Об утверждении отчета формы № 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", Инструкции по его составлению и введении банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2012 года № 7539. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 113
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 09.10.2014 № 113 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования отчетности и приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2011 года № 502-IV «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия организованной преступности, террористической и экстремистской деятельности», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) банк данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими;
2) отчет формы № 1-ЭТ «О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора», согласно приложению 1;
3) Инструкцию по составлению и формированию отчета формы № 1-ЭТ «О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора», согласно приложению 2.
2. В отчете формы № 1-ЭТ «О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора» отражать сведения о преступлениях и правонарушениях, ответственность за совершение которых предусмотрена следующими статьями Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) и Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КРКоАП):
статьей 162 УК РК «Наемничество»;
статьей 163 УК РК «Нападение на лиц или организации, пользующиеся международной защитой»;
статьей 164 УК РК «Возбуждение социальной, национальной, родовой, расовой или религиозной вражды»;

"Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" № 1-ЭТ нысанды есепті, оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы және экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жауапқа тартылған адамдар және сот экстремистік, террорлық деп таныған ұйымдар туралы деректер банкін енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 29 наурыздағы № 33 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 сәуірде № 7539 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 9 қазандағы № 113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.09 № 113 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептілікті жетілдіру және 2011 жылғы 29 қарашадағы «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұйымдасқан қылмысқа, террористік және экстремистік қызметке қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 502-ІV Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіру мақсатында, 1995 жылғы 21 желтоқсандағы «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлғалар және сот экстремистік, террористік деп таныған ұйымдар туралы деректер банкі;
2) «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы» № 1-ЭТ нысанды есеп 1-қосымшаға сәйкес;
3) «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы» № 1-ЭТ нысанды есептің құрылуы және қалыптастырылуы жөніндегі Нұсқаулық 2-қосымшаға сәйкес.
2. «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы» № 1-ЭТ нысанды есепте Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің (бұдан әрі – ҚРӘҚБК) мынадай баптарымен жауапкершілік көзделген қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетілсін:
«Жалдамалылық» ҚР ҚК 162 бабымен;
«Халықаралық қорғауды пайдаланатын адамдарға немесе ұйымдарға шабуыл жасау» ҚР ҚК 163 бабымен;
«Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру» ҚР ҚК 164 бабымен;

статьей 166-1 УК РК «Посягательство на жизнь Первого Президента Республики Казахстан — Лидера Нации»;
статьей 167 УК РК «Посягательство на жизнь Президента Республики Казахстан»;
статьей 168 УК РК «Насильственный захват власти или насильственное удержание власти, либо осуществление представителями иностранного государства или иностранной организации полномочий, входящих в компетенцию уполномоченных органов и должностных лиц Республики Казахстан»;
статьей 169 УК РК «Вооруженный мятеж»;
статьей 170 УК РК «Призывы к насильственному свержению или изменению конституционного строя, либо насильственному нарушению единства территории Республики Казахстан»;
статьей 171 УК РК «Диверсия»;
статьей 233 УК РК «Терроризм»;
статьей 233-1 УК РК «Пропаганда терроризма либо экстремизма или публичные призывы к совершению акта терроризма»;
статьей 233-2 УК РК «Создание, руководство террористической группой и участие в ее деятельности»;
статьей 233-3 УК РК «Финансирование террористической или экстремистской деятельности и иное пособничество терроризму либо экстремизму»;
статьей 233-4 Уголовного Кодекса Республики Казахстан «Вербовка или подготовка либо вооружение лиц в целях организации террористической либо экстремисткой деятельности»;
статьей 234 УК РК «Захват заложника»;
статьей 236 УК РК «Организация незаконного военизированного формирования»;
статьей 238 УК РК «Захват зданий, сооружений, средств сообщений и связи»;
статьей 239 УК РК «Угон, а равно захват воздушного или водного судна либо железнодорожного подвижного состава»;
частями 2 и 3 статьи 337 УК РК «Создание или участие в деятельности незаконных общественных и других объединений»;
статьей 337-1 УК РК «Организация деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации после решения суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма»;
статьей 343 КРКоАП «Дача разрешения на публикацию в средствах массовой информации материалов, направленных на разжигание национальной вражды»;
статьей 344 КРКоАП «Изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции»;
статьей 374-1 КРКоАП «Руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, а также финансирование их деятельности».
3. Сотрудниками канцелярий областных и приравненных к ним судов Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамент при Верховном Суде), при признании судом иностранной или международной организации, осуществляющей экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической и запрещения ее деятельности посредством ликвидации, направлять в территориальные органы Комитета электронный информационный учетный документ (далее – ЭИУД) формы № 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции после вступления в законную силу решения.

«Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының өміріне қол сұғушылық» ҚР ҚК 166-1-бап;
«Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау» ҚР ҚК 167 бабымен;
«Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не адамдардың құзырына кіретін өкілеттіктерді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы» ҚР ҚК 168 бабымен;
«Қарулы бүлік» ҚР ҚК 169 бабымен;
«Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру» ҚР ҚК 170 бабымен;
«Диверсия» ҚР ҚК 171 бабымен;
«Терроризм» ҚР ҚК 233 бабымен;
«Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру» ҚР ҚК 233-1 бабымен;
«Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу» ҚР ҚК 233-2 бабымен;
«Террористік немесе экстремистік қызметті қаржыландыру және терроризмге не экстремизге өзге де жәрдемдесу» ҚР ҚК 233-3-бабымен;
«Террористік не экстремистік қызметті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе дайындау не қаруландыру» ҚР ҚК 233-4-бабымен;
«Адамды кепілге алу» ҚР ҚК 234-бабымен;
«Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру» ҚР ҚК 236 бабымен;
«Үйлерді, құрылыстарды, қатынас және байланыс құралдарын басып алу» ҚР ҚК 238 бабымен;
«Әуе немесе су көлiгiн не жылжымалы темiр жол құрамын айдап әкету, сол сияқты қолға түсiру» ҚР ҚК 239 бабымен;
«Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу» ҚР ҚК 337 бабының 2 және 3-бөліктерімен;
«Қоғамдық немесе діни бірлестіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру» ҚР ҚК 337-1 бабымен;
«Бұқаралық ақпарат құралдарында ұлттық араздықты тұтандыруға бағытталған материалдарды жариялауға рұқсат беру» ҚР ӘҚБК 343 бабымен;
«Бұқаралық ақпарат құралдары өнімдерін, сол сияқты өзге де өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағында даярлау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату» ҚР ӘҚБК 344 бабымен;
«Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен тiркелмеген қоғамдық, дiни бірлестiктердiң қызметiне басшылық жасау, қатысу, сондай-ақ олардың қызметiн қаржыландыру» ҚР ӘҚБК 337-1 бабымен.
3. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) департаментінің (Жоғарғы Сот жанындағы Департамент) облыстық және оларға теңестірілген соттары кеңселерінің қызметкерлері сот Қазақстан Республикасының және (немесе) өзге де мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террорлық әрекетті жүзеге асырған шетелдік немесе халықаралық ұйымды экстермистік немесе террористік деп таныған және оның әрекетіне жою арқылы тыйым салған жағдайда, шешім заңды күшіне енгеннен кейін бірінші сатылы сот қараған азаматтық іске (өтініш) № 1 нысанды электрондық ақпараттық есепке алу құжатын (бұдан әрі - ЭАЕҚ) Комитеттің аумақтық органдарына жолдасын.

ч.1 ст.136 УПК РК)
А
Б
1
2
3
4
Всего преступлений,
связанных с экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
из
них:
Наемничество
(ст.162)
2
Нападение на лиц
или организации,
пользующиеся
международной
защитой (ст.163)
3
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст.164)
4
в
т.ч.
Совершено
группой лиц или
неоднократно,
или соединенные
с насилием либо
угрозой его
применения, а
равно лицом с
использованием
своего
служебного
положения либо
руководителем
общественного
объединения
(ч.2 ст.164)
5
повлекшие
тяжкие
последствия
(ч.3 ст.164)
6
Посягательство на
жизнь Первого
Президента
Республики
Казахстан — Лидера
Нации (ст. 166-1)
7
Посягательство на
жизнь Президента
Республики
Казахстан (ст. 167)
8
Насильственный
захват власти или
насильственное
удержание власти
либо осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных лиц
Республики
Казахстан (ст.168)
9
в
т.ч.
Осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
находящихся в
компетенции
уполномоченных
органов и
должностных лиц
Республики
Казахстан (ч.2
ст.168)
10
Вооруженный мятеж
(ст.169)
11
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению
конституционного
строя либо
насильственному
нарушению единства
территории
Республики
Казахстан (ст.170)
12
в
т.ч.
с
использованием
средств
массовой
информации или
орг. группой, а
равно лицом,
ранее судимым
по настоящей
статье (ч.2
ст.170)
13
Диверсия (ст.171)
14
Терроризм (ст.233)
15
Пропаганда
терроризма либо
экстремизма или
публичные призывы к
совершению акта
терроризма
(ст.233-1)
16
Создание,
руководство
террористической
группой и участие в
ее деятельности
(ст.233-2)
17
Финансирование
террористической
или экстремистской
деятельности и иное
пособничество
терроризму либо
экстремизму (ст.
233-3)
18
Вербовка или
подготовка либо
вооружение лиц в
целях организации
террористической
либо экстремисткой
деятельности
(ст.233-4)
19
Захват заложника
(ст.234)
20
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст.236)
21
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст.238)
22
Угон, а равно
захват воздушного
или водного судна
либо железно-
дорожного
подвижного (ст.239)
23
Создание или
участие в
деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
24
из
них:
Создание
общественного
объдинения,
провозгла-
шающего или на
практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключите-
льность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституцио-
нного строя,
подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на террито-
риальную
целостность
Республики
Казахстан, а
равно
руководство
таким
объединением

