Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Жамбылского областного акимата от 25 октября 2012 года № 316. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 4 декабря 2012 года № 1848. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 3 апреля 2014 года № 111
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 03.04.2014 № 111.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
2) «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
3) «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
4) «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»;
5) «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»;
6) «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
7) «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
8) «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»;
9) «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
10) «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»;
11) «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
12) «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»;
13) «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
14) «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
15) «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости».
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Садибекова Гани Калыбаевича.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» 1. Общие положения

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 316 Қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 4 желтоқсанда № 1848 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі № 111 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 03.04.2014 № 111 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес Жамбыл облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу";
2) "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою";
3) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
4) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
5) "18 жасқа дейiнгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау";
6) "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу";
7) "Жергiлiктi өкiлді органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу";
8) "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау";
9) "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау";
10) "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
11) "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
12) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу";
13) "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерге (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу";
14) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";
15) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызметтерінің көрсету регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
Облыс Әкімі Қ. Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - рабочий орган специальной комиссии), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее - Регламент).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр). Адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Закон), Стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт) и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110.
4. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам (далее - потребители):
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
5. Сроки оказания государственной услуги:

1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – арнайы комиссияның жұмыс органы) ұсынады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі–орталық) арқылы ұсынылады. Орталықтардың мекенжайлары осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабы, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік кызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт), және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет мынадай жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар):
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жылдары) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
1966 жылдан 1990 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтарға;
осы тармақтың екiншi және үшінші абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балаларына, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себепті байланыстар анықталған ретте көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:

1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в рабочий орган специальной комиссии - не более двадцати календарных дней;
в центр - не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в центре.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах рабочих органов специальной комиссии, центров, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. График работы рабочего органа специальной комиссии: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги

1) мемлекеттік қызмет тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырғаннан бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут;
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама (бұдан әрі–хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz, Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz, интернет-ресурсында, арнайы комиссияның жұмыс органдарының, орталықтардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген орталықтардың ақпараттық-анықтамалық қызметтерінің телефондары арқылы алуға болады.
9. Арнайы комиссияның жұмыс органының жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.

11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо об отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне осуществляется:
при обращении в рабочий орган специальной комиссии посредством личного посещения потребителем рабочий орган специальной комиссии;
при личном обращении в центр посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом: 4) специалист уполномоченного органа специальной комиссии;
1) специалист уполномоченного органа специальной комиссии;
2) руководитель уполномоченного органа специальной комиссии;
3) специальная комиссия.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) инспектор центра по приему документов;
2) инспектор центра накопительного сектора;
3) начальник отдела центра;
4) специалист уполномоченного органа специальной комиссии;
5) руководитель уполномоченного органа специальной комиссии;
6) специальная комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 3 к настоящему Регламенту.

11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
12. Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу не тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдау жөнінде хабарлама беру:
арнайы комиссияның жұмыс органына жүгінген кезде тұтынушының арнайы комиссияның жұмыс органына өзі келуі арқылы;
орталыққа өзі барған кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы;
2) арнайы комиссияның жұмыс органының жетекшісі;
3) арнайы комиссия.
14. Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;
2) жинақтаушы секторының орталық инспекторы;
3) орталықтың бөлім бастығы;
4) арнайы комиссияның жұмыс органының маманы;
5) арнайы комиссияның жұмыс органының жетекшісі;
6) арнайы комиссия.
15. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и структурно-функциональных единиц, указано в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
Отделы занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области
п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак Батыра, 112 ozsp_baizak@mail.ru

16. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің және әкімшілік іс-әрекеттердің өзара байланыстылығының қисынды дәйектілігінің схемасы, осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Жамбыл облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
р/с№
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
"Байзақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 ozsp_baizak@mail.ru

8-726 37 2-19-71
С 9.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
2
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Жамбылского района
Жамбылский район, село Аса, улица Абая, 121 mariah_1@mail.ru
8-726 33 2-17-56
3
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Жуалынского района
Жуалынский район, село Бауыржана Момышулы, улица Жамбыла, 1 juali_ozsp@mail.ru
8-726 35 2-03-28
4
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Кордайского района
Кордайский район, село Кордай, улица Белашова, 3 utzsnkorday@mail.ru
8-726 36 4-84-96
5
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата района имени Турара Рыскулова
район имени Турара Рыскулова, село Кулан, улица Жибек жолы, 61 kulan_sobes@mail.ru
8-726 33 2-12-81
6
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Меркенского района
Меркенский район, село Мерке, улица Исмаилова, 157 mozsp@mail.kz
8-726 32 2-25-51
7
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Мойынкумского района
Мойынкумский район, село Мойынкум, улица Кошенова, 10 moinkumsobes@mail.ru
8-726 42 2-47-21
8
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Таласского района
Таласский район, город Каратау, улица Шейна, 47а otzsp_karatau@mail.ru
8-726 44 6-13-06
9
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Сарысуского района

8-726 37 2-19-71
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 19-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 15-00 дейін
2
Жамбыл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Аса ауылы, Абай көшесі, 121 mariah_1@mail.ru
8-726 33 2-17-56
3
Жуалы ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Б.Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 1 juali_sobes@mail.ru
8-726 35 2-03-28
4
Қордай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Қордай ауылы, Белашев көшесі, 3 utzsnkorday@mail.ru
8-726 36 4-84-96
5
Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Рысқұлов ауданы, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 61 kulan_sobes@mail.ru
8-726 33 2-12-81
6
Мерке ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Мерке ауданы, Мерке ауылы, Ысмайылов көшесі, 157 mozsp@mail.kz
8-726 32 2-25-51
7
Мойынқұм ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 10 moinkumsobes@mail.ru
8-726 42 2-47-21
8
Талас ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Қаратау қаласы, Шейна көшесі, 47а otzsp_karatau@mail.ru
8-726 44 6-13-06
9
Сарысу ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі

Сарысуский район, город Жанатас, 4 микрорайон, 31 otdelzan@mail.ru
8-726 34 6-16-80
10
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Шуского района
Шуский район, село Толе би, улица Егемберди, 2 shuozsp@mail.ru
8-726 38 5-40-74
11
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата города Тараз
город Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14 sobes-taraz@mail.ru

Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы, 4-шағын аудан, 31 otdelzan@mail.ru
8-726 34 6-16-80
10
Шу ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Төле би ауылы, Егенберді көшесі, 2 shuozsp@mail.ru
8-726 38 5-40-74
11
Тараз ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Рысбек батыр көшесінің, 1 бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru

8-726 2 54-47-01
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
№ п/п
Юридическое наименование отделов
Юридический адрес
Телефоны
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Таразский городской отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Тараз, улица Колбасшы Койгелды, № 158 «а»
8(726 2) 43-84-21
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан отдел № 1 филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Тараз, улица Сатпаева, 1 «б»
8(726 2) 56-90-27
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан отдел № 2 филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Тараз, мкр.Талас, 2
8(726 22) 6-17-78
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан отдел № 3 филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Тараз пр. Абая, 232
8(726 22) 56-90-04
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Байзакский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Сарыкемер, улица Медеуова, 33
8(726 37) 2-28-04
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Жамбылский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Аса, улица Абая, 127
8(726 33) 2-11-99
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Жуалынский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Б.Момышулы, улица Сауранбекулы, 49
8(726 35) 5-02-46
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кордайский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Кордай, улица Домалак анна, 215

8-726 2 54-47-01
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2 -қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Бөлімдердің заңды атауы
Заңды тұлғаның мекен-жайы
Телефондар
1
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы Қолбасшы. Койгелді көшесі № 158 "а"
8(726 2) 43-84-21
2
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша № 1 бөлімі
Тараз қаласы Сатпаев көшесі, 1 "б"
8(726 2) 56-90-27
3
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша № 2 бөлімі
Тараз қаласы Талас мөлтек ауданы, 2
8(726 22) 6-17-78
4
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша № 3 бөлімі
Тараз қаласы Абай даңғылы 232
8(726 22) 56-90-04
5
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі 33
8(72637) 2-28-04
6
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі 127
8(72633) 2-11-99
7
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі 49
8(72635) 5-02-46
8
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалак ана көшесі, 215

8(726 36) 2-13-52
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Меркенский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Мерке, улица Исмаилова, 232
8(726 32) 4-42-54
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Мойынкумский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Мойынкум, улица Кайрата Рыскулбекова, 215
8(726 42) 2-47-93
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарысуский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Жанатас, улица Жибек жолы, 1

8(726 36) 2-13-52
9
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Меркі аудандық бөлімі
Меркі ауылы, Исмаилов көшесі 232
8(726 32) 4-42-54
10
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқум ауылы, Қайрат Рысқұлбеков көшесі 215
8(726 42) 2-47-93
11
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі 1

8(726 34) 6-33-00
12
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Таласский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Каратау, улица Молдагулова, 51
8(726 44) 6-33-93
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Т.Рыскуловский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Кулан, улица Жибек жолы, 71

8(726 34) 6-33-00
12
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі 51
8(726 44) 6-33-93
13
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Т.Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі 71

8(726 31) 2-18-10
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Шуский районный отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Шу, улица Автобазовская, 1
8(726 43) 2-17-97
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Гродековский сельский отдел Жамбылского районного отдела филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
село Гродеково, улица Мира, 88

8(726 31) 2-18-10
14
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобазовсая көшесі 1
8(726 43) 2-17-97
15
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Гродеково селолық бөлімі
Гродеково ауылы, Мир көшесі 88

8(726 33) 3-16-76,8 (7262) 51-23-24
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в уполномоченный орган:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Специальная комиссия
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Специалист рабочего органа специальной комиссии
3
Наименование действия и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов. Направление в специальную комиссию
Принятие решения о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги потребителю, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
Подготовка уведомления о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписывает уведомление о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги потребителю
4
Форма завершения
Регистрация документов
Решение о предоставлении или отказе в предоставлении потребителю государственной услуги, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
16 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
не более 15 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в Центр:
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор центра по приему документов
Начальник отдела центра
Специалист рабочего органа специальной комиссии
3
Наименование действия и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Проверка полноты представленных документов и представление их в рабочий орган специальной комиссии
Прием и регистрация представленных потребителем документов. Направление в специальную комиссию
4
Форма завершения
Талон о приеме документов
Представление документов в рабочий орган специальной комиссии
Регистрация документов
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 календарный день
1 календарный день
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Специальная комиссия
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Руководитель рабочего органа специальной комиссии
Инспектор центра накопительного сектора
3
Наименование действия и их описание
Принятие решения о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги потребителю, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
Подготовка уведомления о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписывает уведомление о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги потребителю
4
Форма завершения
Решение о предоставлении или отказе в предоставлении потребителю государственной услуги, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполнения
16 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
5
6
7
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области

