Об утверждении правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 27 апреля 2012 года № 98. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 мая 2012 года за N 2574. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 01 апреля 2016 года N 90
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.04.2016 N 90.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 сентября 2011 года № 128-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Восточно-Казахстанской области.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
Б. Сапарбаев
Утверждены постановлением
Восточно-Казахстанского областного
акимата от 27 апреля 2012 года № 98
Правила
организации отбора инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса Восточно-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Восточно-Казахстанской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Восточно-Казахстанской области (далее - АПК области) для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета.

Шығыс Қазақстан облысының агроөнеркәсiп кешені саласындағы инновациялық жобаларды iрiктеудi ұйымдастыру қағидасын бекiту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі N 98 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 мамырда N 2574 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 01 сәуірдегі N 90 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.04.2016 N 90 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының 7-бабы 2-тармағының 10-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне уәкiлеттi мемлекеттiк органдар мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тексерiлетiн субъектiлерге қойылатын талаптарды белгiлейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдау құзыреттерiн қайта қарау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 5 шiлдедегi Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2011 жылғы 14 қыркүйектегi № 128-ө өкiмiне сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысының агроөнеркәсiп кешені саласындағы инновациялық жобаларды iрiктеудi ұйымдастыру қағидаcы бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі
Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі
№ 98 қаулысымен бекітілді
Шығыс Қазақстан облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру
қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Шығыс Қазақстан облысының агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастырудың осы қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабы 2-тармағының 10-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Шығыс Қазақстан облысының агроөнеркәсіп кешені (бұдан әрі – АӨК) саласындағы инновациялық жобаларды, оларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен енгізу және тарату үшін іріктеуді ұйымдастырудың тәртібін белгілейді.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) агропромышленный комплекс - совокупность отраслей экономики, включающих производство, заготовку, хранение, транспортировку, переработку и реализацию продукции сельского, рыбного хозяйства, а также пищевую промышленность, сопутствующие производства и сферы деятельности, обеспечивающие их современной техникой, технологическим оборудованием, деньгами, информационными и другими ресурсами, ветеринарно-санитарную и фитосанитарную безопасность, научное обеспечение и подготовку кадров;
2) субъекты агропромышленного комплекса - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе;
3) администратор бюджетной программы – управление сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области, на которое в установленном законодательством порядке возложены функции по администрированию бюджетной программы по распространению и внедрению инновационного опыта в АПК области;
4) инновация - результат деятельности физических и (или) юридических лиц, получивший практическую реализацию в виде новых или усовершенствованных производств, технологий товаров, работ и услуг, организационных решений технического, производственного, административного, коммерческого характера, а также иного общественно полезного результата с учетом обеспечения экологической безопасности в целях повышения экономической эффективности;
5) инновационный проект – комплекс мероприятий, направленный на трансферт технологий, создание новых или усовершенствованных производств, технологий товаров, работ и услуг, реализуемый в течение определенного срока времени;
6) субъекты инновационной деятельности – физические и (или) юридические лица, реализующие инновационные проекты в приоритетных секторах экономики.
2. Условия отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов осуществляется среди субъектов инновационной деятельности, представивших заявки, и производится по следующим отраслевым направлениям агропромышленного комплекса:
1) растениеводство и земледелие (в том числе защита и карантин растений);
2) животноводство и ветеринария;
3) механизация сельского хозяйства;
4) переработка сельскохозяйственной продукции;
5) природные ресурсы: водное, рыбное, лесное хозяйства.
4. Мероприятия по внедрению инновационного проекта в АПК области включают:
1) консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в производство (далее - НИОКР), в том числе приобретение научных расходных материалов;

2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) агропроөнеркәсіптік кешен – ауыл шаруашылығы, балық шаруашылығы өнімдерін өндіруді, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және сатуды, сондай-ақ тамақ өнеркәсібін, оларды қазіргі заманғы техникамен, технологиялық жабдықпен, ақшамен, ақпараттық және басқа да ресурстармен қамтамасыз ететін ілеспе өндірістер мен қызмет салаларын, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық қауіпсіздікті, ғылыми қамтамасыз ету мен кадрлар даярлауды қамтитын экономика салаларының жиынтығы;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері - агроөнеркәсіптік кешенде қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
3) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – заңнамада белгіленген тәртіппен облыстың АӨК инновациялық тәжірибені тарату және енгізу бойынша бюджеттік бағдарламаға әкімшілік ету жөніндегі функциялар жүктелген Шығыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы;
4) инновация – экономикалық тиімділікті арттыру мақсатында, экологиялық қауіпсіздікті ескере отырып, жаңа немесе жетілдірілген өндірістер, тауарлар, жұмыстар мен қызметтер технологиялары, техникалық, өндірістік, әкімшілік, коммерциялық сипаттағы ұйымдастырушылық шешімдер, сондай-ақ өзге де қоғамдық пайдасы бар нәтиже түрінде іс жүзіне асырылған жеке және (немесе) заңды тұлғалар қызметінің нәтижесі;
5) инновациялық жоба – технологиялар трансфертіне, жаңа немесе жетілдірілген өндірістер, тауарлар, жұмыстар және қызметтер технологияларын жасауға бағытталған, белгілі бір уақыт мерзімі ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені;
6) инновациялық қызмет субъектілері – экономиканың басым секторларында инновациялық жобаларды іске асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар.
2. Инновациялық жобаларды іріктеу шарттары
3. Инновациялық жобаларды іріктеу өтінім берген инновациялық қызмет субъектілері арасында жүзеге асырылады және агроөнеркәсіптік кешеннің мынадай салалық бағыттары бойынша жүргізіледі:
1) өсімдік шаруашылығы және егіншілік (оның ішінде өсімдіктерді қорғау және өсімдіктер карантині);
2) мал шаруашылығы және ветеринария;
3) ауыл шаруашылығын механикаландыру;
4) ауылшаруашылық өнімін қайта өңдеу;
5) табиғи ресурстар: су, балық, орман шаруашылықтары.
4. Облыстың АӨК инновациялық жобаны енгізу бойынша іс-шаралар мыналарды қамтиды:
1) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарының (бұдан әрі – ҒЗТКЖ) нәтижелерін өндіріске енгізуді, оның ішінде ғылыми шығыс материалдарын сатып алуды ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу жөнінде кеңес беру қызметтері;

