Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого или ввозимого предмета"
Постановление акимата Актюбинской области от 28 марта 2012 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 апреля 2012 года № 3391. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 23 ноября 2012 года № 416
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 23.11.2012 № 416.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
2. ГУ «Областное управление культуры» (далее - Управление) обеспечить размещение настоящего регламента государственной услуги на интернет - ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                              А.Мухамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                      А.Жумагалиев
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата области
от 28 марта 2012 года
№ 103
Регламент
государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) культурная ценность - предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) потребитель – физическое или юридическое лицо;
3) регламент - нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок по государственной услуге "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета";
4) заключение - документ утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан", в котором изложены результаты экспертизы о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;

"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 103 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 сәуірде № 3391 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 416 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012.11.23 № 416 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету» регламенті бекітілсін.
2. «Облыстық мәдениет басқармасы» ММ (бұдан әрі - басқарма) мемлекеттік қызметтің осы регламентін басқарманың интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                              А.Мұхамбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация министрi         А.Жұмағалиев
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 28 наурыздағы
№ 103 қаулысымен
бекітілген
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәдени құндылық – зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ, тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар құндылықтар;
2) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
3) регламент - «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ішкі тәртіпті реттеуші нормативтік құқықтық акт;
4) қорытынды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген, әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама нәтижелері берілген құжат;

5) экспертная комиссия – комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области;
6) структурные-функциональные единицы – это структурное подразделение управления, иные органы и информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное определение государственной услуги: Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета.
3. Государственная услуга «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» оказывается ГУ «Областное управление культуры» (далее-Управление) физическим и юридическим лицам (далее - потребитель), адрес Управления указан в приложении 1 к Стандарту государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 (далее-Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача Управлением заключения на бумажном носителе согласно форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информация о месте нахождения государственных органов, порядке оказания государственной услуги и ходе их оказания можно получить по адресам, указанным в приложении 1 и 2 Стандарта.
Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на портале электронного Правительства: http;//www.e.gov.kz, в официальных источниках информации и стендах в местах оказания государственной услуги.
8. Государственная услуга осуществляется в здании Управления. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности.
На справочно-информационной доске Управления размещены образцы для предоставления необходимых документов.

5) Сараптамалық комиссия– әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия;
6) құрылымдық - функционалдық бірлік – әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын басқарманың жауапты құрылымдық бөлімшесі, өзге де органдар және ақпараттық жүйе немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік анықтамасы: Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру.
3. Жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызметін Ақтөбе облысының мәдениет басқармасы (бұдан әрі Басқарма) көрсетеді, басқарманың мекенжайы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулысымен бекітілген «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. Басқарманың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген нысанға сәйкес қағаз жеткізгіште қорытынды беруі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның тұрған жері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оларды көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 12 - қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында: http://www.e.gov.kz, ресми ақпарат көздерінде және мемлекеттік қызмет көрсетін жерлердегі стенділерде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет Басқарманың ғимаратында жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру бір реттік рұқсатнама бойынша жүзеге асырылады.
Ғимаратта құқық тәртібін қолдау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализациялар және басқа да қауіпсіздік шаралары бар.
Басқарманың анықтамалық - ақпараттық тақтасында қажетті құжаттарды көрсетуге арналған үлгілер орналастырылған.

