О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 10-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 января 2013 года N 2796. Утратило силу решением Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2013 года N 21-11/1
Сноска. Утратило силу решением Зайсанского районного маслихата от 25.12.2013 N 21-11/1.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, решением Восточно Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 4999747,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 647307 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15307,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12507 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4324626,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4986535,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -91,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2596,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2688 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 32889,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 32889,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 19585,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19585,5 тысяч тенге;
поступление займов – 2596 тысяч тенге;
погашение займов – 2688 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19677,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Зайсанского районного маслихата от 12.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты иностранных граждан, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты иностранных граждан в размере 100 процентов согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781).

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10-1 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 03 қаңтарда N 2796 болып тіркелді. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-11/1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 25.12.2013 № 21-11/1 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4999524,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 647307 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15307,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12507 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4324626,2 мың теңге;
2) шығындар – 4986535,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 91,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2596,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2688 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 32889,1 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 32889,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 19585,5 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 19585,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2596 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2688 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 19677,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Зайсан аудандық мәслихатының 12.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудан бюджеті үшін 2013 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде екендігі ескерілсін.

3. Районному управлению казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в бюджет района по установленным нормативам.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 1950769 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся  этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6 Утвердить социальную помощь на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 7200 тенге в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
Специалистам здравоохранения и ветеринарии социальная помощь выплачивается в размере, установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/93-V «О внесении изменения в решение от 16 октября 2009 года № 15/209-IV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2730).
7. Резерв местного исполнительного органа района на 2013 год 11402 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 575457 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Зайсанского районного маслихата от 15.11.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен передаваемый трансферт из районного бюджета в областной бюджет в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» в сумме 1962 тысяч тенге.

3. Аудандық қазынашылық басқармасы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап аудандық бюджетке кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1950769 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салалары мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
6. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 18 бабының 5 тармағына сәйкес ауылдық елді-мекендерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға 7200 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек бекітілсін.
Денсаулық сақтау және ветеринария мамандарына «Азаматтардың кейбір санаттарына төленетін әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209-IV шешіміне өзгеріс енгізу туралы» 2012 жылғы 14 қарашадағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 6/93-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2730 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес төленеді.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 11402 мың теңге.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен 575457 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Зайсан аудандық мәслихатының 15.11.2013 № 19-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен облыстық бюджетке қайтаруға аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты 1962 мың теңге сомасындағы трансферт көзделгені ескерілсін.

11. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в сумме 1798400,2 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Зайсанского районного маслихата от 12.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме 2596 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
13. Утвердить перечень бюджетных программ акимов города районного значения, аульных (сельских) округов согласно приложению 7.

11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен 1798400,2 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Зайсан аудандық мәслихатының 12.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 2596 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.
13. Аудандық маңызы бар қала, ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13-1. Используемые остатки бюджетных средств 19677,5 тысяч тенге распределить согласно приложению 8 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с  решением Зайсанского районного маслихата от 22.02.2013 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        Е. Базаров
Секретарь районного маслихата              Д. Ыдырышев
Приложение 1 к решению
Зайсанского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 10-1
Бюджет района на 2013 год

13-1. 19677,5 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Зайсан аудандық мәслихатының 22.02.2013 № 11-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Базаров
Аудандық мәслихат хатшысы                  Д. Ыдырышев
Зайсан аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-1 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
Зайсанского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 10-1
Трансферты областного бюджета на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Зайсанского районного маслихата от 15.11.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
№ п/п
Наименование
Суммы
расходов
(тысяч тенге)
1
Оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих)

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Зайсан аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-1 шешіміне 5-қосымша
2013 жылға облыстық бюджеттен берілген трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Зайсан аудандық мәслихатының 15.11.2013 № 19-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Атауы
Шығыстар
сомасы
(мың теңге)
1
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсету (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына)

5662
2
Оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан
48
4
Обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
51380
5
Оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
10010
6
Оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
5725
7
Обеспечение повышения компьютерной грамотности
1814
8
Оснащение типовых залов общеобразовательных школ
3033
8
Строительство 60-ти квартирного коммунального жилого дома № 2 по ул. Спамбетова в г. Зайсан
162744
9
Реконструкция водопроводных сетей и сооружений с. Айнабулак
17840
10
Реконструкция водопроводных сетей и сооружений с. Дайыр
28039
11
Канализационные сети и очистные сооружения в г. Зайсан
55556
12
Строительство средней школы на 600 мест с интернатом в г. Зайсан
50000
13
Строительство детского сада на 140 мест в г. Зайсан
95000
14
Разработка проектно-сметной документации по строительству внутри поселковых распределительных сетей газоснабжения в 9-ти населенных пунктах
40000
15
На проведение мероприятий по благоустройству
18000
16
На средний ремонт улиц в г. Зайсан
30000
17
На приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ
606
Всего
575457
Приложение 6 к решению
Зайсанского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 10-1
Трансферты республиканского бюджета на 2013 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Зайсанского районного маслихата от 12.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
№ п/п
Наименование
Суммы расходов
(тыс тенге)
1
Проведение противоэпизоотических мероприятий
83187
2
Реализации мер социальной поддержки специалистов
2500
3
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
55134
4
Оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
8194
5
Обеспечение оборудованием, программным обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому
2124
6
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителяим) на содержание ребенка-сироты (детей сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13740
7
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
29923
8
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе

5662
2
Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсету
48
3
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқыту (оқыту құны, стипендия, жатаханада тұруы)
51380
4
«Алтын Алқа», «Күміс Алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік көмек көрсету
10010
5
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсету
5725
6
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1814
7
Жалпы білім беру мектептерінің типтік залдарын жарақтандыру
3033
8
Зайсан қаласындағы Спамбетов көшесінде 60 пәтерлі коммуналдық № 2 тұрғын үй құрылысы
162744
9
Айнабұлақ ауылының су құбыры желілерін және оларға құрылыстарды қайта құру
17840
10
Дайыр ауылының су құбыры желілерін және оларға құрылыстарды қайта құру
28039
11
Зайсан қаласындағы канализация жүйелері және тазалау құрылыстары
55556
12
Зайсан қаласында 600 орындық интернаты мен орта мектептің құрылысы
50000
13
Зайсан қаласында 140 бала бақша құрылысы
95000
14
9 елді мекенде кентішілік газбен қамтамасыз ету тарату желілері құрылысы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
40000
15
Абаттандыру бойынша іс шаралар өткізу
18000
16
Зайсан қаласының көшелерін орташа жөндеу
30000
17
Жалпы білім беру мектептеріне оқу-методикалық комплекс алуға
606
Жиыны
575457
Зайсан аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-1 шешіміне 6-қосымша
2013 жылға республикалық бюджеттен берілген трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Зайсан аудандық мәслихатының 12.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы
(мың теңге)
1
Эпизотияға қарсы іс шараларды жүргізу
83187
2
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
2500
3
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
55134
4
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
8194
5
Үйде оқитын мүгедек балаларды құрал-жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2124
6
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13740
7
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін ұстемеақы мөлшерін ұлғайту
29923
8
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеру