Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи по Шетскому району
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 12 апреля 2012 года N 2/22. Зарегистрировано Управлением юстиции Шетского района Карагандинской области 14 мая 2012 года N 8-17-133. Утратило силу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27 марта 2024 года № 10/101
Сноска. Утратило cилу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2024 № 10/101 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи по Шетскому району.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 декабря 2011 года.
Председатель сессии
Н. Жанасбаев
Секретарь районного
маслихата
А. Смагулулы
Утверждены
решением Шетского районного маслихата
от 12 апреля 2012 года N 2/22
Правила предоставления жилищной помощи по Шетскому району
Настоящие Правила предоставления жилищной помощи по Шетскому району (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 5 июля 2004 года "О связи", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и определяют порядок предоставления малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи.
Сноска. Преамбула - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;

Шет ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 2/22 шешімі. Қарағанды облысы Шет ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 14 мамырда N 8-17-133 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 10/101 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 10/101 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Шет ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсету ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 желтоқсаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Сессия төрағасы
Н. Жанасбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ә. Смағұлұлы
Шет аудандық мәслихатының
2012 жылғы 12 сәуірдегі
N 2/22 шешімімен бекітілген
Шет ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсету ережесі
Осы Шет ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсету ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы", 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" № 2314, 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" қаулыларына сәйкес әзірленді және аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) - Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;

1-1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) получатель (физическое лицо) – лицо, который получает жилищную помощь (далее - получатель);
3) наймодатель (арендодатель) - сторона в договоре найма жилища, являющаяся собственником жилища или лицом, уполномоченным собственником сдавать жилище внаем;
4) наниматель (арендатор) – сторона в договоре найма жилища, получающая в постоянное или временное владение и пользование жилище или его часть;
5) коммунальные услуги – это услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов;
6) кондоминиум – форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в раздельной (индивидуальной) собственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности;
7) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс строительных и организационно-технических мероприятий по устранению физического и морального износа не связанных с изменениями основных технико-экономических показателей здания (объекта), с заменой, при необходимости конструктивных элементов и систем инженерного оборудования;
8) исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
9) семья - круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;

1-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электорондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Респуликасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналсқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) алушы (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін алушы тұлға (бұдан әрі – алушы);
3) жалдауға беруші (жалға беруші) – тұрғын жайды жалдау шартындағы тұрғын жайдың меншік иесі немесе тұрғын үйді жалдауға беруге меншік иесі уәкілеттік берген адам болып табылатын тарап;
4) жалдаушы (жалға алушы) – тұрғын жайды жалдау шартындағы тұрғын жайды немесе оның бір бөлігін тұрақты немесе уақытша иеленуге және пайдалануға алушы тарап;
5) коммуналдық қызметтер – тұрғын үйде (тұрғын ғимаратта) көрсетілетін және сумен жабдықтауды, кәрізді, газбен жабдықтауды, электрмен жабдықтауды, жылумен жабдықтауды, қоқысты әкету мен лифт қызметін көрсетуді қамтитын қызметтер;
6) кондоминиум - үй-жай азаматтардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттің дара (бөлек) меншігінде болатын, ал ортақ мүлік оларға ортақ үлестік меншік құқығымен тиесілі болатын жағдайда, жылжымайтын мүлікке меншіктің нысаны;
7) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу - қажет болған жағдайда құрылымдық элементтер мен инженерлік жабдықтау жүйелерін ауыстыра отырып, ғимараттың (объектінің) негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштерінің өзгерістерімен байланысты емес физикалық және сапалық тозуды жоюға қатысты құрылыс және ұйымдастыру-техникалық іс-шараларының кешені;
8) алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
9) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандардан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;

10) совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
11) заявитель (физическое лицо) - лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее – заявитель);
12) компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами сетей телекоммуникаций – денежная компенсация, входящая в состав жилищной помощи по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг, предназначенная для возмещения затрат повышения тарифов абонентской платы за телефон;
13) наем (аренда) жилища – предоставление жилища или части его арендатору (нанимателю) в постоянное или временное владение или пользование за плату;
14) договор найма (аренды) жилища – договор, в соответствии с которым наймодателем (арендодателем) предоставляется постоянное или временное право владения и пользования жилищем либо частью его нанимателю (арендатору);
15) уполномоченный орган по назначению жилищной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Шетского района" (далее - отдел);
16) исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) доля предельно-допустимых расходов - отношение предельно-допустимого уровня расходов малообеспеченной семьи (гражданина) в месяц на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу малообеспеченной семьи (гражданина) в процентах;
18) счет – это документ на оплату коммунальных услуг, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), арендной платы за пользование жилищем, услуг связи, приобретение твердого топлива, предоставляемая на электронном носителе поставщиками услуг, либо на бумажном носителе заявителем на период назначения жилищной помощи.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10) аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда аз қамтылған отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
11) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін жеке өз атынан немесе отбасы атынан өтініш берген тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші);
12) телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы – тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеу жөніндегі тұрғын үй көмегінің құрамына кіретін, телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің көтерілу шығындарын өтеуге арналған ақшалай өтемақы;
13) тұрғын жайды жалдау (жалға алу) – жалдаушыға (жалға алушыға) тұрғын жайды немесе оның бір бөлігін ақысын төлетіп тұрақты немесе уақытша иеленуге және пайдалануға беру;
14) тұрғын жайды жалдау (жалға алу) шарты – оған сәйкес жалдауға беруші (жалға беруші) жалдаушыға (жалға алушыға) тұрғын жайды не оның бір бөлігін тұрақты немесе уақытша иелену және пайдалану құқығын беретін шарт;
15) тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша уәкілетті орган - "Шет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – бөлім);
16) алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
17) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – аз қамтылған отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдалануға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне проценттік қатынасы;
18) шот – өтініш беруші тұрғын үй көмегін тағайындалған кезеңде қағаз жеткізгіште немесе қызметтермен жабдықтаушы электрондық жеткізгіште ұсынатын коммуналдық қызметтерді, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, байланыс қызметтеріне, қатты отын алуға ақы төлеу құжаты.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно зарегистрированным и проживающим в жилище, которое находится на праве собственности как единственное жилище, на территории Республики Казахстан, а также нанимателям (поднанимателям) жилища из государственного жилищного фонда и жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, на оплату:
расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущество объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увлечения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций;
расходов за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущество объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов малообеспеченных семей (граждан) на эти цели, установленным местными представительными органами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).
Доля предельно-допустимых расходов семьи устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 10 процентов.

2. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасының аумағындағы жалғыз тұрғынжай ретінде меншік құқығында тұрған тұрғынжайда тұрақты тіркелген және тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды жалдаушыларға (қосымша жалдаушыларға):
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарға;
коммуналдық қызметтердi және телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшін абоненттiк төлемақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуға;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн шығыстарды төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп - ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалынатын шығыстарды, коммуналдық көрсетілетін қызметтерді және телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының өсуі бөлігінде көрсетілетін байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшiн шығыстарды төлеуге арналған шығыстарға ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының жергілікті өкілді органдар белгілеген шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
3-тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі аз қамтылғын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Отбасының шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 10% пайызы мөлшерінде белгіленеді.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Государственную корпорацию или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал.
Сноска. Пункт 3-1 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-2. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации либо через веб-портал "электронного правительства" составляет восемь рабочих дней.
Сноска. Пункт 3-2 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
4. Жилищная помощь предоставляется отделом по месту жительства заявителя по следующим нормам:
1) нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентны нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством (18 квадратных метров), социальная норма площади для одиноких граждан, проживающих в многокомнатных квартирах - 30 квадратных метров;
2) нормы потребления коммунальных услуг:
норма потребления газа:
потребление газа баллонного по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, чеки), но не более норматива, установленного на одного человека в месяц по потреблению емкостного газа (не более 10 килограммов в месяц);
норма потребления твердого топлива:
на отопление 1 квадратного метра площади – 161 килограмм для домов 1-2 этажной постройки, 98 килограмм для домов 3-4 этажной постройки, для жилых зданий до 1985 года постройки;
125 килограмм для домов 1-2 этажной постройки, 72 килограмм для домов 3-4 этажной постройки для жилых зданий после 1985 года постройки, но не более 7 тонн угля на дом;
длительность отопительного сезона 7 месяцев;
при расчете жилищной помощи применяется цена на уголь, сложившаяся в Шетском районе за истекший квартал по данным органов статистики;
потребление электроэнергии в месяц:
150 киловатт в домах, оборудованных газовыми плитами;
250 киловатт в домах, оборудованных электрическими плитами;