8(726 33) 3-16-76,8 (7262) 51-23-24
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
1 Кесте. Уәкілетті органға өтінген кезде құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттер сипаттамасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органының маманы.
Арнайы комиссия.
Арнайы комиссияның жұмыс органының маманы.
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу. Арнайы комиссияға жолдау
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды тіркеу
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
16 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органының жетекшісі.
Арнайы комиссияның жұмыс органының маманы.
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасы-ның азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Хабарлама қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны
Мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы хабарлама
5
Орындалу мерзімі
1 күнтізбелік күн
15 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
2 Кесте. Орталыққа өтінген кезде құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы
Орталықтың бөлім бастығы
Арнайы комиссияның жұмыс органының маманы.
Арнайы комиссия
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипатта-масы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тапсырылған құжаттардың толықтығын тексеру. Арнайы комиссияның жұмыс органына тапсыру
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу. Арнайы комиссияға жолдау
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат
Арнайы комиссияның жұмыс органына тапсыру
Құжаттарды тіркеу
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
5
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
16 күнтізбелік күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
5
6
7
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Арнайы комиссияның жұмыс органының маманы.
Арнайы комиссияның жұмыс органының жетекшісі.
Жинақтаушы секторының орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипатта-масы
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Хабарлама қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы хабарлама
5
Орындау мерзімі
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
30 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің

от 25 октября 2012 года
№ 316
Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее - Регламент) предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), по месту жительства потребителя, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», Стандарта государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель) указанным в пункте 6 Стандарта.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - не позднее десяти рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стендах в уполномоченных органах, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http: www.enbek.gov.kz и акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет мекен-жайы осы регламентінде (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетiлген Жамбыл облысының аудандары және Тараз қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- уәкілетті орган) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқару органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет Стандарттың 6 тармағында көрсетілген жеке тұлғаларға (бұдан әрi – тұтынушы) көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi.
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейді;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң шектi ең көп уақыты бiр өтiнiш берушiге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi электронды түрде жұмыссыз ретiнде тiркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері, тізбелері осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде, сондай-ақ интернет-ресурсында Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz және Жамбыл облыс әкмдігінің http: www.zhambyl.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетiледi.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта в уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).

10. Мемлекеттiк қызмет көрсетіден бас тарту Стандарттың 16 тармағына сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11. Уәкілетті органда Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін уәкілетті органның жұмыссызды тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.

12. Потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.
14. Структурно-функциональная единица, которая участвует в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом является главный специалист уполномоченного органа.
15.Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

12. Тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Жолдама беру мемлекеттiк қызмет алушы тұрғылықты жерiндегi уәкiлеттi органға жеке өзiнiң баруы арқылы жүзеге асырылады.
14. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірлігі уәкілетті органның бас маманы болып табылады.
15. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.

8-726 38 5-40-74
11
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата города Тараз
город Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы:
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональные единицы
Сотрудник уполномоченного органа
Сотрудник уполномоченного органа
Сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием предоставленных документов
Проверка полноты и достоверности предоставленных документов
Регистрация и постановка на учет безработного, путем занесения в карточку персонального учета (компьютерную базу данных), либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распределительное решение)
Выдача талона
Принятие решения
Регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Срок исполнения
15 минут
Не позднее 8 дней
Не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - Регламент), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

8-726 38 5-40-74
11
"Тараз қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеме
Тараз қаласы, Р.Батыр бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2 қосымша
1 Кесте. Құрылымдық - функционалдық бірліктердің іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс желісі)
Іс-әрекеттерінің № (жұмыс желісі)
1
2
3
Құрылымдық- функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның қызметкері
Іс-әрекеттер (үдерістің, тәртіптің, мәміленің) атауы және сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексереді
Дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) еңгізу арқылы жұмыссыз ретiнде тiркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Талон беру
Шешім қабылдау
Электронды түрде жұмыссыз ретiнде тiркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап
Орындалу мерзімі
15 минут
Күнтізбелік 8 күннен кешіктірмей
15 минуттан аспайды
Келесі іс-әрекеттің номері
2
3
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және
есепке қою" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3 қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазан
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекен жайлары осы "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ көрсетілген балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді. Орталық мекен –жайлары 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің негізінде ұсынылады.

4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям-инвалидам;
7) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет жеке адамдарға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдарға;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілерге;
3) ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдарына;
4) жалпы аурудан мүгедек болғандарға;
5) бала жасынан мүгедектерге;
6) мүгедек балаларға;
7) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудіш ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органның, орталықтың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметтерінің телефондары арқылы алуға болады.

9. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) инспектор центра по приему документов;

9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
2) орталықтың:
күн сайын үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде: мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – өтініш берушінің тіркелген және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта: өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
12. Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты жеткізу:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келген кезде не пошта байланысы арқылы;
2) орталыққа жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша орталыққа өзі келген кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;

8(726 33) 3-16-76, 8 (7262) 51-23-24
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в уполномоченный орган:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта уведомления либо мотивированного ответа об отказе предоставлении услуги
Рассмотрение уведомления – либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Регистрация в журнале входящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Направление исполнителю
Проект уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписание решения или уведомления мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе на бумажном носителе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
1 рабочий день
6 рабочих дней
2 рабочих дня
не более 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в Центр:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор центра по приему документов
Начальник отдела центра
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Проверка полноты представленных документов и представление их в уполномоченный орган
Прием и регистрация представленных потребителем документов, подготовка проекта уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Рассмотрение уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Представление документов в уполномоченный орган
Регистрация документов
Подписание резолюции
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
5 рабочих дней
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела центра
Инспектор центра накопительного сектора
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги начальнику отдела Центра
Передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги инспектору Центра накопительного сектора
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Утвержден
постановлением акимата Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" 1. Общие положения

