Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2012 года N 2709. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 января 2013 года N 2117. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 980
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 980
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьей 21-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства».
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Петропавловска «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» от 8 июня 2012 года № 1083 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-1-224 от 17 июля 2012 года, опубликовано 27 июля 2012 года в газете «Қызылжар нұры» № 30, 27 июля 2012 года в газете «Проспект СК» № 30).
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Байбактинова Н.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                                 Б. Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата
города Петропавловск
№ 2709 от 26 декабря 2012 года
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии города Петропавловска» (далее – МИО), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – Центры) указанными в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту (далее – регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», стандартом государственной услуги «Выдача справок о наличии подсобного хозяйства», утвержденными постановлением правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2318, пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».

"Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 2709 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қаңтарда N 2117 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 980 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 27.05.2013 N 980 қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-1-бабына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Петропавл қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 1083 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 17 шілдедегі № 13-1-224 тіркелген, 2012 жылғы 27 шілдедегі № 30 "Қызылжар нұры" газетінде, 2012 жылғы 27 шілдедегі № 30 "Проспект СК" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Н.Б. Байбақтиновқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Жұмабеков
Петропавл қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 2709 қаулысымен
бекітілген
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Петропавл қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – ЖАО), сондай-ақ балама негізде осы регламенттің (бұдан әрі – регламент) 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталықтар) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 3-бабы 1-тармағы 3) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2318 қаулысымен бекітілген "Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандарты, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 4-тармағы негізінде көрсетіледі.

4. Источниками информации о государственной услуге являются:
1) интернет-ресурс МИО и Центров, а также на стендах, расположенных в местах оказания государственной услуги, веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz. указанных в приложении 12 к настоящему регламенту;
2) интернет–ресурс Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) веб–портал «электронного правительства» www.e.gov.kz;
4) официальные источники информации и стенды, расположенные в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему регламенту;
5) информационно–справочная служба call–центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о наличии личного подсобного хозяйства (на бумажном носителе), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги при обращении в МИО:
1) государственная услуга оказывается с момента обращения, в течении 2 (двух) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 10 (десяти) минут;
при обращении в Центры:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 настоящего регламента – не более 2 (двух) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на день обращения заявителя не более 20 (двадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 20 (двадцати) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) МИО: ежедневно, с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центров: государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20-00 часов без перерыва. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат көздері болып табылады:
1) осы регламенттің 1, 2-қосымшасында көрсетілген ЖАО және Орталықтардың интернет-ресурсы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету орындарында орналасқан стендтерде, "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.e.gov.kz;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының жұмысын үйлестіруді бақылау комитеті "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - "Орталық" РМК) интернет- ресурсы: www.con.gov.kz;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.e.gov.kz;
4) ресми ақпарат көздерi және осы регламенттің 2-қосымшасында көрcетiлген мекенжайлар бойынша Орталықтардың ғимараттарында орналасқан стендтер;
5) call орталығының (1414) ақпараттық-анықтамалық кызметі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі (қағаз тасымалдаушыда) туралы анықтама, не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. ЖАО өтініш бергенде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттiк қызмет өтiнiш берген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) өтініш беруші өтініш берген күні орында көрсетілетін мемлекеттiк қызмет алғанға дейiнгi күтудiң ең жоғары шектi уақыты 10 (оннан) аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң ең жоғары шектi уақыты 10 (он) минуттан аспайды;
Орталықтарға өтiнiш бергенде:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi 2 (екi) жұмыс күнінен аспайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні орында көрсетілетін мемлекеттiк қызмет алғанға дейiнгi күтудiң ең жоғары шектi уақыты 20 (жиырма) минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң ең жоғары шектi уақыты 20 (жиырма) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) ЖАО: күн сайын, демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндерi белгіленген кестеге сәйкес сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
2) Орталықтар: мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндерi, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз ұсынылады. Қабылдау тез қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.

10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания МИО и Центров оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его представитель (по нотариально удостоверенной доверенности) представляют следующие документы:
1) при обращении в МИО получатель государственной услуги обращается в устной форме с предоставлением оригинала документа, удостоверяющего личность и его копии (после сверки оригинал документа, удостоверяющего личность, возвращается);
2) при обращении в Центры получатель государственной услуги предоставляет заявлении по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту и оригинал документа, удостоверяющего личность.
Сведения о документе, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы Центра в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
При приеме документа, указанного в подпункте 2) настоящего пункта, работник Центра и уполномоченного органа сверяют подлинность оригинала документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, доверенности со сведениями, предоставленными из соответствующих государственных информационных систем государственных органов, после чего оригинал документа возвращается получателю.
12. В Центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему регламенту, а также на интернет–ресурсе РГП «Центр»: www.con. gov.kz.
13. Получатель государственной услуги сдает необходимые документы, указанные в пункте 11 настоящего регламента, работникам МИО и Центров по адресам, указанным в приложении 1 и 2 к настоящему регламенту.
Прием документов в Центрах осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» облуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін күту және қажетті құжаттарды дайындауға жағдайлар жасалады (күту залы, құжаттар толтыру орындары іс-қағазды толтыру үлгілерімен, қажетті құжаттардың тізімімен қамтылған). ЖАО мен Орталықтар ғимараттары физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қол жеткізуіне арналған пандустармен қамтылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы не оның өкілі (нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша) мынадай құжаттар ұсынады:
1) ЖАО өтiнiш бергенде мемлекеттік қызмет алушы тұлғаны куәландыратын құжаттың түпнұсқасын және оның көшірмесін ұсына отырып, ауызша түрде жүгiнедi (салыстырып тексергеннен кейін тұлғаны куәландыратын құжаттың түпнұсқасы қайтарылады);
2) Орталықтарға өтініш бергенде мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 3-қосымшасына сай нысан бойынша өтініш және тұлғаны куәландыратын құжаттың түпнұсқасын ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі мемлекеттік қызмет алушының тұлғасын куәландыратын құжат туралы мәліметті Орталықтың қызметкері уәкілетті тұлғаның электрондық-цифрлық қолымен (ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қабылдағанда Орталық пен уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет алушының тұлғасын куәландыратын құжаттар түпнұсқасының, сенімхаттың мемлекеттік органдардың тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтерімен дұрыстығын салыстырып тексереді, сонан соң құжаттың түпнұсқасы алушыға қайтарылады.
12. Орталықтарда бекітілген үлгідегі өтініш бланкілері осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша күту залындағы арнайы үстелде, сондай-ақ "Орталық" РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды осы регламенттің 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО мен Орталықтардың қызметкерлеріне тапсырады.
Құжаттарды қабылдау Орталықтарда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүргізіледі.
14. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушыға келесіні көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұраудың қабылданған күні мен нөмірін;

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и названия приложенных документов;
4) дата (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
5) фамилия, имени, (при наличии) отчества работника принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги либо его представителю (по нотариально удостоверенной доверенности) при личном посещении.
В Центре выдача результатов государственной услуги осуществляется работником Центра посредство «окон».
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в МИО.
16. В оказании государственной услуги получателю государственной услуги будет отказано в следующих случаях:
1) предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента;
2) отсутствие данных о наличии личного подсобного хозяйства в по хозяйственной книге МИО;
3) при обслуживании в Центрах по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
17. Этапы оказания государственной услуги: с момента обращения получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в МИО:
1) получатель государственной услуги предоставляет удостоверение личности, ответственный специалист МИО принимает и регистрирует устное обращение, сверяет оригинал документа, удостоверяющий личность с копией, возвращает оригинал получателю государственной услуги.
2) ответственный специалист МИО проверяет данные получателя государственной услуги в похозяйственной книге МИО, заполняет справку о наличии личного подсобного хозяйства либо готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и передает руководству МИО для рассмотрения;
3) руководитель МИО рассматривает представленные документы, подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе;
4) ответственный специалист МИО регистрирует справку о наличии личного подсобного хозяйства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в журнале и выдает получателю государственной услуги при обращении в Центры:
1) получатель государственной услуги подает заявление для получения справки в Центре, инспектор Центра регистрирует заявление, выдает расписку получателю государственной услуги о приеме соответствующих документов, для получения государственной услуги, в которой содержится штамп Центра и дата получения получателем государственной услуги;

2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен санын;
4) мемлекеттік қызмет нәтижесінің берілетін күні (мерзімі) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, (егер болса) әкесінің атын;
6) өтініш берушінің тегі, аты, (егер болса) әкесінің атын, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондарын.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға не оның өкіліне (нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша) өзі барған жағдайда беріледі.
Орталықта мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру Орталықтың қызметкерімен "терезе" арқылы жүзеге асырылды.
Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижесіне келмесе, Орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды ЖАО жібереді.
16. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық бермесе;
2) ЖАО шаруашылық кітапшасында жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы мәлімет болмаса;
3) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 ақпандағы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша Орталықтарда қызмет көрсеткен жағдайда.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері: мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін бергенге дейін:
ЖАО жүгінгенде:
1) мемлекеттік қызмет алушы жеке куәлігін ұсынады, ЖАО жауапты маманы ауызша түрдегі өтінішті қабылдайды және тіркейді, тұлғаны куәландыратын құжаттың түпнұсқасын көшірмемен салыстырып тексереді, түпнұсқаны мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады;
2) ЖАО жауапты маманы мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін ЖАО шаруашылық кітабы бойынша тексереді, жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы толтырады не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және ЖАО басшылығына қарауға береді;
3) ЖАО басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды, анықтамаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
4) ЖАО жауапты маманы жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты журналда тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға береді.
Орталықтарға жүгінгенде:
1) мемлекеттік қызмет алушы Орталықтан анықтама алу үшін өтініш береді, Орталықтың инспекторы өтінішті тіркейді, мемлекеттік қызмет алу үшін тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы мемлекеттік қызмет алушыға қолхат береді, онда Орталықтың мөртабаны және мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет алған күні көрсетіледі;

2) инспектор Центра передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, направляет документы в МИО для исполнения;
4) ответственный специалист МИО проводит регистрацию обращения в журнале, проверяет данные в похозяйственной книге МИО, заполняет справку о наличии личного подсобного хозяйства либо готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и передает руководству МИО для рассмотрения;
5) руководитель МИО рассматривает представленные документы, подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе;
6) ответственный специалист МИО регистрирует справку о наличии личного подсобного хозяйства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги МИО и направляет их в Центр.
7) инспектор Центра выдает получателю государственной услуги справку о наличии личного подсобного хозяйства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Порядок действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее СФЕ):
при непосредственном обращении получателя государственной услуги в МИО:
1) ответственный специалист МИО;
2) руководитель МИО;
при обращении получателя государственной услуги в Центр:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист МИО;
4) руководитель МИО.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждого СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители, должностные лица МИО и Центра, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
МИО по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение «Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии города Петропавловска»
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 23

2) Орталықтың инспекторы құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына тапсырады;
3) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттар жинауды жүзеге асырады, тізілімді жасайды, құжаттарды орындау үшін ЖАО жібереді;
4) ЖАО жауапты маманы өтініштерді журналда тіркейді, мәліметтерді ЖАО шаруашылық кітабы бойынша тексереді, жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы толтырады не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және ЖАО басшылығына қарауға береді;
5) ЖАО басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды, анықтамаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
6) ЖАО жауапты маманы жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтаманы не ЖАО қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және оларды Орталыққа жібереді;
7) Орталықтың инспекторы мемлекеттік қызмет алушыға жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттесу) тәртібі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылды:
мемлекеттік қызмет алушы тікелей ЖАО жүгінген жағдайда:
1) ЖАО жауапты маманы;
2) ЖАО басшысы;
мемлекеттік қызмет алушы Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) ЖАО жауапты маманы;
4) ЖАО басшысы.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) бірізділігі мен өзара іс-әрекеттерінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық бірізділігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сұлбалар осы регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ЖАО мен Орталықтардың басшылары, лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету сапасы және тиімділігі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олар қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін, мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тәртіпте белгіленген мерзімде іске асырылуына жауапты болады.
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін ЖАО
Уәкілетті органдардың атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
"Петропавл қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23

Ежедневно, с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед - с 13.00-до 14.00;
8(7152)46-23-93,
8(7152)46-48-32
E-mail: 31123@inbox.
ru
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
п\п
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контакт-
ный
телефон
График работы
1.
Филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо–Казахстан
ской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица М. Ауэзова, 157
8 (7152)
33-31-03
Ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 20-00 часов без перерыва
2.
Городской отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо–Казахстан
ской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица Конституции Казахстана, 72
8 (7152)
31-06-52
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Форма
Заявление
Я,__________________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности)
____________________________________________________________________
и место жительства физического лица
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Действующий от имени
____________________________________________________________________   (заполняется уполномоченным представителем)
На основании _________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне справку о наличии личного подсобного хозяйства
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________________
Дата_________________________________________/______________________   (Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
___________________________________________________________________    (Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения/рассмотрения запроса:
__________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проверено: дата ______________________20___г.
____________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц через МИО
Действие основного процесса (хода, потока работ)
п/п
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
Наименование СФЕ
Ответственный специалист МИО
Ответственный специалист МИО
Руководитель МИО
Ответственный специалист МИО
2
Наименование действия (процесса процедура, операции) и их описание
Прием и регистрация устного обращения, сверка оригинала документа, удостоверяющего личность с копией
Проверка данных получателя государст-
венной услуги в хозяйствен-
ной книге МИО, заполнение справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе и передача руководите-
лю МИО для рассмотрения
Рассмотрение и подписание справки либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и выдача результата оказания государственной услуги получателю государственной услуги
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация обращения
Справка либо мотивированный ответ об отказе
Подписание справки либо мотивированного ответа об отказе
Справка либо мотивированный ответ об отказе
4
Сроки исполнения
Не более 10 минут
В течении 1 рабочего дня
В течении 1 рабочего дня
Не более 10 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Описание действий СФЕ Действия основного процесса (хода, потока работ) через Центр
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявления, выдача расписки получателю государственной услуги о приеме соответствующих документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы в МИО
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
расписка
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в МИО
Сроки исполнения
Не более 20 минут
3 раза в день
Не менее одного раза в день
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Ответственный специалист МИО
Руководи-
тель МИО
Ответственный специалист МИО
Инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка данных получателя государст-
венной услуги в по хозяйственной книге МИО, заполнение справки либо подготовка мотивированного ответа об отказе и передача руководителю МИО для рассмотре-
ния
Рассмотрение справки либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Регистрация результата оказания государственной услуги (справки либо мотивированного ответа об отказе)
Выдача результата оказания государст-
венной услуги (справки либо мотивиро-
ванного ответа об отказе получателю государст-
венной услуги)
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Справка либо мотивиро-
ванный
ответ
Подписание справки либо мотивиро-
ванного ответа об отказе
Справка либо мотивирован-
ный ответ об отказе, передача в Центр
Справка либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Сроки исполнения
30 минут
1 час
В течение 1 рабочего дня
Не более 20 минут
5
6
7
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Ответственный специалист МИО
Группа 3 СФЕ Руководитель МИО
Группа 4 СФЕ Ответственный специалист МИО
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки о приеме документов, регистрация заявления, передача документов в накопительный отдел для направления документов в МИО
Действие № 2 Прием заявления из Центра или обращения от, получателя государственной услуги, рассмотрение документов, оформление справки и направление руководству МИО
Действие № 3 рассмотрение и наложение резолюции
Действие № 4 Регистрация справки
Действие № 5
Подписание справки
Действие № 6
Передача справки в центр
Действие № 7
Выдача справки получателю государственной услуги
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный специалист МИО
Группа 3 СФЕ
Руководство МИО
Группа 4 СФЕ
Ответствен-
ный
специалист
МИО
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки о приеме документов, регистрация заявления, передача документов в накопительный отдел для направления в МИО
Действие № 2
Прием заявления из Центра или обращения от получателя государственной услуги, рассмотрение документов, оформление мотивированного ответа об отказе, направление руководству МИО
Действие № 3
Подписание мотивирован-
ного ответа об отказе
Действие № 4 Регистрация мотивирован-
ного ответа об отказа
Действие № 5 Передача мотивированного ответа об отказе
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в Центр или получателю государственной услуги
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа получателю государственной услуги
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справок о наличии личного
подсобного хозяйства»
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в МИО
Схема 2. Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в Центры

күн сайын, демалыс және мереке күндерiнен басқа, жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс - сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн
8-(7152) 46-23-93,
8-(7152)46-48-32
E-mail: 311232@inbox.ru
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/к
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1.
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, М. Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-31-03
Күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса, демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз
2.
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорны Солтүстік Қазақстан Облысы бойынша филиалының қалалық бөлімшесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 31-06-52
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Нысан
Өтініш
Мен, __________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә., төлқұжат мәліметтері (жеке куәліктің мәліметтері)
_____________________________________________________________________
және тұрғылықты жері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________ атынан әрекет ететін.
(уәкілетті өкілмен толтырылады)
__________________________________________________________ негізінде.
(өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жеке қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
Келесі құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
Күні__________________________________/_______________________
(өтініш берушінің /уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрауды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрауды орындау/ қарау нәтижесі:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Тексерілді: күні _______________________ 20 ж.
___________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Бірізділікті сипаттау және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеттесуі
1-кесте. ЖАО арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрекеттерін сипаттау
Негізгі үрдістің (жүрістің, жұмыс ағымының) әрекеттері
р/
с
Іс-әрекеттің (жұмыс ағымының, барысының) №
1
2
3
4
1
ҚФБ атауы
ЖАО жауапты маманы
ЖАО жауапты маманы
ЖАО басшысы
ЖАО жауапты маманы
2
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Ауызша өтінішті қабылдау және тіркеу, тұлғаны куә-
ландыратын құжаттың түпнұсқасын көшірмемен салыстырып тексеру
Мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін ЖАО шаруашылық кітабы бойынша тексеру, анықтама толтыру не бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау және ЖАО басшысына қарауға беру
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауап қарау және қол қою
Анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімшілік шешім)
Өтінішті тіркеу
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Анықтамаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Орындау мерзімі
10 минуттан көп емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минуттан көп емес
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кесте. ҚФБ әрекеттерін, Орталық арқылы негізгі үрдістің (жұмыс ағымының, барысының) іс-әрекеттерін сипаттау
Іс-әрекет (жұмыс ағымының, барысының) №
1
2
3
СФЕ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беру
Журналда қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды ЖАО жолдайды
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-
өкімшілік шешім)
қолхат
Жинақтаушы бөліміне құжаттар жинау
Құжаттарды ЖАО жолдау
Орындау мерзімі
20 минуттан көп емес
Күніне 3 рет
Күніне бір реттен кем емес
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдістің (жұмыс барысы, ағымының) әрекеттері
Іс-әрекет (жұмыс ағымының, барысының) №
4
5
6
7
ҚФБ атауы
ЖАО жауапты маманы
ЖАО басшысы
ЖАО жауапты маманы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін ЖАО шаруашылық кітабы бойынша тексеру, анықтама толтыру не бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау және ЖАО басшысына қарауға беру
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты) тіркеу
Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты) беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімшілік шешім)
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Анықтамаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап, Орталыққа жіберу
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
30 минут
1 сағат.
1 жұмыс күні ішінде
20 минуттан көп емес
5
6
7
Пайдалану амалдары. Негізгі үрдіс
1 топ. ҚФБ Орталықтың инспекторы
2 топ. ҚФБ
ЖАО жауапты маманы
3 топ. ҚФБ
ЖАО басшысы
4 топ. ҚФБ
ЖАО жауапты маманы
№ 1 әрекет. Құжаттарды қабылдау, құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды ЖАО жіберу үшін жинақтаушы бөлімге құжаттарды тапсыру
№ 2 әрекет.
Орталықтан немесе мемлекеттік қызмет алушыдан өтінішті қабылдау, құжаттарды қарау, анықтаманы ресімдеу және ЖАО басшысына жіберу
№ 3 әрекет. Қарау және қарар жазу
№ 4 әрекет. Анықтама тіркеу
№ 5 әрекет. Анықтамаға қол қою
№ 6 әрекет. Анықтаманы Орталыққа тапсыру
№ 7 әрекет. Анықтаманы мемлекеттік қызмет алушыға беру
Пайдалану амалдары. Баламалы үрдіс.
1-топ ҚФБ
Орталықтың инспекторы
2-топ ҚФБ
ЖАО жауапты маманы
3-топ ҚФБ
ЖАО басшылығы
4-топ ҚФБ
ЖАО жауапты маманы.
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды ЖАО жіберу үшін жинақтаушы бөлімге құжаттарды тапсыру
№ 2 әрекет.
Орталықтан немесе мемлекеттік қызмет алушыдан өтінішті қабылдау, құжаттарды қарау, бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу, ЖАО басшылығына жіберу
№ 3 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
№ 4 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты тапсыру
№ 6 әрекет
Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе мемлекеттік қызмет алушыға тапсыру
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуды мемлекеттік қызмет алушыға беру
"Жеке қосалқы шаруашылығының бар
екендігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
ЖАО жүгінудегі мемлекеттік қызметті беру сызбасы
2-сызба. Қызмет тұтынушы Орталықтарға жүгінуіндегі ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы