Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление Уланского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2012 года N 518. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2862. Утратило силу - постановлением Уланского районного акимата от 16 мая 2013 года N 749
Сноска. Утратило силу - постановлением Уланского районного акимата от 16.05.2013 N 749.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» акимат Уланского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»;
регламент электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»;
регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
регламент электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»;
регламент электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
регламент электронной государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А. Ибраева.
Аким Уланского района С. Туленбергенов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан А. Жумагалиев
"__" ____________ 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района

Электрондық мемлекеттік қызметтер регламентерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы N 518 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2862 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлан ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 16 мамырдағы N 749 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлан ауданы әкімдігінің 16.05.2013 N 749 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңы 9-1 бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 31-бабы 1-тармағының 17-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті;
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті;
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттiк қызметінің регламенті;
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттiк қызметінің регламенті;
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті;
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті;
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары А. Ибраевқа жүктелсін.
Ұлан ауданының әкімі
С. Туленбергенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев
"__" ____________ 2012 жыл
Ұлан ауданы әкімдігінің

от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Уланский районный отдел занятости и социальных программ» (далее – услугодатель) на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее – Центр) по месту жительства, а также через портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее - Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
6) ГБД ФЛ - государственная база данных «Физические лица»;
7) СФЕ - структурно-функциональные единицы;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - қызмет) "Ұлан аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - қызмет беруші), баламалы негізде тұрғылықты мекен - жайлары бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық), сонымен қатар www.e.gov.kz мекен-жайы бойынша "электрондық үкімет" порталы арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет "Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметі стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесі;
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлғаға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік сипатындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерге арнап қалыптастырылған бірегей нөмір;
6) ЖТ ММБ - "Жеке тұлғалар" мемлекеттік мәліметтер базасы;
7) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер;
8) медиа-үйлесімсіздік – құжаттарды электронды үлгіден қағаз үлгісіне немесе керісінше өзгерту қажет болған жағдайдағы қызмет көрсету үрдісіндегі қағаз және электрондық құжат айналымын кезектестіру;
9) пайдаланушы – ақпараттық жүйеден өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алатын және оны қолданатын субъект;
10) транзакциондық қызмет – электрондық сандық қолды қолданып өзара ақпарат алмастыруды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық қызмет ресурстарын көрсету бойынша қызмет;

11) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
12) информационная система центров обслуживания населения (далее – ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
16) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
17) региональный шлюз «электронного правительства» (далее – РШЭП) – подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг;
18) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

11) тұтынушы – электронды мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
12) халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) – тұрғындарға қызмет көрсету үрдісін Қазақстан Республикасының халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету орталықтары, сонымен қатар тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
13) электрондық құжат – ақпаратты электронды-сандық үлгіде тапсыратын және ЭСҚ куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) электрондық сандық қол (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық сандық қол құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың анықтығын, оның қатыстылығын және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық символдар жиынтығы;
16) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында "электрондық үкімет" ақпараттық жүйесін біріктіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
17) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі (бұдан әрі - ЭҮАШ) – электрондық қызметтерді іске асыру аясында "электрондық әкімдік" ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған "электрондық үкімет" шлюзінің қосалқы жүйесі;
18) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) – нормативті-құқықтық базаны қосқанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпарат пен электронды мемлекеттік қызметті бірыңғай терезеге қолжетімділікпен қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2 қосымшасында ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген (Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің № 1 диаграммасы):
1) тұтынушы ЖСН және жасырын сөз арқылы ЭҮП тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген тұтынушыларға);
2) 1 үрдіс – тұтынушымен қызмет алу үшін ЖСН және жасырын сөзді ЭҮП енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1 шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және жасырын сөз арқылы тексеру;
4) 2 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үрдіс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сұрау нысанына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрде қажетті құжаттар көшірмесін бекіту, сонымен бірге тұтынушымен сұрауды растау (қол кою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;

6) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭСҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭСҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
7) 4 үрдіс – ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үрдіс – мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрауды растау және қызмет берушімен электрондық құжатты (сұрауды) өңдеу үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО жіберу;
9) 6 үрдіс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет берушімен Стандартта көрсетілген тұтынушының құжаттарын сәйкестікке және қызмет көрсетуге тексеру (өңдеу);
11) 7 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 8 үрдіс - тұтынушымен (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Осы Регламенттің 2 қосымшасында ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген (Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің № 2 диаграммасы):
1) 1 үрдіс – мемлекеттік электронды қызметті алу үшін қызмет берушінің қызметшісімен ЭҮӨШ АЖО тұтынушының ЖСН және жасырын сөзін (авторландыру процесі) енгізу үдерісі;
2) 2 үрдіс – қызмет берушінің қызметшісімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, экранға қызмет көрсету үшін сұрау нысанын шығару және қызмет берушінің қызметшісімен тұтынушының деректерін енгізу;
3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ тұтынушы туралы сұрау жіберу;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ тұтынушының деректерін тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ тұтынушы туралы мәліметтер жоқ болуына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндік жоқ туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – қызмет берушінің қызметшісімен құжаттардың болуы және сканерленген құжаттар туралы сұрау нысанын толтыру, оларды сұрау нысанына тіркеу және толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтер) ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс - электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО тіркеу;
8) 2 шарт - қызмет берушімен Стандартта көрсетілген тұтынушының құжаттарын сәйкестікке және қызмет көрсетуге тексеру (өңдеу);
9) 7 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;

10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированного АРМ РШЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые потребителю в случае получения услуги посредством ПЭП, представлены на веб-портале «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону call-центра ПЭП: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель; оператор Центра; ПЭП; ШЭП; РШЭП; АРМ РШЭП; АРМ ИС ЦОН; ГБД ФЛ.

10) 8 үрдіс - тұтынушымен (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
8. Осы Регламенттің 2 қосымшасында Орталық арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген (Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің № 3 диаграммасы):
1) 1 үрдіс – мемлекеттік электронды қызметті алу үшін Орталық операторымен ХҚКО АЖ АЖО тұтынушының ЖСН және жасырын сөзін (авторландыру процесі) енгізу үдерісі;
2) 2 үрдіс – Орталық операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, экранға қызмет көрсету үшін сұрау нысанын шығару және Орталық операторымен тұтынушының деректерін енгізу;
3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ тұтынушы туралы сұрау жіберу;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ тұтынушының деректерін тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ тұтынушы туралы мәліметтер жоқ болуына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндік жоқ туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – Орталық операторымен құжаттардың болуы және сканерленген құжаттар туралы сұрау нысанын толтыру, оларды сұрау нысанына тіркеу және толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтер) ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс - мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрауды растау және қызмет берушімен электрондық құжатты (сұрауды) өңдеу үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО жіберу;
8) 7 үрдіс - электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО тіркеу;
9) 2 шарт - қызмет берушімен Стандартта көрсетілген тұтынушының құжаттарын сәйкестікке және қызмет көрсетуге тексеру (өңдеу);
10) 8 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үрдіс - тұтынушымен (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы.
9. ЭҮП арқылы қызметті алған жағдайда тұтынушыға ұсынатын электрондық мемлекеттік қызметке сұрау және өтініш толтырудың экрандық үлгілері www.e.gov.kz мекен-жайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталында ұсынылған.
10. Қызмет көрсету бойынша сұраудың орындалу дәрежесін тұтынушының тексеру әдісі: "электрондық үкімет" порталында "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар қызмет берушіге немесе Орталыққа өтініш жасау кезінде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат пен кеңесті ЭҮП call-орталығының телефоны: 1414 бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші; орталық Операторы; ЭҮП; ЭҮШ, ЭҮАШ, ЭҮАШ АЖО; ХҚКО АЖ АЖО; БНАЖ; ЖТ ММБ.

13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным
гражданам»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
10 минут
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10 - 15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги - уведомления
5
Сроки исполнения
10 - 15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
10 минут
6
Номер следующего действия
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги - уведомления
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
3 рабочих дня
6
Номер следующего действия
-
-

13. Осы Регламенттің 1 қосымшасында әр іс-қимылдың (процедуралар, функциялар, операциялар) орындалу мерзімі көрсетілген іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттауында келтірілген.
14. Осы Регламенттің 2 қосымшасында олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар келтірілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы ұсынылуға тиісті бланктердің нысандары, үлгілері, соның ішінде пішінді-логикалық бақылау ережелерін көрсете отырып, хабарламалар, хаттар мен ескертулер Осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
16. Осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен өлшенеді.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде тұтынушылармен көрсетілетін талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетін атқаруда заңдылықты сақтау;
3) оңашылық (мәліметтің рұқсатсыз алуынан қорғау);
4) бүтіндік (мәліметтің рұқсатсыз өзгеруінен қорғау);
5) қол жетімділік (мәліметтің рұқсатсыз ұсатып қалу және қорлардан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету техникалық қызметтері: Интернетке шығу, ЖСН болуы, ЭҮП авторландыру, тұтынушының ЭСҚ болуы.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызметтің
Регламентіне 1 қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің № (жұмыстың барысы,
ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның)
аталуы және сипаты
ЖСН және
жасыру сөз
арқылы ЭҮП
авторланады
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет
таңдайды және
тұтынушының
ЭСҚ таңдауы
мен сұрау
мәліметтерін
қалыптастырады
Тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болуына байланысты бас тарту туралы
хабарлама қалыптастырады
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-әкімгерлік
шешім)
Сұраудың
қалыптасу
туралы
хабарлама
көрсету
Сұранған
электрондық
мемлекеттік
қызметтен
бас тарту
хабарлама
қалыптастыру
Сұраудың маршрутизациясы
Сұранған
электрондық
мемлекеттік
қызметтен
бас тарту
хабарлама
қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2 – тұтынушының
деректерінде
бұзушылықтар
болу кезде;
3 – авторландыру
өткізілген
кезде
4 - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде;
5 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттің № (жұмыстың барысы,
ағымы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның)
аталуы және сипаты
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және ЭҮӨШ АЖО сұрау жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алу
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-әкімгерлік
шешім)
Сұраудың маршрутизациясы
Өтініш берушіге нөмір берумен сұрауды тіркеу
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
10 минут
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
-
7 - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде; 8 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
-
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ ММБ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің,
операцияның) аталуы және сипаты
ЖСН және жасыру сөз арқылы ЭҮӨШ АЖО авторланады
Қызмет берушінің қызметшісімен қызмет таңдау
ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері туралы сұрау жіберу
ЖТ ММБ мәліметтері жоқ екені туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-әкімгерлік шешім)
Тұтынушыға нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың қалыптасу туралы хабарлама көрсету
Сұраудың маршрутизациясы
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 - 15 секунд
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
4 – бұзушылықтар болу кезде; 5 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағымы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің,
операцияның) аталуы және сипаты
ЭСҚ куәлігімен және сканерленген құжаттармен сұрау нысанын толтыру
ЭҮӨШ АЖО құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-әкімгерлік шешім)
Сұраудың маршрутизациясы
Өтініш берушіге нөмір берумен сұрауды тіркеу
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
Қызмет нәтижесі - хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7 – бұзушылықтар болу кезде; 8 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
-
3 кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет
№ (барысы,
жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
БНАЖ ЖТ ММБ ЖТ ММБ
3
Іс-әрекеттің атауы
(ресімдер мен
операциялардың үрдісі)
және олардың
сипаттамасы
ЖСН және жасыру сөз арқылы Орталық операторы авторланады
Қызмет берушінің қызметшісімен қызмет таңдау
ЖТ ММБ, БҰАЖ тұтынушының мәліметтері туралы сұрау жіберу
ЖТ ММБ Тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты
мәліметтерді
алу мүмкін
еместігі туралы хабарлама
қалыптастыру
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған
өкімгерлік шешім)
Тұтынушыға нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың қалыптасу туралы хабарлама көрсету
Сұраудың маршрутизациясы
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4 - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде; 5 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет №
(барысы, жұмыс
ағымы)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ АЖ атауы
Орталық
операторы
Орталық
операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің
атауы
(ресімдер мен
операциялардың
үрдісі) және
олардың
сипаттамасы
Тапсырыс
үлгісіне
қажетті
құжаттар
мен ЭСҚ
куәлігін
тіркей
отырып,
тапсырысты
толтыру
ЭҮАШ АЖО–да
ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған)
құжатты
бағыттау
Құжатты
тіркеу
Тұтынушы
құжаттарының
бұзылушылықтары болуына
байланысты
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Тұтынушының қызмет
нәтижесін
алуы
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырылған
өкімгерлік
шешім)
Сұраудың
қалыптасу
туралы
хабарлама
көрсету
Сұраудың
маршрутизаци
ясы
Өтініш
берушіге
нөмір
берумен
сұрауды
тіркеу
Негізделген
бас тарту
жауабын
қалыптастыру
Қызмет
нәтижесі- хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау
мерзімдері
30 секунд –
1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
3 жұмыс
күн
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
-
-

8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным
гражданам»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги через Центр
Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным
гражданам»
Экранная форма заявления на услугу
Начальнику
ГУ "Отдел занятости и социальных
программ":
____________________________
(ФИО начальника)
Безработный:
______________________________
(ФИО заявителя)
Адрес: _____________________
(адрес заявителя)
Телефон:____________________
Заявление
Прошу выдать мне справку о статусе безработного(ой) за период
с ___________________ года по __________________ год.
К заявлению прилагаются документы:
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Бөлім бастығы:
Начальник отдела: ____________________________________
(ФИО)
Маман:
Специалист: __________________________________________
(ФИО)
Анықтаманы алуға өтініш берілген күні:
Дата подачи заявления на получение справки:___________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на услугу
ЖҰМЫССЫЗДЫҚ РЕТІНДЕ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О РЕГИСТРАЦИИ В КАЧЕСТВЕ БЕЗРАБОТНОГО
Т.А.Ә.
Ф.И.О._____________________________________________________________________
Халықтың жұмыстылығы туралы Қазақстан Республикасы Заңының 15 бабына сәйкес,
жұмыссыз ретінде тіркелген:
___________________________________________________________________________
В соответствии со ст. 15 Закона Республики Казахстан "О занятости населения"
зарегистрирован безработным:
___________________________________________________________________________
Қоғамдық әлеуметтік жұмыстарға қатысуы:
___________________________________________________________________________
Участие в общественных социальных работах:
___________________________________________________________________________
Кәсіби даярлаудан біліктілігін арттыру және қайта даярлықтан жастар
практикасынан өтті:
___________________________________________________________________________
Прошел профессиональную подготовку, повышение квалификации и переподготовку,
молодежную практику:
___________________________________________________________________________
Атаулы әлеуметтік көмек, тұрғын үй көмегі тағайындалды:
___________________________________________________________________________
Назначен(а) адресная социальная помощь, жилищная помощь:
___________________________________________________________________________
Анықтама:
___________________________________________________________________________
ұсыну үшін берілген
Справка дана для предъявления:
___________________________________________________________________________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Кому: САЛОВА ОЛЕСЯ ВЛАДИМИРОВНА
(ФИО заявителя)
Доводим до Вашего сведения, что Вам отказано в предоставлении
справки безработного.
Причина отказа: отказ на казахском
Начальник отдела: Иванов И.И.
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1- тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
*Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей услуги:
«качество» и «доступность»
____________________________________________
(наименование услуги)

8 – бұзушылықтар болу кезде; 9 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
-
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызметтің
Регламентіне 2 қосымша
ЭҮП арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің
№ 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық
әрекеттестіктің № 2 диаграммасы
Орталық арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің
№ 3 диаграммасы
Шартты белгілеулер
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызметтің
Регламентіне 3 қосымша
Қызметке өтініштің экрандық нысаны
Начальник ГУ "Отдел
занятости и социальных программ"
(ФИО начальника)
Безработный: _________________
_________________
(ФИО заявителя)
Адрес: _________________
(адрес заявителя)
Телефон: _________________
Заявление
Прошу выдать мне справку о статусе безработного(ой) за период
с ___________________ года по ______________ год.
К заявлению прилагаются документы:
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды Отдел занятости и социальных программ (АҚСУ Қ.).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный акимат"
и подписанные электронно-цифровой подписью Отдел занятости и социальных программ {Г.АКСУ).
Бөлім бастығы:
Начальник отдела: ________________________________
(ФИО)
Маман:
Специалист: ______________________________________
(ФИО)
Анықтаманы алуға өтініш берілген күні:
Дата подачи заявления на получение справки:_______
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды Акимат (АҚСУ Қ.).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью Акимат {Г.АКСУ).
Тұтынушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесі өзгеруімен беріледі.
Хабарламалар мәтiнімен кез келген жол "электрондық үкiметтiң" порталында дербес кабинетте "Хабарламалар" бөлiмінде шағылысады.
Қызметке (жұмыссыз азаматтарға анықтама беру)
жағымды жауаптың шығыс формасы
ЖҰМЫССЫЗДЫҚ РЕТІНДЕ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О РЕГИСТРАЦИИ В КАЧЕСТВЕ БЕЗРАБОТНОГО
Т.А.Ә.
Ф.И.О.____________________________________________________________________
Халықтың жұмыстылығы туралы Қазақстан Республикасы Заңының 15 бабынаcf1 сәйкес,
жұмыссыз ретінде тіркелген:
___________________________________________________________________________
В соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" зарегистрирован безработным:
___________________________________________________________________________
Қоғамдық әлеуметтік жұмыстарға қатысуы:
___________________________________________________________________________
Участие в общественных социальных работах:
___________________________________________________________________________
Кәсіби даярлаудан біліктілігін арттыру және қайта даярлықтан жастар практикасынан өтті:
___________________________________________________________________________
Прошел профессиональную подготовку, повышение квалификации и переподготовку,
молодежную практику:
___________________________________________________________________________
Атаулы әлеуметтік көмек, тұрғын үй көмегі тағайындалды:
___________________________________________________________________________
Назначен(а) адресная социальная помощь, жилищная помощь:
___________________________________________________________________________
Анықтама:
___________________________________________________________________________
ұсыну үшін берілген
Справка дана для предъявления:
___________________________________________________________________________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды Акимат (АҚСУ Қ.).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью Акимат {Г.АКСУ).
Қызметтен теріс (бас тарту) жауаптың шығыс нысаны
Жауаптың теріс шығыс нысаны бас тарту негіздемесі бар мәтінімен хат түрінде жеткізіліп беріледі.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызметтің
Регламентіне 4 қосымша
Қызмет көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың формасы:
"сапа және қолжетімдік" _______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района
от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Уланский районный отдел занятости и социальных программ» (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
6) ГБД ФЛ - государственная база данных «Физические лица»;

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесімен және процесстің сапасымен Сізді қанағаттандырды ба ?
1) қанағаттандырылмаған;
2) жартылай қанағаттандырылған;
3) қанағаттандырылған.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасы Сізді қанағаттандырды ма ?
1) қанағаттандырылмаған;
2) жартылай қанағаттандырылған;
3) қанағаттандырылған.
Ұлан ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық мемлекеттік
қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – электронды мемлекеттік қызмет) "Ұлан аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), сонымен қатар "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы: www.e.gov.kz көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу" мемлекеттік қызметі стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесі;
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлғаға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік сипатындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерге арнап қалыптастырылған бірегей нөмір;
6) ЖТ ММБ - "Жеке тұлғалар" мемлекеттік мәліметтер базасы;

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление об оформлении документов), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;

3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ тұтынушы туралы сұрау жіберу;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ тұтынушының деректерін тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ тұтынушы туралы мәліметтер жоқ болуына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндік жоқ туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – қызмет берушінің қызметшісімен құжаттардың болуы және сканерленген құжаттар туралы сұрау нысанын толтыру, оларды сұрау нысанына тіркеу және толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтер) ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс - электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО тіркеу;
8) 2 шарт - қызмет берушімен Стандартта көрсетілген тұтынушының құжаттарын сәйкестікке және қызмет көрсетуге тексеру (өңдеу);
9) 7 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 үрдіс – ЖАО қызметшісінің мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметшісінің ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Осы Регламенттің 1 қосымшасында ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген (Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің № 2 диаграммасы):
1) тұтынушы ЖСН және жасырын сөз көмегімен ЭҮП тіркеуден өтеді (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үрдіс – мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП-ға тұтынушының ЖСН және жасырын сөзін (авторландыру процесі) енгізу үдерісі;
3) 1 шарт – ЭҮП-да тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және жасырын сөз арқылы тексеру процесі;
4) 2 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үрдіс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4 үрдіс – мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭСҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭСҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица Услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые потребителю в случае получения услуги посредством ПЭП, представлены веб-порталом «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону call-центра ПЭП: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель; ПЭП; ШЭП; РШЭП; АРМ РШЭП; ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций), с указанием срока выполнения каждого действия, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);

8) 5 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ММ қызметшісінің мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) 7 үрдіс - ЖАО қызметшісінің мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметшісінің ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП-ң жеке кабинетіне жіберіледі.
8. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті алған жағдайда тұтынушыға ұсынатын электрондық мемлекеттік қызметке сұрау және өтініш толтырудың экрандық үлгілері www.e.gov.kz мекен-жайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталында ұсынылған.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраудың орындалу дәрежесін тұтынушының тексеру әдісі: "электрондық үкімет" порталында "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар ЖАО өтініш жасау кезінде.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті ЭҮП call-орталығының телефоны 1414 бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші; ЭҮП; ЭҮШ, ЭҮАШ, ЭҮАШ АЖО; ХҚКО АЖ АЖО; БНАЖ; ЖТ ММБ.
12. Осы Регламенттің 2 қосымшасында әр іс-қимылдың (процедуралар, функциялар, операциялар) орындалу мерзімі көрсетілген іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттауында келтірілген.
13. Осы Регламенттің 1 қосымшасында олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылдың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар келтірілген.
14. Қызмет көрсетудің қорытындысы ұсынылуға тиісті бланктердің нысандары, үлгілері, соның ішінде пішінді-логикалық бақылау ережелерін көрсете отырып, хабарламалар, хаттар мен ескертулер Осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
15. Осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен өлшенеді.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде тұтынушылармен көрсетілетін талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетін атқаруда заңдылықты сақтау;
3) оңашылық (мәліметтің рұқсатсыз алуынан қорғау);

4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
услуги через услугодателя
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через услугодателя
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕУслугодательУслугодательУслугодательГБД ФЛ
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и парольВыбор сотрудником услугодателя услугиНаправление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛФормирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения10 – 15 секунд10 секунд1,5 минуты10 - 15 секунд
6Номер следующего действия-4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕУслугодательУслугодательАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦПРегистрация документа в АРМ РШЭПФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаФормирование результата услуги - уведомления
5Сроки исполнения10 - 15 секунд30 секунд – 1 минута-10 рабочих дней
6Номер следующего действия-7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет--
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕПотребительПЭППотребительПЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на ПЭП по ИИН и паролюФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителяВыбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦПФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услугеМаршрутизация запроса.Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕПотребительАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеУдостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд – 1 минута-10 рабочих дней
6Номер следующего действия-7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет--
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей услуги:
«качество» и «доступность»
Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому
(наименование услуги)

4) бүтіндік (мәліметтің рұқсатсыз өзгеруінен қорғау);
5) қол жетімділік (мәліметтің рұқсатсыз ұсатып қалу және қорлардан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету техникалық қызметтері: Интернетке шығу, ЖСН болуы, ЭҮП авторландыру, тұтынушының ЭСҚ болуы.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз
ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
1 қосымша
Қызмет беруші арқылы қызмет көрсетуде функциялық
әрекеттестіктің № 1 диаграммасы
ЭҮП арқылы қызмет көрсетуде функциялық әрекеттестіктің
№ 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз
ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
2 қосымша
1 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ ММБ
3
Әрекет атауы (үрдістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЖСН және жасыру сөз арқылы ЭҮӨШ АЖО авторланады
Қызмет берушінің қызметшісімен қызмет таңдау
Тұтынушының деректері туралы ЖТ ММБ сұрау жіберу
ЖТ ММБ деректері жоқ туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Тұтынушыға нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың қалыптасу туралы хабарлама көрсету
Сұраудың маршрутизациясы
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 - 15 секунд
6
Келесі әрекет нөмірі
-
4 – бұзушылықтар болу кезде;
5 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекет атауы (үрдістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЭСҚ куәлігі және сканерленген құжаттармен сұрау нысанын толтыру
ЭҮӨШ АЖО құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама калыптастырады
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алу
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Сұраудың маршрутизациясы
Тұтынушыға нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
Қызмет нәтижесі - хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10-15 секунд
30 секунд – 1 минут
-
10 жұмыс күн
6
Келесі әрекет нөмірі
-
7 - бұзушылықтар болу кезде;
8 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
-
2 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет № (жұмыс
легі, барысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Әрекет атауы (үрдістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЖСН және жасыру сөз арқылы ЭҮП авторланады
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет тандайды және тұтынушының ЭСҚ таңдауымен сұрау мәліметтерін қалыптастырады
Тұтынушының ЭСҚ деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Сұраудың қалыптасу туралы хабарлама көрсету
Сұранған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарлама қалыптастыру
Сұраудың маршрутизациясы
Сұранған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарлама қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекет нөмірі
2 – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде; 3 – авторландыру өткізілген кезде
4 - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде;
5 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекет атауы (үрдістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және ЭҮӨШ АЖО сұрау жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алу
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Сұраудың маршрутизациясы
Тұтынушыға нөмір берумен сұрауды жүйеде тіркеу
Негізделген бас тарту жауабын қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд – 1 минут
-
10 жұмыс күн
6
Келесі әрекет нөмірі
-
7 - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болу кезде; 8 – бұзушылықтар жоқ кезде
-
-
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз
ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику отдела занятости
и социальных программ:
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявителя: _________________________
____________________________________
(ФИО заявителя)
Адрес: _____________________________
Телефон: ___________________________
№ удостоверения личности:___________
кем выдано: ________________________
дата выдачи: _______________________
РНН:
СИК:________________________________
Заявление
Прошу Вас назначить материальное обеспечение на
ребенка-инвалида, обучающегося и воспитывающегося на дому.
ФИО ребенка: __________________________________________________
Дата рождения: ________________________________________________
№ лицевого счета: _____________________________________________
Наименование банка: ___________________________________________
К заявлению прилагаются документы:
1) электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2) электронная копия книги регистрации граждан либо справки адресного бюро;
3) электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4) электронная копия справки об инвалидности;
5) электронная копия документа о наличии счета в банке.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Выходная форма положительного ответа (документов для
материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому) на услугу
Заявитель: ___________________
___________________
(ФИО заявителя)
Адрес: ___________________
Уважаемый(ая) _________________________________________________
уведомляем Вас о назначении материального обеспечения Вашему
ребенку-инвалиду ____________________________________________________
(ФИО ребенка)
обучающемуся и воспитывающемуся на дому в размере ___________________
на период с ____________по______________
КварталГодСумма выплаты
1
Информируем Вас о том, что для получения материального
обеспечения Вам необходимо обратиться в отдел занятости и социальных
программ.
Специалист ___________________
(ФИО)
Начальник отдела ___________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района
от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»

1. Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілуі үрдісінің
сапасына және нәтижесіне Сіз қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметтің тәртібі туралы ақпараттың
сапасына Сіз қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз
ету үшін құжаттар рәсімдеу" электрондық
мемлекеттік қызметінің Регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
Начальник отдела занятости
и социальных программ
_____________________________
(ФИО начальника)
Заявителя: ____________________________________
____________________________________
(ФИО заявителя)
Адрес: ________________________________________
Телефон: ______________________________________
№ удостоверения личности:______________________
кем выдано: ___________________________________
дата выдачи: __________________________________
РНН:
СИК: __________________________________________
Заявление
Прошу Вас назначить материальное обеспечение на
ребенка-инвалида, обучающегося и воспитывающегося на дому.
ФИО ребенка: ________________________________________
Дата рождения: ______________________________________
№ лицевого счета: ___________________________________
Наименование банка: _________________________________
К заявлению прилагаются документы:
1) Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2) Электронная копия книги регистрации граждан либо справки
адресного бюро, либо справки Акима сельского округа (сведения о
прописке);
3) Электронная копия заключения психолого-педагогической
консультации;
4) Электронная копия справки об инвалидности;
5) Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және Акимат (АҚСУ Қ)
электрондық-цифрлық қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды.
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью Акимат {Г.АКСУ}.
Тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке (үйде
тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар рәсімдеу) оң жауаптың шығу үлгісі
Заявитель: ___________________
___________________
(ФИО заявителя)
Адрес: ___________________
Телефон ___________________
Уважаемый(ая) __________________________________________
Уведомляем Вас о назначении материального обеспечения Вашему
ребенку-инвалиду _____________________________________________
обучающемуся и воспитывающемуся на дому ______________________
(ФИО ребенка)
в размере __________________ на период с __________ по _________
Квартал
Год
Сумма выплаты
1
Информируем Вас о том, что для получения материального
обеспечения Вам необходимо обратиться в отдел занятости и социальных
программ.
Специалист ___________________
(ФИО)
Начальник отдела ___________________
(ФИО)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және Акимат (АҚСУ Қ)
электрондық-цифрлық қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды.
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью Акимат {Г.АКСУ}.
Тұтынушыға берілетін хабардар
Хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен "электрондық үкімет" порталында жеке кабинетте "Ескерту" бөлігінде бейнеленеді.
Тұтынушыға берілетін электрондық қызметке теріс жауаптың
(бас тарту) шығу нысаны
Теріс жауаптың шығу нысаны комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін үлгіде беріледі.
Ұлан ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар
беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района» через Центры обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр) и через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
5) МИО - местный исполнительный орган – государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;

1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен тұрғылықты мекенжайы бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-үйлесімсіздіктерден тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық.
5. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" электронды мемлекеттік қызметі Регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқартулар (бұдан әрі- регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесі;
5) ЖАО - жергілікті атқарушы орган – электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсетуші "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;

6. Пошаговые действия и решения через Центр (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) МИО соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (справки).
7. Пошаговые действия и решения МИО через ПЭП (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;

6. Осы Регламенттің 2 қосымшасында Орталық арқылы қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттестіктің № 1 диаграммасы) көрсетілген:
1) 1 үрдіс – Орталық операторының ХҚКО АЖО АЖ қызмет көрсету үшін логин мен парольді енгізуі;
2) 2 үрдіс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және Орталық операторының тұтынушы мәліметтерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді (нотариалдық түрде куәландырылған сенімхат, сенімхаттың басқа куәлігі болғанда – сенімхат мәліметтері толтырылмайды);
3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтері туралы, сонымен қатар БНАЖ-не тұтынушы өкілінің мәліметтері туралы тапсырысты бағыттау;
4) 1 шарт – тұтынушы мәліметтерінің ЖТ ММБ болуын, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерін тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – Орталық операторының қағаз үлгісіндегі құжаттардың болуы туралы тапсырысты толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды тапсырыс нысанына тіркеуі және электрондық қызмет көрсету үшін толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтерді) ЭСҚ арқылы қол қоюы;
7) 6 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО-на Орталық операторының ЭСҚ расталған (қол қойылған) электронды құжатты (тұтынушы тапсырысын) бағыттау;
8) 7 үрдіс – электронды құжатты АЭҮШ АЖО электронды құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – ЖАО тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарының және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздемелерінің сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 үрдіс – тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болғандықтан, тапсырыс берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үрдіс – тұтынушының Орталық операторы арқылы электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (анықтаманы) алуы.
7. ЭҮП арқылы қадамдық іс-әрекеттері мен ЖАО шешімдері (электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-әрекет № 2 диаграмма) осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үрдіс – тұтынушының электронды мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН мен парольді енгізу үрдісі (авторизациялау үрдісі);
3) 1 шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки МИО;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) МИО соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица МИО.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в Центр или МИО.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центр ПЭП: 1414.

4) 2 үрдіс – тұтынушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үрдіс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және тұтынушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу), тапсырыс үлгісіне Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмесін электронды түрде тіркеу, сонымен қатар тапсырысты растау үшін тұтынушының ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП ЭСҚ-дың тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ расталмауына байланысты тапсырыс берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыру және ЖАО өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы АЭҮШ АЖО-на электронды құжатты (тапсырысты) бағыттау;
9) 6 үрдіс – электронды құжатты АЭҮШ АЖО-на тіркеу;
10) 3 шарт – тапсырыс берушінің тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарын және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздемелерін ЖАО тексеру (өңдеу);
11) 7 үрдіс – тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болғанына байланысты тапсырыс берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үрдіс – тұтынушының АЭҮШ АЖО қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі анықтама) алуы. Электрондық құжат ЖАО уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалана отырып қалыптасады, тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады).
8. ЭҮП арқылы тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметті пайдаланғандағы тапсырысты толтырудың экрандық үлгілері және өтініш нысаны мемлекеттік және орыс тілдерінде www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
9. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметтер алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар Орталыққа немесе ЖАО хабарласу арқылы.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін және олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ЭҮП саll-орталық телефоны бойынша алуға болады: 1414.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района
от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района» через Центры обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр) и через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеки или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сапасы және нәтижелері қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
Ұлан ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен
мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен тұрғылықты мекенжайы бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-үйлесімсіздіктерден тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық.
5. "Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқартулар (бұдан әрі- Регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
оператор Центра; ПЭП; ШЭП; РШЭП; АРМ РШЭП; АРМ ИС ЦОН; ЕНИС; ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через Центр
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕАРМ ИС ЦОНОператор ЦентраОператор ЦентраГБД ФЛ, ЕНИС
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется оператор Центра по логину и паролюВыбирает услугу и формирует данные запросаНаправление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИСФормирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия234 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)56789
2Наименование СФЕОператор ЦентраОператор ЦентраАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦПНаправление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения1 минута1 минута1 минута-5 рабочих дней
6Номер следующего действия--8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет--
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕПотребительПЭППотребительПЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на ПЭП по ИИН и пароляФормирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителяВыбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦПФормирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услугеМаршрутизация запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5Сроки исполнения1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕПотребитель АРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеУдостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения1 минута1 минута-5 рабочих дней
6Номер следующего действия-7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет--
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Экранные формы заявлений на электронную государственную услугу
Начальнику отдела образования,
физической культуры и спорта
Уланского района от супругов
(Ф.И.О. полностью, без сокращений точно
по документу, удостоверяющему личность)
_______________________________
проживающих по адресу, телефон
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен, дарение) квартиры,
расположенной по адресу:_______________________________________
Имеем детей:

