О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 августа 2011 года № 220 "Об утверждении статистических форм общегосударственного статистического наблюдения по статистике занятости и инструкций по их заполнению"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 1 ноября 2012 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2012 года № 8188
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 августа 2011 года № 220 «Об утверждении статистических форм общегосударственного статистического наблюдения по статистике занятости и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 августа 2011 года за № 7149) следующие изменения:
приложения 12 изложить в редакции согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Юридическому Департаменту совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
_______________ С. Абденов
«__» __________ 2012 года
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 1 ноября 2012 года № 301
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Время, затраченное на
заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-
40
более
40
часов
Код статистической формы
1856102
Индекс Т-002
Квартальная
Контрольная карточка состава домохозяйства
Отчетный период  год

"Жұмыспен қамту статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 10 тамыздағы № 220 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 1 қарашадағы № 301 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 желтоқсанда № 8188 тіркелді
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жұмыспен қамту статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 10 тамыздағы № 220 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 31 тамыздағы № 7149 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
12-қосымшалар осы бұйрықтың 12-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Заң департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
С. Әбденов _________________
2012 жылғы «___» ___________
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 1 қарашадағы
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына
1-қосымша
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистикалық нысан коды 1856102
Индексі Т-002
Тоқсандық
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажетiн қоршау керек)
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Үй шаруашылығы құрамының бақылау карточкасы
Есепті кезең
жыл

1. Наименование территории (населенного пункта) _______________
2. Код населенного пункта по КАТО1.......
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село).........
4. Проспект, улица, площадь, переулок _________________________
5. № дома............................................
6. № квартиры........................................
7. № домашнего хозяйства.............................
8. Код выборки..................................

1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ___________________________________
2. АӘОЖ бойынша елді мекеннің коды1 ………………
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2 - ауыл) ……………………………………
4. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше ___________________________________
5. Үйдің № ………………………………………………………………………………………
6. Пәтердің № ………………………………………………………………………………
7 Үй шаруашылығының № _______________________________________________
8. Іріктеме коды ………………………………………………………………………

(код 1856102 индекс Т-002,
периодичность квартальная)
Таблица кодов показателей
Коды отношений с
главой домохозяйства
Коды гражданства
Коды уровней образования
1 – глава домохозяйства
2 – муж, жена
3 – сын, дочь
4 – отец, мать
5 – брат, сестра
6 – дедушка, бабушка
7 – внук, внучка
8 – другая степень
родства
9 – не родственник (нет
родства)
1 – Республики
Казахстан
2.1 – стран СНГ
2.2 – других стран
(вне СНГ)
1 – нет начального
2 – начальное
3 – основное
4 – среднее общее
5 – начальное профессиональное
6 – среднее профессиональное
(специальное)
7 – незаконченное высшее
8 – высшее
9 – ученая степень (кандидат или
доктор наук)
Коды семейного
положения
1 - состоит в браке
2 – разведен (а)
3 – вдовец, вдова
4 – никогда не состоял
(а) в браке
Коды статуса
изменения состава
Коды экономической характеристики респондента
1 - постоянно выбыл
2 - постоянно прибыл
3 - временно выбыл
4 - временно прибыл
1 – занятый
2 – безработный
3 – пенсионер
4 – учащийся (студент дневной формы обучения)
5 – нетрудоспособный в связи с инвалидностью
6 – занятый ведением домашнего хозяйства
Коды причин выбытия
(прибытия)
Коды преобладающего вида экономической деятельности
на основной работе
1 – рождение
2 – смерть
3 – работа (в пределах
Республики Казахстан)
4 – работа (за пределами
Республики Казахстан)
5 – брак
6 – развод
7 – учеба
8 – служба в армии
9 – иные (в больницах, в
местах заключения,
переезд на другое место
жительства и т.д.)
1 - Сельское, лесное и рыбное хозяйство
2 - Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
3 - Обрабатывающая промышленность
4 - Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное
кондиционирование
5 - Водоснабжение; канализационная система, контроль над
сбором и распределением отходов
6 - Строительство
7 - Оптовая и розничная торговля; ремонт автомобилей и
мотоциклов
8 - Транспорт и складирование
9 - Услуги по проживанию и питанию
10 - Информация и связь
11 - Финансовая и страховая деятельность
12 - Операции с недвижимым имуществом
13 - Профессиональная, научная и техническая деятельность
14 - Деятельность в области административного и
вспомогательного обслуживания
15 - Государственное управление и оборона; обязательное
социальное обеспечение
16 - Образование
17 - Здравоохранение и социальные услуги
18 - Искусство, развлечения и отдых
19 - Предоставление прочих видов услуг
20 - Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю
прислугу и производящих товары и услуги для собственного
потребления
21 - Деятельность экстерриториальных организаций и органов
Коды статуса занятости
1 – наемные работники
2 – работодатели
2.2.1 – самостоятельные
работники
2.2.2 - работа на личном
подворье
2.3 – член кооператива
2.4 – неоплачиваемые
работники семейных
предприятий
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 1 ноября 2012 года № 301
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 августа 2011 года № 220
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Контрольная карточка состава домохозяйства»
(код 1856102, индекс Т-002, периодичность квартальная)

