О представлении списка аффилиированных лиц акционерного общества
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 171. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2012 года № 7719. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 54
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.04.2015 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 67 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерные общества (за исключением стабилизационного банка) представляют в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - Комитет) списки своих аффилиированных лиц в соответствии с приложением к настоящему постановлению.
2. Списки аффилиированных лиц представляются акционерным обществом с сопроводительным письмом на бумажном и электронном носителях (электронные таблицы Excel-файл) по состоянию на 1 января, 1 апреля, 1 июля и 1 октября отчетного года в срок не позднее 31 января, 30 апреля, 31 июля и 31 октября отчетного года соответственно.
3. Комитет раскрывает информацию об аффилиированных лицах акционерного общества путем ее размещения на своем интернет-ресурсе либо по запросу заинтересованных лиц.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 272 «О представлении сведений об аффилиированных лицах акционерного общества» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3819);
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 74 «О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 272 «О представлении сведений об аффилиированных лицах акционерного общества» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4206);
3) пункт 2 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 5 августа 2009 года № 178 «О внесении дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам рынка ценных бумаг» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5778).

Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімін ұсыну туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 171 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 маусымда № 7719 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 54 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.04.2015 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 67-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Акционерлік қоғамдар (тұрақтандыру банкін қоспағанда) өздерінің үлестес тұлғаларының тізімдерін осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі – Комитет) ұсынсын.
2. Акционерлік қоғамдар үлестес тұлғалардың тізімдерін қағаз және электрондық тасымалдағыштағы (Excel-файлдағы электрондық кестелер) ілеспе хатпен есепті жылғы 1 қаңтардағы, 1 сәуірдегі, 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдай бойынша тиісінше есепті жылғы 31 қаңтардан, 30 сәуірден, 31 шілдеден және 31 қазаннан кешіктірмей ұсынады.
3. Комитет қоғамның үлестес тұлғалары жөніндегі ақпаратты оны Комитеттің интернет-ресурсында орналастыру арқылы не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша жария етеді.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Акционерлік қоғамның үлестес тұлғалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну туралы» 2005 жылғы 30 шілдедегі № 272 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3819 тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Акционерлік қоғамның үлестес тұлғалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну туралы» 2005 жылғы 30 шілдедегі № 272 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» 2006 жылғы 25 наурыздағы № 74 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4206 тіркелген);
3) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 5 тамыздағы № 178 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5778 тіркелген) 2-тармағының.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
Приложение к
постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 апреля 2012 года № 171
Список аффилиированных лиц акционерного общества «___» ______________
Дата и номер государственной регистрации
выпуска объявленных акций и/или замены
свидетельства о государственной регистрации
выпуска объявленных акций в соответствии с
данными государственного реестра эмиссионных
ценных бумаг
Дата, на которую представляется список
аффилиированных лиц
Физические лица
Фамилия Имя
Отчество
(при наличии)
Дата рождения*
Основания для
признания
аффилииро-
ванности**
Дата
появления
аффилииро-
ванности*
Примечания
1
2
3
4
5
6
Юридические лица
Полное
наименование
юридического
лица
Дата и номер
государственной
регистрации
юридического
лица, почтовый адрес и
фактическое место
нахождения
юридического лица*
Основания
для признания
аффилииро-
ванности**
Дата
появления
аффилииро-
ванности*
Примечания
1
2
3
4
5
6
Подпись руководителя/лица, его замещающего ____________________
(скреплена печатью общества)
Фамилия и инициалы руководителя
* Даты заполняются в формате день/месяц/год полностью цифрами, устанавливаются на основании информации, представленной акционерами и должностными лицами акционерного общества в порядке, установленном уставом акционерного общества.
** Необходимо сделать ссылку на соответствующий подпункт пункта 1 статьи 64 Закона Республики Казахстан «Об акционерных обществах», статью 2-1 Закона Республики Казахстан «О банках и банковской деятельности» (для банков второго уровня).

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 28 сәуірдегі
№ 171 қаулысына
қосымша
«___» ______________ акционерлік қоғамының үлестес тұлғаларының тізімі
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне сәйкес жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және/немесе жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру күні мен нөмірі
Үлестес тұлғалардың тізімі ұсынылатын күн
Жеке тұлғалар
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні*
Үлестестілігін тануға арналған негіздер**
Үлестестілігі пайда болған күн*
Ескертулер
1
2
3
4
5
6
Заңды тұлғалар
Заңды тұлғаның толық атауы
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу күні мен нөмірі, заңды тұлғаның почта мекенжайы және нақты орналасқан орны*
Үлестестілігін тануға арналған негіздер**
Үлестестілігі пайда болған күн *
Ескертулер
1
2
3
4
5
6
Басшының/оның орнындағы адамның қолы ____________________________
(қоғамның мөрімен бекітілген)
Басшының аты-жөні
* Күндер жылы/күні/айы форматында толық цифрлармен толтырылады, қоғамның акционерлері және лауазымды тұлғалары қоғамның жарғысында белгіленген тәртіппен ұсынылған мәліметтер негізінде айқындалады.
** «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабы 1-тармағының тиісті тармақшасына, «Банктер және банк қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2-1-бабына (екінші деңгейдегі банктер үшін) сілтеме жасау қажет.