1-1) услуги по внедрению рационализаторских разработок в сельскохозяйственное производство;
2) проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
3) проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (дни поля) на производственной базе субъектов АПК области или научных, опытных и иных организаций аграрного профиля;
4) распространение опыта и полученных результатов НИОКР (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов);
5) внедрение научных разработок инновационных проектов и передовых технологий в базовых хозяйствах области.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 02.10.2013 № 264 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Финансирование из местного бюджета мероприятий по внедрению инновационного проекта в АПК области предоставляется на:
1) внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в хозяйствах области применительно к условиям области;
2) внедрение и распространение инновационных агротехнологий применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям области.
6. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК области может включать в себя следующие виды работ:
1) внедрение и распространение технологических приемов ведения сельского хозяйства, совершенствование процессов производства сельскохозяйственной продукции;
2) внедрение и использование новых машин и механизмов, тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК области (конструкторские работы);
3) внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
4) внедрение и распространение селекционных достижений.
7. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия по внедрению инновационного проекта определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, однако, срок освоения не должен превышать 24 (двадцати четырех) месяцев.
3. Порядок отбора инновационных проектов
8. Отбор инновационных проектов проводится администратором бюджетной программы на конкурсной основе.
9. Администратор бюджетной программы:
создает конкурсную комиссию по отбору инновационных проектов (далее – Комиссия) с включением в ее состав представителей заинтересованных местных исполнительных органов, независимых экспертов, специалистов и ведущих ученых области, осуществляющих деятельность в сфере агропромышленного комплекса. Рабочим органом Комиссии является управление сельского хозяйства области;
размещает объявление о проведении конкурса в периодическом печатном издании республиканского значения и на своем интернет-ресурсе на государственном и русском языках не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до проведения конкурса.

1-1) ауылшаруашылық өндірісіне рационализаторлық әзірлемелерді енгізу бойынша қызметтер;
2) зертханалық, оның ішінде енгізу нәтижелері бойынша талдаулар жүргізу;
3) облыстың АӨК субъектілерінің өндірістік немесе ғылыми, тәжірибелік және өзге де аграрлық сала ұйымдары базасында инновациялық жобаларды енгізу бойынша ғылыми-практикалық семинар-кеңестер (егістік күндері) өткізу;
4) ҒЗКТЖ тәжірибесін және алынған нәтижелерін тарату (тұсау кесер, мақалалар жариялау, брошюралар, буклеттер әзірлеу және шығару, бейнематериалдар дайындау);
5) облыстың базалық шаруашылықтарында инновациялық жобалардың және озық технологиялардың ғылыми әзірленімдерін енгізу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 02.10.2013 № 264 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
5. Облыстың АӨК-сіне инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру:
1) облыс шаруашылықтарында облыс жағдайына қолдануға болатын қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірленімдерді) енгізуге және таратуға;
2) облыстың табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына қолдануға болатын инновациялық агротехнологияларды енгізуге және таратуға беріледі.
6. Облыстың АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірленімдерді) енгізуде және таратуда мынадай жұмыс түрлері қамтылуы мүмкін:
1) ауыл шаруашылығын жүргізудің технологиялық әдістерін енгізу және тарату, ауылшаруашылық өнімін өндіру үдерістерін жетілдіру;
2) облыстың АӨК жаңа машиналарды және механизмдерді енгізу және пайдалану, инженерлік нысандардың немесе техникалық жүйенің конструкцияларын көбейту (конструкторлық жұмыстар);
3) ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (жаңадан жасалған қағидаттық өзгешеліктері бар бірегей моделдерді) енгізу және тарату;
4) селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату.
7. Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыруды игеру мерзімі мен сомасы нақты инновациялық жобаның өзгешеліктеріне сәйкес белгіленеді, бірақ игеру мерзімі 24 (жиырма төрт) айдан аспауы тиіс.
3. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі
8. Инновациялық жобаларды іріктеуді бюджеттік бағдарламаның әкімшісі конкурстық негізде жүргізеді.
9. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі:
құрамына облыстың мүдделі жергілікті атқарушы органдарының өкілдерін, тәуелсіз сарапшыларын, агроөнеркәсіп кешені саласында қызмет атқаратын мамандар және жетекші ғалымдарды енгізе отырып, инновациялық жобаларды іріктеу жөніндегі конкурстық комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) құрады. Комиссияның жұмыс органы облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы болып табылады;
республикалық маңызы бар мерзімдік басылымда және өзінің интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде, конкурс өткізуге дейін 15 (он бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей конкурс өтетіні туралы хабарландыруды жариялайды.

