Об организации и финансировании оплачиваемых общественных работ в 2013 году
Постановление акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2012 года N 1254. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 января 2013 года за N 2826. Утратило силу постановлением акимата города Курчатов Восточно-Казахстанской области от 13 марта 2014 года N 217
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатов Восточно-Казахстанской области от 13.03.2014 N 217.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», согласно подпункту 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий и поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат города Курчатова ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, представляющих рабочие места для организации общественных работ в 2013 году, виды, объемы, конкретные условия, источники финансирования и размеры оплаты труда участников общественных работ (приложение 1).
2. Определить перечень лиц входящих в состав целевых групп населения (приложение 2).
3. Рекомендовать руководителям организаций предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, лицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Азимханова С. Ш.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Курчатов                               А. ГЕНРИХ
Приложение 1
к постановлению
акимата города Курчатова

2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы N 1254 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 қаңтарда N 2826 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 13 наурыздағы N 217 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 13.03.2014 N 217 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабының 5) тармақшасына20-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмысты ұйымдастыру және қаржыландыру ережесінің 678-тармақтарына сәйкес, жұмысқа орналасуда қиындықтар көретін халықтың түрлі топтарына мемлекеттік кепілдіктер көрсету және қолдау көрсету жүйесін кеңейту мақсатында, Курчатов қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақылы қоғамдық жұмыстардың еңбек ақысын төлеу мөлшерлері мен қаржыландыру көздері, нақты жағдайлары, көлемі, түрлері, 2013 жылға ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын беруші ұйымдардың тізімі бекітілсін (1-қосымша).
2. Тұрғындардың нысаналы топтар құрамына кіретін тұлғалар тізімі белгіленсін (2-қосымша).
3. Қаланың кәсіпорындары мен ұйымдарының басшыларына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жұмысшылардың жеке санаттарына (мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, 18 жасқа толмаған тұлғаларға) еңбек еткен уақытына тепе-тең төлеммен жарты күн жұмыс істеу мүмкіндігін беру, сондай-ақ жұмыс уақытын ұйымдастырудың ыңғайлы нысаналарын қолдану ұсынылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары С. Әзімхановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қаласының әкімі                              А. ГЕНРИХ
Курчатов қаласы әкімдігінің

25-30 документов
50-100 кв. м
15
Бюджет города Курчатов
2
Подведомственные учреждения государственного учреждения «Отдел образования, физической культуры и спорта г. Курчатов»;
Государственное учреждение «Средняя школа № 1»;
Государственное учреждение «Средняя школа № 3»;
Государственное учреждение «Школа-гимназия»,
Государственное коммунальное казенное предприятие Детский сад «Журавушка» акимата города Курчатов;
«Детско-подростковый клуб Горизонт»
Ремонтные работы, уборка территории;
доставка корреспонденции, помощь в работе с архивными и текущими документами;
участие в работе по оказанию психологической помощи детям;
помощь в проведении культурно-массовых мероприятий
10 тонн мусора
860 куб. м. снега
20-25 документов
12 мероприятий
10
Бюджет города Курчатов
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Курчатов»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, картотекой, доставка корреспонденции;
помощь в обследовании материально-бытовых условий получателей социальных пособий;
помощь в формировании базы данных получателей социальных пособий;
участие в работе по оказанию психологической помощи гражданам, потерявшим работу
500 документов
300 дел
5 человек
5
Бюджет города Курчатов
4
Государственное учреждение «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Курчатов»
Помощь в проведении инвентаризации архивных работ;
помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий;
экологическое оздоровление регионов (озеленение и благоустройство).
20-25 документов
12 мероприятий
2 раза в год
20
Бюджет города Курчатов
5
Государственное учреждение «Отдел сельского хозяйства, ветеринарии и земельных отношений города Курчатов»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции;
сезонные краткосрочные работы по выращиванию овощей и зерновых
15-20 документов
150 кв. м.
100 саженцев
8
Бюджет города Курчатов
6
Государственное учреждение «Отдел культуры и развития языков города Курчатов»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
5-10 документов
2
Бюджет города Курчатов
7
Курчатовский городской суд Восточно-Казахстанской области
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, в подшивке надзорных производств, доставка корреспонденции
15-20 документов
6
Бюджет города Курчатов
8
Прокуратура города Курчатов
(по согласованию)
Оказание помощи в подшивке надзорных производств, материалов, работа с архивными документами
15-20 документов
3
Бюджет города Курчатов
9
Государственное учреждение «Налоговое управление по городу Курчатову налогового Департамента ВКО НК МФ РК»
(по согласованию)
Помощь в регистрации налоговых уведомлений, помощь в работе архива по подготовке налоговых дел юридических лиц и индивидуальных предпринимателей на уничтожение по сроку хранения, доставка корреспонденции;
участие в обходе домов для проведения учета местных налогов
20-25 документов
5 домов
3
Бюджет города Курчатов
10
Курчатовское городское отделение по выплате пенсий и пособий
(по согласованию)
Оказание помощи в подшивке материалов, работа с архивными документами
20-25 документов
1
Бюджет города Курчатов
11
Государственное учреждение «Управление юстиции города Курчатов Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции; уборка территории
20-25 документов
50-100 кв. м
4
Бюджет города Курчатов
12
Государственное учреждение «Отдел полиции города Курчатов Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, картотекой, доставка корреспонденции;
работа консьержей
15-20 документов
2-5 человек
6
Бюджет города Курчатов
13
Уголовно исполнительная инспекция г. Курчатов Департамента уголовно исполнительной инспекции по ВКО
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции;
помощь в выписке повесток, подготовке справок и пояснительных записок
5-10 документов
5 справок
1
Бюджет города Курчатов
14
Государственное учреждение «Управление статистики города Курчатова Департамент статистики Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
5-10 документов
2
Бюджет города Курчатов
15
Государственное учреждение «Курчатовская городская библиотека»
(по согласованию)
Помощь в работе по обслуживанию читателей;
подшивке газет и журналов, доставка корреспонденции
5 человек
5-10 документов
1
Бюджет города Курчатов
16
Государственное учреждение «Отдел по чрезвычайным ситуациям города Курчатова Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
5-10 документов
2
Бюджет города Курчатов
17
Государственное учреждение «Отдел обороны города Курчатов Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Разноска повесток;
помощь в оформлении личных дел призывников
5 повесток
5-10 документов
2
Бюджет города Курчатов
18
Государственное коммунальное предприятие «Балапан»
Работа по содержанию дорог, улиц города
2 км.
15
Бюджет города Курчатов
2,5 тыс. тенге
19
Государственное коммунальное предприятие «Курчатовское многоотраслевое эксплуатационное предприятие» акимата города Курчатов
Работа по благоустройству;
доставка корреспонденции и уведомлений
10 мероприятий
5-10 документов
8
Бюджет города Курчатов

25-30 құжат
50-100 ш.м.
15
Курчатов қаласы бюджеті
-
2
«Курчатов қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ведомстволарына қарасты мемлекеттік мекемелер:
«№ 1 орта мектеп» мемлекеттік мекемесі,
«№ 3 орта мектеп» мемлекеттік мекемесі,
«Мектеп-гимназия» мемлекеттік мекемесі,
Курчатов қаласы әкімдігінің «Журавушка» бала-бақшасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны,
«Балалар мен жасөспірімдердің «Горизонт» клубы
Жөндеу жұмыстары, аумақты тазалау;
корреспонденцияларды жеткізу, мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек;
балаларға психологиялық көмек көрсету жұмыстарына қатысу;
мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізуде көмек көрсету
10 тонна қалдық
860 м. куб. қар
20-25 құжат
12 іс-шаралар
10
Курчатов қаласы бюджеті
3
«Курчатов қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен, картотекамен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу;
әлеуметтік көмек алушылардың материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеруде көмек;
әлеуметтік көмек алушылардың мәлімет базасын түзуде көмек; жұмыстарын жоғалтқан азаматтарға психологиялық көмек көрсету
500 құжат
300 іс
5 адам
5
Курчатов қаласы бюджеті
4
«Курчатов қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кісі тасу көліктері және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық жұмыстарды түгендеуде көмек;
аумақты тазалауда тұрғын-үй коммуналдық ұйымдарға көмек;
экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және абаттандыру
20-25 құжат
12 іс-шаралар
жылына 2 рет
20
Курчатов қаласы бюджеті
5
«Курчатов қаласының ауыл шаруашылық, ветеринария и жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу;
дәнді және көкөніс өсіру бойынша қысқа маусымдық жұмыстар
15-20 құжат
150 м.кв.
100 көшет
8
Курчатов қаласы бюджеті
6
«Курчатов қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу
5-10 құжат
2
Курчатов қаласы бюджеті
7
Шығыс Қазақстан облысының Курчатов қалалық соты
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, қадағалау өндірісін тігу, корреспонденцияларды жеткізу
15-20 құжат
6
Курчатов қаласы бюджеті
8
Курчатов қаласының прокуратурасы
(келісім бойынша)
Қадағалау өндірісін тігуде көмек көрсету, мұрағаттық құжаттар мен жұмыс
15-20 құжат
3
Курчатов қаласы бюджеті
9
«ҚР ҚМ СК Шығыс Қазақстан облысы СД Курчатов қаласы бойынша салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Салықтық хабарламаларды тіркеуге көмек көрсету, сақтау мерзімі бойынша жойылуға жататын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың салықтық істерін дайындау бойынша мұрағат жұмысында көмек көрсету, корреспонденцияларды жеткізу;
жергілікті салық есебін жүргізу үшін аулаларды аралауға қатысу
20-25 құжат
5 үй
3
Курчатов қаласы бюджеті
10
Курчатов қалалық жәрдемақы мен зейнетақы төлеу бөлімшесі
(келісім бойынша)
Материалдарды тігіуде көмек көрсету, мұрағаттық құжаттарымен жұмыс
20-25 құжат
1
Курчатов қаласы бюджеті
11
«Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласының Әділет басқармасы» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу; аумақты тазалау
20-25 құжат
50-100 ш.м.
4
Курчатов қаласы бюджеті
12
«Шығыс Қазақстан облысының ішкі істер департаментінің Курчатов қаласының полиция бөлімі» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен, картотекамен жұмыста көмек, корреспонденцияны жеткізу;
консъерж жұмысы
15-20 құжат
2-5 адам
6
Курчатов қаласы бюджеті
13
ШҚО бойынша қылмыстық атқару жүйесі департаменті Курчатов қалалық қылмыстық-атқару инспекциясы
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияны жеткізу;
түсіндірме хатпен, анықтама дайындауда, шақыру қағазын жазуға көмек
5-10 құжат
5 анықтама
1
Курчатов қаласы бюджеті
14
«Шығыс Қазақстан облысының статистика Департаменті Курчатов қаласының статистика баскармасы» ММ
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденциялар жеткізу
5-10 құжат
2
Курчатов қаласы бюджеті
15
«Курчатов қалалық кітапхана» мемлекеттік мекемесі
Оқырмандарға қызмет көрсету бойынша жұмыстарға көмек; газет-журналдарды тігу, корреспонденцияларды жеткізу
5-10 адам
5-10 құжат
1
Курчатов қаласы бюджеті
16
«Курчатов қаласының төтенше жағдайлар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу
5-10 құжат
2
Курчатов қаласы бюджеті
17
«Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының қорғаныс бөлімі» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Шақыру қағаздарын тарату,
шақырушылардың жеке істерін рәсімдеуде көмек
5 шақыру қағазы
5-10 құжат
2
Курчатов қаласы бюджеті
18
«Балапан» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Қала көшелері мен жолдарын ұстау бойынша жұмыстар;
2 км.
15
Курчатов қаласы бюджеті
2,5 мың теңге
19
Курчатов қаласы әкімдігінің «Курчатов қаласы көп салалы пайдалану кәсіпорны» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Аумақты абаттандыру бойынша жұмыс;
корреспонденцияларды және хабарламаларды жеткізу
10 іс-шаралар
5-10 құжат
8
Курчатов қаласы бюджеті

