О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 489. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2012 года № 8100. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 марта 2009 года за № 5612, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 5, ст. 344), следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
абзац девятый пункта 7 изложить в следующей редакции:
«реквизит «Единица измерения» – тысячах тенге в отчетах государственных учреждений и администраторов бюджетных программ;»;
часть четвертую пункта 57 изложить в следующей редакции:
«По строкам 010 и 170 по графе 6 «Кассовые расходы» показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации товаров (работ, услуг) на начало и на конец отчетного периода. Строки 010 и 011 отчетного периода соответствуют строкам 170, 171 отчета формы № 4-б за предыдущий год.»;
часть третью пункта 75 изложить в следующей редакции:
«Администраторы республиканских бюджетных программ ежеквартально получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме № 4-20. По состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяют его подписью и оттиском гербовой печати администратора республиканских бюджетных программ и представляют в составе годового отчета центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.»;
пункт 80 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 13 қарашадағы № 489 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 қарашада № 8100 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 124-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2009 жылғы 27 наурызда Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiне № 5612 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерi Бюллетенiнде жарияланған, 2009 жыл, № 5, 344-құжат), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiнде:
7-тармақтың тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Өлшем бірлігі» деректемесі – мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерінде мың теңгеде;»;
57-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Кассалық шығыстар» 6-бағаны бойынша 010 және 170-жолдары бойынша есептi кезеңнiң басында және соңында тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден алынатын қаражат қалдықтарының сомасы көрсетiледi. Есептi кезеңнiң 010 және 011 жолдары өткен жылғы № 4-б нысан есебiнiң 170, 171-жолдарына сәйкес келеді.»;
75-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi тоқсан сайын қазынашылық органдардан № 4-20-нысан бойынша шығыстар жөнiндегi жиынтық есептi алады. Есептiден кейiнгi жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша оны республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолымен және елтаңбалы мөрінiң бедерiмен растайды да бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға жылдық есептiң құрамында ұсынады.»;
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«80. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-4 указываются коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, по задолженности, образовавшейся за счет прочих средств (денег от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, недостачи и хищения и др.):
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, для отражения задолженности, остающихся в распоряжении государственных учреждений денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 79 настоящих Правил для заполнения отчета по форме КЗ-Б.»;
пункты 83 и 84 изложить в следующей редакции:
«83. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-4 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 82 настоящих Правил для заполнения отчета по форме ДЗ-Б.

«80. КБ-Б-нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп былай толтырылады:
1-4-бағандарында бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес өзге құралдарды (тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша, жетіспеушіліктен және ұрлықтан және басқалардан) пайда болған берешек бойынша шығыстардың кодтары:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) түскен мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалатын берешекті көрсету үшін есептерде бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес шығыстардың кодтары;
демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен түскен ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 901 «демеушiлiк пен қайырымдылық көмек есебінен шығыстарға алынған ақша» коды;
бюджет қаражатының жетіспеушілігі және ұрлау салдарынан қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 902 «жетіспеушіліктер» коды;
өзге себептерге байланысты бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстар коды және 903 «Өзгелер» коды көрсетiледi.
Кейiнгi бағандарды толтыру КЗ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 79-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.»;
8384-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«83. ДБ-Б-нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп келесi түрде толтырылады:
1-4-бағандарында:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) сатудан пайда болған берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес шығыстардың кодтары;
демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен түскен ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 901 «демеушiлiк пен қайырымдылық көмек есебінен шығыстарға алынған ақша» коды;
бюджет қаражатының жетіспеушілігі және ұрлау салдарынан қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 902 «жетіспеушіліктер» коды;
өзге себептерге байланысты бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстар коды және 903 «Өзгелер» коды көрсетiледi.
Кейiнгi бағандарды толтыру КБ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 82-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.

84. К ежемесячному отчету о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-Б и ДЗ-Б прилагается информация о причинах образования задолженности за счет бюджетных средств согласно приложениям 30 и 31 соответственно к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме).