10. Объявление о предстоящем конкурсе должно содержать следующие сведения:
1) срок (15 (пятнадцать) календарных дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса) и место приема заявок на участие в конкурсе;
2) место и способы получения необходимых форм бланков для заполнения;
3) перечень документов, прилагаемых к заявке на участие в конкурсе, требования к их оформлению.
11. Лицо, изъявившее желание принять участие в конкурсе (далее - Заявитель), в срок, определяемый настоящими Правилами, представляет администратору бюджетной программы заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
12. К заявке в качестве неотъемлемой части заявителем прилагаются:
1) план мероприятий по внедрению инновационного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) пояснительная записка к плану мероприятий по внедрению инновационного проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) смета расходов на мероприятия по внедрению инновационного проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) копии правоустанавливающих документов на научно-техническую и материально-производственную базу, предоставляемую для осуществления мероприятий по внедрению и распространению инновационных технологий аграрного профиля или договора аренды, нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки;
5) оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
6) копия документа (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки), подтверждающая квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;
7) для юридических лиц дополнительно:
копии учредительных документов (устав, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации), учредительный договор), нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки;
копия финансовой отчетности за последние два года;
8) для физических лиц дополнительно:
копии удостоверения личности, свидетельства о присвоении социального индивидуального кода, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан, нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки.

10. Алдағы конкурс туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер болуы тиіс:
1) конкурсқа қатысуға өтінімді қабылдау мерзімі (конкурс өтетіні туралы соңғы хабарландыру жарияланған күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн) және орны;
2) толтыру үшін қажетті бланкілердің нысандарын алу орны және тәсілі;
3) конкурсқа қатысуға берілетін өтінімге қосымша құжаттардың тізбесі, оларды ресімдеу талаптары.
Хабарландыруда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпараттар болуы мүмкін.
11. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлға (бұдан әрі - Өтінім беруші) өтінімді бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне осы Қағидада белгіленген мерзімде және осы Қағидаға 1 қосымшаға сәйкес нысанда береді.
12. Өтінім беруші өтінімге, оның ажыратылмайтын бөлігі ретінде мынадай құжаттарды қоса береді:
1) осы Қағидаға 2 қосымшаға сәйкес нысанда инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
2) осы Қағидаға 3 қосымшаға сәйкес нысанда инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбаны;
3) осы Қағидаға 4 қосымшаға сәйкес нысанда инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасын;
4) аграрлық сипаттағы инновациялық технологияларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру үшін берілген ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік база құжаттарының немесе салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған жалға беру туралы шарттың көшірмелерін;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, салық төлеушінің салықтық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударылымдар бойынша берешегінің жоқтығы туралы, өтінім берілген күннің алдындағы бір айдан ерте емес берілген, бірінші басшының немесе қол қою құқығы бар тұлғаның қолы қойылған және салық органының мөрі басылған, салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
6) аграрлық сипаттағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға өтінім берушінің біліктілігін растайтын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
7) заңды тұлғалар үшін қосымша:
құрылтайлық құжаттардың салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері (жарғы, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, құрылтайлық шарт);
соңғы екі жылдағы қаржы есебінің көшірмесі;
8) жеке тұлғалар үшін қосымша:
жеке куәлігінің, әлеуметтік дербес код беру туралы куәліктің, Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері.

13. Заявка и все прилагаемые документы должны быть пронумерованы, сформированы в единую папку с указанием перечня прилагаемых документов, оформлены в соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.
14. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
15. Администратор бюджетной программы со дня поступления заявок осуществляет регистрацию, проверяет полноту и качество их оформления.
В случае соответствия представленных заявок требованиям пунктов 10, 11, 12 настоящих Правил вносит их на рассмотрение Комиссии.
В случае установления фактов неполного предоставления необходимых документов и их некачественного оформления администратор бюджетной программы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения заявки, в письменном виде дает мотивированный отказ в принятии заявки с указанием причин.
При этом, заявитель вправе до истечения срока приема документов, устранив недостатки, вновь представить заявку на участие в конкурсе.
16. Заседание Комиссии должно быть назначено не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня завершения приема заявок.
17. Комиссия рассматривает заявки на соответствие их следующим критериям отбора инновационных проектов:
1) инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и использованию в АПК области;
2) актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК области;
3) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы инновационного проекта в АПК области;
4) минимизация технологических рисков от внедрения инновационного проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК области;
5) наличие оборудования, инфраструктуры, квалифицированных кадров, опыта работы и ресурсов, необходимых для внедрения инновационного проекта;

