Об утверждении структуры разделов, форм, перечня показателей планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, за исключением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и о признании утратившим силу совместного приказа Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 177 и Министра финансов Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 478 "Об утверждении форм и перечня показателей планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний с участием государства в уставном капитале"
Совместный приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 289 и Министра финансов Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 460. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2012 года № 8076. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 380 и Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2015 года № 301
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 06.05.2015 № 380 и Министра финансов РК от 15.05.2015 № 301.
В соответствии с пунктом 4 Правил разработки, утверждения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1236, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) структуру разделов планов развития национальных управляющих холдингов,  национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, за исключением акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (далее – План развития) согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) формы и перечень показателей Плана развития согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 177 и Министра финансов Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 478 «Об утверждении форм и перечня показателей планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний с участием государства в уставном капитале» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 6545).

"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамын қоспағанда, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, нысандарын, көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы және "Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың даму жоспарларының нысандары мен көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 177 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 478 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 289 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 460 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қарашада № 8076 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 380 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 301 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.05.2015 № 380 және ҚР Қаржы министрінің 15.05.2015 № 301 бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 1236 қаулысымен бекітілген Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың мониторингі мен іске асырылуын бағалау қағидаларының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамын қоспағанда, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың даму жоспарлары (бұдан әрі – Даму жоспары) бөлімдерінің құрылымы;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Даму жоспарының нысандары мен көрсеткіштерінің тізбесі бекітілсін.
2. «Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың даму жоспарларының нысандары мен көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 177 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 478 бірлескен бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылы 12 қазанда № 6545 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

3. Департаменту политики управления государственными активами Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (Калиева Д.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) обеспечить внедрение в программное обеспечение «Единая система сдачи отчетности» формы и перечень показателей Плана развития.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Искандирова А.М., вице-министра финансов Республики Казахстан Даленова Р.Е.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов                     Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан                   Республики Казахстан
__________Б. Жамишев                   ___________Е. Досаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 460
и Министра
экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 289
Структура разделов Плана развития
1
Общие сведения о национальном управляющем холдинге
(национальном холдинге, национальной компании с участием
государства в уставном капитале) (далее – Компания)
1.1
информация о создании Компании
1.2
корпоративная структура управления Компании (участие
Компании в юридических лицах, акции (доли участия) которых ей
принадлежат с указанием размера пакета акций (доли участия)
1.3
организационная структура Компании (с указанием численности
работников), схема и описание
1.4.
анализ отраслей, сфер деятельности и конкурентного положения
Компании на соответствующих рынках
2
Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности за
предыдущие два года и текущий год, анализ с обоснованием
причин роста или снижения, включая:
2.1
основные производственные показатели Компании
2.2
основные консолидированные показатели Компании и юридических
лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право
Компании определять решения, принимаемые данными юридическими
лицами (доходы, расходы, инвестиции и другие сведения)
2.3
поступления в бюджет в виде дивидендов на государственный
пакет акций (в денежном и процентном выражении к чистому
доходу Компании)
2.4
поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет
в разрезе основных налогов и платежей (за исключением
косвенных налогов)
2.5
структура заимствований и график погашения в разрезе
внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних
организаций)
2.6
основные показатели финансовой устойчивости Компании и
юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют
право Компании определять решения, принимаемые данными
юридическими лицами, в том числе с обязательным указанием
показателей, характеризующих уровень долга (коэффициент
долга/EBITDA: для компаний реального сектора экономики,
коэффициент финансового левереджа, коэффициент покрытия
процентов, коэффициент текущей ликвидности)
2.7
анализ показателей кадровой политики (среднегодовая
численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд
оплаты труда, уровень текучести кадров)
3
Цели, задачи, в том числе ключевые показатели эффективности
деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия)
которых предоставляют право Компании определять решения,
принимаемые данными юридическими лицами, на пятилетний
период с разбивкой по годам
4
Мероприятия, планируемые Компанией по реализации Плана
развития, в том числе по:
4.1
достижению производственных результатов
4.2
привлечению займов и их обоснование
4.3
дивидендной политике и их обоснование
4.4
реструктуризации активов и их обоснование
4.5
увеличению местного содержания
5
Ценовая (тарифная) политика по основным направлениям
деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия)
которых предоставляют право Компании определять решения,
принимаемые данными юридическими лицами
6
Административные расходы, прогноз с обоснованием роста или
снижения
7
Отношения с бюджетом:
7.1
планируемые поступления из республиканского бюджета и местных
бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством
Республики Казахстан
7.2
планируемая выплата налогов и других обязательных платежей
в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с
налоговым законодательством Республики Казахстан
7.3
планируемая выплата дивидендов на государственный пакет акций
8
Общий объем капитальных вложений  и инвестиций Компании и
юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют
право Компании определять решения, принимаемые данными
юридическими лицами
9
Управление временно свободными денежными средствами, политика
их размещения
10
Кадровая политика Компании (планируемая среднегодовая
численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд
оплаты труда, уровень текучести кадров)
11
Охрана окружающей среды, охрана труда и техника безопасности
12
Прогноз отдельных ключевых показателей Компании, а также
основных консолидированных и неконсолидированных показателей
Компании и консолидированных показателей юридических лиц,
акции (доли участия) которых предоставляют право Компании
прямо определять решения, принимаемые данными юридическими
лицами (доходы, расходы, инвестиции, дивиденды, финансовый
результат, займы и другие сведения):

3. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (Д.Ә. Қалиева):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен соң он күнтізбелік күн ішінде оның ресми түрде жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) Даму жоспарының нысандары мен көрсеткіштері тізбесін «Есептілік берудің бірыңғай жүйесі» деген бағдарламалық қамтамасыз етуге енгізуді қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда вице-министрі А.М. Ескендіровке, Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрі Р.Е. Дәленовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми түрде алғашқы жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы            Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                    Экономикалық даму және
сауда министрі
__________ Б. Жәмішев             __________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 460
және Қазақстан Республикасы Экономикалық
даму және сауда министрiнiң
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 289
бiрлескен бұйрығына
1-қосымша
Даму жоспары бөлімдерінің құрылымы
1
Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер
1.1
Компанияның құрылуы туралы ақпарат
1.2
Компанияны корпоративтік басқару құрылымы (акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) мөлшерін көрсете отырып, Компанияның акциялары (қатысу үлестері) өзіне тиесілі заңды тұлғаларға қатысуы
1.3
Компанияның ұйымдастырушылық құрылымы (қызметкерлердің санын көрсете отырып) схемасы және сипаттамасы
1.4
Компанияның қызмет салаларын, аясын және тиісті нарықтардағы бәсекелестік жағдайын талдау
2
Өткен екі жыл мен ағымдағы жылдағы қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, өсу немесе төмендеу себептері негіздемесімен бірге талдау, мыналарды қоса алғанда:
2.1
Компанияның негізгі өндірістік көрсеткіштері
2.2
Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштері (кірістерді, шығыстарды, инвестицияларды және басқа да мәліметтерді)
2.3
акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер түрінде бюджетке түсетін түсімдер (Компанияның таза кірісіне ақшалай және пайыздық мәнде)
2.4
негізгі салықтар мен төлемдер бөлінісінде салықтар мен бюджетке түсетін басқа да міндетті төлемдердің түсімдері (жанама салықтарды қоспағанда)
2.5
ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алулар құрылымы және өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдардың)
2.6
Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындауға құқық беретін заңды тұлғалардың негізгі қаржылық тұрақтылық көрсеткіштері, оның ішінде борыш деңгейін сипаттайтын көрсеткіштерді (қарыз/EBITDA коэффициенті: экономиканың нақты секторының компаниялары үшін, қаржылық левередж коэффициенті, пайыздардың өтелу коэффициенті, ағымдағы өтімділік коэффициенті) міндетті түрде көрсете отырып
2.7
кадр саясатының көрсеткіштерін талдау (қызметкерлердің орташа жылдық саны, орташа айлық жалақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі)
3
Жылдар бойынша бөлiп көрсетiлген бес жылдық кезеңге арналған мақсаттар, мiндеттер, оның iшiнде Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың қызметi тиiмдiлiгiнiң түйiндi көрсеткiштерi
4
Даму жоспарын iске асыру бойынша Компания жоспарлайтын іс-шаралар, оның ішінде:
4.1
өндiрiстiк нәтижелерге қол жеткiзу
4.2
қарыздарды тарту және олардың негiздемесi
4.3
дивидендтік саясат және олардың негіздемесі
4.4
активтерді қайта құрылымдау және олардың негіздемесі
4.5
жергілікті қамтуды ұлғайту жөнiндегi iс-шаралар
5
Компания мен акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалар қызметiнiң негiзгi бағыттары бойынша баға (тариф) саясаты
6
Әкiмшiлiк шығыстар, өсу немесе төмендеу негiздемесiмен қоса болжам
7
Бюджетпен қарым-қатынасы:
7.1
Қазақстан Республикасының бюджет заңамасына сәйкес республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден жоспарланып отырған түсімдер
7.2
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің жоспарланып отырған төлемі (жанама салықтарды қоспағанда)
7.3
акциялардың мемлекеттік пакетіне арналған дивидендтердің жоспарланып отырған төлемі
8
Компания және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың капитал салымдары мен инвестицияларының жалпы көлемі
9
Уақытша бос ақша қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты
10
Компанияның кадр саясаты (қызметкерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа айлық еңбекақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі)
11
Қоршаған ортаны қорғау, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
12
Компанияның жекелеген түйінді көрсеткіштерінің, сондай-ақ Компанияның негізгі шоғырландырылған және шоғырландырылмаған көрсеткіштерінің және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың шоғырландырылған көрсеткіштерінің болжамы (кірістер, шығыстар, инвестициялар, дивидендтер, қаржылық нәтиже, қарыздар мен басқа мәліметтер):

