О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2011 года № С 45-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 9 января 2012 года № 1-3-166. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2013 года № 01-10/42)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2013 № 01-10/42).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложению 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 821 128,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 410 011 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 8 189,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 16 419 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 386 509,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 843 776,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 134,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 21 421,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 287 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -42 783 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 783 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С 11-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2012 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2012 год предусмотрена субвенция из областного бюджета в сумме 1 203 685 тысяч тенге;
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 1 287 тысяч тенге.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № С 45-1 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 9 қаңтарда № 1-3-166 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы № 01-10/42 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 17.06.2013 № 01-10/42 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 821 128,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 410 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 189,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 16 419 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 386 509,3 мың теңге;
2) шығындар - 2 843 776,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 20 134,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 21 421,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 287 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -42 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 42 783 мың теңге».
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2012.12.06 № С 11-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер  4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің белгіленген сомасының бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің белгіленген сомасының бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен сомасы 1 203 685 мың теңге субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте жоғарғы тұрған бюджет алдында сомасы 1 287 мың теңге жергілікті атқарушы органның қарызының өтелуі ескерілсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 1000 тысяч тенге.
7. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 6.

6. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үрдісінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2012 год, согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Аккольского районного маслихата            Г.Сеитова
Секретарь Аккольского
районного маслихата                        Ю.Ужакин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аккольского района                    А.С.Уисимбаев
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 12 декабря
2011 года № С 45-1
Районный бюджет на 2012 год

9. 2012 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Г.Сейітова
Ақкөл аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Ю.Ужакин
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақкөл ауданының әкімі                      А.С.Үйсімбаев
Ақкөл аудандық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
№ С 45-1 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

87562
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
12690
018
Организация профессионального обучения
18550
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
1500
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
777,1
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
25069
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
16471,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
433
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
93254,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93254,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16161,7
002
Программа занятости
23295,4
005
Государственная адресная социальная помощь
74,9
006
Оказание жилищной помощи
600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7401,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
729,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
149
012
Создание информационных систем
108,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23236
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7760
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4055,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

87562
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12690
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
18550
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
1500
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
777,1
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
25069
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
16471,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
433
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
93254,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93254,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16161,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23295,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
74,9
006
Тұрғын үй көмегі
600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7401,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
729,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
149
012
Ақпараттық жүйелер құру
108,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23236
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7760
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4055,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С 11-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
Наименование
Сумма
1
2
Всего
1 002 856,2
Целевые текущие трансферты
140 943,5
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
107 125,5
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
25 069
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
5 594
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
4 094
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
1 500
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 690
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
17 248,5
На развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
46 524
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 063
На реализацию мероприятий Программы занятости 2020, в том числе:
17 063
частичное субсидирование заработной платы
4 596
молодежная практика
1 716
создание центров занятости
9 683
предоставление субсидий на переезд
1 068
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 856
Для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 856
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 855
Для оказания содействия экономическому развитию регионов и системы расселения населения в рамках Программы "Развитие регионов"
1 855
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
11 044
На проведение противоэпизоотических мероприятий
11 044
Целевые трансферты на развитие
840 491
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42 608
На развитие коммунального хозяйства
42 608
Отдел строительства района (города областного значения)
797 883
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
593 566
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
31 912
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
172 405
Бюджетные кредиты
21 421,7
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 421,7
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
21 421,7
Приложение 5 к решению
Аккольского районного
маслихата от 12 декабря
2011 года № С 45-1
Целевые трансферты из областного бюджета
бюджетам районов (городов областного
значения) на 2012 год

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2012.12.06 № С 11-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
1 002 856,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
140 943,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
107 125,5
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
25 069
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға, оның ішінде:
5 594
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
4 094
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге
1 500
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге
12 690
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға
17 248,5
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберiнде ауылдық елді мекендерді дамытуға
46 524
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 063
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға, оның iшiнде:
17 063
жалақыны ішінара субсидиялауға
4 596
жастар тәжiрибесi
1 716
жұмыспен қамту орталықтарын құруға
9 683
қоныс аударуға субсидия беруге
1 068
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 856
Мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсетуді iске асыруға
3 856
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараты
1 855
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде жергiлiктi өзiн-өзi басқаруды мемлекеттiк қолдау
1 855
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
11 044
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
11 044
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
840 491
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42 608
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
42 608
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
797 883
Ауылды елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесінің дамуына
593 566
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
31 912
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға
172 405
Бюджеттік несиелер
21 421,7
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 421,7
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
21 421,7
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
№ С 45-1 шешіміне 5 қосымша
2012 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С 11-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
Наименование
Сумма
1
2
Всего
201 389,8
Целевые текущие трансферты
123 164,3
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
88 090,8
На капитальный ремонт объектов образования
88 090,8
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 837,1
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги
1 357,1
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области
1 480,0
Аппарат акима района (города областного значения)
2 320,0
Капитальные расходы государственного органа
2 320,0
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
29 916,4
На искусственное покрытие футбольного поля и текущего ремонта городского стадиона города Акколь Аккольского района
29 916,4
Целевые трансферты на развитие

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2012.12.06 № С 11-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
201 389,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
123 164,3
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
88 090,8
Бiлiм беру нысандарының күрделi жөндеуіне
88 090,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 837,1
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге
1 357,1
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және Ақмола облысының селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге
1 480,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 320,0
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 320,0
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараты
29 916,4
Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы қалалық стадионның ағымды жөнделуіне және футбол алаңын жасанды қабатпен жабуға
29 916,4
Нысаналы даму трансферттерi