9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
10. Потребитель предоставляет в Управление необходимые документы и предметы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником приемной Управления по описи, указанной в заявлении потребителя. Соответствующие требованиям документы и предметы оформляются и регистрируются приемной с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) приемной Управления.
11. Потребитель предоставляет в Управление документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
12. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы и предметы передаются руководителю Управления, которые в последующем передаются исполнителю. По мере их получения, исполнитель осуществляет отправку документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию.
Место и время проведения экспертизы определяется руководителем Управления.
По итогам работы экспертной комиссии оформляется заключение в двух экземплярах, каждое из которых подписывается председателем и членами комиссии. Оформленное заключение вместе с предметами передаются исполнителю.
После получения заключения и предметов, исполнитель скрепляет заключение печатью Управления и один экземпляр вместе с предметом выдает потребителю.
Второй экземпляр заключения, а также пакет рассмотренных документов остаются в бессрочном хранении в экспертной комиссии.
Выдача заключения и предметов потребителю регистрируется в журнале выданных заключений.
13. Заключение и предметы, рассматриваемые как культурная ценность, прошедшие экспертизу, выдаются потребителю (либо представителю по доверенности) при личном посещении по адресам, указанным в приложении 1 к стандарту.
14. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов, предусмотренных в пункте 11 Стандарта.
В случае отказа в выдаче Заключения, потребителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки установленные для выдачи Заключения.
15. Требования к информационной безопасности: Управление обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведены в приложении 1 настоящего регламента.

9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін Басқармаға қажетті құжаттар мен заттарды ұсынады, олар Басқарманың қабылдау бөлімінің маманымен тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізімдеме бойынша қабылданады. Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен заттар қабылдау бөлімінде тіркеу мөртабанында бақылау белгілерін көрсете отырып беттерінің нөмірлері, күні және саны көрсетіліп рәсімделеді және тіркеледі. Тұтынушы басқарманың қабылдау бөлімінен тіркелгені туралы мөртабаны бар (кіріс номері, күні) өтініш көшірмесін алады.
11. Тұтынушы басқармаға Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
12. Тіркелген, тиісті түрде ресімделген құжаттар мен заттар басқарма басшысына жіберіледі, кейіннен олар орындаушыға жіберіледі. Оларды алғаннан кейін орындаушы құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясына сараптамаға жібереді.
Сараптаманы өткізу орны мен уақыты Басқарма басшысымен белгіленеді.
Сараптамалық комиссия жұмысының нәтижелері бойынша екі данада қорытынды рәсімделеді, оның әрқайсысына комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды. Ресімделген қорытынды заттармен бірге орындаушыға беріледі.
Орындаушы қорытынды мен заттарды алған соң, қорытындыны басқарманың мөрімен бекітеді және оның бір данасын затпен қоса тұтынушыға береді.
Қорытындының екінші данасы, сондай-ақ, қаралған құжаттар пакеті сараптама комиссиясының мерзімсіз сақталуында қалады.
Қорытынды мен заттардың тұтынушыға берілуі берілген қорытындылар журналында тіркеледі.
13. Қорытынды және сараптамадан өткен мәдени құндылық ретінде қаралатын заттар тұтынушыға (не сенімхат бойынша өкілге) жеке өзі келгенде стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайларда беріледі.
14. Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбау мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Қорытынды беруден бас тартылған жағдайда, Қорытынды беру үшін белгіленген мерзімде тұтынушыға жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: басқарма қызмет тұтынушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, көрсетілген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица государственных органов несут ответственность за принимаемые ими решения и действия в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1. Приемная управления
СФЕ 2.
Начальник управления
СФЕ 3.
Специалист отдела искусства и историко культурного наследия
СФЕ 4. Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
СФЕ 5.
Специалист отдела искусства и историко культурного наследия
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя и указание даты получения государственной услуги;
Дает поручение специалисту отдела искусства и историко- культурного наследия о месте и времени проведения экспертизы
Проверяет полноту и правильность оформления документов и выносит на рассмотрение экспертной комиссии по вывозу и ввозу культурных ценностей;
Экспертная комиссия осуществляет экспертизу в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности.
Скрепляет заключение печатью управления, выдает один экземпляр заключения и предметы потребителя.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительн
ое решение)
Регистрация документов и предметов
Определение места и времени проведения экспертизы
Осуществление отправки документов и предметов на экспертизу
Проведение экспертизы временно вывезенной культурной ценности
Выдает заключение об удовлетворени или отказе экспертной комиссии
5
Сроки исполнения
15 минут
В течение 1 дня
В течение 1 дня
В течение 3 дней
10 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Приемная управления
СФЕ 2.
Начальник управления
СФЕ 3.
Специалист отдела искусств и историко культурного наследия
СФЕ 4. Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя и указание даты получения государственной услуги;
Дает поручение специалисту отдел искусств и историко-культурного наследия о месте и времени проведения экспертизы
Проверяет полноту и правильность оформления документов и выносит на рассмотрение экспертной комиссии по вывозу и ввозу культурных ценностей;
Выдает заключение экспертной комиссии
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1. Приемная управления
СФЕ 2.
Начальник управления
СФЕ 3.
Специалист отдела искусства и историко культурного наследия
СФЕ 4. Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя и указание даты получения государственной услуги;
Дает поручение специалисту отдела искусства и историко-культурного наследия о месте и времени проведения экспертизы
Проверяет полноту и правильность оформления документов и выносит на рассмотрение экспертной комиссии по вывозу и ввозу культурных ценностей;
Рассматривает и дает мотивированный отказ
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета»
Схемы функционального взаимодействия