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
Ескерту. 3-1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 3-2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету нормативтерін айқындау
4. Тұрғын үй көмегі бөліммен өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша келесі мөлшерлер бойынша беріледі:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормалары тұрғын үй заңнамасымен белгіленген отбасының әр мүшесіне берілетін тұрғын үй беру нормасына баламалы (18 шаршы метр), көп бөлмелі пәтерлерде тұратын жалғыз басты азаматтар үшін ауданның әлеуметтік нормасы - 30 шаршы метр;
2) коммуналдық қызметтерді тұтыну мөлшері:
газ тұтыну нормасы:
қызметті көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, чектер) баллон газын нақты шығындар бойынша, бірақ көлемді газды тұтыну бойынша айына бір адамға бекітілген нормативтен артық емес тұтыну (айына 10 килограмнан көп емес);
қатты отын тұтыну нормасы:
1 шаршы метр алаңды жылытуға – 1985 жылға дейін салынған тұрғын үй ғимараттары үшін, 1-2 қабатты салынған үйлері үшін 161 килограмм, 3-4 қабатты салынған үйлері үшін 98 килограмм;
1985 жылдан кейін салынған тұрғын үй ғимараттары үшін 1-2 қабатты салынған үйлері үшін 125 килограмм, 3-4 қабатты салынған үйлері үшін 72 килограмм, бірақ үйге 7 тонна көмірден артық емес;
жылу беру маусымының ұзақтығы 7 ай;
тұрғын үй көмегін есептеу барысында статистика органдарының мәліметтері бойынша өткен тоқсандағы Шет ауданында қалыптасқан көмір бағасы пайдаланылады;
айына электрэнергиясын тұтыну:
газ плитасымен жабдықталған үйлерде - 150 киловатт;
электр плитасымен жабдықталған үйлерде – 250 киловатт;

3) нормы потребления холодной воды, канализации, горячей воды, мусороудаления и расходы на содержание жилого дома (жилого здания) независимо от формы управления (кооператив собственников квартир, комитет самоуправления, домовые комитеты) устанавливаются на основе тарифов, утвержденных услугодателями или органом, утверждающим тариф;
4) взносы на накопление на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума определяются общим собранием собственников помещений (квартир).
5. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, подлежит компенсации в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
6. Оплата расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем сверх установленной нормы производится на общих основаниях.
3. Порядок назначения и выплаты жилищной помощи
7. Исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 16.08.2012 N 6/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 16.08.2012 N 6/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Споры, вытекающие из жилищных правоотношений, разрешаются судом.
Пункт 10 действует до 01.01.2014 в соответствии с решением Шетского районного маслихата от 04.04.2013 N 12/115.
10. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за расходы на содержание жилого дома (жилого здания), коммунальные услуги, арендную плату за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде и услуг связи в части повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.04.2013 N 12/115 (вводится в действие с 01.07.2012).
11. Жилищная помощь предоставляется в наличной и безналичной форме. Безналичная форма – это перечисление денежных средств на расчетные счета поставщиков услуг, а также на счета (текущий, накопительный) органа управления объектом кондоминиума.
Наличная форма устанавливается в виде денежных выплат. Выплата жилищной помощи осуществляется отделом путем зачисления на лицевые счета граждан за счет бюджетных средств за истекший месяц. Для зачисления на лицевые счета заявитель предоставляет следующие документы:

