Об организации молодежной практики в городе Караганде
Постановление акимата города Караганды от 29 декабря 2011 года N 64/02. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 10 января 2012 года N 8-1-148. Утратило силу - постановлением акимата города Караганды от 22 мая 2012 года N 25/35
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Караганды от 22.05.2012 N 25/35 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5) пункта 2 статьи 4 и статьей 18-2 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", пунктом 4.3.1 Программы занятости 2020 и постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2011 года N 972 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, относящимся к целевым группам, акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень предприятий, организаций, учреждений города Караганды, организующих молодежную практику, источник финансирования и срок участия.
2. Уполномоченным органам: государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (далее – Отдел занятости), коммунальным государственным учреждениям "Центр занятости района имени Казыбек би города Караганды" акимата города Караганды, "Центр занятости Октябрьского района города Караганды" акимата города Караганды (далее – Центры занятости):
1) организовать работу по проведению молодежной практики среди безработной молодежи, зарегистрированной в качестве безработных в Отделе занятости или Центрах занятости, окончившей учебные заведения среднего и высшего профессионального образования по профессии, оказать содействие в трудоустройстве и повышению конкурентоспособности на рынке труда;
2) согласно перечню заключить с работодателями, изъявившими желание предоставить временные рабочие места безработным – выпускникам профессиональных учебных заведений в рамках молодежной практики, договор на организацию и проведение молодежной практики;
3) финансирование мероприятий по проведению молодежной практики производить в пределах целевых трансфертов, предусмотренных в областном бюджете по бюджетной программе 037 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики", а также за счет средств бюджета города Караганды, предусмотренных по программе 002 "Программа занятости" подпрограммы 103 "Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета";

Қарағанды қаласында жастар практикасын ұйымдастыру туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсанда N 64/02 қаулысы. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 10 қаңтарда N 8-1-148 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 22 мамырдағы N 25/35 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2012.05.22 N 25/35 (алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 18-2 бабына және 4 бабының 2 тармағының 5) тармақшасына, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының 4.3.1 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 тамыздағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" N 972 қаулысына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Қарағанды қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес жастар практикасын ұйымдастыратын Қарағанды қаласының кәсіпорындары, ұйымдары, мекемелерінің тізімі, қаржыландыру көзі және қатысу мерзімі бекітілсін.
2. Уәкілетті органдар - "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жұмыспен қамту бөлімі) Қарағанды қаласы әкімдігінің "Қарағанды қаласының Қазыбек би ауданының жұмыспен қамту орталығы", Қарағанды қаласы әкімдігінің "Қарағанды қаласының Октябрь ауданының жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – Жұмыспен қамту орталықтары):
1) кәсібі бойынша орта және жоғарғы кәсіби білім беру орындарын бітірген, Жұмыспен қамту бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелген жұмыссыз жастардың арасында Жастар практикасын өткізу жұмысын ұйымдастыру, еңбек нарығында бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жұмысқа орналасуға жәрдем жасасын;
2) жұмыссыздарға - кәсіби оқу орындарының түлектеріне уақытша жұмыс орындарын ұсынуға ниет білдірген жұмыс берушілермен Жастар практикасы аясында жұмыссыз жастар үшін дипломнан кейінгі кәсіби тәжірибені ұйымдастыруға шарт жасасын;
3) жастар практикасын өткізу шараларын қаржыландыру облыстық бюджеттегі 037 "Әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетінің ағымдағы мақсатты түрдегі трансферті" бағдарламаласы бойынша көзделген облыстық бюджеттегі ағымдағы трансферттердің, сондай-ақ 002 "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бағдарламаласы 103 "Республика бюджетінің ағымдағы нысаналы трансферті есебінен әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту" қосымша бағдарламасында көзделген Қарағанды қаласының бюджеті есебінен жүргізілсін;