13. Өтінім және қоса берілетін барлық құжаттар нөмірленген, қоса берілген құжатттардың тізбесін көрсете отырып бір папкаға жинақталған, осы Қағиданың және оған қосымшалардың талаптарына сәйкес ресімделген болуы тиіс.
14. Өтінім беруші берілген құжаттардың, бастапқы мәліметтердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығын, дұрыстығын қамтамасыз етеді.
15. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі өтінімдер түскен күннен бастап тіркеу жүргізеді, олардың толықтығын және ресімделу сапасын тексереді.
Берілген өтінімдер осы Қағиданың 10, 11, 12 тармақтарының талаптарына сәйкес келген жағдайда оларды Комиссияның қарауына енгізеді.
Қажетті құжаттар толық берілмеген және олар сапасыз ресімделген жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі өтінімді алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінімді қабылдаудан себебін көрсете отырып, жазбаша түрде бас тартады.
Мұндай жағдайда өтінім беруші, құжаттарды қабылдау мерзімі өткенге дейін кемшіліктерді жойып, конкурсқа қатысуға қайтадан өтінім беруге құқылы.
16. Комиссияның отырысы өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей белгіленуі тиіс.
17. Комиссия өтінімдердің инновациялық жобаларды іріктеудің мынадай критерийлеріне сәйкестігін тексереді:
1) жобаның инновациялық бағыттылығы, жобаны іске асырудың техникалық мүмкіндігі және оның облыстың АӨК енгізуге және пайдалануға дайындығының деңгейі;
2) маңыздылығы және облыстың АӨК дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі;
3) инновациялық жобаның қаражатын игерудің және инновациялық жобаның облыстың АӨК-індегі мұнан кейінгі болашағының нақты тұжырымдалған пайымдауының болуы;
4) инновациялық жобаны енгізуден болатын технологиялық тәуекелдерді облыстың АӨК нақты субъектісінің жағдайында енгізу үдерістерін ғалымдардың жеке сүйемелдеуі арқылы мейлінше азайту;
5) инновациялық жобаны енгізуге қажетті жабдықтың, инфрақұрылымның, білікті кадрлардың, жұмыс тәжірибесінің және ресурстардың болуы;

6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
18. Не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем проведения заседания Комиссии, по итогам рассмотрения заявок, Комиссия оформляет комплексное заключение и выносит решение о финансировании инновационного проекта или об отказе в его финансировании.
19. Решение Комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава и принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим.

6) инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық мақсатқа лайықтылығы.
18. Комиссия өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша отырыс өткен күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей кешенді қорытындыны ресімдейді және инновациялық жобаны қаржыландыру немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім шығарады.
19. Комиссияның шешімі егер отырысқа оның құрамының кемінде 2/3 қатысса заңды деп есептеледі және комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең түскен жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.

20. Решение Комиссии о финансировании инновационного проекта или об отказе в его финансировании оформляется протоколом заседания Комиссии и подписывается председателем и членами комиссии.
21. При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю лично или отправляются на его юридический адрес.
22. По итогам конкурса на основании положительного решения Комиссии в течение 7 (семи) рабочих дней со дня подписания протокола администратор бюджетной программы заключает с победителем конкурса Договор по внедрению инновационного проекта (далее - Договор) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и осуществляет финансирование в порядке, предусмотренном Договором.
Приложение 1
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Восточно-Казахстанской области
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата(заполняется сотрудниками администратора бюджетной программы)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в агропромышленном комплексе региона
4.
Краткое описание мероприятий по внедрению инновационного проекта (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя
9.
Ф.И.О., адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в реализации мероприятий по внедрению инновационного проекта
Приложение 2
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Восточно-Казахстанской области
План мероприятий
по внедрению инновационного проекта
(указать название)
Виды услуг
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды услуг
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Восточно-Казахстанской области
Пояснительная записка к Плану мероприятий
по внедрению инновационного проекта
1. Название мероприятий по внедрению инновационного проекта.
2. Место реализации мероприятий: район, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятий по внедрению инновационного проекта.

20. Комиссияның инновациялық жобаны қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешімі Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және комиссия төрағасының және мүшелерінің қолдары қойылады.
21. Өтінім қабылданбаған жағдайда берілген құжаттар өтінім берушінің тікелей өзіне қайтарылады немесе оның заңды мекен жайына жіберіледі.
22. Конкурстың қорытындылары бойынша Комиссияның оң шешімі негізінде хаттамаға қол қойылған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі конкурстың жеңімпазымен осы Қағидаға 5 қосымшаға сәйкес үлгіде Инновациялық жобаны енгізу жөнінде шарт (бұдан әрі - Шарт) жасасады және Шартта көзделген тәртіппен қаржыландыруды жүзеге асырады.
Шығыс Қазақстан облысының
агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидасына 1 қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркеу нөмірі және күні(бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметкерлері толтырады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
Өңірдің агроөнеркәсіптік кешенінде инновациялық тәжірибені енгізу және тарату саласы (кіші саласы)
4.
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралардың қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттарын және мәнін, жоба нәтижелерінің нақты қолданылуын, осыған ұқсас жобаларды іске асыруға қатысу тәжірибесін көрсету)
5.
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
6.
Жобаның басталу және аяқталу күні
7.
Сұратылған қаражат сомасы (теңге)
8.
Өтінім берушінің атауы, мекенжайы, телефоны/факсы, электрондық поштасының мекенжайы)
9.
Өтінім берушінің байланысатын тұлғасының Т.А.Ж., мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның жетекшісі (аты, тегі және лауазымы, телефоны/факсы, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды іске асыруға қатысатын агроөнеркәсіп кешені субъектілерінің атауы, мекенжайы, телефоны/факсы, электрондық поштасының мекенжайы
Шығыс Қазақстан облысының
агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидасына 2 қосымша
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі
іс-шаралар жоспары
(атауын көрсету)
Қызмет түрлері
Күтілетін нәтижелер (1 жыл)
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
1.
2.
Қызмет түрлері
Күтілетін нәтижелер (2 жыл)
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
1.
2.
Шығыс Қазақстан облысының
агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидасына 3 қосымша
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі
іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазба
1. Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралардың атауы.
2. Іс-шараларды іске асыру орны: аудан, елді мекен.
3. Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шаралардың мақсаты және міндеттері.

