Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление правовой статистической информации"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 139. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2012 года № 7383. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 1 июля 2014 года № 67
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 01.07.2014 № 67 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" и руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Предоставление правовой статистической информации".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) территориальным органам Комитета по городам Астана и Алматы, областям и приравненным к ним для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Утвержден
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 139
Регламент государственной услуги
"Предоставление правовой статистической информации"
1. Основные понятия
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Предоставление правовой статистической информации" (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) правовая статистическая информация - данные, предоставляемые субъектами правовой статистики и специальных учетов уполномоченному органу для использования в статистических целях;
2) запрос - письменное обращение государственного органа и его территориальных и приравненных к ним подразделений (далее - государственный орган), выражающее информационную потребность о предоставлении правовой статистической информации;
3) потребитель – физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга по предоставлению правовой статистической информации о лицах, фактах, событиях, обстоятельствах и других правовых явлениях и процессах, происходящих в уголовно-правовой, гражданско-правовой и административно-правовой сферах, независимо от формы их представления, зафиксированных на материальном (бумажном, магнитном, оптическом) носителе, за исключением выдачи архивных справок и/или копий архивных документов.

"Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 17 қаңтарда № 7383 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 1 шілдедегі № 67 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 01.07.2014 № 67 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) Комитеттің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                        А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 139 бұйрығымен
бекітілген
«Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы «Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызмет регламентті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құқықтық статистикалық ақпарат – адамдар, деректер, оқиғалар, жағдайлар және өзге де құқықтық көріністер мен қылмыстық-құқықтық, азаматтық-құқықтық және әкімшілік-құқықтық салалардағы болып жатқан процестер туралы ұсыну нысанына қарамастан материалдық (қағазда, магниттік, оптикалық) тасушыда тіркелген мәліметтер.
2) сұрау – құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну туралы ақпараттық қажеттілікті білдіретін мемлекеттік органның және оның аумақтық және оларға теңестірілген бөлімшелерінің (бұдан әрі – мемлекеттік орган) жазбаша өтініштері.
3) құқықтық статистикалық ақпаратты тұтынушы – құқықтық статистикалық ақпаратты алатын және практикалық қызметінде пайдаланатын жеке және заңды тұлғалар.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными органами.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании Стандарта государственной услуги "Предоставление правовой статистической информации", утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 146, и Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах".
6. Результатом завершения государственной услуги является предоставление правовой статистической информации на бумажном носителе либо мотивированный отказ, в случае отсутствия запрашиваемых сведений.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Потребитель для получения государственной услуги подает запрос в порядке, установленном в пункте 13 Стандарта государственной услуги "Предоставление правовой статистической информации", утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 146 (далее – Стандарт).
8. Информация о государственной услуге размещается на Интернет – ресурсе: www.pravstat.prokuror.kz, информационных стендах с образцами, размещенными в зданиях Комитета и его территориальных органов. Заявление о предоставление правовой статистической информации потребителем подается в произвольной форме.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи потребителем письменного обращения, определенного в пункте 11 Стандарта – 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут.
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
12. Сотрудник Комитета осуществляет проверку по Единой унифицированной статистической системе.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги заявитель представляет письменное обращение-запрос в произвольной форме.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют только Комитет и его территориальные органы, которые осуществляют прием, регистрацию, обработку и проверку запросов, подписание и выдачу правовой статистической информации.

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) және оның аумақтық органдары көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет 2011 жылғы 31 тамыздағы «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің № 146 Жарлығының және «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі құқықтық статистикалық ақпаратты қағаз тасығышта ұсыну немесе сұратылған мәліметтер болмаған жағдайда, дәлелді бас тарту болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін 2011 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің № 146 Жарлығымен бекітілген «Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 13-тармағында көрсетілген тәртіппен сұрау береді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат www.pravstat.prokuror.kz Интернет–ресурсында, Комитеттің және оның аумақтық органдарының ғимараттарында орналасқан, үлгілері бар ақпараттық стендтерде орналасады. Тұтынушы құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну туралы өтінішті ерікті түрде береді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы жазбаша жүгінуін тапсырған кезден бастап стандарттың 11-тармағында белгіленген – 15 күнтізбелік күн;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің жол берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең ұзақ уақыты - 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда бас тартылады.
12. Комитеттің немесе аумақтық органының қызметкері тексеруді Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе арқылы жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әрекет
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
13. Өтініш беруші мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар:
1) құпиялылық (ақпараттарды рұқсатсыз алудан қорғау);
2) толықтық (ақпараттарды рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау);
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне сұрауларды қабылдауды, тіркеуді, өңдеуді және тексеруді құқықтық статистикалық ақпаратқа қол қоятын және беруді жүзеге асыратын Комитет пен оның аумақтық органдары ғана қатысады.