Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 438. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2012 года № 7998. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 227
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.06.2014 № 227 вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях».
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра М. Орунханова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И. о. Министра                             Б. Жумагулов
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 24 сентября 2012 года № 438
Регламент оказания государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального образования, высших учебных
заведениях»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и со Стандартом государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях» (далее – Стандарт), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».

"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 438 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қазанда № 7998 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 227 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 17.06.2014 № 227 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында білім алушыларға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.К. Орынхановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                                  Б. Жұмағұлов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 438 бұйрығымен бекітілген
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында білім алушыларға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында білім алушыларға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленген.

2. Организации, выдающие направление на предоставление места в общежитии – организации технического и профессионального образования (далее - ТиПО) и высшие учебные заведения (далее – вуз).
3. Государственная услуга предоставляется организациями ТиПО и вузами.
4.Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
6. Заявитель – граждане Республики Казахстан, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, и лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан.
7. Структурно-функциональные единицы – ответственные лица организации образования, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
8. Формой завершения оказываемой государственной услуги является направление, выдаваемое ТиПО и вузами на бумажном носителе о предоставлении места в общежитии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах организаций ТиПО и вузов.
11. Получение государственной услуги предоставляется при предоставлении полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
12. Предоставление места в общежитиии обучающимся включает в себя:
1) рассмотрение заявления и проверка представленных документов на соответствие;
2) осуществление проверки представленных материалов;
3) рассмотрение документов руководством организаций ТиПО и вуза и выдача направления на предоставление места в общежитии либо подготовка мотивированного ответа об отказе в письменном виде.
13. Отказ в приеме документов, поступающих на рассмотрение, не допускается.
14. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 7-ми (семи) календарных дней.
15. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) непредставления полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта;

2. Жатақханадан орын ұсынатын жолдама беретін ұйымдар – техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ТжКБ) және жоғары оқу орындары (бұдан әрі – ЖОО).
3. Мемлекеттік қызметті ТжКБ және ЖОО көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақсан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 4-бабының 9-тармағына сәйкес көрсетіледі.
6. Өтініш беруші – Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтін ұлты қазақ тұлғалар.
7. Құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы білім беру ұйымының жауапты тұлғасы (бұдан әрі - ҚФБ).
8. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны ТжКБ және ЖОО-ның жатақханасынан орын беру немесе орын беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз түрінде берілген жолдамасы болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет мынадай тәртіппен көрсетіледі: демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс уақыты: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек бойынша жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу мен жедел қабылдау мәселелері қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ТжКБ және ЖОО-ның интернет-ресурстарында орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 11-тармағына көрсетілген қажетті құжаттардың толық пакеті ұсынылған жағдайда көрсетіледі.
12. Білім алушыларға жатақханадан орын беру төмендегілерді қамтиды:
1) өтінішті қарастыру және ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексеру;
2) ұсынылған материалдарды тексеруді жүзеге асыру;
3) ТжКБ ұйымдарының және ЖОО басшылығының құжаттарды қарауы және жатақханадан орын ұсынуға жолдама беру немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты дайындау.
13. Қарастыруға келіп түсетін құжаттарды қабылдамауға жол берілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 7 күннен аспайды.
15. Аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тізбесін ұсынбау;