ҚР ҚПК 136 бабы 1 б. ұстау мерз заңмен белгі-ген мерз. аяқ-уы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстардың барлығы
1
Жалдамалылық (162-бап)
2
Халықаралық қорғау аясындағы адамдарға немесе ұйымдарға шабуыл жасау (163-бап)
3
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164 бап)
4
сонымен қатар
адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әрекеттер 164 бап 2 бөлім
5
ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (164 бап 3 бөлім)
6
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының өміріне қол сұғушылық (166-1-бап)
7
Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау (167 бап)
8
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не Қазақстан Республикасының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының құзырына кіретін өкілеттіктерді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168 бап)
9
с.қ.
Қазақстан Республикасының, оның уәкілетті органдарының немесе лауазымды адамдарының құзырындағы өкілеттіктегі шет мемлекет немесе шетелдік өкілдерінің жүзеге асыруы (168 бап 2 бөлім)
10
Қарулы бүлік (169 бап)
11
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақырту (170 бап)
12
с.қ.
Бұқаралық ақпарат құралдарын пайдаланып немесе ұйымдасқан топпен жасалған, сол сияқты бұрын осы бап бойынша сотталған адам жасаған нақ осы әрекеттер (170 бап)
13
Диверсия (171 бап)
14
Терроризм (233 бап)
15
Терроризмді не экстремизмді насихаттау немесе терроризм не экстремизм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1 бап)
16
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу (233-2 бап)
17
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу (233-3-бап)
18
Террористік не экстремистік қызметті ұйымдастыру мақсатында адамдарды азғырып көндіру немесе дайындау не қаруландыру (233-4-бап)
19
Адамды кепілге алу (234 бап)
20
Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру (236 бап)
21
Үйлерді, құрылыстарды, қатынас және байланыс құралдарын басып алу (238 бап)
22
Әуе немесе су көлiгiн не жылжымалы темір жол составын айдап әкету, сонымен бiрдей қолға түсiру (239-бап)
23
Заңсыз қоғамдық бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (2,3 б. 337 бап)
24
с.қ.

(ч. 2 ст. 337)
25
Активное
участие в
деятельности
объединений (ч.
3 ст. 337)
26
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи
с осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
27
Продолжение таблицы
из них
Всего
избрано
мер
пресечения
в том числе
в том числе
подписка о
невыезде и
надлежащем
поведении
залог
домашний
арест
арест
за отсутствием
основания
применить к
задержанному
меру пресечения
в виде ареста
(п.2 ч.1 ст.136
УПК РК)
за
произведением
задержания с
нарушением
требований
ст.134 УПК РК
за истечением
установленного
законом срока
задержания
(ч.3 ст136 УПК
РК)
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 2 к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 марта 2012 года № 33
Инструкция
по составлению и формированию отчета формы № 1-ЭТ «О
преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского
надзора
1. Общие положения
1. Инструкция по составлению и формированию отчета формы №1-ЭТ «О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора» предназначена для составления и формирования отчета о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора (далее - отчет формы № 1-ЭТ).
2. Субъектами данной отчетности являются канцелярии областных и приравненных к ним судов Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамент при Верховном Суде), органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и вооруженных сил Республики Казахстан.
3. Основаниями для формирования разделов 1, 2, 3 отчета формы № 1-ЭТ, являются информационные учетные документы форм № ЗС-2, 1.0, 1.1, 2.0, 3.0, 1-АП (далее - ИУД), заполненные и представленные сотрудниками органов уголовного преследования и субъектов административной практики в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения», утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330 (далее – приказ ГП РК № 122) и Инструкции о ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года № 53, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5854 (далее – Инструкция № 53).

Нәсiлдiк, ұлттық, рулық, әлеуметтiк, таптық немесе дiни төзбеушiлiктi немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны iс жүзiнде жүзеге асыратын, конституциялық құрылысты күштеп құлатуға, мемлекеттiң қауiпсiздiгiне нұқсан келтiруге немесе Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бiрлестiк құру, сол сияқты осындай бiрлестiкке басшылық жасау  (2 б. 337 бап)
25
Осы баптың бiрiншi немесе екiншi бөлiктерiнде аталған бiрлестiктердiң қызметiне белсене қатысу (3 б. 337 бап)
26
Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң не өзге де ұйымның экстремизмдi жүзеге асыруына байланысты олардың қызметiне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешiмiнен кейiн олардың қызметiн ұйымдастыру (337-1 бап)
27
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 29 наурыздағы
№ 33 бұйрығына
№ 2 қосымша
Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті құру мен қалыптастыру бойынша
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы» есепті құру мен қалыптастыру бойынша Нұсқаулық экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті құруға арналған (бұдан әрі - № 1-ЭТ нысанды есеп).
2. Осы есептілік субъектілері болып облыстар, Астана, Алматы қалалары соттарының кеңселері, Жоғарғы Сот жанындағы Департамент, прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының қарулы күштері табылады.
3. № 1-ЭТ нысанды есептің 123-бөлімдерін қалыптастыру үшін негіз болып қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері және әкімшілік практика субъектілері Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7330 санымен тіркелген «Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулықтың және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі № 53 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5854 санымен тіркелген Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар туралы орталықтандырылған деректер банкін құру және оның жүргізілуі жөніндегі Нұсқаулықтың (бұдан әрі - № 53 Нұсқаулық) талаптарына сәйкес толтырған және ұсынған № 3С-2, 1.0, 1.1, 2.0, 3.0, 1-АП нысанды ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі – АЕҚ) табылады.

4. Основанием для формирования раздела 5 отчета формы № 1-ЭТ являются сведения на подсудимого (осужденного) Единой информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан (далее - ЕИАС СО РК).
5. Основанием для формирования таблицы Б раздела 6 отчета формы № 1-ЭТ является «Карточка по учету административных правонарушений и лиц, их совершивших» формы 1-АП, в соответствии с требованиями Инструкции № 53.
6. Раздел 5 и таблица Б раздела 6 отчета формируются территориальными органами Комитета по правовой статистике и специальных учетов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
7. Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета заполняются районными (приравненными к ним) прокурорами, начальниками соответствующих отделов (управлений) городских с районным делением и областных (приравненных к ним) прокуратур и представляются в территориальные органы Комитета в сроки, установленные для районных прокуроров.
8. По аппарату Генеральной прокуратуры Республики Казахстан разделы отчета составляются начальником соответствующих Департаментов.
9. Достоверность указанных разделов отчета городского (районного) прокурора (далее – горрайпрокурор) (приравненного к нему) проверяется областной (приравненной к ней) прокуратурой и визируется начальником соответствующего отдела (управления), Департамента либо старшим помощником прокурора области (приравненного к нему). После чего данные разделы передаются по горизонтали в территориальные органы Комитета для составления сводного отчета формы №1-ЭТ по региону.
10. Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета представляются в территориальные органы Комитета без сопроводительных писем. Необходимые изменения и дополнения вносятся в таблицы разделов только лично прокурором, подписавшим их.
11. Сводный отчет по региону визирует начальник соответствующего отдела (управления), Департамента либо старший помощник прокурора области (приравненного к нему), которые наряду с горрайпрокурором (приравненным к нему) являются ответственными за полноту и достоверность отчетных данных, контролировать и принимать необходимые меры для устранения искажений в отчетности.
Горрайпрокуроры (приравненные к ним), сотрудники аппаратов прокуратур областей (приравненных к ним) и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, подписавшие карточки, являются ответственными за представление карточек в территориальные органы и достоверность информации, которая в них указывается.
12. Отчет формы № 1-ЭТ состоит из сводного отчета по региону и отчетов по каждому субъектам правовой статистики и специальным учетам данного региона.
Сводный отчет формы № 1-ЭТ по региону и каждому субъекту правовой статистики и специальным учетам составляется территориальными органами Комитета, подписывается прокурорами областей (приравненными к ним), начальниками территориальных органов Комитета.

