О повышении ставок платы за эмиссию в окружающую среду на 2012 год
Решение Жамбылского областного маслихата от 29 марта 2012 года № 3-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 апреля 2012 года № 1808
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2012 год согласно приложения.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию пятого созыва областного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета и развития местного самоуправления.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
С. Сейдазимов Б. Карашолаков
Приложение к решению
Жамбылского областного маслихата
от 29 марта 2012 года № 3-5
Ставки платы за эмиссию в окружающую среду за 2012 год
1. Ставки платы за выбросы загрязняющих веществ от стационарных источников
Порядковый №
Виды загрязняющих веществ
Ставки платы за 1 тонну (месячный расчетный показатель)
Ставки платы за 1 килограмм (месячный расчетный показатель)
1
окислы серы
15
2
окислы азота
15
3
пыль и зола
7,5
4
свинец и его соединения

2012 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақылар ставкаларын арттыру туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 наурызда № 3-5 Шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 сәуірде № 1808 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiнiң 495 бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1.2012 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес арттырылсын.
2.Осы шешімнің орындалуына бақылау бесінші шақырылған облыстық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3.Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихат                          Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
С.СЕЙДАЗИМОВ                               Б.ҚАРАШОЛАҚОВ
Жамбыл облыстық мәслихатының
2012 жылғы 29 наурыздағы
№ 3-5 шешіміне қосымша
2012 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақылар   ставкалары
1.Тұрақты көздерден ластағыш заттардың шығарындылары үшін төлемақы ставкалары
Реттік №
Ластағыш заттардың түрлері
1 тонна үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1 килограмм үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1
күкірт тотықтары
15
2
азот тотықтары
15
3
шаң және күл
7,5
4
қорғасын және оның қосындылары

0,03
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,285
5-1. Ставки платы за размещение серы составляют 5,655 месячных расчетных показателей за одну тонну.
6. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным:
пунктом 1 - 0,3;
пунктом 4 - 0,43;
строкой 1.3.5. пункта 5- 0,05;

0,03
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,285
5-1. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы ставкалары бір тонна үшін 5,655 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
6.Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополия субъектілері мен Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары үшін осы белгіленген төлемақы ставкаларына:
1 – тармақта – 0,3;
4 – тармақта – 0,43;
5 – тармақтың 1.3.5.- жолында – 0,05;

2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5 - 0,2.
7. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 6, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду

2) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін 5 тармақтың 1.1 жолында белгіленген төлемақы ставкасына 0,2 қолданылады.
7. 6 тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.