12.1
прогноз основных консолидированных показателей Компании и
юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют
право Компании прямо определять решения, принимаемые данными
юридическими лицами
12.2
прогноз основных неконсолидированных показателей Компании и
юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют
право Компании прямо определять решения, принимаемые данными
юридическими лицами
13
Информация по планируемым мероприятиям, направленным на
развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в
Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых
предоставляют право Компании определять решения, принимаемые
данными юридическими лицами
План развития может быть дополнен другими пунктами, подпунктами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия целей, задач, ключевых показателей, показателей финансово-хозяйственной деятельности и других сведений о Компании.
В случае дополнения Плана развития пунктами, подпунктами и приложениями, каждый дополнительно представляемый пункт, подпункт и приложение должны иметь соответствующие наименования.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 460
и Министра
экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 289
Перечень показателей Плана развития

12.1
компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштерінің болжамы
12.2
Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді тікелей айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылмаған көрсеткіштерінің болжамы
13
Компанияда және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардағы корпоративтік басқаруды дамытуға және стандарттарын енгізуге бағытталған жоспарланған іс-шаралар бойынша ақпарат
Даму жоспары егер мұндай толықтыру Компанияның мақсаттарын, міндеттерін, түйінді көрсеткіштерін, қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін және басқа да мәліметтерді ашуға қажет болған жағдайда, өзге тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтырылуы мүмкін.
Даму жоспарын тармақтармен, тармақшалармен және қосымшалармен толықтырған жағдайда, әрбір қосымша ұсынылатын тармақтың, тармақшаның және қосымшаның тиісті атауы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 460
және Қазақстан Республикасы Экономикалық
даму және сауда министрiнiң
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 289
бiрлескен бұйрығына
2-қосымша
Даму жоспары көрсеткіштерінің тізбесі

10.1
Дата и номер постановления
Правительства Республики
Казахстан о создании
(реорганизации)
10.2
Цели создания
10.3
Виды деятельности в соответствии
с учредительными документами
11
Является ли субъектом
естественной монополии, сфера
естественной монополии, когда
принято решение о включении
организации в государственный
регистр субъектов естественных
монополий
12
Является ли природопользователем:
кем и когда предоставлено право
специального природопользования,
раскрыть характеристику
природопользования (постоянное
или временное, отчуждаемое или
неотчуждаемое, приобретенное на
возмездной основе или
безвозмездно, первичное или
вторичное)
13
Является ли недропользователем:
кем и когда предоставлено право
на недропользование, раскрыть
операции по недропользованию
14
Уставный капитал:
14.1
Размер уставного капитала в
соответствии с учредительными
документами, тыс.тенге
14.2
Когда и кем принимались решения
об увеличении уставного капитала
(постановление Правительства
Республики Казахстан, приказ
органа государственного
управления, решение общего
собрания акционеров (участников)
15.
Количество акций, всего, в том
числе:
объявлен-
ные
размещен-
ные
выкуп-
ленные
15.1
Простые акции
15.2
Привилегированные акции
16
Номинальная стоимость одной
акции, тенге
17
Акции, находящиеся в
республиканской собственности,
всего, в том числе:
количество
%
17.1
Простые акции
17.2
Привилегированные акции
1.2 корпоративная структура управления Компании (участие Компании в юридических лицах, акции (доли участия) которых ей принадлежат с указанием размера пакета акций (доли участия):
форма 2
п/п
Наименование юридического
лица, акции (доли участия)
которых принадлежат
Компании
Размер пакета акций
(доли участия), %
1.3 организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание;
1.4 анализ отраслей, сфер деятельности и конкурентного положения Компании на соответствующих рынках.
2. Основные показатели финансово-хозяйственной деятельности за предыдущие два года и текущий год, анализ с обоснованием причин роста или снижения, включая:
2.1 основные производственные показатели Компании:
форма 3
п/
п
Наи-
мено-
вание
пока-
за-
телей
Еди-
ница
изме-
рения
Отраслевые показатели
Стратегических планов
государственных органов
Производственные
показатели Плана
развития Компании*
20__ год
(пред-
шествую-
щий
предыду-
щему)
20__
год
(преды-
дущий)
20__год
(теку-
щий)
20__
год
(пред-
шеству-
ющий
преды-
дущему)
20__
год
(пре-
дыду-
щий)
20__год
(теку-
щий)
пла
факт
план
факт
план
оцен
ка
план
факт
план
факт
план
оцен
ка
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
* с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании

10.1
Қазақстан Республикасының Үкіметінің құру (қайта ұйымдастыру) туралы қаулысының күні мен нөмірі
10.2
Құру мақсаты
10.3
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес қызмет түрлері
11
Табиғи монополия субъектісі болып табыла ма, табиғи монополия саласы, ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы шешім қашан қабылданды
12
Табиғатты пайдаланушы болып табыла ма: арнайы табиғатты пайдалану құқығын кім және қашан берді, табиғатты пайдаланудың сипатын ашу (тұрақты немесе уақытша, иеліктен шығарылатын немесе иеліктен шығарылмайтын, қайтарымды немесе өтеусіз негізде сатып алынған, бастапқы немесе екінші)
13
Жер қойнауын пайдаланушы болып табыла ма: жер қойнауын пайдалану құқығын кім және қашан берді, жер қойнауы бойынша операцияларды ашу
14
Жарғылық капиталы:
14.1
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың мөлшері, мың теңге
14.2
Жарғылық капиталды ұлғайту туралы шешімді қашан және кім қабылдады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, мемлекеттік басқару органының бұйрығы, акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімі)
15
Акциялардың саны, барлығы, оның ішінде:
жарияланған
орналастырылған
сатып алынған
15.1
Жай акциялар
15.2
Артықшылықты акциялар
16
Бір акцияның номиналды құны, теңге
17
Республикалық меншіктегі акциялар, барлығы, оның ішінде:
саны
%
17.1
Жай акциялар
17.2
Артықшылықты акциялар
1.2 Компанияны корпоративтік басқару құрылымы (акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) мөлшерін көрсете отырып, Компанияның акциялары (қатысу үлестері) өзіне тиесілі заңды тұлғаларға қатысуы:
2-нысан
р/с
Акциялары (қатысу үлестері) Компанияға тиесілі заңды тұлғаның атауы
Акциялар пакетінің (қатысу үлестерінің) мөлшері, %
1.3 Компанияның ұйымдастырушылық құрылымы (қызметкерлердің санын көрсете отырып) схемасы және сипаттамасы:
1.4 Компанияның қызмет салаларын, аясын және тиісті нарықтардағы бәсекелестік жағдайын талдау.
2. Өткен екі жыл мен ағымдағы жылдағы қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, өсу немесе төмендеу себептері негіздемесімен бірге талдау, мыналарды қоса алғанда:
2.1 Компанияның негізгі өндірістік көрсеткіштері:
3-нысан
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мемлекеттік органдардың Стратегиялық жоспарларының салалық көрсеткіштері
Компанияның Даму жоспарының өндірістік көрсеткіштері*
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
20__ жыл (ағымдағы)
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
20__ жыл (ағымдағы)
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
бағалау
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
бағалау
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
* Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметінің стратегиялық бағыттарын ескере отырып

2.2 основные консолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами (доходы, расходы, инвестиции и другие сведения):
форма 4
тысяч тенге
п/
п
Наименование
показателей
Основные консолидированные показатели
20__ год
(предшествующий
предыдущему)
20__год
(предыдущий)
20__год
(текущий)
факт
предыдущего
20__года,
в % к
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
оценка
факту
20__
года
(пред-
шест-
вующий
преды-
дуще-
му)
плану
20__
года
(те-
куще-
го)
А
Б
1
2
3=
(2/1*
100)
4
5
6=
(5/4*
100)
7
8
9=
(5/2*
100)
10=
(5/7*
100)
1
Доходы,
всего
в том
числе:
1.
1
Доходы от
основной
деятель-
ности
1.2
Прочие
опера-
ционные
доходы
1.3
Положи-
тельная
курсовая
разница,
нетто
1.4
Финан-
совый
доход
1.5
Доля
прибыли
ассоци-
ированной
компании
1.6
Сово-
купный
доход, за
вычетом
налогов,
прихо-
дящийся
на акци-
онера
компании
1.7
Сово-
купный
доход,
за выче-
том
налогов,
прихо-
дящийся
на некон-
трольную
долю
участия
2
Расходы,
всего,
в том
числе:
2.1
Расходы
от
основной
деятель-
ности
2.2
Общие и
админис-
тративные
расходы,
всего
2.3
Расходы
по реали-
зации
2.4
Прочие
опера-
ционные
расходы
2.5
Отрица-
тельная
курсовая
разница,
нетто
2.6
Финан-
совые
затраты
2.7
Доля в
убытке
ассоци-
ированной
компании
3
Доход/
убыток
до налого-
обложения
4
Расходы
по кор-
поратив-
ному
подоход-
ному
налогу
5
Чистый
доход
(убыток
указывается со
знаком
минус)
6
Активы,
в том
числе:
6.1
Долго-
срочные
активы
6.2
Краткос-
рочные
активы
7
Обязательства,
в том
числе:
7.1
Краткос-
рочные
обязательства
7.2
Долго-
срочные
обяза-
тельства
8
Капитал,
в том
числе:
8.1
Уставный
(акци-
онерный)
капитал
8.2
Эмисси-
онный
доход
8.3
Выкуп-
ленные
собст-
венные
долевые
инстру-
менты
8.4
Резервы
8.5
Нераспре-
деленный
доход
(непок-
рытый
убыток)
8.6
Неопла-
ченный
капитал
8.7
Доля
меньшин-
ства
форма 5
тысяч тенге
Наименование Компании (дочерней организации)*
п/
п
Наи-
ме-
но-
вание
пока-
зате-
лей
Основные неконсолидированные показатели
20__ год
(предшест-
вующий
предыдущему)
20__год
(предыдущий)
20__год
(теку-
щий)
факт
предыдущего
20__года, в
% к
план
факт
%
отк-
ло-
не-
ния
план
факт
%
отк-
ло-
не-
ния
план
оцен-
ка
факту
20__
года
(пред-
шест-
вующий
преды-
дущему)
плану
20__
года
(те-
ку-
щего)
А
Б
1
2
3=
(2/1
*100
)
4
5
6=
(5/4
*100
)
7
8
9=(5/2*
100)
10=
(5/7*
100)
1
Дохо-
ды, в
том
числе:
1.1
Доход
от
реали-
зации
про-
дук-
ции,
выпол-
ненных
работ
и ока-
занных
услуг
1.2
Доходы
от
финан-
сиро-
вания
1.3
Доходы
от вы-
бытия
акти-
вов
1.4
Доходы
от
без-
воз-
мездно
полу-
ченных
акти-
вов
1.5
Доходы
от
опе-
раци-
онной
аренды
1.6
Доходы
по
инвес-
тици-
ям,
учиты-
вае-
мых
мето-
дом
доле-
вого
учас-
тия
1.7
Доходы
по
финан-
совым
инст-
румен-
там
1.8
Доходы
по
кур-
совой
раз-
нице
1.9
Прочие
дохо-
ды, в
том
числе:

