Об утверждении формы отчета об инвентаризации парниковых газов
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 10 мая 2012 года № 145-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2012 года № 7692. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 15 мая 2013 года № 123-Ө.
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 15.05.2013 № 123-Ө (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Форму отчета об инвентаризации парниковых газов.
2. Департаменту низкоуглеродного развития обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации и последующее опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Утверждена
приказом Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 10 мая 2012 года № 145-ө
форма
Отчет об инвентаризации парниковых газов
1. Полное наименование организации ____________________________
2. Юридический адрес организации ______________________________
3. Номер квоты на выбросы парниковых газов ____________________
4. Номер сертификата на выбросы парниковых газов ______________
5. Вид деятельности, по которому осуществляется квотирование выбросов парниковых газов ___________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Ответственное лицо по отчету об инвентаризации парниковых
газов _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Контактные данные ответственного лица ______________________
_____________________________________________________________________
8. Отчетный год _______________________________________________
9. Фактический объем выбросов парниковых газов за отчетный период
№ установки
Наименование установки
Объем выбросов двуокиси углерода, тонн
Общий объем выбросов парниковых газов по
всем установкам в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
10. Использованные методики расчетов __________________________
_____________________________________________________________________
11. Коэффициенты, использованные для расчетов
№ уста-
новки
Наименование
установки
Фактический
объем
потребления
топлива, иной
деятельности,
являющейся
источником
выбросов
парниковых
газов
Коэффициенты, использованные для расчетов
Коэффициент
теплотворного
нетто-значения,
терраДжоуль на
тонну
Коэффициент
окисления (в
случае сжигания
топлива) либо
коэффициент
преобразования
(в случае
промышленных
процессов)
Коэффициент
выбросов
углерода, тонн на
терраДжоуль

Парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 145-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 4 маусымда № 7692 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 15 мамырдағы № 123-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 15.05.2013 № 123-ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысаны бекітілсін.
2. Төменкөміртекті даму департаментіне мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне осы бұйрықты ұсынуды қамтамасыз ету және кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жариялау.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік отыз  күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 10 мамырдағы № 145-ө
бұйрығымен бекітілген
нысан
Парниктік газдарды түгендеу туралы есеп
1. Ұйымның толық атауы _____________________________________________
2. Ұйымның заңды мекен-жайы ________________________________________
3. Парниктік газдар шығарындыларына квота нөмірі ___________________
4. Парниктік газдар шығарындыларына сертификат нөмірі ______________
5. Парниктік газдар шығарындыларын квоталау іске асырылатын қызмет
түрі _______________________________________________________________
6. Парниктік газдарды түгендеу бойынша есепке жауапты тұлға
____________________________________________________________________
7. Жауапты тұлғаның байланыстары ___________________________________
8. Есептік кезең ___________________________________________________
9. Есептік кезеңдегі парниктік газдар шығарындыларының нақты көлемі
Қондырғы №
Қондырғы атауы
Көміртегі қос қышқылы шығарындыларының көлемі, тонна
Көміртегі қос қышқылы тоннасы эквивалентіндегі барлық қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі
10. Қолданылған есептеу әдістемелері ______________________________
11. Есептеулер үшін қолданылған коэффициенттер ____________________
Қондырғы №
Қондырғы атауы
Парниктік газдар шығарындыларының көзі болып табылатын тұтынылған отын, өзге қызметтің нақты көлемі
Есептеулер үшін қолданылған коэффициенттер
Нетто мәніндегі жылу шығару коэффициенті, тоннасына терраДжоуль
Қышқылдану коэффициенті (отын жаққан жағдайда) немесе өзгерту коэффициенті (өнеркәсіптік процестер жағдайында)
Көміртегі шығарындылары коэффициенті, терраДжоульге тонна

12. Данные по средствам измерениям и их погрешностям (при
использовании метода измерений) _____________________________________
_____________________________________________________________________
13. Сведения по углеродным единицам (полученным, приобретенным,
отчужденным и переданным)
Вид углеродной
единицы
Полученные на
отчетный период
Приобретенные
за отчетный
период
Отчужденные
за отчетный
период
Переданные для
погашения квоты
за отчетный
период
Единицы квот
Единицы внутренних
сокращений выбросов
Всего
14. Подтверждена ______________________________________________
(название независимой аккредитованной организации)

12. Өлшеу құралдары және олардың дәлсіздіктері бойынша мәліметтер (өлшеу әдісін қолданғанда) __________________
13. Көміртектік бірліктер бойынша деректер (алынған, сатып алынған, иесіздендірілген және берілген)
Көміртегі бірлік түрі
Есептік кезеңге алынғандары
Есептік кезеңде сатып алынғандары
Есептік кезеңде иесіздендірілгендері
Есептік кезеңде квотаны өтеу үшін берілгендері
Квоталар бірліктері
Ішкі қысқарту бірліктері
Барлығы
14. ____________________________________________________ расталған.
(тәуелсіз аккредиттелген ұйымның атауы)