карточкасы» (коды 1856102, индексі Т-002,
мерзімі тоқсандық) статистикалық нысанына
қосымша
Көрсеткіштер кодының кестесі
Үй шаруашылығы басшысына қатынас коды
Азаматтық коды
Білім деңгейінің коды
1 – үй шаруашылығының басшысы
2 – күйеуі, әйелі
3 – ұлы, қызы
4 – әкесі, анасы
5 – ағасы/інісі, әпкесі/сіңлісі
6 – атасы, әжесі
7 – немересі
8 – басқа деңгейдегі туыстық
9 – туыс емес (туыстық жоқ)
1 – Қазақстан Республикасы
2.1 – ТМД елдерінің
2.2 – басқа елдер (ТМД-дан тыс)
1 – бастауыш білімі жоқ
2 – бастауыш
3 – негізгі
4 – жалпы орта
5 – бастауыш кәсіптік
6 – орта кәсіптік (арнайы)
7 – аяқталмаған жоғары
8 – жоғары
9 – ғылыми дәрежесі (ғылым кандидаты немесе докторы)
Отбасылық жағдайының коды
1 - некеде тұрады
2 – ажырасқан
3 – тұл ер, жесір әйел
4 – ешқашан некеде тұрмаған
Құрылымның өзгеру мәртебесінің коды
Респонденттің экономикалық сипаттамасының коды
1 - тұрақты кетті
2 - тұрақты келді
3 - уақытша кетті
4 - уақытша келді
1 – жұмыспен қамтылған
2 – жұмыссыз
3 – зейнеткер
4 – оқиды (күндізгі оқу бөлімінің студенті)
5 – мүгедектікке байланысты еңбекке жарамсыз
6 – үй шаруашылығын жүргізеді
Кету (келу) себептерінің коды
Негізгі қызметтегі экономикалық қызметтің басым түрлерінің коды
1 – туу
2 – өлім
3 – жұмыс (Қазақстан Республикасы аумағында)
4 – жұмыс (Қазақстан Республикасы аумағы шегінен)
5 – неке
6 – ажырасу
7 – оқу
8 – әскердегі қызмет
9 – басқа (ауруханада, бас бостандығынан айыру орындарында, басқа орынға көшіп кету және тағы басқа)
1 - Ауыл, орман және балық шаруашылығы
2 - Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
3 - Өңдеу өнеркәсібі
4 - Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау
5 - Сумен жабдықтау; кәріз жүйесі, қалдықтардың жиналуын және таратылуын бақылау
6 - Құрылыс
7 - Көтерме және бөлшек сауда; автомобильдерді және мотоциклдерді жөндеу
8 - Көлік және қоймалау
9 - Тұру және тамақтану бойынша қызметтер
10 - Ақпарат және байланыс
11 - Қаржы және сақтандыру қызметі
12 - Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
13 - Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
14 - Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
15 - Мемлекеттік басқару және қорғаныс; міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету
16 - Білім беру
17 - Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
18 - Өнер, ойын-сауық және демалыс
19 - Өзге де қызметтер түрлерін ұсыну
20 - Жеке тұтыну үшін үй қызметкерлерін жалдайтын және тауарлар мен қызметтерді өндіретін үй шаруашылықтарының қызметі
21 - Аумақтан тыс ұйымдардың және органдардың қызметі
Қызмет мәртебесінің коды
1 – жалдамалы жұмыс
2 – жұмыс беруші
3 – өз бетінше жұмыспен қамтылу
4 – отбасы кәсіпорнындағы көмекші жұмысшы
5 – кооператив мүшесі
6 – үй жанындағы жұмыс
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 1 қарашадағы
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2011 жылғы 10 тамыздағы
№ 220 бұйрығына
2-қосымша
«Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы» жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1856102,
индексі T-002, кезеңділігі тоқсандық) толтыру бойынша нұсқаулық