8(726 33) 3-16-76,8 (7262) 51-23-24
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
1. Кесте. Уәкілетті органға өтінген кезде құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттер сипаттамасы:
1
№ Іс-әрекет (жұмыс бағыты)
1
2
3
2
Құрылымды-функционалды бірліктердің атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекет атауы (процесс, процедура, операция) және олардың суреттелуі
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарау
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап жобасын әзірлеу
4
Аяқтау түрі (мәлімет, құжат, ұйымдастыру шешімі)
Құжат қабылдағаны бойынша талон
Бұрыштамаға қол қою
хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап жобасы
5
Орындау мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
6 күн
6
Келесі іс-әрекет реті
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
№ Іс-әрекет (жұмыс бағыты)
4
5
2
Құрылымды-функционалды бірліктердің атауы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекет атауы (процес, процедура, операция) және олардың суреттелуі
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты қарау
Кіріс хат-хабарына арналған журналға тіркеу
4
Аяқтау түрі (мәлімет, құжат, ұйымдастыру шешімі)
Қызметті көрсету туралы шешімге не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауаптың хабарламасына қол қою
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты жолдау
5
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
15 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет реті
5
2 Кесте. Орталыққа қайырылғандағы құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттер сипаттамасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы
Орталықтың бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тапсырылған құжаттардың толықтығын тексеру
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу, хабарламаның немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасын дайындау
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты қарастыру.
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдағандығы туралы қолхат
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасы
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапқа қол қою
5
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
5
6
7
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Орталықтың бөлім бастығы
Жинақтаушы секторының орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты орталыққа беру
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты жинақтаушы секторының орталық инспекторына беру
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты орталыққа беру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты жинақтаушы секторының орталық инспекторына беру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты тұтынушығы беру
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Регламент), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", «Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов» и стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребитель).
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
детям-инвалидам;
инвалидам первой, второй, третьей групп;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп;
детям-инвалидам;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.

1. Мемлекеттік қызметті тізбесі, мекенжайлары осы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ көрсетілген балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді. Орталық мекенжайлары 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) және "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету ережесiнің негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке адамдарға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға;
мүгедек балаларға;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған
немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бірінші, екінші топтағы мүгедектерге;
мүгедек балаларға;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
3) міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге көрсетіледі.

5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в центре - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона не более 30 минут);
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требование к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметтерінің телефондары арқылы алуға болады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00 бастап 14.00 дейінгі түскі үзіліспен 9.00 бастап 18.00 дейін күн сайын.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесі:
үзіліссіз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейін күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкілдіктері үшін демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейін жұмыс кестесі бекітілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11.Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;

2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении через центр:
1) инспектор центра по приему документов;
2) инспектор центра накопительного сектора;
3) начальник отдела центра;
4) главный специалист уполномоченного органа;
5) начальник отдела уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и структурно-функциональные единицы, указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническимии обязательными гигиеническими
средствами»
Отделы занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области
п/п
Наименование уполномоченного органаЮридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)Номер телефонаГрафик работы
12345
1Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Байзакского района»Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак Батыра, 112 ozsp_baizak@mail.ru8-726 37 2-19-71С 9.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
2Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Жамбылского районаЖамбылский район, село Аса, улица Абая, 121 mariah_1@mail.ru8-726 33 2-17-56
3Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Жуалынского районаЖуалынский район, село Бауыржана Момышулы, улица Жамбыла, 1 juali_ozsp@mail.ru8-726 352-03-28
4Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Кордайского районаКордайский район, село Кордай, улица Белашова, 3 utzsnkorday@mail.ru8-726 36 4-84-96
5Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата района имени Турара Рыскуловарайон имени Турара Рыскулова, село Кулан, улица Жибек жолы, 61 kulan_sobes@mail.ru8-726 33 2-12-81
6Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Меркенского районаМеркенский район, село Мерке, улица Исмаилова, 157 mozsp@mail.kz8-726 32 2-25-51
7Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Мойынкумского районаМойынкумский район, село Мойынкум, улица Кошенова, 10 moinkumsobes@mail.ru8-726 42 2-47-21
8Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Таласского районаТаласский район, город Каратау, улица Шейна, 47а otzsp_karatau@mail.ru8-726 44 6-13-06
9Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Сарысуского районаСарысуский район, город Жанатас, 4 микрорайон, 31 otdelzan@mail.ru8-726 34 6-16-80
10Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Шуского районаШуский район, село Толе би, улица Егемберди, 2 shuozsp@mail.ru8-726 38 5-40-74
11Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата города Таразгород Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14 sobes-taraz@mail.ru8-726 2 54-47-01
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническимии обязательными гигиеническими
средствами
Перечень Центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
№ п/п
Юридическое наименование отделов
Юридический адрес
Телефоны
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Таразский городской отдел филиала республиканское государственное предприятие "ЦОН" по Жамбылской области
город Тараз, улица Колбасшы Койгелды, № 158 «а»