2.2 Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың негізгі шоғырландырылған көрсеткіштері (кірістерді, шығыстарды, инвестицияларды және басқа да мәліметтерді):
4-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Негізгі шоғырландырылған көрсеткіштері
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
20__ жыл (ағымдағы)
бұған дейінгі 20__ жылғы факт,
жоспар
факт
ауытқу %-ы
жоспар
факт
ауытқу %-ы
жоспар
бағалау
20__ жылғы факт (бұған дейінгі жылдың алдындағы) % қатынасы
20__ жылғы жоспарына (ағымдағы) % қатынасы
А
Б
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(5/2*100)
10=(5/7*100)
1
Кірістер, барлығы, оның ішінде:
1.1
Негізгі қызметтен түсетін кірістер
1.2
Өзге операциялық кірістер
1.3
Жағымды бағамдық айырма, нетто
1.4
Қаржылық кіріс
1.5
Қауымдасқан компания пайдасының үлесі
1.6
Компания акционеріне тиісті салықтарды шегергендегі, жиынтық кіріс
1.7
Қатысудың бақылаушы емес үлесіне тиісті салықтарды шегергендегі, жиынтық кіріс
2
Шығыстар, барлығы, оның ішінде:
2.1
Негізгі қызметтен түсетін шығыстар
2.2
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
2.3
Іске асыру бойынша шығыстар
2.4
Өзге операциялық шығыстар
2.5
Кері бағамдық айырма, нетто
2.6
Қаржылық шығыстар
2.7
Қауымдасқан компания шығынындағы үлесі
3
Салық салынғанға дейінгі кіріс/шығын
4
Корпоративтік табыс салығы бойынша шығыстар
5
Таза кіріс (шығын минус белгісімен көрсетіледі)
6
Активтер, оның ішінде:
6.1
Ұзақ мерзімді активтер
6.2
Қысқа мерзімді активтер
7
Міндеттемелер, оның ішінде:
7.1
Қысқа мерзімді міндеттемелер
7.2
Ұзақ мерзімді міндеттемелер
8
Капитал, оның ішінде:
8.1
Жарғылық (акционерлік) капитал
8.2
Эмиссиялық кіріс
8.3
Сатып алынған меншікті үлес құралдары
8.4
Резервтер
8.5
Бөлінбеген кіріс (өтелмеген залал)
8.6
Төленбеген капитал
8.7
Азшылық үлесі
Компанияның (еншілес ұйымның)* атауы
5-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Негізгі шоғырландырылмаған көрсеткіштері
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
20__ жыл (ағымдағы)
бұған дейінгі 20__ жылғы факт,
жоспар
факт
ауытқу %-ы
жоспар
факт
ауытқу %-ы
жоспар
бағалау
20__ жылғы іс жүзінде (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жылғы жоспарға (ағымдағы) % қатынасы
А
Б
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5*4*100)
7
8
9=(5/2*100)
10=(5/7*100)
1
Кірістер, оның ішінде:
1.1
Өнімді өткізуден, орындалған жұмыстан және көрсетілген қызметтен түсетін кіріс
1.2
Қаржыландырудан түсетін кірістер
1.3
Активтерді шығарудан түсетін кірістер
1.4
Өтеусіз алынған активтерден түсетін кірістер
1.5
Операциялық жалға беруден түсетін кірістер
1.6
Үлестік қатысу әдісімен есептелетін инвестициялар бойынша кірістер
1.7
Қаржы құралдары бойынша кірістер
1.8
Бағамдық айырма бойынша кірістер
1.9
Өзге де кірістер, оның ішінде:

1.9.1
....
1.9.N
....
2.
Рас-
ходы,
в том
числе:
2.1
Себес-
тои-
мость
реали-
зован-
ной
про-
дук-
ции,
выпол-
ненных
работ
и ока-
занных
услуг
2.2
Рас-
ходы
по
корпо-
ратив-
ному
подо-
ход-
ному
налогу
2.3
Общие
и ад-
минис-
тра-
тивные
рас-
ходы,
в том
числе:
2.3.1
Запасы
2.3.2
Оплата
труда
работ-
ников
2.3.3
Отчис-
ления
от
оплаты
труда
2.3.4
Амор-
тиза-
ция
нема-
тери-
альных
акти-
вов
2.3.5
Износ
основ-
ных
сред-
ств
2.3.6
Обслу-
жива-
ние и
ремонт
основ-
ных
сред-
ств и
нема-
тери-
альных
акти-
вов
2.3.7
Рас-
ходы
по
транс-
порт-
ным
услу-
гам
2.3.8
Рас-
ходы
по ус-
лугам
связи
2.3.9
Кон-
суль-
таци-
онные
рас-
ходы
2.3.10
Ауди-
торс-
кие
рас-
ходы
2.3.11
Инфор-
маци-
онные
услуги
2.3.12
Коман-
диро*
вочные
рас-
ходы
2.3.13
Предс-
тави-
тель-
ские
рас-
ходы
2.3.14
Рас-
ходы,
свя-
зан-
ные с
оказа-
нием
благо-
твори-
тель-
ной и
спон-
сорс-
кой
помощи
2.3.15
Затра-
ты по
охране
труда
и тех-
нике
безо-
пас-
ности
2.3.16
Расх-
оды по
соци-
альной
прог-
рамме
2.3.17
Налоги
и дру-
гие
обяза-
тель-
ные
плате-
жи в
бюджет
2.3.18
Рас-
ходы
на
содер-
жание
Совета
дирек-
торов
2.3.19
Прочие
адми-
нист-
ратив-
ные
рас-
ходы,
в том
числе:
2.3.20
....
2.3.N
....
2.4
Рас-
ходы
от вы-
бытия
акти-
вов
2.5
Рас-
ходы
от
обес-
цене-
ния
акти-
вов
2.6
Рас-
ходы
по
кур-
совой
раз-
нице
2.7
Рас-
ходы
на
финан-
сиро-
вание
2.8
Прочие
рас-
ходы,
в том
числе:
2.8.1
....
2.8.N
....
3
Акти-
вы, в
том
числе:
3.1
Долго-
сроч-
ные
активы
3.2
Крат-
ко-
сроч-
ные активы
4
Обя-
за-
тель-
ства,
в том
числе:
4.1
Крат-
ко-
сроч-
ные
обяза-
тельс-
тва
4.2
Долго-
сроч-
ные
обяза-
тель-
ства
5
Капи-
тал, в
том
числе:
5.1
Устав-
ный
(акци-
онер-
ный)
капи-
тал
5.2
Эмис-
сион-
ный
доход
5.3
Выкуп-
ленные
собст-
венные
доле-
вые
инст-
румен-
ты
5.4
Резер-
вы
5.5
Нерас-
преде-
ленный
доход
(непо-
крытый
убы-
ток)
5.6
Неоп-
лачен-
ный
капи-
тал
5.7
Доля
мень-
шинст-
ва
6
Инвес-
тиции
за
счет
всех
источ-
ников
финан-
сиро-
вания,
в том
числе:
6.1
за
счет
собст-
венных
сред-
ств
6.2
за
счет
заем-
ных
средс-
тв, в
том
числе:
6.2.1
за
счет
бюд-
жетных
креди-
тов
6.3
за
счет
бюд-
жетных
сред-
ств
7
Чистый
доход
(убы-
ток
указы-
вается
со
знаком
минус)
8
Рента-
бель-
ность
дея-
тель-
ности,
%
9
Эконо-
мичес-
кая
добав-
ленная
стои-
мость
EVA
(Eco-
nomic
Value
Added)
* данная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации
2.3. поступления в бюджет в виде дивидендов на государственный пакет акций (в денежном и процентном выражении к чистому доходу Компании):
форма 6
п/п
Наименование
показателей
Единица
измерения
20__ год
(предшествующий
предыдущему)
20__ год
(предыдущий)
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
А
Б
В
1
2
3=(2/1*
100)
4
5
6=(5/4*
100)
1
Чистый
доход
(убыток
указывается
со знаком
минус)
тысяч
тенге
2
Дивиденды на
акцию:
2.1
простую
тенге
2.2
привилеги-
рованную
тенге
3
Дивиденды
всего:
тысяч тенге
3.1
на пакет
акций,
находящийся
в госу-
дарственной
собствен-
ности
тысяч
тенге
% от
чистого
дохода
2.4. поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе основных налогов и платежей  (за исключением косвенных налогов):
форма 7
тысяч тенге
п/п
Наименование показателей
20__ год
(предшест-
вующий
предыду-
щему)
20__ год
(преды-
дущий)
20__ год
(текущий)
план
факт
план
факт
план
оценка
А
Б
1
2
3
4
5
6
Выплачено всего налогов и
платежей, в том числе:
1
Корпоративный подоходный
налог
2
Индивидуальный подоходный
налог
3
Рентный налог на
экспортируемую сырую нефть,
газовый конденсат
4
Специальные платежи и налоги
недропользователей
5
Социальный налог
6
Налог на транспортные
средства
7
Земельный налог
8
Налог на имущество
9
Плата за эмиссии в
окружающую среду
10
Плата за пользование
земельными участками
11
Прочие налоги и платежи

