О наименовании улиц города Кызылорда
Постановление Кызылординского городского акимата от 20 июня 2011 года N 1508 и решение Кызылординского городского маслихата от 20 июня 2011 года N 44/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 июля 2011 года за N 10-1-178
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением городской ономастической комиссии города Кызылорда N 2/4 от 24 мая 2011 года, учитывая мнение населения города Кызылорда, Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 16.07.2013 N 19/5 и постановления Кызылординского городского акимата от 16.07.2013 N 589 (постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Назвать переулок без названия расположенный с правой стороны улицы Касым хан – переулок Касым хан.
2. Назвать 14 улиц без названий расположенных на левой стороне улицы Коркыт ата, параллельно к улице Жас алаш: улица Коркыт ата – 1, улица Коркыт ата – 2, улица Коркыт ата – 3, улица Коркыт ата – 4, улица Коркыт ата – 5, улица Коркыт ата – 6, улица Коркыт ата – 7, улица Коркыт ата – 8, улица Коркыт ата – 9, улица Коркыт ата – 10, улица Коркыт ата – 11, улица Коркыт ата – 12, улица Коркыт ата – 13, улица Коркыт ата – 14.
3. Дать название 16 улицам, которые без названия расположены в микрорайоне "Акмаржан": улица Акмаржан – 1, улица Акмаржан – 2, улица Акмаржан – 3, улица Акмаржан – 4, улица Акмаржан – 5, улица Акмаржан – 6, улица Акмаржан – 7, улица Акмаржан – 8, улица Акмаржан – 9, улица Акмаржан – 10, улица Ақмаржан – 11, улица Акмаржан – 12, улица Акмаржан – 13, улица Акмаржан – 14, улица Акмаржан – 15, улица Акмаржан – 16.
4. Дать название 17 улицам, которые без названия расположеные рядом с улицей Абу Насыр Ал-Фараби: улица Абу Насыр Ал-Фараби– 1, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 2, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 3, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 4, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 5, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 6, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 7, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 8, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 9, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 10, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 11, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 12, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 13, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 14, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 15, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 16, улица Абу Насыр Ал-Фараби – 17.

Қызылорда қаласындағы көшелерге атау беру туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қалалық мәслихатының 2011 жылғы 20 маусымдағы N 44/4 шешімі және Қызылорда қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 20 маусымдағы N 1508 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 11 шілдеде N 10-1-178 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына және Қызылорда қалалық ономастикалық комиссиясының 2011 жылғы 24 мамырдағы N 2/4 қорытындысына сәйкес Қызылорда қаласы тұрғындарының пiкiрiн ескере отырып, Қызылорда қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қызылорда қаласы мәслихатының 16.07.2013 N 19/5 шешімімен және Қызылорда қаласы әкімдігінің 16.03.2013 N 589 қаулысымен (қаулы мен шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қасым хан көшесінің оң жағында орналасқан атауы жоқ тұйық Қасым хан тұйығы есімімен аталсын.
2. Қорқыт ата көшесінің аяғындағы, Жас алаш көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы атауы жоқ 14 көшеге: Қорқыт ата - 1 көшесі, Қорқыт ата – 2 көшесі, Қорқыт ата – 3 көшесі, Қорқыт ата – 4 көшесі, Қорқыт ата – 5 көшесі, Қорқыт ата – 6 көшесі, Қорқыт ата – 7 көшесі, Қорқыт ата – 8 көшесі, Қорқыт ата – 9 көшесі, Қорқыт ата – 10 көшесі, Қорқыт ата – 11 көшесі, Қорқыт ата – 12 көшесі, Қорқыт ата – 13 көшесі, Қорқыт ата – 14 көшесі атаулары берілсін.
3. Ақмаржан мөлтек ауданындағы атауы жоқ 16 көшеге: Ақмаржан - 1 көшесі, Ақмаржан – 2 көшесі, Ақмаржан – 3 көшесі, Ақмаржан – 4 көшесі, Ақмаржан – 5 көшесі, Ақмаржан – 6 көшесі, Ақмаржан – 7 көшесі, Ақмаржан – 8 көшесі, Ақмаржан – 9 көшесі, Ақмаржан – 10 көшесі, Ақмаржан – 11 көшесі, Ақмаржан – 12 көшесі, Ақмаржан – 13 көшесі, Ақмаржан – 14 көшесі, Ақмаржан – 15 көшесі, Ақмаржан – 16 көшесі атаулары берілсін.
4. Әбу Насыр Әл-Фараби көшесінің тұсында орналасқан атауы жоқ 17 көшеге: Әбу Насыр Әл-Фараби - 1 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 2 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 3 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 4 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 5 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 6 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 7 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 8 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 9 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 10 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 11 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 12 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 13 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 14 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 15 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 16 көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби – 17 көшесі атаулары берілсін.