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Контрольная карточка состава домохозяйства» (код 1856102, индекс Т-002, периодичность квартальная) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Контрольная карточка состава домохозяйства» (код 1856102, индекс Т-002, периодичность квартальная).
2. Данное статистическое наблюдение предназначено для составления списка всех членов домашнего хозяйства и получения демографической характеристики по каждому из них.
Наблюдению подлежат все домашние хозяйства, участвующие в выборочном обследовании занятости населения. Контрольная карточка состава домохозяйства (далее – Контрольная карточка) заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее - интервьюер). Контрольная карточка заполняется при первом посещении домашнего хозяйства (в феврале), с ежеквартальным (в мае, августе, ноябре) уточнением.
3. На титульном листе в пункте «Наименование территории» записывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта. Пункты со 2 по 10 заполняются в соответствии с реквизитами обследуемых домашних хозяйств, предоставленных интервьюерам.
4. В строках 01-17 Контрольной карточки интервьюером записываются социально-демографические характеристики членов домохозяйства.
Кодирование показателей в соответствующих строках Контрольной карточки осуществляется согласно «Таблице кодов показателей», приведенной в приложении к статистической форме. Например, «Коды отношений с главой домохозяйства», «Коды гражданства», «Коды уровней образования», «Коды семейного положения» и другие.
Строки 01 и 02 графы 1 закрещены. По остальным графам по этим строкам записываются словами отношения с главой домохозяйства и проставляются коды.
В строках 03-05 проставляются год (четыре знака), месяц (два знака) и день (два знака) рождения каждого члена домашнего хозяйства.
В строке 06-07 проставляется пол.
В строке 08 указывается семейное положение, в соответствии с кодами семейного положения.
В строке 09 указывается гражданство членов домашнего хозяйства в соответствии с кодами.
В строках 10-13 указывается максимально достигнутый, подтвержденный аттестатом или дипломом уровень образования на момент опроса в соответствии с кодами. В случае наличия справки о прослушанном образовательном курсе, графа не заполняется. Не считается получением образования обучение на курсах, после окончания которых выдаются сертификаты или удостоверения. К не имеющим начального образования относятся взрослые, у которых нет никакого образования. Имеющими начальное образование считаются окончившие 4 класса, основное общее – закончившие 9 классов, среднее (полное) общее – 11 классов, начальное профессиональное – профессионально-техническое училище, среднее профессиональное – колледж, техникум, высшее – университет, институт, академию. Если член домашнего хозяйства после окончания докторантуры защитил диссертацию, он учитывается как получивший ученую степень.
В случае изменения состава домашнего хозяйства в течение обследуемого периода (в последующих кварталах), интервьюер делает соответствующие пометки в строках 14-17, указав двухзначные коды: статуса изменения состава и причин выбытия (прибытия).
Если какой-либо член домохозяйства, который обычно проживает вместе, но временно отсутствует, (проходит службу в армии, находится в больнице, студент), то в строках 14-17 проставляются соответствующие двухзначные коды.
Если в домохозяйстве кто-то родился или временно прибыл, то в строках 14-17 проставляются соответствующие двухзначные коды.