К ежемесячному отчету о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-П и ДЗ-П прилагается информация о причинах образования задолженности за счет прочих средств согласно приложению 29 к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме).»;
подпункт 2) пункта 85 изложить в следующей редакции:
«2) администраторами республиканских бюджетных программ – центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета не позднее
15 числа месяца, следующего за отчетным, на бумажном носителе и в виде электронной базы данных через web-портал центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;»;
приложения 192021 и 22 исключить;
приложения 2 и 29 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 30 и 31 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности Министерства финансов Республики Казахстан (Тулеуову А.О.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации, за исключением абзаца двадцать девятого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2013 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2012 года № 489
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Схема
согласования основных показателей по финансовым
и бюджетным формам годовой и квартальной отчетности
государственного учреждения
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
1
2
Показатели финансовой отчетности
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 3 Отчет о движении денег на
счетах государственного учреждения
по источникам финансирования
Строка 010 графы 3, 4
Строки 920 и 930 графы 3
соответственно, за исключением
данных по субсчету 1072 «Денежные
документы»
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 4 Отчет об изменениях чистых
активов/капитала
Строки 410, 413, 414 графы 3,
4 соответственно

84. КБ-Б және ДБ-Б-нысандары бойынша Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке тиісінше Ережеге 30 және  31-қосымшаларға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, бюджет қаражаты есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.
КБ-Б және ДБ-Б-нысандары бойынша Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы ай сайынғы есепке тиісінше Ережеге 29-қосымшаға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, басқа қаражаттар есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.»;
85-тармақтың 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есептіден кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей, қағаз тасығышта және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның web-порталы арқылы электрондық деректер базасы түрінде;»;
192021 және 22-қосымшалар алынып тасталсын;
229-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
30 және 31-қосымшалармен осы бұйрыққа толықтырылсын 3 және  4-қосымшаларға сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептiлiк, аудиторлық қызмет департаментi (А.О. Төлеуов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын заңнамада белгiленген тәртiпте қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық, 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма тоғызыншы абзацын қоспағанда, әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                          Б. Жәмiшев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 489 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 2-қосымша
Мемлекеттік мекеменің жылдық және тоқсандық есептілігінің
қаржылық және бюджеттік нысандары бойынша
негізгі көрсеткіштерін келісу
схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
1
2
Қаржылық есептілік көрсеткіші
1-нысан Бухгалтерлік баланс
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
3, 4-бағанның 010-жолы
1072 «Ақша құжаттары» қосалқы шоты бойынша деректерді қоспағанда, тиісінше 3-бағанның 920 және 930-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
4-нысан Таза активтердің-капиталдың өзгеруі туралы есеп
3, 4-бағандардың 410, 413, 414-жолдары

Строки 010, 060 графы 3, 4, 5
соответственно
Форма 1 Бухгалтерский баланс
Форма 5 Пояснительная записка
Строка 011 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 1
Строка 014 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 2
Строка 020 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 3
Строка 110 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 114 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 5