1.9.1
…………
1.9.N
…………
2
Шығыстар, оның ішінде:
2.1
Өткізілген өнімнің, орындалған жұмыстың және көрсетілген қызметтің өзіндік құны
2.2
Корпоративтік табыс салығы бойынша шығыстар
2.3
Жалпы және әкімшілік шығыстар, оның ішінде:
2.3.1
Қорлар
2.3.2
Қызметкерлердің еңбекақысы
2.3.3
Еңбекақыдан аударымдар
2.3.4
Материалдық емес активтердің амортизациясы
2.3.5
Негізгі құралдардың тозуы
2.3.6
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерге қызмет көрсету және жөндеу
2.3.7
Көлік қызметтері бойынша шығыстар
2.3.8
Байланыс қызметтері бойынша шығыстар
2.3.9
Кеңес беру шығыстары
2.3.10
Аудиторлық шығыстар
2.3.11
Ақпараттық қызмет көрсету
2.3.12
Іссапар шығыстары
2.3.13
Өкілдік шығыстар
2.3.14
Қайырымдылық және демеушілік көмек көрсетумен байланысты шығыстар
2.3.15
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша шығыстар
2.3.16
Әлеуметтік бағдарлама бойынша шығыстар
2.3.17
Салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдер
2.3.18
Директорлар кеңесін ұстауға арналған шығыстар
2.3.19
Өзге де әкімшілік шығыстар, оның ішінде:
2.3.20
……………
2.3.N
……………
2.4
Активтерді шығарудан шығыстар
2.5
Активтердің құнсыздануынан болатын шығыстар
2.6
Бағамдық айырма бойынша шығыстар
2.7
Қаржыландыруға арналған шығыстар
2.8
Өзге де шығыстар, оның ішінде
2.8.1
………….
2.8.N
………….
3
Активтер, оның ішінде:
3.1
Ұзақ мерзімді активтер
3.2
Қысқа мерзімді активтер
4
Міндеттемелер, оның ішінде:
4.1
Қысқа мерзімді міндеттемелер
4.2
Ұзақ мерзімді міндеттемелер
5
Капитал, оның ішінде:
5.1
Жарғылық (акционерлік) капитал
5.2
Эмиссиялық кіріс
5.3
Сатып алынған меншікті үлес құралдары
5.4
Резервтер
5.5
Бөлінбеген кіріс (өтелмеген шығын)
5.6
Төленбеген капитал
5.7
Азшылық үлесі
6
Қаржыландырудың барлық көздері есебінен инвестициялар, оның ішінде:
6.1
өз қаражаты есебінен
6.2
қарыз қаражаты есебінен
6.2.1
бюджет кредит тері есебінен
6.3
бюджет қаражаты есебінен
7
Таза кіріс (залал минус белгісімен көрсетіледі)
8
Қызметтің рентабельділігі, %
9
Экономикалық қосылған құн EVA (Economic Value Added)
* бұл нысан әрбір еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады
2.3. Акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер түрінде бюджетке түсетін түсімдер (Компанияның таза кірісіне ақшалай және пайыздық мәнде):
6-нысан
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
жоспар
факт
ауытқу %-ы
жоспар
факт
ауытқу %-ы
А
Б
В
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
1
Таза кіріс (шығын минус белгісімен көрсетіледі)
мың теңге
2
Акцияға дивидендтер:
2.1
жай
теңге
2.2
артықшылықты
теңге
3
Дивидендтер барлығы:
мың теңге
3.1
мемлекеттік меншіктегі акциялар пакетіне
мың теңге
таза кірістен алынатын %
2.4. Негізгі салықтар мен төлемдер бөлінісінде салықтар мен бюджетке түсетін басқа да міндетті төлемдер түсімдері (жанама салықтарды қоспағанда):
7-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштердің атауы
20__ жыл (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
20__ жыл (бұған дейінгі)
20__ жыл (ағымдағы)
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
бағалау
А
Б
1
2
3
4
5
6
Төленген барлық салықтар мен төлемдер, оның ішінде:
1
Корпоративтік табыс салығы
2
Жеке табыс салығы
3
Экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына рента салығы
4
Жер қойнауын пайдаланушылардың арнаулы төлемдері мен салықтары
5
Әлеуметтік салық
6
Көлік құралдарына салынатын салық
7
Жер салығы
8
Мүлікке салынатын салық
9
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем
10
Жер учаскесін пайдаланғаны үшін төлем
11
Өзге де салықтар мен төлемдер

2.5 структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций):
форма 8
п/п
Заем-
щик
Заи-
мо-
да-
тель
Ин-
ст-
ру-
мент
Цель
заим-
ство-
вания
Договор
заимствования
(Договор гарантии)
Условия займа
(Условия
гаран-
тии)
Срок займа
(Срок гарантируемого займа)
д
а
т
а
в
а
л
ю
т
а
сум-
ма
по
до-
го-
во-
ру
сум-
ма
ос-
во-
ения
%
про-
чие
ус-
ло-
вия
дата
осво-
ения
да-
та
ис-
те-
че-
ния
пе-
рио-
да
дос-
туп-
нос-
ти
дата
пога-
ше-
ния
оста-
точный
срок
в
днях
A
Внеш-
ние
заи-
мство-
вания
A1
-40458
A2
A3
B
Внут-
ренние
заимс-
тво-
вания
B1
B2
B3
продолжение таблицы:
Вид
обеспе-
чения по
займу
Сумма
основ-
ного
долга
(ОД) на
отчет-
ную дату
1 квартал
20XX
2 квартал 20XX
3 квартал 20XX
4 квартал 20XX
пога-
шение
ОД
вып-
лата
%
пога-
шение
ОД
выплата
%
погашение
ОД
выплата
%
погашение
ОД
выплата
%
продолжение таблицы:
20XX + 1
20XX + 2
20XX + 3
20XX + 4
20XX + 5
ОД
на
на-
чало
пе-
ри-
ода
по-
га-
ше-
ние
ОД
вып-
ла-
та
%
ОД
на
на-
ча-
ло
пе-
ри-
ода
по-
га-
ше-
ние
ОД
вып-
лата
%
ОД
на
на-
ча-
ло
пе-
ри-
ода
по-
га-
ше-
ние
ОД
вып-
ла-
та
%
ОД
на
на-
ча-
ло
пе-
ри-
ода
по-
га-
ше-
ние
ОД
вып-
ла-
та
%
ОД
на
на-
ча-
ло
пе-
ри-
ода
по-
га-
ше-
ние
ОД
вып-
ла-
та
%
2.6 основные показатели финансовой устойчивости Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе с обязательным указанием показателей, характеризующих уровень долга (коэффициент долга/EBITDA: для компаний реального сектора экономики, коэффициент финансового левереджа, коэффициент покрытия процентов, коэффициент текущей ликвидности):
форма 9*
п/
п
Наиме-
нование
Компании
или ее
дочерних
органи-
заций
Заи-
мо-
да-
тель
Инс-
тру-
мент
в
а
л
ю
т
а
Сум-
ма
ос-
нов-
но-
го
дол-
га
Коэффициент
долга/EBITDA
Коэффициент
финансового
левереджа
Коэффициент
покрытия
процентов
Коэффициент
текущей
ликвидности
фор-
му-
ла
рас-
че-
та
н
о
р
м
а
т
и
в
ф
а
к
т
п
р
о
г
н
о
з
фор-
му-
ла
рас-
че-
та
н
о
р
м
а
т
и
в
ф
а
к
т
п
р
о
г
н
о
з
фор-
му-
ла
рас-
че-
та
н
о
р
м
а
т
и
в
ф
а
к
т
п
р
о
г
н
о
з
фор-
му-
ла
рас-
че-
та
н
о
р
м
а
т
и
в
ф
а
к
т
п
р
о
г
н
о
з
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
Заимст-
вование
1.1.
1.N
Первый руководитель _______________ (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
* представляется по итогам полугодия и года, до 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале
2.7 анализ показателей кадровой политики (среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров):
форма 10
п/
п
Наименование
показателей
Ед.
изме-
рения
Компания
ДО 1
ДО n
факт
20__
года
(пред-шест-
вую-
щий
преды-
дуще-
му)
факт
20__
года
(пре-
дыду-
щий)
оценка
20__
года
(теку-
щий)
факт
20__
года
(пред-
шест-
вую-
щий
преды-
дуще-
му)
факт
20__
года
(пре-
дыду-
щий)
оценка
20__
года
(теку-
щий)
факт
20__
года
(пред-
шест-
вую-
щий
пре-
дыду-
щему)
факт
20__
года
(пре-
дыду-
щий)
оценка
20__
года
(теку-
щий)
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Фактическая
численность
работников,
всего, в том
числе:
чело-
век
1.1
администра-
тивно-
управлен-
ческого
персонала
чело-
век
1.2
произ-
водственного
персонала
чело-
век
1.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
чело-
век
2
Численность
по штатному
расписанию,
в том числе:
чело-
век
2.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
чело-
век
2.2
производст-
венного
персонала
чело-
век
2.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
чело-
век
3
Средне-
месячная
заработная
плата, в том
числе:
тысяч
тенге
3.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
3.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
3.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
4
Фонд оплаты
труда, в том
числе:
тысяч
тенге
4.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
4.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
4.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
5
Премирование
по резуль-
татам
работы, в
том числе:
тысяч
тенге
5.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
5.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
5.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
6
Оказание
материальной
помощи, в
том числе:
тысяч
тенге
6.1
администра-
тивно-управ-
ленческому
персоналу
тысяч
тенге
6.2
производст-
венному
персоналу
тысяч
тенге
6.3
вспомога-
тельному
персоналу
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
7
Количество
работников,
охваченных
системой
обучения,
повышения
квалифика-
ции, в том
числе:
чело-
век
7.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
чело-
век
7.2
производст-
венного
персонала
чело-
век
8
Затраты на
обучение,
повышение
квалифика-
ции, в том
числе:
тысяч
тенге
8.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
8.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
9
Создание
новых
рабочих
мест, в том
числе:
еди-
ница
9.1
администра-
тивно-управ-
ленческий
персонал
еди-
ница
9.2
производст-
венный
персонал
еди-
ница
10
Расходы по
медицинскому
обслужи-
ванию, в том
числе:
тысяч
тенге

