайларда екі аралықта жүрген жолаушы поездарының вагондарында, разъездерде, тұйықталған жерлерде қашықтағы парктерде жасалған қылмыстар;
4) Жалпы қолдану орындарында – коммуналды пәтерлерде, шатырдың астында, жертөлелерде, лифтілерде бұзақылықтарды қоспағанда, жасалған қылмыстар;
5) созылмалы қылмыстар;
6) жол-көлік қылмыстары.
Аталған 21.1 деректемелерінің бірінің астын сызу қылмысты 1.0 нысанды карточканың 21 деректемесінде көзделген «қоғамдық орындарда жасалғандар» санатына кіргізуді растайды немесе алып тастайды.
59. Қоғамдық орындарда және көшелерде жасалған қылмыстар ретінде бұрын есепке қойылғандар, егер тергеу барысында оларды жасау орны туралы нақты мәліметтер белгіленсе, осы Нұсқаулықтың 22-тармағында белгіленген тәртіпте түзетуге жатады.
Бұл ретте аталған түзету бұрынғы есептік кезеңдегі есептіліктің бұрмалануына алып келетін түзету ретінде қаралмайды және оған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының есептерді түзету жөніндегі белгіленген бұйрықтарының талаптары қолданылмайды.
60. Соттан анықтау немесе алдын-ала тергеу жүргізу үшін жеке айыптау ісі келіп түсу кезеңінде, 1.0 нысанды карточканың 1-деректемесінде осы істі тергеу үшін қабылдаған органның атауы белгіленеді, 2 және 10 деректемелерде тиісті қызмет белгіленеді, ал 10.1 деректемеде – «ҚР ҚІЖК 394 бабының 3-бөлігі 1-тармағы бойынша келіп түскен жеке айыптау ісі бойынша» 06 коды қойылады. Одан басқа, көрсетілген іске осы органның кезекті қылмыстық іс нөмірі қойылады.
61. 1.0 нысанды карточкаға осы Нұсқаулықтың 37-тармағы 1) тармақшасында көзделген жағдайда, қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға және қылмыстық қудалау органының бастығы уәкілетті органға қылмыстық іс қозғау туралы қаулының көшірмесін ұсына отырып, қол қояды.
Қылмыстық іс қозғау туралы қаулыда уәкілетті орган қылмыстық іске берілген нөмірді көрсетеді және оның келесі жағына карточканың ұсынылуын растайтын мөртабан қояды. Осы қаулының көшірмесін қылмыстық қудалау органы жиырма төрт сағаттың ішінде қадағалаушы прокурорға жолдайды.
Прокурор қылмыстық іс қозғаған жағдайда 1.0 нысанды карточкаға қадағалауды жүзеге асырушы прокурор қол қояды.
Осы Нұсқаулықтың 37-тармағында көзделген басқа жағдайларда № 1.0 нысанды карточкаға қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға қол қояды.

7. Выставление карточки формы 1.1
62. Назначение карточки формы 1.1 заключается в отражении результатов досудебной деятельности органов следствия и дознания. Выставляется должностным лицом субъекта, осуществляющего следствие или дознание, при принятии по каждому эпизоду уголовного дела следующих решений:
1) о направлении прокурору с обвинительным заключением, протоколом обвинения либо постановлением о направлении в суд, для применения принудительных мер медицинского характера;
2) о прекращении производства по делу;
3) о приостановлении производства по делу;
4) о передаче по подследственности;
5) о соединении дел;
6) о выделении из ранее соединенного (разъединении соединенных уголовных дел);
7) о возобновлении производства по делу, в том числе после отмены постановления о приостановлении, прекращении прокурором;
8) о переквалификации;
9) о принятии уголовного дела к производству, после возвращения на дополнительное расследование;
10) при продлении срока расследования;
11) при принятии переданного уголовного дела по подследственности либо территориальности в пределах Республики Казахстан;
12) при принятии дела, возвращенного судом в порядке части 4 статьи 376 УПК РК;
13) при назначении следствия по делам дознания в порядке частей 1, 2 статьи 288 УПК РК либо в порядке части 2 статьи 289 УПК РК;
14) при восстановлении сроков по окончании нахождения дела по жалобе в суде (прокуратуре) либо по окончании ознакомления обвиняемого и его защитника;
63. При заполнении карточки формы 1.1 следует иметь ввиду, что под понятием «семейно-бытовые преступления» следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами, а также в результате длящегося конфликта между соседями.
64. В случаях изменения подследственности прокурором в порядке пункта 12 части 1 статьи 197 УПК РК и выставления им карточки формы 3.0, орган, в производстве которого находилось данное дело, выставляет карточку формы 1.1. о передаче по подследственности, а орган получивший - о принятии уголовного дела к производству.
65. При возвращении уголовного дела прокурором для составления нового обвинительного заключения карточка формы 1.1 о принятии дела к производству не выставляется, однако при повторном направлении данного дела прокурору в порядке статей 280287514 УПК РК повторно выставляется карточка формы 1.1. При этом следует иметь ввиду, что в срок расследования включается срок с момента выставления прокурором карточки формы 3.0 до момента выставления повторной карточки формы 1.1.

7. 1.1 нысанды карточканың қойылуы
62. 1.1 нысанды карточкалардың тағайындалуы тергеу және анықтау органдарының сотқа дейінгі іс жүргізуінің нәтижелерін бейнелеуден құралады. Қылмыстық істің әрбір эпизоды бойынша тергеуді және анықтауды жүзеге асырушы субъектілердің лауазымды тұлғалары келесі шешімдерді қабылдау кезінде:
1) айыптау қорытындысымен, айыптау хаттамасымен немесе медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жолдау туралы қаулысымен прокурорға жолдау туралы;
2) іс бойынша өндірістің қысқартылуы туралы;
3) іс бойынша өндірістің тоқтатылуы туралы;
4) тергеуде болуы бойынша беру туралы;
5) істердің бірігуі туралы;
6) алдында біріктірілгендерден бөліу туралы (біріктірілген істердің бөлінуі);
7) іс бойынша өндірістің жаңартылуы, соның ішінде тоқтату, қысқарту туралы қаулының күшін прокурор жойғаннан кейін;
8) қайта саралау туралы;
9) қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы;
10) тергеу мерзімін ұзарту кезінде;
11) Қазақстан Республикасы шегінде тергеуде болуы немесе аумақтылығы бойынша берілген қылмыстық істі қабылдау кезінде;
12) ҚР ҚІЖК 376-бабының 4-бөлігі тәртібінде соттан қайтарылған істі қабылдау кезінде;
13) ҚР ҚІЖК 288-бабының 1, 2-бөліктері немесе ҚР ҚР ҚІЖК 289-бабының 2-бөлігі тәртібінде анықтау ісі бойынша тергеу тағайындау кезінде;
14) арыз бойынша істің сотта (прокуратурада) болу мерзімінің қайта қалпына келтіруінің аяқталуы кезінде немесе айыпталушы және оның қорғаушысының бір-бірімен танысуының аяқталуы кезінде қояды.
63. 1.1 нысанды карточканы толтыру кезінде «отбасы-тұрмыстық қылмыс» түсінігі деп тіркелген іс жүзіндегі неке-отбасы немесе басқа да туыстық қарым-қатынаста бірге түрып жатқан адамдар арасындағы жанжал нәтижесінде жасалған, адам өміріне, денсаулығына, ар-намысына, қадір-қасиеті мен бостандығына қауіп төндіретін қасақана немесе абайсызда, сонымен қатар көршілер арасындағы ұзақ уақыттан бергі жанжал нәтижесінде жасалған қылмыстар түсіндіріледі.
64. ҚР ҚІЖК 197-бабының 1-бөлігі 12-тармағы тәртібінде тергеуде болуды прокурор өзгерткен жағдайда және олардың 3.0. нысанды карточканы осы іс өндірісте жатқан органға қою кезеңінде тергеуде болу бойынша беру туралы 1.1.нысанды, ал алған қабылдаған орган – қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы карточканы қояды.
65. Жаңа айыптау қорытындысын құрастыру үшін қылмыстық істі прокурор қайтарған кезде, істі өндіріске қабылдау туралы 1.1 нысанды карточка қойылмайды, алайда осы істі прокурорға ҚР ҚР ҚІЖК 280,287,514 баптарының тәртібінде қайталап жолдау кезінде 1.1 нысанды карточка қайталанып қойылады. Сонымен қатар, тергеу мерзіміне прокурордың 3.0 нысанды карточканы қою уақытының мерзімі 1.1 нысанды карточканың қайталап қойылуына дейінгі мерзім ескеріледі.

66. Карточка формы 1.1 выставляется при вынесении постановления о продлении срока предварительного следствия, о соединении, передачи по подследственности (подсудности), переквалификации и подписывается прокурором в случае согласия.
67. В случаях неправильной квалификации преступных деяний при возбуждении уголовного дела следователем, дознавателем и даче прокурором указания о переквалификации, субъектом выставляется форма 1.1.
68. В случае принятия органом уголовного преследования решения о повторном возбуждении уголовного дела, после вынесения прокурором решения об отмене постановления о возбуждении уголовного дела или направлении материалов на дополнительную проверку, делу присваивается новый номер.
69. Если после отмены постановления о возбуждении уголовного дела с прекращением уголовного дела (пункт 3 статьи 190 УПК РК) впоследствии снова возбуждается уголовное дело по той же статье, по тому же факту, то присваивается новый номер уголовного дела.
70. В случае направления уголовного дела для расследования по месту совершения преступления в другую область Республики Казахстан либо при передаче уголовного дела по подследственности в субъект (следствия, дознания), лицо, осуществляющее уголовное преследование выставляет в уполномоченный орган карточку формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности. Управлением копия карточки формы 1.1 направляется в течение 24 часов в Управление, куда направлено уголовное дело.
Должностное лицо субъекта, в производство которого поступило уголовное дело, выставляет карточку формы 1.1 с указанием, что уголовное дело, поступившее в порядке части 1 статьи 193 УПК РК, принято к производству. Копия указанной карточки, уполномоченным органом направляется в Управление, откуда поступило уголовное дело.
71. Реквизит 9 карточки формы 1.1 подлежит обязательному заполнению. Код, указывающий на состояние лица, совершившего преступление, подчеркиваются на основании содержания обвинительного заключения и свидетельских показаний о том, что преступление совершено в состоянии опьянения, а также при наличии в материалах уголовного дела акта о медицинском освидетельствовании об алкогольном опьянении, наркотическом либо токсическом возбуждении лица на момент совершения преступления.
72. В реквизите, указывающем на наличие судимости, отражаются лица, имеющие не погашенную и не снятую судимость. Лица, осужденные за преступления, совершенные до восемнадцати лет (кроме несовершеннолетних, совершивших повторные преступления), а также у которых судимости сняты или погашены, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК).

66. 1.1 нысанды карточка алдын-ала тергеу мерзімін ұзарту туралы, біріктіру, тергеуде болу (соттылығы) бойынша беру, қайта саралау туралы қаулыны енгізу кезінде қойылады және келісім берілген жағдайда прокурор қол қояды.
67. Тергеуші, анықтаушы қылмыстық істі қозғау кезінде қылмыстық әрекеттерді дұрыс сараламаған жағдайда және прокурор қайта саралау туралы тапсырма берген кезде субъект 1.1 нысанын қояды.
68. Прокурор қылмыстық істі қозғау туралы немесе материалдарды қосымша тексеруге жолдау туралы қаулының күшін жою жөнінде шешім шығарғаннан кейін, қылмыстық қудалау органы қайтадан қылмыстық іс қозғау туралы шешім қабылдаған кезде іске жаңа нөмір тағылады.
69. Егер қылмыстық істі қысқарта отырып қылмыстық іс қозғау туралы қаулының күшін жойғаннан кейін (ҚР ҚІЖК 190-бабы, 3-тармағы) сол бап, сол дерек бойынша қайтадан қылмыстық іс қозғалса, қылмыстық іске жаңа нөмір беріледі.
70. Қылмыстық істің жасалған орны бойынша қылмыстық іс Қазақстан Республикасының басқа облысына жолданған жағдайда немесе қылмыстық іс тергеуде болу бойынша субъектіге (тергеу, анықтау) берілген болса, қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға уәкілетті органға тергеуде болуы бойынша қылмыстық істі беру туралы 1.1 нысанды карточканы қояды. Басқарма 1.1 нысанды карточканың көшірмесін 24 сағат ішінде қылмыстық істі жолдаған Басқармаға жолдайды.
Өндірісіне қылмыстық іс келіп түскен субъектінің лауазымды тұлғасы ҚР ҚІЖК 193-бабы 1-бөлімі тәртібінде келіп түскен қылмыстық істің өндіріске қабылданғаны туралы 1.1 нысанды карточканы қояды. Көрсетілген карточканың көшірмесін уәкілетті орган қылмыстық іс келіп түскен Басқармаға жолдайды.
71. 1.1 нысанды карточканың 9-деректемесі міндетті түрде толтыруға жатады. Қылмыс жасаған адамның жағдайын белгілейтін код қылмыстың мас күйінде жасалғаны туралы айыптау қорытындысы және куәландыратын көрсеткішдер мазмұнының негізінде, сонымен қатар қылмыстық іс материалында адамның қылмыстық істі жасау кезіндегі алкогольдік ішімдікпен мас болуы, есірткі не улағыш заттармен қозуы туралы медициналық куәландыру актілері болған кезде белгіленеді.
72. Соттылықтың болуын көрсететін деректемеде соттылығы өтелмеген және алынбаған адамдар көрсетіледі. Он сегіз жасқа дейінгі жасаған қылмыстары үшін сотталған (қайталап қылмыс жасаған кәмелетке толмағандардан басқа), сонымен қатар соттылығы алынған немесе өтелген адамдар бұл бөлімдегі есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 13-бабы 4-бөлігі).

73. При приостановлении уголовного дела по пункту 5 части 1 статьи 50 УПК РК реквизит «10.2 сведения о разыскиваемом» карточки формы 1.1 подлежит обязательному заполнению (за исключением «Номер розыскного дела»).
74. Из общего срока расследования уголовного дела исключаются период нахождения дела на ознакомлении обвиняемого и его защитника или по жалобе в прокуратуре или суде, которые указываются в реквизитах 14, 14.1 карточки формы 1.1.
75. По преступлениям, по делам о которых в отношении подсудимых судом вынесен оправдательный приговор за не установлением события преступления или отсутствием состава преступления, по вступлении которого в законную силу, в базе данных производится корректировка.
Необходимо иметь ввиду, что корректировка производится также в случаях прекращения судом уголовного дела по реабилитирующим основаниям и переквалификации преступления в отношении всех лиц по соответствующим эпизодам при условии, что переквалификация, прекращение по реабилитирующим основаниям либо оправдание было полностью по эпизоду, а не в отношении одного лица по групповым преступлениям.
76. По преступлениям, по делам о которых постановлен оправдательный приговор за не доказанностью участия подсудимого в совершении преступления лица, и не установлением лица, подлежащего привлечению в качестве обвиняемого, субъектом, принявшим дело к производству, выставляется карточка формы 1.1 как на нераскрытого преступления, с исключением из числа раскрытых.
77. Карточка формы 1.1 подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование и прокурором, в день поступления.
8. Выставление карточки формы 2.0
78. Карточка формы 2.0 выставляется на лицо, в отношении которого уголовное дело прекращено производством, по решениям о приостановлении уголовного дела по пунктам 2 и 5 части 1 статьи 50 УПК РК, направлено органом уголовного преследования прокурору в порядке статей 280287190-3 и пункта 2 части 1 статьи 514 УПК и при принятии решение прокурором о предании лица суду, в порядке статей 284289, пункта 1 части 5 статьи 514, части 1 статьи 190-4 УПК РК, а также по делам частного обвинения.
По делам частного обвинения судебными органами в форме 2.0 заполняются реквизиты 1, 3, 4, 6, 10, 10.1, 0.2, 11-16, 16.1, 17 – 22, 25, 25.1, 26, 26.1, 30, 32 - 34, 34.1, 35 – 42, 43.1, 43.2, 43.3 код (3) и 46.
При этом следует иметь в виду, что карточка формы 2.0 в случае прекращения уголовного дела обязательна для выставления независимо от основания прекращения, если лицо было задержано в порядке статьи 132 УПК РК либо в отношении данного лица было избрана мера пресечения, либо данному лицу было предъявлено обвинение. В случае, если лицо не было задержано в порядке статьи 132 УПК РК либо (и) в отношении данного лица не была избрана мера пресечения, либо (и) данному лицу не было предъявлено обвинение и уголовное дело прекращено по реабилитирующим основаниям – карточка формы 2.0 не выставляется.

73. ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігі 5-тармағы бойынша қылмыстық істі тоқтату кезінде 1.1 нысанды карточканың «іздеудегі туралы мәлімет 10.2» деректемесі міндетті толтыруға жатады («Іздестіру ісінің нөмірін» қоспағанда).
74. Қылмыстық істі тергеудегі жалпы мерзімнен істің айыпталушы мен оның қорғаушысының таныстырылуында болу мерзімі немесе арыз бойынша сотта немесе прокуратурада болу мерзімі алынып тасталып, 1.1 нысанды карточканың 14, 14.1 деректемелерінде белгіленеді.
75. Қылмыс оқиғасының анықталмауына немесе қылмыс құрамының болмауына байланысты сотталушының қылмыстары жөніндегі істері бойынша сот шығарған ақтау үкімі заңды күшіне енгеннен кейін деректер базасында түзету жүргізіледі.
Түзету топтасқан қылмыс бойынша бір адамға ғана қатысты емес, сондай-ақ ақтау негіздері бойынша қайта саралау, қысқарту не ақтау толығымен эпизод бойынша болған жағдайда, тиісті эпизодтар бойынша барлық адамға қатысты қылмыстық істі сот ақтау негіздері бойынша қысқартқан және қылмыстарды қайта саралаған жағдайларда жүргізіледі.
76. Адамның қылмыс жасауына айыпталушының қатысуы дәлелденбегендіктен, айыпталушы ретінде қатыстыруға жататын адам белгіленбегендіктен ақтау үкімдері шығарылған қылмыстар бойынша, істер бойынша істі өндіріске қабылдаған субъект ашылған қылмыстар санынан алып тастай отырып, ашылмаған қылмысқа 1.1 нысанды карточканы қояды.
77. 1.1 нысанды карточкаға түскен күні қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға және прокурор дереу қол қояды.
8. 2.0 нысанды карточканың қойылуы
78. 2.0 нысанды карточка қылмыстық іс өндіріспен қысқартылған, ҚР ҚК 50-бабы 1-бөлігі 2 және 5-тармақтары бойынша қылмыстық істі тоқтату туралы шешім бойынша, қылмыстық қудалау органы ҚІЖК 280287,  190-3 баптары және 514-баптың 1-бөлігі 2-тармағы тәртібінде прокурорға жолдаған адамға қатысты және прокурор ҚР ҚІЖК 284,  289баптарының, 514-бабының 5-бөлігі 1-тармағы тәртібінде адамды сотқа беру туралы шешім қабылдаған кезде, сондай-ақ жеке айыптау істері бойынша қойылады.
Сот органдары жеке айыптау істері бойынша 2.0 нысанында 1, 3, 4, 6, 10, 10.1, 10.2, 11-16, 16.1, 17 – 22, 25, 25.1, 26, 26.1, 30, 32-34, 34.1, 35-42, 43.1, 43.2, 43.3 (3) кодын және 46 деректемелерді толтырады.
Сонымен қатар, қылмыстық істі қысқарту кезінде 2.0 нысанды карточка егер тұлға ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібімен ұсталған болса немесе осы адамға қатысты тыйым салу шарасы таңдалса не осы тұлғаға айып тағылған жағдайда қысқарту негізіне қарамастан жіберу үшін міндетті екенін атап өту қажет. Егер адам ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібінде ұсталмаса не (және) осы адамға қатысты тыйым салу шарасы таңдалмаса не (және) осы адамға айып тағылмаса және қылмыстық іс ақтау негіздері бойынша қысқартылған жағдайда 2.0 нысанды карточка қойылмайды.

79. В случае соединения уголовных дел, карточка формы 2.0 выставляется на каждое лицо, совершившее преступление с обязательной отметкой в карточке номера основного уголовного дела.
Кроме того, карточка выставляется на лицо, в отношении которого вынесено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям по следующим основаниям:
1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершенные деяния (пункт 3 части 1 статьи 37 УПК РК);
2) за истечением срока давности (пункт 4 части 1 статьи 37 УПК РК);
3) при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 УПК, за исключением случаев, предусмотренных частью 2 статьи 33 УПК РК (пункт 6 части 1  статьи 37 УПК РК);
4) в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости, кроме случаев, когда возбуждение уголовного дела необходимо для применения принудительных мер медицинского характера (пункт 9 части 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, не достигшего к моменту совершения деяния возраста, по достижении которого, согласно закону, возможно возложение уголовной ответственности (пункт 10 части 1 статьи 37 УПК РК);
6) в отношении умершего (пункт 11 части 1 статьи 37 УПК РК);
7) в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений части 1 статьи 67 УК РК;
8) в связи с примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым, в случае, предусмотренном частями 2-4 статьи 67 УК РК, а также по иным нереабилитирующим основаниям (часть 1 статьи 38 УПК РК).
При отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку либо с возбуждением уголовного дела в реквизите 6 карточки ставится отметка «снять» (2).
80. Карточка формы 2.0 при направлении дела прокурору с обвинительным заключением заполняется органом расследования на каждое лицо. Карточка формы 2.0 с заполненным значением «00» в реквизите 43 подписывается и направляется с карточкой формы 1.1 в Управление через прокурора. Прокурор, исходя из своего решения о придании движения делу и в отношении каждого лица (предание суду или прекращении) подчеркивает соответствующие реквизиты карточки формы 2.0 и вместе с карточкой формы 3.0 их подписывает, после чего карточка передается им в Управление.
81. В случае прекращения уголовного дела самим органом расследования, в карточке формы 2.0. реквизит 43 заполняется данным органом, и после подписания прокурором направляется в Управление.

79. Қылмыстық істер қосылған жағдайда 2.0 нысанды карточка қылмыс жасаған әрбір адамға міндетті түрде карточкада негізгі қылмыстық іс нөмірін белгілей отырып қойылады.
Одан басқа, карточка ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылған адамға қатысты келесі негіздер бойынша қойылады:
1) рақымшылық ету актісі нәтижесінде, егер ол жасаған әрекет үшін жаза қолдануды жойса (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлігі 3-тармағы);
2) мерзімінің ескіруіне байланысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлігі 4-тармағы);
3) жеке айыптаушының айыптаудан бас тартуы кезінде – ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлігінде (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 6-тармағы) көзделген жағдайларды қоспағанда, ҚР ҚІЖК 33-бабының 1-бөлігінде көзделген қылмыстар туралы істер бойынша;
4) медициналық сипатта мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін қылмыстық істі қозғау қажет болған жағдайдан басқа, есі дұрыс еместік жағдайда қылмыстық заң тыйым салған әрекетті жасаған тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлігі 9-тармағы);
5) әрекет жасау сәтінде заңға сәйкес қылмыстық жауаптылық жүктеу мүмкін болатын жасқа толмаған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлігі 10-тармағы);
6) қайтыс болған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлігі 11-тармағы);
7) ҚР ҚК 67-бабы 1-бөлігі ережелерінің күшіне сәйкес қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 12-тармағы);
8) ҚР ҚК 67-бабы 2-4 бөліктерінде көзделген жағдайда жәбірленушінің сезіктімен немесе айыпталушымен ымыраласуына байланысты, сондай-ақ көзделген ақталмайтын өзге де негіздер бойынша (ҚР ҚІЖК 38-бабының 1-бөлігі).
Қосымша тексеруге жолдай отырып не қылмыстық істі қозғай отырып қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойған кезде карточканың 6-деректемесінде «алып тасталсын» белгісі қойылады (2).
80. 2.0 нысанды карточканы істің айыптау қорытындысымен прокурорға жолдау кезінде тергеу органы әрбір адамға толтырады. 43-деректемедегі толтырылған «00» белгісі бар 2.0 нысанды карточкаға қол қойылып, 1.1 нысанды карточкамен Басқармаға прокурор арқылы жолданады. Прокурор істің қозғалуы және әрбір адамға қатысты (сотқа берілуі немесе тоқтатылуы) өз шешімін басшылыққа ала отырып 2.0 нысанды карточканың сәйкес деректемелерін белгілейді және 3.0 нысанды карточкамен бірге оларға қол қояды, содан соң олар карточканы Басқармаға береді.
81. Қылмыстық істі тергеу органының өзі қысқартқан жағдайда 2.0 нысанды карточкада 43-деректемені осы орган толтырады және прокурор қол қойғаннан соң Басқармаға жолданады.

При заполнении карточки формы 2.0, надлежит иметь в виду, что данные о возрасте, занятии, должности и образовании лица указываются на момент совершения преступления; возраст учитывается по числу исполнившихся лет; при отражении сведений о роде занятий необходимо относить:
1) к рабочим - лиц, непосредственно занятых в процессе создания материальных ценностей, младший обслуживающий персонал (продавцы, официанты, дворники, уборщицы);
2) к государственным служащим - лиц, находящихся на государственной службе;
3) к военнослужащим - лиц, находящихся на службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях.
При заполнении данных о должности следует учесть, что в государственных органах и органах местного самоуправления к лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, относятся должностные лица, депутаты Парламента и маслихатов, судьи и все государственные служащие в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе (примечание статья 307 УК РК).
В коммерческих и иных организациях лицами, выполняющими управленческие функции признается лицо, постоянно, временно либо по специальному полномочию выполняющее организационно-распорядительные или административно-хозяйственные обязанности в организации, не являющейся государственным органом, органом местного самоуправления либо организацией, доля государства в которой составляет не менее тридцати пяти процентов (примечание статья 228 УК РК).
82. При заполнении сведений об образовании учитывать:
1) высшее образование - лица, окончившие высшие учебные заведения;
2) среднее профессиональное - лица, окончившие среднее профессиональное образование (училище, колледж);
3) среднее - лица, окончившие 11(12) лет среднего образовательного учреждения, до 1989 года - 10 лет;
4) неполное среднее - лица, окончившие девятилетнюю школу, до 1989 года - восьмилетнюю школу, до 1962 года - семилетнюю школу;
5) без образования - лица, не имеющие неполного среднего образования.
83. В реквизите 32 карточки формы 2.0 подчеркиваются соответствующие коды на основании содержания обвинительного заключения о том, что преступление совершено в состоянии опьянения (алкогольного или наркотического), а по прекращенным уголовным делам на основании имеющихся в деле свидетельских показаниях либо акте о медицинском освидетельствовании.
В разделе «Лицом, ранее совершавшим преступление» учитываются лица, имеющие судимость за ранее совершенное умышленное преступление. Лица, судимые за преступления, совершенные до восемнадцати лет (кроме несовершеннолетних, совершивших повторные преступления), а также у которых судимости сняты или погашены, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК). Эти данные отражаются в следующем разделе в реквизите 42.

2.0 нысанды карточканы толтыру кезінде адамның жасы, айналысатын жұмысы, лауазымы және білімі туралы деректер қылмыс жасаған сәтінде толтырылатынын ескеру қажет; жасы қанша жасқа толғаны бойынша есептелінеді, айналысатын қызметтері туралы мәліметтерді бейнелеу кезінде:
а) жұмысшыларға – материалдық құндылықтарды құру процесіне тікелей айналысатындар, кіші қызмет етуші персоналды (сатушылар официанттар, аула сыпырушылар, аула жинаушылар);
б) мемлекеттік қызметшілерге – мемлекеттік қызметтегі тұлғаларды;
в) әскери қызметшілерге – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметіндегі, басқа да әскерлердегі және әскери құрылымдардағы тұлғаларды жатқызу қажет.
Лауазым туралы деректерді толтыру кезінде мемлекеттік органдарда және жергілікті өзін-өзі басқару органдарында мемлекеттік міндеттерді орындауға уәкілетті тұлғаларға мемлекеттік қызмет туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес (ескерту ҚР ҚК 307-бабы) лауазымды адамдар, Парламент пен мәслихат депутаттары, судьялар және барлық мемлекеттік қызметкерлер жататынын ескеру қажет.
Коммерциялық немесе басқа да ұйымдарда басқару функцияларын орындаушы тұлғалар ретінде мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы немесе мемлекеттің үлесі отыз бес пайыздан кем емес ұйым болып табылмайтын тұрақты, уақытша не арнаулы өкілеттік бойынша ұйымдастырушылық-әкімшілік не әкімшілік-шаруашылық міндеттерді атқаратын адам деп коммерциялық немесе өзге ұйымдарда басқару қызметтерін атқаратын адам танылады. (ҚР ҚК 228-бабының ескертуі).
82. Білім туралы мәліметтерін толтыру кезінде келесіні ескеру қажет:
а) жоғарғы білім – жоғарғы оқу орындарын аяқтаған адамдар;
б) орта-кәсіптік – орта-кәсіптік оқу орындарын аяқтаған адамдар (училище, колледж);
в) орта – 11 (12) жыл орта білім беру орындарын аяқтаған адамдар, 1989 жылға дейін – 10 жыл;
в) толық емес орта – тоғыз жылдық мектепті аяқтаған адамдар, 1989 жылға дейін – сегіз жылдық мектепті, 1962 жылға дейін – жеті жылдық мектепті аяқтаған адамдар;
г) білімсіздер – толық емес орта білімі жоқ адамдар.
83. 2.0 нысанды карточканың 32-деректемесінде айыптау қорытындысының мазмұны негізінде тұлғаның мас күйінде (алкогольдік немесе есірткілік) қылмыс жасағаны туралы, ал куәландыру көрсеткіштері ісінің не медициналық куәландыру актісінің негізінде қысқартылған қылмыстық істер бойынша сәйкес кодтар белгіленеді.
«Бұрын қылмыс жасаған адам ретінде» бөлімінде бұрын қасақана қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адамдар есепке алынады. Он сегіз жасқа дейін қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдар (кәмелетке толмағандардың қайталанған қылмыс жасағанынан басқа), сондай-ақ соттылығы алынып тасталған немесе жойылғандар осы бөлімге есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 13-бабының 4-бөлігі). Бұл мәліметтер келесі бөлімде 42-деректемеде бейнеленеді.