5. Назвать именем Заркума Куанышулы первую улицу, расположенную параллельно на левой стороне улицы Когалы и перпендикулярно улице Кошенея Рустембекова.
6. Назвать улицу без названия, которая расположена перпендикулярно на правой стороне улицы Куанткана Маханбетова именем Байкара Тайлакбаева.
7. Назвать именем Бекзатхана Аскара первую улицу, которая расположена параллельно на левой стороне улицы Байжигита Абдразакова.
8. Назвать именем Исатая Елубаева улицу, которая расположена параллельно на правой стороне улицы "Саулет-8" в микрорайоне "Саулет".
9. Назвать именем Кемала Нурекешова первую улицу, которая расположена на левой стороне перпендикулярно к улице Тауелсиздик.
10. Назвать улицу без названия, которая расположена перпендикулярно на левой стороне улицы Куанткана Маханбетова именем Аскербека Макулбекова.
11. Назвать именем Нысанбая жырау вторую улицу, которая расположена параллельно к улице Алтыбая Сагымбаева и пересекает улицу Абу Насыр Ал-Фараби.
12. Возложить контроль за исполнением настоящего совместного решения Кызылординского городского маслихата и постановления акимата города Кызылорды "О наименовании улиц города Кызылорды" на заместителя акима города Жалиева Нурхана Бухарбаевича.
13. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель внеочередной сорок
четвертой сессии Кызылординского
городского маслихата                           А. АБДРЕЕВ
Аким города Кызылорды                          М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                           И. КУТТЫКОЖАЕВ

5. Көшеней Рүстембеков көшесіне перпендикуляр орналасқан, Қоғалы көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Зарқұм Қуанышұлы көшесі болып аталсын.
6. Қуантқан Маханбетов көшесінің оң жағындағы перпендикуляр орналасқан атауы жоқ көше Байқара Тайлақбаев көшесі болып аталсын.
7. Байжігіт Әбдіразақов көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Бекзатхан Асқар есімімен аталсын.
8. Сәулет мөлтек ауданындағы "Сәулет – 8" көшесінің оң жағындағы параллель орналасқан көше Исатай Елубаев көшесі болып аталсын.
9. Тәуелсіздік көшесіне параллель, Қаратоғай көшесіне перпендикуляр орналасқан сол жағындағы бірінші көше Кемал Нұрекешов көшесі болып аталсын.
10. Қуантқан Маханбетов көшесінің сол жағындағы перпендикуляр орналасқан атауы жоқ көше Әскербек Мақұлбеков көшесі болып аталсын.
11. Әбу-Насыр Әл-Фараби көшесін қиып өтетін, Алтыбай Сағымбаев көшесіне параллель орналасқан екінші көше Нысанбай жырау есімімен аталсын.
12. Осы "Қызылорда қаласындағы көшелерге атау беру туралы" бірлескен Қызылорда қалалық мәслихатының шешімі мен Қызылорда қаласының әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Жәлиев Нұрхан Бұхарбайұлына жүктелсін.
13. Осы бірлескен шешім мен қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың
кезектен тыс қырық төртінші
сессиясының төрағасы                       А. ӘБДІРЕЕВ
Қызылорда қаласы әкімі                     М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Қызылорда қалалық
мәслихат хатшысы                           И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