3,0 тыс. тенге
20
Коммунальное государственное казенное предприятие «Дом детского и юношеского творчества»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
5-10 документов
2
Бюджет города Курчатов
21
Коммунальное государственное учреждение Центр занятости акимата города Курчатов
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
5-10 документов
3
Бюджет города Курчатов
22
Коммунальное государственное казенное предприятие «Городской дом культуры»
Уборка территории
50-100 кв. м
8
Бюджет города Курчатов
23
Коммунальное государственное казенное предприятие «Дом дружбы» города Курчатов
Участие в организации культурно-досуговой деятельности
5-10 мероприятий
4
Бюджет города Курчатов
24
Коммунальное государственное казенное предприятие «Городская больница города Курчатов» Департамента здравоохранения Восточно-Казахстанской области
(по согласованию)
Благоустройство и озеленение;
уборка территории
50 саженцев
50-100 кв. м
3
Бюджет города Курчатов
25
Дочернее государственное предприятие «Институт атомной энергии» Национального ядерного центра Республики Казахстан
(по согласованию)
Работа по благоустройству и озеленению территории
100-150 кв. м.
3
Бюджет города Курчатов
5,0 тыс. тенге
26
Государственное учреждение «Курчатовский территориальный отдел по исполнению судебных актов Департамента Восточно-Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства Юстиции Республики Казахстан»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции
10-15 документов
3
Бюджет города Курчатов
Итого
140
Примечание: в зависимости от спроса и предложения количество участников, продолжительность участия и перечень организаций могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на проведение оплачиваемых общественных работ на 2013 год.
Условия общественных работ, предусмотренные в организациях, учреждениях и предприятиях города, указанных в данном перечне: продолжительность рабочей недели составляет 5 дней. Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием организует работодатель. Оплата труда безработным, участвующих в общественных работах регулируется в соответствии с законодательством Республики Казахстан на основании индивидуального трудового договора и зависит от качества, количества и сложности выполненных работ путем перечисления на лицевые счета безработных; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющие несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, лицам не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата города Курчатова

3,0 мың тенге
20
Курчатов қаласының «Балалар мен жасөспірімдердің шығармашылық үйі» коммуналдық мемлекеттік қазналық кәсіпорыны
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу
5-10 құжат
2
Курчатов қаласы бюджеті
21
«Курчатов қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу
5-10 құжат
3
Курчатов қаласы бюджеті
22
«Қалалық мәдениет үйі» қазыналық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Аумақты тазалау
50-100 ш.м.
8
Курчатов қаласы бюджеті
23
Курчатов қаласы «Достық үйі» қазыналық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
Мәдени-шаралар қызметін ұйымдастыруға қатысу
5-10 іс-шаралар
4
Курчатов қаласы бюджеті
24
Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау Департаментінің «Курчатов қаласының қалалық ауруханасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
(келісім бойынша)
Көгалдандыру және абаттандыру;
аумақты тазалау
10 көшет
50-100 ш.м.
3
Курчатов қаласы бюджеті
25
Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығының «Атомдық энергия институты» еншілес мемлекеттік кәсіпорыны
(келісім бойынша)
Аумақты көгаландыру және абаттандыру бойынша жұмыстар
100-150 ш.м.
3
Курчатов қаласы бюджеті
5,0 мын. тенге
26
Қазақстан Республикасы Әділет басқармасы сот актілерін орындау бойынша Комитеті Шығыс Қазақстан облысы Департаментінің сот актілерін орындау бойынша Курчатовтық аумақтық бөлімшесі» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Мұрағаттық және ағымдағы құжаттармен жұмыста көмек, корреспонденцияларды жеткізу
10-15 құжат
3
Курчатов қаласы бюджеті
Барлығы:
140
Ескерту: 2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды өткізуге қала бюджетінде көзделген қаражаттар шегіне байланысты қатысушылар саны, қатысу мерзімі және ұйымдар тізімдері сұраныстар мен ұсыныстарға сәйкес өзгертілуі мүмкін.
Аталған тізімде ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын қала кәсіпорындарында, ұйымдармен мекемелеріндегі нақты жағдайлар: жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күн, демалыс күндері екі күн, жұмыс күні - сегіз сағаттық, түскі үзіліс 1 сағат, жұмыс беруші еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша нұсқамалық, арнайы киіммен, құралдармен қамтамасыз етеді. Еңбекке ақы төлеу нақты атқарылған кезеңге, жұмыс уақытын есепке алу табелінде көрсетілген орындалған жұмыстардың сапасына, санына және күрделілігіне байланысты жұмыссыздардың дербес шотына аудару тәртібімен жүргізіледі; жарақаттану немесе денсаулыққа зиян келтіру бойынша шығынды өтеу, зейнетақы және әлеуметтік аударылымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі. Жұмысшылардың жеке санаттарына (мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, он сегіз жасқа толмаған тұлғаларға) еңбек еткен уақыты, осы санаттағы еңбек ерекшеліктерін есепке ала отырып, Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен жұмысшы арасында бекітілген жеке еңбек шартында қарастырылады.
Курчатов қаласы әкімдігінің

от 19 декабря 2012 года
№ 1254
Перечень лиц входящих в состав целевых групп населения
1. Малообеспеченные граждане;
2. Молодежь в возрасте до 21 года;
3. Воспитанники детских домов, дети сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей в возрасте до 23 лет;
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7. Инвалиды;
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10. Оралманы;
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13. Лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
14. Занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации (или) сокращении объема работ;
15. Женщины старше 50 лет;
16. Мужчины старше 55 лет;
17. Лица, не работающие длительное время (более одного года);
18. Лица, наркозависимые и ВИЧ-инфицированные.

2012 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1254 қаулысына 2 қосымша
Тұрғындардың нысаналы топтар құрамына кіретін тұлғалар тізімі
1. Тұрмысы төмен азаматтар;
2. 21 жасқа дейінгі жастар;
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалармен ата–анасының қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызбасты көп балалы ата–аналар;
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді,көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған тұлғасы бар азаматтар;
6. Зейнеткерлік жас алдындағы тұлғалар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуыға екі жыл қалғандар);
7. Мүгедектер;
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштер қатарынан босаған тұлғалар;
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босаған тұлғалар;
10. Оралмандар;
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12. Жұмыс беруші-занды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
13. Қылмыстық-атқару инспекциясының сынамалау қызметінің есебінде тұрған тұлғалар.
14. Өндірістің ұйымдастырылуының өзгеруіне байланысты, соның ішінде жұмыс көлемі қайта ұйымдастырылған және (немесе) қысқартылған кезде толық емес жұмыс тәртібінде жұмыспен қамтылған;
15. 50 жастан асқан әйелдер;
16. 55 жастан асқан ерлер;
17. Ұзақ уақыт жұмыс істемейтін тұлғалар (бір жылдан артық);
18. Есірткіге тәуелді және АҚТҚ инфекциясымен ауыратын тұлғалар.