84. Карточка формы 2.0 заполняется и подписывается должностным лицом субъекта, в производстве которого находится уголовное дело, отказной материал и прокурором, осуществляющим надзор, в день поступления.
9. Выставление карточки формы 2.1
85. Назначение карточки формы 2.1 заключается в обеспечении учета лиц, которым предъявлено обвинение, задержанных по подозрению в совершении преступлений, избрании и изменении меры пресечения в ходе досудебной деятельности органов уголовного преследования.
86. Карточки формы 2.1 выставляются должностным лицом субъекта, вынесшего постановление о предъявлении обвинения, задержании в порядке статьи 132 УПК РК, направлении ходатайства прокурору о производстве ареста (домашнего ареста, освобождении лица, задержанного в порядке статьи 132 УПК РК, избрании, отмене либо изменении меры пресечения, направлении жалобы вышестоящему прокурору на постановление об отказе в поддержании ходатайства органа уголовного преследования о даче санкции на арест (домашний арест).
87. В случае отказа в поддержании ходатайства о производстве ареста (домашнего ареста), при выставлении карточки формы 2.1 обязательно заполняются реквизиты с 15 по 15.3.
88. При избрании меры пресечения в отношении подозреваемого необходимо обязательное заполнение реквизита 15, 15.2, 15.3 карточки формы 2.1.
89. Карточка формы 2.1 подписывается должностным лицом субъекта и прокурором, осуществляющим надзор.
В одной карточке формы 2.1 может быть указано несколько решений, однако, при этом если дата предъявления обвинения совпадает с датой решения, то должна быть выставлена отдельная карточка формы 2.1. на предъявление обвинения.
10. Выставление карточки формы 2.2
90. Назначение карточки формы 2.2 заключается в обеспечении учета лиц, в отношении которых избиралась мера пресечения арест, домашний арест, продлевались сроки ареста, домашнего ареста, отменялись, изменялись, отказывались арест, домашний арест, обжаловались и опротестовывались санкции суда.
91. Основанием для выставления карточки формы 2.2 является в соответствии со статьями УПК РК вынесенное постановление (ходатайство) об избрании меры пресечения, продлении сроков ареста (домашнего ареста), об отмене, изменении, отказе меры пресечения ареста (домашнего ареста), жалоба либо протест, вынесенное в порядке статей 109110 УПК РК, а также вынесенное постановление суда, то есть его результат. Указанная карточка также подлежит отражению в соответствующем журнале территориальных подразделениях органов прокуратуры.
92. Карточку формы 2.2 выставляет и подписывает прокурор, осуществляющий надзор за законностью по уголовному делу, в соответствии с материалами дела в течение 24 часов после рассмотрения судом соответствующих ходатайств.

84. 2.0 нысанды карточканы өндірісінде қылмыстық іс, бас тарту материалы бар субъектінің лауазымды тұлғасы және қадағалаушы прокурор түскен күні толтырады және қол қояды.
9. 2.1 нысанды карточканың қойылуы
85. 2.1 нысанды карточканың қойылуы айып тағылған тұлғаларды, қылмыс жасау бойынша сезікті ретінде ұсталғандарды қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық іс бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу қызметі барысында есепке алуды қамтамасыз етумен, тыйым салуды таңдау және өзгертумен қорытындыланады.
86. 2.1 нысанды карточка айып тағу, ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұстау, тұтқындау өндірісі туралы қолдаухатты прокурорға жолдау (ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұсталған адамның үйде қамап ұсталуы, босатылуы, тыйым салу шарасын таңдау немесе өзгерту, тұтқындауға (үйде қамап ұстауға) жоғары тұрған пркурорға санкция беру туралы қылмыстық қудалау органының қолдаухатын қолдаудан бас тарту туралы қаулыға шағымды жолдау) туралы қаулы шығарған субъектінің лауазымды тұлғасы қояды.
87. Тұтқынға алу (үйде қамап ұстау) туралы қолдаухатты қолдаудан бас тарту кезінде, 2.1 нысанды карточканы қою кезінде 15-тен бастап 15.3-ке дейінгі деректемелер міндетті түрде толтырылады.
88. Сезіктіге қатысты тыйым салу шараларын таңдау кезінде 2.1 нысанды карточканың 15, 15.2, 15.3 деректемелері міндетті түрде толтырылуы керек.
89. 2.1 нысанды карточкаға субъектінің лауазымды тұлғасы және қадағалаушы прокурор қол қояды.
2.1 нысанды бір карточкада бірнеше шешімдер көрсетілуі мүмкін, алайда, егер айып тағу күні шешім шығару күнімен сәйкес келсе, ондай жағдайда айып тағуға бөлек 2.1 нысанды карточка қойылуы керек.
10. 2.2 нысанды карточканың қойылуы
90. 2.2 нысанды карточканы қою тұтқындаудың, үйде қамап ұстаудың бұлтартпау шарасы таңдалған, тұтқындау, үйде қамап ұстау мерзімі ұзартылған, тұтқындаудың, үйде қамап ұстаудың күші жойылған, өзгертілген, бас тартылған сот санкциялары шағымдалған және наразылық білдірілген адамдарға қатысты есепке алуды қамтамасыз етумен тұжырымдалады.
91. 2.2 нысанды карточканы қоюға бұлтартпау шарасын таңдау, тұтқындаудың (үйде қамап ұстаудың) мерзімін ұзарту, тұтқындаудың (үйде қамап ұстаудың) бұлтартпау шараларының күшін жою, өзгерту, бас тарту туралы ҚР ҚІЖК баптарына сәйкес шығарылған қаулы (қолдаухат), ҚР ҚІЖК 109110-баптары тәртібінде шығарылған шағым не наразылық, сондай-ақ шығарылған сот қаулысы, яғни оның нәтижесі негіз болады. Көрсетілген карточка сонымен қатар прокуратура органдарының аумақтық бөлімшелерінің тиісті журналдарында көрсетуге жатады.
92. 2.2 нысанды карточканы сот тиісті қолдаухаттарды қарағаннан кейін 24 сағат ішінде іс материалдарына сәйкес қылмыстық істің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурор қояды және оған қол қояды.

93. При заполнении карточки формы 2.2, следует иметь в виду, что данные о возрасте, роде занятий указываются на момент совершения преступления, возраст учитывается по числу исполнившихся лет.
94. Реквизит «Род занятий» подлежит обязательному заполнению, если лицо, в отношении которого возбуждается ходатайство, является депутатом Парламента, членом Конституционного совета, судьей и инвалидом.
95. При удовлетворении судом ходатайства в поле «Результат» реквизиты «Избрана мера пресечения, в том числе при отказе в удовлетворении ходатайства» и «Основания избрания меры пресечения арест (домашний арест)» обязателен для заполнения.
96. При отказе судом в удовлетворении ходатайства, в том числе по инициативе прокурора, а также при заполнении реквизита «ходатайство в порядке статьи 154 УПК РК» обязателен для заполнения реквизита «Избрана мера пресечения, в том числе при отказе в удовлетворении ходатайства».
97. При заполнении реквизита «Вид материала» позиций о продлении сроков ареста (домашнего ареста) в поле «Результат рассмотрения» под реквизит «срок ареста продлен до___» обязателен для заполнения.
98. Карточка формы 2.2 выставляется отдельно на каждое лицо и на каждое принятое решение в отношении него и подписывается надзирающим прокурором.
11. Выставление карточки формы 3.0
99. Карточка формы 3.0 выставляется отдельно на каждое преступление по уголовному делу и отражает работу прокурора по обеспечению законности следствия и дознания.
100. Лицо, в производстве которого находится уголовное дело (следователь, дознаватель, специальный прокурор), заполняет реквизиты с 1 по 3 карточки формы 3.0 и прикладывает ее к уголовному делу, направляемому прокурору в порядке статей 280287 и пункта 2 части 1 статьи 514 УПК РК. По соединенным уголовным делам (многоэпизодным) на каждое преступление им прилагается отдельная карточка с самостоятельным номером уголовного дела.
101. По результатам изучения уголовного дела и принятия решения, прокурор заполняет остальные реквизиты приложенной карточки формы 3.0 и направляет в уполномоченный орган.
102. По делам, возвращенным прокурорами на дополнительное расследование, ими в день возвращения выставляется карточка формы 3.0. По делам, возвращенным на дополнительное расследование судом, карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда постановление о направлении дела на дополнительное расследование вступило в законную силу.
При этом преступления, по которым дела направлены судом на дополнительное расследование из числа раскрытых снимаются.

93. 2.2 нысанды карточканы толтырған кезде жасы, қызмет түрі қылмыс жасау уақытына көрсетілетінін, жасы толған жасының саны бойынша есепке алынатынын назарға алу қажет.
94. «Қызмет түрі» деректемесі егер қолдаухаты қозғалып жатқан адам Парлемент депутаты, Конституциялық кеңес мүшесі, судья және мүгедек болса міндетті толтыруға жатады.
95. Сот қолдаухатты қанағаттандырған жағдайда «Нәтиже» алаңындағы «Бұлтартпау шарасы таңдалды, соның ішінде қолдаухатты қанағаттандырудан бас тарту кезінде» және «Тұтқындау (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасын таңдау негіздері» деректемелері толтырылуы міндетті.
96. Сот қолдаухатты қанағаттандырудан, соның ішінде прокурордың бастамасымен бас тартқан кезде, сонымен қатар «ҚР ҚІЖК 154-бабы тәртібіндегі қолдаухат» деректемесін толтырған кезде «Бұлтартпау шарасы таңдалды, соның ішінде қолдаухатты қанағаттандырудан бас тарту кезінде» деректемесін толтыруға міндетті.
97. Тұтқындау (үйде қамап ұстау) мерзімін ұзарту туралы ұстанымның «Материал түрі» деректемесін толтырған кезде «тұтқындау мерзімі ____ дейін ұзартылған» деректемесіндегі «Қарау нәтижесі» алаңы міндетті толтыруға жатады.
98. 2.2 нысанды карточка шешім шығарылған әр адамға жеке қойылады және оған қадағалаушы прокурор қол қояды.
11. 3.0 нысанды карточканың қойылуы
99. 3.0 нысанды карточка қылмыстық іс бойынша әрбір қылмысқа бөлек қойылады және прокурордың тергеу және анықтау заңдылықтарын қамтамасыз етудегі жұмысын бейнелейді.
100. Қылмыстық ісі өндірісінде жатқан адам (тергеуші, анықтаушы, арнайы прокурор) 3.0 нысанды карточканың 1-деректемесінен 3-деректемесіне дейін толтырады және оны ҚР ҚІЖК 280287-баптарының және ҚР ҚІЖК 514-бабының 1-бөлігі 2-тармағы тәртібінде прокурорға жолданатын қылмыстық іске қосады. Біріктірілген (көп эпизодты) қылмыстық істерден әрбір қылмыс бойынша оларға қылмыстық істің өзіндік нөмірімен бөлек карточка қосады.
101. Қылмыстық істі зерделеу және шешім қабылдау нәтижесі бойынша прокурор қосылған 3.0 нысанды карточкаға қалған деректемелерді толтырып, оны уәкілетті органға жолдайды.
102. Прокурорлар қосымша тергеуге қайтарған істер бойынша олар қайтарған күні 3.0 нысанды карточканы қояды. Сот қосымша тергеуге қайтарған іс бойынша 3.0 нысанды карточка істің қосымша тергеуге жолдануы туралы шешім заңды күшіне енген кезінде қылмыстық іс прокуратураға келіп түскеннен кейін ғана қойылады.
Бұл ретте, сот ашылғандар қатарынан істерін қосымша тергеуге жолдаған қылмыстар алынып тасталады.

Кроме того, карточка формы 3.0 выставляется в случае отмены прокурором постановлений о возбуждении уголовного дела с направлением материалов для производства дополнительной проверки.
103. В случае полного либо частичного оправдания судом подсудимого за недоказанностью его участия в совершении преступления и направлении уголовного дела прокурору для принятия мер, к установлению лица подлежащего привлечению в качестве обвиняемого (часть 4 статьи 376 УПК РК), прокурором в течение суток со дня вступления в законную силу приговора суда направляется в Комитет карточка формы 3.0 по каждому из исключенных эпизодов обвинения, для исключения преступления (преступлений) из числа раскрытых.
104. При направлении судом уголовного дела прокурору в порядке части 3 статьи 304 УПК РК, прокурор выставляет в Комитет карточку формы 3.0 с отметкой реквизита «возвращено прокурору судом в порядке части 3 статьи 304 УПК РК». Указанная категория преступлений на основании карточки формы 3.0 исключается из числа раскрытых и включается в число нераскрытых преступлений, за исключением имевшего ранее аналогично принятого решения. Если разыскиваемый задержан и дело вновь направлено в суд, то данная категория дел учитывается в числе направленных в суд, для дел, зарегистрированных в текущем отчетном периоде, так как первоначальное решение о направлении в суд изменялось на приостановление за розыском.
105. При направлении дела прокурором в суд в связи с задержанием разыскиваемого, прокурором выставляется карточка формы 3.0 с указанием соответствующей статьи УПК РК, реквизита «направлено в суд в порядке статей 284289514 УПК РК с целью включения в отчет данного преступления как раскрытого, при этом данное преступление в отчете формы № 3 как повторно направленное прокурором в суд не учитывается.
106. В случае вынесения постановления об отмене постановления в возбуждении уголовного дела судом, карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда есть постановление об отмене постановления в возбуждении уголовного дела судом, и оно вступило в законную силу.
12. Выставление карточки формы 1-Н
107. Назначение карточки формы 1-Н заключается в отражении данных об изъятых из незаконного оборота НПП, выявленных площадях произрастании, незаконных посевах, выращивании и культивировании растений, содержащих наркотические вещества (далее - посевы), а также их уничтожении, передачи в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных, иных целях или передачи (получении) по подследственности НПП по уголовным делам, отказным материалам, материалам об административных правонарушениях, предписаниям и иным актам.

Одан басқа, 3.0 нысанды карточка прокурор материалдарды қосымша тексеруге жолдау арқылы қылмыстық істі қозғау туралы қаулылардың күшін жойған жағдайда жіберіледі.
103. Сот сотталушының қылмыс жасауға оның қатысуының дәлелденбегендігін толық немесе ішінара ақтағанда және қылмыстық істі шара қолданылуы үшін прокурорға жолдаған жағдайда айыпталушы ретінде (ҚР ҚІЖК 376-бабының 4-бөлігі) жауапқа тартылатын адамды анықтау үшін прокурор Комитетке 3.0 нысанды карточканы сот үкімі заңды күшіне енген күннен бастап бір тәулік ішінде, айыптаудың әрбір алынып тасталған эпизодтары бойынша қылмысты (қылмыстарды) ашылғандар санынан алу үшін жолдайды.
104. Сот ҚР ҚІЖК 304-бабының 3-бөлігі тәртібінде қылмыстық істі прокурорға жолдау кезінде прокурор Комитетке «сот ҚР ҚІЖК 304-бабының 3-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарды» деректемесін белгілей отырып 3.0 нысанды карточканы қояды. Көрсетілген қылмыстар санаты 3.0 нысанды карточка негізінде бұрынғы ұқсас қабылданған шешімдерді есептемегенде, ашылғандар санынан алынып, ашылмаған қылмыстар қатарына қосылады. Егер іздеудегі адам ұсталып, іс қайта сотқа жолданса, істердің осы санаты үстіміздегі есептік кезеңде тіркелген істер үшін сотқа жолданғандар қатарында ескеріледі, себебі сотқа жолдау туралы алғашқы шешім іздеуге тоқтау салуға өзгертілді.
105. Ізделушінің ұсталуына байланысты прокурор істі сотқа жолдаған кезде, прокурор осы қылмысты ашылған ретінде есепке қосу мақсатында ҚР ҚІЖК тиісті бабын, «ҚР ҚІЖК 284289514 баптары тәртібінде сотқа жолданды» деректемесін көрсете отырып 3.0 нысанды карточканы қояды, бұл ретте № 3 нысанды есепте бұл прокурор сотқа қайта жолдаған қылмыс ретінде есептелмейді.
106. Сот қылмыстық істі қозғау қаулысының күшін жою туралы қаулыны шығарған жағдайда 3.0 нысанды карточка қылмстық іс қозғау қаулысының күшін жою туралы қаулы болған кезде және ол заңды күшіне енген кезде қылмыстық іс прокуратураға келіп түскеннен кейін ғана қояды.
12. 1-Н нысанды карточканың қойылуы
107. 1-Н нысанды карточканы тағайындау заңсыз айналымнан алынған ЕЖП, есірткілік заттардан тұратын өсімдіктердің анықталған өсу алқаптары, заңсыз себу және тыңдыру (бұдан әрі – себу) туралы деректерді бейнелеумен, сондай-ақ оларды жою, сәйкес ұйымдарға (мекемелерге) ғылыми, өндірістік, емдік және басқа да мақсаттарда қолдану үшін берумен немесе қылмыстық істер, бас тарту материалдары, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы материалдар, ұйғарымдар және басқа да актілер бойынша ЕЖП тергеуде болуы бойынша берумен (алумен) тұжырымдалады.

108. Карточка формы 1-Н представляется в Управление в случаях изъятия из незаконного оборота НПП, выявления площадей произрастания и посевов растений, содержащих наркотические вещества, а также их уничтожения или передачи в соответствующие организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания), а также при производстве сравнительной экспертизы.
109. В случаях изъятия НПП, карточка формы 1-Н по уголовному делу и по материалам отказного производства выставляется с момента получения заключения экспертизы, но не позднее следующего рабочего дня. Если следующий рабочий день приходится на выходной либо праздничный день, рабочим днем считается ближайший за ним рабочий день.
Карточка формы 1-Н при изъятии НПП выставляется на основании следующих решений:
1) при возбуждении уголовного дела - одновременно с карточкой формы 1.0;
2) при отказе в возбуждении уголовного дела и вынесении постановлении о возбуждении административного производства с составлением протокола об административном правонарушении;
3) при отказе в возбуждении уголовного дела и, в том числе при отсутствии оснований для привлечения лица к административной ответственности.
При этом следует иметь ввиду, что в случае, если по одному и тому же материалу принималось решение об отказе в возбуждении уголовного дела, а затем материалы были направлены в суд для привлечения лица к административной ответственности, карточка на изъятие НПП выставляется только по отказному материалу. После уничтожения НПП карточка формы 1-Н на уничтожение выставляется также по отказному материалу, а не по материалу об административном правонарушении. В реквизите 3 указывается дата и номер административного производства по отказному материалу.
110. Карточка формы 1-Н на уничтожение выставляется одновременно с составлением акта об уничтожении НПП на основании приговора (постановления) суда, постановлении о прекращении уголовного дела или об отказе в возбуждении уголовного дела, а также с копией акта об уничтожении НПП согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2008 года № 1017 «Об утверждении Правил уничтожения органами уголовного преследования наркотических средств, психотропных веществ, являющихся вещественными доказательствами по уголовным делам.
111. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях карточка формы 1-Н выставляется с составлением акта приема-передачи.

108. 1-Н нысанды карточка Басқармаға ЕЖП заңсыз айналымнан алынған, есірткілік заттардан тұратын өсімдіктердің өсу және себу алқаптары анықталған жағдайда, сондай-ақ оларды жою, сондай-ақ ЕЖП тергеуде болуы бойынша субъектіге (тергеу, анықтау) беру кезінде, сонымен қатар салыстыру сараптамасын жүргізу кезінде оларды жойған немесе сәйкес ұйымдарға (мекемелерге) берген жағдайларда ұсынылады.
109. ЕЖП алынған жағдайда 1-Н нысанды карточка қылмыстық іс бойынша және бас тарту өндірісі бойынша сараптама қорытындысын алған сәттен бастап, бірақ келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей қойылады. Егер келесі жұмыс күні демалысқа не мереке күніне келсе, жұмыс күні ретінде одан кейінгі жұмыс күні есептеледі.
1-Н нысанды карточка ЕЖП алынған жағдайда карточка келесі шешімдер негізінде қойылады:
1) қылмыстық істің 1.0 нысанды карточкамен бір уақытта қозғалуы кезінде;
2) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту және әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы құра отырып, әкімшілік іс жүргізуді қозғау туралы қаулы шығару кезінде;
3) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту кезінде, соның ішінде адамды әкімшілік жауапкершілікке тарту үшін негіз болмаған кезде.
Сонымен қатар, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы шешім бір материал бойынша қабылданған жағдайда, содан соң материалдар адамды әкімшілік жауапкершілікке тарту үшін сотқа жолдаған жағдайда, ЕЖП алу жөніндегі карточка тек бас тарту материалы бойынша қойылады. ЕЖП жойылғаннан кейін, 1-Н нысанды карточка әкімшілік құқық бұзушылық туралы материал бойынша емес, бас тарту материалы бойынша жоюға қойылады. 3-деректемеде бас тарту материалы бойынша әкімшілік іс жүргізу күні мен нөмірі көрсетіледі.
110. 1-Н нысанды карточка сот үкімінің (қаулысының), қылмыстық істі қысқарту туралы немесе қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулының негізінде ЕЖП жою туралы актінің құрылуымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 қарашадағы «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық істер бойынша заттық дәлел болып табылатын есірткі құралдарын, жүйкеге әсер ететін заттарды жою Ережесін бекіту туралы» № 1017 қаулысына сәйкес ЕЖП жою актісінің көшірмесімен бір мезгілде жоюға қойылады.
111. ЕЖП-ні көмуге, ғылыми, өндірістік емдік және басқа да мақсаттар үшін тиісті ұйымдаға (мекемелерге) берген жағдайда, 1-Н нысанды карточка қабылдау-беру актісінің құрылуымен қойылады.

112. В случае передачи (получения) НПП в субъект карточка формы 1-Н выставляется:
1) при передаче НПП по подследственности в субъект с указанием исходящего номера и даты передачи - одновременно с карточкой формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности в субъект;
2) при получении НПП по подследственности из субъекта с указанием входящего номера и даты - одновременно с карточкой формы 1.1 о получении уголовного дела по подследственности из субъекта.
113. Карточка формы 1-Н состоит из 16 реквизитов.
1) В реквизитах 1, 2 заполняются наименование органа, который изъял НПП или выявил посевы, либо уничтожил НПП, посевы, номер дела;
2) В реквизите 3 подчеркиваются события, послужившие поводом для выставления карточки формы 1-Н: изъятие/выявление НПП (посевов), уничтожение НПП (посевов), передачи НПП в организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания), в реквизите 4 - дата и место возникновения этих событий;
3) Изъятые НПП сдаются в помещения, специально оборудованные для их хранения и регистрируются в Книге учета вещественных доказательств, документов, изымаемых органами дознания, следствия и судом, данные о котором (порядковый номер и дата регистрации) указываются в реквизите 5, в реквизите 5.1 заполняется номер заключения эксперта и дата;
4) В реквизите 8 указываются (подчеркиваются) сведения о выявленных, изъятых или уничтоженных НПП (посевов) по их видам, количеству и единицам измерения, из которых выделяется количество израсходованных на экспертизу (остаток НПП, приобщенных к делу). Остаток НПП, приобщенных к делу, отражается в случае уничтожения НПП, согласно части 4 статьи 223 УПК РК. В реквизите 8.1 отражаются сведения об изъятии прекурсора, приобретенного в целях изготовления наркотиков, в реквизите 8.2 указываются сведения об изъятии НПП в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов;
5) Реквизит 10 отмечается при изъятии НПП по методу «контролируемая поставка»;
6) В реквизитах 12-15 указываются сведения о виде вещества, способах перевозки, укрытия, месте обнаружения НПП (посевов, площадей);
7) В реквизите 15.1 указывается кинологическая служба того субъекта, если при изъятии НПП применялась служебно-розыскная собака этого же субъекта;
8) В реквизите 15.2 указывается кинологическая служба правоохранительных органов при проведении совместных мероприятий. Например, в результате совместной работы правоохранительных органов, в случае изъятия НПП органами внутренних дел принимала кинологическая служба органов таможни, то в реквизите 15.2 указывается код (3) Комитет Таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, то есть кинологическая служба органов таможни;

112. ЕЖП субъектіге келесідей беру (қабылдау) жағдайында 1-Н нысанды карточка қойылады:
1) шығыс нөмірі мен беру күнін көрсете отырып, ЕЖП-ні тергеуде болуы бойынша субъектіге - қылмыстық істе тергеуде болуы бойынша субъектіге беру туралы 1.1 нысанды карточкамен бір уақытта беру кезінде;
2) кіріс нөмірі мен күнін көрсете отырып, ЕЖП-ні тергеуде болуы бойынша субъектіден - қылмыстық істе тергеуде болуы бойынша субъектіден алу туралы 1.1 нысанды карточкамен бір уақытта алу кезінде.
113. 1-Н нысанды карточка 16 деректемеден тұрады:
1) 1,2 деректемеде ЕЖП алған немесе себуді анықтаған не ЕЖП-ні, себуді, істің нөмірін жойған органның атауы толтырылады;
2) 3-деректемеде 1-Н нысанды карточкаларды қоюға себеп болған оқиғалар: ЕЖП (себуді) алу/анықтау, ЕЖП (себуді) жою, ЕЖП-ні ұйымдарға (мекемелерге) беру және субъектіге (тергеу, анықтау) тергеуде болу бойынша беру (қабылдау) кезінде, 4-деректемеде осы оқиғалардың болған күні және орны белгіленеді;
3) Алынған ЕЖП олардың сақталуына арналған арнайы жабдықталған орындарға тапсырылады және деректері 5-деректемеде көрсетілетін (тәртіп нөмірлері және тіркелген күні) анықтау, тергеу және сот органдары алатын Заттық айғақтарды, құжаттарды есепке алу кітабына тіркеледі, 5.1 деректемеде сарапшының қорытынды нөмірі және күні толтырылады.
4) 8-деректемеде түрлері, сандары, өлшеу бірліктері бойынша анықталған, алынған немесе жойылған ЕЖП (себу) туралы мәліметтер белгіленеді, олардың ішінен сараптамаға шығындалғандар саны (іске тіркелген ЕЖП қалдығы) көрсетіледі. Іске тіркелген ЕЖП қалдығы ҚР ҚІЖК 223-бабы 4-бөлігіне сәйкес ЕЖП жойылған жағдайда көрсетіледі.
8.1 деректемесінде есірткі дайындау мақсатында алынған прекурсорларды алу туралы мәліметтер толтырылады, 8.2 деректемесінде құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысындағы ЕЖП алу туралы мәліметтер бейнеленеді.
5) 10-деректеме ЕЖП «бақылаудағы жеткізілім» әдісі бойынша алу кезінде белгіленеді.;
6) 12-15 деректемелерде ЕЖП заттардың түрі, тасу, жасыру тәсілдері, табылу орындары (себу, алаңдар) туралы мәліметтер белгіленеді;
7) 15.1 деректемеде ЕЖП алу кезінде субъект қылмыстық іздеу қызметінің итін қолданған болса, сол аталған субъектінің кинологиялық қызметі белгіленеді.;
8) 15.2.деректемесінде құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралар өткізу барысындағы кинологиялық қызметтері белгіленеді. Мысалы, құқық қорғау органдарының бірлескен жұмыс қорытындысында ішкі істер органдары ЕЖП алған жағдайда кедендік органның кинологиялық қызметі қолданылған болса, 15.2. деректемесінде Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (3) тармағы яғни, кеден органының кинологиялық қызметі белгіленеді.

9) В реквизитах 16.1 – 16.10 указываются сведения о лицах, совершивших преступления и правонарушения, связанные с НПП.
114. Карточка формы 1-Н заполняется и подписывается в случаях изъятия НПП, выявления посевов или площадей:
1) лицом, вынесшим постановление о возбуждении уголовного дела и прокурором;
2) лицом, вынесшим постановление об отказе в возбуждении уголовного дела и прокурором;
3) лицом, составившим протокол (материал) об административном правонарушении и прокурором.
115. В случаях уничтожения НПП, посевов или площадей карточка формы 1-Н заполняется и подписывается:
1) лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором;
2) лицом, которым вынесены предписания (иные акты) об уничтожении площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества и прокурором.
116. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях карточка формы 1-Н заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
117. При передаче (получении) НПП в субъект, карточка формы 1-Н заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
13. Раскрываемость преступлений
Сноска. Раздел 13 исключен приказом Генерального прокурора РК от 30.01.2012 № 8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Требования, предъявляемые к порядку ведения журналов,
карточек и контроля за их применением
121. Субъекты обеспечивают соблюдение установленного настоящей Инструкцией порядка представления на единый учет преступлений, их субъектов, уголовных дел, задержанных в порядке статьи 132 УПК РК, арестованных лиц и осужденных, карточек и ведения журналов.
122. Должностные лица, подписавшие карточки, обеспечивают их достоверность, полноту и своевременность выставления и представления в Комитет.
123. Карточки по делам направленным в суд хранятся один год.
124. Карточки по нераскрытым преступлениям (по которым уголовные дела приостановлены по пунктам 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 статьи 50 УПК РК) хранятся до раскрытия преступления и направления дела в суд или прекращения уголовного дела.
125. Карточки по прекращенным уголовным делам хранятся 5 лет.
126. Все карточки формы ЗС-1, а также форм ЗС-2, 1-Н по отказным материалам, форм 1-Н по административным материалам хранятся в течение 1 года.