Строка 116 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 6
Строка 117 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 7
Строка 118 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 8 Таблицы 8
Строка 210 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 9
Строка 310 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Форма 2 Отчет о результатах
финансовой деятельности
Форма 4 Отчет об изменениях чистых
активов/капитала
Строка 300 графы 3
Строка 050 графы 5
Строка 300 графы 4
Строка 110 графы 5
Показатели финансовой и бюджетной отчетности
Форма 3 Отчет о движении денег
на счетах государственного
учреждения по источникам
финансирования
Форма № 12 Отчет по грантам
Строка 016 графы 3
Строка 020 графы 3
Форма 3 Отчет о движении денег
на счетах государственного
учреждения по источникам
финансирования
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и
расходовании денег от спонсорской и
благотворительной помощи
Строка 020 графы 3
Графа 3 минус графа 4
Форма 3 Отчет о движении денег
на счетах государственного
учреждения по источникам
финансирования
Форма № 4-б Отчет об исполнении
планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ и
услуг)
Строка 030 графы 3
Строка 020 графы 6
Форма 5 Пояснительная записка
Форма № 5-б Отчет о движении
долгосрочных активов
Строки 010 и 013 графы 11
Таблицы 5 соответственно
Строка 090 графы 3 и 6
соответственно
Строка 011 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 4
Строка 012 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5
Таблицы 6 соответственно
Строка 110 графы 3 и 6
соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5
Таблицы 7 соответственно
Строка 120 графы 3 и 6
соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 5
Строки 010 и 013 графы 9
Таблицы 8 соответственно
Строка 130 графы 3 и 6
соответственно
Строка 011 графы 9 Таблицы 8
Строка 130 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 8

тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010, 060-жолдары
1-нысан Бухгалтерлік баланс
5-нысан Түсіндірме жазба
3, 4-бағандардың 011-жолы
1-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
2-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
3-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
5-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
6-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
7-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
8-кестенің 8-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
9-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп
4-нысан Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
3-бағанның 300-жолы
5-бағанның 050-жолы
4-бағанның 300-болады
5-кестенің 110-жолы
Қаржылық және бюджеттік есептілік көрсеткіштері
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 12-нысан Гранттар бойынша есеп
3-бағанның 016-жолы
3-кестенің 020-жолы
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
3-бағанның 020-жолы
3-баған минус 4-баған
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
3-бағанның 030-жолы
6-бағанның 020-жолы
5-нысан Түсіндірме жазба
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
Тиісінше 5-кестенің 11-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағанның 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 011-жолы
4-бағанның 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 012-жолы
5-бағанның 090-жолы
Тиісінше 6-кестенің 5-бағанының 010 және 013 жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағандардың 110-жолы
6-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 100-жолы
6-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 100-жолы
Тиісінше 7-кестенің 5-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағандардың 120-жолы
7-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 120-жолы
7-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 120-жолы
Тиісінше 8-кестенің 9-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 6-бағандардың 130-жолы
Тиісінше 8-кестенің 9-бағанының 011-жолы
4-бағанның 130-жолы
Тиісінше 8-кестенің 5-бағанының 012-жолы

Строка 130 графы 5
Форма 5 Пояснительная записка
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строки 010 и 013 графы 8
Таблицы 3
Строка 140 графы 3 и 4
соответственно
Строка 011 графы 8 Таблицы 3
Строка 150 графы 3
Строка 012 графы 8 Таблицы 3
Строка 180 графы 3
Показатели бюджетной отчетности
Форма № 4-б Отчет об
исполнении планов поступлений
и расходов денег от реализации
товаров (работ и услуг)
Форма № 4-б Отчет об исполнении
планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ и
услуг)
Строка 170 графа 6
Строка 010 плюс строка 020 минус
строка 050 графы 6
Форма № 4-сводная Отчет об
исполнении планов поступлений
и расходов денег от реализации
товаров (работ и услуг)
Форма № 4-сводная Отчет об
исполнении планов поступлений и
расходов денег от реализации товаров
(работ и услуг)
Строка 030 графа 11
Строка 010 графы 11 минус строка
020 графы 11
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым государственному
учреждению на условиях их
возвратности
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым государственному
учреждению на условиях их
возвратности
Строка 170 графы 3
Строка 010 плюс строка 020 минус
строка 050 минус строка 140 минус
строка 141 графы 3
Форма № 4-сп Отчет о
поступлении и расходовании
денег от спонсорской и
благотворительной помощи
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и
расходовании денег от спонсорской и
благотворительной помощи
Графа 9
Графа 3 минус графа 7
Форма № 4-в Отчет о движении
денежных средств в иностранной
валюте
Форма № 4-в Отчет о движении
денежных средств в иностранной
валюте
Строка 170 графа 4
Строка 010 плюс строки 020, 021, 030
минус строки 050, 140, 141 графы 4
Форма № 5-б Отчет о движении
долгосрочных активов
Форма № 5-б Отчет о движении
долгосрочных активов
Строка 090 графы 3, 4, 5, 6
Сумма строк 010, 020, 030, 040, 050,
060, 070, 080 графы 3, 4, 5, 6
соответственно
Строка 090 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 090 графы 3 плюс строка 160
графы 3 минус строка 170 графы 3
Строка 100 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 100 графы 3 плюс строка 160
графы 4 минус строка 170 графы 4
Строка 110 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 110 графы 3 плюс строка 160
графы 5 минус строка 170 графы 5
Строка 120 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 120 графы 3 плюс строка 160
графы 6 минус строка 170 графы 6
Строка 130 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 130 графы 3 плюс строка 160
графы 7 минус строка 170 графы 7
Строка 140 графы 3 плюс графа
4 минус графа 5
Строка 140 графы 3 плюс строка 160
графы 8 минус строка 170 графы 8
Форма № 6 Отчет о движении
запасов
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строка 140 графы 3, 4, 5
Сумма строк 010-130 графы 3, 4, 5
соответственно (кроме строк 021-023)

5-бағанның 130-жолы
5-нысан Түсіндірме жазба
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3-кестенің 8-бағанының 010 және 013-жолдары
Тиісінше 3 және 4-бағандардың 140-жолы
3-кестенің 8-бағанының 011-жолы
3-бағанның 150-жолы
3-кестенің 8-бағанының 012-жолы
3-бағанның 180-жолы
Бюджеттік есептіліктің көрсеткіштері
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
6-бағанның 170-жолы
6-бағанның 010-жолы плюс 020-жолы минус 050-жолы
№ 4-б-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
№ 4-жиынтық-нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері және жұмсау жоспарларының орындалуы туралы есеп
11-бағанның 030-жолы
11-бағанның 010-жолы минус 11-бағанның 020-жолы
№ 4-а Мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шартында берілетін ақша жөніндегі есеп
№ 4-а Мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шартында берілетін ақша жөніндегі есеп
3-бағанның 170-жолы
3-бағанның 010-жолы плюс 020-жолы минус 050-жолы минус 140-жолы минус 141-жолы
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
№ 4-дк-нысан Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімдері және жұмсалуы туралы есеп
9-баған
3-баған минус 7-баған
№ 4-в-нысан Шетел валютасындағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
№ 4-в-нысан Шетел валютасындағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
4-бағанның 170-жолы
4-бағанның 010-жолы плюс 020, 021, 030-жолдары минус 050, 140, 141-жолдары
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
№ 5-б-нысан Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5, 6-бағандардың 090-жолы
Тиісінше 3, 4, 5, 6-бағандардың 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070, 080-жолдарының қосындысы
3-бағанның плюс 4-бағанның минус 5-бағанның 090-жолы
3-бағанның 090-жолы плюс 3-бағанның 160-жолы минус 3-бағанның 170-жолы
3-бағанның 100-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 100-жолы плюс 4-бағанның 160-жолы минус 4-бағанның 170-жолы
3-бағанның 100-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 110-жолы плюс 5-бағанның 160-жолы минус 5-бағанның 170-жолы
3-бағанның 100-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 120-жолы плюс 6-бағанның 160-жолы минус 6-бағанның 170-жолы
3-бағанның 130-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 130-жолы плюс 7-бағанның 160-жолы минус 7-бағанның 170-жолы
3-бағанның 140-жолы плюс 4-баған минус 5-баған
3-бағанның 140-жолы плюс 8-бағанның 160-жолы минус 8-бағанның 170-жолы
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5-бағандардың 140-жолы
Тиісінше 3, 4, 5-бағандардың 010-130-жолдарының қосындысы (021-023-жолдардан басқа)

Строка 140 графы 5
Строка 181 плюс строка 200 графы 3
Строка 140 графы 4
Строка 140 графы 3 плюс строка 150
графы 3 минус строка 180 графы 3
Строка 150 графы 3
Сумма строк 151-170 (кроме строк
161-162)  графы 3
Строка 180 графы 3
Сумма строк 181-230 плюс строка 240
графы 3
Форма № 11 Отчет по
внешним займам
Форма № 11 Отчет по внешним займам
Строка 170 графы 5
Строка 010 графы 5 плюс строка 040
графы 5 минус строка 050 графы 5
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2012 года № 489
Приложение 29
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования __________________ задолженности
________________________________________ за счет прочих средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________________________ 20___ года
Вид бюджета - ____________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Админис-
тратор
Программа
Под-
програм-
ма
Наимено-
вание
Сумма
задолжен-
ности,
тыс. тенге
Причины
образования
задолженности
1
2
3
4
5
6
Всего
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2012 года № 489
Приложение 30
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
_____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/администратора бюджетных программ)
за счет бюджетных средств по состоянию на ___ 20_ года
Вид бюджета _____________________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Единица измерения тысяч тенге
А
д
м
и
н
и
с
т
р
а
т
о
р
П
р
о
г
р
а
м
м
а
П
о
д
п
р
о
г
р
а
м
м
а
Н
а
и
м
е
н
о
в
а
н
и
е
Сум-
ма
де-
би-
тор-
ской
за-
дол-
жен-
нос-
ти,
все-
го
в том числе:
Причины
образо-
вания
деби-
торской
задол-
жен-
ности
пре-
доп-
ла-
та
те-
ку-
ще-
го
го-
да
по
ус-
ло-
ви-
ям
до-
го-
во-
ров
пре-
доп-
ла-
та
по
пе-
ре-
хо-
дя-
щим
(мно-
го-
лет-
ним)
до-
го-
во-
рам
суммы,
выдан-
ные в
подотчет
пе-
реп-
ла-
та
сог-
лас-
но
ак-
там
све-
рок
задолженность, образовавшаяся в связи
прочая
задол-
женность
(гр.5
минус
гр.6
минус
гр.8
минус
гр.9
минус
гр.10
минус
гр.11
минус
гр.12
минус
гр.13
минус
гр.14)
с неис-
пол-
нением
постав-
щиками
дого-
ворных
обяза-
тельств
с неис-
полне-
нием
судебных
решений
по
погашению
задолжен-
ности
прош-
лых
лет
те-
ку-
ще-
го
го-
да
прош-
лых
лет
те-
ку-
ще-
го
го-
да
прош-
лых
лет
те-
ку-
ще-
го
го-
да
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2012 года № 489
Приложение 31
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования кредиторской задолженности
_____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/администратора бюджетных программ)
за счет бюджетных средств по состоянию на __ 20_ года
Вид бюджета ____________________
Периодичность - месячная, квартальная, годовая
Единица измерения тысяч тенге
А
д
м
и
н
и
с
т
р
а
т
о
р
П
р
о
г
р
а
м
м
а
П
о
д
п
р
о
г
р
а
м
м
а
Н
а
и
м
е
н
о
в
а
н
и
е
Сум-
ма
кре-
ди-
тор-
ской
за-
дол-
жен-
нос-
ти,
все-
го
в том числе:
Причи-
ны
обра-
зова-
ния
креди-
тор-
ской
задол-
жен-
ности
по
обяза-
тельст-
вам, срок
оплаты по
которым не
наступил
крат-
ко-
сроч-
ная
за-
дол-
жен-
ность
по
зара-
бот-
ной
плате
и
взно-
сам
рабо-
тода-
телей
(срок
опла-
ты по
кото-
рым
не
нас-
ту-
пил)
в
связи
с
позд-
ним
пред-
став-
лени-
ем
актов
вы-
пол-
нен-
ных
работ
и
аван-
совых
отче-
тов
в
связи
с
невы-
пол-
нением
дого-
вор-
ных
обяза-
тель-
ств
пос-
