О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2011 года № 82 "О бюджете Денисовского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 30 июля 2012 года № 43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 августа 2012 года № 9-8-206
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 19 июля 2012 года № 56 "О внесении изменений в решение маслихата от 8 декабря 2011 года № 450 "Об областном бюджете Костанайской области на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3817) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Денисовского района на 2012-2014 годы" от 21 декабря 2011 года № 82 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-8-189, опубликовано 13 января 2012 года в газете "Наше время") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2025203,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 461495,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1235,2 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23882,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1538591,0 тысячи тенге;
2) затраты – 2051660,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33200,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34348,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1148,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59656,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59656,9 тысяч тенге.";
пункт 3-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"3-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 8569,6 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 6934,7 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 1634,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 82 "Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдедегі № 43 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 тамызда № 9-8-206 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2012 жылғы 19 шілдедегі № 56 "Мәслихаттың 2011 жылғы 8 желтоқсандағы  № 450 "Қостанай облысының 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3817 нөмірімен тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 82 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-8-189 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 13 қаңтардағы "Наше время" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2025203,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 461495,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1235,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 23882,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1538591,0 мың теңге;
2) шығындар – 2051660,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33200,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 34348,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1148,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59656,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59656,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді 8569,6 мың теңге сомада қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 6934,7 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 1634,9 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында;

на содержание коммунального государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 3" в сумме 45518,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 5961,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на переоценку Орджоникидзевского месторождения подземных вод Денисовского района Костанайской области в сумме 2043,0 тысячи тенге;
на переоценку эксплуатационных запасов подземных вод на участке четырех эксплуатационных скважин Орджоникидзевского месторождения подземных вод Денисовского района Костанайской области в сумме 1800,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов теплоснабжения государственного коммунального предприятия "Дидар" "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Денисовского района и акимата Денисовского района" в сумме 19270,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию насосной станции второго подъема с установкой двух резервуаров чистой воды емкостью 700 кубических метров каждый в селе Денисовка Денисовского района в сумме 101044,0 тысячи тенге;
на строительство канализационных сетей в селе Денисовка Денисовского района в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 1" в селе Некрасовка в сумме 31857,0 тысяч тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для здания коммунального государственного предприятия "Денисовская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области в сумме 32000,0 тысячи тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры отдела культуры и развития языков Денисовского района и акимата Денисовского района" в сумме 38000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию четырехквартирного жилого дома в селе Денисовка по улице Амангельды, дом 6 для коммунального жилого фонда в сумме 4313,0 тысяч тенге;
на строительство теплотрассы от котельной на газовом топливе по улице Ленина в селе Денисовка Денисовского района в сумме 11300,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

"№ 3 Денисов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстауға 45518,0 мың теңге сомасында;
мектептерге автоматты өрт дабылдарын орнатуға 5961,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Денисов ауданының Орджоникидзе жер асты сулары кен орындарын қайта бағалауға 2043,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Денисов ауданының Орджоникидзе жер асты суының кен орындарының төрт пайдаланылатын ұңғыма учаскесіндегі жер асты суының пайдаланылатын қорларын қайта бағалауға 1800,0 мың теңге сомасында;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің" "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жылумен қамтамасыз ету объектілерін  жөндеуге 19270,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға нысаналы ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Денисов ауданының Денисовка селосында әрқайсысының сыйымдылығы 700 текше метр, екі таза су қоймасы бар екінші көтерме сорғыш станциясын реконструкциялауға 101044,0 мың теңге сомасында;
Денисов ауданының Денисовка селосындағы канализациялық жүйелердің құрылысына 10000,0 мың теңге сомасында;
Некрасовка селосындағы "№ 1 Денисов орта мектебі" мемлекеттік мекемесі үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 31857,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Денисов аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның ғимараты үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 32000,0 мың теңге сомасында;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің аудандық Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 38000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қоры үшін Денисовка селосы Аманкелді көшесі бойындағы, 6 үйдегі төрт пәтерлік тұрғын үйді қайта құруға 4313,0 мың теңге сомасында;
Денисов ауданы Денисовка селосы Ленин көшесі бойынша газды отындағы қазандығынан жылу трассасының құрылысына 11300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 18099,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3834,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 4621,0 тысяча тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 8194,0 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 5954,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 9535,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 1325,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1300,0 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2012 год в сумме 8954,0 тысяч тенге.";
приложения 1234 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
очередной третьей
сессии районного маслихата                 Ж. Ахметов
Секретарь
Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата Денисовского
района"
_________________ Рахметова С.Ф.
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 июля 2012 года № 43
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 82
Бюджет Денисовского района
на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 18099,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға 3834,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 4621,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8194,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларға ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 5954,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 9535,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 1325,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2012 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 8954,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1234-қосымшалары осы шешімнің 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының
кезекті үшінші
сессиясының төрағасы                       Ж. Ахметов
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_____________ С.Ф. Рахметова
Мәслихаттың
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 43 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 82 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға арналған Денисов
ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкi сыныбы
Атауы
Кірістер