3) cуық суды, кәрізді, ыстық суды, қоқыс төккішті тұтыну нормалары және тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау шығындарды басқару үлгісіне тәуелсіз (пәтер иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеттері) тарифтерді бекітетін органдармен және қызмет көрсетушілермен белгіленеді;
4) кондоминиум объектісінің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге жинақтау жарналары үй-жай (пәтер) иелеріменен жалпы жиналыста айқындалады.
5. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуінің сомасы Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгілеген тәртіпте өтелуге жатады.
6. Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау, коммуналдық қызметтерді тұтыну және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне, тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысы шығындарына белгіленген мөлшерден жоғары шамада ақы төлеу жалпы негізде жүргізіледі.
3. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу тәртібі
7. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2012.08.16 N 6/61 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2012.08.16 N 6/61 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Тұрғын үй құқықтық қатынастарынан туындаған даулар сот арқылы шешіледі.
РҚАО-ның ескертпесі!
10-тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 шешімімен.
10. Тұрғын үй көмегінің көлемі тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерге, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының және телекоммуникация қызметін көрсетуге абоненттiк төлемақы тарифтерінің өсуі бөлігінде байланыс қызметінің, жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдiк сыныбы 2,5 электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң орнына орнатылатын тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнының шығындарына нақты есептелген төлемнен асуы мүмкін емес.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 (01.07.2012 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Тұрғын үй көмегі ақшалай және аударма түрінде көрсетіледі. Аударма түрі – бұл ақша қаражаттарын қызмет көрсетушілердің есепшоттарына, сонымен қоса кондоминиум объектісін басқару органының (ағымдағы, жинақтаушы) шоттарына аудару.
Ақшалай түр ақшалы төлемдер түрінде бекітіледі. Өткен ай үшін тұрғын үй көмегін төлеу бюджеттік қаржы есебінен азаматтардың жеке шоттарына аудару жолымен бөліммен жүзеге асырылады. Жеке шотына аудару үшін алушы төмендегі құжаттарды ұсынады:

1) Исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.04.2013 N 12/115 (порядок введения в действие см. в п. 2).
2) Исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.04.2013 N 12/115 (порядок введения в действие см. в п. 2).
3) лицевой счет, открытый в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
Право выбора формы оплаты жилищной помощи (наличная или безналичная) предоставляется получателю.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.04.2013 N 12/115 (порядок введения в действие см. в п. 2).
12. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) приостанавливается в случае, если получатель:
1) не предоставил соответствующие документы в сроки, установленные отделом;
2) использует получаемую жилищную помощь не по целевому назначению и несвоевременно вносит платежи на оплату расходов на содержание жилого дома (жилого здания), коммунальные услуги и на услуги связи.
12-1. В случае предоставления заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной суммы жилищной помощи, назначение и выплата помощи прекращается на период ее назначения, а незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 10.10.2017 № 16/128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
13. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления с полным пакетом необходимых документов, сроком на семь месяцев. Перерегистрация получателей жилищной помощи аналогична первоначальной процедуре оформления.
Семьи, ежеквартально представляющие сведения о доходах и составе семьи, получают жилищную помощь за квартал независимо от даты фактического представления документов.
Семьям, не представившим сведения о доходах и составе семьи в течение текущего квартала, независимо от причин, начисление жилищной помощи осуществляется с месяца представления документов.
14. Получатели жилищной помощи должны в течении десяти календарных дней письменно информировать отдел об обстоятельствах, влияющих на получение помощи или ее размер, в том числе изменениях формы собственности жилья, состава семьи и ее совокупного дохода, а безработные - об изменении статуса.

1) Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) шешімімен.
2) Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) шешімімен.
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің линцензиясы бар мекемеге немесе екінші дәрежелі банкіде ашылған жеке есеп шоты.
Тұрғын үй көмегінің төлем үлгісін (ақшалай немесе аударма) таңдау құқығы алушыға ұсынылады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз) шешімімен.
12. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеу мына жағдайда тоқтатылады, егер алушы:
1) бөліммен белгіленген уақытқа сәйкес тиісті құжаттарды ұсынбаса;
2) алынатын тұрғын үй көмегін мақсатсыз пайдаланса және тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне төлемді өз уақытында төлемесе.
12-1. Тұрғын үй көмегін аса жоғары немесе төмен сомасын тағайындауға әкеліп соқтырған, дұрыс емес ақпарат ұсынған жағдайда, көмекті тағайындау және төлеу оны тағайындау кезеңіне тоқтатылады, ал тұрғын үй көмегі түрінде алынған сомалар ерікті тәртіппен, бас тартқан жағдайда - сот тәртібінде қайтаруға жатады.
Ескерту. Ереже 12-1 тармағымен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 10.10.2017 № 16/128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Тұрғын үй көмегін беру мерзімдері және мерзімділігі
13. Тұрғын үй көмегі барлық қажетті құжаттармен өтініш берілген айдан бастап жеті ай мерзімге тағайындалады. Тұрғын үй көмегін алушыларды қайта тіркеу алғашқы құжаттандырылу рәсімдеріне сәйкес болады.
Отбасының табыстары және құрамы туралы мәліметтерді тоқсан сайын ұсынып отырған отбасылар, құжаттарды нақты ұсынған мерзімінен тәуелсіз тұрғын үй көмегін тоқсан үшін алады.
Отбасының табыстары және құрамы туралы мәліметтерді ағымдағы тоқсан бойы ұсынбаған отбасыларға, себебіне қарамай, тұрғын үй көмегін аудару құжаттар ұсынылған айдан бастап жүргізіледі.
14. Тұрғын үй көмегін алушылар күнтізбелік он күн ішінде көмекті алуға және мөлшеріне әсер ететін жағдайлар жөнінде, соның ішінде тұрғын үй меншігінің нысанының, отбасы құрамы және оның жиынтық табыстарының өзгерістері, жұмыссыздар - мәртебесінің өзгергені туралы бөлімге жазбаша хабарлаулары тиіс.

15. При изменении доли предельно-допустимых расходов семьи на оплату содержания жилого дома (жилого здания) и коммунальных услуг, тарифов на коммунальные услуги, производится перерасчет ранее назначенных пособий с момента наступления соответствующих изменений.
16. При назначении жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других населенных пунктах, что подтверждается соответствующим документом.
Глава 5. Порядок назначение жилищной помощи
Сноска. Заголовок - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портал "электронного правительства" с предоставлением следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность заявителя (оригинал представляется для идентификации личности);
2) документа, подтверждающего доходы малообеспеченной семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
3) исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2020 № 37/340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) исключен решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) справки о пенсионных отчислениях (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
6) справки с места работы либо справки о регистрации в качестве безработного лица;
7) сведений об алиментах на детей и других иждивенцев;
8) банковского счета;
9) счета о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
10) счета на потребление коммунальных услуг;
11) квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копии договора на оказание услуг связи;
12) счета о расходах за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом, не допускается. Сведения о наличии или отсутствии жилища (по Республике Казахстан), принадлежащего им на праве собственности, услугодатель получает посредством информационных систем.

15. Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау және коммуналдық қызметтің ақысына, коммуналдық қызметтерге тарифтер, отбасының шекті жол берілетін шығыстарының үлесі өзгергенде тиісті өзгерістер болған уақыттан бастап бұрын тағайындалған көмектің қайта есептеуі жүргізіледі.
16. Тұрғын үй көмегін тағайындау барысында отбасында басқа елді мекенде уақытша тұратын тұлғалары тиісті құжаттармен дәлелденуімен есепке алынбайды.
5-тарау. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш береді және мынадай құжаттарды қоса береді:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы беріледі) ;
2) аз қамтылған отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган айқындайды;
3) алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 27.03.2020 № 37/340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) алынып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) зейнетақы аударымдары туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда) ;
6) жұмыс орнынан немесе жұмыссыз адам ретінде тіркелуі туралы анықтама;
7) балаларға және асырауындағы басқа да адамдарға алименттер туралы мәліметтер;
8) банктік шоты;
9) кондоминиум объектісін басқаруға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге ай сайынғы жарналар туралы шоттар;
10) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналға шоттар;
11) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек–шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
12) мемлекетті тұрғын үй қорынан тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстар туралы шот.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Меншік құқығында (Қазақстан Республикасы бойынша) тұрғын үйдің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелер арқылы алады.

При повторном обращении малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) представляет только подтверждающие документы о доходах семьи и счета на коммунальные расходы, за исключением случая, предусмотренного пунктом 17-5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 27.03.2020 № 37/340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.02.2021 N 2/20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-2. В случае представления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 17 настоящих Правил, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-2 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-3. В случае обращения через веб-портал "электронного правительства", услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также, уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-3 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-4. Государственная корпорация принимает заявление посредством информационной системы и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-4 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) қайта өтініш берген кезде осы Ереженің 17-5 тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, отбасының табыстарын растайтын құжаттарды және коммуналдық шығыстардың шоттарын ғана ұсынады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 27.03.2020 № 37/340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.02.2021 № 2/20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17-1. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Ескерту. Ереже 17-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-2. Осы Ереженің 17 тармағында көзделген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. Ереже 17-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салуының қабылдағаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Ескерту. Ереже 17-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-4. Мемлекеттік корпорация өтінішті ақпараттық жүйе арқылы қабылдайды және оны тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
Ескерту. Ереже 17-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

17-5. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-5 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-6. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение жилищной помощи. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-6 в соответствии с решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 19.07.2018 № 22/197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов прилагаются к личному делу.
19. По результатам рассмотрения представленных документов отделом формируется личное дело получателя.
20. В случае возникновения сомнения в достоверности информации отдел запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для назначения жилищной помощи.
Пункт 21 действует до 01.01.2014 в соответствии с решением Шетского районного маслихата от 04.04.2013 N 12/115.
21. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.

17-5. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5(бес) жұмыс күні ішінде берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.
Ескерту. Ереже 17-5-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-6. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
Ескерту. Ереже 17-6-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 19.07.2018 № 22/197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Құжаттар түпнұсқасымен және көшірмесімен салыстыру үшін тапсырылады, одан соң құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылып, ал көшірмелері жеке іске тігіледі.
19. Тапсырылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша бөліммен алушының жеке ісі қалыптастырылады.
20. Ақпараттың растығына күман туындаған жағдайда бөлім тұрғын үй көмегін тағайындау үшін қажетті мәліметтер бойынша тиісті органдарға сұраныс жасайды.
РҚАО-ның ескертпесі!
21 тармақ 01.01.2014 дейін қолданыста болады - Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 шешімімен.
21. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.

Сноска. Пункт 21 в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 04.04.2013 N 12/115 (вводится в действие с 01.07.2012).
Приложение
к Правилам предоставления жилищной помощи
по Шетскому району
Заявление
о назначении жилищной помощи
Сноска. Приложение исключено решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 10.10.2017 № 16/128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 21 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 04.04.2013 N 12/115 (01.07.2012 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Шет ауданы бойынша
тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне
қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы
Өтініш
Ескерту. Қосымша алып тасталды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 10.10.2017 № 16/128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.