4. Краткое описание заявителя - субъекта инновационной деятельности и субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в мероприятии по внедрению инновационного проекта:
полное наименование;
описание деятельности заявителя - субъекта инновационной деятельности и субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в мероприятии по внедрению инновационного проекта;
ключевые специалисты, виды выполняемых ими услуг (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию).

4. Өтінім беруші инновациялық қызмет субъектісінің және инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларға қатысушы агроөнеркәсіп кешені субъектілерінің қысқаша сипаттамасы:
толық атауы;
өтінім беруші - инновациялық қызмет субъектісі және инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларға қатысушы агроөнеркәсіп кешені субъектілері қызметінің сипаттамасы;
басты мамандар, олар орындайтын қызметтердің түрлері (түйіндемесі және біліктілігін растайтын құжаттар қоса беріліп).

5. Обоснование мероприятий по внедрению инновационного проекта с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будут направлены мероприятия. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятий, их влияния на уровень технологического развития агропромышленного комплекса региона и производительность труда.
6. Описание основных услуг, оказываемых в рамках реализации мероприятий по внедрению инновационного проекта, какие услуги будут оказываться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо указать цель каждой услуги, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в т.ч. методологию научно - исследовательской организации по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта агропромышленного комплекса, участвующего в реализации Плана мероприятий по внедрению инновационного проекта.

5. Өндірістің осы буынындағы проблемаларды, іс-шаралар қандай проблемаларды шешуге бағытталғанын көрсете отырып, инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды негіздеу. Іс-шараларды іске асырудың маңыздылығы мен қажеттілігін, олардың өңір агроөнеркәсіп кешенінің технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнімділігіне ықпалын сипаттау.
6. Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды іске асыру аясында көрсетілетін негізгі қызметтер сипаттамасы, қандай қызметтер көрсетіледі, өндірісте қолдану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізіп, көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан және облыс экономикасы үшін практикалық мәнін бағалау. Әр қызметтің мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтілетін нәтижелерін, ресурстардың қажеттілігін, оның ішінде инновациялық жобаны енгізу жөніндегі Іс-шаралар жоспарын іске асыруға қатысушы агроөнеркәсіп кешені субъектісінің базасында ғылыми әзірленімдерді (технологияларды) енгізу және тарату бойынша ғылыми-зерттеу әдіснамасын көрсету қажет.

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятий по внедрению инновационного проекта. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства субъектов агропромышленного комплекса и экономики области.
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации Плана мероприятий по внедрению инновационного проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятий с точки зрения развития агропромышленного комплекса области, ситуации на аграрном рынке.

7. Нәтижелілік: инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды іске асыру нәтижелерінің сан мен сапа көрсеткіштері. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері мен облыс экономикасының еңбек өнімділігін және өндіріс тиімділігін жақсартуға ықпалын бағалай отырып, нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиіс.
Инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын iске асырудың экономикалық пайдаларын бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып көрсету, облыстың АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан iс-шараның мақсаттылығын негiздеу қажет.

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы области (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния.
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятий по внедрению инновационного проекта и меры по преодолению таких рисков.

8. Экологиялық бағалауда ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және облыстың табиғат ресурстарына ықпалын бағалау болуы тиiс (оң ықпал, ықпалсыз немесе керi ықпал). Керi ықпал болған жағдайда мұндай ықпалдың зардабын азайту үшiн не iстелетiнiн көрсету қажет.
9. Тәуекелдер: инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын табыспен аяқтау үшін негiзгi тәуекелдер және сол тәуекелдерден өту жөнiндегi шаралар.

10. Жизнеспособность проекта: необходимо описать меры, которые будут приняты для обеспечения устойчивости производства субъектов агропромышленного комплекса, участвующих в мероприятиях по внедрению инновационного проекта, после завершения финансирования.
Приложение 4
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Восточно-Казахстанской области
Смета расходов мероприятий по внедрению инновационного
проекта*
(указать название)
тысяч тенге
Статьи расходов**
Ед. изм.
Цена
Стоимость
в т.ч. по месяцам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Заработная плата
1.1.
1.2.
2.
Командировочные расходы
2.1.
2.2.
3.
Прямые расходы
3.1.
3.2.
4.
Накладные расходы
Итого:
* Указывается отдельно на каждый год реализации мероприятий по внедрению инновационного проекта
** Указать отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии)
Приложение 5
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Восточно-Казахстанской области
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
по внедрению инновационного проекта
от "___" _______ 2012 г. № ____
__________________________________________, именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице ________________________________, действующего на основании Положения ___________________________,с одной стороны, и _________________________________________, именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице __________________, действующего на основании ___________, с другой стороны, руководствуясь решением Комиссии по отбору инновационных проектов от "___" ___________ 20____ №______, заключили настоящий Договор по внедрению инновационного проекта и пришли к соглашению о нижеследующем:

10. Жобаның тіршілікке қабілеттілігі: инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi iс-шараларға қатысушы агроөнеркәсіп кешені субъектiлері өндiрiсiнiң қаржыландыру аяқталғаннан кейiнгi тұрақтылығын қамтамасыз ету үшiн қабылданатын шараларды сипаттау қажет.
Шығыс Қазақстан облысының
агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидасына 4 қосымша
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі
іс-шаралардың шығыстар сметасы
(атауын көрсету керек)
мың теңге
Шығыстардың баптары**
Өлш. бірл.
Бағасы
Құны
Оның ішінде айлар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Еңбекақы
1.1.
1.2.
2.
Іс сапар шығыстары
2.1.
2.2.
3.
Тікелей шығыстар
3.1.
3.2.
4.
Үстеме шығыстар
Жиыны:
* инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi iс-шараларды іске асырудың әрбiр жылына бөлек көрсетiледi
** бюджет қаражатынан және өтiнiм берушiлердiң өз қаражатынан (болған жағдайда) қаржыландырылатын шығыстар бөлек көрсетiледi
Шығыс Қазақстан облысының
агроөнеркәсіп кешені саласындағы
инновациялық жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидасына 5 қосымша
Инновациялық жобаны енгiзу жөніндегі
ҮЛГІ ШАРТ
2012 ж. "___" __________ № _____
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын _____________________ атынан, Қағида негiзiнде әрекет ететiн ___________________________ бiр тараптан, және бұдан әрi Орындаушы деп аталатын,_______________________________ атынан, Жарғы негiзiнде әрекет ететiн _______________________________________екiншi тараптан, Инновациялық жобаларды іріктеу жөніндегі комиссияның 20__ жылғы "___" __________ № ___ шешімін басшылыққа ала отырып, инновациялық жобаны енгiзу жөніндегі осы Шартты жасасты және мынадай келiсiмге келдi:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
1.1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя обязательства по внедрению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса ________, выполняемые в соответствии с планом мероприятий по внедрению инновационного проекта, по бюджетной программе 019 "Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта".
По программе:
Направление:
По теме:
1.2. Исполнитель обязуется оказать услуги по внедрению и распространению инновационного проекта ______________________ в производственных условиях следующих хозяйств:
1) ________________________________________________
2) ________________________________________________
3) ________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом _______________________ __________________, разработанным ____________________, и являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора.
1.3. Срок оказания услуги Исполнителем в течение 201_ года.
1.4. Услуга считается оказанной после подписания акта оказанных услуг между Заказчиком и Исполнителем по форме согласно приложению 1.
2. ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН
2.1. Исполнитель обязан:
2.1.1. Оказать услугу с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по внедрению инновационного проекта __________________________________________________________________.
2.1.2. Оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в п. 1.3 настоящего Договора.
2.1.3. Безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено отклонение от условий настоящего Договора.
2.1.4. Исполнитель обязан к указанному в п. 1.3 сроку представить Заказчику полный заключительный отчет об оказанных услугах.
2.2. Заказчик имеет право:
2.2.1. Проверять ход и качество услуг, оказываемых Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность.
2.2.2. Отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта оказанных услуг, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
3. ОБЩАЯ СУММА ДОГОВОРА И УСЛОВИЯ ОПЛАТЫ
3.1. Общая сумма договора составляет ________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
3.2. Услуга Исполнителя оплачивается Заказчиком в следующем порядке:
Заказчик осуществляет предоплату 30% от суммы договора, в течение 5 (пяти) банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства.
Последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта оказанных услуг.
3.3 Финансирование из местного бюджета мероприятий по внедрению инновационного проекта осуществляется при условии обязательного внедрения инновационных технологий в АПК области в течение срока, определяемого настоящим Договором.
3.4 Средства, выделенные из местного бюджета на финансирование инновационного проекта, должны использоваться в строгом соответствии с его целевым назначением и утвержденной в установленном порядке сметой расходов.
3.5 Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
3.6 Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости оказанной услуги в разрезе ее этапов.