2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
12. Сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты жеткізу:
1) уәкілетті органға өтініш берген кезде тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзінің келуі арқылы, не пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі келіп өтініш берген кезде "терезе" арқылы, қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді орталық инспекторы қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14) Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;
2) жинақтаушы секторының орталық инспекторы;
3) орталықтың бөлім бастығы;
4) уәкілетті органның бас маманы;
5) уәкілетті органның бөлім бастығы.
16. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
17. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің және әкімшілік іс-әрекеттердің өзара байланыстылығының қисынды дәйектілігінің схемасы, осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
"Мүгедектерді
сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Жамбыл облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
"Байзақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 ozsp_baizak@mail.ru
8-72637 2-19-71
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 19-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 15-00 дейін
2
Жамбыл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Аса ауылы, Абай көшесі, 121 mariah_1@mail.ru
8-72633 2-17-56
3
Жуалы ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Б.Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 1 juali_sobes@mail.ru
8-72635 2-03-28
4
Қордай ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Қордай ауылы, Белашев көшесі, 3 utzsnkorday@mail.ru
8-72636 4-84-96
5
Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Рысқұлов ауданы, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 61 kulan_sobes@mail.ru
8-72633 2-12-81
6
Мерке ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Мерке ауданы, Мерке ауылы, Ысмайылов көшесі, 157 mozsp@mail.kz
8-72632 2-25-51
7
Мойынқұм ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 10 moinkumsobes@mail.ru
8-72642 2-47-21
8
Талас ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Қаратау қаласы, Шейна көшесі, 47а otzsp_karatau@mail.ru
8-72644 6-13-06
9
Сарысу ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы, 4-шағын аудан, 31 otdelzan@mail.ru
8-72634 6-16-80
10
Шу ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Төле би ауылы, Егенберді көшесі, 2 shuozsp@mail.ru
8-72638 5-40-74
11
Тараз ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Рысбек батыр көшесінің, 1 бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-7262 54-47-01
"Мүгедектерді сурдо
тифло-техникалық және міндетті
гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Бөлімдердің заңды атауы
Заңды тұлғаның мекен-жайы
Телефондар
1
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының Жамбыл облысы бойынша Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы Қолбасшы Койгелді көшесі № 158 "а"

Регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), перечень адресов которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги " Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет " (далее - Регламент). При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», Стандарта государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт) и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 «О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей».
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан и оралманам, имеющим детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины (далее - потребители).
5.Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в центре - 30 минут;

"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайларының тізбесі осы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі. Орталық мекенжайлары осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік кызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт), және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауы негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: 18 жасқа дейінгі балалары бар, отбасының жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себеті құнынан төмен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкіміне – күнтізбелік отыз күннен аспайды;
орталыққа – он жұмыс күн ішінде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкілетті органда, ауылдық округтің әкімі 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в центре.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. График работы уполномоченного органа или акима сельского округа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
12. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.

3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда, ауылдық округтің әкімі 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің, орталықтың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады.
9. Уәкілетті органның немесе ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталық филиалдары мен өкілдіктерінде – демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
12. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде – мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.

13. Доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия на детей до 18 лет осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
15. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении к акиму сельского округа по месту жительства:
1) специалист аппарата акима сельского округа;
2) аким сельского округа;
3) главный специалист уполномоченного органа;
4) начальник отдела уполномоченного органа.
16. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги в Центре:
1) инспектор центра по приему документов;
2) инспектор центра накопительного сектора;
3) начальник отдела центра;
4) главный специалист уполномоченного органа;
5) начальник отдела уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия представлено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и структурно-функциональные единицы, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет»
Отделы занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области
п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак Батыра, 112
ozsp_baizak@mail.ru

13. 18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру:
уәкілетті органға немесе ауылдық округтің әкіміне жеке өтініш жасағанда не пошталық хабарлама арқылы;
орталыққа өтініш бергенде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезе" арқылы жүзеге асырылады.
14. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маман;
уәкілетті органның бөлім бастығы.
15. Ауылдық округ әкіміне өтінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы;
2) ауылдық округ әкімі;
3) уәкілетті органның бас маман;
4) уәкілетті органның бөлім бастығы.
16. Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;
2) жинақтаушы секторының орталық инспекторы;
3) орталықтың бөлім бастығы;
4) уәкілетті органның бас маманы;
5) уәкілетті органның бөлім бастығы.
17. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
18. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің және әкімшілік іс-әрекеттердің өзара байланыстылығының қисынды дәйектілігінің схемасы, осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Жамбыл облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
"Байзақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 ozsp_baizak@mail.ru

1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее - Регламент), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг» и Стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым;
2) детям-инвалидам с нарушением опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях;
3) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях;
4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе - в течение четырнадцати рабочих дней;
в центре - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ көрсетілген балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді. Орталық мекен–жайлары 2-қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қаулысымен бекітілген "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) жалғызілікті, жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттарға;
2) отбасында тұратын тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балаларға;
3) отбасында тұратын психоневрологиялық патологиясы бар мүгедек балаларға;
4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдарға көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органда – он төрт жұмыс күні ішінде;
орталықта – он төрт жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

12. Доставка уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при обращении в центр - при личном посещении заявителем центра по месту жительства посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) инспектор центра по приему документов;
2) инспектор центра накопительного сектора;
3) начальник отдела центра;
4) главный специалист уполномоченного органа;

12. Үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты жеткізу:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келген кезде не пошта байланысы арқылы;
2) орталыққа жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша Орталыққа өзі келген кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;
2) жинақтаушы секторының орталық инспекторы;
3) орталықтың бөлім бастығы;
4) уәкілетті органның бас маманы;

