Об утверждении Правил аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий
Приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 334. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2012 года № 8039. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 49
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 30.01.2015 № 49 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23) статьи 5 Закона Республики Казахстан «Об электроэнергетике» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 6 «Об утверждении Правил аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий» (зарегистрированный в  реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7398, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 29 мая 2012 года, № 157-158)
3. Комитету государственного энергетического надзора и контроля  Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Турлубек А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Джаксалиева Б.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А.                                  Исекешев
Утверждены
приказом Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 21 сентября 2012 года № 334
Правила
аккредитации организаций на проведение
энергетической экспертизы и электролабораторий
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23) статьи 5 Закона  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об электроэнергетике» (далее - Закон) определяет порядок и сроки аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий.

Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 334 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 29 қазанда № 8039 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 49 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 30.01.2015 № 49 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы 5-бабының 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидалары бекітілсін.
2. «Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 6 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7398 тіркелген, 2012 жылғы 29 мамырдағы «Егемен Қазақстан» газетінде № 274-278 жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (А. Тұрлубек) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Б.М. Жақсалиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ол бірінші ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің
2012 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 334 бұйрығымен
Бекітілген
Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және
электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабы 23) тармақшасына сәйкес әзірленді және энергетикалық сараптаманы жүргізетін ұйымдарды және электрлік зертхананаларды аккредиттеу тәртібін және мерзімін айқындайды.

2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) аккредитация - процедура официального признания  уполномоченным органом компетентности организаций проводить энергетическую экспертизу и компетентности электролабораторий, используемых для производственных нужд;
2) свидетельство об аккредитации - документ, подтверждающий официальное признание уполномоченным органом компетентности организации проводить энергетическую экспертизу и компетентности электролаборатории, используемой для проведения энергетической экспертизы или производственных нужд;
3) эксперт - физическое лицо, осуществляющее деятельность по проведению энергетической экспертизы в качестве работника экспертной организации, имеющий высшее образование по соответствующей специальности и стаж работы по специальности на должностях  специалиста в области электроэнергетики не менее 3 лет или среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее  профессиональное) образование по соответствующей специальности  (квалификации) и стаж работы по специальности в области электроэнергетики на должностях специалиста не менее 5 лет, а также группу допуска по электробезопасности (IV и выше группы);
4) экспертная организация - организация, аккредитованная на проведение энергетической экспертизы;
5) уполномоченный орган – государственный орган по государственному энергетическому контролю;
6) экспертная организация 1 категории – организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической экспертизы энергопроизводящих, энергопередающих организаций и потребителей электрической и тепловой энергии с присоединенной мощностью электрических установок до 500 кВА (КилоВольтАмпер) и выше  и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час (Гигакаллорий в час) и выше,  имеющая в своем штате не менее пяти экспертов, электролабораторию на праве собственности или ином законном основании, опыт работы в  области проведения энергетической экспертизы не менее трех лет;