9) 16.1 – 16.10 деректемелерде ЕЖП-ге байланысты қылмыс және құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер белгіленеді.
114. 1-Н нысанды карточканы ЕЖП алынған, себу жерлері және алаңдары анықталған жағдайларда:
1) қылмыстық істі қозғау туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор;
2) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор;
3) әкімшіліктік құқық бұзушылық туралы хаттама (материалды) құрған тұлға және прокурор толтырады және қол қояды.
115. 1-Н нысанды карточка ЕЖП себу жерлерін немесе алаңдарын жойған жағдайда оны:
1) қылмыстық іс, бас тарту материалы, әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдар өндірісінде болған тұлға және прокурор;
2) құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу алаңдарын жою туралы ұйғарым (басқа актілер) шығарған тұлға және прокурор толтырады және қол қояды.
116. ЕЖП көмуге, тиісті ұйымдарға (мекемелерге) ғылыми, өндірістік, емдік және басқа да мақсаттарда қолдану үшін берілген жағдайда 1-Н нысанды карточка қылмыстық іс, бас тарту материалы, әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдар өндірісінде болған тұлғалар және прокурор толтырады және қол қояды.
117. Субъектіге ЕЖП берген (алған) жағдайда 1-Н нысанды карточкаға қылмыстық іс, бас тарту материалы, әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдар өндірісінде болған тұлға және прокурор толтырады және қол қояды.
13. Қылмыстардың ашылуы
Ескерту. 13-бөлім алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2012.01.30 № 8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Журналдарды, карточкаларды жүргізу тәртібіне және
олардың қолданылуын бақылауға қойылатын талаптар
121. Субъектілер қылмыстарды, олардың субъектілерін, қылмыстық істерді, ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібінде ұсталғандарды, тұтқынға алынған және сотталған адамдарды, карточкаларды және журналдарды жүргізуді бірыңғай есепке алуға ұсынылған осы Нұсқаулық тәртібінің сақталуын қамтамасыз етеді.
122. Карточкаларға қол қойған тұлғалар олардың дұрыстығын, толықтығын және уақтылы қойылып, Комитетке ұсынылуын қамтамасыз етеді.
123. Іс бойынша сотқа жолданған карточкалар бір жыл сақталады.
124. Ашылмаған қылмыстар бойынша карточкалар (қылмыстық істер ҚР ҚІЖК 50-бабының 1,2,3,4,5,6,7,8,9 тармақтары бойынша тоқтатылған) қылмыстың ашылуына және істің сотқа жолдануына дейін немесе қылмыстық істің қысқартылуына дейін сақталады.
125. Қысқартылған қылмыстық істер бойынша карточкалар 5 жыл сақталады.
126. ЗС-1 нысанды, сондай-ақ ЗС-2, 1-Н нысанды бас тарту материалдары бойынша, 1-Н нысанды әкімшіліктік материалдар бойынша барлық карточкалар 1 жыл бойы сақталады.

127. Комитет осуществляет контроль за полнотой и качеством составления карточек, достоверностью указываемых в них сведений и своевременностью их представления, а в случаях необходимости оказывает практическую помощь субъектам.
128. Журнал учета материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, подлежит заведению районными, городскими, областными и приравненными к ним субъектами.
После регистрации материала об отказе в возбуждении уголовного дела, должностное лицо органа уголовного преследования направляет материал надзирающему прокурору для проверки обоснованности принятого решения с выставлением соответствующей карточки.
Копия постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по фактам ДТП в течение двадцати четырех часов направляются в подразделения дорожной полиции для составления административного протокола и направления материала в суд, с направлением надзирающему прокурору копии соответствующих документов.
129. В случае отмены прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с последующим возбуждением уголовного дела либо направлением материала на дополнительную проверку, прокурор письменно уведомляет субъект о принятом решении. При отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела органами уголовного преследования и органами прокуратуры в журналах учета отказных материалов производится отметка.
При согласии с постановлением об отказе в возбуждении уголовного дела прокурор направляет материалы об отказе в возбуждении уголовного дела субъекту для хранения в ведомственном архиве.
130. В управлениях ведутся Единые журналы учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших, в которых на основе карточек регистрируются выявленные преступления, лица, их совершившие, номера уголовных дел, движение по ним и результаты судебного рассмотрения.
Единый журнал служит основанием для осуществления контроля управлениями за своевременностью принятия органами следствия, дознания, судами и прокурорами процессуальных решений по уголовным делам и выставлением карточек, и заполняется согласно содержанию граф журнала и в полном соответствии с данными карточек.
131. Уголовное дело, прекращенное субъектом, принимается в архив Комитета только при наличии заключения прокурора, осуществляющего надзор об обоснованности принятого решения о прекращении, утвержденного вышестоящим прокурором, после чего регистрируется в Журнале приема на хранение прекращенных уголовных дел согласно приложению 16 к настоящей Инструкции.
На каждое прекращенное уголовное дело, подлежащее к сдаче в архив, должностным лицом органа, принявшего процессуальное решение выставляется «карточка к прекращенному уголовному делу» (форма № 2, содержащаяся в приложении № 16 к настоящей Инструкции).

127. Комитет карточкаларды құрудың толықтығы мен сапасына, оларда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына және оларды ұсынудың уақтылы болуына бақылауды жүзеге асырады, ал қажет жағдайда субъектілерге практикалық көмек көрсетеді.
128. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылған  материалдарды есепке алу журналы аудандық, қалалық, облыстық және оларға теңестірілген субъектілердің мекемелеріне жатады.
Қылмыстық қудалау органының лауазымды тұлғасы қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалын тіркегеннен кейін, материалды сәйкес карточканы қоя отырып, қабылдаған шешімнің негізділігін айқындау үшін қадағалаушы прокурорға жолдайды.
ЖКО деректері бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының көшірмесін әкімшілік хаттаманы құру үшін және материалды сотқа жолдау үшін, қадағалаушы прокурорға тиісті құжаттардың көшірмелерін жібере отырып жиырма төрт сағаттың ішінде жол полициясы бөлімшесіне жолдайды.
129. Прокурор келесіде қылмыстық іс қозғай отырып не материалды қосымша тергеуге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жойған жағдайда, прокурор қабылдаған шешім туралы субъектіге жазбаша түрде хабарлайды. Қылмыстық қудалау органы және прокуратура органы қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойған кезде, бас тарту материалдарын есепке алу журналына белгі қойылады.
Прокурор қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулымен келіскен жағдайда, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы материалдарды ведомстволық мұрағатқа сақтау үшін субъектіге жолдайды.
130. Карточка негізінде анықталған қылмыстар, оларды жасаған адамдар, қылмыстық істердің нөмірі, олар бойынша қозғалысы және сотта қарау нәтижелері басқармаларда қылмыстық істерді, қылмыстарды және оларды жасаған адамдарды Бірыңғай есепке алу журналында жүргізіледі.
Бірыңғай журнал басқармалардың тергеу, анықтау органдарының, соттардың және прокурорлардың қылмыстық істер бойынша іс жүргізу шешімдерінің уақтылы болуына және карточкаларды қоюға бақылауды жүзеге асыру үшін негіз ретінде қызмет етеді және бағандарының мазмұнына сәйкес және карточкалар мәліметтеріне толық сәйкестікте толтырылады.
131. Субъект қысқартқан қылмыстық іс Комитеттің мұрағатына жоғары тұрған прокурор бекіткен, қысқарту туралы қабылданған шешімнің негізділігі туралы қадағалау жүргізуші прокурордың қорытындысы болған кезде ғана қабылданады, одан кейін осы Нұсқаулықтың 16-қосымшасына сәйкес қысқартылған қылмыстық істерді сақтауға қабылдау Журналында тіркеледі.
Мұрағатқа беруге жататын әрбір қысқартылған қылмыстық іске іс жүргізу шешімін қабылдаған органның лауазымды тұлғасы «қысқартылған қылмыстық іске карточка» (осы Нұсқаулықтың № 16-қосымшасына № 2-нысанда көрсетілген) қояды. Көрсетілген нысандағы карточкалардан мұрағат жұмысы бөлімдерінде тиісті қысқартылған істерге және басқа анықтамалық ақпаратқа іздестіру жүргізу үшін картотекалар құрылады.

132. Порядок передачи уголовного дела, прекращенного субъектом, хранения и уничтожения архивных уголовных дел определен приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 января 2006 года № 7 «Об утверждении Правил приема и выдачи подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан прекращенных уголовных дел и материалов, по которым органами прокуратуры вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела» (зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4087)
Приложение 1 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений, жалоб и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма ЗС-1
Карточка учета
заявлений, сообщений и иной информации о преступлении,
происшествии
(Регистрация заявлений, сообщений и иной информации о преступлении,
происшествии подлежит заполнению в дежурные сутки должностным лицом органа,
осуществляющим регистрацию заявлений, сообщений в Книге учета заявлений,
сообщений и иной информации о преступлении, происшествии (далее-КУЗИ) органа)
1. Орган,
зарегистрировавший_____________________________________________________________
(наименование)
2. Район совершения преступления, происшествия (гарнизон, на транспорте)
___________________________________________________
3. Номер заявления, сообщения___________ «______»___________________20 года
4. Номер талона о принятии заявления_____________________________ «____»
___________20___ года
5. Первоначальная регистрация: Центр оперативного управления (1), Журнал учета
обращений физических и юридических лиц (2), Журнал учета входящей
корреспонденции (3), телефон доверия (4), принято по подследственности и
подсудности из других органов (5), поступившие участковому инспектору полиции
(6), непосредственное обращение заявителя (7), другие источники (8).
№_________________________ «______»______________________20 года
6. Дата поступления карточки «____ »___________________________20 года
Сотрудник
_______________________________________________________________________________
(фамилия и подпись)
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
7.
Заявитель______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее-Ф.И.О.)
7.1.Адрес заявителя
(организации)__________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_________________________________________________________
улица_____________________________________________________дом______корпус______
квартира___________________

132. Субъект қысқартқан қылмыстық істі беру тәртібі, мұрағаттық қылмыстық істерді сақтау және жою Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 18 қаңтардағы «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мұрағат жұмысы бөлімшелерінің қысқартылған қылмыстық істерді және прокуратура органдарының қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылары шығарылған материалдарын қабылдау және беру Ережесін бекіту туралы» № 7-бұйрығымен анықталған (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4087-санымен тіркелген).
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 1-қосымша
ЗС-1 Нысаны
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды
және өзге де ақпаратты есепке алу карточкасы
(Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты тіркеу
органның Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨАЕК) өтініштер мен хабарламаларды тіркеуді жүзеге асыратын лауазымды тұлға арқылы кезекшілік тәулікте толтыруға жатады)
1. Тіркеген орган ______________________________________________
(атауы)
2. Қылмыс, оқиға жасалған аудан (гарнизон, көлікте)________________________________________________________
3. Өтініштерінің, хабарламаларының нөмірі __________________________ ______ ___________________ 20 жыл
4. Өтініштерді қабылдау туралы талонның нөмірі _________________________ ______ ______________________ 20 жыл
5.Алғашқы тіркеу: Жедел басқару орталығы (1), жеке және заңды тұлғалардың жүгінулерін есепке алу журналы (2), кіріс корреспонденцияларды есепке алу журналы (3), сенім телефоны (4), өзге органдардан тергеуде болуы және соттылығы бойынша қабылданды (5), полицияның учаскелік инкспекторына келіп түскендер (6), өтініш берушінің тікелей жүгінуі (7), өзге негіздер (8).№_________________________ ______ ______________________ 20 жыл
6. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетті басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні _____ ___________________ 20 жыл
Қызметкер ______________________________________________________
(тегі және қолы)
ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ
7. Өтініш беруші _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
7.1. Өтініш берушінің (ұйымның) мекенжайы _____________________________________
________________________________________________________________________________
көшесі ______________________________________________ үй _____
корпус _____ пәтер _______________________________________________

8. Потерпевшие
8.1-8.3 Ф.И.О
8.4. Дата
рождения
8.5. Пол
Из реквизита 8.6
8.6. Возраст: 5-14 лет (01), 15-17 лет (02), 18-24 лет (03), 25-29 лет (04),
30-34 лет (05), 35-44 лет (06), 45-54 лет (07), 55-64 лет (08), 65-74 лет (09),
75 лет и старше (10).
Гражданство: гражданин Республики Казахстан (11), гражданин Содружества
Независимых Государств (далее – СНГ) (12), лицо без гражданства (13),
иностранный гражданин (14), оралман (15).
В состоянии: трезвом (21), алкогольного опьянения (22), наркотического (23),
токсикоманического опьянения (24), вследствие иного болезненного состояния
психики (25).
Несовершеннолетний воспитывался: в полной семье (31), в неполной семье (32),
другие ситуации (33), в обеспеченной семье (34), в средне-материально
обеспеченной семье (35), в малообеспеченной семье (36).Род занятий: офицеры
(41), военнослужащие: по призыву (42), по контракту (43), лица, отбывающие
уголовное наказание в исправительном учреждений (44), лица, содержащиеся под
арестом в следственном изоляторе (45).
Место совершения: на улице (51), в жилом помещении (52), на месте учебы (53),
на месте работы (54), в лечебном учреждении (55), на месте службы (56), в
подвале (57), лес, лесопосадки, парк (сквер) (58), пляж, водоем (59),пустырь,
овраг (60).
Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством
отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62),
неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками
(64), с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв
семейных отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые
соматические заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата
социального статуса (престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная
ответственность) (73), вымогательство (74), этническое (75), не установлены
(76), другое (77).
Способ совершения суицида: повешение (81), с применением: огнестрельного оружия
(82), колюще-режущих предметов (83), транспорта (84), отравление: пищевое (85),
лекарственными препаратами (86), угарным газом (87), ядохимикатами (88),
передозировка: наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (89),
травмы, полученные в результате: падения с высоты (90), поражения электрическим
током (91), самосожжения (92), утопление (93), другое (94).
9. Описание события (происшествия), (способ, характер, дата, время, сумма
ущерба в тысячах тенге)
« _____ »______________ 20 г. время « ____ час ____ минут»
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________
Данные о подозреваемых лицах (особые приметы, автотранспорт, наличие
оружия)______________________________________________
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВЛЕНИЙ (СООБЩЕНИЙ), ИМЕЮЩМ ПРИЗНАКИ КРИМИНАЛЬНОГО
ХАРАКТЕРА
Заявление, сообщение признано укрытым

8. Жәбірленушілер
8.1. – 8.3. Т.А.Ә.
8.4. Туған күні
8.5. Жынысы
8.6 деректемеден
8.6. Жас мөлшері: 5-14 жас (01), 15-17 жас (02), 18-24 жас (03), 25-29 жас (04), 30-34 жас (05), 35-44 жас (06), 45-54 жас (07), 55-64 жас (08), 65-74 жас (09), 75 жас және одан үлкен (10).
Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (11), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматы (12), азаматтығы жоқ адам (13), шетелдік азамат (14), оралман (15).
Қандай жағдайда: сауыққан (21), алкогольдік мас күйінде (22), есірткілік (23), уытқұмарлық мас күйінде (24), өзге де психикасының ауыру жағдайының салдарынан (25).
Кәмелетке толмаған тәрбиеленді: толық отбасында (31), толық емес отбасында (32), өзге жағдайлар (33), қамтамасыз етілген отбасында (34), орташа материалдық қамтамасыз етілген отбасында (35), күнкөрісі төмен отбасында (36).
Қызмет түрі: офицерлер (41), әскери қызметкерлер: шақырту бойынша (42), шарт бойынша (43), түзету мекемесінде қылмыстық жазасын өтеген адамдар (44), тергеу изоляторында қамаудағы адам (45).
Жасалған орны: көшеде (50), тұрғын үй-жайда (51), оқу орнында (52), жұмыс орнында (53), емдеу мекемесінде (54), қызмет орнында (55), жертөледе (56), орман, орман отырғызулары, парк (сквер) (57), пляж, су қоймалары (58), шұқырлы, ойлы жерлер (59) басқалары (60).
Өзіне өзі қол жұмсау әрекетіне жол салушы факторлар: жалғыздық (шектетілген сезіммен) (61), материалдық ауыр жағдай (бонкрот болу, қарыздар) (62), жағдайсыз материалдық жағдайлар (63), қақтығысқан қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-аналарымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасылық қарым-қатынастың бұзылуы (ажырасу) (68), қаламаған жүктілік (69), ауыр соматикалық ауралар (70), жақын адамнынан айрыла (өлім) (71), әлеуметтік мәртебесінен айрылу (бедел) (72), жазадан, масқара болудан (қылмыстық жауапкершілік) қорқу (73), қорқытып алу (74), этникалық (75), анықталмады (76), басқалары (77).
Өзіне өзі қол жұмсау тәсілі: асылу (81), оқ дәрімен атылатын қаруды (82), шанышқылы-кескіш заттарды (83), көлікті қолданып (84), улану: тамақпен (85), дәрі-дәрмектермен (86), тұншықтырғыш газбен (87), улы химикаттармен (88), артық қолдану: есірткі құралдарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды (89), жоғарыдан құлау (90), электрлік тоқ соғу (91), өзін өзі жағу (92), суға кету (93) нәтижесінде алған жарақаттар өзге де (94).
9. Жағдай (оқиғаны) суреттеу (әдісі, сипаты, күні, уақыты, нұқсан сомасы мың теңгемен)
" _____ "_____________________________ 20 ж. ______ сағат _______ минут
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сезікті адамдар туралы деректер (ерекше белгілер, автокөлік, қарудың болуы)__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
КРИМИНАЛДЫҚ СИПАТТАҒЫ БЕЛГІЛЕРІ БАР ӨТІНІШТЕР (ХАБАРЛАР)
ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
Өтініштер, хабарламалар жасырылған деп танылды

10. Укрытое от учета заявление выявлено: органом уголовного преследования (1),
прокурором (2), сотрудником управления Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (3), специальным прокурором (4);
10.1.Орган, выявивший укрытое от учета
заявление:_____________________________________________________________________
Заявление, сообщение, поступившее по подследственности
11. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
_______________________________________________________________________________
11.2. Исходящий номер №________________ «______»______________________20 года
12. Номер регистрации в КУЗИ №________________ «______»_______________20 года
13. Предварительная квалификация преступления статья ________часть ______пункт
_____Уголовного кодекса Республики Казахстан.
14. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (01), отравление
некачественной продукцией (02); кражи: скота (03), цветного металла (04),
нового урожая (05), грузов (08), деталей подвижного состава (09), средств связи
(10), домашней птицы (11), автотранспортных средств (12), из квартир (13), из
карманов (14); угон автотранспортных средств (15); ограбление: шапки (16),
сумки (17); неопознанный труп (06), труп без признаков насильственной смерти
(07), регистрация без вести пропавших (18); побои (19); обнаружения следов
взлома или нарушения пломб (20); перебития номеров агрегатов (двигателей)
автомобилей (21); пожар (22); несчастный случай (23); медикаментозное
отравление (24); алкогольное отравление (25); совершено сотрудником
правоохранительного органа (26), совершено в отношении сотрудника
правоохранительного органа (27), экстремистского характера (28), торговля
людьми (29), коррупционное (30), попытка самоубийства (31).
15. Имеются очевидцы, следы: очевидцы преступления (происшествия) (01), следы
рук (02), следы обуви (03), следы орудий взлома (04), следы транспорта (05),
микрообъекты почвенно-ботанические (06), микрообъекты биологические (07),
микрообъекты физико-химические (08), микрообъкты взрыво-технические (09), пули
и гильзы огнестрельного оружия (10), продукты взрыва (11).
16. Количество установленных либо задержанных лиц (1)_____, из них женщин
(2)_________, несовершеннолетних (3)______, иностранцев (в том числе граждан
СНГ) (4)__________.
17. Подозреваемый
17.1. –
17.3. Ф.И.О.
17.4. Дата
рождения
17.5. Установлен в дежурные сутки (1),
задержан (а) в дежурные сутки по статье 132
Уголовно-процессуального кодекса Республики
Казахстан (2)
Сведения о месте совершения
18. Место
совершения_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
ул.__________________________________________________________дом______корпус___
___квартира___________________
Сведения об опергруппе

10. Есепке алудан жасырылған өтініштерді анықтады: қылмыстық қудалау органы (1), прокурор (2), Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті басқармасының қызметкері (3), арнайы прокурор (4),
10.1. Есепке алужан жасарылған өтінішті анықтаған орган: _______________________
Тергеуде болуы бойынша келіп түскен өтініш, хабарлама
11. Өтініш, хабарлама келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
________________________________________________________________________________
11.2. Шығыс нөмірі ___________ "_____"______________________ 20___ жыл
12. ӨАЕК-де тіркеу нөмірі ___________ "______"______________________ 20____ жыл
13. Қылмысты алдын-ала дәрежелеу Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің _____бабы _____бөлігі _____тармағы.
14. Қосымша белгілер: өзін-өзі өлтіру (суицид) (01), сапасыз азық-түліктен улану (02), ұрлық: мал (03), түсті металл (04), жаңа егін (05), жүктерді ұрлау (08), қозғалмалы құрам құралдарын ұрлау (09), байланыс заттарын ұрлау (10), үй құстарын ұрлау (11), автокөліктік заттарды ұрлау(12), пәтерден ұрлау (13), қалта ұрылары (14), автокөліктерді айдап әкету (15), тонау: бас киімдерді (16), сөмкелерді (17); танылмаған мәйіт (06), зорлап өлтірудің белгілері анықталмаған мәйіт (07), із-түзсіз жоғалғандар бойынша тіркеу (18), ұрып-соғу (19); пломбыларды бұзу немесе қирату іздерін табу (20); автокөлік агрегаттарының (двигательдерінің) нөмірлерін бұзу (21), өрт (22), жазатайым оқиға (23), дәрі-дәрмек заттарымен улану (24); алкогольмен улану (25); құқық қорғау органының қызметкері жасаған (26), құқық қорғау органының қызметкеріне қатысты жасалған (27), экстремистік сипаттағы (28), адам саудасы (29), сыбайлас жемқорлық (30), өзін-өзі өлтіру әрекеті (31).
15. Көрген адамдар, іздер бар: қылмысты (оқиғаны) көрген адамдар (01), қолдың іздері (02), аяқ киімнің іздері (03), бұзу қаруының іздері (04), көлік ізі (05); ботаникалық-топырақ микрообъектілер (06), биологиялық микрообъектілер (07), физико-химиялық микрообъектілер (08), жарылғыш-техникалық микрообъектілер (09); атыс қаруының оқтары және гильзалары 10), жару өнімдері (11).
16. Анықталған немесе ұсталған тұлғалардың саны (1) _________, олардың ішінде әйелдер (2)_______, кәмелетке толмағандар (3) ___________, шетелдіктер (с.і. ТМД азаматтары) (4)________.
17. СЕЗІКТІ:
17.1.–17.3. Т.А.Ә.
18.4. Туған күні
17.5. Кезекші тәуліктерде анықталды (1), кезекші тәуліктердеҚазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 132-бабы бойынша ұсталған (2)
Жасау орны туралы мәлімет
18. Жасау орны _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
көшесі _________________________________ үй _____ корпус _____ пәтер __________
Жедел топ туралы мәліметтер

19. Выезд на место происшествия: дежурная часть (01), следствие (02), в том
числе по линии преступлений в сфере экономики (03), дознание (04), криминальная
полиция (05), служба участковых инспекторов (06), экспертно-криминалистический
отдел (07), дорожная полиция (08), патрульно-постовой наряд (09), войсковая
часть (10), медвытрезвитель (11), специальное подразделение «СУНКАР» (13),
государственная служба охраны (14), оперативно-техническая служба (15),
специальная полиция (16), специальное подразделение «Арлан» (17),
специализированный отряд быстрого реагирования (18), инженерно-технические
(саперные) подразделения (19), подразделения: по борьбе с экстремизмом (21), по
борьбе с организованной преступностью (22), по борьбе с наркобизнесом (23),
собственная безопасность (24), другие подразделения полиции (20).
20. Кому поручено
рассмотрение:__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
20.1.
Служба_________________________________________________________________________
21. Должностное лицо (оперативный дежурный)
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_____________________________________
« _____ »__________________________ 20 г.
Прочие
отметки________________________________________________________________________
_____________________________
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 2 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма ЗС-2
Карточка
учета решения по зарегистрированному заявлению, сообщению и
иной информации о преступлении, происшествии
Регистрация заявления, сообщений и иной информации о преступлении,
происшествии подлежит заполнению в дежурные сутки должностным лицом органа,
осуществляющим регистрацию заявлений, сообщений и иной информации в Книге
учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии
(далее-КУЗИ) органа)
1.Орган,
зарегистрировавший__________________________________________________________
(наименование)
2. Номер заявления, сообщения о преступлении (происшествии) №__________ дата
«___»_________________20 года
3.Сотрудник, зарегистрировавший карточку
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее-Ф.И.О) и подпись)

19. Оқиға болған жерге бару: кезекші бөлім (01), тергеу (02), с.і. экономика саласы бойынша қылмыстар (03), анықтау (04), криминалдық полиция (05), учаскелік инспекторлардың қызметі (06), сараптама-криминалдық бөлім (07), жол полициясы (08), потрульдік посттық наряд (09), әскери бөлім (10), мед сауықтандыру (11), «СҰҢҚАР» арнайы бөлімшелері (13), мемлекеттік күзет қызметі (14), жедел-техникалық қызмет (15), арнайы полиция (16), «Арлан» арнайы бөлімшесі (17), Жедел ықпал етудің арнайыландырылған жасағы (18), инженерлік-техникалық (саперлік) бөлімшелер (19), Экстремизммен күрес жөніндегі бөлімше (21), ұйымдасқан қылмыспен күрес жөніндегі (22), есірткі бизнесімен күрес жөніндегі (23), жеке қауіпсіздік (24), өзге де полиция бөлімшелері (20).
20.Қарау кімге тапсырылды: ____________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
20.1. Қызметі __________________________________________________________________
21. Лауазымды тұлға (жедел кезекші) ____________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
" ____ "_____________ 20___ жыл
Өзге де белгілер _______________________________________________________________
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауап береді
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 2-қосымша
ЗС-2 Нысаны
Қылмыстар, оқиғалар туралы тіркелген өтініш, хабарлама
және өзге де ақпарат бойынша шешімді есепке алу
карточкасы
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініш, хабарлама және өзге де ақпаратты тіркеу Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініш, хабарлама және өзге де ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨАЕК) өтініш, хабарлама және өзге де ақпаратты тіркеуді жүзеге асыратын органның лауазымды тұлғасымен жүзеге асыруға жатады.
1.Тіркеген орган _______________________________________________
(атауы)
2. Қылмыс, оқиға туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі № _______ ___________________" _______" ___________________________ 20 жыл
3. Карточканы толтырған қызметкер ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) мен қолы)

3.1. Дата поступления карточки«_____»___________________20 года
4. Принято решение по заявлению, сообщению о преступлении: факт не
подтвердился (1), административное правонарушение (2), заявление, сообщение
содержит признаки криминального характера (3).
5. Сообщение списано в наряд по рапорту
сотрудника__________________________________________________________________
№____________________дата «______»______________________20 года
(номенклатурного дела)
5.1. Составлен административный протокол №___________ дата
«______»___________________20 года
5.2. Квалификация___________________________________Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях
6. Сотрудник, принявший решение по карточке Формы
ЗС-2 ______________________________________________________________________
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВЛЕНИЙ (СООБЩЕНИЙ), ИМЕЮЩЕМ ПРИЗНАКИ КРИМИНАЛЬНОГО
ХАРАКТЕРА И ОБ ИХ РАССМОТРЕНИИ
7. Квалификация преступления статья (далее-ст).________часть
(далее-ч.)____пункт (далее-п.)____Уголовного кодекса Республики Казахстан
(далее-УК РК).
7.1. Категория преступлений: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3), особо тяжкие (4).
7.2. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
7.3. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (01), попытка (02).
8. Сумма установленного ущерба ______ тысяч (далее-тыс.) тенге, из них
возмещено ______тыс.тенге;
ущерб государству _________тыс.тенге;
ущерб юридическим лицам ________ тыс.тенге;
ущерб физическим лицам __________ тыс.тенге;
Сумма возмещенного ущерба ___________________________________ тыс.тенге;
ущерб возмещен государству _________тыс. тенге;
ущерб возмещен юридическому лицу ________ тыс.тенге;
ущерб возмещен физическому лицу __________ тыс.тенге.
СВЕДЕНИЯ О РАССМОТРЕНИИ СООБЩЕНИЯ (ЗАЯВЛЕНИЯ), ИМЕЮЩЕМ ПРИЗНАКИ
КРИМИНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРА
9. Срок рассмотрения продлен: до 10-ти суток (1), до 2-х месяцев (2);
Дата продления « _____ »_________________________20 г.
10. Принято решение: о возбуждении уголовного дела (1), об отказе в
возбуждении уголовного дела (2); передано: по подследственности (3), по
подсудности (4); приобщено к КУЗИ (5), в форме упрощенного досудебного
производства (далее-УДП) (6);
10.1.Номер ранее зарегистрированного материала в КУЗИ _______ дата
регистрации КУЗИ « ___ »_____________________20 г.
10.2. Номер уголовного дела (далее-УД)
___________________________________________________________________________
10.3. Номер отказного материала
____________________________________________________________________________
Основания отказа: по ст.37 ч.1 п.1 Уголовно-процессуального кодекса
Республики Казахстан (далее-УПК РК) (11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст.37
ч.1 п.3 УПК РК (13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК (14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК (15),
ст.37 ч.1 п.6 УПК РК (16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК (17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК
(18), ст.37 ч.1 п.9 УПК РК (19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК (20), ст.37 ч.1 п.11
УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК - ст.67 ч.1 УК РК (24), по ст.38 ч.1
ст.67 ч.2-4 УК РК (26);
После отказа в возбуждении уголовного дела материал направлен в
специализированный суд:
Исходящий (далее-Исх.) номер________ дата
« _____ »_________________________20 г.