1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – Регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт) и решений местных представительных органов (маслихатов).
4. Категории физических лиц (далее - потребители) для оказания государственной услуги определяются по решению местных представительных органов (маслихатов).
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе с момента сдачи потребителем необходимых документов в течение пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, а также в официальных источниках информации.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. Мемлекеттік қызметті мекенжайы осы "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген мекенжайы Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағы 1) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) және жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жеке тұлғалардың санаттары (бұдан әрі – тұтынушылар) жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімі бойынша айқындалады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес күнтізбелік күн ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін көп қызмет уақыты – 30 минуттан аспайды.
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында http://www.enbek.gov.kz, Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги определяется решениями местных представительных органов (маслихатов).
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
12 Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи осуществляется при личном посещений потребителя уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональные единицы с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и структурно-функциональные единицы, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов»
Отделы занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области
п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак Батыра, 112 ozsp_baizak@mail.ru

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті нақты құжаттардың тізбесі жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерінде айқындалады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға уәкілетті органда – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
12. Әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру уәкілетті органға жеке өтініш не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
15. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің және әкімшілік іс-әрекеттердің өзара байланыстылығының қисынды дәйектілігінің схемасы, осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Жамбыл облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
р/с№
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
"Байзақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 ozsp_baizak@mail.ru

город Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14
sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в уполномоченный орган:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия и их описание
Прием и регистрация
представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта
уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
4
Форма завершения
Талон о приеме
документов
Подписание резолюции
Проект уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
3 рабочих дня
5 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия и их описание
Рассмотрение уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Выдача потребителю уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
4
Форма завершения
Подписание уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
5 рабочих дней
не более 15 минут
6
Номер следующего действия
5
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов»
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» 1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области по месту жительства потребителя (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива» (далее – Регламент). При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к Регламенту.

Тараз қаласы, Рысбек батыр көшесінің, 1 бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
2. Кесте. Уәкілетті органға өтінген кезде құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттер сипаттамасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасын дайындау
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдағандығы туралы талон
Бұрыштамаға қол қою
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасы
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
3 жұмыс күн
5 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттер (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты қарастыру.
Хабарлама қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапқа қол қою
5
Орындалу мерзімі
5 жұмыс күн
15 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайы осы "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметі тұтынушының тұрғылықты жері бойынша мекенжайлары "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) арқылы көрсетіледі. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған кезде тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кент, ауыл (село), ауылдық селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі. Орталықтардың мекенжайлары осы Регламенттегі 2 -қосымшада көрсетілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», Стандарта государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан № 394 от 7 апреля 2011 года «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» и решений местных представительных органов (маслихатов).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах (далее - потребители).
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - в течение пятнадцати рабочих дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 30 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабының 5-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) және жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне – он бес жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында http://www.enbek.gov.kz Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz, уәкілетті органның, селолық округ әкімінің, орталықтың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады.

9. График работы уполномоченного органа и акима сельского округа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается:
в уполномоченном органе или у акима сельского округа - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении к акиму сельского округа по месту жительства:
1) специалист аппарата сельского округа;
2) акима сельского округа;
3) главный специалист уполномоченного органа;
4) начальник отдела уполномоченного органа.
15. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) инспектор центра по приему документов;
2) инспектор центра накопительного сектора;

9. Уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
Уәкілетті органда немесе селолық округтің әкімінде – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
12. Әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру:
уәкілетті органға немесе селолық округтің әкіміне жеке өтініш не пошталық хабарлама арқылы;
орталыққа өзі барған кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Ауылдық округ әкіміне өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы;
2) ауылдық округ әкімі;
3) уәкілетті органның бас маман;
4) уәкілетті органның бөлім бастығы.
15. Орталыққа өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) құжаттарды қабылдау бойынша орталық инспекторы;
2) жинақтаушы секторының орталық инспекторы;

1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Регламент). При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", Стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт), главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685, Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи".
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, беженцам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности (далее - потребитель).
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, в уполномоченный орган - в течение семи рабочих дней, акиму сельского округа по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - не более 15 минут.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказания государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Мемлекеттік қызметті мекенжайы осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген, Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса, өтініш беруші мемлекеттік қызмет алу үшін кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) өтініш жасайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабы 1-тармағының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік кызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауының, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, босқындарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушыларға) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері: уәкілетті органға - жеті жұмыс күні ішінде; тұрғылықты жері бойынша селолық округтың әкіміне - жиырма екі жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
9. График работы уполномоченного органа, акима сельского округа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
12. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта в уполномоченном органе или у акима сельского округа потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалы лица, принявшего документы.
13. Доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи осуществляется при личном посещении потребителя уполномоченного органа или акима сельского округа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
15. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении к акиму сельского округа по месту жительства:
1) специалист аппарата акима сельского округа;
2) аким сельского округа;
3) главный специалист уполномоченного органа;
4) начальник отдела уполномоченного органа.
16.Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17.Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и структурно-функциональных единиц, указана в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Отделы занятости и социальных программ акиматов районов и города Тараз Жамбылской области
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
Коммунальное государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ акимата Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак Батыра, 112 ozsp_baizak@mail.ru

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz және Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Атаулы әлеуметтік көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
12. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызметке тұтынушыны тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне тұтынушының өзі келгенде не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) Уәкілетті органның бас маманы;
2) Уәкілетті органның бөлім бастығы.
15. Ауылдық округ әкіміне өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы;
2) ауылдық округ әкімі;
3) уәкілетті органның бас маман;
4) уәкілетті органның бөлім бастығы.
16. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
17. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің және әкімшілік іс-әрекеттердің өзара байланыстылығының қисынды дәйектілігінің схемасы, осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Жамбыл облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
"Байзақ ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналды мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 112 ozsp_baizak@mail.ru

1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» (далее – Регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт), и Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов».
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами (далее – потребители).
Инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресло-коляски (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.

1. Мемлекеттік қызметті, мекенжайлары осы "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттары ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттары ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) және "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету ережесiнің негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
Жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақатынан немесе кәсіби науқастан болған мүгедектерге көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш білдірген күнгі көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш білдірген күнгі орнында мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі кресло-арба беру үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы уәкілетті органда Стандарттың 11 тармағында барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметке тұтынушының тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления кресло-коляски осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.

12. Кресло-арба алуға құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізуді тұтынушының тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы не почта байланысы арқылы жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.

город Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2
54-47-01
Приложение 2
к регламенту «Оформление документов на
инвалидов для предоставления
им кресла-коляски»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в уполномоченный орган:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
4
Форма завершения
Талон о приеме документов
Подписание резолюции
Проект уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
1 рабочий день
7 рабочих дней
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник отдела уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия и их описание
Рассмотрение уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Выдача потребителю уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
4
Форма завершения
Подписание уведомления
либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Выдача потребителю уведомления либо
мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
не более 15 минут
6
Номер следующего действия
5
Приложение 3
к регламенту «Оформление документов на
инвалидов для предоставления
им кресла-коляски»
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» 1. Общие положения
1.Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» (далее – Регламент).
2.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

Тараз қаласы, Рысбек батыр көшесінің, 1 бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттары ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1. Кесте. Уәкілетті органға өтінген кезде құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттер сипаттамасы:
1
Іс-әрекеттер жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасын дайындау
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдағандығы туралы талон
Бұрыштамаға қол қою
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауаптың жобасы
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күн
7 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттер жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
2
Құрылымдық-функциональдық бірліктерінің атауы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Іс-әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты қарастыру.
Хабарлама қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапқа қол қою
Хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауапты тұтынушыға беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн
15 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттары ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазан
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті, мекенжайлары осы "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген, Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.

3. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт), и Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов».
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее – потребители):
1) инвалидам первой группы, имеющим затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
2) инвалидам по слуху, владеющим навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, – не более 15 минут.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказания государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңы 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) және "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесі негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
2) естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің өтініш беруші алатын нәтижесі, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
12. Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт), и Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов».
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами и детьми-инвалидами (далее - потребители):
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов для обеспечения их санаторно-курортным лечением (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
9. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабы 3-тармағы, "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттары ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) және "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделуді ұсыну ережесiнің негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: мүгедек және мүгедек бала болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап - он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта потребителю выдается, - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе осуществляется, - при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.

12. Санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
уәкілетті органның бас маманы;
уәкілетті органның бөлім бастығы.

город Тараз, улица 1 пер Рысбек батыра, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
санаторно-курортным лечением»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц при обращении в уполномоченный орган:
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Ответственное лицо уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Ответственное лицо уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация
представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта
уведомления либо
мотивированного ответа об отказе предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Подписание
резолюции
Проект уведомления
либо мотивированного ответа об отказе
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
1 рабочий день
7 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник отдела уполномоченного органа
Ответственное лицо уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение уведомления – либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Регистрация в журнале входящей корреспонденции
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание решения или уведомления мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
не более 15 минут
6
Номер следующего действия
5
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
санаторно-курортным лечением»
Утвержден
постановлением акимата Жамбылской области
от 25 октября 2012 года № 316
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее - Регламент), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

Тараз қаласы, Рысбек батыр көшесінің, 1 бұрылысы, 14 sobes-taraz@mail.ru
8-726 2 54-47-01
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттары есімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1 Кесте. Уәкілетті органға қайырылғандағы құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-әрекеттерінің сипаттамасы:
1
№ Іс-әрекет (жұмыс бағыты)
1
2
3
2
Құрылымды-функционалды бірліктердің атауы
Уәкілетті органның жауапты адамы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның жауапты адамы
3
Іс-әрекет атауы (процес, процедура, операция) және олардың суреттелуі
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарау
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап жобасын әзірлеу
4
Аяқтау түрі (мәлімет, құжат, ұйымдастыру шешімі)
Құжат қабылдағаны бойынша талон
Бұрыштамаға қол қою
хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап жобасы
5
Орындау мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
7 күн
6
Келесі іс-әрекет реті
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
№ Іс-әрекет (жұмыс бағыты)
4
5
2
Құрылымды-функционалды бірліктердің атауы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның жауапты адамы
3
Іс-әрекет атауы (процес, процедура, операция) және олардың суреттелуі
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты қарау
Кіріс хат-хабарына арналған журналға тіркеу
4
Аяқтау түрі (мәлімет, құжат, ұйымдастыру шешімі)
Қызметті көрсету туралы шешімге не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауаптың хабарламасына қол қою
Қызметті көрсету туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты жолдау
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
15 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекет реті
5
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттары есімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысының Тараз қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ көрсетілген балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді. Орталықтардың мекенжайлары осы Регламентке 2 қосымшада көрсетілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг" и Стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) инвалидам старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
2) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
3) одиноким инвалидам первой, второй группы и престарелым.
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченный орган - в течение семнадцати рабочих дней;
в центр - в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 Қаулысымен бекітілген "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандарты (ары қарай – Стандарт) негізінде ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) жасы он сегізден асқан психоневрологиялық ауруы бар мүгедектерге;
2) психоневрологиялық патологиясы бар немесе тірек-қимыл аппаратының функциясы бұзылған мүгедек балаларға;
3) жалғыз тұратын бірінші, екінші топтағы мүгедектер мен қарттарға көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он жеті жұмыс күні ішінде;
орталыққа – он жеті жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет құжатын (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.

2. Требование к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
9. График работы:
1) уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи ускоренного обслуживания
2) центра:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. После сдачи всех необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта, потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
-номера и даты приема заявления;
-вида запрашиваемой государственной услуги;
-количества и названий приложенных документов;
-даты, времени и места выдачи документов;
-фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении документов в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо письменный мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при обращении в центр - при личном посещении центра потребителем по месту жительства посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облысы әкімдігінің http:/www.zhambyl.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органның, орталықтың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның:
демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
2) орталықтың:
күн сайын үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде: мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
10. Мемлекеттік қызметтті көрсетуден Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
11. Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – өтініш берушінің тіркелген және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта: өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты кқөсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
12. Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты жеткізу:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келген кезде не пошта байланысы арқылы;
2) орталыққа жүгінген кезде – тұтынушы тұрғылықты жері бойынша орталыққа өзі келген кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:

1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. При отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64, Стандарта государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам – получателям государственной адресной социальной помощи (далее – получатели государственной услуги).
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления необходимых документов – не более 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут.

1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген Жамбыл облысы Тараз қаласы және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне (бұдан әрі – селолық округтың әкімі) жүгінеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының және, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік кызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.

6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале (далее – справка), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, акимата Жамбылской области http://www.zhambyl.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
9. График работы уполномоченного органа и акима сельского округа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. При обращении и предъявлении документов указанных в пункте 11 Стандарта, получателю государственной услуги выдаются справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи.
12. Выдача справки осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа (акима сельского округа) по местожительству.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) главный специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела уполномоченного органа.
14. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении к акиму сельского округа по месту жительства:
1) специалист аппарата сельского округа;
2) аким сельского округа;

6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама (бұдан әрі-анықтама), не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz, Жамбыл облыстық әкімдігінің http://www.zhambyl.kz, интернет-ресурсында, уәкілетті органның, селолық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның және ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайда бас тартылады
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы.
11. Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген және Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасына) тиесілігін растайтын анықтама беріледі.
12. Осы анықтаманы беру мемлекеттік қызмет алушының жергілікті жеріндегі уәкілетті органға (селолық округ әкіміне) жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) уәкілетті органның бас маманы;
2) уәкілетті органның бөлім бастығы.
14. Ауылдық округ әкіміне өтінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету прцессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы;
2) ауылдық округ әкімі;

от 25 октября 2012 года
№ 316
Регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города Тараз Жамбылской области (далее - уполномоченный орган), по местожительству получателя государственной услуги, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее - Регламент).
Государственная услуга – «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» включает в себя:
1) «Выдачу направлений лицам на молодежную практику»;
2) «Выдачу направлений лицам на общественные работы»;
3) «Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место»;
4) «Выдачу направлений для трудоустройства»;
5) «Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации»;
6) «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации».
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании подпунктов 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Стандарта государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается лицам указанных пункте 6 стандарта;
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов– не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.

2012 жылғы 25 қазандағы
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Тұлғаларға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет мекен-жайы осы "Тұлғаларға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада көрсетiлген Жамбыл облысының аудандары және Тараз қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- уәкілетті орган) көрсетіледі.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттiк қызметi:
1) "Адамдарға жастар практикасына жолдама берудi";
2) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама берудi";
3) "Адамдарға әлеуметтiк жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi";
4) "Жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi";
5) "Адамдарға кәсiптiк даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiктi арттыруға жолдама берудi";
6) "Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсетудi" қамтиды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 2), 5), 6), 7) тармақшыларына, "Жергілікті атқару органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрi – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарттың 6 тармағында көрсетілген адамдарға көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi.
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;
2) мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң шектi ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң шектi ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға қағаз жеткiзгiште жолдама беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Көрсетiлетiн "Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсету" мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушыға ол орналасуы мүмкiн кәсiптер мен мамандықтардың тiзбесi туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http: www.enbek.gov.kz., Акимата Жамбылской области http: www.zhambyl.kz., на стендах в уполномоченного органа.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz Жамбыл облыс әкімдігінің http: www.zhambyl.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде орналастырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетiледi.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту Стандарттың 16 тармағына сәйкес жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы

11. При обращении в уполномоченный орган все необходимые документы, указанные в пункте 11 Стандарта, сдаются сотруднику уполномоченного органа, осуществляющего регистрацию.
12. При обращении, получателю государственной услуги выдается направление на участие в активных формах содействия занятости.
13. Выдача направления осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа по местожительству.

11. Уәкiлеттi органға өтiнiш берген кезде Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық қажеттi құжаттар тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның қызметкерiне тапсырылады.
12. Мемлекеттiк қызмет алушы өтiнiш берген кезде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама берiледi.
13. Жолдама беру мемлекеттiк қызмет алушы тұрғылықты жерiндегi уәкiлеттi органға жеке өзiнiң баруы арқылы жүзеге асырылады.