2.5 Ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алулар құрылымы және өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдардың):
8-нысан
р/с
Қарыз алу
Қарыз беруші
Құрал
Қарыз алу мақсаты
Қарыз алу шарты (Кепіл шарты)
Қарыз шарты (Кепіл шарты)
Күні
валюта
шарт бойынша сомасы
игеру сомасы
%
өзге де шарттар
A
Сыртқы қарыз алу
A1
A2
A3
B
Ішкі қарыз алу
B1
B2
B3
кестенің жалғасы:
Қарыз мерзімі
(Кепілдендірілген қарыз шарты)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі
Есепті күнге негізгі қарыз (НҚ) сомасы
20XX 1-тоқсан
20XX 2-тоқсан
20XX 3-тоқсан
20XX 4-тоқсан
игеру күні
қол жетімділік кезеңінің аяқталу күні
өтеу күні
Күндермен есептелгендегі қалған мерзім
НҚ-ды өтеу
% төлеу
НҚ-ды өтеу
% төлеу
НҚ-ды өтеу
% төлеу
НҚ-ды өтеу
% төлеу
20XX + 1
20XX + 2
20XX + 3
20XX + 4
20XX + 5
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ-ды өтеу
% төлеу
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ-ды өтеу
% төлеу
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ –ды өтеу
% төлеу
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ-ды өтеу
% төлеу
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ-ды өтеу
% төлеу
2.6 Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындауға құқық беретін заңды тұлғалардың негізгі қаржылық тұрақтылық көрсеткіштері, оның ішінде борыш деңгейін сипаттайтын көрсеткіштерді (қарыз/EBITDA коэффициенті: экономиканың нақты секторының компаниялары үшін, қаржылық левередж коэффициенті, пайыздардың өтелу коэффициенті, ағымдағы өтімділік коэффициенті) міндетті түрде көрсете отырып:
9-нысан*
р/с
Компания немесе оның еншілес ұйымдарының атауы
Қарыз беруші
Құрал
валюта
Негізгі қарыз сомасы
Қарыз/EBITDA коэффициенті
Қаржылық левередж коэффициенті
Пайыздардың өтелу коэффициенті
Ағымдағы өтімділік коэффициенті
есептеу формуласы
норма тив
факт
болжам
есептеу формуласы
норматив
факт
болжам
есептеу формуласы
норматив
факт
болжам
есептеу формуласы
норматив
факт
болжам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
Қарыз алу
1.1.
1.N
Бірінші басшы _______________ (Фамилия, аты-жөні, тегі)
М.О.
* Мемлекеттік кәсіпорындар және мекемелер, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізіліміне есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-ші күніне дейін жартыжылдық және жыл қорытындысы бойынша ұсынылады.
2.7 Кадр саясатының көрсеткіштерін талдау (қызметкерлердің орташа жылдық саны, орташа айлық жалақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі):
10-нысан
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Компания
ЕҰ1
ЕҰ n
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі)
бағалау 20__ жылғы (ағымдағы)
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі)
бағалау 20__ жылғы (ағымдағы)
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі жылдың алдындағы)
факт 20__ жылғы (бұған дейінгі)
бағалау 20__ жылғы (ағымдағы)
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қызметкерлердің нақты саны, оның ішінде:
адам
1.1
әкімшілік-басқарушы персонал
адам
1.2
өндірістік персонал
адам
1.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
адам
2
Штат кестесі бойынша саны, оның ішінде:
адам
2.1
әкімшілік-басқарушы персонал
адам
2.2
өндірістік персонал
адам
2.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
адам
3
Орташа айлық еңбекақы, оның ішінде:
мың теңге
3.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
3.2
өндірістік персонал
мың теңге
3.3
көмекші персоналы(жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
4
Еңбекақы төлеу қоры, оның ішінде:
мың теңге
4.1
әкімшілік-басқару пресоналы
мың теңге
4.2
өндірістік персонал
мың теңге
4.3
көмекші персоналы (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
5
Жұмыс нәтижелері бойынша сыйлықақы беру, оның ішінде:
мың теңге
5.1
әкімшілік-басқарушы персоналы
мың теңге
5.2
өндірістік персонал
мың теңге
5.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
6
Материалдық көмек көрсету, оның ішінде:
мың теңге
6.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
6.2
өндірістік персонал
мың теңге
6.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
7
Оқыту, біліктілікті арттыру жүйесімен қамтылған қызметкерлердің саны, оның ішінде:
адам.
7.1
әкімшілік-басқарушы персонал
адам.
7.2
өндірістік персонал
адам.
8
Оқытуға, біліктілікті арттыруға жұмсалатын қаражаттар, оның ішінде:
мың теңге
8.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
8.2
өндірістік персонал
мың теңге
9
Жаңа жұмыс орындарын құру, оның ішінде:
бірлік
9.1
әкімшілік-басқарушы персоналы
бірлік
9.2
өндірістік персонал
бірлік
10
Медициналық қызмет көрсету бойынша шығыстар, оның ішінде:
мың теңге

10.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
10.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
10.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
11
Ссуды,
предостав-
ленные
работникам,
в том числе:
тысяч
тенге
11.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
тысяч
тенге
11.2
производст-
венного
персонала
тысяч
тенге
11.3
вспомога-
тельного
персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
12
Уровень
текучести
кадров, в
том числе:
%
12.1
администра-
тивно-управ-
ленческого
персонала
%
12.2
производст-
венного
персонала
%
3. Цели и задачи, в том числе ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, на пятилетний период с разбивкой по годам:
форма 11
Цели
Стра-
тегии
разви-
тия
Ком-
пании
Зада-
чи
Стра-
тегии
раз-
вития
Ком-
пании
Ключевые
показа-
тели
Страте-
гии
развития
Компании
(коли-
чествен-
ные или
качест-
венные)
Едини-
ца
изме-
рения
Мето-
дика
рас-
чета
Значение показателей по годам*
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
20__
год
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
5
Направление 1
Цель 1
Зада-
ча 1
КП 1
КП n
Зада-
ча n
КП 1
КП n
Цель n
Зада-
ча 1
КП 1
КП n
Зада-
ча n
КП 1
КП n
Направление n
Цель 1
Зада-
ча 1
КП 1
КП n
Зада-
ча n
КП 1
КП n
Цель n
Зада-
ча 1
КП 1
КП n
Зада-
ча n
КП 1
КП n
* значение ключевых показателей Плана развития определяется путем обеспечения взаимоувязки и сопоставления финансовых, экономических и производственных показателей Компании и ее дочерних организаций
4. Мероприятия, планируемые Компанией по реализации Плана развития, в том числе по:
4.1 достижению производственных результатов:
форма 12
п/п
Наимено-
вание
показа-
телей
Единица
измере-
ния
Мето-
дика
расчета
Производственные показатели
20_ год
20_ год
20_ год
20_ год
20_ год
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании
4.2 привлечению займов и их обоснование:
форма 13
п/п
Наи-
мено-
ва-
ние
дол-
га,
дата
обра-
зо-
ва-
ния
Годо-
вая
став-
ка
воз-
наг-
раж-
де-
ния
кре-
ди-
то-
ру,%
Ль-
гот-
ный
пе-
риод
Осно-
ва-
ние
для
заим-
ство-
вания
Решение
собрания
акцио-
неров
(единст-
венного
акцио-
нера)
и/или
Совета
директо-
ров и
/или
другие
Наиме-
нова-
ние
креди-
тора
Сумма долга,
тысяч тенге
Погашение долга
на____
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-
2
20ХХ-1
20ХХ
факт
отчет-
ного
финан-
сового
года
оценка
теку-
щего
финан-
сового
года
план
на
оче-
ред-
ной
фи-
нан-
со-
вый
год
факт
от-
чет-
ного
фи-
нан-
со-
вого
года
оцен-
ка
теку-
щего
фи-
нан-
сово-
го
года
план
на
оче-
ред-
ной
фи-
нан-
совый
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
внут-
рен-
ний
Итого
1
внеш-
ний
Итого
продолжение таблицы:
Сумма вознаграждения,
тысяч тенге
Погашения
вознаграждения на _____
Пеня, тысяч тенге
приме-
чание
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
факт
отчет-
ного
финан-
сового
года
оценка
теку-
щего
финан-
сового
года
план
на
очеред-
ной
финан-
совый
год
факт
отчет-
ного
финан-
сового
года
оценка
теку-
щего
финан-
сового
года
план
на оче-
редной
финан-
совый
год
факт
отчет-
ного
финан-
сового
года
оценка
теку-
щего
финан-
сового
года
план
на
очеред-
ной
финан-
совый
год
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Первый руководитель _______________ (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
* представляется ежеквартально, до 10-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в  Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале
Определение долговой нагрузки Компании и ее дочерних организаций на текущий год (по состоянию на 1 января текущего года):
форма 14
Показатель
Определение
Методика
расчета
Консолиди-
рованная
Компания
Свободная
емкость
заимствования
Разница между
предельной емкостью
заимствования
Компании
(организации) и
объемом финансовых
обязательств*,
включая суммы
привлеченных займов
и выданных
корпоративных
поручительств
Компанией
(организацией) за
исключением,
выданных в пользу
своих дочерних и
зависимых
организаций
Предельная
емкость
заимствования
Максимально
допустимая сумма,
доступная для
привлечения займов,
предоставления
корпоративных
гарантий и
корпоративных
поручительств
Компании
(организации), при
которой коэффициенты
емкости
заимствования**
достигают
нормативных
значений,
утвержденных для
Компании
(организации),
уполномоченным
органом (должностным
лицом) Компании
(организации)
* объемом финансовых обязательств – объем любых обязательств, являющихся:
обусловленным договором обязательством:
передать денежные средства или иной финансовый актив другому субъекту;
обменяться финансовыми активами или финансовыми обязательствами с другим субъектом на условиях, потенциально невыгодных для субъекта;
договором, расчет по которому будет или может быть осуществлен собственными долевыми инструментами субъекта и:
в соответствии с которым субъект предоставит или будет обязан предоставить переменное количество собственных долевых инструментов;
расчет по которому будет или может быть произведен иным способом, чем обмен фиксированной суммы денежных средств или другого финансового актива на фиксированное количество собственных долевых инструментов субъекта. Для этих целей собственные долевые инструменты не включают инструменты, являющиеся договорами на получение или поставку собственных долевых инструментов субъекта в будущем;
** коэффициенты емкости заимствования  - Компания (организация) самостоятельно определяет нормативное значение емкости заимствования для Компании (организации)

10.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
10.2
өндірістік персонал
мың теңге
10.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
11
Қызметкерлерге берілген несиелер, оның ішінде:
мың теңге
11.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
11.2
өндірістік персонал
мың теңге
11.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.б.)
мың теңге
12
Кадрлардың тұрақтамаушылық деңгейі, оның ішінде:
%
12.1
әкімшілік-басқарушы персонал
%
12.2
өндірістік персонал
%
3. Жылдар бойынша бөлiп көрсетiлген бес жылдық кезеңге арналған мақсаттар, мiндеттер, оның iшiнде Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың, қызметi тиiмдiлiгiнiң түйiндi көрсеткiштерi:
11-нысан
Компанияның даму стратегиясының мақсаттары
Компанияның даму стратегиясының міндеттері
Компанияның Стратегиялық жоспарының түйінді көрсеткіштері (сандық немесе сапалық)
Өлшем бірлігі
Есептеу әдістемесі
Жылдар бойынша көрсеткіштердің мәні *
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
5
1-бағыт
1-мақсат
1-міндет
1 НК
n НК
n-міндет
1 НК
n НК
n-мақсат
1-міндет
1 НК
n НК
n-міндет
1 НК
n НК
n бағыты
1-мақсат
1-міндет
1 НК
n НК
n-міндет
1 НК
n НК
n-1 мақсат
1-міндет
1 НК
n НК
n-міндет
1 НК
n НК
* Даму жоспарының түйінді көрсеткіштерінің мәні Компанияның және оның еншілес ұйымдарының қаржылық, экономикалық және өндірістік көрсеткіштерін өзара байланыстыруды қамтамасыз ету және салыстыру арқылы айқындалады
4. Даму жоспарын iске асыру бойынша Компания жоспарлайтын іс-шаралар, оның iшiнде:
4.1. өндiрiстiк нәтижелерге қол жеткiзу:
12-нысан
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Есептеу әдістемесі
Өндірістік көрсеткіштер
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
20_ жыл
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметінің стратегиялық бағыттарын ескере отырып
4.2 қарыздарды тарту және олардың негiздемесi:
13-нысан
р/с
Борыштың атауы, пайда болған күні
Кредиторға сыйақының жылдық ставкасы , %
Жеңілдік кезең
Қарыз алу үшін негіз
Акционерлер жиналысының (жалғыз акционер) және/немесе Директорлар кеңесінің және/немесе тағы басқалар шешімі
Кредитор атауы
Қарыз сомасы, мың теңге
____ қарызды өту
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
есепті қаржы жылының фактісі
ағымдағы қаржы жылының бағалауы
кезекті қаржы жылына жоспар
есепті қаржы жылының фактісі
ағымдағы қаржы жылының бағалауы
кезекті қаржы жылына жоспар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ішкі
Жиыны
сыртқы
Жиыны
Сыйақы сомасы, мың теңге
_____ сыйақыны өтеу
Өсімпұл, мың теңге
Ескерту
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
есепті қаржы жылының фактісі
ағымдағы қаржы жылының бағалауы
кезекті қаржы жылына жоспар
есепті қаржы жылының фактісі
ағымдағы қаржы жылының бағалауы
кезекті қаржы жылына жоспар
есепті қаржы жылының фактісі
ағымдағы қаржы жылының бағалауы
кезекті қаржы жылына жоспар
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Бірінші басшы _______________ (Фамилия, аты-жөні, тегі)
М.О.
* Мемлекеттік кәсіпорындар және мекемелер, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізіліміне есепті айдан кейінгі айдың 10-шы күніне дейін тоқсан сайын ұсынылады.
Компанияның және оның еншілес ұйымдарының ағымдағы жылғы қарыз жүктемесін айқындау (ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша):
14-нысан
Көрсеткіш
Анықтама
Есептеу әдістемесі
Шоғырландырылған
Компания
Қарыз алудың бос сыйымдылығы
Өзінің еншілес және тәуелді ұйымдарының пайдасына берілгенін қоспағанда, Компанияның (ұйымның) тартылған қарыздар сомасын және берілген корпоративтік кепілгерліктерді қоса алғанда, Компанияның (ұйымның) шекті пайдалану сыйымдылығы мен қаржылық міндеттемелерінің көлемі* арасындағы айырмашылық
Қарыз алудың шекті сыйымдылығы
Компанияның (ұйымның) уәкілетті органы (лауазымды тұлғасы) Компания (ұйым) үшін бекіткен нормативтік мәндерге жететін қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттері* Компанияның (ұйымның) корпоративтік кепілдіктері мен кепілгерліктерін ұсыну, қарызды тарту үшін қолжетімді рұқсат етілген ең жоғары сома
* қаржылық міндеттемелер көлемі – мыналар болып табылатын кез-келген міндеттемелердің көлемі:
шарт-міндеттемемен шартты байланыстағы:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржылық активті басқа субъектіге беру;
субъект үшін ықтимал тиімсіз жағдайларда басқа субъектімен қаржылық активтермен немесе қаржылық міндеттемелермен алмасу белгіленген міндеттеме;
есеп айырысу субъектінің меншікті үлестік құралдарымен жүзеге асырылатын немесе жүзеге асырылуы мүмкін және мынадай:
кәсіпорынның меншікті үлестік құралдарының ауыспалы санын субъект беретін және беруге міндетті болатын;
ақша қаражатының немесе басқа қаржылық активтің белгіленген сомасын алмастыруға қарағанда есеп айырысу субъектінің меншікті үлестік құралдарының белгіленген санына өзге тәсілмен жүргізілетін немесе жүргізілуі мүмкін. Бұл мақсаттар үшін ұйымның меншікті үлестік құралдарына болашақта субъектінің меншікті үлестік құралдарын алуға немесе жеткізуге шарт болып табылатын құралдар қосылмайтын шарт болып табылатын кез келген міндеттемелер көлемі.
** қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттері – Компания (ұйым) Компаниялар (ұйымдар) үшін қарыз алу сыйымдылығының нормативтік көрсеткіштерін дербес айқындайды

4.3 дивидендной политике и их обоснование:
форма 15
тысяч тенге
п/п
Наименова-
ние пока-
зателей
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
%
от-
кло-
не-
ния
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
% от-
кло-
не-
ния
план
факт
% откло-
нения
А
Б
1
2
3=(2/1
*100)
4
5
6=(5/4
*100)
7
8
9=(8/7
*100)
10
11
12=
(11/
10*
100)
13
14
15=(14/13*
100)
Поступле-
ние диви-
дендов от
дочерних
организа-
ций Ком-
пании, в
том числе:
1
ДО 1
N
ДО n
4.4 реструктуризация активов* и их обоснование:
форма 16
п/
п
Действую-
щая
структура
группы
Компании
(с указа-
нием всех
органи-
заций,
входящих в
группу)
Тип актива
(профиль-
ный, непро-
фильный,
прочие)
Планируемая реструктуризация актива
(разделение, выделение, соединение,
ликвидация, продажа (отчуждение)
создание новых, приобретения акций
(долей участия) и т.д.)
Прогнозная
структура
группы
Компании
(с указанием
всех
организаций,
входящих в
группу) по
состоянию на
1 января
20__ года
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
* активы – это юридические лица, входящие в группу Компании
4.5 увеличению местного содержания:
форма 17
п/
п
Наименование
показателей
Единица
измерения
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Объем закупок
тысяч тенге
2
Местное
содержание
%
5. Ценовая (тарифная) политика по основным направлениям деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами:
цены (тарифы) на основные виды товаров (работ, услуг), согласованные с уполномоченным органом по регулированию естественных монополий;
обоснование цен (тарифа) с точки зрения окупаемости затрат, получения средней или максимальной доходности.
6. Административные расходы, прогноз с обоснованием роста или снижения:
форма 18
тысяч тенге
Наименование Компании (дочерней организации)*
п/п
Наименование
показателей
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
А
Б
1
2
3=(2/1*
100)
4
5
6=(5/4
*100)
7
8
9=(8/7*
100)
10
11
12=(11/
10*100)
13
14
15=(14/13*
100)
Администра-
тивные
расходы,
всего
1
Запасы
2
Оплата труда
работников
3
Отчисления от
оплаты труда
4
Амортизация
нематериальных
активов
5
Износ основных
средств
6
Обслуживание и
ремонт
основных
средств и
нематериальных
активов
7
Расходы по
транспортным
услугам
8
Расходы по
услугам связи
9
Консультацион-
ные расходы
10
Аудиторские
расходы
11
Информационные
услуги
12
Командировоч-
ные расходы
13
Представитель-
ские расходы
14
Расходы,
связанные с
оказанием
благотвори-
тельной и
спонсорской
помощи
15
Затраты по
охране труда и
технике
безопасности
16
Расходы по
социальной
программе
17
Налоги и
другие
обязательные
платежи в
бюджет
18
Расходы на
содержание
Совета
директоров
19
Прочие,
в том числе