4. № 1-ЭТ нысанды есептің 5-бөлімін қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінің сотталушыға (сотталған адамға) мәліметтері негіз болып табылады.
5. № 1-ЭТ нысанды есептің 6-бөлімінің Б кестесін қалыптастыру үшін № 53 Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алу бойынша 1-АП нысанды карточкасы негіз болады.
6. Есептің 5-бөлімі мен 6-бөлімінің Б кестесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органдары қалыптастырады.
7. Есептің 4-бөлімін, 6-бөлімінің А кестесін7 және 8-бөлімдерін аудандық (соларға теңестірілген) прокурорлар, аудандық бөлімдері бар қалалық және облыстық (соларға теңестірілген) прокуратуралардың тиісті бөлімдерінің (басқармаларының) бастықтары толтырып, аудандық прокурорлар үшін белгіленген мерзімдерде Комитеттің аумақтық органдарына тапсырады.
8. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының аппараты бойынша есептің бөлімдерін тиісті Департаменттердің бастықтары құрады.
9. Қалалық аудандық прокурор (соған теңестірілген) есебінің көрсетілген бөлімдерінің айқындылығын облыстық (соған теңестірілген) прокуратура тексеріп, оған тиісті бөлімнің (басқарманың), Департаменттің бастығы немесе облыс (соған теңестірілген) прокурорының аға көмекшісі қол қояды. Содан кейін аталған бөлімдер аймақ бойынша жинақталған № 1-ЭТ нысанды есепті құру үшін Комитеттің аумақтық органдарына көлденеңіне қарай беріледі.
10. Есептің 4-бөлімі, 6-бөлімінің А кестесі7 және 8-бөлімдері Комитеттің аумақтық органдарына ілеспе хаттарынсыз тапсырылады. Қажетті өзгерістер мен толықтыруларды бөлімдердің кестелеріне тек соларға қол қойған прокурордың өзі ғана енгізеді.
11. Аймақ бойынша жинақталған есепке тиісті бөлімнің (басқарманың), Департаменттің бастығы немесе қалалық аудандық прокурормен қатар (соған теңестірілген) есептік мәліметтердің толықтығы мен айқындылығына жауап беретін, оларды бақылап, есептіліктегі бұрмалаушылықтарды жоюға қажетті шаралар қабылдауға міндетті облыс (соған теңестірілген) прокурорының аға көмекшісі қол қояды.
Карточкаларға қол қоятын қалалық аудандық прокурорлар (соларға теңестірілгендер), облыстар (соларға теңестірілген) прокуратуралары және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы аппараттарының қызметкерлері карточкалардың аумақтық органдарға тапсырылуына және оларда көрсетілген ақпараттың айқындылығына жауап береді.
12. № 1-ЭТ нысанды есеп аймақ бойынша жинақталған есептен және аталған аймақтың әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша есептерден тұрады.
Аймақ және құқықтық статистика мен арнайы есепке алу субъектілері бойынша № 1-ЭТ нысанды жинақталған есепті Комитеттің аумақтық органдары құрып, облыс (соларға теңестірілген) прокурорлары, Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары қол қойып, Комитетке жібереді.

13. При составлении отчета формы № 1-ЭТ необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями.
Предоставление сводного отчета формы № 1-ЭТ и отчетов по каждому субъекту должно производиться одновременно для обеспечения проверки логических соотношений между ними.
14. Начальники территориальных органов Комитета обязаны контролировать и принимать необходимые меры по устранению искажений отчетности. Корректировка отчета формы № 1-ЭТ после передачи его по модемной связи в Комитет допускается в соответствии с соответствующими приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
15. Отчеты формы № 1-ЭТ хранятся по действующим требованиям делопроизводства.
При наличии расхождений между оригиналами и данными, поступившими по модемной связи, за основу берутся данные отчетов, поступившие по модемной связи.
2. Сроки представления отчета
о преступлениях, правонарушениях, связанных
с экстремизмом, террористической деятельностью
и о состоянии прокурорского надзора
16. Разделы 1-3 отчета формируются Комитетом после утверждения статистического среза в автоматизированной базе данных Комитета «Единая унифицированная статистическая система» (далее – ЕУСС) на отчетный период.
17. Отчет формы № 1-ЭТ формируется Комитетом ежеквартально с нарастающим итогом. Начальники территориальных управлений Комитета обеспечивают ввод и обработку сведений информационных учетных документов в централизованную базу данных ЕУСС до 24 часов последнего дня отчетного месяца.
18. На основании сведений ЕУСС, выгруженных территориальными управлениями в центральный аппарат, Комитет составляет сводный отчет формы № 1-ЭТ по республике, по органам уголовного преследования, а также по регионам.
19. Разделы 1-3 предоставляются территориальными органами в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
20. Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета представляются:
районными (городскими) и приравненными к ним прокурорами, в территориальные органы Комитета к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
прокурорами специально охраняемых режимных объектов в территориальные органы Комитета - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
военными прокурорами в Военное управление Комитета - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
соответствующими Департаментами Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в Комитет - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
21. Территориальными органами Комитета отчет формы №1-ЭТ составляется ежеквартально, нарастающим итогом и представляется в Комитет к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

13. № 1-ЭТ нысанды есепті құру кезінде жеке көрсеткіштердің өзара қисынды арақатынасын сақтау қажет.
№ 1-ЭТ нысанды жинақталған есепті және әрбір субъекті бойынша есептерді тапсыру, олардың өзара қисынды арақатынасын тексеруді қамтамасыз ету үшін, бір уақытта жүзеге асырылуы тиіс.
14. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары бақылау жасап, есептегі бұрмалаушылықтарды жоюға қажетті шараларды қабылдауға міндетті. Комитетке модемдік байланыспен берілгеннен кейін №1-ЭТ нысанды есепке Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының тиісті бұйрықтарына сәйкес түзетулер енгізіледі.
15. № 1-ЭТ нысанды есептер іс жүргізудің қолданыстағы талаптары бойынша сақталады.
Түпнұсқалар мен модемдік байланыспен келіп түскен мәліметтердің арасында алшақтықтар болған жағдайда, модемдік байланыс бойынша келіп түскен есептердің мәліметтері негізге алынады.
2. Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар туралы және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті ұсыну мерзімдері
16. Есептің 1-3-бөлімдерін есептік кезеңге «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің статистикалық кесіндісін бекіткеннен кейін Комитет қалыптастырады.
17. № 1-ЭТ нысанды есепті Комитет тоқсан сайын үдемелі қорытындымен қалыптастырады. Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары есепке алу құжаттарының мәліметтерін есептік кезеңнің соңғы күнінің 24 сағатына дейін ББСЖ орталықтандырылған деректер қорына енгізуді және өңдеуді қамтамасыз етуге міндетті.
18. Орталық аппаратқа аумақтық басқармалар жүктеген ББСЖ мәліметтерінің негізінде Комитет республика бойынша, қылмыстық қудалау органдары бойынша, сондай-ақ аймақтар бойынша №1-ЭТ нысанды жиынтық есепті құрады.
19. 1-3-бөлімдерді аумақтық органдар Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне ұсынады.
20. Есептің 4-бөлімін, 6-бөлімінің А кестесін7 және 8-бөлімдерін мыналар ұсынады:
аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген прокурорлар Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
арнайы қорғалатын режимдік объектілердің прокурорлары Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
әскери прокурорлар Комитеттің Әскери басқармасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының тиісті Департаменттері Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне.
21. Комитеттің аумақтық органдары № 1-ЭТ нысанды есепті тоқсан сайын, үдемелі қорытындымен құрып, Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне тапсырады.

22. Раздел 5, таблица Б раздела 6 представляются к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
23. На основании отчетов, полученных по модемной связи, Комитет составляет сводный отчет в целом по республике и отчеты по органам уголовного преследования в целом по республике.
При наличии расхождений между оригиналами и данными, поступившими по модемной связи, за основу берутся данные отчетов, поступившие по модемной связи.
24. Комитет представляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования в заинтересованные департаменты Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и субъектам правовой статистики к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Формирование раздела 1 отчета формы № 1-ЭТ
«Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью»
25. Раздел 1 содержит сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (были возбуждены, окончены с направлением в суд, прекращены, приостановлены производством), а также о преступлениях, по делам о которых на конец отчетного периода истек срок предварительного следствия, а информация о продлении срока в управление не поступала.
В строках таблицы А (по преступлениям) (для сводного отчета и отчета по органам уголовного преследования) отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее УК - РК), указанными в графе «А» раздела.
26. При формировании показателей по графам следует отражать решение по уголовному делу в отчете формы № 1-ЭТ, если данное преступление впервые в отчетном периоде относится к разряду оконченных расследованием (направленным в суд или прекращенным по нереабилитирующим основаниям), прекращенных со снятием с учета или приостановленных.
27. Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или приостановленных, в текущем отчетном периоде в результате возвращения на дополнительное расследование или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в соответствующей графе, а также в числе, находившихся в производстве.
По делам о преступлениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета. В случае возобновления производства по делам, ранее приостановленных в связи с не раскрытием, они из числа нераскрытых исключаются.

22. 5-бөлім, 6-бөлімнің Б кестесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 12 күніне тапсырылады.
23. Модемдік байланыспен келіп түскен есептердің негізінде Комитет бүтіндей республика бойынша жинақталған есепті және бүтіндей республика бойынша қылмыстық қудалау органдары бойынша есептерді құрады.
Түпнұсқалар мен модемдік байланыспен келіп түскен мәліметтердің арасында айырмашылықтар табылған жағдайда модемдік байланыс бойынша келіп түскен есептердің мәліметтері негізге алынады.
24. Комитет жинақталған есеп пен әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мүдделі департаменттеріне және құқықтық статистика субъектілеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 14 күніне тапсырады.
3. «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 1-бөлімін қалыптастыру
25. 1-бөлім қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған (қозғалған, сотқа жіберумен аяқталған, қысқартылған, іс жүргізуі тоқтатылған) экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар туралы, сондай-ақ есептік кезеңнің аяғында істері бойынша алдын-ала тергеу мерзімі өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту жайында ақпарат басқармаға келіп түспеген қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
А кестесінің жолдарында (қылмыстар бойынша) (жинақталған есеп және қылмыстық қудалау органдары бойынша есеп үшін) бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
26. Бағандар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыру кезінде, егер аталған қылмыс бірінші рет есептік кезеңде тергеумен аяқталғандардың (сотқа жіберу немесе ақтамалмайтын негіздер бойынша қысқарту арқылы), есептен шығару арқылы қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың қатарына жататын болса, қылмыстық іс бойынша шешімді № 1-ЭТ нысанды есепте көрсету қажет.
27. Егер алдыңғы жылдары тергеумен аяқталғандардың, есептен шығару арқылы қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың қатарына жатқызылған өткен жылдардың қылмыстық істері бойынша ағымдағы есептік кезеңде қосымша тергеуге немесе іс жүргізуін жаңартуға қайтарудың нәтижесінде қайтадан ұқсас шешім қабылданған болса, есепте аталған шешім ескерілмейді. Егер баяндалған оқиғада бірінші рет басқа шешім қабылданса, ол есептің тиісті бағанында, іс жүргізілулердің қатарында ескеріледі.
Үстіміздегі жылы тіркелген қылмыстар туралы істер бойынша бұрынғы іс жүргізу шешімі өзгертілген жағдайда, осы есептік кезеңде қабылданғаны, яғни соңғысы ескеріледі, ал алдыңғысы есептен шығарылады. Ашылмауына байланысты бұрын тоқтатылған істердің іс жүргізуі қайта жаңартылған жағдайда, олар ашылмағандардың қатарынан алынып тасталынады.

При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются преступления, уголовные дела о которых прекращены в отчетном периоде со снятием с учета.
28. В графе 1 указывается количество преступлений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде. К ним относятся преступления, зарегистрированные в отчетном периоде, а также преступления прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, приостановлении или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.
Преступления в графе 1 учитываются по отчету органа уголовного преследования, в производстве которого они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, приостановлении или прекращении дела (кроме прекращенных по реабилитирующим основаниям) и нет сведений о дальнейшем движении дела - по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности преступление из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего уголовное дело об этом преступлении.
29. В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем возбуждено уголовное дело: органом уголовного преследования или прокурором. В случае возбуждения дела одним органом уголовного преследования (например, ОВД и последующей передачей по подследственности в другой орган (например, в КНБ) в данной графе преступление указывается в отчете органа, возбудившего уголовное дело (в данном случае в отчете по ОВД). В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1. Преступления, по которым дела возбуждены прокурором, отражаются в графе 2 и в том числе в графе 3 из графы 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 4 из графы 1 выделяется количество преступлений, уголовные дела о которых окончены расследованием.
30. В графе 5 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в порядке статей 284289 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК) и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 514 УПК РК.
В графе 6 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые прекращены в отчетном периоде.
В графе 7 указываются преступления, уголовные дела о которых впервые прекращены по нереабилитирующим основаниям (без снятия с учета).
В графе 8 показывается количество преступлений, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (со снятием преступления с учета).

1, 2 және 5-бағандардың есебінде қылмыстық істері есептік кезеңде есептен шығару арқылы қысқартылған қылмыстар ескерілмейді.
28. 1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан қылмыстардың саны көрсетіледі. Оларға есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, сондай-ақ қылмыстық ісін сотқа жіберу, тоқтату немесе қозғалысын қысқарту (есептен шығару арқылы қысқартылғандардан басқа) туралы іс жүргізу шешімі есептік кезеңде бірінші рет қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің біреуі де қабылданбаған өткен жылғы қылмыстар жатады.
1-бағандағы қылмыстар қылмыстық қудалау органының есебі бойынша, ал сотқа жіберу, тоқтату немесе істі қысқарту (ақтау негіздері бойынша қысқартылғандардан басқа) туралы іс жүргізу шешімі қабылданған және істің әрі қарайғы қозғалысы туралы мәліметтері жоқ істер бойынша соңғы іс жүргізу шешімін қабылдаған органның есебі бойынша ескеріледі. Соттылығына қарай беру кезінде 1-бағандағы қылмыс алынып тасталынып, осы қылмыс туралы қылмыстық істі қабылдаған органның есебінде бейнеленеді.
29. 2-бағанда қылмыстық істі кімнің қозғағанына қарамастан, есептік кезеңде тіркеген қылмыстардың саны көрсетіледі: қылмыстық қудалау органы немесе прокурор. Істі қылмыстық қудалау органының біреуі қозғаған (мысалы, ІІБ) және кейіннен соттылығына қарай басқа органға берген жағдайда (мысалы, ҰҚК) бұл бағандағы қылмыс қылмыстық істі қозғаған органның есебінде көрсетіледі (аталған жағдайда ІІБ бойынша есепте). Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асуына мүмкіндік бар. Істерін прокурор қозғаған қылмыстар 2-бағанда және соның ішінде есептің 2-бағанынан алынған 3-бағанында оның іс жүргізуге берілген қылмыстық қудалау органы бойынша бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 4-бағанда қылмыстық істері тергеумен аяқталған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
30. 5-бағанда қылмыстық істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 284289-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген және ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануға арналған қылмыстардың саны бейнеленеді.
6-бағанда істері бірінші рет есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
7-бағанда қылмыстық істері ақталмайтын негіздер бойынша бірінші рет қысқартылған (есептен шығармау арқылы) қылмыстар көрсетіледі.
8-бағанда істері ақталатын негіздері бойынша қысқартылған қылмыстардың саны көрінеді (қылмысты есептен шығару арқылы).

В графе 9 из графы 8 отражается количество преступлений, дела о которых прекращены по пунктам 1 и 2 части 1 статьи 37 УПК РК.
31. В графе 10 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые приостановлены в отчетном периоде.
В графе 11 из графы 10 выделяется количество преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены по основаниям пункта 4 части 1 статьи 50 УПК РК (вследствие временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания обвиняемого).
В графах 12, 13, 14, 15 из графы 10 указывается число преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены как нераскрытые (по пунктам 1, 2, 5, 7 части 1 статьи 50 УПК РК).
В графе 16 указывается количество преступлений по делам, по которым истек установленный УПК РК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в территориальные органы Комитета не поступала.
В графе 17 отражается количество преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям (из графы 2).
32. Таблица Б (по делам) (для сводного отчета и отчета по органам уголовного преследования).
В таблице Б раздела учитываются сведения о зарегистрированных преступлениях по основным уголовным делам.
В графе 1 таблицы Б отражается остаток уголовных дел на начало отчетного года, который остается неизменным в течение всего отчетного года.
Количество уголовных дел, находившихся в производстве в отчетном периоде, указывается в графе 2. При этом следует учесть, что в это число включаются дела прошлых лет, по которым процессуальные решения впервые приняты в данном отчетном периоде, решения не приняты, включая дела, возобновленные производством. В данной графе также подлежат учету дела, возбужденные в текущем отчетном периоде и поступившие по подследственности.
Следует отметить, что в случае соединения уголовного дела о преступлениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью с делом о преступлении, не относящимся к данной категории, но являющемся более тяжким по сравнению с ним, то такое соединенное уголовное дело в данной графе не учитывается, а отражается лишь в графе 31.
Подобные дела не учитываются и в графах с 3 по 30.
В графе 3 уголовные дела указываются только в отчете по органу, возбудившему уголовное дело.
В графе 4 учитываются уголовные дела, возбужденные органами прокуратуры.
В графе 5 учитываются дела, поступившие по подследственности. Независимо от повторности поступления по подследственности каждое уголовное дело учитывается только один раз и тем органом, который последним принимал решение о движении дела.

8-бағаннан алынған 9-бағанда істері ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімі 1 және 2-тармақтары бойынша қысқартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
31. 10-бағанда істері есептік кезеңде бірінші рет тоқтатылған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
10-бағаннан алынған 11-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚІЖК  50-бабы 1-бөлімі 4-тармағының негіздері бойынша бірінші рет үстіміздегі есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстардың саны ерекшеленеді (айыпталушының уақытша психикасының бұзылуы немесе өзге де ауыр ауруға ұшырауының салдарынан).
10-бағаннан алынған 12, 13, 14, 15-бағандарда қылмыстық істері үстіміздегі есептік кезеңде бірінші рет ашылмаған ретінде тоқтатылған қылмыстардың саны көрсетіледі (ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7-тармақтары бойынша).
16-бағанда істері бойынша қылмыстық іс жүргізу заңдарымен белгіленген алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өтіп кеткен, ал оны ұзарту жайында ақпарат Комитеттің аумақтық органдарына келіп түспеген қылмыстардың саны көрсетіледі.
17-бағанда (2-бағаннан) ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
32. Б кестесі (істер бойынша) (жинақталған есеп үшін және қылмыстық қудалау органы бойынша есеп үшін).
Бөлімнің Б кестесінде негізгі қылмыстық істер бойынша тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер ескеріледі.
Кестенің 1-бағанында бүтіндей есептік жыл бойы өзгеріссіз қалатын, есептік жылдың басындағы қылмыстық істердің қалдығы бейнеленеді.
Есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан қылмыстық істердің саны 2-бағанда көрсетіледі. Соның ішінде бұл санға іс жүргізу шешімдері бірінші рет осы есептік кезеңде қабылданған, іс жүргізумен қайта жаңартылған істерді қосқанда шешімдер қабылданбаған өткен жылдардағы істердің қосылатындығын ескеру қажет. Осы бағанға, сондай-ақ, үстіміздегі есептік кезеңде қозғалған және тергеуде болуы бойынша келіп түскен істер де есепке алуға жатады.
Егер экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар туралы қылмыстық істі бұл санатқа жатпайтын, бірақ онымен салыстырғанда ауырырақ болып табылатын қылмыс туралы іспен қосқан жағдайда, осылайша қосылған қылмыстық іс аталған бағанда ескерілмейтіндігін, ол тек 31-бағанда бейнеленетіндігін ескеру қажет.
Аталған істер 3-шіден 30-бағанға дейінгі аралықта да ескерілмейді.
3-бағанда қылмыстық істер қылмыстық істі қозғаған органның есебінде ғана көрсетіледі.
4-бағанда прокуратура органдары қозғаған қылмыстық істер бейнеленеді.
5-бағанда соттылығына қарай келіп түскен істер ескеріледі. Соттылығына қарай келіп түскен істердің қайталанғандығына байланыссыз әрбір қылмыстық іс бір ғана рет және тек істің қозғалысы туралы шешімді соңғы қабылдаған органмен ескеріледі.

