Об оказании дополнительной социальной помощи детям с ограниченными возможностями, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата Коксуского района Алматинской области от 09 апреля 2012 года N 153. Зарегистрировано Управлением юстиции Коксуского района Департамента юстиции Алматинской области 11 мая 2012 года N 2-14-128. Утратило силу постановлением акимата Коксуского района области Жетісу от 3 апреля 2024 года № 128
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Коксуского района области Жетісу от 03.04.2024 № 128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года и подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 23 января 2001 года акимат Коксуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возместить затраты на воспитание и обучение на дому (далее - пособие на воспитание и обучение на дому) детей с ограниченными возможностями (далее – дети инвалиды) в размере восемь месячных расчетных показателей на каждого ребенка-инвалида на квартал.
2. Пособие на воспитание и обучение на дому назначается на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку (попечительство) детей-инвалидов и инвалидов первой, второй и третьей группы в возрасте до 18 лет одному из родителей или лицу, его заменяющему без учета доходов на ребенка-инвалида для воспитания на дому на год, а для обучения на дому на учебный год без учета летних каникулярных ней на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации о необходимости воспитания и обучения на дому с квартала обращения и выплачивается по истечении срока заключения психолого-медико-педагогической консультации. При назначении впервые, социальная помощь выплачивается со дня подачи заявления.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Коксуского района".
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на обучения на дому принимается руководителем уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия заявления со всеми необходимыми документами и выплата производится ежеквартально.
4. Начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Коксуского района" Шаяхметовой Айгуль Нуртаевне осуществить выплату пособия на воспитание и обучение на дому по месту жительства одному из родителей или лицу, его заменяющему, путем перечисления средств на предоставленные лицевые счета получателей пособия через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций после предоставления следующих документов:

Үйде тәрбиеленіп, оқитын мүмкіндігі шектеулі балаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Алматы облысы Көксу ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 09 сәуірдегі N 153 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Көксу ауданының Әділет басқармасында 2012 жылы 11 мамырда N 2-14-128 тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Көксу ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 128 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Көксу ауданы әкімдігінің 03.04.2024 № 128 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14)-тармақшасына сәйкес Көксу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүмкіндігі шектеулі балаларды (бұдан әрі- мүгедек балалар) үйде тәрбиелеу мен оқыту шығындарын өтеу (бұдан әрі- үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек) әр мүгедек балаға тоқсанына айлық есептік көрсеткіштің сегіз еселенген мөлшерінде төленуі қамтамасыз етілсін.
2. Үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек туған, асырап алған сонымен бірге қамқорлыққа (қорғаншылыққа) алған мүгедек балалардың және 18 жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектердің ата-анасының біреуіне немесе оның орнындағы адамға отбасының табыстарына қарамастан, облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының берген қорытындысы негізінде мүгедек баланы үйде тәрбиелеу қажет деп табылған сәттен бастап бір жылға және үйде оқыту қажет деп табылған сәттен бастап жазғы каникул күндерін есептемегенде бір оқу жылына өтініш білдірген тоқсаннан бастап тағайындалады және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысының мерзімінің бітуіне дейін төленеді. Әлеуметтік көмек бірінші рет тағайындалған жағдайда, өтініш берілген күннен бастап төленеді.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге уәкілетті орган болып "Көксу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі айқындалсын. Үйде оқытуға көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді уәкілетті органның басшысымен арызды және барлық керекті құжаттарды қабылдаған күннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылданады және тоқсан сайын төленеді.
4. "Көксу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы Шаяхметова Айгүл Нұртаевнаға тұрғылықты жері бойынша ата-анасының біреуіне немесе олардың орнын басатын адамның әлеуметтік көмекті төлейтін мекемелердегі ашылған есеп шотының нөмірі көрсетілген екінші деңгейдегі банк филиалы және осы операциялардың түрлерін жүзеге асыратын рұқсаты бар басқа да мекемелер арқылы өтініші бойынша келесі құжаттарды ұсынған жағдайда жәрдемақының тағайындалып төленуін қамтамасыз етсін:

1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя, в том числе для оралманов вид на жительство или копия удостоверения оралмана;
3) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида;
4) копия документа, подтверждающего местожительство ребенка инвалида (ежеквартально);
5) копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
6) заключение областной психолого-медико-педагогической консультации;
7) справка, выданная учебным заведением, подтверждающая факт обучения на дому (ежеквартально);
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
5. Признать утратившим силу Постановление Акимата Коксуского района от 04 марта 2010 года "О социальной помощи" N 70 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 04 марта 2010 года N 2-14-89, опубликовано N 11(12) районной газете "Нұрлы Көксу" от 12 марта 2010 года).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Садыковой Алие Секергалиевне.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
М. Осербаев

1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатының, соның ішінде оралмандарға берілген ыхтияр хат немесе оралмандар куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедек баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
4) мүгедек баланың тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (тоқсан сайын);
5) медициналық–әлеуметтік сараптаманың мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
6) облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысы;
7) үйден оқытуды растайтын оқу орнынан берілген анықтама (тоқсан сайын);
Құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары салыстыру үшін ұсынылады, одан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
5. Көксу ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 04 наурыздағы "Әлеуметтік көмек туралы" N 70 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2-14-89 тіркелген, аудандық "Нұрлы Көксу" газетінің 2010 жылдың 12 наурызында N 11(12) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Садықова Әлия Секерғалиқызына жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
М. Өсербаев