3.1. Карточканың түскен күні "_______ " ______________ 20__ жыл
4. Қылмыс туралы өтініш, хабарлама бойынша шешім қабылданды: деректер расталмады (1), әкімшілік құқық бұзушылықтар (2), криминалдық сипаттағы белгілері бар өтініштер, хабарламалар (3),
5. Қызметкердің баянаты бойынша нарядқа шығару _________________
№ _________________ күні " _______ " _______________ 20___ жыл
(іс номенклатурасы)
5.1. Әкімшілік хаттама құрылды № ___________ күні " __" 20__ жыл
5.2. Дәрежесі ___________ Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі (бұдан әрі – ҚР ӘҚБК)
6. 3С-2 нысанды карточка бойынша шешім қабылдаған қызметкер ____________________
________________________________________________________________________________
Криминалдық сипаттағы белгілері бар, өтініштер
(хабарламалар) туралы және олардың қаралуы
туралы мәліметтер
7. Қылмысты дәрежелеу Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚК) _______ бабы (бұдан әрі – бб.) ______ бөлігі (бұдан әрі – б.) ______ тармағы (бұдан әрі – т.)
7.1. Қылмыс санаты: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4)
7.2. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
7.3. Қосымша белгілер: өзіне-өзі қол жұмсау (суицид) (01), әрекеті (02);
8. Белгіленген нұқсан мөлшері ______ мың теңге, олардың ішінен өтелгені ____ мың теңге;
Мемлекетке келтірілген нұқсан ______ мың теңге;
Заңды тұлғаларға келтірілген нұқсан ______ мың теңге;
Жеке тұлғаларға келтірілген нұқсан ______ мың теңге;
Өтелген нұқсан сомасы __________________________________ мың теңге;
Мемлекетке өтелген нұқсан ______ мың теңге;
Заңды тұлғаға өтелген нұқсан ______ мың теңге;
Жеке тұлғаға өтелген нұқсан ______ мың теңге;
КРИМИНАЛДЫҚ СИПАТТАҒЫ БЕЛГІЛЕРІ БАР ӨТІНІШТЕРДІ
(ХАБАРЛАМАЛАРДЫ) ҚАРАУ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
9. Қарау мерзімі ұзартылған: 10 тәулікке дейін (1), 2 айға дейін (3);
Ұзарту күні " ______ "_________________________ 20___ жыл
10. Шешім қабылданды: қылмыстық іс қозғау туралы (01); қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы (02); берілді: тергеуде болуы бойынша (03); соттылығы бойынша (04); ӨАЕК-ге тігілген (05), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу нысанында (бұдан әрі – СДЖІЖ (06);
10.1. ӨАЕК-ге бұрын тіркелген материалдың № ______________ ӨАЕК-ның тіркелген күні " ______ " _________________ 20__ жыл
10.2. Қылмыстық іс (бұдан әрі – ҚІ) нөмірі ______________________________
10.3. Бас тарту материалының нөмірі __________________________________
Бас тартудың негіздері: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 37-бб.1-б.1-т. (11), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.2-т. (12), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.3-т. (13), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.4-т. (14), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.5-т. (15), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.6-т. (16), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.7-т. (17), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.8-т. (18), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.9-т. (19), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.10-т. (20), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.11-т. (21), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т.-ҚК 67-бб. 1-б. (24), ҚР ҚІЖК 38-бб.1-б. – ҚР ҚК 67-бб. 2-4 б. бойынша (26).
Қылмыстық іс қозғаудан бас тартылғаннан кейін материал
арнайыландырылған сотқа жолданды:
Шығыс (бұдан әрі – шығ.) нөмірі _________________ күні " _______ " ___ 20__ жыл

10.4. Передано по подследственности в порядке п.3 ч.1 ст.185 УПК РК в
орган_______________________________________________
Исх. номер____________________________ дата
« _____»_________________________20 г.
10.5. Дата принятия решения « _____ »_________________________20 г.
10.6. Кем принято решение: прокурором (01), специальным прокурором (21),
следователем органов внутренних дел (далее-ОВД) (02), штатное дознание ОВД
(03), участковым инспектором (04), следователем Комитета национальной
безопасности (далее-КНБ) (05), дознавателем КНБ (06), следователем органов
Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью
(далее-АБЭКП) (07), штатным дознавателем органов АБЭКП (08), сотрудником
органов АБЭКП, наделенным функциями дознания (09), дознавателем таможни
(10), дознавателем органов Министерства по чрезвычайным ситуациям (далее -
МЧС) (11), сотрудником МЧС, наделенным функциями дознания, (30),
дознавателем исправительного учреждения (12), следователем
военно-следственного управления (13), дознавателем военной полиции МВД (14),
дознавателем военной полиции Министерства обороны (15), командиром войсковой
части (16), органами военной контрразведки (17), дознавателем Пограничной
службы КНБ (18), судом (19), дознавателем военной полиции КНБ (20),
оперуполномоченными подразделений: по борьбе с наркобизнесом (22),
криминальной полиции (24), миграционной полиции (23), группы по делам
несовершеннолетних (25), природоохранной службы (26), собственной
безопасности (27), дорожной полиции (28), другими сотрудники ОВД (29),
сотрудниками подразделений: по борьбе с организованной преступностью (31),
охраны общественной безопасности (32).
Должностное лицо, принявшее решение __________________________________
«____» ______________20___г.
____________________________________________________________________________
____________________________________
СВЕДЕНИЯ ОБ ОТМЕНЕ ПОСТАНОВЛЕНИЯ ОБ ОТКАЗЕ В ВОЗБУЖДЕНИИ УД
11. Прокурором: постановление об отказе в возбуждении УД отменено с
возбуждением УД (1), в том числе по инициативе органа уголовного
преследования (2), постановление об отказе в возбуждении УД отменено на
дополнительную проверку (3), постановление об отказе в возбуждении УД
отменено на дополнительную проверку по инициативе органа уголовного
преследования (4).
Номер УД___________________________________________________
Дата отмены «_____ »_________________20____г.
Дата поступления материала в орган уголовного преследования
«_____ »_________________20____г.
Прокурор
____________________________________________________________________________
___________________________
« _____ »__________________________ 20 г.
Прочие отметки
____________________________________________________________________________
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 3 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 1.0
Карточка учета преступления

10.4. ҚР ҚІЖК 185-бб. 1-б. 3-т. тәртібінде тергеуде болуы бойынша органға берілді ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Шығыс нөмірі ________________________ күні " ____ "____________________ 20__ жыл
10.5. Шешімнің қабылданған күні " _______ " ___________________ 20____ жыл
10.6. Шешімді кім қабылдаған: прокурор (01), арнайы прокурор (21), Ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО) тергеушісі (02), ІІБ штаттық анықтаушысы (03), учаскелік инспекторы (04), ҰҚК тергеушісі (05), ҰҚК анықтаушысы (06), ЭСЖҚКА органдарының тергеушісі (07), ЭСЖҚКА органдарының штаттық анықтаушысы (08), анықтау функциясы берілген ЭСЖҚКА органдарының қызметкері (09), кеден анықтаушысы (10), ТЖМ анықтаушысы (11), анықтау функциясы берілген ТЖМ қызметкері (30); түзету мекемесінің анықтаушысы (12), әскери-тергеу басқармасының анықтаушысы (13), ІІМ әскери полиция анықтаушысы (14), Қорғаныс министрлігінің әскери полиция анықтаушысы (15), әскери бөлім командирі (16), әскери қарсы барлау органдары (17), ҰҚК ШҚ анықтаушысы (18), сот (19), ҰҚК әскери полиция анықтаушысы (20), бөлімшелердің жедел уәкілеттілігі барлар: есірткі бизнесімен күрес жөніндегі (22), криминалдық полиция (23), көші-қон полициясы (23), КІБ (25), табиғатты қорғау қызметі (26), жеке қауіпсіздік (27), жол полициясы (28), ІІО өзге де қызметкерлері (29), бөлімшелер қызметкерлері: ұйымдасқан қылмыстылықпен күрес жөніндегі (31), қоғамдық қауіпсіздікті қорғау (32).
Шешімді қабылдаған лауазымды тұлға ___________ "______" _______________ 20___ ж.
________________________________________________________________
ҚІ ҚОЗҒАУДАН БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫНЫҢ КҮШІН ЖОЮ ТУРАЛЫ
МӘЛІМЕТ
11. Прокурор: ҚІ қозғай отырып ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойды (1), соның ішінде қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша (2), ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының қосымша тергеуге күшін жойды (3), қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша қосымша тергеуге ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойды (4).
ҚІ № _____________________________________________________________
Күшін жою күні " ______ " _________________ 20__ жыл
Материалдың қылмыстық қудалау органына келіп түскен күні "_____" _____ 20___ жыл
Прокурор _______________________________________________________________________
"_____" __________________________ 20___ жыл
Өзге де белгілеулер ___________________________________________________________
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген
статистикалық жүйе) 3-қосымша

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 10.04.2013 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1.___________________________________________________________________________________
(наименование органа, возбудившего уголовное дело (далее-УД))
2. Служба, возбудившая УД: следствие (1), дознание (2), упрощенное досудебное
производство (далее-УДП) следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер УД ___________________________ дата возбуждения «___»_______ 20___ г.
4.Район (гарнизон, на транспорте) совершения преступления ___________________________
5.Номер войсковой части _____________________________________________________________
6. Вид статистического учета: учесть (1), снять (2).
9. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (далее-УКПСиСУ) «____»____________________ 20____г.
Сотрудник УКПСиСУ__________________________________________________________________
10. УД возбуждено: прокурором (01), следователем органов внутренних дел (далее-ОВД) (02), штатным дознавателем ОВД (03), участковым инспектором (04), следователем органов Комитета национальной безопасности (далее-КНБ) (05), дознавателем органов КНБ (06), следователем органов Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (далее-АБЭКП) (07), штатным дознавателем органов АБЭКП (08), сотрудником органов АБЭКП, наделенным функциями дознания (09), дознавателем органов Комитета Таможенного контроля (далее-КТК) (10), дознавателем органов Министерства по чрезвычайным ситуациям (далее-МЧС) (11), сотрудником МЧС, наделенным функциями дознания (30), дознавателем исправительных учреждений (далее-ИУ) (12), следователем военно-следственного управления Министерства внутренних дел (далее-ВСУ МВД) (13), дознавателем военной полиции (далее-ВП) МВД (14), дознавателем ВП Министерства обороны (далее-ВП МО) (15), командиром войсковой части (далее-ВЧ) (16), органами военной контрразведки (17), дознавателем ВП КНБ (18), судом (19), дознавателем органов Пограничной службы (далее-ПС) КНБ (20), специальным прокурором (21), должностным лицом КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (22), сотрудником Службы охраны Президента Республики Казахстан, наделенным функциями дознания (23).
10.1. возбуждено по результатам: отмены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела (далее-ВУД) (01), в том числе (далее-в т.ч.) судом в порядке статьи (далее-ст.) 109 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее-УПК РК) (13) №_______________ дата «___»__________ 20___г., наименование органа, принявшего решение об отказе _________________, служба, принявшая решение об отказе: следствие (1), дознание (2), по ранее незарегистрированному материалу (02), выявлено в ходе расследования (03), выделено из дела №________________ в отношении преступления (04), в отношении лица (05), по делу частного обвинения органом по пункту (далее-п.) 3 части (далее-ч.) 1  ст.394 УПК РК (06), после направления материала на дополнительную проверку (07), отказано в ВУД по нереабилитирующим основаниям (08), в т.ч. отказано в ВУД по п.3 ч.1 ст.37 УПК РК (09), проверки по линии надзора за законностью в социально-экономической сфере (10), необоснованного возбуждения административного производства (11), незаконной передачи материалов в суд по частным обвинениям (12), по результатам проверок, проведенных государственным органом, в отношении своего работника (14);

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.04.2013 № 38 (бірінші рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.0 Нысаны
Қылмыстарды есепке алу карточкасы
1. _______________________________________________________________
(қылмыстық істі (бұдан әрі - ҚІ) қозғаған органның атауы)
2. ҚІ қозғаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), оңтайландырылған сотқа дейінгі іс жүргізу (бұдан әрі – ОСДІЖ) тергеу (6), ОСДІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі ___________ қозғалған күні «___» ________ 20___ ж.
4. Қылмыс жасалған аудан (гарнизон, көлік) _______________________
5. Әскери бөлімнің нөмірі (атауы) ________________________________
6. Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2)
9. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні
«______» ___________________ 20___ жыл.
ҚСжАЕКБ қызметкері ________________________________________________
10. ҚІ қозғаған: прокурор (01), ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО) тергеушісі (02), ІІО штаттағы анықтаушысы (03), учаскелік инспектор (04), Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) тергеушісі (05), ҰҚК органдарының анықтаушысы (06), Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (бұдан әрі – ЭҚСЖҚКА) органдарының тергеушісі (07), ЭҚСЖҚКА органдарының штаттағы анықтаушысы (08), анықтаушының қызметі жүктелген ЭҚСЖҚКА органдарының қызметкері (09), Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – КБК) органдарының анықтаушысы (10), Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – ТЖМ) органдарының анықтаушысы (11), анықтаушының қызметі жүктелген ТЖМ қызметкері (30), түзету мекемелерінің (бұдан әрі – ТМ) анықтаушысы (12), Ішкі істер министрлігінің әскери-тергеу басқармасының (бұдан әрі ІІМ ӘТБ) тергеушісі (13), ІІМ әскери полициясының (бұдан әрі – ӘП)анықтаушысы (14), Қорғаныс министрлігінің ӘП (бұдан әрі – ҚМ ӘП)анықтаушысы (15), әскери бөлім (бұдан әрі – ӘБ) командирі (16), әскери қарсы барлау органдары (17), ҰҚК ӘП анықтаушысы (18), сот (19), ҰҚК Шекара қызметі (бұдан әрі – ШҚ) органдарының анықтаушысы (20), арнайы прокурор (21), орган сыртқы барлау саласында өкілеттілік берген ҰҚК лауазымды тұлға (22), анықтаушының қызметі жүктелген Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлері (23).
10.1. Мынадай нәтижелер бойынша қозғалды: қылмыстық істі қозғаудан (бұдан әрі – ҚІҚ) бас тарту туралы қаулының күшін жою нәтижесінде (01), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) сот Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 109-бабы (бұдан әрі – б.) тәртібімен (13), бас тарту туралы шешім қабылдаған органның атауы _________________________________, № ________________, күні 20__ жылғы «__» _____________, бас тарту туралы шешім қабылдаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), бұрын тіркелмеген материал бойынша (02), тергеу барысында анықталды (03), қылмысқа қатысты № ________________ істен бөліп шығарылды (04), тұлғаға қатысты (05), ҚР ҚІЖК 394-б. 1-бөлігі (бұдан әрі – б.) 3-тармағымен (бұдан әрі – т.) орган арқылы жеке айыптау ісі бойынша (06), материалды қосымша тексеруге жолдағаннан кейін (07), ақталмайтын негіздер бойынша ҚІҚ-дан бас тартылды (08), с.і. ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б. 3-т. сәйкес ҚІҚ-дан бас тартылды (09), әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты қадағалау желісі бойынша тексерулер (10), әкімшілік өндірістің негізсіз қозғалуы (11), жеке айыптаулар бойынша материалдарды сотқа заңсыз беру (12), өз қызметкеріне қатысты мемлекеттік орган жүргізген тексерудің қорытындысы бойынша (14).

10.2. укрытое от учета преступление выявлено: сотрудником УКПСиСУ (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4), совместно с сотрудниками УКПСиСУ и прокуратуры (6), совместно с сотрудниками УКПСиСУ и ведомственной комиссии по учетно-регистрационной дисциплине (далее-УРД) (7);
преступление укрыто от учета путем: необоснованного отказа в возбуждении УД по реабилитирующим основаниям (08), не регистрации в КУЗИ (02), необоснованного возбуждения административного производства (04), необоснованной передачи материала в суд по делам частного обвинения (05), не выделения из уголовного дела материалов проверки или непринятия решения о возбуждении уголовного дела по фактам, имеющим признаки другого состава преступления (06), необоснованное списание материалов проверки в номенклатурное дело (09), отметки в КУЗИ без фактического направления по территориальности (подследственности) (10), отметки в КУЗИ без фактического приобщения к ранее зарегистрированному уголовному делу (материалу) (11);
орган, укрывший преступление___________________________________________________
служба: следствие (1), дознание (2).
10.3. преступление выявлено в результате совместной работы с: КНБ (1), МВД (2), КТК (3), АБЭКП (4), ПС КНБ (5), другими (6), специальным прокурором (7), КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (8), Службой охраны Президента Республики Казахстан (9).
11. Номер заявления, сообщения о преступлении и дата регистрации его в КУЗИ.
№ _______________________________ «___»_________________ 20____г.
_____________________________________________________________________________________
(наименование органа, зарегистрировавшего заявление (сообщение)
12. Описание преступления (способ, место, характер, дата, время (часы) совершения преступления, размер материального ущерба в тысячах (далее-тыс.) тенге) «___»________________ 20____г. «__» часов «__» минут
Ущерб ___________________________________ тыс. тенге
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Ущерб государству____________________________________________________________________
Ущерб юридическим лицам______________________________________________________________
Ущерб физическим лицам_______________________________________________________________
12.1. Преступление: очевидное (01), неочевидное (02).
13. Фамилия, имя, отчество, дата рождения подозреваемого, место работы, должность
Код по справочнику
(из реквизита 14)

10.2. есепке алудан жасырылған қылмысты анықтаған: ҚСжАЕКБ қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4), ҚСжАЕКБ және прокуратура қызметкерлерімен бірлесіп (6), ҚСжАЕКБ және есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша ведомстволық комиссияның қызметкерлерімен бірлесіп (бұдан әрі – ЕАТТ) (7);
қылмыс есептен мынадай жолдармен жасырылған: ақталатын негіздер бойынша ҚІ қозғаудан негізсіз бас тарту (08), ӨАЕК тіркемеу (02), әкімшілік іс жүргізуді негізсіз қозғау (04), жеке айыптау істері бойынша материалды негізсіз сотқа беру (05), қылмыстық істен басқа қылмыс құрамының белгілері бар тексеру материалдарын бөліп шығармау немесе деректер бойынша қылмыстық іс қозғау туралы шешім қабылдамау (06), тексеру материалдарын номенклатуралық іске негізсіз шығарып тастау (09), аумақтылығы (тергеуде болуы) бойынша іс жүзінде жолдаусыз ӨАЕК белгі жасау арқылы (10), іс жүзінде бұрын тіркелген қылмыстық іске (материалға) біріктірмей, ӨАЕК белгі жасау арқылы (11);
қылмысты жасырған орган __________________________________________
қызмет: тергеу (1), анықтау (2).
10.3. Қылмыс мыналармен бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: ҰҚК (1), ІІМ (2), КБК (3), ЭҚСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) басқалармен (6), арнайы прокурормен (7), ҰҚК, сыртқы барлау саласында уәкілетті органмен (8), Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметімен (9);
11. Қылмыс туралы өтініштердің, хабарламаның нөмірі және оның ӨАЕК тіркеу күні
№ ______________________________ « _______ »_________________ 20 ж.
___________________________________________________________________
(өтінішті (хабарламаны) тіркеген органның атауы)
12. Қылмыстың сипаттамасы (қылмыс жасаудың әдісі, орны, сипаты, күні, уақыты (сағат), белгіленген материалдық нұқсанның көлемі _______ мың теңге
«____ » __________ 20__ ж. « ___ сағат ___ минут»
Мемлекетке келтірілген нұқсан ______________________________
Заңды тұлғаларға келтірілген нұқсан ________________________
Жеке тұлғаларға келтірілген нұқсан _________________________
12.1. Өтелген материалдық нұқсанның сомасы ______________ мың теңге
мемлекетке өтелген нұқсан _________________ мың теңге;
заңды тұлғаларға өтелген нұқсан _______________________ мың теңге;
жеке тұлғаларға өтелген нұқсан ________________________ мың теңге;
12.2. Қылмыс: айқын (01), айқын емес (02).
13. Күдіктінің тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, жұмыс орыны, лауазымы
Анықтамалық бойынша код
(14-деректемеден)

14. В совершении преступления подозревается лицо: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02);
выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную государственную должность (07), другие лица, выполняющие государственные функций, а также приравненные к ним (08); работник средств массовой информации (далее-СМИ) (09);
служащие государственных учреждений: министерств: здравоохранения (21), образования и науки (22), финансов (23), сельского хозяйства (24), иностранных дел (25), нефти и газа (26), индустрии и новых технологий (27), охраны окружающей среды (28), экономики и бюджетного планирования (29), регионального развития (10), культуры и информации (31), труда и социальной защиты населения (32), транспорта и коммуникаций (33); агентств: по статистике (34), по регулированию естественных монополий (36), по делам государственной службы (38), по защите конкуренции (50), по делам спорта и физической культуры (30), по делам религий (11), Национального космического агентства (48); Национального банка (49), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (71), служащие акиматов и их структурных подразделений (72); сотрудники Службы охраны Президента РК (12), сотрудником службы внешней разведки «Сырбар» (13);
лицо, отбывающее наказание в виде лишения свободы в: исправительной колонии (41), воспитательной колонии (42), следственном изоляторе (43), колонии поселении (44), без изоляции от общества (45), изоляторе временного содержания (далее-ИВС) (46), уголовно-исполнительной инспекции (47);
код ведомства: АБЭКП (51), налоговый комитет (52), МВД (53), МО (54), органы государственной власти (55), КНБ (56), МЧС (57), КТК (58), суды (59), прокуратура (60), ВП МВД (61), ПС КНБ (62), Республиканская гвардия (63), другие воинские формирования (64), судебные исполнители (65), ВСУ МВД (66), внутренние войска МВД (67), Министерство юстиции (68), Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (69), ВП КНБ (70), прочие государственные структуры (79), ВП МО (73);
уровень: республиканский (81), областной (82), районный (городской) (83);
для военнослужащих: солдат (матрос) (91), сержант (старшина) (92), офицер (94), рабочий (служащий) (95);
из них: по призыву (96), по контракту (97).
15. Квалификация преступления ст.____________ ч._______ п.______ УК РК.
15.1. Преступление: коррупционное, не связанное по службе (01), cвязанное по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).

14. Жасалған қылмысқа күдікті тұлға: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды атқарушылар: депутат (03), саяси қызметкер (05), с.і. әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазымдағы тұлға (07), мемлекеттік функцияларды атқаратын басқа да тұлғалар және оларға теңестірілгендер (08), бұқаралық ақпарат құралдарының (бұдан әрі – БАҚ)қызметкері (09).
Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлері: министрліктердің: денсаулық сақтау (21), білім және ғылым (22), қаржы (23), ауыл шаруашылығы (24), сыртқы істер (25), мұнай және газ (26), индустрия және жаңа технологиялар (27), қоршаған ортаны қорғау (28), экономика және бюджеттік жоспарлау (29), өңірлік даму (10), мәдениет және ақпарат (31), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (32), көлік және коммуникация (33); агенттіктердің: статистика жөніндегі (34), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (36), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (38), бәсекелестікті қорғау жөніндегі (50), спорт және денешынықтыру істері (30), дін істері жөніндегі (11), ұлттық ғарыш агенттігінің (48); Ұлттық банктің (49), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (71), әкімдіктің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері (72), ҚР Президентінің Күзет қызметі қызметкерлері (12), ҚР «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің қызметкерлері (13);
бас бостандығынан айыру түрінде жазасын мыналарда өтеп жатқандар: түзету колониясында (41), тәрбиелеу колониясында (42), тергеу изоляторында (43), қоныстану колониясында (44), қоғамнан оқшаулаусыз (45), уақытша ұстау изоляторында (бұдан әрі – УҰИ) (46), қылмыстық-атқару инспекциясында (47);
ведомствоның коды: ЭҚСЖҚКА (51), салық комитеті (52), ІІМ (53), ҚМ (54), мемлекеттік билік органдары (55), ҰҚК (56), ТЖМ (57), КБК (58), соттар (59), прокуратура (60), ІІМ ӘП (61), ҰҚК ШҚ (62), Республикалық гвардия (63), басқа да әскери құрылымдар (64), сот орындаушылары (65), ІІМ ӘТБ (66), ІІМ ішкі әскері (67), Әділет министрлігі (68), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (69), ҰҚК ӘП (70), басқа да мемлекеттік құрылымдар (79), ҚМ ӘП (73).
деңгейі: республикалық (81), облыстық (82), аудандық (қалалық) (83);
әскери қызметкерлер үшін: жауынгер (матрос) (91), сержант (старшина) (92), офицер (94), жұмысшы (қызметші) (95);
олардың ішінде: шақырту бойынша (96), шарт бойынша (97).
15. Қылмыстың санаты ҚР ҚК _______ б._______ б. _______ т. бойынша
15.1. Қылмыс: қызметпен байланыспайтын (01), қызметпен байланысатын сыбайлас жемқорлық (02), экстремисттік бағытта (03), адамды саудаға салумен байланысты (04).

15.2. Возбуждено по факту нарушения: УРД (01), конституционных прав (02).
16. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
16.1. По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
17. По ст.24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
18. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
19. Дополнительные отметки: стихийное бедствие (01), катастрофа (02), связано с иной боевой (03) или специальной техникой (04), неосторожное обращение с оружием (05), взрывчатым веществом (06), поражение электрическим током (07), воздействие низких температур (08), ограничение в распоряжении имуществом (09), связанные с наркотиками (10), умышленно (11), по неосторожности (12), по заказу (13), с применением насилия (14), в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (15); связанных: с нарушением конституционных прав граждан (16), с нарушением налогового законодательства (17), с государственными закупками (18), со строительством жилья по государственной программе (19), с долевым строительством (20), с разжиганием социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24), религиозной (25) вражды, нарушавших общественный порядок (26).
20. Преступление совершено в: республиканском (01), областном центре (02), районном центре (03), городе (04), военном городке (05), поселке, ауле (06), исправительной колонии (07), воспитательной колонии (08), лечебном профилактическом учреждений (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11), ИВС (12), колонии поселения (13), уголовно-исполнительной инспекции (14); в других местах (15), на государственной границе (16), на территории нескольких государств (17).
21. Место совершения преступления: открытая местность: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03), морской (речной) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), не огороженный двор дома (за исключением частных) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), прочие уличные (12), водоем (13), лес, лесопосадка (14), пустырь, овраг (15), автостоянка (16), автозаправочная станция (17); частный двор, в т.ч. огороженный (18), берег реки (19), тепловые трассы (20), канализационные колодцы (73), кладбище (74), производственные помещения (75), промышленные площадки (76), пастбище (79);
помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома (23), лифтовой отсек (24), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28), медицинское учреждение (29), дом отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32), подсобное помещение жилых домов (33), хранилище (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), детский сад (ясли) (38), сарай (39), строящийся частный дом (40), гардероб (41), склад (43), учебное заведение (44), другие помещения (45), ночной клуб (46), ломбард (48), объект игорного бизнеса (49), тамбур вагона пассажирского поезда (50), служебные кабинеты (77), кухни (78), строящиеся или заброшенные здания (80), подземные коммуникации (90), дом культуры (60);

15.2. Мыналарды бұзу дерегі бойынша қозғалды: ЕАТТ (01), конституциялық құқықтарды (02).
16. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
16.1. ҚР ҚК 10-бабы бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4)
17. ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
18. Мөлшерде: ірі (1), аса ірі (2).
19. Қосымша белгілер:табиғи апат (01), апат (02), басқа да жауынгерлік (03) немесе арнайы техникамен байланысты (04), қаруды абайсыздықпен қолдану (05), жарылғыш затпен (06), электрлік зақымдау (07), төмен температураның ықпалы (08), мүлікке билік етудің шектелуі (09), есірткімен байланысты (10), қасақана (11), абайсызда (12), тапсырыс бойынша (13), күш қолданумен (14), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (15), азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты (16), салық заңдарын бұзумен байланысты (17), мемлекеттік сатып алулармен байланысты (18), мемлекеттік бағдарлама бойынша тұрғын-үй салумен байланысты (19), үлестік құрылыспен байланысты (20); әлеуметтік (21), ұлттық (22), рулық (23), нәсілдік (24) діни (25) араздық тудырумен, қоғамдық тәртіпті бұзу (26).
20. Қылмыс жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), кентте, ауылда (06), түзету колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), емдеу профилактикалық мекемеде (09), ӘБ аумағында (10), тергеу изоляторында (11), УҰИ (12), қоныстану колониясында (13), қылмыстық-атқару инспекциясында (14); басқа да орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17)
21. Қылмыс жасалған орын: ашық орындар: көше (алаң) (01), сауда орны (02), вокзал: теміржол (03), теңіз (өзен) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), үйдің қоршалмаған алаңы (жекеменшіктерден басқа) (07), саябақ (сквер) (08), пляж (09), әуежай (10), перрон (11), басқа да көшелік (12), су қоймалары (13), орман, орман егіндіктері (14), шұқырлы, ойлы жерлер (15), автотұрақ (16), жанармай құю станциясы (17); жеке аула, с.і. қоршалған (18), өзен жағасы (19), жылу трассалары (20), канализациялық құдықтар (73), жерлеу орындары (74), өндірістік үй-жайлар (75), өнеркәсіптік алаңдар (76), өріс (79).
үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезі (23), лифт (24), шатырдың асты (25), жертөле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), медициналық мекеме (29), демалыс үйі (санаторий) (30), саяжай (31), казарма (32), тұрғын үйлердің қосалқы үй-жайлары (33), сақтау қоймасы (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), балабақша (38), сарай (39), құрылыстағы жекеменшік үй (40), киім ілу орны (41), қойма (43), оқу орны (44), басқа да орындар (45), түнгі клуб (46), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49), жол жүрушілер поезді вагонының тамбуры(50), қызметтік кабинеттер (77), асүйлер (78), құрылыстағы немесе қараусыз қалған ғимараттар (80), жерасты коммуникациялары (90), мәдениет үйі (60);

магазины: частный (53), военторг (54), комиссионный (55), буфет (56), киоск (57), кафе, ресторан (58);
банки: межгосударственный (61), государственный (62), акционерный (63), с иностранным участием (64), частный (65), акционерное общество (67), дочерний акционерный банк (69), кассы предприятий и учреждений (71), обменный пункт (72);
предприятия, учреждения, организации: офис (81), база (82), аптека (83), отделение связи (84), музей (85), выставочный зал (86), места отправления религиозного культа (87), театр, кинотеатр (88), высшее учебное заведение (далее-ВУЗ) (89);
транспорт: общественный транспорт (91), железнодорожный (92), воздушный (93), морской, речной (94), электрический (95), автомобильный (96), личный (97), другой механизированный (98), автострада (трасса) (99).
21.1. Общественное место (1), общественное место в момент его не функционирования (2).
22. Предмет посягательства: драгоценные камни и металлы: золото (01), серебро (02), платина (03), ювелирные изделия (04), драгоценные камни (05), другие (06), металл и нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией электропередачи (08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть (11), нефть (12), нефтепродукты (13), горюче-смазочный материал (14), бензин (15); художественные и исторические ценности (16), культурные ценности (17), антиквариат (18), произведения искусства (19); документы: паспорт (20), удостоверение: личности (21), служебное (22), на недвижимость: дом, квартира (23), земельный участок (24), другие (25); техника: вычислительная (компьютерная) (26), телевизионная и видеоаппаратура (27), радиоаппаратура (28), другая (29); транспортные средства: грузовые (30), автомобили (31), мотоциклы (32), мопеды (33), велосипеды (34), другие (35), автозапчасти (36), скаты (колеса) (37); промышленные товары (38), продуктовые товары (39), зерно (40), сельхозпродукты (41), мясопродукты (42), рыбопродукты (43), спиртные продукты (44), табачные изделия (45), медикаменты (46), стройматериалы (47), лес и лесопродукты (48); мелкий домашний скот (козы, овцы) (49), крупный скот (лошади, коровы) (50), редкие животные и птицы (51), домашняя птица (52),ценные породы рыб (53), наркотические средства (54), радиоактивные материалы (55), сильнодействующие лекарственные средства (56), грузы на транспорте: железнодорожном (57), водном (58), воздушном (59), имущество ВЧ и учреждений (60), пути сообщения (61), средства связи (62), налоги и обязательные платежи (63), меха (64), головные уборы (65), сумка (портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68), сотовые телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71), валюта (72), ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы (76), взрывчатые вещества (77), уголь (78), природный газ (79), электроэнергия (80), объекты интеллектуальной собственности (81), органы и ткани человека (83), барсетка (84), иные (82), кабель (телевизионный, телефонный) (86).