1. Бұл Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1856102, индексі T-002, кезеңділігі тоқсандық) толтыру бойынша нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасы» (коды 1856102, индексі Т-002, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық байқау үй шаруашылығының барлық мүшелерінің тізімін құру және олардың әрбіреуі бойынша демографиялық сипаттама алуға арналған.
Байқауға халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеуге қатысатын барлық үй шаруашылықтары жатады. Үй шаруашылықтары құрамын бақылау карточкасын (бұдан әрі – Бақылау карточкасы) пікіртерім жүргізуге уәкілетті тұлға толтырады (бұдан әрі - интервьюер). Бақылау карточкасы бірінші рет (ақпанда) барғанда толтырылады, тоқсан сайын (мамырда, тамызда, қарашада) нақтылау жүргізіледі.
3. «Аумақтың атауы» тармағының титулдық парағында облыстың (қаланың), ауданның (аудан) және ауылдың (елді мекеннің) атауы жазылуы керек. 2-тармақтан бастап 10-тармаққа дейін интервьюерлерге ұсынылған зерттелетін үй шаруашылықтарының деректемелеріне сәйкес толтырылады.
4. Бақылау карточкасының 01-17-жолдарында интервьюермен үй шаруашылықтары мүшелерінің әлеуметтік-демографиялық сипаттамасы жазылады.
Бақылау карточкасының тиісті жолдарындағы көрсеткіштерді кодтау статистикалық нысанының қосымшасында берілген «Көрсеткіштер кодтарының кестесіне» сәйкес жүргізіледі. Мысалы, «Үй шаруашылығы басшысына қатынас коды», «Азаматтық коды», «Білім деңгейінің коды», «Отбасылық жағдайының коды» және тағы басқалары.
1-бағанның 01 және 02-жолдары боялған. Осы жолдар бойынша қалған бағандар бойынша үй шаруашылығы басшысына қатыстылығы сөзбен жазылады және коды қойылады.
03 және 05-жолдарда сәйкесінше үй шаруашылығының әр мүшесінің туылған жылы (төрт таңбалы), айы (екі таңбалы) және күні (екі таңбалы) жазылады.
06-07-жолда жынысы жазылады.
08-жолда отбасылық жағдайының кодтарына сәйкес отбасылық жағдайы көрсетіледі.
09-жолда кодтарына сәйкес үй шаруашылығы мүшелерінің азаматтығы көрсетіледі.
10-13-жолдарда пікіртерім сәтінде табельмен, аттестатпен немесе оқу орнын бітіргені туралы дипломмен құжаттық расталатын қол жеткізген білімінің ең жоғарғы деңгейі кодтарға сәйкес көрсетіледі. Егер тыңдалған білім курсы туралы анықтамасы бар болған жағдайда баған толтырылмайды. Аяқталғаннан кейін сертификат немесе куәлік берілетін курстарда білім алуы мен оқуы есептелмейді. Бастауыш білімі жоқ адамдар санатында ешқандай білімі жоқ ересек адамдар саналады. Бастауыш білімі барларға – 4 сыныпты бітіргендер, негізгі орта – 9 сыныпты аяқтағандар, орта (толық) жалпы – 11 сыныпты, алғашқы кәсіптік – кәсіптік-техникалық училище, орта кәсіптік – колледж, техникум, жоғары – университет, институт, академияны бітірген адамдар жатады. Егер үй шаруашылығының мүшесі докторантураны аяқтағаннан кейін диссертация қорғаса, ол ғылыми атақ алған болып саналады.
Егер зерттеу мерзімі кезеңінде (кейінгі тоқсандарда) үй шаруашылығы құрамы өзгерген жағдайда екі таңбалы кодтарды көрсете отырып, 14-17-жолдарда тиісті белгілерді қояды: құрамының өзгеру мәртебесі және кету (келу) себептері.
Егер үй шаруашылығында бірге тұратын мүшелері болса, алайда, олар уақытша болмаса, мәселен, әскердегі қызметте, ауруханада немесе студент болса, бұл жағдайда 14-17-жолдарда тиісті екі таңбалы кодтары қойылады.
Егер үй шаруашылығында жаңа мүше пайда болса (туылса немесе уақытша келсе), онда 14-17-жолдарда тиісті екі таңбалы кодтары қойылады.