7) экспертная организация 2 категории – организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической экспертизы потребителей электрической и тепловой энергии с    присоединенной мощностью электрических установок до 500 кВА (КилоВольтАмпер) и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час (Гигакаллорий в час), имеющая в своем штате не менее трех экспертов,  электролабораторию на праве собственности или ином законном основании, опыт работы в области проведения энергетической экспертизы  не менее двух лет;
8) экспертная организация 3 категории - организация, аккредитованная уполномоченным органом на проведение энергетической  экспертизы потребителей электрической и тепловой энергии с присоединенной мощностью электрических установок до 100 кВА и (или) тепловых установок до 1 Гкал/час, имеющая в своем штате не менее одного эксперта и электролабораторию на праве собственности или ином законном основании;

2. Қағидаларда мына негізгі түсініктер қолданылады:
1) аккредиттеу – өндірістік қажеттіліктер үшін қолданылатын, электрлік зертхана құзыреттілігі мен энергетикалық сараптамаларды өткізетін ұйымның құзыреттілігі уәкілетті органмен ресми мойындалатын рәсім;
2) аккредиттеу туралы куәлік – өндірістік қажеттіліктер немесе энергетикалық сараптаманы өткізу үшін қолданылатын, электрлік зертхана құзыреттілігі мен энергетикалық сараптамаларды өткізетін ұйымның құзыреттілігі уәкілетті органмен ресми мойындалғанын растайтын құжат;
3) сарапшы - тиісті мамандығы бойынша жоғары білімі және электр энергетикасы саласындағы маман лауазымында, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар немесе тиісті мамандығы бойынша орта техникалық және кәсіби (орта арнайы, орта кәсіби) білімі мен электр энергетикасы саласында маман лауазымында кемінде 5 жыл мамандығы бойынша жұмыс өтілі, сондай-ақ, электрлік қауіпсіздігі бойынша жол берілетін рұқсаттама тобы (IV және топтан жоғары) бар, сараптамалық ұйымның қызметкері ретінде энергетикалық сараптаманы өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын, жеке тұлға;
4) сараптамалық ұйым – энергетикалық сараптаманы өткізуге аккредиттелген ұйым;
5) уәкілетті орган – мемлекеттік энергетикалық бақылау бойынша мемлекеттік орган;
6) 1-санатты сараптамалық ұйым – энергетикалық сараптама жүргізу саласында жұмыс тәжірибесі үш жылдан кем емес және электрлік қондырғыларының 500 кВА (КилоВольтАмпер) дейінгі мен одан жоғары қуаттылығымен және (немесе) жылу қондырғыларының сағ/1 Гкал (сағатына Гигакаллорий) дейінгі және одан жоғары қуаттылығымен жалғанған электр және жылу энергия тұтынушылары мен энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың энергетикалық сараптамаларын өткізуге өкілетті органмен аккредиттелген, штатында кемінде бес сарапшысы, меншік құқығы немесе басқа заң негізіндегі электрлік зертханасы бар, энергетикалық сараптамаларды өткізу саласында кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар, ұйым;
7) 2 санатты сараптамалық ұйым – электрлік қондырғыларының 500 кВА (КилоВольтАмпер) дейінгі мен одан жоғары қуаттылығымен және (немесе) жылу қондырғыларының сағ/1 Гкал (сағатына Гигакаллорий) дейінгі қуаттылығымен жалғанған электр және жылу энергия тұтынушыларының энергетикалық сараптамаларын өткізуге өкілетті органмен аккредиттелген, штатында кемінде үш сарапшысы, меншік құқығы немесе басқа заң негізінде электр зертханасы бар, энергетикалық сараптамаларды өткізу саласында кемінде екі жыл жұмыс өтілі бар, ұйымы;
8) 3 санатты сараптамалық ұйым – электрлік қондырғыларының 100 кВА дейінгі қуаттылығымен және (немесе) жылу қондырғыларының сағ/1 Гкал дейінгі қуаттылығымен жалғанған электр және жылу энергиясын тұтынушылардың энергетикалық сараптамаларын өткізуге өкілетті органмен аккредиттелген, штатында кемінде бір сарапшысы, меншік құқығы немесе басқа заң негізінде электр зертханасы бар, ұйым;

9) электролаборатория – стационарная или передвижная станция, стенд, установка, предназначенные для проведения исследований, испытаний, оснащенные соответствующим испытательным оборудованием, средствами измерений и защиты. Переносное испытательное оборудование или средства измерений приравниваются к передвижной электролаборатории.
3. Аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы осуществляется уполномоченным органом, аккредитация электролабораторий - территориальными подразделениями уполномоченного  органа.
2. Порядок аккредитации организаций и электролабораторий
4. Для прохождения аккредитации организации на проведение энергетической экспертизы представляются следующие документы:
1) заявление об аккредитации организации на проведение энергетической экспертизы согласно приложению 1 к Правилам;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
4) о наличии экспертов;
5) свидетельство об аккредитации электролаборатории;
6) о наличии электролаборатории - для организаций, имеющих электролабораторию не на праве собственности;
7) о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и  допуска его к испытаниям (измерениям) – для организаций, использующих  не собственную электролабораторию;
8) о наличии опыта работы в области проведения энергетической экспертизы (для экспертных организаций 1 и 2 категорий).