дүкендер: жекеменшік (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), дүңгіршек (57), дәмхана, мейрамхана (58).
банктер: мемлекетаралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысумен (64), жекеменшік (65), акционерлік қоғам (67), еншілес акционерлік банкі (69), кәсіпорындар және мекемелер кассасы (71), айырбас пунктісі (72).
кәсіпорын, мекеме, ұйымдар: офис (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), діни табынушылық орындары (87), театр, кинотеатр (88), жоғарғы оқу орны (бұдан әрі – ЖОО) (89);
көлік: қоғамдық көлік (91), теміржол (92), әуе (93), теңіздік, өзендік (94), электрлік (95), автокөліктік (96), жеке (97), басқа да механикаландырылған (98), автострада (тас жол) (99).
21.1. Қоғамдық орындар (1), жұмыс істемей тұрған сәттегі қоғамдық орын (2).
22. Қол сұғу нысанасы: бағалы тастар және металлдар: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), бағалы тастар (05), басқалары (06), металл және мұнай өнімдері: түсті (07), с.і. электр тасымалдаушы желімен (08), қара (09), сирек жерлі (10), сынап (11), мұнай (12), мұнай өнімдері (13), жанар-жағар материалдар (14), бензин (15); көркем және тарихи құндылықтар (16), мәдени құндылықтар (17), антиквариат (18), өнер туындылары (19); құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер (23), жер телімі (24), басқалары (25); техника: есептеуіш (компьютерлік) (26), телевизиялық және бейнеаппаратуралары (27), радиоаппаратура (28), басқа (29); көлік құралдары: жүк тасымалдаушы (30), автокөліктер (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), басқа (35), автобөлшектер (36), скаттар (дөңгелектер) (37); өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), астық (40), ауылшаруашылық өнімдер (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі өнімі (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48); ұсақ үй жануарлары (ешкі, қойлар) (49), ірі қара мал (жылқылар, сиырлар) (50), сирек аңдар және құстар (51), үй құсы (52), балықтардың құнды түрлері (53), есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер ететін дәрі-дәрмек заттар (56), көліктегі жүктер: теміржол (57), су (58), әуе (59), ӘБ және мекемелердің мүлігі (60), қатынас жолдары (61), байланыс құралдары (62), салық және міндетті төлемдер (63), терілер (64), бас киімдер (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жол жүрушілер киімі (68), ұялы телефондар (69), тасымалданатын заттар (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), ақша (74), қару (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80), интеллектуалдық жекеменшік объектілері (81), адамның органдары мен тіні (83), барсетка (84), басқа (82), кабель (телевизиялық, телефондық) (86).

23. Предмет посягательства находился в собственности: государственной (1), коллективной (2), кооперативной (3), акционерной (4), общественной организации (5), совместной с иностранным участием (6), иностранной фирмы (7), частной (8), личной (9).
24. Общее количество потерпевших (1)__________, из них женщин (2)___________, несовершеннолетних (3)___________, военнослужащих (4)___________, иностранцев (в т.ч. граждан Содружества Независимых Государств (далее-гр-н СНГ) (5)_________________.
25. Число погибших среди потерпевших (1)___________, из них женщин (2)___________, несовершеннолетних (3)_____________, военнослужащих (4)_______________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5)_______________.
26. Преступление совершено в отношении: работника правоохранительных и специальных органов: МВД (01), КНБ (02), АБЭКП (03), КТК (04), МЧС (05), сотрудника Гражданской обороны МЧС (06), прокуратуры (07), судьи (08), органов юстиции (09), депутата (10), акима (11), прочих государственных служащих (12) военной полиции (13), Службы Охраны Президента (14), военнослужащего: по призыву (96), по контракту (97);
работника: банка (21), магазина (22), инкассатора (23), охранника, сторожа (24), водителя автотранспорта (25), таксиста (26); лица, занимающегося предпринимательством (32); инкассационных средств передвижения (33); иностранных лиц дальнего зарубежья (41), гр-н СНГ (42), оралмана (54), лица без гражданства (55), гр-на Республики Казахстан (56), работника СМИ (57); инвалида (58), осужденного (59); детей дошкольного возраста: домов ребенка (43), домов-сирот (44); учащихся: средней школы (45), школы-интерната (46), гимназии (48), лицея (49), колледжа (50), студент высшего учебного заведения (52), учащийся профессиональной технической школы (53); временно не работающего (51), пенсионера (60).
26.1. Гражданство потерпевших иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (по справочнику) ___________.
26.2. Возрастной состав потерпевших: до 11 лет (01), с 12 до 13 (02), с 14 до 15 (03), с 16 до 17 (04), с 18 до 20 (05), с 21 до 29 (06), с 30 до 39 (07), с 40 до 49 (08), с 50 до 59 (09), 60 лет и выше (10).
26.3. Нарушены права: имущественные (01), личные неимущественные (02).
27. Совершено с применением: оружия: холодного (01), газового (02), огнестрельного (03), в т.ч. нарезного (04), гладкоствольного (05), боеприпасов (06), в т.ч. мин (07), гранат (08); взрывчатых веществ: промышленных (09), самодельных взрывных устройств (10); орудия взлома (11), технических средств (12), транспорта (13), химических средств (14), в т.ч. отравляющих (15), психотропных веществ (16); компьютерной техники (17), программного средства (18), магнитных носителей (19), фиктивных кредитовых авизо (20), других приспособленных предметов (21), инструментов (22), маскировочных средств (23), документов (24), газорезки (25), травматического (26).

23. Қол сұғу нысанасы мынадай меншікте болды: мемлекеттік (1), ұжымдық (2), кооперативтік (3), акционерлік (4), қоғамдық ұйымда (5), шетелдік қатысулармен бірлесіп (6), шетел фирмасында (7), жекеменшік (8), жеке (9).
24. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)__________, олардың ішінде әйелдер (2) ______, кәмелетке толмағандар (3)_____, әскери қызметкерлер (4) ________, шетелдіктер (с.і. Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының азаматтары (бұдан әрі - ТМД аз-ры) (5)_______.
25. Жәбірленушілер арасында қайтыс болғандар саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер (2)__, кәмелетке толмағандар (3)__, әскери қызметкерлер (4)____, шетелдіктер (с.і. ТМД аз-ры) (5)__.
26. Қылмыс төмендегілерге қатысты жасалды: құқық қорғау және арнайы органдар қызметкеріне: ІІМ (01), ҰҚК (02), ЭҚСЖҚКА (03), КБК (04), ТЖМ (05), ТЖМ Азаматтық қорғаныс қызметкеріне (06), прокуратураның (07), судьяға (08), әділет органдарының (09), депутатқа (10), әкімге (11), басқа да мемлекеттік қызметкерлерге (12), әскери полицияның (13); Президенттің Күзет Қызметінің (14), әскери қызметкерге: шақырту бойынша (96), шарт бойынша (97);
жұмысшыларына: банк (21), дүкен (22), инкассаторға (23), қорғаушы, күзетшіге (24), автокөлік жүргізушісіне (25), таксистке (26); кәсіпкерлікпен айналысатын тұлғаға (32); инкассациялық қозғалыс құралдарының (33), қиыр шетелдегі шетел тұлғалары (41), ТМД аз-ры (42), оралманға (54), азаматтығы жоқ тұлғаға (55), Қазақстан Республикасының азаматтарына (56), БАҚ қызметкеріне (57), мүгедекке (58), сотталғанға (59).
Мектепке дейінгі жас шамасындағы балалар: балалар үйінің (43), жетімдер үйінің (44).
Оқушылар: орта мектепте (45), мектеп-интернатта (46), гимназияда (48), лицейде (49), колледжде (50), жоғарғы оқу орнының студенті (52), кәсіптік техникалық мектеп оқушысы (53),
уақытша жұмыссыз (51), зейнеткер (60).
26.1. Жәбірленген шетелдіктердің азаматтығы (с.і. ТМД аз-ры) (анықтамалық бойынша) __
26.2. Жәбірленушілердің жастық құрамы: 11 жасқа дейін (01), 12-ден 13-ке дейін (02), 14-тен 15-ке дейін (03), 16-дан 17-ге дейін (04), 18-ден 20-ға дейін (05), 21-ден 29-ға дейін (06), 30-дан 39-ға дейін (07), 40-тан 49-ға дейін (08), 50-ден 59-ға дейін (09), 60 жас және жоғары (10).
26.3. Құқықтары бұзылды: мүліктік (1), жеке мүліктік емес (2).
27. Мыналарды қолдану арқылы жасалды: қарулар: суық (01), газ (02), атыс қаруы (03), с.і. кесу қаруы (04), тегіс ұңғылы қару (05), оқ-дәрілер (06), с.і. миналар (07), гранаталар (08), жарылғыш заттар: өнеркәсіптік (09), жасанды жарылғыш құрылғылар (10), бұзу қаруы (11), техникалық құралдар (12), көлік (13), химиялық заттар (14), с.і. уландыратын (15), жүйкеге әсер ететін заттар (16); компьютерлік техника (17), бағдарламалық құралдар (18), магниттік тасымалдауыштар (19), жалған несиелік авизо (20), басқа да бейімді заттар (21), құрал-саймандар (22), бүркемелеу заттары (23), құжаттар (24), газкескіштер (25), зақымдаушы (26).

27.1. Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) _______штук (далее-шт.), нарезное неавтоматическое (02) _______шт., гладкоствольное охотничье (03) ______шт., гладкоствольное воинское (04) ______шт., неавтоматическое воинское (05) ______шт., спортивное огнестрельное (06) ______шт., газовое (07) _______шт., холодное (08) ______шт., пневматическое (09) ______ шт., сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое (12)_______ шт.;
боеприпасы: воинские (21) ______шт., охотничьи (22) ______шт., спортивные (23) ______шт., газовые самообороны (24) ______шт., другие (25) ______шт., травматические (26)________ шт.;
взрывчатые вещества: воинские (31) ______шт., промышленные (32) ______шт., самодельные (33) ______шт., химические средства (34) ______шт., радиоактивные материалы (35) ______шт.;
экстремистские материалы: листовки (41) _______шт., книги (42) ______ шт., иные носители (43) _______ шт.
28. Совершено путем: захвата заложника: детей (01), взрослых (02), свободного доступа (03), насильственным путем (04), подбора ключа (05), взлома двери (06), обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона, контейнера (10), срыва пломб (11), проникновения через форточки (12), пролома (13), разбития (14), отжима (15), рывка (16), через балкон (17), взлома сейфа (18), угрозы применения оружия (19), поджога (20), ст.175: карманная кража (21), из салона автотранспорта (22), разукомплектование транспортного средства (23), прокола шины (24), отвлечения (25), из сумок (26), с использованием Интернета (27), телефонного мошенничества (28).
29. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3), отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
30. Преступление совершено на объекте внешнеэкономической деятельности (1).
31.Преступление совершено в сфере экономики: государственного: финансовой системы (01), банковской деятельности (02), налогообложения (04), страхования (05), промышленности (06), в том числе: легкой (07), сырьевой (40), местной (08), энергетики (09), топливного комплекса (10), производства и снабжения нефтепродуктами (11), металлургии (12), машиностроения (13), добычи и переработки драгоценных металлов и камней (15), сельхозпродукции (16), в том числе: плодоовощная (17), мясная (18), молочная (19), мучная (20), производства и переработки рыбы (21), первичной переработки хлопка и шерсти (22), непроизводственного сектора (23), образования (42), культуры (43), здравоохранения (24), социального обеспечения (25), государственных закупок (44), телевидения и радио (26), печати (30), строительства (32), в том числе автомобильных дорог (34), жилищного (46), автотранспортных предприятий (35), системы автосервиса (36), связи (37), прочих объектах государственного сектора экономики (38);

27.1. Алынды: қару: автоматтық кескіш қару (01) _____ дана, автоматтық емес кескіш (02) _____ дана, тегіс ұңғылы аң қаруы (03) _____ дана, тегіс ұңғылы әскери (04) ____ дана, автоматтық емес әскери (05) ____ дана, спорттық атыс қаруы (06) ____ дана, газ (07) ____ дана, салқын (08) ____ дана, пневматикалық қару (09) ____ дана, сигналдық (10) ______ дана, басқа (11)______ дана, зақымдаушы (12)_____ дана;
оқ-дәрілер: әскери (21) ______ дана, аңшылық (22) ______ дана, спорттық (23) ______ дана, газдық өзіндік қорғану (24) ______ дана, басқалары (25) ______ дана, зақымдаушы (26) _____ дана;
жарылғыш заттар: әскери (31) ______ дана, өндірістік (32) ______ дана, жасанды (33) ______ дана, химиялық заттар (34) ______дана, радиоактивті материалдар (35) ______ дана.
экстремисттік материалдар: үндеухаттар (41) ____ дана, кітаптар (42) ___ дана, басқа да тасымалдауыштар (43) ______ дана.
28. Мынадай жолмен жасалды: адамды кепілге алу: балаларды (01), ересектерді (02), еркін қол жетімділік (03), күштеу жолымен (04), кілт таңдау (05), есіктерді бұзу (06), алдау (07), пара беріп сатып алу (08), айдап әкету (09), вагонды, контейнерді ою (10), пломбаларды бұзу (11), терезе арқылы кіру (12), бұзу (13), қирату (14), сығу (15), секіру (16), балкон арқылы кіру (17), сейфті бұзу (18), қаруды қорқыта қолдану (19), өртеу (20), 175-б.: қалта ұрлығы (21), автокөліктің салонынан ұрлау (22), көлік құралын бөлшектеу (23), шинаны тесу (24), алаңдату арқылы (25), сөмкелерден (26), Интернетті пайдалану арқылы (27), телефондық алаяқтық (28).
29. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жекеменшік (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
30. Сыртқы экономикалық қызмет объектісінде жасалған қылмыс (1).
31. Қылмыс экономика саласында жасалды: мемлекеттік: қаржы жүйесінің (01), банк қызметінің (02), коммерциялық банктердің (03), салық салу саласында (04), сақтандыру саласында (05), өндіріс (06), соның ішінде: жеңіл (07), шикізаттық (40), жергілікті (08), энергетика (09), жанармай кешені (10), мұнай өнімдерін өндіру және жабдықтау (11), металлургия (12), машина жасау (13), бағалы металлдарды және тастарды алу және қайта өңдеу (15), ауылшаруашылық өнімдері саласы (16), соның ішінде: жеміс-жидектер өнімі (17), ет өнімдері (18), сүт өнімдері (19), нан өнімдері (20), балықты өндіру және қайта өңдеу (21), алғашқы қайта өңдеу (22), өндірістік емес секторда (23), білім (42), мәдениет (43), денсаулық сақтау (24), әлеуметтік қамтамасыз ету (25), мемлекеттік сатып алу (44), теледидар және радио (26), баспа (30), құрылыс (32), соның ішінде автокөлік жолдары (34), тұрғын үй (46), автокөліктік кәсіпорындар (35), автосервис жүйесі (36), байланыс (37), экономиканың мемлекеттік секторының басқа да объектілерінде (38).

негосударственного: финансовой системы (51), банковской (52), биржевой системы (53), сельхозпродукции (54), промышленности (55); в сфере: производства товаров (56), услуг (57), торговли (58), бытового обслуживания (59), страхования (60);
на объектах: бизнеса: малого (79), среднего (80), крупного (81), в том числе: фермерских хозяйствах (76), коммунальных хозяйствах (77), иных объектах негосударственного сектора экономики (78).
32.Прочие отметки____________________________________________________________________
__________________________________________«_____»_______________20 г.
(лицо, осуществляющее уголовное преследование
(судья – по делам частного обвинения)
_______________________________________ «___»______________20 г.
(начальник органа, осуществляющего уголовное преследование
(прокурор, судья по делам частного обвинения)
Примечание: по заполнении карточка является официальным
статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо
ложных сведений несут ответственность в установленном законом
порядке.
Приложение 4 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 1.1
Карточка о ходе и результатах следствия (дознания)
1.
___________________________________________________________________________________
наименование органа, расследующего уголовное дело (далее - УД)
2. Служба, расследующая УД: следствие (1), дознание (2), следствие по делам дознания
в порядке: статьи (далее-ст.) 288 части (далее-ч.)1 Уголовно-процессуального кодекса
Республики Казахстан (далее-УПК РК) (3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке
ст.289 пункта (далее-п.) 2 УПК РК (5), упрощенное досудебное производство (далее-УДП)
следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер УД
___________________________________________________________________________________
5. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (далее - УКПСиСУ
« ______ »______________________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ
___________________________________________________________________________________
(фамилия и подпись)
6. Квалификация преступления ст._____________ ч._____ п._____ Уголовного кодекса
Республики Казахстан (далее - УК РК)
Преступление: общеуголовное (01), экономическое (02), другое (04);
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (01), средней тяжести (02), тяжкие (03), особо
тяжкие (04);
6.1. Преступление коррупционное: не связанное по службе (01), связанное по службе
(02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).

мемлекеттік емес: қаржы жүйесінің (51), банктік (52), биржалық жүйе (53), ауылшаруашылық өнімдері саласы (54), өндіріс (55), салада: тауар өндірісі (56), қызмет көрсету (57), сауда (58), тұрмыстық қызмет көрсету (59), сақтандыру (60).
объектілерде: бизнес: шағын (79), орта (80), ірі (81), соның ішінде: фермерлік шаруашылық (76), коммуналдық шаруашылық (77), экономиканың мемлекеттік емес секторының басқа да объектілерінде (78).
32. Басқа белгілер _______________________________________________
_____________________________________ «_____» _____________ 20___ ж.
(қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға (жеке айыптау істері жөніндегі судья)
_______________________________________ «___» ______________ 20___ ж.
(қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органның бастығы (прокурор, жеке айыптау істері жөніндегі судья)
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғаларға көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 4-қосымша
1.1 Нысаны
Тергеу (анықтау) барысы және нәтижесі туралы карточка
1._________________________________________________________________
қылмыстық істі (бұдан әрі – ҚІ) тергейтін органның атауы
2. ҚІ тергейтін қызмет: тергеу (1), анықтау (2), анықтау ісі бойынша тәртіпте тергеу: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі – бб.) 1-бөлігі (бұдан әрі – б.) тәртібінде (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б.тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағы (бұдан әрі – т.) тәртібінде (5), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу (бұдан әрі –СДЖІЖ) тергеуі (6), СДЖІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі _______________________________________
5. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні " ______"____________ 20__ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері_________________________________________________________
(тегі және қолы)
6. Қылмыс дәрежесі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодекстің (бұдан әрі – ҚР ҚК) ______________бб. _____б. _____т.
Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
ҚР ҚК 10-бб. бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
6.1. Сыбайлас жемқорлық қылмыс: қызмет бойынша байланысты емес (01), қызмет бойынша байланысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).

7. Переквалифицировано со ст._________________ ч._____ п._____ УК РК.
дата переквалификации « _____ »______________ 20 г.
8. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2),
смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
9. Преступление совершено лицом (лицами): несовершеннолетним (01), гражданином РК
(02), гражданином Содружества Независимых Государств (далее-СНГ) (03), иностранцем
(04), ранее совершавшим преступление (05), наркоманом (06), лицом без гражданства
(07), оралманом (08), женщиной (09); состоящим в брачно-семейных отношениях с
потерпевшим (10), состоящими на профилактическом учете (33);
в состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического
опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15);
в составе: группы (21), организованной преступной группы (22), преступного сообщества
(23), с выявленными связями: коррумпированными (24), межрегиональными (25),
международными (26);
воспитанники детских домов (31), интернатных организаций образования для детей-сирот
(32);
лица, являющиеся субъектами в соответствии с п.п.3,4 п.3 ст.3 Закона РК «О борьбе с
коррупцией» (27), п.4 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (28), беременная (29),
инвалид 1 и 2 гр. (30), иждивенец (33), лидер, авторитет криминальной среды (34), в
отношении, которого вынесено защитное предписание в период его действия (35),
которому установлено особое требование к поведению, в период его действия (36),
состоящим под административным надзором (37), условно-досрочно освободившимся, в
период неотбытой части наказания (38);
9.1. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02); лицо,
выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в том
числе (далее-т.ч.) аким (04), судья (06); занимающее ответственную государственную
должность (07), другие лица, выполняющие государственные функции, а также
приравненные к ним (08); прокурор (11), судебный исполнитель (12), сотрудник органов:
Министерства внутренних дел (далее - МВД) (13), в т.ч. Комитета уголовно-исполнительной
системы (09), Комитета Таможенного контроля (далее-КТК) (14), Агентства по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью (далее-АБЭКП) (15), налогового комитета
(16), Комитета национальной безопасности (далее-КНБ) (17), юстиции (18), Министерства
по чрезвычайным ситуациям (далее-МЧС) (19), внутренних войск (далее ВВ) МВД (20),
военной полиции МВД (21), Пограничной службы (далее-ПС) КНБ (22), Республиканской
Гвардии (23), военнослужащий: контрактной службы (24), срочной службы (25),
военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир части (28),
технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (29), других воинских
формирований (30); военно-следственного управления МВД (31), должностное лицо в
государственных органах (34), должностное лицо в органах местного самоуправления
(35); служащие акиматов и их структурных подразделений (98), служащие государственных
учреждений и предприятий (36), сотрудник Министерства обороны (37), военной полиции
КНБ (39); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (41),
иной организации (42), работник коммерческой организации (43), работник иных структур
(44), работник банковской системы (45);
служащие министерств: здравоохранения (10), образования и науки (40), финансов (46),
сельского хозяйства (47), иностранных дел (48), нефти и газа (49), индустрии и новых
технологий (50), охраны окружающей среды (58), экономического развития и торговли
(59), туризма и спорта (60), культуры (75), труда и социальной защиты населения (76),
транспорта и коммуникаций (77), связи и информации (88);, агентств: по статистике
(78), по управлению земельными ресурсами (79), по регулированию естественных
монополий (80), по делам государственной службы (87), по защите конкуренции (85), по
делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (95), Национального
космического агентства (90); Национального банка (96), Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского бюджета (97);
учащийся: средней школы (51), гимназии (53), лицея (54), колледжа (55), студент
высшего учебного заведения (56), учащийся профессиональной технической школы (57);
частный предприниматель (61), частный нотариус (62), фермер (64), рабочий (65),
наемный рабочий (66), служащий негосударственного учреждения и предприятия (67),
охранник (68), работник транспорта: машинист (69), водитель (70), проводник железной
дороги (71), работник культуры и искусства (72), служитель культа (73); адвокат (74);

7. ҚР ҚК _________________бб._____б. _____т.-мен қайта дәрежеленді.
қайта дәрежелеу күні " _____ "______________ 20 ж.
8. Қылмысты топпен жасады: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
9. Қылмысты адам (адамдар) жасады: кәмелетке толмағандар (01), ҚР азаматы (02), Тәуелсіз мемлекеттер достастығы (бұдан әрі – ТМД) азаматы (03), шетелдік (04), алдында қылмыс жасаған (05), нашақор (06), азаматтығы жоқ адам (07), оралман (08), әйел адам (09), жәбірленушімен неке-отбасы қатынасында тұрған (10), профилактикалық есепке алуда тұрған (33).
жағдайда: алкогольдік мас күйінде (11), есірткі пайдаланған (12), улы зат арқылы мас күйінде (13), өзге де жүйке жүйесінің ауруы жағдайы салдарынан (15),
құрамында: топ (21), ұйымдасқан қылмыстық тобы (22), қылмыстық қауымдастық (23), анықталған байланыстармен: сыбайласқан (24), аймақаралық (25), халықаралық (26);
жетімдер үйінің тәрбиеленушілері (31), жетім балаларға арналған интернаттық білім ұйымдарының (32);
"Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" ҚР Заңының 3-бб. 3-т. 3,4-тт. сәйкес субъект болып табылатын адамдар (27), "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" ҚР Заңының 3-бб. 4-т. (28), жүкті (29), 1 және 2-топтағы мүгедек (30), асыраудағы адам (33), қылмыстық ортаның көшбасшысы, беделдісі (34), оған қатысты оның іс-қимылы кезінде қорғаныш ұйғарымы шығарылды (35), оның іс-қимылы кезінде мінез-құлқына айырықша талап белгіленді (36), әкімшілік қадағалауда тұрған (37), жазасын өтеуде болудан шартты-мерзімінен бұрын босатылған(38);
9.1. Айналысатын ісі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды атқарушы тұлға: депутат (03), саясат қызметшісі (05), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын тұлға (07), мемлекеттік функцияларды орындайтын өзге де тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), органдар қызметкері: Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) (13), с.і. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (09), Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – КБК) (14), Экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі агенттігі (бұдан әрі – ЭСЖҚКА) (15), салық комитеті (16), Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК) (17), әділет (18), Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – ТЖМ) (19), ІІМ ішкі әскері (бұдан әрі – ІӘ) (20), ІІМ әскери полициясы (21), ҰҚК шекаралық қызметі (бұдан әрі – ШҚ) (22), Республикалық Гвардия (23), әскери қызметші: келісім шарт бойынша қызмет (24), жедел қызмет (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), Қарулы Күштердің техникалық және күтуші персоналы (29), өзге де әскери құрылымдар (30); ІІМ әскери-тергеу басқармасы (31), мемлекеттік органдардағы лауазымды тұлға (34), жергілікті өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері (98), мемлекеттік мекеме және кәсіпорындар қызметшілері (36), Қорғаныс министрлігінің қызметкері (37), ҰҚК әскери полициясы (39); басқару функцияларын орындаушы тұлғалар: коммерциялық ұйымдарда (41), өзге де ұйымдарда (42), коммерциялық ұйым жұмысшысы (43), өзге де құрылымдар қызметкерлері (44), банктік жүйенің қызметкері (45);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау (10), білім және ғылым (40), қаржы (46), ауыл шаруашылығы (47), сыртқы істер (48), мұнай және газ (49), индустрия және жаңа технологиялар (50), қоршаған ортаны қорғау (58), экономикалық даму және сауда (59), туризм және спорт (60), мәдениет (75), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (76), көлік және коммуникация (77), байланыс және ақпарат (88); агенттіктердің: статистика жөніндегі (78), жер ресурстарын басқару жөніндегі (79), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (80), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (87), бәсекелестікті қорғау жөніндегі (85), құрылыс және тұрғын үй-коммуналды шаруашылық істері жөніндегі (95), Ұлттық ғарыштық агенттігінің (90); Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97);
оқушылар: орта мектеп (51), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), жоғарғы оқу орындарының студенттері (56), кәсіптік техникалық мектеп оқушысы (57);
жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), фермер (64), жұмысшы (65), жалданған жұмысшы (66), мемлекеттік емес мекемелер және кәсіпорындар қызметшісі (67), күзетші (68), көлік жұмысшысы: машина жүргізуші (69), жүргізуші (70), темір жол жолсерігі (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), табыну қызметшісі (73), адвокат (74);

безработный (82), пенсионер (84);
осужденный (91), осужденный исправительного учреждения (92), осужденный без лишения
свободы (93), следственно-арестованный (94), другая категория лиц (99);
9.2. Гражданство иностранцев
___________________________________________________________________________________
(по справочнику)
10. Решение: дело направлено прокурору: по ст.280 УПК РК (01), по ст.287 УПК РК
(02), по ст.514 ч.1 п.2 УПК РК (03), по ст.190-3 УПК РК (08);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК (11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст.37 ч.1 п.3
УПК РК (13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК (14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК (15), ст.37 ч.1 п.6 УПК
РК(16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК (17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК (18), ст.37 ч.п.9 УПК РК
(19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК (20), ст.37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК
-ст.67 ч.1 УК РК (24), по ст.38 ч.1 УПК РК-ст.67 ч.2-4 УК РК (26), по ст.496 ч.6 УПК
РК(27), по ст.37 ч.1 п.2 УПК РК – ч.5 ст.40 УПК РК(30), по ст.514 ч.1 п.1 УПК РК
(29);
приостановлено по ст.50 ч.1п.1 УПК РК(31), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК(32), ст.50 ч.1 п.3
УПК РК(33), ст.50 ч.1 п. 4 УПК РК(34), ст.50 ч.1 п.5 УПК РК(35), ст.50 ч.1 п.6 УПК
РК(36), ст.50 ч.1 п.7 УПК РК(37), ст.50 ч.1п.8 УПК РК (39), ст.50 ч.1 п.9 УПК
РК(40);
передано по ст.192 УПК РК (без снятия с учета) (41), по ст.192 УПК РК (со снятием с
учета) (42), ст.193 ч.1 УПК РК(43), ст.193 ч.2 УПК РК (44);
принято к производству: после возвращения на дополнительное расследование прокурором
(51), прокурором с изменением подследственности (52), судом (53), после отмены судом
постановлений в порядке ст.109 УПК РК: о прекращении (95), о приостановлении (96);
после передачи: по ст.192 УПК РК (без снятия с учета) (61), по  ст.192 УПК РК (со
снятием с учета) (62), по ст.193 ч.1 УПК РК (63), по ст.193 ч.2 УПК РК (64), после
возобновления по ст.520 УПК РК (70);
от прокурора: получившего дело в порядке ст.376 ч.4 УПК РК (71);
направившего дело в порядке ч.2 ст.190-4 УПК РК(59), направившего дело для
производства следствия в порядке п.2 ст.289 УПК РК (75), поступившее в порядке
ст.303-1 УПК РК (76);
возобновлено производство по ранее прекращенному делу (80), по ранее
приостановленному: по ст.50 ч.1 п.1 УПК РК (81), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК (82), ст.50
ч.1 п.3 УПК РК (83), ст.50 ч.1 п.4 УПК РК (84), ст.50 ч.1 п.5 УПК РК (85), ст.50 ч.1
п.6 УПК РК (86), ст.50 ч.1 п.7 УПК РК (87), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК без прекращения
розыска (88), ст.50 ч.1 п.8 УПК РК (93), ст.50 ч.1 п.9 (УПК РК 94).