4.3 дивидендтік саясат және олардың негіздемесі:
15-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштердің атауы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
жоспар
ауытқу %
А
Б
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
Компанияның еншілес ұйымдарынан дивидендтердің түсуі, оның ішінде:
1
1 ЕҰ
N
n ЕҰ
4.4 активтерді қайта құрылымдау* және олардың негіздемесі:
16-нысан
р/с
Компания тобының қолданыстағы құрылымы (топқа кіретін барлық ұйымдардың атауын көрсете отырып)
Активтің тұрпаты (профильді, профильді емес, басқалар)
Активтердің жоспарланып жатқан қайта құрылымдалуы (бөлу, бөліп шығару, қосу, жою, сату (иеліктен шығару) жаңаларын құру, акцияларды (қатысу үлестерін) сатып алу және т.б.)
20__ жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Компания тобының болжамды құрылымы (топқа кіретін барлық ұйымдардың атауын көрсете отырып)
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
* активтер – Компания тобына кіретін заңды тұлғалар
4.5 жергілікті қамтуды ұлғайту жөнiндегi iс-шаралар:
17-нысан
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Сатып алу көлемі
мың теңге
2
Жергілікті қамту
%
5. Компания мен акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалар қызметiнiң негiзгi бағыттары бойынша баға (тариф) саясаты:
табиғи монополияларды реттеу жөніндегі уәкілетті органмен келісілген негізгі тауарлар (жұмыс, қызмет) түрлеріне бағалар (тарифтер);
шығындарды өзін-өзі ақтауы, орташа немесе ең жоғары табыс алу тұрғысынан бағалардың (тарифтердің) негіздемесі.
6. Әкiмшiлiк шығыстар, өсу немесе төмендеу негiздемесiмен қоса болжам:
Компанияның (еншілес ұйымның)* атауы
18-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштердің атауы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
жоспар
факт
ауытқу %
А
Б
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
Әкімшілік шығыстар, барлығы
1
Қорлар
2
Қызметкерлердің еңбекақысы
3
Еңбекақыдан аударымдар
4
Материалдық емес активтердің амортизациясы
5
Негізгі құралдардың тозуы
6
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерге қызмет көрсету және жөндеу
7
Көлік қызметтері бойынша шығыстар
8
Байланыс қызметтері бойынша шығыстар
9
Консультациялық шығыстар
10
Аудиторлық шығыстар
11
Ақпараттық қызметтер
12
Іссапар шығыстары
13
Өкілдік шығыстар
14
Қайырымдылық және демеушілік көмек көрсетуге байланысты шығыстар
15
Қауіпсіздік техникасын және еңбекті қорғау бойынша шығындар
16
Әлеуметтік бағдарлама бойынша шығыстар
17
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
18
Директорлар кеңесін ұстауға арналған шығыстар
19
Басқа да, оның ішінде

19.1
.....
19.N
.....
* данная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации
7. Отношения с бюджетом:
7.1 планируемые поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан:
форма 19
тысяч тенге
п/п
Наимено-
вание
бюджетной
программы
Целевое
назна-
чение
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
Приме-
чание
факт
план
%
откло-
нения
факт
план
%
откло-
нения
факт
план
%
откло-
нения
факт
план
%
откло-
нения
факт
план
%
откло-
нения
А
Б
В
1
2
3=(2/1
*100)
4
5
6=(5/4
*100)
7
8
9=(8/7
*100)
10
11
12=(11
/10*
100)
13
14
15=(14
/13*
100)
16
1
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
N
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
Итого:
7.2 планируемая выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, указанных в перечне показателей Плана развития Компании:
форма 20
тысяч тенге
№ п/п
Наименование
показателей
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
% откло-
нения
план
факт
% откло-
нения
А
Б
1
2
3=
(2/1*
100)
4
5
6=(5/4
*100)
7
8
9=(8/
7*100)
10
11
12=(11
/10*
100)
13
14
15=(14
/13*
100)
Планируемые к
выплате налоги и
платежи, в том
числе:
1
Корпоративный
подоходный налог
2
Индивидуальный
подоходный налог
3
Рентный налог на
экспортируемую
сырую нефть,
газовый конденсат
4
Специальные платежи
и налоги
недропользователей
5
Социальный налог
6
Налог на
транспортные
средства
7
Земельный налог
8
Налог на имущество
9
Плата за эмиссии в
окружающую среду
10
Плата за
пользование
земельными
участками
11
Прочие налоги и
платежи
7.3 планируемая выплата дивидендов на государственный пакет акций:
форма 21
п/п
Наименование
показателей
Еди-
ница
изме-
рения
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
А
Б
В
1
2
3=(2/1
*100)
4
5
6=(5/4
*100)
7
8
9=(8/7
*100)
10
11
12=(11
/10*
100)
13
14
15=(14
/13*
100)
1
Чистый доход
(убыток
указывается
со знаком
минус), всего
тысяч
тенге
2
Распределение
чистого
дохода, в том
числе на:
2.1
инвестицион-
ные проекты

19.1
……….
19.N
……….
* бұл нысан әрбір еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады
7. Бюджетпен қарым-қатынасы:
7.1 Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден жоспарланып отырған түсімдер:
19-нысан
мың теңге
р/с
Бюджеттік бағдарламаның атауы
Нысаналы бағыты
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
Ескерту
факт
жоспар
% ауытқу
факт
жоспар
% ауытқу
факт
жоспар
% ауытқу
факт
жоспар
% ауытқу
факт
жоспар
% ауытқу
А
Б
В
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
16
1
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Компанияның немесе оның еншілес ұйымының атауы
N
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Компанияның немесе оның еншілес ұйымының атауы
Жиыны:
7.2 Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жоспарланып отырған, Компанияның даму жоспарының тізбесінде көрсетілген салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу (жанама салықтарды қоспағанда):
20-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштер атауы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
А
Б
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
Төленуге жоспарланған салықтар мен төлемдер, оның ішінде:
1
Корпоративтік табыс салығы
2
Жеке табыс салығы
3
Газды конденсатқа, экспортталатын мұнай шикізатына ренталық салық
4
Жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері және салықтары
5
Әлеуметтік салық
6
Көлік құралдарына салық
7
Жер салығы
8
Мүлік салығы
9
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем
10
Жер учаскесін пайдаланғаны үшін төлем
11
Өзге де салықтар мен төлемдер
7.3 жоспарланып отырған акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтерді төлеу:
21-нысан
р/с
Көрсеткіштер атауы
өлшем бірлігі
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
А
Б
В
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
1
Таза пайда (шығындар минус белгісімен көрсетіледі), барлығы
мың теңге
2
Таза пайданы бөлу, оның ішінде:
2.1
Инвестициялық жобалар

2.1.1
.....
2.1.N
.....
2.2
инновационные
проекты
2.2.1
.....
2.2.N
.....
2.3
покрытие
убытков
прошлых лет
3
Дивиденды на
акцию:
3.1
простую
тенге
3.2
привилегиро-
ванную
тенге
4
Дивиденды:
тысяч
тенге
4.1
на пакет
акций,
находящийся в
государствен-
ной собствен-
ности
тысяч
тенге
% от
чис-
того
дохода
8. Общий объем капитальных вложений и инвестиций Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, с разбивкой по следующим видам:
капитальные вложения, в том числе инвестиционные проекты (капитальные вложения в новые проекты, капитальные вложения в существующие проекты); строительство и модернизация объектов; приобретение основных средств; приобретение нематериальных активов и прочие вложения;
инвестиции, в том числе приобретение пакетов акций (долей участия); вклады в уставный капитал и прочие инвестиции:
форма 22
п/п
Наименование
проектов
Дата
начала
освое-
ния
проек-
та
Плани-
руемая
дата
ввода
в экс-
плуа-
тацию
Стоимость проекта, тыс. тенге
всего
в том числе:
освоено за период
до начало планируемого
года
предстоит к освоению
в планируемом году
предстоит к освоению
всего
в том числе в:
20__
году
20__
году
20__
году
20__
году
все-
го
в том числе за
счет источников
финансирования
все-
го
в том числе за
счет источников
финансирования
собс-
твен-
ные
за-
ем-
ные
бюд-
жет-
ные
собс-
твен-
ные
заем-
ные
бюд-
жет-
ные
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1.
Капитальные
вложения,
всего, в том
числе:
1.1
инвестицион-
ные проекты,
всего
1.1.1
капитальные
вложения в
новые
проекты

2.1.1
……….
2.1.N
……….
2.2
Инновациялық жобалар
2.2.1
………
2.2.N
………
2.3
өткен жылдар шығындарын жабу
3
Акцияға дивидендтер:
3.1
жай
теңге
3.2
артықшылықты
теңге
4
Дивидендтер:
мың теңге
4.1
Мемлекет меншігіндегі акциялар пакетіне
мың теңге
% таза пайдадан
8. Компанияның және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардың капитал салымдары мен инвестицияларының жалпы көлемі мынадай түрлер бойынша бөлiп көрсетiлген:
капитал салымдары, оның ішінде инвестициялық жобалар (жаңа жобаларға капитал салымдары, қолданыстағы жобаларға капитал салымдары); объектілер құрылысы және жаңғырту; негізгі құралдарды сатып алу; материалдық емес активтерді сатып алу және өзге де салымдар;
инвестициялар, оның ішінде акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу; жарғылық капиталға салымдар және өзге де инвестициялар:
22-нысан
р/с
Инвестициялық (инновациялық) жобалардың атауы
Жобаны игеру басталған күн
пайдалануға берудің жоспарланған күні
Жобаның құны, мың теңге
барлығы
оның ішінде:
Жоспарланған жылдың басына дейінгі кезеңде игерілгені
Жоспарланған жылда игерілуі тиіс
Игерілуі тиіс
барлығы
оның ішінде:
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
барлығы
Оның ішінде қаржыландыру көзінен
барлығы
Оның ішінде қаржыландыру көзінен
өз
қарыз
бюджеттік
өз
қарыз
бюджеттік
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Капитал салымдары, барлығы, оның ішінде:
1.1.
инвестициялық жобалар, барлығы
1.1.1
жаңа жобаларға капитал салымдары

