Об установлении базовых ставок платы за земельные участки на территории города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 5 декабря 2011 года № 79 и решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 523/75-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 декабря 2011 года № 704
В соответствии со статьей 10 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6,  подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Астаны от 04.12.2012 № 83 и решения маслихата города Астаны от 06.12.2012 № 92/11-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить базовые ставки платы за земельные участки на территории города Астаны при их предоставлении в частную собственность под застройку или застроенные зданиями (строениями, сооружениями) и их комплексами, включая земли, предназначенные для их обслуживания, в размере 6 683 (шесть тысяч шестьсот восемьдесят три) тенге за один квадратный метр.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Астаны от 04.12.2012 № 83 и решения маслихата города Астаны от 06.12.2012 № 92/11-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений города Астаны» (далее - Управление) на основании данных государственной статистики об общем уровне инфляции и результатов мониторинга рынка земли, по мере необходимости вносить в акимат города Астаны предложения об изменении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность.
3. Настоящее постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны          Председатель сессии маслихата
города Астаны
И. Тасмагамбетов                    А. Ким
Секретарь маслихата
города Астаны               Ж. Нуркенов

Астана қаласының аумағындағы жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 79 қаулысы және мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 523/75-IV шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2011 жылғы 26 желтоқсанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 704 болып енгізілді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 10-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Кіріспе жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2012.12.04. № 83 және мәслихатының 2012.12.06. № 92/11-V (осы қаулы және шешім алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулымен және Шешімімен.
1. Астана қаласының аумағындағы жер учаскелеріне жеке меншікке  құрылыс салуға немесе оларға қызмет көрсетуге арналған жерлерді қоса алғанда, ғимараттар (құрылыстар, имараттар) мен олардың кешендерi салынған жерлерді берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкасы бір шаршы метр үшін 6 683 (алты мың алты жүз сексен үш) теңге көлемінде белгіленсін.
1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2012.12.04. № 83 және мәслихатының 2012.12.06. № 92/11-V (осы қаулы және шешім алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулымен және Шешімімен.
2. "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) инфляцияның жалпы деңгейі туралы мемлекеттік статистика деректері және жер нарығының мониторингі нәтижелері негізінде, қажеттілігіне қарай, Астана қаласының әкімдігіне жер учаскелерi жеке меншікке берілген жағдайда жер учаскелері үшін төлемнің базалық ставкаларын өзгерту туралы ұсыныстар енгізсін.
3. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы мен мәслихатының шешімі ол алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі                     И. Тасмағамбетов
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       А. Ким
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы                                    Ж. Нұркенов