жұмыссыз (82), зейнеткер (84);
сотталған (91), түзету мекемесіне сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), адамдардың өзге де түрлері (99).
9.2. Шетелдіктердің азаматтығы ________________________________________________
(анықтама бойынша)
10. Шешім: іс прокурорға жолданды: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 280-бб. бойынша (01), ҚР ҚІЖК 287-бб. бойынша (02), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 2-т. бойынша (03), ҚР ҚІЖК 190-3-бб. бойынша;
қысқартылды ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1-т. бойынша (11), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. (12), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 3-т. (13), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т.(14), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 5-т. (15), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 6-т.(16), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 7-т.(17), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 8-т. (18), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 9-т. (19), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 10-т.(20), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 11-т. (21), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. ҚР ҚК 67-бб. 1-б. (24), ҚР ҚІЖК 38-бб. 1-б.- ҚР Қ К 67-бб. 2-4 б.(26), ҚР ҚІЖК 496-бб. 6-б. (27), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. – ҚР ҚІЖК 40-бб. 5-б. (30), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 1-т. бойынша (29);
тоқтатылды ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б.1-т. (31), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т.(32), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 3-т. (33), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. (34), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. (35), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 6-т. (36), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 7-т. (37), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 8-т. (39), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 9-т. (40);
берілді ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарылмастан) (41), ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарумен) (42), ҚР ҚІЖК 193-бб. 1-б.(43), ҚР ҚІЖК 193-бб. 2-б. (44);
өндіріске қабылданды: прокурор қосымша тергеуге қайтарғаннан кейін (51), тергеуде болуды прокурордың өзгертуі арқылы (52), сот (53); ҚР ҚІЖК 109-бб. тәртібінде сот қаулысымен бас тартылғаннан кейін: қысқарту туралы (95), тоқтату туралы (96).
берілгеннен кейін: ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарылмастан) (61), ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарумен) (62), ҚР ҚІЖК 193-бб. 1-п. (63), ҚР ҚІЖК 193-бб. 2-т. (64), ҚР ҚІЖК 520-бб. бойынша қайта жаңартылғаннан кейін (70);
прокурордан: ҚР ҚІЖК 376-бб. 4-б. тәртібінде істі алған (71);
ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 2-б. тәртібінде істі жолдаған (59), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-б. тәртібінде тергеу жүргізу үшін істі жолдаған (75), ҚР ҚІЖК 303-1-бб. тәртібінде келіп түскен (76);
өндіріс жаңартылды: бұрын қысқартылған іс бойынша (80), бұрын тоқтатылған іс бойынша: ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 1-т. бойынша (81), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша (82), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 3-т. бойынша (83), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. бойынша (84), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. бойынша (85), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 6-т. бойынша (86), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 7-т. бойынша (87), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. іздестірудің тоқтатылуысыз (88), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 8-т. (93), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 9-т. (94).

10.1. Дата принятия решения « _______ »_____________________ 20 г.
10.2. Сведения о разыскиваемом.
Номер розыскного дела
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
10.3. Передано в орган
___________________________________________________________________________________
(наименование, район, город, область)
10.4. Служба: следствие (1), дознание (2).
исходящим № _____________________________ от « _______ »_______________________20 г.
11. Продлен срок: предварительного следствия: до 3-х месяцев (1), до 6-ти месяцев
(2), свыше 6-ти, но не более 9-ти месяцев (3), свыше 9-ти, но не более 12-ти (4),
свыше года (5); дознания: до 2-х месяцев (7);
Дата, до которой продлен срок следствия и дознания « ______ »________________ 20 г.
Дата продления « ______ »_________________________ 20 г.
12. Соединение уголовных дел в порядке ст.48 УПК РК (ст.190-2 УПК РК по делам УДП);
№ основного дела__________________________ Дата соединения « ______ »
___________________________ 20 г.
13. Выделено из дела ранее соединенного с № УД __________________________
Дата выделения « ______ »_____________ 20 г.
14. Дело находилось на ознакомлении у обвиняемого и его защитника
с « ____ »_________________________ 20 г. по « _____ »________________________ 20 г.
14.1. Дело находилось по жалобе обвиняемого в суде (прокуратуре)
с « ____ »________________________ 20 г. по « _____ »_________________________ 20 г.
15. Раскрыто: из числа нераскрытых преступлений прошлых лет (1).
16. Преступление раскрыто: оперативным (1), следственным путем (2), совместными
действиями (3), явка с повинной (4), прокурором (5), иные (6).
17. Мотив преступления (побуждения): корыстные (01), секс (02), хулиганские (03), с
целью сокрытия др. преступления (04), семейно-бытовые: ревность, ссора, иные (05),
месть (06); отношения: межнациональные (07), социальные (08), расовые (09),
религиозные (10); с целью приобретения наркотиков (11), сильнодействующих (12),
психотропных (13), ядовитых веществ (14), спиртных напитков (15), завладения оружием
(16), неуставные отношения (17), по заказу (18), иные (19), трудовая эксплуатация
(20), сексуальная эксплуатация (21), усыновление, удочерение (22);
17.1. Форма вины: умышленно (1), по неосторожности (2).
18. Уголовное преследование осуществлялось: следствием (1), дознанием (2),
участковым инспектором полиции (далее-УИП) (3), оперуполномоченным уголовного
розыска (4), оперуполномоченным по борьбе с наркотиками (5), инспектором органов
АБЭКП (6), оперуполномоченным: отдела по борьбе с экстремизмом (7), управлении по
борьбе с организованной преступностью (8), специальным прокурором (9).

10.1. Шешімнің қабылданған күні " _______ "_____________________ 20 ж.
10.2. Ізделуші туралы мәлімет.
Іздестіру ісінің нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні
10.3. Органға берілді __________________________________________________________
атауы, аудан, қала, облыс
10.4. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
шығыс. № __________________ " _______ "_______________________20 ж.
11. Мерзімі ұзартылды: алдын-ала тергеу: 3-айға дейін (1), 6-айға дейін (2), 6-айдан астам, бірақ 9-айдан артық емес (3), 9-айдан астам бірақ 12-айдан артық емес (4), 1-жылдан астам (5); анықтау: 2-айға дейін (7).
Тергеу және анықтау мерзімінің ұзартылған күніне дейін " ______ "__________ 20__ ж.
Ұзартылған күн " ______ "_________________________ 20 ж.
12. ҚР ҚІЖК 48-бб. тәртібінде қылмыстық істердің қосылуы (СДЖІЖ істері бойынша ҚР ҚІЖК 109-2-бб.)
Негізгі істің № _____________ істің қосылған күні " ______ "________ 20_____ ж.
13. ҚІ нөмірімен бұрын қосылған істен бөлінді_________________________
Бөліну күні " ______ "_____________ 20 ж.
14. Іс айыпталушы және оның қорғаушысында таныстырылу үшін болды
" ____ "_______________________ 20 жылдан " _____ "______________ 20 жылға дейін.
14.1. Істің айыпталушыының шағымы бойынша сотта (прокуратурада) болуы
" ____ "______________________ 20 жылдан " _____ "______________ 20 жылға дейін.
15. Бұрынғы жылдардың ашылмаған қылмыстары қатарынан алынып ашылғандар (1).
16. Қылмыс ашылды: жедел (1), тергеу арқылы (2) бірлескен әрекеттермен (3), кінәсін мойындап келу (4), прокурормен (5), өзге де (6).
17. Қылмыс уәждері (түрткілер): пайдакүнемдік (01), жыныстық қатынас (02), бұзақылық (03), жасыру мақсатымен өзге қылмыстар (04), тұрмыстық-отбасы: қызғанушылық, ұрыс, өзге де (05), кек (06); қатынастар: ұлтаралық. (07), әлеуметтік (08), нәсілдік (09), діни (10); есірткі заттарды иелену мақсатымен (11), қатты әсер ететін (12), жүйкеге әсер ететін (13), улы заттар (14), спирттік ішімдіктер (15), қаруды иеленіп алу (16), жарғылық емес қарым-қатынастар (17), тапсырыс бойынша (18), өзге де (19), еңбекке пайдалану (20), жыныстық пайдалану (21), ұл бала асырап алу, қыз бала асырап алу (22).
17.1. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсызда (2).
18. Қылмыстық қудалауды жүзеге асырды: тергеу (1), анықтау (2), полицияның учаскелік инспекторы (бұдан әрі – ПУИ) (3), қылмыстық істі іздестіру бөлімінің жедел уәкілі (4), есірткіге қарсы күрес бойынша жедел уәкіл (5), ЭСЖҚКА органдарының инспекторы (6), жедел уәкілі: экстремизммен күрес жөніндегі бөлімнің (7), Ұйымдасқан қылмыспен күрес жөніндегі басқарманың (8), арнайы прокурор (9).

29. Применение: научно-технических средств и методов (01), использование служебной
розыскной собаки (02), экспертиз и исследований (03), оперативно-справочных и
розыскных учетов (04), автоматизированной информационной поисковой системы (05),
автоматизированного учета: дорожной полиции (06), АБЭКП (07), КТК (08), военной
(09), криминальной полиции (10), налогового комитета (11), систем видеонаблюдения
ЦОУ (12).
30. Прочие отметки
____________________________________________________________________________________
________________________________« ______ »____________20 г.
(Начальник органа уголовное преследование)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 5 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 2.0
Карточка на лицо, совершившее преступление
1. ____________________________________________________________________________________
(наименование органа)
2. Служба: следствие (1), дознание (2), следствие по делам дознания в порядке: статьи
(далее - ст.)288 часть (далее-ч.) 1 Уголовно-процессуального кодекса Республики
Казахстан (далее-УПК РК) (3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке ст.289 пункт
(далее-п.) 2 УПК РК (5), упрощенное досудебное производство (далее - УДП) следствие
(6), УДП дознание (7).
3. Номер уголовного дела
(далее-УД) __________________________________________________________________________
3.1.   Номер основного УД
____________________________________________________________________________________
3.2. Номер отказного
материала___________________________________________________________________________
4. Количество лиц, совершивших преступление
______________________________________________________________________
5. Номер (наименование) войсковой  части
__________________________________________________________________________
6. Вид статистического учета: учесть (1), снять (2), отказано по нереабилитирующим
основаниям (3).
9. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (далее-УКПСиСУ) « __ »_________20  г.
Сотрудник УКПСиСУ
_____________________________________________________________________________________
(фамилия и подпись)
10. ФАМИЛИЯ
10.1 ИМЯ

29. Қолдануы: ғылыми-техникалық құралдар және әдістер (01), қызметтік іздестіру иттерін қолдану (02), сараптама және зерттеулер (03), жедел-анықтама және іздеуді есепке алуды қолдану (04), автоматтандырылған ақпараттық іздеу жүйесі (05), жол полициясының автоматтандырылған есепке алуы (06), ЭСЖҚКА (07), КБК (08), әскери (09), криминалдық полиция (10), салық комитеті (11), ЖБО бейне бақылау жүйесі (12).
30. Өзге де белгілер ______________________________________________________________
_______________________________________ " ______ "____________20__ ж.
(қылмыстық қудалау органының бастығы)
Ескерту: Толтыру бойынша карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібінде жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 5-қосымша
2.0 Нысаны
Қылмыс жасаған адамға арналған карточка
1. __________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2), Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі – бб.) 1-бөлігі (бұдан әрі – б.) тәртібінде анықтау ісі бойынша тергеу (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б. тәртібінде (4), 2 ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағы (бұдан әрі – т.) бойынша (5), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу (бұдан әрі – СДЖІЖ) (6), СДЖІЖ анықтау (7).
3. Қылмыстық іс (бұдан әрі – ҚІ) нөмірі ________________________________
3.1. Негізгі ҚІ нөмірі _________________________________________________
3.2. Бас тару материалының нөмірі ______________________________________________________
4. Қылмыс жасаған адамдар саны _________________________________________________________
5.Әскери бөлімнің нөмірі (атауы) _____________________________________________________
Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2), ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылды (3).
9. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетті Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні "____ " ______________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ____________________________________________________________________
(тегі және қолы)
10.           ТЕГІ
10.1       АТЫ

10.2 Отчество
11. Пол: мужской (01), женский (02). 12. Дата рождения: « _____ » _____ _________г.
13. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02), 14-15
лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет  (05), 21-29 лет  (06), 30-39 лет  (07), 40-49
лет (08), 50-59 лет (09), 60 лет и старше (10).
14. Место рождения
_____________________________________________________________________________________
страна\республика, область, район, населенный пункт)
15. Национальность (по
справочнику):________________________________________________________________________
6. Документ, удостоверяющий личность: паспорт (1), удостоверение личности (2),
военный билет (3), вид на жительство (4), пенсионное удостоверение (5), водительское
удостоверение (6), свидетельство о рождении (7), иное (8), справка об освобождении
(9)
№____________________________________ от « ____ »_________________  ___________г.
выдан__________________________
16.1. Индивидуальный идентификационный номер
(далее-ИИН)_________________________________________________________
17. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин Содружества
Независимых Государств (далее-СНГ) (2), лицо без гражданства (3), иностранный
гражданин (4), оралман (5).
18. Гражданство иностранца (по справочнику)
_______________________________________________________________________
19. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2), среднее (3), неполное
среднее (4), без образования (5).
20. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат (замужем) (02), имеет на
иждивении несовершеннолетних детей (03), сожительство (04), несовершеннолетний
воспитывался: в полной семье (05), в неполной семье (06), вне семьи (07), имеет
нетрудоспособного иждивенца (08), воспитанники: детских домов (09), интернатных
учреждений, образования для детей-сирот (10), беспризорный (безнадзорный) (11).
21. По месту проживания: местный житель (01), житель другой области (02), лицо без
определенного места жительства (03), проживал в общежитии (04), содержится в
воспитательной колонии (далее-ВК) (05), следственном изоляторе (далее-СИЗО) (06),
изоляторе временного содержания (далее-ИВС) (07), содержится в исправительном
учреждении (далее-ИУ) (08).
22. Адрес проживания (прописки)
_________________________________________________________________________________
22.1. № РД (по приостановленным по п.2  ч.1 ст.50 УПК РК)
___________________________________________________________
22.2. По приостановленным по п.5 ч.1 ст.50 УПК РК, находится на территории
_____________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)

10.2    ӘКЕСІНІҢ АТЫ
11. Жынысы: ер (1), әйел (2). 12. Туған күні " _____ " _________________ 19_______ж.
13. Қылмыс жасаған сәттегі жасы: 11-жасқа дейін (01), 12-13-жас (02), 14-15-жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас (08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан жоғары (10).
14. Туған жері _______________________________________________________________________
(елі/республика, облыс, аудан, елді мекен)
15. Ұлты (анықтама бойынша): ________________________________________________________
16. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат: төл құжат (1), жеке куәлік (2), әскери билет (3), тұрғылықты жер орны (4), зейнеткерлік куәлік (5), жүргізуші куәлігі (6), туу туралы куәлік (7), өзге (8), босату туралы анықтама (9)
№______________________ " ____ "_________________ 19_____ ж _________________ берілді.
16.1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________________________________
17. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
18. Шетелдің азаматтығы (анықтама бойынша) _____________________________________________
19. Білімі: жоғары (1), орта-кәсіптік (2), орта (3), толық емес орта (4), білімсіз (5).
20. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыста емес) (01), үйленген (тұрмыста) (02), асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (03), бірлесіп өмір сүру (04), кәмелетке толмаған тәрбиеленеді: толық отбасында (05), толық емес отбасында (06), отбасыдан тыс (07), еңбекке жарамсыз асырауды қажет ететін адамды асыраушы (08), балалар үйінің тәрбиленушілері (9), жетім балаларға арналған интернат-білім беру мекемесі (10), қараусыз (қадағалаусыз) (11).
21. Тұрғылықты жері бойынша: тұрғылықты өмір сүруші (01), басқа облыс тұрғыны (02), нақты тұрғылықты орны жоқ адам (03), жатақханада өмір сүрген адам (04), тәрбиелеу колониясында (бұдан әрі – ТК) (05), тергеу изоляторы (бұдан әрі – ТИЗО) (06), уақытша қамап ұстау изоляторы (бұдан әрі – УҚҰИ) (07), Түзету мекемесінде (бұдан әрі – ТМ) ұсталынатын (08).
22. Мекен-жайы (есепке тұрған мекен-жайы) _________________________________________
22.1. РД № (ҚР ҚІЖК 50-бб, 2-б.,1-т. бойынша тоқтатылған бойынша) _______________________
22.2. ҚР ҚІЖК 50-бб, 1-б., 5-т. бойынша тоқтатылған аумақта жатыр _____________________
________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
(ел, республика, елді мекен)

23. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны Республики
Казахстан (далее-МО) призван
_____________ дата призыва « ___»___________________ 20  г.
24. Воинское звание
_________________________________________________________________________________
25. Статья ______________________________ ч._____ п._____ Уголовного кодекса
Республики Казахстан (далее-УК РК) (наиболее тяжкая)
25.1. Статьи обвинения и номер эпизодов:
Номер эпизода
Статья
обвинения
Номер эпизода
Статья обвинения
Дата предъявления обвинения « _____ » _________________________________ 20______г.
26. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4);
26.1. По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3) , особо
тяжкие (4);
26.2. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
27. По ст.24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
28. Преступление: коррупционное, несвязанное по службе (01), связанное по службе
(02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).
28.1. Преступление: связанное с нарушением конституционных прав (01),
учетно-регистрационной дисциплины (02).
29. Связанное с незаконным оборотом наркотиков (1), в целях сбыта либо сбыт
наркотических средств (2).
ЗАНЯТИЕ ЛИЦА НА МОМЕНТ СОВЕРШЕНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЯ
30. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02); лицо,
выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в том
числе (далее-т.ч.) аким (04), судья (06), занимающее ответственную государственную
должность (07), другие лица, выполняющие государственные функции, а также
приравненные к ним (08), прокурор (11), судебный исполнитель (12), сотрудник: МВД
(13), Комитета уголовно-исполнительной системы МВД (09), внутренних войск МВД (20),
военной полиции МВД (21), таможенной службы (14), АБЭКП (15), налогового комитета
(16), КНБ (17), органов юстиции (18), МЧС (19), погранслужбы КНБ (22),
Республиканской Гвардии (23), военнослужащий: контрактной службы (24), срочной службы
(25), военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир части (28),
технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (29), других воинских
формирований (30), военно-следственного управления МВД РК (31), должностное лицо в
государственных органах (34), должностное лицо в органах местного самоуправления
(35), служащие акиматов и их структурных подразделении (98), служащий государственных
учреждений и предприятий (36), сотрудник МО (37), военной полиции КНБ (39); лицо,
выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (41), иной организации
(42), работник коммерческой организации (43), работник иных структур (44), работник
банковской системы (45);
служащие министерств: здравоохранения (10), образования и науки (40), финансов (46),
сельского хозяйства (47), иностранных дел (48), нефти и газа (49), индустрии и новых
технологий (50), охраны окружающей среды (58), экономического развития и торговли
(59), туризма и спорта (60), культуры (75), труда и социальной защиты населения (76),
транспорта и коммуникаций (77); связи и информации (88), агентств: по статистике (78)
по управлению земельными ресурсами (79), по регулированию естественных монополий
(80), по делам государственной службы (87), по защите конкуренции (85), по делам
строительства и жилищно-коммунального хозяйства (95), Национального космического
агентства (90); Национального банка (96), Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета (97);
учащийся: средней школы (51), гимназии (53), лицея (54), колледжа (55), студент ВУЗа
(56), учащийся ПТШ (57);
частный предприниматель (61), частный нотариус (62), фермер (64), рабочий (65),
наемный рабочий (66), служащий негосударственных учреждений и предприятий (67),
охранник (68), работник транспорта: машинист (69), водитель (70), проводник ж/д (71),
работник культуры и искусства (72), служитель культа (73); адвокат (74);
безработный (82), пенсионер (84);
осужденный (91), осужденный ИУ (92), осужденный без лишения свободы (93),
следственно-арестованный (94), другая
категория лиц (99);

23. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің (бұдан әрі – ҚМ) қандай департаменті (басқармасы,бөлімі) шақырды ___________________ шақыртылған күні " _____"____________ 20 ж.
24. Әскери атағы ____________________________________________________________
25. Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚК) _____________________________ бб._____ б._____ (аса ауыр)
25.1. Айыптау баптары және эпизодтар нөмірі:
Эпизодтар нөмірі
Айыптау бабы
Эпизодтар нөмірі
Айыпту бабы
Айып тағылған күн " _____ " _________________________________ 20______ж.
26. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
26.1 ҚР ҚК 10-бб. бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
26.2. Ірі (1), аса ірі (2) мөлшерде
27. ҚР ҚК 24-бб. бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
28. Қылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01),қызметпен байланысатын (02), лаңкестік бағытта (03), адам саудасына байланысты (04).
28.1. Қылмыс: Конституциялық құқықты бұзуға байланысты (01), есепке алу-тіркеу тәртібін (02).
29. Есірткі заттардың заңсыз айналымымен байланысты (1), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (2).
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН СӘТТЕГІ АДАМНЫҢ АЙНАЛЫСАТЫН ІСІ
30. Айналысатын ісі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды атқаратын тұлға: депутат (03), саясат қызметшісі (05), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазым атқаратын тұлға (07), мемлекеттік функцияларды орындайтын басқа да тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), қызметкер: ІІМ (13), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (09), ІІМ Ішкі әскері (20), ІІМ әскери полициясы (21), Кедендік қызмет (14), ЭСЖҚКА (15), Салық комитеті (16), ҰҚК (17), әділет органдары (18), ТЖМ (19), ҰҚК шекаралық қызметі (22), Республикалық Гвардия (23), әскери қызметші: келісім шарт бойынша қызмет (24), жедел қызмет (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), қарулы күштердің техникалық және күтуші персоналы (29), басқа да әскери құрылымдар (30); ҚР ІІМ әскери тергеу басқармасы (31), мемлекеттік органдардағы лауазымды тұлға (34), өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері (98), мемлекеттік мекеме және кәсіпорындар қызметшілері (36), БМ қызметкері (37), ҰҚК әскери полициясы (39); басқару функцияларын орындаушы тұлғалар: коммерциялық ұйымдарда (41), басқа да ұйымдарда (42), коммерциялық ұйым жұмысшысы (43), өзге де құрылымдар қызметкерлері (44), банктік жүйенің қызметкері (45);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау (10), білім және ғылым (40), қаржы (46), ауыл шаруашылығы (47), сыртқы істер (48), мұнай және газ (49), индустрия және жаңа технология (50), қоршаған ортаны қорғау (58), экономикалық даму және сауда (59), туризм және спорт (60), мәдениет (75), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (76), көлік және коммуникация (77), байланыс және ақпарат (88); агенттіктердің: статистика жөніндегі (78), жер ресурстарын басқару бойынша (79), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (80), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (87), бәсекелестікті қорғау жөніндегі (85), құрылыс және тұрғын үй-коммуналды шаруашылық істері жөніндегі (95), ұлттық ғарыштық агенттігінің (90); Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97); оқушылар: орта мектеп (51), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), ЖОО студенті (56), КТМ оқушысы (57). жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), фермер (64), жұмысшы (65), жалданған жұмысшы (66), мемлекеттік емес мекемелер және кәсіпорындар қызметшілері (67), күзетшілер (68), көлік жұмысшысы: машина жүргізуші (69), жүргізуші (70), т/ж жолсерігі (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), табыну қызметшісі (73), адвокат (74); жұмыссыз (82), зейнеткер (84), сотталған (91), ТМ сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), тұлғалардың өзге де түрлері (99).

30.1. Дополнительные отметки к роду занятий: лица, являющимися субъектами в
соответствии с п.п.3,4 п.3 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (32), п.4 ст.3
Закона РК «О борьбе с коррупцией» (33), иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и
2 групп (85), лидер, авторитет криминальной среды (95).
31. Место работы, учебы (указать
точно)__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
ПРЕСТУПЛЕНИЕ СОВЕРШЕНО ЛИЦОМ
32. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического
опьянения (13),  вследствие иного болезненного состояния психики (15).
33. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием
несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).34. В составе: группы (21), организованной
группы (22), преступного сообщества (23), с выявленными связями: коррумпированными
(24), межрегиональными (25), международными (26).
34.1. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель
(03), пособник (04).
ЛИЦО РАНЕЕ СОВЕРШИЛО ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
35. Несовершеннолетним (01), лицо, совершившее особо опасный рецидив преступлений
(02), три и более раз (03), в группе (04), однородного состава (05), иного состава
(06), освободившийся: по амнистии (07), в связи с помилованием (08).
36. Предусмотренное статьей УК РК
___________________________________________________________________
37. Находившимся: под административным надзором (01), условно осужден (02), в период
отбывания исправительных работ (03), условно освобожденным с обязательным
привлечением к труду (04), в период отсрочки исполнения приговора (05), при
нахождении в дисциплинарной части (06), условно осужденным с привлечением к труду
(07), формально подпадающих под административный надзор (09).
38. Преступление совершено: ранее содержавшимся в ИУ (01), по истечении одного года
после освобождения из ИУ (02), в период не отбытой части наказания после
условно-досрочного освобождения (03), не отбыв меру наказания: лишение свободы (04),
условное осуждение (05), осужденные к мерам наказания, не связанных с лишением
свободы (09), в период: отсрочки приговора (06), испытательного срока (07), отбытия
иного наказания (08).
39. Осужден и имеет неснятую, непогашенную судимость: одну (01), две (02), три и
более (03).
40. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное
причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу, грабеж, разбой
чужого имущества (04), хулиганство (05), прочие преступления (06).