1. Шарттың мәнi
1.1 Тапсырыс беруші 019 "Инновациялық тәжiрибенi тарату және енгiзу жөнiндегi iс-шараларды жүргiзу" бюджеттiк бағдарламасы бойынша инновациялық жобаны енгiзу жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес атқарылатын агроөнеркәсіптік кешен саласындағы инновациялық жобаны енгiзу жөнінде тапсырма береді, ал Орындаушы оны енгізу жөнінде өзiне міндеттеме қабылдайды.
Бағдарлама атауы:
Бағыты:
Тақырыбы:
1.2. Орындаушы ________________________________ әзiрлеген және осы Шарттың ажырамас бөлiгi болып саналатын ______________________ инновациялық жобаға сәйкес _______________________________________ инновациялық жобасын енгiзу және тарату бойынша қызметті мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайларында атқаруға міндеттенеді:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
.3. Орындаушының 201__ жыл iшiнде қызмет көрсету мерзімі.
1.4. Тапсырыс беруші мен Орындаушының арасында көрсетілген қызмет актісіне қол қойылғаннан кейін қызмет көрсетілді деп саналады.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Орындаушы:
2.1.1. Қызметті __________________________________ инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi iс-шаралар жоспарына сәйкес тиiсiнше сапалы атқаруға;
2.1.2. Қызметті осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетiлген мерзiмде толық көлемде көрсетуге;
2.1.3. Егер қызмет көрсету барысында Орындаушы осы Шарттың талаптарынан ауытқуға жол берген болса барлық айқындалған кемшiлiктердi Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн түзетуге;
2.1.4. Орындаушы осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетiлген мерзiмде көрсетілген қызметтер туралы толық қорытынды есептер беруге міндетті.
2.2. Тапсырыс берушi:
2.2.1. Орындаушы көрсететін қызметтің барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай тексеруге;
2.2.2. Көрсеткен қызметтердің актiсiне қол қойылғанға дейiн Тапсырыс берушiнiң Шартты орындаудан бас тартуы туралы хабарламаны алғанға дейiн Орындаушы көрсеткен қызметтердiң бiр бөлiгiне тең белгiленген бағаны төлей отырып, кез келген уақытта Шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
3. Шарттың жалпы сомасы және қызметақы төлеу шарттары
3.1. Шарттың жалпы сомасы барлық салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да міндетті төлемдердi ескере отырып, қызметтерді көрсетуге байланысты барлық шығындардың құнын қоса ________ теңге (жазбаша) құрайды.
3.2. Орындаушының қызмет ақысын Тапсырыс берушi мынадай тәртiппен төлейдi:
Тапсырыс берушi шарт сомасының 30 % көлемiндегi соманы алдын ала, осы шарт Қазынашылық органдарында тiркелген сәттен бастап 5 банктiк күн iшiнде төлейдi;
Келесі төлем ай сайын, нақты көрсетілген қызметтер бойынша, Орындаушы ұсынған көрсетілген қызметтерге шот-фактура мен қабылдау актiсi негізінде аванс толық өтелгеннен кейін жүргiзiледi.
3.3. Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды жергiлiктi бюджеттен қаржыландыру облыстың АӨК-де инновациялық технологияларды міндетті енгізу жағдайында осы Шартпен белгіленген мерзім ішінде жүргізіледі.
3.4. Инновациялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат оның мақсатты бағытына және белгіленген тәртіппен бекітілген шығыстар сметасына сәйкес пайдаланылуы тиіс.
3.5. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
3.6. Орындаушы және бірлесіп орындаушы өздерінде талапқа сай бухгалтерлік есеп және көрсетілген қызметтердің нақты құнына оның кезеңдері бойынша талдау жүргізілуін қамтамасыз етуге міндеттенеді.

4. ПОРЯДОК СДАЧИ И ПРИЕМКИ УСЛУГ
4.1. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет об оказанных услугах по внедрению и распространению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по внедрению инновационного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему Договору.
4.2. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет об оказанных услугах по внедрению и распространению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года по форме согласно приложению 2 к настоящему Договору.
4.3. Исполнитель представляет Заказчику акт оказанных услуг не позднее 15 декабря ______ года.
4.4. В случае досрочного оказания услуг Заказчик вправе досрочно принять и оплатить услуги.
4.5. Если в процессе оказания услуг выясняется неизбежность получения отрицательного результата или нецелесообразность дальнейшего оказания услуг, Исполнитель обязан приостановить ее, поставив в известность Заказчика в 5-дневный срок после приостановления оказания услуги.
В этом случае стороны обязаны рассмотреть вопрос о целесообразности и направлениях продолжения оказания услуг.
5. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
5.1. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных законами Республики Казахстан.
6. ПОРЯДОК РАЗРЕШЕНИЯ СПОРОВ
6.1. Настоящий Договор, может быть, расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя. В таких случаях Заказчик оплачивает Исполнителю суммы за фактически оказанные услуги после подписания обеими сторонами акта оказанных услуг.
6.2. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
6.3. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. СРОК ДЕЙСТВИЯ ДОГОВОРА
7.1 Настоящий договор вступает в силу со дня регистрации его в органах Казначейства и действует до "___" ______ 20___ года.
8. ПРОЧИЕ УСЛОВИЯ
8.1. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, которые идентичны и имеют одинаковую юридическую силу.
9. АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
Заказчик:
________________
М.П.
Исполнитель:
________________
М.П.
Приложение 1
к Договору по внедрению
инновационного проекта
от _______ 201_ г. № __
АКТ
ОКАЗАННЫХ УСЛУГ № ____
ПО ДОГОВОРУ ОТ "__" ________ 201_ г. № ____
"____"_______201_ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице __________________,
действующего на основании ___________________, с одной стороны, и
Исполнитель _______________________________________ в лице первого
руководителя _________________________________________________,
действующего на основании Устава, с другой стороны, настоящим Актом
подтверждаем, что в соответствии с Договором от ____________ №_____,
Заказчик принял следующие услуги по бюджетной программе 019 "Услуги
по распространению и внедрению инновационного опыта":
а)
б)
в)
Стоимость оказанных услуг,включая все налоги и другие
обязательные платежи в бюджет составляет ________________________
(сумма цифрой и прописью, наименование валюты).
Услуги оказаны качественно и удовлетворяют условиям договора. Стороны
претензий друг к другу не имеют.
МП______________ФИО МП___________________ ФИО
Приложение 2
к Договору по внедрению
инновационного проекта
от ___________ 201_ г. № __
Форма промежуточного и заключительного отчета*
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок договора
Условия оплаты
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Прогнозная сумма затрат
Предполагаемые сроки заключения договора
Фактические форма и объемы внедрения результатов инновационного проекта*:
Форма внедрения
Объемы внедрения
(в тыс. тенге)
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов с/х продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологий
* заполняется в зависимости от специфики финансирования.