5. Для аккредитации электролабораторий предоставляются следующие документы:
1) заявление об аккредитации электролаборатории согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица, копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя и копия документа, удостоверяющего  личность - для физического лица;
3) копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
4) правоустанавливающие документы на электролабораторию;
5) положение об электролаборатории;
6) о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и  допуска его к испытаниям (измерениям);
7) о поверке средств измерений.
6. Документы, указанные в пунктах 4 и 5 Правил представляются в  нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации – для юридических лиц, подписью и печатью индивидуального предпринимателя – для индивидуальных предпринимателей, копиях.
7. Аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий осуществляется в течении 30 календарных дней со дня поступления документов в уполномоченный орган, о чем вносится запись в Реестр экспертных организаций либо в Реестр аккредитованных электролабораторий и выдается соответствующее свидетельство об аккредитации по формам согласно приложений 3 и 4 к настоящим Правилам.

9) электрлік зертхана – тиісті сынақ жабдықтарымен, өлшеу және қорғаныш құралдарымен жабдықталған, зерттеулер мен сынақтарды өткізуге арналған стационарлық немесе жылжымалы станса, стенд, қондырғы. Тасымалды сынақ жабдығы немесе өлшеу құралы жылжымалы электр зертханасына тең.
3. Энергетикалық сараптамаларды өткізетін ұйымды аккредиттеу өкілетті органымен, электрлік зертханаларды аккредиттеу - өкілетті органның аумақтық департаментімен жүзеге асырылады.
2. Ұйымды және электрлік зертхананы аккредиттеу тәртібі
4. Энергетикалық сараптаманы өткізуге ұйымды аккредиттеуді алу үшін мына құжаттар ұсынылады:
1) Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес энергетикалық сараптама өткізуге ұйымды аккредиттеу туралы өтініш;
2) жарғы және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік көшірмелері;
3) өтініш берушіні салық органында тіркеуге қою туралы куәлігінің көшірмесі;
4) сарапшылардың болуы туралы;
5) электрлік зертхананы аккредиттеу туралы куәлік;
6) электрлік зертханасының болуы туралы – меншік құқығындағы емес электрлік зертханасы бар ұйым үшін;
7) өзінің меншігіндегі емес электр зертханасын қолданатын ұйым үшін – электр зертханасына қызмет көрсететін, қызметкердің біліктілігі мен оның сынаққа (өлшемге) кіру рұқсаты туралы;
8) энергетикалық сараптамаларды өткізу саласындағы жұмыс өтілінің болуы туралы (1 және 2 санатты сараптамалық ұйым үшін).
5. Электрлік зертхананы аккредиттеу үшін келесі құжаттар ұсынылады:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес электрлік зертхананы аккредиттеу туралы өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғы және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік көшірмелері, жеке тұлға үшін – жеке кәсіпкер ретінде өтінушіні мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі және жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
3) өтінушіні салық органында тіркеуге қою туралы куәлігінің көшірмесі;
4) электрлік зертхананың құқық орнатушы құжаттары;
5) электрлік зертхана туралы ереже;
6) электрлік зертханаға қызмет көрсететін қызметкердің біліктілігі мен оның сынаққа (өлшемге) кіру рұқсаттамасы туралы;
7) өлшем құралдарын тексеру туралы;
6. Қағиданың 4 және 5-тармақтарында көрсетілген, заңды тұлғалар үшін – нотариалды куаландырылған немесе ұйым басшысының қолымен және мөрімен расталған, жеке кәсіпкерлер үшін – жеке кәсіпкердің қолымен және мөрімен куәландырылған, құжаттар көшірмелерде ұсынылады.
