О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2012 года № 7524. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 249
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130 «Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6542) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в таблице приложения 5 после строки
«
6
Бланковые
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
6-1
Банковские займы,
предоставленные другим банкам
и организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
»;
в таблице приложения 6 строку
«
Справочно: операции «обратное
РЕПО»
»;
изложить в следующей редакции:
«
Операции «обратное РЕПО»
»;
в таблице приложения 6-1 строку
«
Справочно: операции «обратное
РЕПО»
»;
изложить в следующей редакции:
«
Операции «обратное РЕПО»
»;
приложение 19 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 21 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 22 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
«СОГЛАСОВАНО»
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель ____________ Смаилов А.А.
26 марта 2012 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
24 февраля 2012 года № 65
Приложение 19
к Правилам представления отчетности
банками второго уровня Республики Казахстан
Сведения о структуре портфеля ценных бумаг
_____________________________
(наименование банка)
по состоянию на «___» «_________________» 20__года
п/п
Наимено-
вание
эмитента
Наиме-
нова-
ние
ценной
бумаги
Наиме-
нова-
ние
страны
-эми-
тента
Нацио-
нальный
иденти-
фикаци-
онный
номер
или
междуна-
родный
иденти-
фикаци-
онный
номер
Количество ценных
бумаг, (штук)
Номи-
нальная
стои-
мость/
покуп-
ная
стои-
мость
ценной
бумаги1
Покупная
стои-
мость
ценных
бумаг
(тыс.
тенге)
Валюта
номи-
нальной
стои-
мости2
Все-
го
в том числе
обремененные
ценные бумаги
обре-
менен-
ные
ценные
бумаги
-
всего
в том
числе
ценные
бумаги,
обре-
менен-
ные
дого-
ворами
РЕПО
1
Государст-
венные
ценные
бумаги
Республики
Казахстан
1.1
Государст-
венные
ценные
бумаги
Республики
Казахстан

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті ұсыну ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 65 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 9 сәуірде № 7524 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 249 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті ұсыну ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6542 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептілікті ұсыну ережесінде:
5-қосымшаның кестесінде:
«
6
Бланктік
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
6-1
Басқа банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген банк займдары
»;
6-қосымшаның кестесінде:
«
Анықтама үшін: «Кері «РЕПО» операциялары
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«Кері «РЕПО» операциялары
»;
6-1-қосымшаның кестесінде:
«
Анықтама үшін: «Кері «РЕПО» операциялары
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«Кері «РЕПО» операциялары
»;
19-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
22-қосымша осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                  Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға ________ Ә.А. Смайылов
2012 жылғы 26 наурыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 65 қаулысының
1-қосымшасы
Қазақстан Республикасының
екінші деңгейдегі банктерінің
есептілікті ұсыну ережесіне
19-қосымша
Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер
_____________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы «___» «_________________» жағдай бойынша
№ р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Эмитент елінің атауы
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі немесе халықаралық бірегейлендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны, (дана)
Бағалы қағаздың номиналды құны/сатып алу құны1
Бағалы қағаздардың сатып алу құны (мың теңге)
Номиналды құнның валютасы2
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық түскен бағалы қағаздар
ауыртпалық түскен бағалы қағаздар - барлығы
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық түскен бағалы қағаздар
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары

4.2.2.1.
4.2.2.2.
4.2.2.n.
4.2.3.
Нефинан-
совые
организации
эмитенты-
нерезиденты
Республики
Казахстан
4.2.3.1.
4.2.3.2.
4.2.3.n.
5
Ценные
бумаги
междуна-
родных
финансовых
организаций
5.1.
5.2.
5.n.
6
Исламские
ценные
бумаги
6.1.
6.2.
6.n.