30.1. Қызмет түріне қосымша белгілеулер: "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бб., 3-т., 3,4-тт. сәйкес субъект болып табылатын адамдар (32), "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" ҚР Заңының 3-бб., 4-т. (33), асыраудағы (81), жүкті (83), 1 және 2-топтағы мүгедек (85), қылмыстық ортаның көшбасшысы, беделдісі (95).
31. Жұмыс орны, оқу орны (нақты белгілеу) _____________________________________________
ҚЫЛМЫСТЫ ТӨМЕНДЕГІДЕЙ АДАМ ЖАСАДЫ:
32. Жағдайда: алкогольдік ішімдік арқылы мас күйінде (11), есірткі пайдаланған (12), улы зат арқылы мас күйінде (13), өзге де жүйке жүйесінің ауруы жағдайы салдарынан (15),
33. тобында: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандар қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
34. құрамында: топ (21), ұйымдасқан қылмыс тобы (22), қылмыстық қауымдастық (23), анықталған байланыстар: сыбайласқан (24), аймақаралықпен (25), халықаралық (26).
34.1. Қылмысқа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), қылмысқа арандатушы (03), көмектесуші (04).
БҰРЫН ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН АДАМ:
35.Кәмелетке толмағандар (01), аса қауіпті рецидив қылмыс жасаған адам (02), үш және одан да артық (03), топпен (04), бір құрамда (05), өзге де құрамдарда (06) босатылғандар: рақымшылық етк бойынша (07), кешірімге байланысты (08).
36. ҚР ҚК баптарында көзделген ___________________________________________________
37. Болған жағдайда: әкімшілік қадағалауда (01), шартты түрде сотталған (02), түзету жұмыстарында болған кезеңде (03), міндетті түрде еңбекке тартумен шартты түрде босатылғандар (04), үкім орындалуының ұзартылуы кезеңінде (05), тәртіптік бөлімде болуы кезеңінде (06), еңбекке тарта отырып шартты түрде сотталған (07), шартты түрде әкімшілік қадағалауға түскен (09).
38. Қылмыс жасады: бұрын ТМ болған (01), ТМ-ден босатылғаннан кейінгі бір жыл мерзім өтуі бойынша (02), қылмыстық шартты-уақытынан бұрын босатылғаннан кейінгі өтемеген кезеңде (03), жаза шарасын өтеместен: бас бостандығынан айыру (04), шарт бойынша соттау (05), бостандықтан айыруға байланысты емес жаза шарасына сотталғандар (09), кезеңде: үкімнің ұзартылуы (06), сынақ мерзімінің (07), өзге де жазаларды өтеу (08).
39. Сотталған және алынбаған, өтелмеген соттылығы бар: бір (01), екі (02), үш және одан артық (03).
40. Алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана кісі өлтіру (01), денсаулыққа қасақана ауыр дәрежелі зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлық, тонау, бөтен мүлікке шапқыншылық жасау (04), бұзақылық (05), өзге де қылмыстар (06).

41. Обвиняемый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (1),
освобожден от наказания условно - досрочно (2), по амнистии и другим основаниям (3).
42. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
43. В отношении данного лица принято решение: поставлено в производство (00);
направлено прокурором в суд: по ст.284 УПК РК(04), по ст.289 УПК РК(05), по ст.514
ч.5 п.1 УПК РК(06), по ст.190-4 ч.1 УПК РК (09);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК(11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК(12), ст.37 ч.1 п.3 УПК
РК (13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК(14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК (15), ст.37 ч.1 п.6 УПК
РК(16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК (17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК(18), ст.37 ч.1 п.9 УПК РК
(19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК(20), ст.37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК -
ст.67 ч.1 УК РК (24), ст.38 ч.1 УПК РК – ст.67 ч.2-4 УК РК (26), по ст.496 ч.6 УПК
РК (27), по ст.37 ч.1 п.2УПК РК – ч.5 ст.40 УПК РК (30), по ст.514 ч.1 п.1 УПК РК
(29), приостановлено по ст.50 ч.1 п.2 УПК РК(32), по ст.50 ч.1 п.5 УПК РК(35),
возвращено на дополнительное  расследование прокурором (54), судом (56);
43.1. По делам частного обвинения: штраф (1), привлечено к общественным работам (2),
исправительная работа (3), арест (4), лишение свободы (5),  лишение должности (6),
лишение права управления транспортным средством (7), принято меры воспитательного
характера (8), ограничение свободы (9);
43.2. Дата принятия решения « _____ » _________________________ 20  г.
43.3. Кем: прокурором (1), органом уголовного преследования (2), судом (3),
специальным прокурором (4).
МЕРЫ ВОЗДЕЙСТВИЯ К ЛИЦУ, СОВЕРШИВШЕМУ ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
44. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: в органах МВД оперативном
(01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в
профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с
психическим заболеванием (05), алкоголизмом (06), наркоманией (07), объявлялся розыск
по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09),
службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах МВД по категории
«наркоман» (11).
45. Ранее применялись меры административного взыскания: предупреждение (01), штраф
(02), возмездное изъятие предмета, являющегося орудием совершения или
непосредственным объектом административного правонарушения (03), конфискация предмета
(04), лишение специального права (05), административный арест (06), установление
надзора за предпринимательской деятельностью (07), лишение лицензии (патента) (08),
исправительные работы (09).

41. Соттылығы алынбаған және өтелмеген айыпталушы: жазаны толық өтеді (01), жазадан шартты-уақытынан бұрын босатылды (02), рақымшылық және басқа негіздер бойынша (03).
42. Соттылық: 18-жасқа дейін (1), алынды (2), өтелді (3).
43. Аталған адамға шешім қабылданды: өндіріске қойылды (00);
прокурор сотқа жолдады: ҚР ҚІЖК 284-бб. бойынша (04), ҚР ҚІЖК 289-бб. бойынша (05), ҚР ҚІЖК 514-бб. 5-б. 1-т. бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 1-б. бойынша (09);
қысқартылды ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1-т. бойынша (11), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. бойынша (12), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 3-т. бойынша (13), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т. бойынша (14), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 5-т. бойынша (15), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 6-т. бойынша (16), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 7-т. бойынша (17), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 8-т. бойынша (18), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 9-т. бойынша (19), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 10-т. бойынша (20), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 11-т. бойынша (21), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. бойынша – ҚР ҚК 67-бб. 1-б. бойынша (24), ҚР ҚІЖК 38-бб. 1-б. – ҚР ҚК 67-бб. 2-б. бойынша (26), ҚР ҚІЖК 496-бб. 6-б. бойынша (27); ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. – ҚР ҚІЖК 40-бб. 5-б. бойынша (30), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 1-т. бойынша (29), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша тоқтатылған (32), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. бойынша (35), прокурор (54), сот (56) қосымша тергеуге қайтарған.
43.1. Жеке айыптау ісі бойынша: айыппұл (1), қоғамдық жұмыстарға тарту (2), түзету жұмыстары (3), тұтқын (4), бас бостандығынан айыру (5), лауазымынан айыру (6), көлікті басқару құқығынан айыру (7), тәрбиелеу шараларын қолдану (8), бостандығын шектеу (9).
43.2. Шешім қабылдау күні " _____ " _________________________ 20 ж.
43.3. Кім: прокурор (1), қылмыстық қудалау органы (2), сот (3), арнайы прокурормен (4).
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН АДАМҒА ЫҚПАЛ ЕТУ ШАРАЛАРЫ:
44. Қылмыс жасаған адам есепке алынған: жедел ІІМ органында (01), дактилоскопиялық (02), Кәмелеттік жасқа толмағандар инспекциясы (03), профилактикалық қызметте (04), психоневрологиялық диспансерде: жүйке жүйесінің ауруына байланысты (05), алкоголизмге байланысты (06), нашақорлыққа байланысты (07), осы іс бойынша іздестіру жарияланды (08), Автоматтандырылған деректер банкінде мәліметтердің болуы (09), Ұйымдасқан қылмыспен күрес қызметі (10), ІІМ органдарында "нашақор" дәрежесі бойынша (11).
45. Алдыңғы уақытта әкімшілік жаза шарасы қабылданған: ескерту (01), айыппұл (02), әкімшілік құқық бұзушылық құралы немесе тікелей объект болып табылатын затты ақылы алу (03), затты кәмпескелеу (04), арнайы құқықтан айыру (05); әкімшілік тұтқын (06), кәсіпкерлік қызметке қадағалауды белгілеу (07), рұқсат қағазынан айырылу (патенттен) (08), түзету жұмыстары (09).

46. Прочие отметки
____________________________________________________________________________________
________________________________« _____ »____________20  г.
(лицо, осуществляющее уголовное преследование (судья – по делам частного обвинения)
Прокурор ______________________ « _____ »___________ 20  г.
(фамилия и подпись)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 6 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 2.1
Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо
арестованное
1.
____________________________________________________________________________________
(наименование органа)
2. Служба: следствие (1),  дознание (2).
3. Номер уголовного дела
____________________________________________________________________________________
7. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (далее-УКПСиСУ) «__ »_____ 20  г.
Сотрудник УКПСиСУ
_____________________________________________________________________________________
8. ФАМИЛИЯ
8.1. ИМЯ
8.2. ОТЧЕСТВО
9. Пол: мужской (01), женский (02).
10. Дата рождения « ____ » ___________ 20____ г.
11. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02),14-15
лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет
(08), 50-59 лет (09), 60 лет и старше (10).
12. Обвинение предъявлено по: статье (далее-ст.)_________часть (далее-ч.)___ пункт
(далее-п.)____ Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее-УК РК)
ст._____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст._____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. ____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. ____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. ____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. ____________________________ ч._____ п._____ УК РК
Статья для учета: ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие
(4).
12.1. Срок предъявления обвинения: до 3-х суток (1), до 10-ти суток (2), свыше 10-ти
суток (3);
12.2.Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими
сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), специальным прокурором (8).

46. Өзге де белгілер _______________________________________________________________
______________________________________________" __ "__________ 20 ж.
қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға (судья – жеке айыптау ісі бойынша)
Прокурор ________________________________________" ___"________ 20 ж.
(тегі және қолы)
Ескерту: Толтыру бойынша карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібінде жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 6-қосымша
2.1 Нысаны
Сезікті, айыпталушы, ұсталған не тұтқындалған адамға
арналған карточка
1.________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
3. Қылмыстық іс нөмірі __________________________
7. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні " _____ ____________ 20___ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ________________________________________________________
8.       ТЕГІ
8.1.    АТЫ
8.2. ӘКЕСІНІҢ АТЫ
9. Жынысы: ер (1), әйел (2). 10. Туған күні " _____ " __________________ 20____ ж.
11. Қылмыс жасаған кездегі жас шамасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жас (02), 14-15 жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас (08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан үлкен (10).
12. Айыпқа Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚК) _____ бабы (бұдан әрі – бб.) _____ бөлігі (бұдан әрі - б.) _____________________________ тармағы (бұдан әрі - т.) бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т. бойынша тартылған
Есепке алынатын бб. ҚР ҚК _____бб. _____ б. _____________________________т.
ҚР ҚК 10 бабы бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
12.1. Айыпқа тарту мерзімі: 3 тәулікке дейін (1), 10 тәулікке дейін (2), 10 тәуліктен жоғары (3).
12.2. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), шұғыл қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5) арнайы прокурор (8).

12.3. Дата предъявления обвинения « _____ » ____________________ 20  г.
13. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении преступления
или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие
указали на данное лицо, как на совершившее преступление либо задержано это лицо в
порядке, предусмотренном ст.133 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
(далее-УПК РК) (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище
обнаружены явные следы преступления (03), в полученных, в соответствии с законом,
материалах оперативно-розыскной деятельности в отношении лица, имеются достоверные
данные о совершенном или готовящемся им тяжком или особо тяжком преступлении (04),
иные данные дающие основания подозревать лицо в совершении преступления, при которых
лицо пыталось скрыться либо оно не имеет постоянного места жительства или не
установлена его личность (05).
13.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими
сотрудниками органа дознания (4), специальным прокурором (8).
13.2. Дата  и время задержания « ______ »_____________20  г., ____ час. ____ мин.
13.4. Направлено ходатайство прокурору: о производстве ареста (1), о производстве
домашнего ареста (2), о продлении срока ареста (3), о продлении срока домашнего ареста
(4);
Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК РК)
(2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в
порядке ст.534 УПК РК (4);
Кем: следователем (1), дознавателем (2), специальным прокурором (8).
13.5. Результат: отказано (1), поддержано (2);
Дата принятия решения  по ходатайству «_____»________________20_______г.
13.6. Направлено прокурором ходатайство: о производстве ареста (1), о производстве
домашнего ареста (2), о продлении срока ареста (3), о продлении срока домашнего ареста
(4);
Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК РК)
(2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в
порядке ст.534 УПК РК (4);
Дата направления «_____»_____________________20____ г.
13.7. Отменено прокурором: постановление о привлечении в качестве обвиняемого (1),
постановление об избрании меры пресечения (2).
Дата отмены «_____»_____________________20____ г.
14. Основания освобождения: за неподтверждением подозрения в совершении преступления
(1), в связи с нарушением порядка задержания, установленного ст.134 УПК РК (2), по
ст.153 ч.13 УПК РК (3), за отсутствием основания применить меру пресечения в виде
ареста (4), за истечением  установленного срока задержания (5), начальником места
содержания задержанного в порядке ст.136 ч.3 УПК РК (6).

12.3. Айыпқа тарту күні " _____ " ____________________ 20 ж.
13. Ұстаудың негіздері мен уәждері: адамның қылмыс жасаған кезде немесе оны тікелей жасап болғаннан кейін ұсталуы (01), Соны көзбен көргендер, соның ішінде жәбірленушілер осы адамды қылмыс жасаушы ретінде көрсеткен немесе осы адам Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінде (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 133-б. көзделген тәртіппен ұсталған (02), осы адамда немесе оның киімінде, оның өзінде немесе үйінде қылмыстың айқын іздері табылған (03), жедел іздесіру қызметінің заңға сәйкес алынған материалдарында ол адамға қатысты ол жасаған немесе дайындап жатқан ауыр не аса ауыр қылмыс туралы анық деректер болған кезде (04), адамның қылмыс жасағандығына сезіктенуге негіз беретін өзге де деректер болған кезде ол адам жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері болмаған, немесе сезіктінің жеке басы анықталмаған жағдайларда (05).
13.1. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), арнайы прокурор (8).
13.2. Ұсталған күні және уақыты " ______ "________ 20_____ ж. ______ сағ._____ мин
13.4 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2), қамауға алу мерзімін ұзартуды (3), үйде қамауда ұстау мерзімін ұзарту (4) жүргізу туралы прокурорға қолдаухат жолданды
Негіздері: ҚР ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушының іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-б.) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 бб.) (3), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібдінде әдеттен тыс қамау (4).
Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), арнайы прокурор (8).
13.5 Нәтижесі: Бас тартылды (1), қабылданды (2)
қолдаухат бойынша шешім қабылданған күн "___"___________20___ ж.
13.6 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2), қамауға алу мерзімін ұзартуды (3), үйде қамауда ұстау мерзімін ұзарту (4) жүргізу туралы қолдаухатты прокурор жолдады.
Негіздері: ҚР ҚІК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіпуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 бб.) (3), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібдінде әдеттен тыс қамау (4).
Жолданған күні "_____"______________20___ж.
13.7. прокурор күшін жойған: айыпталушы ретінде жауапқа тарту туралы қаулы (1), бұлтартпау шараларын таңдау туралы қаулы (2).
Күшін жою күні "_____"______________ 20___ж.
14. Босату негіздері: қылмыс жасады деген күдік бойынша расталмаса (1), ҚР ҚІЖК 134-бб. белгіленген ұстау тәртібін бұзумен байланысты (2), ҚР ҚІЖК 153-бб. 13-б. бойынша (3), ұсталған адамға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіз болмаса (4), белгіленген ұстау мерзімі өтіп кетсе (5), ҚР ҚІЖК 134-бб. тәртібінде ұсталғанды ұстау мекемесінің бастығы (06).

14.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими
сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5),  начальником места содержания
задержанного (7), специальным прокурором (8).
14.2. Дата и время освобождения « ____ »_______________20  г., ____ час. ______ мин.
15. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное
поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской
части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5);
15.1. Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК
РК) (2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3);
15.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими
сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), специальным прокурором (8);
15.3. Дата избрания меры пресечения « _____ »______________________ 20  г.
15.4. Санкционировалось прокурором: мера пресечения залог (01), помещение
несовершеннолетнего в специальное детское учреждение (ст.490 УПК РК) (02),
принудительное помещение подозреваемого (обвиняемого) не содержащегося под стражей в
медицинское учреждение для производства экспертизы (03), содержание подозреваемых и
обвиняемых, в отношении которых в качестве меры пресечения применен арест, в местах
содержания задержанных (ст.152 УПК РК) (04);
Дата санкции « _____ »______________________ 20  г.
16.4. Жалоба вышестоящему прокурору  на постановление об отказе в поддержании
ходатайства о санкции  на: арест (1) домашний арест (2), о продлении срока ареста (3),
о продлении срока домашнего ареста (4).
Дата «______»____________________20______г.
Результат:  удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения  (2);
Дата «______»_____________________20____г.
17. В порядке ст.154 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2);
Мера пресечения: арест (1), домашний арест (2);
В связи: с прекращением по реабилитирующим основаниям (1), по нереабилитирующим
основаниям (2);
В связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3),
на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера
(5);
17.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими
сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), судом (6), специальным прокурором
(8);
17.2. Дата и время  изменения (отмены) меры пресечения « __ »_______20 ____ г. ____
час. __мин.
18. Освобожден из под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой
(изменением меры пресечения) (01), в порядке ч.13 ст.153 УПК РК (02), на стадии
рассмотрения судом 1 инстанции (03), по решению суда апелляционной и надзорной
инстанции (04);
В связи: с оправданием (01), с прекращением по реабилитирующим основаниям (02), с
прекращением по нереабилитирующим основаниям (03), с определением меры наказания, не
связанной с лишением свободы (04);
Кем: следователем (01), дознавателем (02), оперативным работником (03), другими
сотрудниками органа дознания (04), прокурором (05), начальником места содержания
задержанных (07), специальным прокурором (08), судом (09).
Дата и время освобождения « _____ »__________20  г., ____ час. ______ мин.

14.1. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығы (7), арнайы прокурор (8).
14.2. Босату күні, уақыты " _____ "______________________20 ж. ______ сағ._____мин
15. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және өзін дұрыс ұстау туралы қол қойдыру (1), жеке кепілдік беру (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командованиесінің бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл болу (5);
15.1. Негіз: ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздестірумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2),халықаралық іздестірумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1-бб.) (3).
15.2. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), арнайы прокурор (8).
15.3. Бұлтартпау шарасын таңдау күні " ____ "______________________ 20 ж.
15.4. Прокурор санкция берді: кепілді бұлтартпау шарасы (01), кәмелетке толмағанды балалар мекемесіне орналастыру (ҚР ҚІЖК 490-бб.) (02), медициналық мекемеге сезіктіні (айыпталушыны) күзетсіз, сараптама жүргізу үшін күшпен орналастыру (03), ұсталғандарды ұстау орындарында бұлтартпау шарасы ретінде тұтқындау қолданылған күдіктілер мен айыпталушыларды ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (4).
Санкция беру күні "____ "______________________ 20 ж.
16.4 Қамауға алуға (1), үйде қамауда ұстауға (2), қамауға алу мерзімін ұзартуды (3), үйде қамауда ұстау мерзімін ұзарту (4) санкция беру туралы өтінішті қолдаудан бас тарту туралы қаулыға жоғары тұрған прокурорға шағымдану
Күні " ___ "_____________________ 20__ ж.
Нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2)
Күні " ___ "_____________________ 20___ ж.
17. ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібінде: бұлтартпау шарасының күші жойылды (1), өзгертілді(2).
Бұлтартпау шарасын: қамауда ұстауды (1), үйде қамап ұстауды (2);
Байланысты: ақталатын негіздер бойынша қысқарумен (1), ақталмайтын негіздер бойынша (2);
Қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеуге жіберуіне байланысты (3), соттың қосымша тергеуге жіберуіне (4), медициналық сипаттағы шара қолдануына (5);
17.1. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), сот (6), арнайы прокурор (8).
17.2. Бұлтартпау шарасының (алынған) өзгертілген күні және уақыты " ___ "________________________ 20 ж. ______ сағ._____мин
18. Қамаудан босатылды: бас таруға (бұлтартпау шарасының өзгеруіне) байланысты сотқа дейінгі өндіріс барысында (01), ҚР ҚІЖК 153-бб. 13-б.) (02), 1-сатылы сот қарауы сатысында (03), апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттардың шешімі бойынша (04);
Ақталуға байланысты (01), ақталатын негіздер бойынша қысқарумен (02), ақталмайтын негіздер бойынша (03), бостандықтан айыруға байланысты емес, жаза шарасын анықтаумен (04);
Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығы (7), арнайы прокурор (8), сот (9).
Босатылған күні және уақыты " ___ "_____________________ 20 ж. ______ сағ._____мин

19. Прочие отметки _____________________________________
_____________________________________________________
____________________________________« ______ »_______________ 20  г.
(лицо, проводившее задержание, освобождение)
Прокурор____________________« ________ »_____________________ 20 г.
Примечание: 1. По заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 7 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 2.2
Карточка по рассмотрению судом ходатайств об избрании
меры пресечения арест, домашний арест,
продлений срока, отмене, изменении ареста, домашнего
ареста и отказе в даче ареста, домашнего ареста, об
обжаловании и опротестовании санкций суда
1.___________________________________________________________________________________
(наименование суда, куда поступил материал)
2. Дата поступления материала в суд «____»______________20____г. ____ час. ____ мин.
3. Номер материала суда № _____________________________________________________
Вид материала:
ходатайство: об избрании меры пресечения арест (01),
об избрании меры пресечения домашний арест (02),
о продлении срока ареста: до 3-месяцев (03) до 6-месяцев (04), до 9 месяцев (05), до
12 месяцев (06),
о продлении срока домашнего ареста: до 3-месяцев (07) до 6-месяцев (08), до 9 месяцев
(09), до 12 месяцев (10),
жалоба в порядке ст.109 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании
ходатайств о санкции на арест (35),
постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест
(36)
жалоба в порядке ст.110 УПК РК на:
санкцию суда об избрании меры пресечения арест (15)
санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (16)
санкцию о продлении срока ареста до 3-х месяцев (17)
санкцию о продлении срока ареста до 6-и месяцев (18)
санкцию о продлении срока ареста до 9-и месяцев (19)
санкцию о продлении срока ареста до 12-и месяцев (20)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 3-х месяцев (21)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 6-и месяцев (22)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 9-и месяцев (23)

19. Өзге де белгілеулер __________________________________________________________
_____________________________________" ____ "____________ 20___ ж.
(Ұстауды және босатуды жүзеге асырған тұлға)
Прокурор ________________________________" ____ "___________ 20___ ж.
Ескерту: 1.Толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 7-қосымша
2.2 Нысаны
Қамауда ұстау, үйде қамап ұстау бұлтартпау шараларын
таңдау туралы, қамауда ұстау, үйде қамап ұстау
мерзімін ұзартуды, күшін жоюды, өзгертуді және қамауда
ұстауды, үйде қамап ұстауды беруден бас тару туралы,
сот санкциясына шағымдану және наразылық білдіру туралы
қолдаухатты соттың қарауы жөніндегі карточка
1.__________________________________________________________________
(материал келіп түскен соттың атауы)
2. Материалдың сотқа келіп түскен күні " " - 20 г., час. мин.
3. Сот материалының нөмірі №
Материал түрі:
қолдаухат: қамауда ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01),
үйде қамап ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы (02),
қамауда ұстаудың мерзімін ұзарту туралы: 3 айға дейін (03) 6 айға дейін (04), 9 айға дейін(05), 12 айға дейін (06), үйде қамап ұстаудың мерзімін ұзарту туралы: 3 айға дейін (07) 6 айға дейін (08), 9 айға дейін (09), 12 айға дейін (10),
ҚР ҚІЖК 109-бб. тәртібіндегі шағым: қамауда ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тарту туралы прокурордың қаулысына (35),
үйде қамап ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тарту туралы прокурордың қаулысына (36) ҚР ҚІЖК 110-бб. тәртібіндегі шағым: қамауда ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (15)
үйде қамап ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (16)
қамауда ұстаудың мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (17)
қамауда ұстаудың мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (18)
қамауда ұстаудың мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (19)
қамауда ұстаудың мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (20)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (21)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (22)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (23)

санкцию о продлении срока домашнего ареста до 12-и месяцев (24)
постановление об отказе в даче санкции на арест (25)
постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (26)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 3-х месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 6-и месяцев (28)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 9-и месяцев (29)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 12-и месяцев (30)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 3-х
месяцев (31)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 6-и
месяцев (32)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 9-и
месяцев (33)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 12-и
месяцев (34)
ходатайство в порядке ст.154 УПК РК: об отмене меры пресечения арест (11), об отмене
меры пресечения домашний арест (12), об изменении меры
пресечения арест (13), об изменении меры пресечения домашний арест (14).
Жалоба (протест) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3),
защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным
представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими
(8).
4.
______________________________________________________________________________________
наименование органа расследования)
Служба расследования: следствие (1), дознание (2)
5. Номер уголовного дела
_________________________________________________________________
6. ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО
Пол: мужской (1), женский (2). Дата рождения « _____ » __________________ 20____ г.
Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02),14-15 лет
(03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08),
50-59 лет (09), 60 лет и старше (10).
Род занятий: депутат Парламента Республики Казахстан (01), член Конституционного
совета Республики Казахстан (02), судья (03), инвалид (06).
7. Квалификация: по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
Статья для учета: ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие
(4).
РЕЗУЛЬТАТ РАССМОТРЕНИЯ
Результат: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе
прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
Избрана мера пресечения в т.ч. при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о
невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под
наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр
(4), залог (5), домашний арест (6), арест (7).
Основания избрания меры пресечения арест (домашний арест): не имеет постоянного места
жительства (1), не установлена личность (2), нарушена ранее избранная мера пресечения
(3), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или от суда (4),
в связи с розыском обвиняемого (5), в связи с международным розыском обвиняемого (6),
экстрадиционный арест в порядке ст.534 УПК РК (7), другое (9)
Срок ареста продлен до: « _____ »_______________________ 20 г.
Дата рассмотрения судом: « _____ »___________________20 г. ____ час. ____ мин.
Сотрудник, заполнивший карточку
___________________________________ «_____» __________ 20  г.
Прокурор
_____________________________________________________________
_________« ___ »_________________ 20  г.
Дата поступления карточки в УКПСиСУ « _____ »________________ 20  г.
Сотрудник УКПСиСУ
_____________________________________________________________
Приложение 8 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)

үйде қамап ұстаудың мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (24)
қамауда ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (25)
үйде қамап ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (26)
қамауда ұстаудың мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстаудың мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (28)
қамауда ұстаудың мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (29) қамауда ұстаудың мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (30)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (31)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (32) үйде қамап ұстаудың мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (33)
үйде қамап ұстаудың мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (34)
ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібіндегі қолдаухат: қамауда ұстаудың бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (11), үйде қамап ұстаудың бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (12), қамауда ұстаудың бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (13), үйде қамап ұстаудың бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (14).
Шағым (наразылық) берді: прокурор (1), сезікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (сезіктінің, айыпталушының) (4), заңды өкіл (5) жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), өзгелер (8).
4.___________________________________________________________________
тергеу органының атауы)
Тергеу қызметі: тергеу (1), анықтау (2)
5. Қылмыстық іс нөмірі ______________________________________________
6. ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ
Жынысы: ер (1), әйел (2).
Туған күні "___"___ 20__ ж.
Қылмыс жасаған сәтіндегі жасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жас (02), 14-15 жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас
(08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан әрі (10).
Қызмет түрі: Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты (01), Қазақстан Республикасы Конституциялық кеңес мүшесі (02), судья (03), мүгедек (06).
7. Дәрежесі:
ҚР ҚК                бб.            б.             т. бойынша
ҚР ҚК                бб.            б.             т. бойынша
ҚР ҚК                бб.            б.             т. бойынша
ҚР ҚК                бб.            б.             т. бойынша
ҚР ҚК                бб.            б.             т. бойынша
Есепке алуға арналған бап: ҚР ҚК ____________ бб.______ б._____ т.
ҚР ҚК 10-бб. бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚАРАУ НӘТИЖЕСІ
Нәтиже: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), соның ішінде прокурордың бастамасымен (3), сот қарағанға дейін кері шақырылды (4), пысықтау үшін қайтарылды (5).
Бұлтартпау шарасы, с.і. қолдаухаттарды қанағаттандырудан бас тарту кезінде таңдалды: ешқайда кетпеу туралы және тиісті дәрежедегі мінез-құлық туралы қол қойдыру (1), жеке кепілдік (2), әскери бөлім командованиесінің бақылауына ә/қ беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5), үйде қамап ұстау (6), қамауда ұстау (7).
Қамауда ұстауды (үйде қамап ұстауды) бұлтартпау шарасын таңдау негізі: тұрақты мекенжайы жоқ (I), адамның белгіленбеуі (2), бұрын таңдалған бұлтартпау шарасын бұзу (3), қылмыстық қудалау органынан немесе соттан жасырынуға тырысуы немесе жасырынуы (4), айыпталушыны іздестіруге байланысты (5), айыпталушыны халықаралық іздестіруге байланысты (6), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібінде әдеттен тыс қамауда ұстау (7), өзге де (9).
Қамауда ұстау мерзімі: "______"______________ 20 ж. дейін ұзартылған
Сот қараған күні: " ____ " 20____ ж., _____сағ._____ мин.
Карточканы толтырған қызметкер ___________________ "____"____ 20__ ж.
Прокурор ___________________________ "______"_______________ 20___ ж.
Карточканың ҚСжАЕКБ келіп түскен ______________ "______"_____ 20__ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _________________________________________________
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 8-қосымша