7. Энергетикалық сараптама өткізуге ұйымды және электрлік зертхананы аккредиттеу сараптамалық ұйым тізіліміне немесе аккредиттелген электрлік зертхана тізіліміне жазба енгізілетін, өкілетті органға құжаттамалар келіп түскеннен кейін 30 күнтізбелік күн ағымында жүзеге асырылады және осы Қағидаға 3 және 4-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша аккредиттеу туралы тиісті куәлік беріледі.

Основанием отказа в аккредитации является непредставление  заявителем полного перечня документов, предусмотренных пунктами 4 и  5 Правил.
8. В случае представления заявителем документов, не соответствующих предусмотренным пунктами 4 и 5 Правил, уполномоченный  орган в течение 10 рабочих дней со дня их поступления возвращает   заявление об аккредитации с указанием причин возврата.
9. Реестры  экспертных организаций и аккредитованных электролабораторий ведутся по формам согласно приложений 5 и 6 к Правилам.
10. Свидетельства об аккредитации выдаются бессрочно.
11. Свидетельства об аккредитации является неотчуждаемым и не подлежит передаче другим лицам.
12. Уполномоченный орган обеспечивает изготовление, учет и хранение бланков свидетельств об аккредитации.
13. Исключение из Реестра экспертных организаций и Реестра аккредитованных электролабораторий производится по следующим основаниям:
1) по письменному заявлению экспертной организации либо собственника аккредитованной электролаборатории;
2) установления несоответствия экспертной организации либо электролаборатории предъявляемым Правилами требованиям;
3) ликвидации, реорганизации экспертной организации, смерти собственника аккредитованной электролаборатории- физического лица;
4) по решению суда.
14. Свидетельства об аккредитации подлежит возврату в уполномоченный орган в течение 10 рабочих дней со дня исключения из Реестров в соответствии с пунктом 13 Правил.
15. В случаях изменения наименования, организационно-правовой формы экспертной организации, утери или порчи свидетельства об аккредитации в Реестры экспертных организаций и аккредитованных  электролабораторий вносятся соответствующие изменения. Изменения в Реестры и выдача нового свидетельства об аккредитации производится в течении 10 рабочих дней с момента поступления заявления с приложением  документов подтверждающих наступление вышеуказанных событий в свидетельстве об аккредитации, выданной по заявлению об утере или порче, содержится в правом верхнем углу надпись «Дубликат».
Приложение 1
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от ___________________________________
(наименование юридического лица)
______________________________________
Заявление
об аккредитации организации на проведение энергетической экспертизы
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
___________________________________________________________________
(БИН (РНН), номер и дата свидетельства о регистрации
(перерегистрации) юридического лица)
просит провести аккредитацию на проведение энергетической
экспертизы и электролабораторий по категории _____.
Место нахождения юридического лица (его филиалов,
представительств при наличии):
Почтовый адрес: _____________________________________________
Номера телефонов ____________________________________________
E-mail ______________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов
(с указанием количества листов):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Руководитель организации (должность)
__________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
МП «______» ______________ 20____ г.
Приложение 2
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от ___________________________________
(наименование юридического лица)
______________________________________
Заявление
об аккредитации электролаборатории
_____________________________________________________________________
(наименование собственника электролаборатории)
_____________________________________________________________________
(БИН (РНН), номер и дата свидетельства о регистрации
(перерегистрации) юридического лица, свидетельство о государственной
регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя)
просит провести аккредитацию электролабораторий.
Место нахождения заявителя:
Почтовый адрес: _______________________________________________
Номера телефонов ______________________________________________
E-mail  _______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов (с указанием количества   листов):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Руководитель организации (индивидуальный предприниматель)
________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
МП «______» ______________ 20____ г.
Приложение 3
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
___________________________________________________________
(полное наименование государственного органа, выдавшего свидетельство)
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
на проведение энергетической экспертизы
«____» __________ 20___ г.
(дата)
Выдано ______________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН (РНН)
__________________________________________________________________
Местонахождение: _________________________________________________
(почтовый  адрес юридического лица)
__________________________________________________________________
Категория экспертной организации: ________________________________
Свидетельство действует на всей территории Республики Казахстан.