Итого
портфель
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Основ-
ной
долг
Дис-
конт,
пре-
мия
Начис-
ленное
вознаг-
раждение
Положи-
тельная/
отрица-
тельная
коррек-
тировка
Справед-
ливая
стои-
мость
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформиро-
ванный в
соответ-
ствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа
в том
числе
ценные
бумаги,
обреме-
ненные
договора
ми РЕПО
По
основ-
ному
долгу
По
начис-
ленному
вознаг-
раждению
Продолжение таблицы
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Основной
долг
Дисконт,
премия
Начислен-
ное
вознаг-
раждение
Положи-
тельная/
отрица-
тельная
корректи-
ровка
Справочно: размер
отрицательной
корректировки,
сформированный в
соответствии с
требованиями
уполномоченного органа
в том
числе
ценные
бумаги,
обременен-
ные
договорами
РЕПО
Продолжение таблицы
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Основ-
ной
долг
Дисконт,
премия
Начис-
ленное
вознаг-
раждение
Дисконти-
рованная
(приведен-
ная)
стоимость
будущих
денежных
потоков/
Стоимость,
ожидаемая к
получению
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформиро-
ванный в
соответствии
с
требованиями
уполномо-
ченного
органа
в том
числе
ценные
бумаги,
обреме-
ненные
догово-
рами
РЕПО
По
основ-
ному
долгу
По
начис-
ленному
вознаг-
раждению
Продолжение таблицы
в том числе
балансовая
стоимость (нетто)
по обремененным
ценным бумагам, в
тысячах тенге
Дата по каждому лоту
ценных бумаг
Катего-
рия
списка
фондовой
биржи
Рейтинг
Эмитента
на
отчет-
ную
дату
Ценной
бумаги
на дату
приобре-
тения
Ценной
бумаги
на
отчетную
дату
Всего
в том числе
суммарное
начисленное
вознаграж-
дение
Дата
приоб-
рете-
ния
Дата
погаше-
ния
Дата
предпо-
лага-
емой
продажи
Примечание:
1 - номинальная стоимость заполняется по облигациям, покупная
стоимость заполняется по акциям;
2 - по акциям данная графа не заполняется
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее):
_________________________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)      (подпись)
Главный бухгалтер: _____________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество)   (подпись)
Исполнитель: ______________________________________________ _________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
__________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
24 февраля 2012 года № 65
Приложение 21
к Правилам представления отчетности
банками второго уровня Республики Казахстан
Инвестиции в капитал других юридических лиц
_____________________________
(наименование банка)
по состоянию на «___» «_________________» 20__года
Наименование
юридического лица
Покупная
стоимость
(в тысячах
тенге)
Балансовая стоимость
(в тысячах тенге)
Количество
акций
(штук)
Всего
Начисленное
вознаграж-
дение
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
1
2
3
Всего инвестиций
Продолжение таблицы
Соотношение
количества акций,
принадлежащих
банку, к общему
количеству
размещенных (за
вычетом
привилегированных и
выкупленных) акций
эмитента или доля
участия в уставном
капитале
юридического лица
(в процентах)
Отношение
балансовой
стоимости
акций эмитента
или доли
участия в
уставном
капитале
юридического
лица к
собственному
капиталу банка
(в процентах)
Дата
приобре-
тения
Вид
деятель-
ности
Долевые
финан-
совые
инстру-
менты
Наименование
международной
фондовой биржи,
на которой
находятся в
свободном
обращении акции
юридических лиц
– нерезидентов
Республики
Казахстан
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Исполнитель: ______________________________________________ ________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
_______________
(номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
24 февраля 2012 года № 65
Приложение 22
к Правилам представления отчетности
банками второго уровня Республики Казахстан
Инвестиции исламского банка в капитал других юридических лиц
_____________________________
(наименование банка)
по состоянию на «___» «_________________» 20 __ года
Наименование
юридического лица
Покупная
стоимость
(в тысячах
тенге)
Балансовая
стоимость
(в тысячах
тенге)
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
Количество
акций (штук)
1
2
3
Всего инвестиций
Продолжение таблицы
Соотношение
количества акций,
принадлежащих банку,
к общему количеству
размещенных (за
вычетом
привилегированных и
выкупленных) акций
эмитента или доля
участия в уставном
капитале юридического
лица (в процентах)
Отношение
балансовой
стоимости акций
эмитента или доли
участия в
уставном капитале
юридического лица
к собственному
капиталу банка
(в процентах)
Дата
приобре-
тения
Вид
деятель-
ности
Долевые
финансовые
инструменты
Наименование
международной
фондовой
биржи, на
которой
находятся в
свободном
обращении
акции
юридических
лиц –
нерезидентов
Республики
Казахстан
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Исполнитель:_____________________________________________ __________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)(подпись)
_________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» _____________ 20_____ года.
Место для печати

4.2.2.1.