Форма 3.0
Карточка о решении прокурора по уголовному делу
1.
_____________________________________________________________________________________
(наименование органа, расследующего уголовное дело (далее-УД)
2. Служба, расследующая УД: следствие (1); дознание (2); следствие по делам дознания
в порядке: статьи (далее-ст.)288 часть (далее-ч.) 1 Уголовно-процессуального кодекса
Республики Казахстан (далее-УПК РК) (3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке
ст.289 пункт (далее-п.)2 УПК РК (5), упрощенное досудебное производство (далее-УДП)
следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер УД _____________________________Дата возбуждения « ____ »______________
20______г.
4. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и
специальным учетам (далее-УКПСиСУ) « _______ »_____________________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ
_____________________________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
5. Квалификация: статья_____________ ч.______ п.______ Уголовного кодекса Республики
Казахстан (далее-УК РК) (наиболее тяжкое);
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (3);
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие
(4);
Преступление коррупционное: не связанное по службе (01), связанное по службе (02),
экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04);
5.1. Переквалифицировано со ст. ______________ч. ______ п. _____УК,
« ______ »________________ 20 г.
6. Решение:
направлено прокурором в суд: по ст.284 УПК РК(04), по ст.289 УПК РК(05), по ст.514
ч.5 п.1 УПК РК(06), по ст.190-4 ч.1 УПК РК (09);
прокурором составлено новое обвинительное заключение (07);
возвращено на дополнительное расследование прокурором (54), с изменением
подследственности (55), судом (56);
направлено для: производства следствия в порядке п.2 ст.289 УПК РК (67), в порядке
ч.2 ст.190-4 УПК РК (58), судом в порядке ст.303-1 УПК РК (60), возобновление
уголовного дела в отношении лица, к которому применена принудительная мера
медицинского характера в порядке ст.520 УПК РК (72);
направлено прокурором для составления нового обвинительного заключения (57);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК(11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст.37 ч.1 п.3 УПК
РК(13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК(14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК(15), ст.37 ч.1 п.6 УПК РК(16),
ст.37 ч.1 п.7 УПК РК(17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК (18), ст.37 ч.1 п.9 УПК РК(19), ст.37
ч.1 п.10 УПК РК (20), ст.37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК-ст.67 ч.1 УК
РК (24), по ст.38 ч.1 УПК РК– ст.67 ч.2-4 УК РК (26), по ст.496 ч.6 УПК РК (27),
отменено постановление о возбуждении УД с прекращением УД в порядке ст.190 ч.3 УПК РК
(28), по ст.514 ч.1 УПК РК (29), ст.37 ч.1 п.2 – ч.5 ст.40 УПК РК (30);

3.0 Нысаны
Қылмыстық іс бойынша прокурор шешімі туралы карточка
1.________________________________________________________________
(қылмыстық істі (бұдан әрі – ҚІ) тергеуші органның атауы)
2. ҚІ тергеуші қызмет: тергеу (1); анықтау (2); анықтау ісі бойынша тергеу: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі - бб.) 1-бөлігі (бұдан әрі - б.) тәртібінде (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б. тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағы (бұдан әрі т.) тәртібінде (5), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу (бұдан әрі – СДЖІЖ) тергеу (6), СДЖІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі ___________________ Қозғалу күні " ____ "_________________ 20_____ ж.
4. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетті Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні " _____" _____________ 20__ ж.
ҚСжАЕКБ қызметері _________________________________________________________________
(тегі, қолы)
5. Дәрежесі: Қазақстан Респбуликасының Қылмыстық Кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚК)______ бб. ______б. _____________ т. (аса ауыр)
Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге де (3).
ҚР ҚК 10-бабы бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
Сыбайлас жемқорлық қылмысы: Қызметпен байланысты емес қылмыс (01), қызметпен байланысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04);
5.1. Қайта дәрежеленген ҚК _____ бб. ______б. ______ т., " ______ "________ 20__ ж.
6. Шешім:
прокурор сотқа жіберді: ҚР ҚІЖК 284-бб. (04), ҚР ҚІЖК 289-бб. (05), ҚР ҚІЖК 514-бб. 5-б. 1-т. бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 1-б. бойынша (09);
прокурор жаңа айыптау қорытындысын дайындады (07);
прокурор қосымша тергеуге қайтарды (54),тергеуде болуы өзгертіле отырып (55), сот (56);
жолданды: ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-б. тәртібінде тергеу жүргізу үшін (67), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 2-б. тәртібінде (58), сот ҚР ҚІЖК 303-1-бб. тәртібінде (60), ҚР ҚІЖК 520-бб. тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасы қолданылған адамға қатысты қылмыстық істі қайта жаңарту (72);
прокурор жаңа айыптау қорытындысын дайындау үшін жолдаған (57);
ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.1-т.(11), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.2-т.(12), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.3-т.(13), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.4-т.(14), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.5-т.(15), ҚР ҚІЖК ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.6-т.(16), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.7-т.(17), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.8-т.(18), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.9-т.(19), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.10-т.(20), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.11-т.(21), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. – ҚР ҚК 67-бб 1-б (24), ҚР ҚІЖК 38-бб.1-б – ҚР ҚК-67-бб 2-4 б. бойынша қысқартылған (26), ҚР ҚІЖК 496-бб.6-б. (27), ҚР ҚІЖК 190-бб.3-б. тәртібінде ҚІ қысқарту арқылы ҚІ қозғау туралы қаулының күші жойылған (28), ҚР ҚІЖК 514-бб.1-б., ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б. 2-т. - ҚР ҚІЖК 40-бб.5-б. (30);

подследственность изменена прокурором в соответствии с п.12 ст.197 УПК РК(66);
возвращено прокурору судом в порядке ч.3 ст.304 УПК РК (38), истребовано прокурором в
порядке ч.5 ст.37 УПК РК (74);
отменено прокурором: постановление о прекращении (89), постановление о
приостановлении (90), постановление о возбуждении УД с отказом в возбуждении УД (91),
с направлением на дополнительную проверку (92);
возвращено органу расследования в порядке ст.376 ч.4 УПК РК (68);
отменено прокурором решение нижестоящего прокурора: об отмене постановления о
возбуждении уголовного дела (97
Отменено судом постановление о возбуждении уголовного дела (69);
6.1. Дата принятия решения « ____ »______________________ 20 г.
6.2. Решение принято по ходатайству самого органа (1).
6.3. Наименование суда, в который направлено дело
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
7. Давались письменные указания: ___________количество.
8. Санкционировалось: принудительный осмотр (ст.222 УПК РК) (01), обыск (ст.232 УПК
РК) (02), выемка (ст.232 УПК РК) (03), принудительное помещение потерпевшего
(свидетеля) в медицинское учреждение для производства судебно-медицинской экспертизы
(ст.247 УПК РК) (04), арест имущества (ст.161 УПК РК) (07), арест денег и другие
имущества в банках (ч.13 ст.161 УПК РК) (08), наложение ареста на почтово-телеграфные
отправления (ст.235 УПК РК) (09), принудительное освидетельствование потерпевшего,
свидетеля (ст.226 УПК РК) (11), перехват сообщений и снятие с компьютерных систем
информации (ч.1 ст.236 УПК РК) (12), прослушивание и запись переговоров (ст.237 УПК
РК) (13).
9. Признано незаконным: принудительный осмотр (01), обыск (02), выемка (03),
принудительное помещение не содержащегося под стражей лица в медицинское учреждение
для производства судебно-медицинской экспертизы (04), перехват сообщений и снятие с
компьютерных систем информации (06), арест на имущество (07), прослушивание и запись
переговоров (08), содержание подозреваемых и обвиняемых, к кот. в качестве меры
пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (ст.152 УПК РК) (09).
Прокурор___________________________________________________________________________
(фамилия, должность, классный чин)
____________________________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
Дата « ______ »______________________________ 20 г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 9 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 1-Н
Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических
средств, психотропных или ядовитых веществ,
прекурсоров (далее - НПП) и площадей произрастания
растений, содержащих наркотические вещества
1.________________________________________________________________________________
(наименование органа)

Тергеуде болуды прокурор ҚР ҚІЖК 197-бб.12-т. сәйкес өзгерткен (66);
ҚР ҚІЖК 304-бб. 3-б. тәртібінде сот прокурорға қайтарған (38), прокурор ҚІЖК 37-бб. 5-б. тәртібінде талап еткен (74),
прокурор күшін жойған: қысқарту туралы қаулының (89), тоқтату туралы қаулының (90), ҚІ қозғаудан бас тарта отырып ҚІ қозғау туралы қаулының
(91), қосымша тексеруге жолдай отырып (92);
ҚР ҚІЖК 376-бб.4-б. тәртібінде тергеу органына қайтарылған (68),
прокурор төмен тұрған прокурор шешімінінің күшін жойды: қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жою туралы (97)
Сот қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жойды (69);
6.1. Шешім қабылдау күні " _______ "______________________ 20___ ж.
6.2. Шешімді сол органның қолдаухаты бойынша қабылдады (1).
6.3. Іс жолданған соттың атауы ___________________________________________________
7. Жазбаша нұсқаулар берілді: ____________саны.
8. Санкцияланған: мәжбүрлеп тексеру (ҚР ҚІЖК 222-бб.) (01), тінту (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (02), алу (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (03), жәбірленушіні (куәгерді)соттық-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге мәжбүрлеп орналастыру (ҚР ҚІЖК 247-бб.) (04), мүлікке тыйым салу (ҚР ҚІЖК 161-бб.) (07), банкілердегі ақшаға және өзге де мүліктерге тыйым салу (ҚР ҚІЖК 13-б. 161-бб.) (08), пошта-телеграф жөнелтілімдеріне тыйым салу (ҚР ҚІЖК 235-бб.) (09), жәбірленушіні, куәні мәжбүрлеп куәландыру (ҚР ҚІЖК 226-бб.) (11), хабарламаларды жол-жөнекей ұстау және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (ҚР ҚІЖК 236-бб.1-б.) (12), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (ҚР ҚІЖК 237-бб.) (13).
9. Заңсыз деп танылды: мәжбүрлеп тексеру (01), тінту (02), алу (03), қамаудағы емес адамды соттық-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге мәжбүрлеп орналастыру (04), хабарламаларды және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (06), мүлікке тыйым салу (07), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (08), бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алу қолданылған сезіктілер мен айыпталушыларды ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (09).
Прокурор _____________________________________________________________________
(тегі, лауазымы, сыныптық шені)
___________________________________________________________________
(прокуратураның атауы)
Күні " ______ "______________________________ 20_____ ж.
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 9-қосымша
1-Нысаны
Алып қойылған және жойылған есірткілік құралдарды,
жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды, прекурсорларды
(бұдан әрі – ЕЖП) және құрамында есірткілік заттар
бар өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу карточкасы
1.___________________________________________________________________
(органның атауы)

2. Номер уголовного дела (1),отказного материала (2),административного производства
(3), по предписанию и иным актам (4).
№ ______________________ дата «____»____________________20_____ г.
2.1. Административное производство (далее-АП) по отказному материалу: №
АП__________________________________________
дата «_____»______________ 20___г.
2.2. Оказано в возбуждении уголовного дела из-за нарушений Уголовно-процессуального
кодекса Республики Казахстан (далее-УПК РК) (1).
3. На изъятие/выявление НПП (посевов) (1), уничтожение НПП (посевов) (2), передачу НПП в
организации (учреждения) (7),
передано НПП по подследственности (8), исходящий № ______________ от
__________________20____г. (8.1),
получено НПП по подследственности (9), входящий №______________ от
__________________20____г. (9.1).
4. Район изъятия (уничтожения), выявления, передачи ____________________________
Дата изъятия (уничтожения), выявления, передачи «____» _____________ 20_____ г.
5. Регистрационный номер по КУВД __________________ дата регистрации
«____»_____________20____ г.
5.1. Номер заключения эксперта №__________________ дата «_______»_______200___г.
6. Квалификация:
преступления статья (далее-ст.)________ часть (далее-ч.)____ пункт (далее-п.)___
Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее-УК РК),
(правонарушения) ст.________ ч.____ п._____ Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
7. Дата поступления карточки в Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам (далее - УКПСиСУ)
«_____»__________________20____ г.
Сотрудник УКПСиСУ
__________________________________________________________________________________
(фамилия и подпись)
Наименование и количество НПП, растений:
Наименование
Количество
израсходовано на экспертизу
(остаток НПП, приобщенных к делу)
кг
гр
л
мл
кв.м
растений
гр
мл
8.1. Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
8.2. Изъятие НПП в результате совместной работы с: Комитетом национальной
безопасности (далее-КНБ) (1), Министерством внутренних дел (далее-МВД) (2),
Комитетом Таможенного контроля (далее-КТК) (3), Агентством по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью (далее-АБЭКП) (4), Пограничной службы (далее-ПС) КНБ
(5) и другими (6).
9. Израсходовано наркотических средств по результатам проведения сравнительной
экспертизы (1).
10. Контролируемая поставка: ввоз на территорию государства (1), вывоз за границу
(2).
10.1. Контрольная закупка (1).
11. Решение принято: судом (1), органом уголовного преследования (2), прокурором
(3), комиссией по защите прав несовершеннолетних (4), акимом (5), иными
государственными органами (6).

2. Қылмыстық істің (1), бас тарту материалының (2), әкімшілік іс жүргізудің (3), ұйғарым және өзге де актілер бойынша (4) нөмірлері.
№ ______________________ күні "___"___________________ 20_____ ж.
2.1. Бас тарту материалы бойынша әкімішілік іс жүргізу (бұдан әрі - ӘІЖ): ӘІЖ № _________________________ күні "_____"______________ 20___ж.
2.2. Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) бұзғаны үшін қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған (1)
3. ЕЖП (егістерді) алып қоюға/табуға (1), ЕЖП (егістерді) жоюға (2), ЕЖП-ны ұйымдарға (мекемелерге) беруге (7),
тергеуде болуына қарай ЕЖП берілген (8), шығ.№ ____________ __________ 20____ ж.(8.1),
тергеуде болуына қарай ЕЖП алынған (9), кір. №______________ _________ 20___ ж. (9.1).
4. Алып қою (жою), табу, беру ауданы ________________________________________________
Алып қою (жою), табу, беру күні "____"___________________ 20_____ ж.
5. ІІБК бойынша тіркеу нөмірі _______________ тіркеу күні "____"____________ 20____ ж.
5.1. Сараптаманы қорытындылау нөмірі №_____________ күні "____" ____________ 200___ж.
6. Дәрежелеу:
Қылмысты Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) ________ бабы (бұдан әрі - бб.) ____ бөлігі (бұдан әрі - б.) ______ тармағы (бұдан әрі - т.)
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексі (бұдан әрі – ҚР ӘҚБК) (құқық бұзушылықтар) ________бб. ____б. _____т.
7. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетті Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп
түскен күні "_____"__________________ 20____ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _______________________________________________________________
(тегі мен қойған қолы)
ЕЖП атауы мен саны, өсімдіктер:
Атауы
Саны
сараптамаға кеткен шығын (іске тіркелген ЕЖП қалдығы)
кг
гр
л
мл
кв.м
өсімдіктер
гр
мл
8.1. Есірткілерді дайындау мақсатында алынған прекурсорлар (1).
8.2. Бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде ЕЖП алып қою: Ұлттық қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – ҰҚК) (1), Ішкі істер министрлігімен (бұдан әрі – ІІМ) (2), Кедендік бақылау комитетімен (бұдан әрі – КБК) (3), Экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі агенттігімен (бұдан әрі – ЭСЖҚКА) (4), ҰҚК шекара қызметі (бұдан әрі – ШҚ) (5) және өзгелермен (6).
9. салыстыру сараптамасының нәтижесі бойынша есірткі құралдарының шығыны (1).
10. Бақыланатын жеткізу: мемлекет аумағына әкелу (1), шетелге әкету (2.)
10.1. Бақылау сатып алу (1).
11. Шешім қабылдады: сот (1), қылмыстық қудалау орган (2), прокурор (3), кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау жөніндегі комиссия (4), әкім (5), өзге де мемлекеттік органдар (6).

12. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде
(5).
13. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской
(4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
14. Способ укрытия: в тайниках транспорта (01), в носильных вещах (02), в одежде
(03), в организме человека (04), в товарах промышленного производства (05), в
продуктах питания (06), в иных предметах (07), под видом продуктов питания (08), под
видом товаров промышленного производства (09), под иным предметом (10), в почтовой
корреспонденции (11), иное (12).
15. Место обнаружения: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный
(03), морской, речной (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), двор дома (07), огород
(13), квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома(23), чердак (25), подвал (26),
гостиница (27), общежитие (28), больница (29), санаторий, курорты (30), дача (31),
казарма (32), контейнер (36), детский сад (38), места отправления религиозного
культа (42), подсобное помещение (46), школа (47), средне-специальное учебное
заведение (48), высшее учебное заведение (49), ресторан, кафе (58), ночной клуб
(59), дискотека (60), степь (72), лес (73), горы (74), сельхозугодия (75), тюрьма
(76), ИУ (77), общественный транспорт (91), другие (89), на территории войсковой
части (90).
15.1. Применена служебно-розыскная собака (далее-СРС) по отысканию наркотиков (1).
15.2. Изъятие НПП в результате совместной работы с применением СРС: КНБ (1), МВД
(2), КТК (3), АБЭКП (4), ПС КНБ (5)
и другими (06).
16. Информация о задержанных лицах:
16.1.-16.3
Фамилия,имя,
отчество
16.4.Дата
рождения
16.5.
Пол
16.6.
Нацио-
нальность
16.7.
Граж-
данство
16.8
Граж-
данство
иност-
ранца
16.9.
Состоит
на
учете
16.10 Военнос-
лужащие
16.7. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин Содружества
Независимых Государств (2),лицо без гражданства (3),иностранный гражданин (4),
оралман (5).
16.9. Лицо состояло на учете: в органах МВД по категории «наркоман» (1).
16.10. Для военнослужащих: рядовой (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94),
рабочий (служащий) (95).
17. Прочие отметки
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
Лицо, осуществляющее уголовное преследование
_____________________________________________________________
_____________ «____»________________20_____г.
Начальник органа, осуществляющего уголовное
преследование
_____________________________________________________________
____»_________________20____г.
Прокурор
_______________________________________________________
__________________________ «___» _______________20___г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 10 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
СЛОВАРЬ ГОСУДАРСТВ МИРА
Австралия

12. Мынадай түрдегі заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрдегі (5).
13. Тасымалдау тәсілі: автомобильдік (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық жолмен келіп түскен (6),
өзге де жолмен (7)
14. Жасыру тәсілі: көліктің құпия жерлерінде (01), алып жүру заттарында (02), киімде (03), адамның ағзасында (04), өнеркәсіптік өндіріс тауарларында (05), азық-түлік өнімдерінде (06), өзге де заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндіріс тауарларының түрінде (09), өзге де заттар түрінде (10), пошталық хат-хабарда (11), өзге де (12).
15. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: темір жол (03), теңіз, өзен (04), автовокзал (05), әуевокзалы (06), үйдің есік алды (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үй кіреберісі (23), шатырдың асты (25), жертөле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), санаторийлер, демалыс орындары (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), бала бақша (38), діни табынушылық орны (42), сақтау бөлмелері (46), мектеп (47), орта-кәсіптік білім ғимараты (48), жоғарғы оқу орны (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі клуб (59), дискотека (60), дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық жерлері (75), түрме(76), ТМ (77), қоғамдық көлік (91), өзгелер (89), әскери бөлім аумағында (90).
15.1. Есірткілерді іздеп табу бойынша қызметтік іздестіру иттері (бұдан әрі – ҚІИ) қолданылған (1)
15.2. ҚІИ қолдану арқылы төмендегілермен бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде алып қойылған ЕЖП: ҰҚК (1), ІІМ (2), КБК (3), ЭСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) және басқалармен (6).
16. Ұсталған адамдар туралы ақпарат:
16.1.–16.3. Аты-жөні
16.4. Туған күні
16.5. Жынысы
16.6. Ұлты
16.7. Азаматтығы (16.7.-деректемеден)
16.8. Шетелдіктің азаматтығы
16.9 Есепте бар
16.10 Әскери қызметкерлер
16.7. Азаматтық: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығы (бұдан әрі – ТМД) азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетелдік азамат (4), оралман (5).
16.9. Есепте болған адам: "нашақор" санаты бойынша ІІБ-нде (1)
16.10. Әскери қызметкерлерге арналған: қатардағы (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94), жұмысшы (қызметкер) (95).
17. Басқа да белгілеулер_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға
_______________________ "____"________________ 20_ ж.
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органның бастығы
_______________________ "____" ______________ 20__ ж.
Прокурор
________________________ "___" _______________ 20____ ж.
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 10-қосымша
ӘЛЕМ МЕМЛЕКЕТТЕРІНІҢ СӨЗДІГІ
Австралия

10 11 12 13 14
Код
06
35
70
01
7
00001
Поясне-
ние
Год
регистра-
ции
Код
области
Код
района
Код
ведомства
Код
дела\материала
и уровня органа
Порядковый номер
дела\материала
Примечание:
1) первой парой обозначить год возбуждения;
2) второй парой обозначить код области (города Астана и Алматы);
3) третьей парой обозначить код района (города областного подчинения);
4) четвертой парой обозначить код ведомства;
(со 2 по 4 пару цифр указывается код органа, зарегистрировавшего преступление без цифры 19, т.е. 2-6 цифры номера УД должны соответствовать 2-6 цифре кода органа, возбудившего УД).
5) девятой цифрой закодировать уровень органа уголовного преследования, возбудившего данное дело, вынесшего постановление об отказе в возбуждении уголовного дела или принявшего материал к административному производству:
1 - уголовное дело, возбужденное на районном, областном уровне;
2 - материал, по которому отказано в возбуждении уголовного дела на районном, областном уровне;
3 – материал, по которому заведено административное производство на районном, областном уровне;
4 – розыскное дело;
5 – талон уведомление к КУЗИ;
6 – ДТП;
7 – надзорное производство.
Приложение 15 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
ПЕРЕЧЕНЬ
статей Уголовного кодекса Республики Казахстан,
отнесенных к линиям работ
Сноска. Приложение 15 исключено приказом Генерального прокурора РК от 30.01.2012 № 8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 16 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений и иной информации о
преступлениях, происшествиях, уголовных
дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
________________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
________________________________________________________________
ФОНД № _________________
ОПИСЬ № ________________
ЖУРНАЛ № _______
приема на хранение прекращенных уголовных дел
Начат « ___ »________20__ г.
Окончен «___»________20__ г.
Инвентарный № __________
п/п
Архивный
номер дела
Регистрационный
(учетный) номер
дела
Номер тома
Количество
листов в
деле
ФИО (обвиняемых)
или краткое
описание события.
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Статьи
УК РК
Дата
прекращения
уголовного
дела
Статья УК РК, по
которой прекращено
уголовное дело
Срок
хранения
дела
Статья
перечня
Примечание
7
8
9
10
11
12
Форма № 2
Карточка
к прекращенному уголовному делу

10 11 12 13 14
Код
06
35
70
01
7
00001
Түсініктеме
Тіркелген жылы
Облыс коды
Аудан коды
Ведомства коды
Істің/ материалдың және орган деңгейінің коды
Істің/ материалдың реттік нөмірі
Ескерту:
1) бірінші жұппен қозғалған жылын белгілеу;
2) екінші жұппен облыс кодын белгілеу (Астана және Алматы қалалары);
3) үшінші жұппен аудан кодын белгілеу (облыстық бағыныстағы қалалар);
4) төртінші жұппен ведомства кодын белгілеу;
(2-ден бастап 4-ге дейінгі сандардың жұбында 19 санынсыз қылмысты тіркеген органның коды көрсетіледі, яғни ҚІ нөмірінің 2-6 сандары ҚІ қозғаған органның 2-6 сандарына сәйкес келуі қажет).
5) тоғызыншы санмен осы істі қозғаған, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарған немесе материалды әкімшілік іс жүргізуге қабылдаған қылмыстық қудалау органының деңгейін кодтау:
1 - аудандық, облыстық деңгейде қозғалған қылмыстық іс;
2 - аудандық, облыстық деңгейде қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған материал;
3 - аудандық, облыстық деңгейде әкімшілік іс жүргізу басталған материал;
4 - іздестіру ісі;
5 - ӨАЕК-ге хабарлама талоны;
6 - ЖКО;
7 - қадағалау өндірісі.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 15-қосымша
Жұмыс желілеріне жатқызылған Қазақстан Республикасы
Қылмыстық кодексі баптарының
ТІЗБЕСІ
Ескерту. 15-қосымша алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2012.01.30 № 8 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер,
оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және
сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді,
хабарламаларды, шағымдарды және өзге де
ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке
алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулыққа
(Бірыңғай біріздендірілген статистикалық
жүйе) 16-қосымша
________________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
________________________________________________________________
ҚОР № _________________
ТІЗІМДЕМЕ № ________________
Қысқартылған қылмыстық істерді сақтауға қабылдау
ЖУРНАЛЫ № _____________
Басталды " __ "________ 200__ ж.
Аяқталды "___"________ 200___ ж.
Түгендеу № __________
р/р
Істің мұрағаттық нөмірі
Істің тіркеу (есепке алу) нөмірі
Томның нөмірі
Істегі парақтар саны
(Айыпталушылардың) Т.А.Ә.
немесе оқиғаның қысқаша сипаттамасы.
ҚР ҚК-нің баптары
Қылмыстық істің қысқартылу күні
қылмыстық іс қысқартылған ҚР ҚК-нің бабы
Істің сақталу мерзімі
Тізбенің бабы
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
№ 2 Нысан
Қысқартылған қылмыстық іске
карточка

1. Фамилия__________________   5. Дело № ___________________
(обвиняемого)             (регистрационный номер)
____________________________   6. Год возбуждения дела:
2. Имя_______________________  ____________________________
3. Отчество___________________ 7. Орган, проводивший дознание,
4. Описание преступления:      следствие _________________
________________________       ____________________________
(дело возбуждено по факту)      Карточку составил _________
______________________________ ____________________________
____________________________(должность, подпись, расшифровка подписи, дата) ______________________________ ____________________________
______________________________ Фонд № _____________________
______________________________ Опись № ____________________
______________________________ Архивный № _______________ дела
______________________________ Количество томов ________________
обратная сторона карточки
Отметки об изъятии, возвращении и уничтожении дела:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Примечание:
1. Фамилия, имя и отчество пишутся печатными буквами или печатаются на машинке.
2. Если по уголовному делу проходят несколько лиц, на каждое составляется отдельная карточка.
Формат А6 (105*148)
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 ноября 2011 года № 122
Перечень приказов Генерального Прокурора
Республики Казахстан, признанных утратившими силу
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3704);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2006 года № 14 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4160);

1. Тегі_________________________
(айыпталушының)
5. Іс № ________________________
(тіркеу нөмірі)
2. Аты_______________________
6. Іс қай жылы қозғалды:
________________________________
3. Әкесінің аты___________________
7.Анықтау, тергеу жүргізген орган
_____________________________
4. Қылмыстың сипаттамасы:
________________________
(қозғалған істің дерегі)
Карточканы толтырды ___________
_______________________________
лауазымы, қолы, қолдың мағынасын ашу, күні)
______________________________
Қор № _______________________
Тізімдеме № __________________
Істің мұрағаттық № ____________
Томдар саны ________________
карточканың сыртқы жағы
Істің алынғаны, қайтарылғаны және жойылғаны туралы белгілер:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Ескерту:
1. Тегі, аты және әкесінің аты баспа әріптерімен немесе машинкамен жазылады.
2. Егер қылмыстық іс бойынша бірнеше адам тартылса, әрқайсына жеке карточка толтырылады.
Формат А6 (105*148)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 18 қарашадағы
№ 122 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
күші жойылды деп танылған бұйрықтарының тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді, олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерін бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы Нұсқаулықтың бекітілуі жөнінде (Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе)» № 27 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3704 санымен тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 9 наурыздағы «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді, олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерін бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы» (Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе) бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» № 14 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4160 санымен тіркелген);

3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 сентября 2006 года № 51 «О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4423);
4) подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 марта 2007 года № 7 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4604);
5) подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики от 30 июля 2007 года № 32 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4908);
6) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 5 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5158);
7) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2008 года № 45 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5311, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 15 октября 2008 года № 10);
8) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года № 50 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317);

3) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерін бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы Нұсқаулықтың бекітілуі жөнінде (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)» № 27 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы» № 51 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4423 санымен тіркелген);
4) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 12 наурыздағы «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» № 7 бұйрығының 1-тармағы 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4604 санымен тіркелген);
5) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 30 шілдедегі «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 32 бұйрығының 1-тармағы 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4908 санымен тіркелген);
6) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 ақпандағы «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 5 бұйрығының 1-тармағы 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5158 санымен тіркелген);
7) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 25 тамыздағы «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)» 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» № 45 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5311 санымен тіркелген, 2008 жылғы 15 қазандағы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдардың актілер жинағында № 10 санымен жарияланған);
8) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 қыркүйектегі «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» № 50 бұйрығының 1-тармағы 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5317 санымен тіркелген);

9) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 69 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5404);
10) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 78 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5492);
11) подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 3 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6016).

9) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 25 қарашадағы «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 69 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5404 санымен тіркелген);
10) Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 78 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5492 санымен тіркелген);
11) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 қаңтардағы «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» № 3 бұйрығының 1-тармағы 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6016 санымен тіркелген).