Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 655. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4394. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Кызылординской области от 12 декабря 2011 года N 232 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4286, опубликован в номерах газет "Сыр бойы" от 31 декабря 2011 года N 243-244, от 21 января 2012 года N 13 и "Кызылординские вести" от 31 декабря 2011 года N 213-214, от 21 января 2012 года N 10-11).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Алпамысова А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                  Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 655
Регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области" (далее – регистрирующий орган);
2) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо;

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 655 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4394 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. "Мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы N 232 қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4286 тіркелген, "Сыр бойы" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 243-244, 2012 жылғы 21 қаңтардағы N 13 және "Кызылординские вести" газетінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы N 213-214, 2012 жылғы 21 қаңтардағы N 10-11 нөмірлерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары А. Алпамысовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                    Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 655 қаулысына
1-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган – "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган);
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға;

3) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области", в обязанности которого входит оформление документов по регистрации контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151.
3. Государственная услуга оказывается регистрирующим органом согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 12) статьи 27 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию согласно приложению 2 к стандарту (далее – акт) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в регистрирующем органе, адрес которого указан в приложении 1 стандарта и на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги или его представитель по доверенности (далее - получатель) предоставляет документы в регистрирующий орган;
2) сотрудник канцелярии регистрирующего органа регистрирует и предоставляет документы на рассмотрение руководителю регистрирующего органа;
3) руководитель регистрирующего органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет акт либо отказ руководителю регистрирующего органа;
5) руководитель регистрирующего органа подписывает и направляет акт либо отказ исполнителю;

3) орындаушы – міндетіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу бойынша құжаттарды әзірлеу кіретін "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес тіркеуші органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12) тармақшасының және 68-бабының 3-тармағының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм шартты мемлекеттік тiркеу актісі (бұдан әрі-акт) немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген тіркеуші органнан және Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негіздемесі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы немесе оның сенімхат арқылы өкілі (бұдан әрі – алушы) тіркеуші органға құжаттарды ұсынады;
2) тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және тіркеуші орган басшысының қарауына ұсынады;
3) тіркеуші органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, актіні немесе бас тартуды дайындайды және тіркеуші органның басшысына ұсынады;
5) тіркеуші органның басшысы актіге немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;

6) исполнитель регистрирует и выдает получателю акт либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель предоставляет в регистрирующий орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления в канцелярии регистрирующего органа.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии регистрирующего органа;
2) руководитель регистрирующего органа;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Руководитель регистрирующего органа (далее – должностное лицо) является ответственным лицом за оказание государственной услуги.
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю регистрирующего органа
Определение исполнителя
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
Не позднее 1 рабочего дня
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действий (хода, потока работ)
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
Руководитель регистрирующего органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Подписание акта либо отказа
Регистрация акта либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка и направление акта либо отказа руководителю регистрирующего органа
Направление акта либо отказа исполнителю
Выдача акта либо отказа получателю
5
Срок исполнения
Не позднее 1 рабочего дня
Не позднее 1 рабочего дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
Исполнитель

6) орындаушы актіні немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы тіркеуші органға стандарттың 11-тармағында келтірілген құжаттарды ұсынады.
13. Алушы құжаттарының тіркеуші органның кеңсесінде тіркелуі (мөртаба және кіріс нөмірі, күні) өтініштің тапсырылғанын растау болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері;
2) тіркеуші органның басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Тіркеуші органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
2
ҚФБ атауы
Тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері
Тіркеуші органның басшысы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды тіркеуші органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күнінен кешіктірілмей
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
Тіркеуші органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Актіге немесе бас тартуға қол қою
Актіні немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Актіні немесе бас тартуды дайындау және тіркеуші органның басшысына жолдау
Актіні немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Актіні немесе бас тартуды алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күнінен кешіктірілмей
1 жұмыс күнінен кешіктірілмей
30 минуттан
аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері
Тіркеуші органның басшысы
Орындаушы

1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление акта руководителю регистрирующего органа
2. Предоставление документов руководителю регистрирующего органа
5. Подписание и направление акта исполнителю
6. Регистрация и выдача акта получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
Исполнитель
1. Регистрация документов
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и направление отказа руководителю регистрирующего органа
2. Предоставление документов руководителю регистрирующего органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 655
Регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области" (далее – регистрирующий орган);
2) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо;
3) исполнитель – сотрудник государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области", в обязанности которого входит оформление документов по регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151.
3. Государственная услуга оказывается регистрирующим органом согласно пункта 1 стандарта.

1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, актіні дайындау және тіркеуші органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды тіркеуші органның басшысына ұсыну
5. Актіге қол қою және орындаушыға жолдау
6. Актіні тіркеу және алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері
Тіркеуші органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және тіркеуші органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды тіркеуші органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 655 қаулысына
2-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган – "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган);
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға;
3) орындаушы – міндетіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу бойынша құжаттарды әзірлеу кіретін "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес тіркеуші органмен көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 13) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора о залоге права недропользования согласно приложению 2 к стандарту (далее - свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в регистрирующем органе, адрес которого указан в приложении 1 стандарта и на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов для получения государственной услуги до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги или его представитель по доверенности (далее - получатель) предоставляет документы в регистрирующий орган;
2) сотрудник канцелярии регистрирующего органа регистрирует и предоставляет документы на рассмотрение руководителю регистрирующего органа;
3) руководитель регистрирующего органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет свидетельство либо отказ руководителю регистрирующего органа;
5) руководитель регистрирующего органа подписывает и направляет свидетельство либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает получателю свидетельство либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель предоставляет в регистрирующий орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления в канцелярии регистрирующего органа.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии регистрирующего органа;
2) руководитель регистрирующего органа;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 13) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген тіркеуші органнан және Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негіздемелері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар ұсынылған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы немесе оның сенімхат арқылы өкілі (бұдан әрі – алушы) тіркеуші органға құжаттарды ұсынады;
2) тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және тіркеуші орган басшысының қарауына ұсынады;
3) тіркеуші органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, куәлікті немесе бас тартуды дайындайды және тіркеуші органның басшысына ұсынады;
5) тіркеуші органның басшысы куәлікке немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы куәлікті немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4 Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы тіркеуші органға стандарттың 11-тармағында келтірілген құжаттарды ұсынады.
13. Алушы құжаттарының тіркеуші органның кеңсесінде тіркелуі (мөртаба және кіріс нөмірі, күні) өтініштің тапсырылғанын растау болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) тіркеуші орган кеңсесінің қызметкері;
2) тіркеуші органның басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.