2) отсутствие мест в общежитии в организациях ТиПО и вузах.
При отказе в направлении ТиПО и вузы направляют получателю письмо с указанием причин отказа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций ТиПО и вуза.
17. Специалист учебной части:
1) принимает документы;
2) выдает получателю расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера, даты и времени приема заявления; фамилии, имени, отчества работника учебной части, принявшего заявление на оформление документов;
3) передает принятые документы руководству ТиПО и вуза;
4) осуществляет выдачу направления о предоставления места в общежитии или мотивированного письма об отказе получателю нарочно.
18. Государственная услуга оказывается бесплатно.
19. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) прием и выдача документов - специалист учебной части;
2) рассмотрение заявления и исполнение - руководство организаций ТиПО и вуза.
20. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приводится в приложении 12 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического и
профессионального образования,
высших учебных заведениях»
Регламент оказания государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального образования,
высших учебных заведениях»
(наименование Регламента оказания государственной услуги)
Таблица. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ) при обращении в организации ТиПО и в вузы
Действие основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода,
потока работ )
1
2
2
Наименование СФЕ
Специалист учебной
части организаций ТиПО
и вуза
Специалист учебной
части организаций
ТиПО и вуза
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Проверка и прием
представленных
потребителем
документов, указанных
в п. 11 Стандарта
государственной
услуги. Расписка о
приеме документов либо
мотивированный ответ
об отказе
Проверка полноты
поступивших
документов,
изучение данных
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Данные
Направление
5
Сроки исполнения
3 календарных дня
2 календарных дня
6
Номер следующего
действия
2 колонка
Передача
документов
руководству ТиПО и
вуза
7
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание при
обращении в орган,
дающий разрешение
Руководство ТиПО и
вуза
Руководство ТиПО и
вуза
8
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Проверка и прием
представленных
потребителем
документов, указанных
в п. 11 Стандарта
государственной
услуги.
Проверка полноты
поступивших
документов,
изучение данных
9
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
Направление
10
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный
день
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического и
профессионального образования,
высших учебных заведениях»
Диаграмма функционального взаимодействия
при обращении в организации ТиПО и в вуз

2) ТжКБ және ЖОО-дар ұйымдарында жатақаханада орын болмауы.
Рұқсат беруден бас тартқан жағдайда ТжКБ және ЖОО өтініш берушіге себептері көрсетілген хат жібереді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл
тәртібінің (өзара іс-қимыл) сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар ТжКБ және ЖОО-ның ұйымдарындағы оқу бөліміне тапсырылады.
17. Оқу бөлімінің маманы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) өтініш берушіге Стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды алғаны туралы өтінішті қабылдау нөмірі, күні және уақыты, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған оқу бөлімі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат болып табылатын өтініштің көшірмесін береді;
3) қабылданған құжаттарды ТжКБ және ЖОО-ның басшылығына тапсырады;
4) жатақханада орын беру туралы жолдаманы береді немесе бас тарту жөніндегі дәлелді хатты өтініш берушіге қолма-қол тапсыруды жүзеге асырады.
18. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысты ҚФБ:
1) оқу бөлімінің маманы - құжаттарды қабылдау және беру;
2) ТжКБ және ЖОО-ның басшылары - өтініштерді қарастыру және орындау.
20. Әрбір ҚФБ-ның жүйелілік қарапайым іс-қимылының (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 12-қосымшаларға келтірілген.
«Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында білім алушыларға
жатақхана беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында білім алушыларға жатақхана беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
(мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің атауы)
Кесте. ТжКБ және ЖОО-да айналымға түсу кезінде
құрылымдық-функционалдық бірлігі (ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жұмыстың барысы, легі)
1
Әрекет № (жұмыстың барысы, легі)
1
2
2
ҚФБ атауы
ТжКБ және ЖОО-ның оқу бөлімінің маманы
ТжКБ және ЖОО-ның оқу бөлімінің маманы
3
Әрекеттің атауы (процестің операция рәсімдерінің) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды өтініш берушіден қабылдап алу және тексеру. Құжаттарды қабылдап алу туралы қолхат немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты
Келіп түскен құжаттардың толықтығын тексеру, деректерді зерделеу.
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдер)
Деректер
Жолдама
5
Орындау мерзімі
Кемінде 3 күнтізбелік күн
Кемінде 2 күнтізбелік күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-бағана
Рұқсат беретін ТжКБ және ЖОО-ға құжаттарды тапсыру
7
Әрекеттің атауы (процестің операция рәсімдерінің) және рұқсат беретін органдарда айналымға түсу кезіндегі олардың сипаттамасы
ТжКБ және ЖОО-ның басшылығы
ТжКБ және ЖОО-ның басшылығы
8
Әрекеттің атауы (процестің, операция рәсімдерінің) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды өтініш берушіден қабылдап алу және тексеру.
Келіп түскен құжаттардың толықтығын тексеру, деректерді зерделеу.
9
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдер)
Жолдама
Жолдама
10
Орындау мерзімі
Кемінде 1 күнтізбелік күн
Кемінде 1 күнтізбелік күн
«Техникалық және кәсіптік білім
беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында білім алушыларға
жатақхана беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
ТжКБ және ЖОО-да айналымға түсу кезінде функционалдық өзара
іс-әрекет диаграммасы