4. Қызметті тапсыру және қабылдау тәртiбi
4.1. Орындаушы Инновациялық жобаны енгізу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын орындаудың кезеңдерiнде ресiмдеп беруге тиiстi болған ғылыми-техникалық және өзге де құжаттаманы бере отырып, Тапсырыс берушiге инновациялық жобаны енгiзу және тарату бойынша көрсетілген қызметтері туралы тоқсан сайын осы Шарттың 2 қосымшасына сәйкес үлгіде аралық есеп беруге мiндеттенедi.
4.2. Орындаушы Тапсырыс берушiге осы Шарт орындалып біткеннен кейін ________ жылдың 1 желтоқсанынан кешiктiрмей инновациялық жобаны тарату және енгiзу бойынша көрсетілген қызметтер туралы осы Шарттың 2 қосымшасына сәйкес үлгіде жылдық қорытынды есеп беруге мiндеттенедi.
4.3. Орындаушы Тапсырыс берушiге көрсетілген қызметтердің актiсiн ___________ жылдың 15 желтоқсанынан кешiктiрмей бередi.
4.4. Қызметтер мерзiмiнен бұрын көрсетілген жағдайда, Тапсырыс берушi мерзiмiнен бұрын қызметтерді қабылдауға және еңбекақы төлеуге құқылы.
4.5. Егер қызмет көрсету барысында керi нәтиже алынатындығы немесе қызметтерді бұдан әрi көрсетуді жалғастыру қисынсыз екенi анықталса, Орындаушы қызметті тоқтатқаннан кейiн 5 күн мерзiм iшiнде Тапсырыс берушiге хабарлап, қызметті тоқтатуға мiндеттi.
Мұндай жағдайда тараптар қызмет көрсетуді жалғастырудың қисындылығы мен бағыттары туралы мәселенi талқылап қарауға мiндеттi.
5. Тараптардың жауапкершiлiгі
5.1. Шартта көзделген мiндеттер орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жағдайлар мен тәртiпке сәйкес жауапты болады.
6. Дауларды шешу тәртiбi
6.1. Осы Шарт Орындаушы тарапынан тәртiп бұзылғаны анықталған жағдайда кез келген кезеңiнде бұзылуы мүмкiн. Мұндай жағдайларда, екі тарап көрсетілген қызметтер актісіне қол қойғаннан кейін Тапсырыс берушi Орындаушыға нақты көрсетілген қызметтер үшін соманы төлейді.
6.2. Тапсырыс берушi мен Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты барлық келiспеушiлiк пен дауларды тiкелей келiссөздер жүргiзу барысында шешу үшiн барлық күш-қайратын жұмсауы тиiс.
6.3. Егер тараптар осындай келiссөздер жүргiзу басталған күннен кейiн 21 күн iшiнде Шарт жөнiндегi өзара дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенiң Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiлуiн талап етуге құқылы.
7. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1. Осы Шарт ол Қазынашылық органдарында тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы " " ______ дейін қолданыста болады.
8. Өзге де талаптар
8.1. Осы Шарт ұқсас және бірдей заңды күші бар екі данада жасалды.
9. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелерi
Тапсырыс беруші:
_______________
М.О.
Орындаушы:
______________
М.О.
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі
201_ ж. _______ № __ шартқа 1 қосымша
201_ ж. "__" ______ № ____ ШАРТ БОЙЫНША
№ ___ КӨРСЕТІЛГЕН ҚЫЗМЕТТЕР актісі
201_ ж. "__" _______
Біз, төменде қол қоюшылар, ____________________________________
негізінде әрекет ететін Тапсырыс беруші, _____________ тұлғасында бір
тараптан, және Жарғы негізінде әрекет ететін Орындаушы ____________,
бірінші басшы __________________________ тұлғасында екінші тараптан,
осы Актімен, __________ № ____ шартқа сәйкес, Тапсырыс беруші 019
"Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер"
бюджеттік бағдарламасы бойынша мынадай қызметтерді қабылдағанын
растаймыз:
а)
б)
в)
Барлық салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді
қоса есептегенде көрсетілген қызметтердің құны _____________
______________________________________________________ құрайды
(Сомасы санмен және жазбаша, валютаның атауы)
Қызметтер сапалы орындалды және шарттың талаптарын қанағаттандырады.
Тараптардың бір-біріне қояр кінәлары жоқ.
МО ____________ ТАЖ МО ______________ ТАЖ
Инновациялық жобаны енгізу жөніндегі
201_ ж. _________ № __ шартқа 2 қосымша
Аралық және қорытынды есептің нысаны*
Есеп беру күні
Өтінім берушінің атауы
Шарттың нөмірі және күні
Қаржыландыру мақсаты
Қаржыландыру сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының нөмірі және берілген күні (бар болған жағдайда)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткізілген нәтижелер:
Серіктестің атауы
Шарттың атауы
Шарттың нөмірі және күні
Шарттың сомасы
Шарттың мерзімі
Төлем шарттары
Инновациялық жобаның нәтижелерін әрі қарай тарату бойынша іс-шаралар:
Әлеуетті серіктестің атауы
Іс-шаралар
Болжамды шығын сомасы
Шарт жасасудың болжамды мерзімдері
Инновациялық жобаның нәтижелерін енгізудің нақты нысаны және көлемдері*:
Енгізу нысаны
Енгізу көлемдері
(мың теңге)
1-ші жыл
2-ші жыл
3-ші жыл
1
А/ш өнімдерінің жаңа өндірісін ұйымдастыру және/немесе жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияны және/немесе қызметті енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықтарды ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа да нысандары
* қаржыландыру ерекшеліктеріне қарай толтырылады.