Руководитель(уполномоченного органа)
___________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
М.П.
Серия ____ № ____
Приложение 4
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
___________________________________________________________
(полное наименование государственного органа, выдавшего свидетельство)
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
электролаборатории
«____» __________ 20___ г.
(дата)
Выдано _____________________________________________________________
(полное наименование собственника электролаборатории, БИН (РНН)
____________________________________________________________________
Местонахождение: ___________________________________________________
(почтовый адрес юридического лица)
____________________________________________________________________
Свидетельство действует на всей территории Республики Казахстан.
Руководитель (уполномоченного органа)
_____________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
М.П.
Серия ____ № ____
Приложение 5
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
Реестр экспертных организаций
п/п
Дата
аккре-
дитации
Наименование
экспертных
организаций
Кате-
гория
Серия и номер
свидетельства
об аккредитации
БИН(РНН)
Юридический
адрес,
контактные
данные
Примечание*
1
2
3
4
5
6
7
8
* - Данные о прекращении и переоформлении свидетельства об аккредитации
Приложение 6
к Правилам аккредитации
организаций на проведение
энергетической экспертизы
и электролабораторий
форма
Реестр аккредитованных электролабораторий
п/п
Дата
Наименование
собственника
электро-
лаборатории
Серия и номер
свидетельства
об аккредитации
БИН
(РНН)
Юридический
адрес,
контактные
данные
собственника
электро-
лаборатории
Примечание*
1
2
3
4
5
6
7
* - Данные о прекращении и переоформлении свидетельства об аккредитации

Аккредиттеуден бас тартуға негіз өтінуші құжаттарды Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында қарастырылған тізілімге сәйкес тапсырмауы болып табылады.
8. Өкілетті орган ұсынған құжаттар Қағиданың 4 және  5-тармақтарында қарастырылған тізілімге сәйкес тапсырылмаған жағдайда, олардың түскен күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде қайтару себебін көрсете отырып аккредиттеу туралы өтінішті қайтарады.
9. Сараптамалық ұйым мен аккредиттелген электрлік зертхана тізілімдері Қағиданың 5 және 6-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша жүргізіледі.
10. Аккредиттеу туралы куәлік мерзімсіз беріледі.
11. Аккредиттеу туралы куәлік ажыратылмайтын және басқа тұлғаларға беруге жатпайтын болып табылады.
12. Өкілетті орган аккредиттеу туралы куәлік бланкін дайындау, тіркеу және сақтауды қамтамасыз етеді.
13. Сараптамалық ұйым тізілімінен және Аккредиттелген электрлік зертхана тізілімінен алып тастау келесі негіздер бойынша жүргізіледі:
1) сараптамалық ұйымның немесе аккредиттелген электрлік зертхана меншігінің жазбаша өтініші бойынша;
2) Қағидада көрсетілген талаптарға электрлік зертхананың немесе сараптамалық ұйымның сәйкес болмауы анықталғанда;
3) сараптамалық ұйымның жойылуы, қайта құрылуы, жеке тұлғалар үшін – аккредиттелген электрлік зертхана меншігінің өлімі кезінде;
4) сот шешімі бойынша.
14. Акредиттеу туралы куәлік Қағиданың 13-тармағына сәйкес тізілімнен шығарылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде өкілетті органға қайтаруға жатады.
15. Сараптамалық ұйымның атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген, аккредиттеу туралы куәліктің жоғалуы және зақымдалуы жағдайында Сараптамалық ұйымның және аккредиттелген электрлік зертхананың тізіліміне тиісті өзгерістер енгізіледі. Тізілімге өзгеріс енгізу және аккредиттеу туралы жаңа куәлік беру, жоғалту немесе зақымдалу туралы өтініш бойынша берілген, оң жақ жоғарғы бұрышында «Телнұсқа» жазбасы бар аккредиттеу туралы куәлікте жоғарыда аталған оқиғаның басталғанын растайтын құжаттар қоса берілген өтініш түскен сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
1 Қосымша
Үлгі
__________________________
(өкілетті органның атауы)
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
________________________________
Энергетикалық сараптама өткізуге ұйымды аккредиттеу туралы
Өтініш
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға атауы)
_____________________________________________________________________
(БИН (СТН), заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік нөмірі мен мерзімі)