1.1.2
капитальные
вложения в
существующие
проекты
...
1.1.N
1.2
приобретение
основных
средств
1.3
приобретение
нематериаль-
ных активов
...
1.N
2
Инвестиции,
всего
2.1
приобретение
пакетов
акций (долей
участия)
2.2
вклады в
уставный
капитал
...
2.N
Итого
9. Управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения:
форма 23
п/
п
Наимено-
вание
финансовых
инструмен-
тов
Единица
измере-
ния
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
%
от-
кло-
нения
план
факт
%
от-
кло-
нения
А
Б
В
1
2
3=(2/
1*
100)
4
5
6=(5/
4*
100)
7
8
9=(8/
7*
100)
10
11
12=
(11/
10*
100)
13
14
15=
(14/
13*
100)
10. Кадровая политика Компании (планируемая среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров):
форма 24
п/п
Наименование
показателей
Еди-
ница
изме-
рения
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
план
факт
%
откло-
нения
А
Б
В
1
2
3=(2/1
*100)
4
5
6=(5/
4*100)
7
8
9=(8/
7*100)
10
11
12=(11
/10*
100)
13
14
15=
(14/
13*
100)
1
Фактическая
численность
работников,
всего, в том
числе:
чело-
век
x
x
x
x
x
1.1
администра-
тивно-управлен-
ческого
персонала
чело-
век
x
x
x
x
x
1.2
производствен-
ного персонала
чело-
век
x
x
x
x
x
1.3
вспомогатель-
ного персонала
(водители,
технички и
т.д.)
чело-
век
x
x
x
x
x
2
Численность по
штатному
расписанию, в
том числе:
чело-
век
2.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
чело-
век
2.2
производствен-
ного персонала
чело-
век
2.3
вспомогатель-
ного персонала
(водители,
технички и
т.д.)
чело-
век
3
Среднемесячная
заработная
плата, в том
числе:
тысяч
тенге
3.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
тысяч
тенге
3.2
производствен-
ного персонала
тысяч
тенге
3.3
вспомогатель-
ного персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
4
Фонд оплаты
труда, в том
числе:
тысяч
тенге
4.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
тысяч
тенге
4.2
производствен-
ного персонала
тысяч
тенге
4.3
вспомогатель-
ного персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
5
Премирование по
результатам
работы, в том
числе:
тысяч
тенге
5.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
тысяч
тенге
5.2
производствен-
ного персонала
тысяч
тенге
5.3
вспомогатель-
ного персонала
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
6
Оказание
материальной
помощи, в том
числе:
тысяч
тенге
6.1
административ-
но-управлен-
ческому
персоналу
тысяч
тенге
6.2
производствен-
ному персоналу
тысяч
тенге
6.3
вспомогатель-
ному персоналу
(водители,
технички и
т.д.)
тысяч
тенге
7
Количество
работников,
охваченных
системой
обучения,
повышения
квалификации,
в том числе:
чело-
век
7.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
чело-
век
7.2
производствен-
ного персонала
чело-
век
8
Затраты на
обучение,
повышение
квалификации,
в том числе:
тысяч
тенге
8.1
административ-
но-управлен-
ческого
персонала
тысяч
тенге
8.2
производствен-
ного персонала
тысяч
тенге
9
Создание новых
рабочих мест,
в том числе:
еди-
ница
9.1
административ-
но-управлен-
ческий персонал
еди-
ница
9.2
производствен-
ный персонал
еди-
ница
10
Расходы по
медицинскому
обслуживанию,
в том числе:
тысяч
тенге

1.1.2
қолданыстағы жобаларға капитал салымдары
...
1.1.N
1.2
негізгі құралдарды сатып алу
1.3
материалдық емес активтерді сатып алу
...
1.N
2
Инвестициялар, барлығы
2.1
акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу
2.2
жарғылық капиталға салымдар
...
2.N
Жиыны:
9. Уақытша бос ақша қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты:
23-нысан
№ р/с
Қаржы құралдарының атауы
Өлшем бірлігі
20__ ж.
20__ ж.
20__ ж.
20__ ж.
20__ ж.
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
А
Б
В
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
10. Компанияның кадр саясаты (қызметкерлердің жоспарланған орташа жылдық саны, орташа айлық еңбекақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі):
24-нысан
р/с
Көрсеткіштер атауы
өлшем бірлігі
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
жоспар
факт
% ауытқу
А
Б
В
1
2
3=(2/1*100)
4
5
6=(5/4*100)
7
8
9=(8/7*100)
10
11
12=(11/10*100)
13
14
15=(14/13*100)
1
Қызметкерлердің нақты саны, барлығы, оның ішінде:
адам
x
x
x
x
x
1.1
әкімшілік-басқарушы персоналы
адам
x
x
x
x
x
1.2
өндірістік персонал
адам
x
x
x
x
x
1.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
x
x
x
x
x
2
Штат кестесі бойынша жұмыс істейтіндердің саны, оның ішінде:
адам
2.1
әкімшілік-басқарушы персонал
адам
2.2
өндірістік персонал
адам
2.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
3
Орташа айлық еңбекақы, оның ішінде:
мың теңге
3.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
3.2
өндірістік персонал
мың теңге
3.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
4
Еңбекақы қоры, оның ішінде:
мың теңге
4.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
4.2
өндірістік персонал
мың теңге
4.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
5
Жұмыс нәтижелері бойынша сыйақы төлеу, оның ішінде:
мың теңге
5.1
әкімшілік-басқарушы персоналы
мың теңге
5.2
өндірістік персонал
мың теңге
5.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
6
Материалдық көмек көрсету, оның ішінде:
мың теңге
6.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
6.2
өндірістік персонал
мың теңге
6.3
көмекші персонал (жүргізушілер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
7
Оқыту, біліктілікті арттыру жүйесімен қамтылған қызметкерлердің саны, оның ішінде:
адам
7.1
әкімшілік-басқарушы персонал
адам
7.2
өндірістік персонал
адам
8
Оқытуға, біліктілікті арттыруға арналған шығындар, оның ішінде:
мың теңге
8.1
әкімшілік-басқарушы персонал
мың теңге
8.2
өндірістік персонал
мың теңге
9
Жаңа жұмыс орындарын құру, оның ішінде:
бірлік
9.1
әкімшілік-басқарушы персонал
бірлік
9.2
өндірістік персонал
бірлік
10
Медициналық қызмет көрсету бойынша шығыстар, оның ішінде:
мың теңге

6.2.1
за счет бюджетных
кредитов
6.3
за счет средств
бюджета
7
Чистый доход (убыток
указывается со
знаком минус)
8
Рентабельность
деятельности, %
9
Экономическая
добавленная
стоимость EVA
(Economic Value
Added)
* данная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации
К основным консолидированным финансовым показателям деятельности Компании прилагается информация об учетной политике Компании и пояснительная записка с указанием расчетов показателей.
13. Информация по планируемым мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, в том числе:
форма 27
№ п/п
Наименование Компании
Рейтинг корпоративного управления
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
А
Б
1
2
3
4
5
Компания
1
ДО 1
N
ДО n
Формы 11-27 заполняются и корректируются в следующем порядке:
1) первый год: основные показатели финансово-хозяйственной деятельности первого планируемого года отражаются в расшифрованном (развернутом) виде, последующие планируемые годы в агрегированном (сводном) виде с разбивкой по годам, с указанием вносимых корректировок;
2) второй год: оценка первого года, второй год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам, с указанием вносимых корректировок;
3) третий год: факт первого года и оценка второго года, третий год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам, с указанием вносимых корректировок;
4) четвертый год: факт первого, второго годов и оценка третьего года, четвертый год в расшифрованном (развернутом) виде, последующие годы в агрегированном (сводном) виде в разбивке по годам, с указанием вносимых корректировок;
5) пятый год: факт первого, второго, третьего годов и оценка четвертого года, пятый год в расшифрованном (развернутом) виде, с указанием корректировок.

6.2.1
бюджет кредиттері есебінен
6.3
бюджет қаражаты есебінен
7
Таза кіріс (залал минус белгісімен көрсетіледі)
8
Қызметтің рентабельділігі, %
9
Экономикалық қосылған құн EVA (Economic Value Added)
* бұл нысан әрбір еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады
Компания қызметінің шоғырландырылған негізгі қаржылық көрсеткіштеріне Компанияның есеп саясаты туралы ақпарат және көрсеткіштердің есептерін көрсете отырып түсіндірме жазба қоса беріледі.
13. Компанияда және акциялары (қатысу үлестері) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын беретін осы заңды тұлғалардағы корпоративтік басқаруды дамытуға және стандарттарын енгізуге бағытталған жоспарланған іс-шаралар бойынша ақпарат, оның ішінде:
27-нысан
р/с
Компания атауы
Корпоративтік басқару рейтингі
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
А
Б
1
2
3
4
5
Компания
1
1 ЕҰ
N
n ЕҰ
11-27 нысандар мынадай тәртіппен:
бірінші жыл: бірінші жоспарланатын жылдың қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері толық таратылып жазылған (ашып көрсетілген) түрде, одан кейінгі жоспарланатын жылдар біріктірілген (жиынтық) түрде жылдарға бөлініп, енгізілетін түзетулерді көрсетумен беріледі;
екінші жыл: бірінші жылды бағалау, екінші жыл толық таратылып жазылған (ашып көрсетілген) түрде, одан кейінгі жылдар біріктірілген (жиынтық) түрде жылдарға бөлініп, енгізілетін түзетулерді көрсетумен;
үшінші жыл: бірінші жыл фактісі және екінші жылды бағалау, үшінші жыл толық таратылып жазылған (ашып көрсетілген) түрде, одан кейінгі жылдар біріктірілген (жиынтық) түрде жылдарға бөлініп, енгізілетін түзетулерді көрсетумен;
төртінші жыл: бірінші, екінші жылдар фактісі және үшінші жылды бағалау, төртінші жыл толық таратылып жазылған (ашып көрсетілген) түрде, одан кейінгі жылдар біріктірілген (жиынтық) түрде жылдарға бөлініп, енгізілетін түзетулерді көрсетумен;
бесінші жыл: бірінші, екінші, үшінші жылдар фактісі және төртінші жылды бағалау, бесінші жыл толық таратылып жазылған (ашып көрсетілген) түрде, енгізілетін түзетулерді көрсетумен толтырылады және түзетіледі.