33. В графе 6 отражаются дела, направленные по подследственности со снятием с учета, данного органа. В графах 7 и 8 отражаются дела, направленные на дополнительное расследование судом или прокурором, с нарастающим итогом, независимо от результатов дополнительного расследования дела.
В графах 9, 10 отражаются дела, впервые направленные в суд. В графах 11-14 отражаются дела, впервые прекращенные по основаниям статей 3738 УПК РК.
Приостановленные впервые (нераскрытые) уголовные дела (по пунктам 1, 2, 5, 7 части 1 статьи 50 УПК РК), указываются в графе 15 с последующим распределением их по процессуальным основаниями в графах 17-20. В графе 16 указываются уголовные дела, приостановленные в отчетном периоде по пункту 4 части 1 статьи 50 УПК РК.
34. В графе 21 отражается количество отмененных прокурором незаконных постановлений о возбуждении уголовных дел с отказом в возбуждении, если по нему не проводились следственные действия. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
В графе 22 отражается количество отмененных постановлений о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку.
Из графы 22 в графе 23 выделяются вновь возбужденные уголовные дела после отмены прокурором незаконного постановления о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку. Из графы 23 в графе 24 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284289514 УПК РК вновь возбужденных уголовных дел.
Данные граф 22 и 24 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.
В графе 25 отражается количество отмененных прокурором постановлений о возбуждении уголовного дела с прекращением производства, если по нему проводились процессуальные действия. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
В графе 26 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о приостановлении дела. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
Из графы 26 в графе 27 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284289514 УПК РК после отмены прокурором незаконного постановления о приостановлении дела.
В графе 28 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о прекращении уголовного дела. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
Из графы 28 в графе 29 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284, 289, 514 УПК РК после отмены прокурором незаконного постановления о прекращении дела.

33. 6-бағанда аталған органның есебінен шығару арқылы тергеуде болуына қарай жіберілген істер бейнеленеді. 7 және 8-бағандарда істі қосымша тергеу нәтижелеріне байланыссыз үдемелі қорытындымен соттың немесе прокурордың қосымша тергеуге жіберген істері бейнеленеді.
9, 10-бағандарда сотқа бірінші рет жіберілген істер бейнеленеді. 11-14-бағандарда ҚР ҚІЖК 3738-баптарының негізінде бірінші рет қысқартылған істер бейнеленеді.
Бірінші рет тоқтатылған (ашылмаған) қылмыстық істер (ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7-тармақтары бойынша) кейіннен іс жүргізу негіздері бойынша 17-20-бағандарда бөліп тарату арқылы 15-бағанда көрсетіледі. 16-бағанда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағы бойынша есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.
34. 21-бағанда егер қылмыстық істер бойынша тергеу әрекеттері жүргізілмеген болса, қозғаудан бас тарту арқылы қылмыстық істерді қозғау туралы прокурордың бұзған заңсыз қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың тапсырған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
22-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы күші жойылған қаулылардың саны бейнеленеді.
22-бағаннан алынған 23-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы заңсыз қаулыны прокурор күші жойғаннан кейінгі қайта қозғалған қылмыстық істер бейнеленеді.
23-бағаннан алынған 24-бағанда қайта қозғалған қылмыстық істерден кейін ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.
22-24-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0 және 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.
25-бағанда егер қылмыстық істер бойынша іс жүргізу әрекеттері жүргізілмеген болса, іс жүргізуін қысқарту арқылы қылмыстық істерді қозғау туралы прокурор күшін жойған қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері прокурордың Комитеттің аумақтық органына ұсынған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
26-бағанда үстіміздегі есептік кезеңде істі тоқтату жөніндегі заңсыз және негізсіз қаулылардың күшін жою туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері прокурордың Комитеттің аумақтық органына ұсынған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
26-бағаннан алынған 27-бағанда прокурор істі тоқтату туралы заңсыз қаулының күшін жойғаннан кейін ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.
28-бағанда үстіміздегі есептік кезеңде қылмыстық істі қысқарту жөніндегі заңсыз және негізсіз қаулылардың күшін жою туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері прокурордың Комитеттің аумақтық органына ұсынған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
28-бағаннан алынған 29-бағанда прокурор істі қысқарту туралы заңсыз қаулының күшін жойғаннан кейін ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.

Сведения граф 26-29 должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, выставленных прокурорами в территориальный орган Комитета.
35. В графе 30 учитываются дела, возбужденные прокурором в связи с отменой постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела. В эту графу не включаются материалы, постановления по которым были отменены без возбуждения прокурором уголовного дела.
Из графы 30 в графе 31 указываются дела, направленные в суд в порядке статей 284289514 УПК РК. В это число включаются данные о направленных в суд делах, которые были возбуждены в предыдущих отчетных периодах (например, в прошлом году).
Данные граф 30 и 31 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.
В графе 32 указывается количество отмененных постановлений об отказе с направлением на дополнительную проверку. Из графы 32 в графу 33 выделяются вновь возбужденные уголовные дела после отмены прокурором незаконного постановления о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку. Из графы 33 в графе 34 выделяются дела, направленные в суд после вновь возбужденных уголовных дел.
36. Остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 35.
В графе 36 отражается количество присоединенных уголовных дел. При этом прекращенные по реабилитирующим основаниям соединенные уголовные дела подлежат исключению из данной графы. А в случае передачи соединенного дела из одного органа в другой по подследственности со снятием с учета, то передавший орган исключает соединенные дела из графы 36, а принявший орган повторно отражает их в данной графе своего отчета.
4. Формирование раздела 2 отчета формы № 1-ЭТ
«Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные
с экстремизмом и террористической деятельностью»
37. Раздел 2 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) указанными в графе «А» раздела.
В графе 1 отражаются данные о лицах, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В графе 2 из графы 1 выделяется количество лиц, привлеченных к уголовной ответственности.
Из графы 1 в графах 3 - 29 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: лиц, ранее совершавших преступления, в том числе преступлений, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью, несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства, распределение их по возрастным группам, роду занятий и образованию.

26-29-бағандардың мәліметтері прокурордың Комитеттің аумақтық органына қойған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
35. 30-бағанда қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылардың күшін жоюға байланысты прокурордың қозғаған істері ескеріледі. Бұл бағанға прокурордың қылмыстық істі қозғамастан қаулылардың күшін жойған материалдары қосылмайды.
30-бағаннан алынған 31-бағанда ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген істер көрсетіледі. Бұл санға өткен есептік кезеңдерде қозғалған сотқа жіберілген істер туралы мәліметтер қосылады (мысалы, өткен жылы).
30 және 31-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0, 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.
32-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы бас тарту туралы күші жойылған қаулылардың саны көрсетіледі. 32-бағаннан алынған 33-бағанға прокурордың қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы заңсыз қаулысының күшін жойғаннан кейін қайта қозғалған қылмыстық істер ерекшеленеді. 33-бағаннан алынған 34-бағанда қайта қозғалған қылмыстық істерден кейін сотқа жіберілген істер ерекшеленеді.
36. Есептік кезеңнің аяғында іс жүргізу шешімі қабылданбаған істердің қалдығы 35-бағанда көрсетіледі.
36-бағанда біріктірілген қылмыстық істердің саны бейнеленеді. Соның ішінде ақтау негіздері бойынша қысқартылып қосылған қылмыстық істер бұл бағаннан алып тастауға жатады. Біріктірілген істі бір органнан екіншісіне есептен шығару арқылы соттылығына қарай берген жағдайда берген орган біріктірілген істерді 36-бағаннан алып тастайды, ал қабылдаған орган өз есебінің аталған бағанында қайта бейнелейді.
4. «Экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 2-бөлімін қалыптастыру
37. № 1-ЭТ нысанды есептің 2-бөлімі экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 2-бағанда қылмыстық жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны ерекшеленеді.
1-бағаннан алынған 3-18-бағандарда қылмыс жасаған тұлғалардың жеке санаттарының есебі ерекшеленеді: бұрын қылмыс жасаған, соның ішінде экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасаған тұлғалар, кәмелетке толмағандар, әйелдер, Қазақстан, ТМД азаматтары, шетел азаматтары, азаматтығы жоқ тұлғалар, оларды жас мөлшері, кәсіп түрі, білімі бойынша орналастыру.