В строках 18-21 интервьюер делает пометки и проставляет соответствующие двухзначные коды экономической характеристики респондента.
В строках 22-25 интервьюер делает пометки и проставляет соответствующие двухзначные коды статуса основной деятельности.
В строках 26-29 интервьюер делает пометки и проставляет знак «» если респондент имеет дополнительную работу.
В строках 30-33 интервьюер проставляет код преобладающего вида экономической деятельности на основной работе.
В строках 34-37 интервьюер проставляет код профессии в соответствии с классификатором занятий.
В строке 38 интервьюер проставляет контактную информацию домашнего хозяйства.
5. Контрольная карточка состава домохозяйства заполняется интервьюером в двух экземплярах. Один экземпляр передается сотруднику департамента статистики, обеспечивающему проведение обследований домашних хозяйств и осуществляющему контроль работы интервьюеров (супервайзеру), второй – остается у интервьюера. В него интервьюер вносит все изменения в составе домашнего хозяйства (при их наличии) во время проведения квартальных интервью.
6. По завершении опроса интервьюер проверяет статистическую форму, не пропущены ли какие-либо вопросы, и, в обязательном порядке, благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает статистическую форму и, если все-таки обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.

18-21-жолдарда интервьюер респонденттің экономикалық сипаттамасының тиісті белгілерін көрсетеді және екі таңбалы кодтарын қояды.
22-25-жолдарда интервьюер негізгі қызметі статусының тиісті белгілерін көрсетеді және екі таңбалы кодтарды қояды.
26-29-жолдарда интервьюер тиісті белгілерді көрсетеді және респонденттің қосымша жұмысы болса “v” белгісін қояды.
30-33-жолдарда интервьюер негізгі қызметіндегі экономикалық қызметтің басым түрінің кодын қояды.
34-37-жолдарда интервьюер кәсіп кодын қызмет жіктеуішіне сәйкес қояды.
38-жолда интервьюер респондентпен байланысатын ақпаратты қояды.
5. Үй шаруашылығын бақылау карточкасын интервьюер екі данада толтырады. Бір данасы үй шаруашылығы зерттеуін жүргізетін және интервьюердің жұмысын бақылайтын статистика департаменті қызметкеріне (супервайзерге) беріледі, екіншісі – интервьюерде қалады. Онда интервьюер тоқсандық сұхбаттарды жүргізу кезінде үй шаруашылығының құрамында болған барлық өзгерістерді (олар болған жағдайда) енгізеді.
6. Пікіртерімді бітірген соң, интервьюер қандай болса да бір бөлімдер немесе сұрақтар қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін статистикалық нысанды тексереді және респонденттерге ынтымақтастығы және көмектескендері үшін міндетті түрде алғыс білдіреді. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде статистикалық нысанды қайта қарап шығады және егер қандай да бір сәйкессіздік тапса, онда үй шаруашылығына қайта баруы (жеке немесе телефонмен) және жеткіліксіз ақпаратты анықтауы керек.