4.2.2.2.
4.2.2.n.
4.2.3.
Қазақстан Республикасының резиденттері емес-эмитент қаржылық емес ұйымдар
4.2.3.1.
4.2.3.2.
4.2.3.n.
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1.
5.2.
5.n.
6
Исламдық бағалы қағаздар
6.1.
6.2.
6.n.
Бағалы қағаздар портфелінің жиынтығы
Кестенің жалғасы
Баланстық құн (нетто), мың теңгемен
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Әділ құны
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық түскен бағалы қағаздар
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
Кестенің жалғасы
Пайда немесе шығын арқылы әдiл құны бойынша ескерiлетiн бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған теріс түзету мөлшері
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық түскен бағалы қағаздар
Кестенің жалғасы
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталған (келтірілген) құны/алу күтілетін құны
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық түскен бағалы қағаздар
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
Кестенің жалғасы
оның ішінде ауыртпалық түскен бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто) (мың теңгемен)
Бағалы қағаздардың әр лоты бойынша күні
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтингі
Есепті күнге эмитенттің
Сатып алу күніне бағалы қағаздың
Есепті күнге бағалы қағаздың
Барлығы
оның ішінде жиынтық есептелген сыйақы
Сатып алу күні
Өтеу күні
Болжалды сату күні
Ескерту:
1 – номиналды құн облигациялар бойынша толтырылады, сатып алу құны акциялар бойынша толтырылады;
2 – акциялар бойынша бұл баған толтырылмайды
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________________ ___________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)       (қолы)
Орындаушы: ______________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)   (қолы)
_____________________
(телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20____ жылғы «___» ________________.
Мөрге арналған орын
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 65 қаулысының
2-қосымшасы
Қазақстан Республикасының
екінші деңгейдегі банктерінің
есептілікті ұсыну ережесіне
21-қосымша
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
_____________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы «___» «____________» жағдай бойынша
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Акциялардың саны (дана)
Барлығы
Есептелген сыйақы
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
1
2
3
...
Инвестициялардың барлығы
Кестенің жалғасы
Банкке тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарды шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акцияларының баланстық құнының немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесінің банктің меншікті капиталына арақатынасы (пайызбен)
Сатып алу күні
Қызмет түрі
Үлестік қаржы құралдары
Қазақстан Республикасының резиденттері емес-заңды тұлғалардың акциялары еркін айналысындағы халықаралық қор биржасының атауы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________________ ___________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)       (қолы)
Орындаушы: ______________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)   (қолы)
_____________________
(телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20____ жылғы «___» ________________.
Мөрге арналған орын
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 65 қаулысының
3-қосымшасы
Қазақстан Республикасының
екінші деңгейдегі банктерінің
есептілікті ұсыну ережесіне
22-қосымша
Басқа заңды тұлғалардың капиталына ислам банкінің инвестициялары
_____________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы «___» «_____________» жағдай бойынша
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Акциялардың саны (дана
1
2
3
...
Инвестициялардың барлығы
Кестенің жалғасы
Банкке тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарды шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акцияларының баланстық құнының немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесінің банктің меншікті капиталына арақатынасы (пайызбен)
Сатып алу күні
Қызмет түрі
Үлестік қаржы құралдары
Қазақстан Республикасының резиденттері емес-заңды тұлғалардың акциялары еркін айналысындағы халықаралық қор биржасының атауы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________________ ___________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)       (қолы)
Орындаушы: ______________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)   (қолы)
_____________________
(телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20____ жылғы «___» ________________.
Мөрге арналған орын