5. Формирование раздела 3 отчета формы № 1-ЭТ
«Сведения об изъятии экстремистских материалов, оружия,
боеприпасов и взрывчатых веществ»
38. В данном разделе отражаются сведения об изъятии экстремистских материалов по возбужденным уголовным делам, отказным материалам и по делам об административных правонарушениях.
Раздел отчета состоит из таблицы А «Сведения об изъятии экстремистских материалов» и Б «Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам, связанным с террористической деятельностью».
В строках таблицы А отражаются сведения о наименованиях изъятых экстремистских материалов.
39. В графе 1 отражается общее количество изъятых экстремистских материалов.
В графе 2 из графы 1 выделяется количество изъятых экстремистских материалов по возбужденным уголовным делам, в графе 3 - по отказным материалам.
В строках таблицы Б отражаются сведения о наименовании изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
В графе 1 отражается общее количество изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам.
6. Формирование раздела 4 отчета формы № 1-ЭТ
«Надзор за применением законов при постановлении судебных актов
по уголовным делам, связанным с экстремизмом
и террористической деятельностью»
40. Данный раздел содержит сведения по надзору за применением законов при постановлении судебных актов по уголовным делам, связанным с экстремизмом и террористической деятельностью. Учет дел ведется на основании вынесенного приговора.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями УК РК, указанными в графе «А» раздела.
41. В графе 1 указывается общее число дел, рассмотренных судами первой инстанции по которым участие прокурора в главном судебном разбирательстве в качестве государственного обвинителя обязательно, в графе 2 - число лиц по ним. В графах 3-4 - из них количество вынесенных оправдательных приговоров (в делах и лицах). В графах 5-6 - с вынесением обвинительного приговора.
В графах 7-8 - с прекращением дела (в делах и лицах).
В графах 9-10 отражается количество постановлений, направленных для дополнительного расследования (в делах и лицах).
42. В графе 11 указывается общее число дел, рассмотренных судами апелляционной инстанции, в графе 12 - число лиц по ним.
Графы 13, 14 и 15 учитывают внесенные, рассмотренные и удовлетворенные судами протесты прокурора (в лицах), принесенные в апелляционном порядке на приговоры судов 1 инстанции. Из графы 15 в графах 16-18 отражаются сведения об удовлетворенных протестах. При этом в графе 16 выделяются протесты об отмене приговора, в графе 17 - об изменении приговора, в графе 18 - с прекращением дела.

5. «Экстремистік материалдарды, қаруларды, оқ-дәрілер мен жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 3-бөлімін қалыптастыру
38. Бұл бөлімде қозғалған қылмыстық істер, бас тарту материалдары бойынша және әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істер бойынша экстремистік материалдарды алып қою туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің бөлімі «Экстремистік материалдарды алып тастау туралы мәліметтер» А кестесінен және «Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды алу туралы мәліметтер (террорлық әрекетке байланысты қылмыс істер бойынша)» Б кестесінен тұрады.
«А» кестесінің жолдарында алып қойылған экстремистік материалдардың атаулары туралы мәліметтер бейнеленеді.
39. 1-бағанда алып қойылған экстремистік материалдардың жалпы саны бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 2-бағанда қозғалған қылмыстық істер бойынша, 3-бағанда бас тарту материалдары бойынша алып қойылған экстремистік материалдардың саны ерекшеленеді.
Б кестесінің жолдарында алып қойылған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың атауы туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істер бойынша алып қойылған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың жалпы саны бейнеленеді.
6. «Экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету кезіндегі заңдардың қолданылуын қадағалау» № 1-ЭТ нысанды есептің 4-бөлімін қалыптастыру
40. Бұл бөлім экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету кезіндегі заңдардың қолданылуын қадағалау жөніндегі мәліметтерден тұрады. Істерді есепке алу шығарылған үкімнің негізінде жүргізіледі.
Жолдарда бөлімнің «А» бағанында көрсетілген ҚР ҚК баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
41. 1-бағанда басты сот талқылауына прокурордың мемлекеттік айыптаушы ретінде қатысуы міндетті болған бірінші сатылы соттардың қарастырған істерінің жалпы саны, 2-бағанда солар бойынша адамдардың саны көрсетіледі. Солардың ішінен 3-4-бағандарда шығарылған ақтау үкімдерінің (істер мен тұлғалар бойынша) саны, 5-6-бағандарда айыптау үкімін шығару арқылы саны көрінеді.
7-8-бағандарда істі қысқарту арқылы (істер мен адамдар бойынша).
9-10-бағандарда қосымша тергеуге жіберілген қаулылардың саны бейнеленеді (істер мен тұлғалар бойынша).
42. 11-бағанда апелляциялық сатылы соттардың қараған істерінің жалпы саны, 12-бағанда солар бойынша адамдардың саны көрсетіледі.
13, 14 және 15 бағандарда 1 сатылы соттардың үкімдеріне апелляциялық тәртіпте келтірілген соттар қараған және қанағаттандырған прокурордың наразылықтары (тұлғалар бойынша) ескеріледі. 15 бағаннан 16-18-бағандарда қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді. Бұл ретте 16-бағанда үкімнің күшін жою туралы, 17-бағанда үкімнің өзгеруі туралы, 18-бағанда істі қысқарту туралы наразылықтар ерекшеленеді.

Графы 19-26 таблицы, аналогичны заполнению граф 11-18, только по показателям судов кассационной инстанции.
В графе 27 указывается общее число дел, рассмотренных судами надзорной инстанции, в графе 28 - число лиц по ним.
В графе 29-31 учитываются внесенные, рассмотренные и удовлетворенные судами протесты (в лицах) на приговоры суда, вступившие в законную силу.
Из графы 31 в графах 32, 33 отражаются сведения об удовлетворенных протестах. При этом в графе 32 выделяются протесты об отмене приговора, а в графе 33 - об изменении приговора.
7. Формирование раздела 5 отчета формы № 1-ЭТ
«Сведения о лицах, осужденных за совершение преступлений,
связанных с экстремизмом и террористической деятельностью»
43. Раздел 5 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о лицах, осужденных за совершение преступлений, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью.
44. В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями УК РК, указанными в графе «А» раздела 5.
В графах 1, 2, 3, 4 отражаются сведения о числах лиц, дела которых прекращены судом первой инстанции и в апелляционном порядке, в том числе за отсутствием состава или события преступления или недоказанностью обвинения, по амнистии, по другим основаниям.
45. В графе 5 соответственно, указывается число невменяемых лиц, к которым применены принудительные меры медицинского характера.
В графах 6,7 указываются число оправданных, осужденных лиц.
В графах 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 отражаются меры наказания, предусмотренные подпунктами и), е), ж), а), г), б), к) части 1 статьи 39 УК РК.
Данный раздел составляется на основании сведений на подсудимого (осужденного) ЕИАС СО РК.
Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 составляются из пункта 14 «Сведения о приговоре (постановлении) суда».
Графы 8 - 14 составляются из пункта 16 «Основные меры наказания».
8. Формирование раздела 6 отчета
формы № 1-ЭТ «Сведения о правонарушениях, связанных
с экстремизмом и террористической деятельностью»
46. Таблица А (по делам) раздела 6 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за законностью административного производства по делам о правонарушениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КРКоАП).
47. В графе 1 указывается количество административных дел, изученных в ходе проверок. Данные в этой графе учитываются при наличии постановления о производстве проверки, справки о ее результатах, в которой отражается количество изученных административных дел.
Проверка по изучению дел об административных правонарушениях в судах производится прокурором после вынесения постановления о производстве проверки в связи с:

Есептің 19-26-бағандары 11-18 бағандардың толтырылуына тек кассациялық сатылы соттардың көрсеткіштері бойынша ғана ұқсас.
27-бағанда қадағалау сатылы соттардың қараған істерінің жалпы саны, 28-бағанда солар бойынша адамдардың саны көрсетіледі.
29-31 бағандарда заңды күшіне енген соттардың үкімдеріне соттар енгізген, қараған және қанағаттандырған наразылықтар (тұлғалар бойынша) ескеріледі.
31-бағаннан 32, 33 бағандарда қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді. Бұл ретте 32-бағанда үкімнің күшін жою туралы, ал 33-бағанда үкімнің өзгеруі туралы наразылықтар бейнеленеді.
7. «Экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасағаны үшін сотталған тұлғалар туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 5-бөлімін қалыптастыру
43. № 1-ЭТ нысанды есептің 5-бөлімі экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасағаны үшін сотталған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
44. Жолдарда 5-бөлімнің «А» бағанында көрсетілген ҚР ҚК баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1, 2, 3, 4-бағандарда істерін бірінші сатылы соттар және апелляциялық тәртіпте қысқартқан, соның ішінде қылмыс құрамының не оқиғасының болмауымен немесе айыптаудың дәлелденбеуімен, рақымшылдық бойынша, өзге де негіздер бойынша тұлғалардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді.
45. 5-бағанда медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған есуастардың саны көрсетіледі.
6, 7-бағандарда ақталған, сотталған тұлғалардың саны көрсетіледі.
8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарда ҚР ҚК 39-бабы 1-бөлімі и, е, ж, а, г, б-тармақшаларымен қаралған жазалау шаралары бейнеленеді.
Бұл бөлім ҚР СО БАТЖ сотталушыға (сотталған адамға) мәлімет негізінде құрылады.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-бағандар «Сот үкімі (қаулысы) туралы мәліметтер» 14-тармағынан құрылады.
8-14-бағандар «Жазалаудың негізгі шаралары» 16-тармағынан құрылады.
8. «Экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 6-бөлімін қалыптастыру
46. № 1-ЭТ нысанды есептің 6-бөлімнің А кестесі (істер бойынша) экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша әкімшілік іс жүргізу заңдылығын прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБК) баптарына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
47. 1-бағанда тексеру барысында зерделенген әкімшілік материалдардың саны көрсетіледі. Бұл бағандағы мәліметтер тексеруді жүзеге асыру туралы қаулы, қаралған әкімшілік материалдардың саны бейнеленетін оның нәтижелері туралы анықтама бар болған кезде ескеріледі.
Соттарда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы материалдарды қарастыру бойынша тексерулерді мыналармен байланысты тексеру жүргізу туралы қаулы шығарылғаннан кейін прокурор жүзеге асырады:

1) планом работы;
2) заявлением, жалобой, сообщениями и другими данными о нарушениях законодательства;
3) непосредственным выявлением признаков нарушения законодательства;
4) поручениями или запросами вышестоящего прокурора.
48. В графе 2 отражается количество возбужденных уголовных дел по результатам изучения дел об административных правонарушениях.
Учет в данной графе ведется при наличии постановления прокурора о возбуждении уголовного дела и выставления в территориальные органы карточки по форме № 1.0, согласно приказу ГП РК № 122.
49. В графе 3 отражается количество прекращенных прокурором административных производств в ходе изучения им дел об административных правонарушениях.
Основанием для учета данных в графе 3 является постановление прокурора о прекращении административного производства.
50. В графе 4 показывается количество удовлетворенных протестов прокурора на акты суда, рассматривающего дела об административных правонарушениях.
Данные в графе 4 отражаются при наличии письменного сообщения об удовлетворении протеста прокурора с приобщением подтверждающих копий документов.
В графе 5 показывается количество освобожденных лиц в результате проверки законности административного задержания лиц.
Данные в графе 5 отражаются при наличии постановлений о назначении проверок и об освобождении задержанных лиц, справок о результатах проверок, иных актов прокурорского реагирования с соответствующими положительными ответами на них.
В графе 6 отражается количество рассмотренных представлений прокурора, внесенных им по результатам проверок законности административного производства.
В графе 7 отражается количество наказанных по ним лиц.
Данные в графах 6 и 7 заносятся при наличии письменного сообщения о рассмотрении представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности с приложением копий документов, подтверждающих наложение взыскания на конкретное лицо.
51. Таблица Б раздела 6 содержит сведения о лицах, совершивших административные правонарушения в отчетном периоде, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности.
В графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства.
9. Формирование раздела 7 отчета
формы № 1-ЭТ «Сведения о состоянии прокурорского
надзора за противодействием экстремизму и борьбой
с террористической деятельностью»

1) жұмыс жоспарымен;
2) өтініштер, шағымдар, хабарламалар және заңдардың күшін жойғаны туралы басқа да мәліметтермен;
3) заңдардың күшін жойған белгілерін тікелей табумен;
4) жоғары тұрған прокурордың тапсырмасымен немесе сұранымымен.
48. 2-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді зерделеу нәтижесі бойынша қозғалған қылмыстық істердің саны бейнеленеді.
Осы бағандағы есепке алу прокурордың қылмыстық істі қозғау туралы қаулысы болған жағдайда және ҚР БП № 122 бұйрығына сәйкес № 1.0 нысанды карточканы аумақтық органдарға қойған жағдайда жүргізіледі.
49. 3-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді зерделеу барысында прокурор қысқартқан әкімшілік іс жүргізудің саны бейнеленеді.
3-бағандағы мәліметтерді есепке алу үшін прокурордың әкімшілік іс жүргізуді қысқарту туралы қаулысы негіз болып табылады.
50. 4-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарайтын сот актілеріне прокурордың қанағаттандырылған наразылықтарының саны көрінеді.
4-бағандағы мәліметтер құжаттардың расталған көшірмелерін қатыстыру арқылы прокурордың наразылығын қанағаттандыру туралы жазбаша хабарлама бар болған жағдайда бейнеленеді.
5-бағанда тұлғаларды әкімшілік тұтқынға алу заңдылығын тексеру нәтижесінде босатылған тұлғалардың саны көрінеді.
5-бағандағы мәліметтер тексеру тағайындау және ұсталған тұлғаларды босату туралы қаулының, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және соларға тиісті оң жауап беретін өзге де прокурорлық ықпал ету актілері бар болған жағдайда бейнеленеді.
51. 6-бағанда әкімшілік іс жүргізу заңдылығын тексеру нәтижелері бойынша енгізген прокурордың қарастырған ұсыныстарының саны көрсетіледі.
7-бағанда солар бойынша жазаланған тұлғалардың саны бейнеленеді.
6 және 7-бағандардағы мәліметтер прокурордың ұсыныстарын қарау және нақты тұлғаға жаза салуды растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса беру арқылы заңдардың бұзылғандығын жою бойынша қабылданған шаралар туралы жазбаша хабарлама бар болғанда енгізіледі.
6-бөлімнің Б кестесі экстремизмге және террорлық әрекетке байланысты есептік кезеңде әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
1-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағаннан алынған 2-7-бағандарда кәмелетке толмағандардың, әйелдердің, Қазақстан, ТМД азаматтарының, шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың саны бейнеленеді.
9. «Экстремизмге қарсы әрекет жасауды және террорлық әрекетке қарсы күресті прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтер» № 1-ЭТ нысанды есептің 7-бөлімін қалыптастыру

52. Раздел 7 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за противодействием экстремизму и борьбой с террористической деятельностью.
В строке 1 показывается общее количество проведенных прокурором проверок применения законодательства по борьбе с экстремизмом и террористической деятельностью.
Проверка применения законодательства проводится прокурором после вынесения постановления о производстве проверки согласно пункту 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре» (далее - Закон).
Количество проверок исчисляется в зависимости от формулировки задачи, которая ставилась перед проверкой (формулировка в плане работы, задании вышестоящего прокурора) и указана в постановлении о назначении проверки.
Если ставилась задача проверить применение законодательства в определенном ведомстве и в связи с этим проверка проводилась не только в головной организации, но и в подчиненных подразделениях, то она учитывается, как один акт.
В случае самостоятельной проверки в каждом из этих подразделений они учитываются как отдельные (самостоятельные) проверки.
Если проверка проведена нижестоящей прокуратурой, а надзорный акт в силу неправомочности этого органа принесен вышестоящей прокуратурой, то проверка учитывается в отчете той прокуратуры, которая фактически ее провела, а акт прокурорского реагирования в отчете того органа, который его принес.
53. Данные в строке 1 учитываются при наличии постановления о производстве проверки и справки о ее результатах, либо вместо справки о результатах проверки акта прокурорского надзора, вынесенного по итогам данной проверки.
54. В строке 2 отражается количество выявленных при проверках нарушений законов. Основанием для учета показателя в этой строке служат акты прокурорского реагирования, а также справки о результатах проверки, в которых показываются выявленные нарушения законности.
55. В строке 3 отражается количество исполненных в течение отчетного периода предписаний об устранении нарушений закона независимо от времени направления их прокурором которые учитываются на основании письменного сообщения об исполнении предписания органом или должностным лицом, допустившими нарушение закона, либо органом или должностным лицом, правомочными устранить это нарушение.
56. В строке 4 отражаются сведения об удовлетворенных протестах, учитываемых на основании письменного сообщения об исполнении требований прокурора об отмене незаконного акта либо приведения его в соответствие с Конституцией и законами, а также прекращении незаконного действия должностного лица и восстановлении нарушенного права.
В строке 5 учитывается количество рассмотренных в отчетном периоде с принятием мер по устранению нарушений (независимо от времени их внесения) представлений.
Основанием для учета в этой строке являются письменные сообщения должностных лиц или органов о результатах рассмотрения представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности.

52. 7-бөлім экстремизмге қарсы әрекет жасауды және террорлық әрекетке қарсы күресті прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтерден тұрады.
1-жолда экстремизмге және террорлық әрекетке қарсы күрес бойынша заңдардың қолданылуына прокурордың жүргізген тексерулерінің жалпы саны көрінеді.
Заңдардың қолданылуын тексеруді «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі - Заң) 5-бабының 2-тармағына сәйкес тексеру жүргізу туралы қаулы шығарған прокурор жүргізеді.
Тексеру саны тексерудің алдына қойылған және тексеру тағайындау туралы қаулыда көрсетілген тапсырманың құрылуына байланысты (жоғары тұрған прокурор жұмысының, тапсырмасының жоспарындағы құрылу) есептеледі.
Егер белгілі бір ведомствода заңдардың қолданылуын тексеру тапсырмасы қойылған болса және сонымен байланысты тексеру тек басты ұйымда ғана емес, сонымен қатар қарамағындағы бөлімшелерінде де жүргізілген болса, ол бір акт ретінде ескеріледі. Осы бөлімшелердің әрқайсысында өз бетінше тексеру жүргізілген жағдайда олар жеке (өз бетінше) тексеру ретінде ескеріледі.
Егер тексеруді төмен тұрған прокуратура жүргізсе, ал қадағалау актісін осы органның құқық өкілеттігі болмаған жағдайда жоғары тұрған прокуратура берген болса, тексеру шын мәнінде оны жүргізген прокуратураның есебінде, ал прокурорлық ықпал ету актісі оны берген органның есебінде ескеріледі.
53. 1-жолдағы мәліметтер тексеру жүргізу туралы қаулы және оның нәтижелері туралы анықтама, не тексеру нәтижелері туралы анықтаманың орнына осы тексерудің қорытындылары бойынша шығарылған прокурорлық қадағалау актісі бар болған жағдайда ескеріледі.
54. 2-жолда тексеру кезінде табылған заң бұзушылықтардың саны бейнеленеді. Бұл жолдағы көрсеткішті есепке алу үшін прокурорлық ықпал ету актілері, сондай-ақ табылған заңдардың бұзылғандығы көрінетін тексеру нәтижелері туралы анықтамалар негіз болады.
55. 3-жолда прокурор жіберген уақытқа қарамастан заң бұзушылықтарды жою туралы есептік кезеңнің ішінде орындалған ұйғарымдардың саны бейнеленеді, олар заң бұзушылық жасаған органның немесе лауазымды тұлғаның, не осы бұзушылықты жоюға құқығы бар органның немесе лауазымды тұлғаның ұйғарымды орындау туралы жазбаша хабарламасының негізінде ескеріледі.
56. 4-жолда заңсыз актінің күшін жою не оны Конституциямен және заңдармен сәйкес келтіру туралы, сондай-ақ лауазымды тұлғаның заңсыз әрекеттерін қысқарту және бұзылған құқығын қайта орнату туралы прокурордың талаптарын орындау жөніндегі жазбаша хабарламаның негізінде ескерілетін қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
5-жолда бұзушылықтарды жою бойынша (олардың шығарылған уақытына қарамастан) шаралар қабылдау арқылы есептік кезеңде қаралған ұсыныстардың саны ескеріледі.
Бұл жолда есепке алуға прокурордың ұсыныстарын қарастыру нәтижелері және заңдардың бұзылғандығын жою бойынша қабылданған шаралар туралы лауазымды тұлғалардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары болып табылады.