тав-
щика-
ми по
пос-
тавке
това-
ров
(работ
и
услуг)
в
свя-
зи с
повы-
шени-
ем
тари-
фов
за-
дол-
жен-
ность
выяв-
лен-
ная
по
актам
све-
рок
в
связи
с не-
дос-
та-
точ-
нос-
тью
сред-
ств
по
пла-
ну по
пла-
те-
жамм
Прочая
задол-
женность
(графа
5 минус
графа
6 минус
графа
8 минус
графа
9 минус
графа
10 минус
графа
11 минус
графа
12 минус
графа13)
все-
го
в
том
чис-
ле
5%
удер-
жа-
ния
оп-
ла-
ты
по
ст-
рои-
тель-
ству
и ре-
кон-
стру-
кции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ           ___________ ______________________
(подпись)  (расшифровка подписи)

5-бағанның 140-жолы
3-бағанның 181-жолы плюс 200-жолы
4-бағандардың 140-жолы
3-бағанның 140-жолы плюс 3-бағанның 150-жолы минус 3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 150-жолы
3-бағанның 151-170-жолдарының қосындысы (161-162-жолдардан басқа)
3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 181-230 -жолдарының қосындысы плюс 3-бағанның 240-жолы
№ 11-нысан Сыртқы қарыздар бойынша есеп
№ 11-нысан Сыртқы қарыздар бойынша есеп
5-бағанның 170-жолы
5-бағанның 110-жолы плюс 5-бағанның 040-жолы минус 5-бағанның 050-жолы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 489 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 29-қосымша
20_____ жылғы __________ жағдай бойынша басқа
қаражат есебінен _______________
(бюджеттың атауы)
берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі - _________________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Берешек сомасы, мың теңге
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі       ___________ _____________________
(қолы)       (таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері               ___________ ______________________
(қолы)       (таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 489 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 30-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша басқа қаражат есебінен
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
_________________дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі - _______________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
шарттың талаптары бойынша ағымдағы жылдың алдын ала төлемі
ауыспалы (көп жылдық) шарттар бойынша алдына ала төлем
есеп беруге берілген сомалар
салыстыру актілеріне сәйкес артық төлеу
байланысты қалыптасқан берешек
басқа берешек (5-бағ. минус 6-бағ. минус 8-бағ. минус 9-бағ. минус 10-бағ. минус 11-бағ. минус 12-бағ. минус 13-бағ. минус 14-бағ.)
өнім берушілердің шарттық міндеттемелерін орындамауға
берешекті өтеу жөніндегі сот шешімдерінің орындалмауына
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі       ___________ _____________________
(қолы)       (таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері               ___________ ______________________
(қолы)       (таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 489 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 31-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша басқа қаражат есебінен
______________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
_____________________________________________________________
кредиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі - ________________________
Кезеңділік – айлық, тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Кредиторлық берешек сомасы, барлығы
оның ішінде:
Кредитторлық берешектің қалыптасуының себептері
Төлеу мерзімі келмеген міндеттемелер бойынша
Жұмыс берушілердің еңбекақы мен жарлары бойынша қысқа мерзімді берешек (төлеу мерзімі келген)
Орындалған жұмыс актілерінің және аванстық есептердің кеш ұсынылуына байланысты
Өнім берушілердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша шарттық міндеттемелерін орындамауға байланысты
Тарифті көтеруге байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты
Басқа берешек (5-бағ. минус 6-бағ. минус 8-бағ. минус 9-бағ. минус 10-бағ. минус 11-бағ. минус 12-бағ. минус 13-бағ.)
барлығы
Оның ішінде құрылыс және реконструкциялау бойынша төлемді 5% ұстау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі       ___________ _____________________
(қолы)       (таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері               ___________ ______________________
(қолы)       (таратып жазылуы)