_____ санат бойынша энергетикалық сараптаманы өткізуге және электрлік зертхананы аккредиттеуді сұрайды.
Заңды тұлғаның орналасқан жері (болған жағдайда оның филиалдары, өкілеттіктері):
Почталық мекенжайы: _________________________________________________
Телефон нөмірлері: __________________________________________________
E-mail ______________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар тізімі (парақ санын көрсетумен):
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
Ұйым басшысы (лауазымы)
________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
МО "_____ "______________ 20 ____ ж.
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
2 Қосымша
Үлгі
____________________________
(өкілетті органның атауы)
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
________________________________
Электрлік зертхананы аккредиттеу туралы
Өтініш
_____________________________________________________________________
(электрлік зертхана меншігінің атауы)
_____________________________________________________________________
(БИН (СТН), заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік нөмірі
мен күні, жеке кәсіпкер ретінде өтінушіні мемлекеттік тіркеу туралы куәлік)
Электрлік зертхананы аккредиттеуді өткізуді сұрайды.
Өтінушінің орналасқан орны:
Почталық мекенжайы:__________________________________________________
Телефон нөмірлері ___________________________________________________
E-mail ______________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар тізімі (парақ санын көрсетумен):
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
Ұйым басшысы (жеке кәсіпкер)
________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
МО "_____ "______________ 20____ ж.
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
3 Қосымша
Үлгі
___________________________________________________________
(куәлікті берген, мемлекеттік органның толық атауы)
Энергетикалық сараптаманы өткізуге
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
"____"__________ 20___ Ж.
(күні)
____________________________________________________________ берілді.
(заңды тұлғаның толық атауы БИН (СТН)
_____________________________________________________________________
Орналасқан жері: ____________________________________________________
(заңды тұлғаның пошталық мекенжайы)
_____________________________________________________________________
Сараптамалық ұйымның санаты: ________________________________________
Куәлік Қазақстан Республикасының барлық аумағында әрекет етеді.
Басшы (Өкілетті орган)
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Серия ____ № ____
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
4 Қосымша
Үлгі
___________________________________________________________
(куәлікті берген, мемлекеттік органның толық атауы)
Электрлік зертхананы
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
"____"__________ 20___ ж.
(күні)
____________________________________________________________ берілді.
(электрлік зертхана меншігінің толық атауы, БИН (СТН)
_____________________________________________________________________
Орналасқан жері: ____________________________________________________
(заңды тұлғаның почталық мекенжайы)
_____________________________________________________________________
Куәлік Қазақстан Республикасының барлық аумағында әрекет етеді.
Басшы (Өкілетті орган)
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Серия ____ № ____
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
5 Қосымша
Үлгі
Сараптамалық ұйымдардың тізілімдемесі
р/б
Аккре диттеу күні
Сараптамалық ұйым атауы
Санаты
Аккредиттеу туралы куәлік сериясы мен нөмірі
БИН
(СТН)
Заңды мекенжайы,
байланыс деректері
Ескерту*
1
2
3
4
5
6
7
8
* - аккредиттеу туралы куәліктің тоқтатылуы және қайта рәсімделу туралы деректері
Энергетикалық сараптама
өткізуге ұйымды және
электрлік зертхананы
аккредиттеу Қағидасына
6 Қосымша
Үлгі
Аккредиттелген электрлік зертханалар тізілімі
р/б
Күні
Электрлік зертхана меншігінің атауы
Аккредитеу туралы куәлік сериясы мен туралы
БИН
(СТН)
Электрлік зертхана меншігінің заңды мекенжайы, байланыс деректері
Ескерту*
1
2
3
4
5
6
7
* - аккредиттеу туралы куәліктің тоқтатылуы және қайта рәсімделуі туралы деректер