57. В строке 6 показывается количество заявлений прокурора, удовлетворенных судом в порядке статьи 23 Закона. Количество признанных по ним организаций экстремистскими или террористическими отражается в строке 7.
58. Из строки 6 в строках 8 и 9 учитывается количество удовлетворенных судом заявлений прокурора, внесенных в порядке статей 8 Закона Республики Казахстан «О противодействии экстремизму» (строка 8) и 21 Закона Республики Казахстан «О противодействии терроризму» (строка 9).
В строке 10 учитываются разъяснения закона в порядке статьи 26 Закона, направленные прокурорами органу или должностному лицу, либо гражданину, при наличии достаточных оснований полагать, что незнание или неправильное понимание законов может повлечь его ненадлежащее применение.
Учет в строке 10 ведется на основании письменного разъяснения Закона со ссылкой на указанную норму Закона. При этом разъяснение закона как акт прокурорского надзора следует отличать от письменного ответа разъяснительного характера на обращения граждан и юридических лиц.
59. В строке 11 отражается количество отмененных и измененных незаконных правовых актов по всем мерам прокурорского реагирования (протесты, предписания, представления, удовлетворенные заявления в порядке статьи 23 Закона и другие акты прокурорского надзора).
Из этого числа в строке 12 учитываются нормативные правовые акты, измененные и отмененные в результате проверок. Данные в строках 11 и 12 учитываются на основании письменного сообщения о рассмотрении и исполнении требований прокурора об отмене или изменении незаконных актов и копии документов, подтверждающих эти факты.
60. Из строки 13 «Количество лиц, привлеченных к ответственности» в строках 14 и 15 отражаются количество лиц привлеченных к дисциплинарной и административной ответственности по постановлениям и представлениям прокуратуры.
Учет в строках 13-15 ведется при наличии письменных сообщений должностных лиц или органов о привлечении виновных к соответствующей ответственности с приложением подтверждающих документов (приказов, постановлений и т.д.).
61. В строке 16 показывается количество уголовных дел, возбужденных прокурором по результатам проверок, в строке 17 количество дел, направленных в суд и в строке 18 - по ним осуждено лиц.
Учет в строках 16-17 ведется при наличии постановления прокурора о возбуждении уголовного дела по материалам проверки, сопроводительного письма о направлении дела в суд.
При этом следует учесть, что остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 30 таблицы Б (по делам) раздела 1 «Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью» отчета.
Далее, эта цифра переходит в графу 1 данной таблицы следующего года и остается неизменным в период всего отчетного года. В последующем, в случае направления их в суд в отчетном периоде, его результат будет отражаться в указанной таблице отчета, где указывается количество уголовных дел, направленных в суд.

57. 6-жолда Заңның 23-бабы тәртібінде сот қанағаттандырған прокурор өтінішінің саны көрінеді. Солар бойынша экстремистік немесе террористік деп танылған ұйымдардың саны 7-жолда бейнеленеді.
58. 6-жолдан алынған 8 және 9-жолдарда «Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы тәртібінде (8-жол), «Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабының (9-жол) тәртібінде сот қанағаттандырған прокурор өтінішінің саны көрінеді.
10-жолда заңдарды білмеу немесе теріс түсіну оның теріс қолданылуына апарып соқтыратынына жетелейтін жеткілікті негіздер бар болғанда прокурорлардың Заңның 26-бабының тәртібінде органға немесе лауазымды тұлғаға, не азаматқа жіберген заң түсіндірулері ескеріледі.
10-жолдағы есеп Заңның көрсетілген нормасына сілтеме жасау арқылы Заңды жазбаша түсіндіру негізінде жүргізіледі. Соның ішінде прокурорлық қадағалау актісі ретіндегі заңды түсіндіруді азаматтардың және заңды тұлғалардың жүгінулеріне түсіндіру сипатындағы жазбаша жауаптан ажырата білу қажет.
59. 11-жолда прокурорлық ықпал етудің барлық шаралары бойынша күші жойылған және өзгертілген заңсыз құқықтық актілердің саны бейнеленеді (наразылықтар, ұйғарымдар, ұсыныстар, Заңның 23-бабының тәртібінде қанағаттандырылған өтініштер және өзге де прокурорлық қадағалау актілері).
Осылардың ішінен 12-жолда тексеру нәтижесінде өзгертіліп, күші жойылған нормативтік құқықтық актілер ескеріледі. 11 және 12-жолдардағы мәліметтер заңсыз актілердің күшін жою немесе өзгерту туралы прокурор талаптарын және осы деректерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қарап, орындау туралы жазбаша хабарламаның негізінде ескеріледі.
60. 13-жолдан «жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны» 14 және 15-жолдарда тәртіптік және әкімшілік жауаптылыққа прокуратураның қаулылары мен ұсыныстары бойынша тартылған тұлғалардың саны көрінеді.
13-15-жолдардағы есепке алу растайтын құжаттарды (бұйрықтарды, қаулыларды және т.б.) қоса беру арқылы айыпты адамдарды тиісті жауаптылыққа тарту туралы лауазымды тұлғалардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары бар болған жағдайда жүргізіледі.
61. 16-жолда тексеру нәтижелері бойынша прокурордың қозғаған қылмыстық істерінің саны, 17-жолда сотқа жіберілген істердің саны және 18-жолда солар бойынша сотталған тұлғалардың саны көрінеді.
16-17-жолдардағы есеп тексеру, істің сотқа жіберілгендігі туралы ілеспе хат материалдары бойынша қылмыстық іс қозғау туралы прокурордың қаулысы бар болғанда жүргізіледі.
Соның ішінде есептік кезеңнің аяғында іс жүргізу шешімі қабылданбаған істердің қалдығы есептің «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыстар туралы мәліметтер» 1-бөлімі Б кестесінің (істер бойынша) 30-бағанында көрсетіледі.
Бұдан әрі бұл сан келесі жылдың осы кестесінің 1-бағанына өтіп, бүтіндей есептік жылдың кезеңінде өзгеріссіз қалады. Кейіннен олар есептік кезеңде сотқа жіберілген жағдайда оның нәтижелері сотқа жіберілген қылмыстық істердің саны көрсетілетін есептің көрсетілген кестесінде бейнеленетін болады.

10. Формирование раздела 8 отчета формы № 1-ЭТ
«Надзор за законностью ареста, задержания подозреваемых в
совершении преступлений, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью»
62. Раздел 8 отчета формы № 1-ЭТ содержит сведения о лицах, задержанных в порядке со статьи 132 УПК РК, избрании в отношении них меры пресечения и освобождении в порядке статьи 136 УПК РК.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК, указанными в графе «А» раздела.
63. В графе 1 указывается общее количество задержанных лиц по подозрению в совершении преступления, связанные с экстремизмом, террористической деятельностью. В том числе, в графе 2 учитываются лица, в отношении которых применена мера пресечения в виде ареста.
64. В графах 3-7 отражаются сведения об освобожденных лицах с распределением их по процессуальным основаниям.
65. Сведения об иных мерах пресечения распределяются в графах 8-12.

10. «Экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасағаны үшін күдіктілерді тұтқындау, ұстау заңдылығын қадағалау» № 1-ЭТ нысанды есептің 8-бөлімін қалыптастыру
62. № 1-ЭТ нысанды есептің 8-бөлімі ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған тұлғалар, соларға қатысты бұлтартпау шараларын таңдау және ҚР ҚІЖК 136-бабының тәртібінде босату туралы мәліметтерден тұрады.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің «А» бағанында көрсетілген ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
63. 1-бағанда экстремизмге, террорлық әрекетке байланысты қылмыс жасағаны үшін ұсталған күдікті тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі. Соның ішінде 2-бағанда тұтқындау түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған тұлғалар ескеріледі.
64. 3-7-бағандарда іс жүргізу негіздері бойынша бөліп тарату арқылы босатылған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
65. Басқа да бұлтартпау шаралары туралы мәліметтер 8-12-бағандарға бөлініп таратылған.