17. ҚФБ және мемлекеттік қызмет көрсету үдересі арасындағы іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен өзара байланысты көрсететін схемалары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды азаматтардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік органдардың лауазымды қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
ҚФБ 1. Басқарманың қабылдау бөлімі
ҚФБ 2.
Басқарма бастығы
ҚФБ 3.
Өнер және тарихи мәдени мұра бөлімінің маманы
ҚФБ 4.
Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптамалық комиссия
ҚФБ 5.
Өнер және тарихи мәдени мұра бөлімінің маманы
3.
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші мен заттарын тіркейді, тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу мерзімін көрсетеді.
Сараптаманы өткізу орнын және уақыты туралы өнер және тарихи мәдени мұра бөлімінің маманына тапсырма береді
Құжаттардың толық және дұрыс толтырылуын тексереді және мәдени құндылықтарды әкету және әкелу сараптама комиссиясының қарауына ұсынады.
Сараптамалық комиссия уақытша әкетілген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестігін айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асырады.
Қорытындыларды басқарманың мөрімен бекітеді, қорытындының бір данасы мен заттарды тұтынушыға береді.
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық өкімдік шешім)
Құжаттар мен заттарды тіркеу
Сараптама өткізу орны мен уақытын белгілеу
Құжаттар мен заттарды сараптама жіберуді жүзеге асыру
Уақытша әкетілген мәдени құндылыққа сараптама жүргізу
Сараптама комиссиясының қанағаттандырғ
андығы немесе бас тарқандығы туралы қорытынды береді
5.
Орындау мерзімдері
15 минут
1 күн ішінде
1 күн ішінде
3 күн ішінде
10 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1. Басқарманың қабылдау бөлімі
ҚФБ 2. Басқарма бастығы
ҚФБ 3. Өнер және тарихи мәдени – мұра бөлімінің маманы
ҚФБ 4. Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптамалық комиссия
Тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші мен заттарын тіркейді, тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу мерзімін көрсетеді.
Сараптаманы өткізу орнын және уақыты туралы өнер және тарихи мәдени мұра бөлімінің маманына тапсырма береді
Құжаттардың толық және дұрыс толтырылуын тексереді және мәдени құндылықтарды әкету және әкелу сараптама комиссиясының қарауына ұсынады.
Сараптамалық комиссия қорытындысын береді.
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1. Басқарманың қабылдау бөлімі
ҚФБ 2. Басқарма бастығы
ҚФБ 3. Өнер және тарихи мәдени – мұра бөлімінің маманы
ҚФБ 4. Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптамалық комиссия
Тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші мен заттарын тіркейді, тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу мерзімін көрсетеді
Сараптаманы өткізу орнын және уақыты туралы өнер және тарихи мәдени мұра бөлімінің маманына тапсырма береді
Құжаттардың толық және дұрыс толтырылуын тексереді және мәдени құндылықтарды әкету және әкелу сараптама комиссиясының қарауына ұсынады
Қарайды және дәлелді түрде бас тартады
«Әкетілетін және әкелінетін
аттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы