Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 23 ноября 2012 года № 337. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 декабря 2012 года № 2175. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               А.Мырзахметов
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 23 ноября 2012 года № 337
Регламент государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Присвоение категорий спортивным сооружениям» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – управление туризма, физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».

Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 337 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 желтоқсанда № 2175 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Cпорт шеберлiгіне үміткер, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә.Бектаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
«23» қарашадағы № 337 қаулысына
1-қосымша
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті 1.Негізгі ұғымдар
1. Осы «Спорт құрылыстарына санаттар беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) алушылар - жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган- Оңтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы.
2.Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.

Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 34
Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» (далее - Стандарт) и приказа Министерства туризма и спорта Республики Казахстан «Об утверждении Правил использования спортивных сооружений» № 02-02-18/59 от 14 апреля 2011 года.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанному в типовой форме паспорта согласно приложению 4 Стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложениях 2 и  3Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабы, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысы (бұдан әрі-Стандарт) және «Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығы негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіште стандарттың 4-қосымшасына сәйкес спорт құрылысына паспорттың үлгілік нысанында көрсетілген санатты беру не болмаса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметі көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 2 және  3-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген Орталықтан немесе уәкілетті органнан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра обслуживания населения (далее- ИС ЦОН), в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, фиксирует в ИС ЦОНа, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы;
8) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода.
Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам согласно приложению 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды тіркеп және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканерде белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері Халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - ХҚКО АЖ), егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан келген өтінішті қарап, дәлелді бас тарту туралы жауап жазады немесе хабарламаны ресімдейді де уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды да, уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді;
8) Орталық мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін уәкілетті органнан алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды ұсынады.
11. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылдануын жүзеге асыратын тұлғалардың ең төмен санын бір қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Орталыққа құжаттарды өткізген соң тұтынушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі, уақыты және орны;
мемлекеттік қызметі көрсетуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының немесе уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
2 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией,
определение ответственного исполнителя уполномоченного органа
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача
документов уполномоченного органа
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение 7 рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация паспорта в книге, передача выписки из приказа или мотивированного отказа в Центр
Выдача выписки из приказа мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача паспорта либо мотивированного отказа в Центр
Расписка о выдаче выписки из приказа или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов, выдача расписки, регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный орган
Действие №2
Прием заявления из Центров, регистрация, направление
заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка
Действие № 5
Подписание результата
Действие № 6
фиксирует в ИС ЦОН
Действие № 7
Передача
выписки из приказа в Центр
Действие № 8
Выдача выписки из приказа потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центров, регистрация,
направление заявления
руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в Центр
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 23 ноября 2012 года № 337
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» 1. Основные понятия

13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) реттілік қарым-қатынас сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеттері
Әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынның) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілімді жасап, құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 2 рет
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеттері
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Хат-хабарламамен танысып, уәкілетті органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарламаны ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштаманы қою үшін басшының алдына құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Уәкілетті органның құжаттарын тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
7 жұмыс күн ішінде
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламалармен танысу
Паспортты кітапқа тіркеу, бұйрықтың үзіндісін немесе Орталыққа дәлелді бас тартуды беру
Дәлелді бас тарту немесе бұйрықтан үзіндісін беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Орталыққа паспортты немесе дәлелді бас тарту өткізу
Тұтынушыға бұйрық бұйрықтан үзіндісін бергені немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан қабылдау, тіркеу арызды уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушыны белгілеп, бұрыштаманы қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау, дайындау
№ 5-әрекет Қорытындыға қол қою
№ 6-әрекет
ХҚКО АЖ-де тіркейді
№ 7-әрекет
Бұйрықтан үзіндісін Орталыққа тапсыру
№ 8-әрекет Бұйрықтан үзіндісін орталықтағы тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2-әрекет
Арызды орталықтардан қабылдау, тіркеу, арызды уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын белгілеп, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа тапсыру
№ 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды Орталықта тұтынушыға беру
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы «23»
қарашадағы № 337 қаулысына
2-қосымша
«Cпорт шеберлiгіне үміткер, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті 1.Негізгі ұғымдар

1. В настоящем Регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – управление туризма, физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» (далее - Стандарт), приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту».

1. Осы «Cпорт шеберлігіне үміткер, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы - жеке тұлға;
2) уәкілетті орган - Оңтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы.
2.Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметтің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 234 және 5 тармақтары, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысы (бұдан әрі-Стандарт), «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу ережесі мен шарттарының, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығы және «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығы негізінде ұсынылады.

1. В настоящем Регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» (далее - Стандарт), приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту».

1. Осы «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы - жеке тұлға;
2) уәкілетті орган- Оңтүстік Қазақстан облысының аудандар мен қалалардың дене шынықтыру және спорт бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 234 және 5 тармақтары, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысы (бұдан әрі - Стандарт), «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығы, сондай-ақ «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығы негізінде ұсынылады.