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде
өзара-әрекеттестік тәртібін сипаттау
11. Қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
орталық Операторы; ЭҮП; ЭҮШ; ЭҮАШ; ЭҮАШ АЖО; ХҚКО АЖ АЖО; БНАЖ; ЖТ ММБ.
12. ҚФБ әрбір іс-әрекетінің (рәсімдер, қызметтер, операциялар) бірізділігінің мәтіндік сызбалық сипаттамасы орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
13. Осы Регламенттің 2 қосымшасында олардың сипатына сәйкес ҚФБ іс-әрекетінің логикалық бірізділігінің өзара байланысын көрсететін (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде) диаграммалар көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 3 қосымшасында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі сәйкестендіріліп көрсетілетін бланктердің үлгісі, нысандары, сонымен қатар хабарламалар, хаттар және ескертулер нысандарын енгізе отырып, форматтық-логикалық бақылау ережелері көрсетілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушылармен электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезіндегі заңдылық;
3) құпиялылық (заңсыз ақпаратты алудан қорғау);
4) бүтінділік (заңсыз ақпаратты өзгертулерден сақтау);
5) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, тұтынушының ЖСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болу.
"Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. Орталық арқылы іс-әрекетті сипаттау
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
БНАЖ ЖТ ММБ
3
Іс-әрекеттің
атауы
(ресімдер,
операциялар
үрдісі) және
олардың
сипаттамасы
Логин және
пароль арқылы
Орталық операторы авторизациялаудан өтеді
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тапсырысты
ЖТ ММ,
БНАЖ-ға
бағыттау
Тұтынушы мәліметтерінің болмауына
байланысты
мәліметтерді
алу мүмкін
еместігі
туралы
хабарлама
қалыптастыру
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырылған
өкімгерлік
шешім)
Өтінішке
нөмір бере
отырып,
тапсырысты
жүйеде тіркеу
Сауалдың
табысты
қалыптасуы
туралы
хабарламаны
көрсету
Сауалды
бағыттау
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
5
Орындау
мерзімдері
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса;
5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы:
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер, операциялар үрдісі) және олардың сипаттамасы
Тапсырыс үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭСҚ куәлігін тіркей отырып, тапсырысты толтыру
ЭҮАШ АЖО–да ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары
болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Сауалдың табысты қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Сауалды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минут
1 минут
1 минут
-
5 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
-
8 – бұзылушылықтар болса; 9 – егер бұзылушылықтар болмаса
-
-
2 кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекетті сипаттау
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер мен операциялардың үрдісі) және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушы мәліметтерінің бұзылушылықтарының болуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, тапсырысты жүйеде тіркеу
Сауалдың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Тапсырыс берілген электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 3 - егер авторизациялау табысты өтсе
-
4 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылық
тары болса; 5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің
атауы
(ресімдер мен
операциялардың
үрдісі) және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушының
ЭСҚ арқылы
растау (қол қою) және
тапсырысты
ЭҮАШ АЖО
бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы
құжаттарының бұзылушылықтары болуына
байланысты
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Тұтынушының
қызмет
нәтижесін
алуы
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер,
құжат, ұйымдастырылған
өкімгерлік
шешім)
Сауалды
бағыттау
Өтінішке нөмір
бере отырып,
тапсырысты
жүйеде тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Шығыс
құжатты
көрсету
5
Орындау
мерзімдері
1 минут
1 минут
-
5 жұмыс күні
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
-
7 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 8 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
-
"Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткендегі
өзара-әрекеттестіктің № 1 диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткендегі
өзара-әрекеттестіктің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
"Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштердің үлгісі
Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімі
бастығына
ерлі-зайыптылардан (жеке куәлігі
бойынша нақты, қысқартусыз толық
аты-жөні)
____________________________
мекенжайы, телефоны ________________
Өтініш
Сізден ________________ мекенжайында орналасқан пәтерді сатуға
(айырбастауға, сыйға тартуға) рұқсат беруіңізді сұраймын.
Балаларымыз:

1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _______________________________________________________
Сведения о матери (Ф.И.О.,№ удостоверения личности, кем и когда
выдано)________________________________________________________
Адрес дальнейшего проживания ___________________________.
Фразу "В дальнейшем дети будут обеспечены жильем" (написать
собственноручно)
Дата «__» _____ год __________ Подпись обоих супругов
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Начальнику отдела образования,
физической культуры и спорта
Уланского района от супругов
(Ф.И.О. полностью, без сокращений точно
по документу, удостоверяющему личность)
_______________________________
проживающих по адресу, телефон
______________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на залог квартиры, расположенной
по адресу: _______________________________ для получения
кредита в размере __________ сроком на __________________
Имеем детей:
1. ______________________________________________________
2. ______________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и
когда выдано) ___________________________________________.
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и
когда выдано) ___________________________________________.
Письмо из банка № _______________________________________.
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать
адрес дополнительной площади или адреса близких родственников,
согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не
оставить без жилья" - написать собственноручно
___________________________________.
Подпись обоих супругов
Дата «__» ______ год Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Выходная форма «Справка» положительного ответа
на электронную государственную услугу
___________________________
___________________________
Районный отдел образования, физической культуры и спорта
Уланского района осуществляющий функции органов опеки и
попечительства, согласно статьям 22-24 Гражданского кодекса

1. _________________________________________________
2. _________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі,
10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келісемін" деген сөзді
жазады)
Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және
қашан берді) _____________________________________________
Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан
берді) ___________________________________________________
Келешекте тұратын мекенжайлары ___________________________
"Келешекте балалар тұрғын үймен қамтамасыз етіледі" деген
үзінді өз қолымен жазылады.
"___" _________ 20__ж. Ерлі-зайыптылардың қолтаңбасы
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімі бастығына
ерлі-зайыптылардан (жеке куәлігі
бойынша нақты, қысқартусыз толық
аты-жөні) __________________________
мекенжайы, телефоны ________________
Өтініш
Сізден ____________ мекенжайында орналасқан пәтерді ______ мөлшерде ________ мерзімге кредит алу үшін кепілге қоюға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1. __________________________________________________
2. __________________________________________________
(балалардың аты-жөні, туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі,
10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келісемін" деген сөзді
жазады).
Әкесі туралы мәліметтер (аты-жөні., жеке куәліктің №, кім
және қашан берді)
__________________________________________________________
Шешесі туралы мәліметтер (аты-жөні, жеке куәліктің №, кім және
қашан берді)
__________________________________________________________
Банктен келген хаттың № ____________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның
мекенжайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың
мекен-жайлары көрсетіледі) мекенжайында тұрады, "келешекте балаларды
тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз" деген үзінді өз қолымен
жазылады
"___" _________ 20__ ж. Ерлі-зайыптылардың қолтаңбасы
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Электронды мемлекеттік қызметке оң жауаптың шығыс нысаны
________________________________
________________________________
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзіне
қамтитын аудандық, қалалық білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар
мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің
2224-баптарына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан

Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан
"О жилищных отношениях", статье 128 Кодекса Республики Казахстан
"О браке (супружестве) и семье", действующий в интересах
несовершеннолетнего(-ей, -их) ______________________________
____________________________________________________________
разрешает на _____________________ недвижимого имущества,
расположенного по адресу ____________________________
Начальник отдела образования,
физической культуры и спорта
Уланского района _______________________ подпись (Ф.И.О.)
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих
функции по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на
праве собственности несовершеннолетним детям»
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района

Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, "Неке (ерлі-зайыптылық)
және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 128-бабына сәйкес ____________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан қозғалмайтын мүлікті _________
_____________________________________________ рұқсат береді
Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт
бөлімі бастығы (Т.А.Ә.)
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай ішінде жарамды.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Ескертулер:
Хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен "электрондық үкімет" порталында жеке кабинетте "Ескерту" бөлігінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығыс нысаны ерікті нысанда мәтіндік хат түрінде бас тарту негіздемесімен беріледі.
"Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті анықтау үшін сауалнамалардың
үлгісі: "сапа" және "қол жетімділік"
"Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған
балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беру"
(қызметтердің атауы)
1. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сапасы және нәтижелері қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
Ұлан ауданы әкімдігінің

от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района» через центры обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр) и через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
5) МИО - местный исполнительный орган – государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
6) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
7) ГБД ФЛ - государственная база данных «Физические лица»;
8) СФЕ - структурно-функциональные единицы;
9) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен тұрғылықты мекенжайы бойынша халыққа қызмет көрсету (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-үйлесімсіздіктерден тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық.
5. "Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" электронды мемлекеттік қызметі Регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқартулар (бұдан әрі- регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесі;
5) ЖАО - жергілікті атқарушы орган – электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсетуші "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
6) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлғаға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік сипатындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерге арнап қалыптастырылған бірегей нөмір;
7) ЖТ ММБ - "Жеке тұлғалар" мемлекеттік мәліметтер базасы;
8) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер;
9) медиа-үйлесімсіздік – құжаттарды электронды үлгіден қағаз үлгісіне немесе керісінше өзгерту қажет болған жағдайдағы қызмет көрсету үрдісіндегі қағаз және электрондық құжат айналымын кезектестіру;

15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через Центр
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕАРМ ИС ЦОНОператор ЦентраОператор ЦентраГБД ФЛ, ЕНИС
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется оператор Центра по логину и паролюВыбирает услугу и формирует данные запросаНаправление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИСФормирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия234 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)56789
2Наименование СФЕОператор ЦентраОператор ЦентраАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦПНаправление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения1 минута1 минута1 минута-5 рабочих дней
6Номер следующего действия--8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет--
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕПотребительПЭППотребительПЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на ПЭП по ИИН и паролюФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителяВыбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦПФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услугеМаршрутизация запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5Сроки исполнения1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕПотребительАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеУдостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения1 минута1 минута-5 рабочих дней
6Номер следующего действия-7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет--
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Выходная форма «Справка» положительного ответа на электронную
государственную услугу
СПРАВКА № ____
Настоящая справка выдана гр.(ке) _____________________
проживающему (ей) в г.______________________________________
в том, что он (она) согласно постановлению акимата Уланского
района № _________ от «__» ____________ ______ г. действительно
назначен(а) опекуном (попечителем) над __________ «__» ________
года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в деле,
имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании,
обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного,
защищать и охранять его личные имущественные права, являться его
представителем на суде и во всех государственных учреждениях без
особого полномочия.
Начальник отдела образования, Ф.И.О
физической культуры и спорта
Уланского района
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағында сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Выходная форма «Отказа» в случае отсутствия записи
в Электронном реестре по опеке и попечительству
Уважаемый _____________________, уведомляем Вас о том,
(ФИО заявителя)
что Вам отказано в выдаче справки по опеке и попечительству
над _______________________________________________________
(ФИО ребенка)
_______________________ года рождения и над его (ее) имуществом.
(дата рождения ребенка)
Причина отказа: запись не найдена в Электронном реестре
по опеке и попечительству.
Начальник отдела образования, ___________________________
физической культуры и спорта (ФИО)
Уланского района
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Выдача справок по опеке и попечительству»
(наименование услуги)

15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушылармен электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезіндегі заңдылық;
3) құпиялылық (заңсыз ақпаратты алудан қорғау);
4) бүтінділік (заңсыз ақпаратты өзгертулерден сақтау);
5) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, тұтынушының ЖСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болуы.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. Орталық арқылы іс-әрекетті сипаттау
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
БНАЖ ЖТ ММБ
3
Іс-әрекеттің
атауы
(ресімдер,
операциялар
үрдісі) және
олардың
сипаттамасы
Логин және
пароль арқылы
Орталық
операторы авторизациялаудан өтеді
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тапсырысты
ЖТ ММ,
БНАЖ-ға
бағыттау
Тұтынушы мәліметтерінің болмауына
байланысты
мәліметтерді
алу мүмкін
еместігі
туралы
хабарлама
қалыптастыру
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырылған
өкімгерлік
шешім)
Өтінішке
нөмір бере
отырып,
тапсырысты
жүйеде тіркеу
Сауалдың
табысты
қалыптасуы
туралы
хабарламаны
көрсету
Сауалды
бағыттау
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
5
Орындау
мерзімдері
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4 - тұтынушы
мәліметтері
нің бұзушылық
тары болса;
5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы:
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер, операциялар үрдісі) және олардың сипаттамасы
Тапсырыс үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭСҚ куәлігін тіркей отырып, тапсырысты толтыру
ЭҮАШ АЖО–да ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуы
на байланысты қызмет
көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Сауалдың табысты қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Сауалды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минут
1 минут
1 минут
-
5 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
-
8 – бұзылушылықтар болса; 9 – егер бұзылушылықтар болмаса
-
-
2 кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекетті сипаттау
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер мен операциялардың үрдісі) және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушы мәліметтерінің бұзылушылықтарының болуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, тапсырысты жүйеде тіркеу
Сауалдың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Тапсырыс берілген электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 3 - егер авторизациялау табысты өтсе
-
4 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылық
тары болса; 5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің
атауы
(ресімдер мен
операциялардың
үрдісі) және
олардың
сипаттамасы
Тұтынушының
ЭСҚ арқылы
растау (қол
қою) және
тапсырысты
ЭҮАШ АЖО
бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы
құжаттарының
бұзылушылықтары болуына
байланысты
қызмет көрсетуден бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Тұтынушының
қызмет
нәтижесін
алуы
4
Аяқтау формасы
(мәліметтер,
құжат, ұйымдастырылған
өкімгерлік
шешім)
Сауалды
бағыттау
Өтінішке нөмір
бере отырып,
тапсырысты
жүйеде тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Шығыс
құжатты
көрсету
5
Орындау
мерзімдері
1 минут
1 минут
-
5 жұмыс күні
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
-
7 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 8 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
-
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткендегі
өзара-әрекеттестіктің № 1 диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткендегі
өзара-әрекеттестіктің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Электронды мемлекеттік қызметке оң жауаптың шығыс нысаны
АНЫҚТАМА № _________
Осы анықтама ____________________ қаласы ______________
көшесі, № __ үй, № __ пәтерде тұратын азамат (азаматша)
________________________________ ол шын мәнінде (қала, аудан)
әкімінің Ұлан ауданы әкімдігінің 20__ жылғы "__" _______ № ______
қаулысына сәйкес 20__ жылғы "__" _________ туылған
_____________________ және оның мүлкіне (мүлкінің тізімдемесі істе
тігулі, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту,
қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүліктік
құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттік
мекемелерде арнайы өкілеттіксіз оның өкілі болу міндеті жүктеледі.
Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімі бастығы (Т.А.Ә.)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтанба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Қамқоршылық және қорғаншылық тағайындаудан бас тарту туралы
әкімдік шешімі болған жағдайдағы шығыс нысаны
Құрметті _______________________ жылғы "__" _______ туылған
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
___________________ (баланың Т.А.Ә.) және оның мүлкіне қамқоршылық
және қорғаншылық туралы анықтама беруден бас тартылғандығы туралы
хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: ________ № __________ әкімдік шешімі
Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімі бастығы (ТАӘ)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтанба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Ескертпелер:
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен "электрондық үкімет" порталында жеке кабинетте "Хабарлама" бөлімінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тарту негіздемесінің мәтіні жазылған хат түрінде ерікті нысанда тапсырылады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті анықтау үшін сауалнамалардың
үлгісі: "сапа" және "қол жетімділік"
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру"
(қызметтердің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района
от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского района», аппаратами акимов поселков, сельских округов (далее - услугодатель) и через центр обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сапасы және нәтижелері қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
Ұлан ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Ұлан ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен, кенттер, ауылдық округтердің әкім аппараттарымен (бұдан әрі – Қызмет көрсетуші) тұрғылықты мекенжайы бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), сонымен қатар www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Cтандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-үйлесімсіздіктерден тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық қызмет.
5. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқартулар (бұдан әрі- Регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании электронной государственной услуги, (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);

2. Қызмет көрсетушінің электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету бойынша қызмет тәртібі
6. Осы Регламенттің 1 қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттестіктің № 1 диаграммасы) көрсетілген:
1) 1 үрдіс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЭҮАШ АЖО ЖСН және парольді (авторизация үрдісі) қызмет көрсетуші қызметкері енгізеді;
2) 2 үрдіс – осы Регламентте көрсетілген қызметті Қызмет көрсетуші қызметкері таңдайды, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Қызмет берушінің қызметкерімен тұтынушының деректерін енгізу;ғ
3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ-не тұтынушының деректері туралы сұрауды жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ-да тұтынушы туралы деректердің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны дайындау;
6) 5 үрдіс – Қызмет көрсетуші қызметкерімен тұтынушымен ұсынылған құжаттардың қағаз түрінде бар болуы туралы белгіні сұрау нысанында белгілеу және құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау нысанына қыстыру (енгізілген мәліметтерді) және қызмет көрсетуге сұрау нысанын толтырып ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО тіркеу;
8) 2 шарт – қызметті көрсетуге негіздеме мен Стандарттарда көрсетілгендей қоса берілген құжаттардың сәйкестігін Қызмет көрсетушімен тексеру (өңдеу);
9) 7 үрдіс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 үрдіс - тұтынушымен ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (МБҰ жолдама немесе электрондық құжат түрінде кезекке қою туралы хабарлама) алу. Электрондық құжат Қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады;
7. Осы Регламенттің 1 қосымшасында Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттестіктің № 2 диаграммасы):
1) 1 үрдіс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Орталық операторы ХҚКО АЖ АЖО логин және парольді (авторизация үрдісі) енгізеді;
2) 2 үрдіс - Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және Орталық операторының тұтынушы мәліметтерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді енгізу (нотариалдық түрде куәландырылған сенімхат, сенімхаттың басқа куәлігі болғанда – сенімхат мәліметтері толтырылмайды);

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации. в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

3) 3 үрдіс – тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ ММБ-на ЭҮШ арқылы сұранымды, сонымен қатар БНАЖ-не тұтынушы өкілінің мәліметтерін жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4 үрдіс - ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауы салдарынан мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – Орталық операторымен сұраным нысанының бөлігінде тұтынушымен берілген қағаз нысанда құжаттардың болуы туралы және құжаттарды сканерлеу туралы белгіні толтыру, сұраным нысанына оларды тіркеу және қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (мәліметтерді енгізу) ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс - Орталық операторының ЭСҚ расталған (қолы қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұранымы) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО-на жолдау;
8) 7 үрдіс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-да тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет көрсетуші Стандартта көрсетілген тұтынушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсетуге негіздемені тексеру (өңдеу);
10) 8 үрдіс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үрдіс – тұтынушымен ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (МБМ жолдама немесе электрондық құжат түрінде кезекке қою туралы хабарлама) Орталық операторы арқылы алу.
8. Осы Регламенттің 1 қосымшасында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттестіктің № 3 диаграммасы):
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП-да тіркеуден өтуі қажет (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үрдіс – электронды мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП тұтынушының ЖСН және парольді енгізу үрдісі (авторизация үрдісі);
3) 2 үрдіс – тұтынушы туралы мәліметтерде бұзушылықтары болған жағдайда ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3 үрдіс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және құрылым мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушымен нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу), Стандарттың 11 тармағында көрсетілген, құжаттардың электрондық түрде қажетті көшірмелерін сұранымға тіркеу, сонымен қатар тұтынушымен сұранымды растау үшін (қол қою) ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
5) 2 шарт – ЭҮП ЭСҚ-дың тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном и русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю или в Центр.
11. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центр ПЭП: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель; оператор Центра; ПЭП; ШЭП; РШЭП; АРМ РШЭП; АРМ ИС ЦОН; ЕНИС; ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ, с указанием срока выполнения каждого действия, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. В приложениях 1 к настоящему Регламенту приведены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий СФЕ (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями.

6) 4 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығы расталынбауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5 үрдіс – қызмет көрсетушімен өңдеу үшін ЭҮАШ АЖО ЭҮШ арқылы электрондық құжатты жолдау (сұраным) және сұратылып отырған тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсетуге сұранымды растау;
8) 6 үрдіс – ЭҮАШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;
9) 3 шарт – стандартта және қызмет көрсетуге негіздемеде көрсетілген тұтынушымен ұсынылған құжаттардың сәйкестігін қызмет берушімен тексеру (өңдеу);
10) 7 үрдіс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 8 үрдіс – тұтынушымен ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (МБҰ жолдама немесе электрондық құжат түрінде кезекке қою туралы хабарлама) алу. Электрондық құжат Қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. ЭҮП арқылы тұтынушыға ұсынылатын электронды мемлекеттік қызметті пайдаланғандағы тапсырысты толтырудың экрандық үлгілері және өтініш нысаны мемлекеттік және орыс тілдерінде www.e.gov.kz мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
10. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызметтер алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар қызмет көрсетушіге немесе Орталыққа өтініш беру арқылы.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін және олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ЭҮП саll-орталық телефоны бойынша алуға болады: 1414.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде
өзара-әрекеттестік тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
қызмет көрсетуші; Орталық операторы; ЭҮП; ЭҮШ, ЭҮАШ, ЭҮАШ АЖО; ХҚКО АЖ АЖО; БНАЖ; ЖТ ММБ.
13. ҚФБ әрбір іс-әрекетінің (рәсімдер, қызметтер, операциялар) бірізділігінің мәтіндік сызбалық сипаттамасы орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 1 қосымшаларында олардың сипатына сәйкес ҚФБ іс-әрекетінің логикалық бірізділігінің өзара байланысын көрсететін (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде) диаграммалар көрсетілген.

15. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через услугодателя
11№ действия (хода, потока работ)1234
22Наименование СФЕУслугодательУслугодательУслугодательГБД ФЛ
33Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и парольВыбор сотрудником услугодателя услугиНаправление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛФормирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
44Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
55Сроки исполнения10 – 15 секунд10 секунд1,5 минуты10 - 15 секунд
66Номер следующего действия--4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
11№ действия (хода, потока работ)5678
22Наименование СФЕУслугодатель АРМ РШЭП АРМ РШЭПАРМ РШЭП
33Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦПРегистрация документа в АРМ РШЭПФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
44Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаФормирование результата услуги - уведомления
55Сроки исполнения10-15 секунд1,5 минуты1,5 минуты3 рабочих дня
66Номер следующего действия67 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет--
Таблица 2. Описание действий СФЕ через Центр
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕАРМ ИС ЦОНОператор ЦентраОператор ЦентраГБД ФЛ, ЕНИС
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется оператор Центра по логину и паролюВыбирает услугу и формирует данные запросаНаправление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИСФормирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия234 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)56789
2Наименование СФЕОператор Центра Оператор Центра АРМ РШЭП АРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦПНаправление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаФормирование результата услуги - уведомления
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута1 минута1 минута30 секунд – 1 минута3 рабочих дня
6Номер следующего действия--8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет--
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ПЭП
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕПотребительПЭППотребительПЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на ПЭП по ИИН и паролюФормирует сообщение об отказе. в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителяВыбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦПФормирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услугеМаршрутизация запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕПотребительАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеУдостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута1 минута30 секунд3 рабочих дня
6Номер следующего действия-7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет--
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги (выходной документ), включая формы уведомления
Отдел образования,
физической культуры и спорта
Уланского района
НАПРАВЛЕНИЕ № _____
Для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Отдел образования, физической культуры и спорта Уланского
района направляет в дошкольную организацию № _________, расположенную
по адресу:
город (поселок)_________________, ул. _________________
Фамилия, имя, отчество ребенка: _______________________
Дата рождения: ________________________________________
Домашний адрес ребенка: _______________________________
Направление должно быть предоставлено в дошкольную организацию
в течение пяти дней со дня его выдачи.
Направление выдано «__» _______ _____г.
Начальник отдела образования, __________________________
физической культуры и спорта (ФИО, подпись, печать)
Уланского района
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Форма уведомления
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано _________________________
(ФИО родителя)
в том, что _________________________________________________
(ФИО ребенка)
поставлен(а) на очередь в Журнале регистрации детей дошкольного
возраста для направления в дошкольные организации за № ______,
от «___» _________ 20__ года.
Потребители, состоящие в очереди на получение места в
дошкольную организацию, имеют возможность осуществлять контроль
продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы
(отдел, акимат), а так же через электронный портал.
Специалист отдела образования _______________________
физической культуры и сплорта (ФИО)
Уланского района
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Форма отказа в предоставлении государственной услуги
Уважаемый (ая) _____________________________________,
(ФИО заявителя)
уведомляем Вас о том, что Вам отказано в выдаче направления
Вашему ребенку _______________________ в детскую дошкольную
(ФИО ребенка)
организацию по причине ____________________________________
(причина отказа)
Начальник отдела образования, _______________________
физической культуры и спорта (ФИО, подпись, печать)
Уланского района
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой « Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
(наименование услуги)

15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат) сәйкестендіріліп көрсетілетін бланктердің үлгісі, нысандар, сонымен қатар ескертулер нысандары ұсынылған.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушылармен электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезіндегі заңдылық;
3) құпиялылық (заңсыз ақпаратты алудан қорғау);
4) бүтінділік (заңсыз ақпаратты өзгертулерден сақтау);
5) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, тұтынушының ЖСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болуы.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1 қосымша
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде функционалдық іс-қимылының № 1 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылының № 3 диаграммасы
Шартты белгілер
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2 қосымша
1 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет №
(жұмыстар
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ ММБ
3
Іс-әрекет
атауы
(үрдістің,
рәсімдеудің,
операцияның)
және олардың
сипаттамасы
ЭҮАШ АЖО ЖСН және пароль арқылы авторизациялау
Қызмет көрсетуші қызметкерімен қызметті таңдау
ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтері туралы сұраным жолдау
ЖТ ММБ-да мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
басшылық ету
шешімі)
Өтінішке нөмір беру жүйесінде сұранымды тіркеу
Сұранымды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны шығару
Сұранымның маршрутизациясы
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау
мерзімдері
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 - 15 секунд
6
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
-
-
4 - қателіктер бар болған жағдайда; 5 – қателік болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраным нысанын сканерленген құжаттарды тіркеу және ЭСҚ растай отырып толтыру
ЭҮАШ АЖО құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет нәтижесін тұтынушымен алу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұранымның маршрутизациясы
Өтінішке нөмірді бере отырып сұранымды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет-хабарлама нәтижесін қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
10 - 15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
3 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
8 – қателіктер бар болған жағдайда; 9 – қателіктер болмаған жағдайда
-
-
2 кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЖТ ММБ, БНАЖ
Орталықтың операторы
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Орталық операторының логин және пароль арқылы авторизациялауы
Қызметті таңдайды және сұраным мәліметтерін қалыптастырады
ЖТ ММБ, БНАЖ-не сұранымды жолдау
Тұтынушының деректерінде бұзушылық
тар болуына
байланысты
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сұраным
нысанына
қажетті
құжаттарды
және ЭСҚ
төлқұжатын
тіркей отырып
сұранымды
толтыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмірді бере отырып жүйеде сұранымды тіркеу
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұранымды маршрутизациялау
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Сәтті
қалыптасқан
сұраным
туралы
хабарламаны
шығару
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4 - тұтынушының мәліметтерінде қателіктер бар болған жағдайда; 5 – қателік болмаған жағдайда
-
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраным нысанына қажетті құжаттарды және ЭСҚ төлқұжатын тіркей отырып сұранымды толтыру
ЭСҚ расталған (қол
қойылған)
құжатты
ЭҮАШ АЖО-на
жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылық
тар болуына
байланысты
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Қызмет нәтижесін тұтынушымен алу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмірді бере отырып жүйеде сұранымды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет-
хабарлама
нәтижесін
қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
3 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
-
8 – қателіктер бар болған жағдайда; 9 – қателіктер болмаған жағдайда
-
-
3 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ЭҮП ЖСН және пароль арқылы авторизациялауы
Тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады
ЭСҚ тұтынушының таңдауымен қызметті таңдайды және сұраным мәліметтерін қалыптастырады
ЭСҚ тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтар болған жағдайда бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
Сұранымды маршрутизациялау
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 – тұтынушының мәліметтерінде қателіктер болса; 3 – авторизация сәтті өткен жағдайда
4 - тұтынушының мәліметтерінде қателіктер болса; 5 – қателіктер болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және сұранымды ЭҮАШ АЖО жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болған жағдайда бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызмет нәтижесін тапсырыс берушімен алу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмір бере отырып сұранымды тіркеу
Дәлелді кері бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
3 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
7 - тұтынушының мәліметтерінде қателіктер болса; 8 – қателіктер болмаған жағдайда
-
-
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжат)
сәйкестендіріліп көрсетілетін бланктердің үлгісі, нысандар,
сонымен қатар ескертулер нысандары ұсынылған
Ұлан ауданының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі
№ _____ ЖОЛДАМА
Мектепке дейінгі ұйымға есепке қабылдау үшін
Ұлан ауданының бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлімі
қаласы (кенті), ________ көшесi _____ мекен-жайы бойынша орналасқан
№ ______ мектепке дейiнгi ұйымға жолдама бередi.
Баланың тегi, аты, әкесiнiң аты: _________________________
Туылған күнi: ____________________________________________
Баланың үйiнiң мекен-жайы: _______________________________
Жолдама мектепке дейiнгi ұйымға берiлген күннен бастап 5 күннің
iшiнде тапсырылуы тиiс.
Жолдама "__" ________ берiлдi
Ұлан ауданының білім, дене ______________________________________
шынықтыру және спорт бөлімі бастығы (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Хабарлама үлгісі
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама ______________________________________
(Ата-ананың аты-жөнi)
_______________________________________________ берiлдi.
(баланың аты-жөнi)
мектепке дейiнгi балалар ұйымына жiберу үшiн мектепке дейiнгi жастағы
балаларды тiркеу журналына 20__ жылғы "____" __________ № _____
нөмiрiмен кезекке қойылды.
Мектепке дейiнгi ұйымнан орын алу үшiн кезекте тұрған тұтынушы
жұмыс кестесiне (бөлім, әкімдік) сәйкес, сонымен қатар электрондық
портал арқылы өз кезегiнiң жылжуын бақылауды жүзеге асыруға
мүмкiндiгi бар.
Ұлан ауданының білім, дене _________________________________________
шынықтыру және спорт бөлімі бастығы (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үлгісі
Құрметті ___________________________________________,
(өтініш берушінің АЖТ)
Сізге Сіздің балаңызға _____________________________
(баланың АЖТ)
мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беруден бас тартылғандығын
хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: ________________________________________
(Бас тарту себебі)
Ұлан ауданының білім, дене ________________________________
шынықтыру және спорт бөлімі бастығы (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті анықтау үшін сауалнамалардың
үлгісі: "сапа" және "қол жетімділік"
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
(қызметтердің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Уланского района
от 24 декабря 2012 года № 518
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее - услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Уланского района» (далее – услугодатель) на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – Центр), а так же через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – Регламент):
1) АРМ - автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС) - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат;

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сапасы және нәтижелері қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы қанағаттандыра ма ?
1) қанағаттандырмайды;
2) ішінара қанағаттандырады;
3) қанағаттандырады.
Ұлан ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 518
қаулысымен бекітілді
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi"
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ереже
1. "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi" (бұдан әрі – қызмет) электрондық мемлекеттік қызмет "Ұлан ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – Орталық), сонымен қатар "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы: www.e.gov.kz көрсетіледі.
2. Қызмет "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою" стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ) – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе;

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС - о данных доверенности представителя потребителя;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2 қосымшасында Қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара әрекеттестіктің № 1 диаграммасы) көрсетілген:
1) 1 үрдіс – қызметті көрсету үшін Қызмет берушінің қызметкерімен ЭҮАШ АЖО ЖСН және парольді енгізу (авторландыру үрдісі);
2) 2 үрдіс – осы Регламентте көрсетілген қызметті Қызмет берушінің қызметкері таңдайды, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Қызмет берушінің қызметкерімен тұтынушының деректерін енгізу;
3) 3 үрдіс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ-не тұтынушының деректері туралы сұрауды жолдау;
4) 1 шарт – ЖТ ММБ тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үрдіс – ЖТ ММБ-да тұтынушы туралы деректердің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны дайындау;
6) 5 үрдіс – Қызмет берушінің қызметкерімен тұтынушымен ұсынылған құжаттардың қағаз түрінде бар болуы туралы белгіні сұрау нысанында белгілеу және құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау нысанына қыстыру (енгізілген мәліметтерді) және қызмет көрсетуге сұрау нысанын толтырып ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО тіркеу;
8) 2 шарт – қызметті көрсетуге негіздеме мен Стандарттарда көрсетілгендей қоса берілген құжаттардың сәйкестігін Қызмет берушімен тексеру (өңдеу);
9) 7 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 үрдіс - тұтынушымен ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат түрінде хабарлама) алу. Электрондық құжат Қызмет берушінің уәкілетті өкілінің ЭСҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес, Орталық арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (№ 2 диаграмма қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара әрекеттестік) көрсетілген:
1) 1 үрдіс – қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ АЖО Орталық операторымен логин және парольді енгізу (авторландыру үрдісі);
2) 2 үрдіс - осы Регламентте көрсетілген қызметті Орталық операторымен таңдау, экранға сұраным нысанын шығару және Орталық операторымен тұтынушының мәліметтерін енгізу, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметін енгізу (нотариалды расталған сенімхаты болған жағдайда, басқа жағдайда сенімхатты сендіру-сенімхат мәліметтері толтырылмайды);
3) 3 үрдіс – тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ ММБ-на ЭҮШ арқылы сұранымды, сонымен қатар БНАЖ-не тұтынушы өкілінің мәліметтерін жолдау;

4) условие 1 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 - заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 - регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 - получение потребителем через оператора Центра результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

4) 1 шарт – ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4 үрдіс - ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауы салдарынан мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үрдіс – Орталық операторымен сұраным нысанының бөлігінде тұтынушымен берілген қағаз нысанда құжаттардың болуы туралы және құжаттарды сканерлеу туралы белгіні толтыру, сұраным нысанына оларды тіркеу және қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (мәліметтерді енгізу) ЭСҚ арқылы растау;
7) 6 үрдіс - Орталық операторының ЭСҚ расталған (қолы қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұранымы) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО-на жолдау;
8) 7 үрдіс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-да тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет көрсетуші Стандартта көрсетілген тұтынушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсетуге негіздемені тексеру (өңдеу);
10) 8 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үрдіс – тұтынушымен ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат түрінде хабарлама) Орталық операторы арқылы алу.
8. Осы Регламенттің 2 қосымшасында ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері (№ 3 диаграмма электрондық қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара әрекеттестіктің) келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП-да ЖСН және парольдің көмегімен тіркеледі (ЭҮП тіркелінбеген тұтынушылар үшін жүргізіледі);
2) 1 үрдіс – қызметті алу үшін ЭҮП тұтынушымен ЖСН және парольді енгізу (авторландыру үрдісі);
3) 1 шарт – ЭҮП тіркелінген тұтынушы туралы мәліметтердің түпнұсқасын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 үрдіс – тұтынушының мәліметтерінде бар қателіктердің болуына байланысты авторландыруды қабыл алмау туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3 үрдіс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және құрылым мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушымен нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу), Стандарттың 11 тармағында көрсетілген, құжаттардың электрондық түрде қажетті көшірмелерін сұранымға тіркеу, сонымен қатар тұтынушымен сұранымды растау үшін (қол қою) ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 шарт – ЭСҚ-да ЭСҚ-ны тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайта шақыртылған (күші жойылған) куәліктер тізімінде болмауын тексеру, сонымен қатар сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін тексеру (сұранымда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ-да тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасын тексеру);

7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 - получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на услугу, предоставляемые потребителю в случае получения услуги посредством ПЭП приведены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центр ПЭП: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
услугодатель; оператор Центра; ПЭП; ШЭП; РШЭП; АРМ РШЭП; АРМ ИС ЦОН; ЕНИС; ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ, с указанием срока выполнения каждого действия, приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков. в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем, указаны в приложениях 3 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;

7) 4 үрдіс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығы расталынбауына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үрдіс – қызмет көрсетушімен өңдеу үшін ЭҮАШ АЖО арқылы электрондық құжатты жолдау (сұраным) және сұратылып отырған тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсетуге сұранымды растау;
9) 6 үрдіс – ЭҮАШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;
10) 3 шарт – стандартта және қызмет көрсетуге негіздемеде көрсетілген тұтынушымен ұсынылған құжаттардың сәйкестігін қызмет берушімен тексеру (өңдеу);
11) 7 үрдіс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үрдіс – ЭҮАШ АЖО қалыптастырылған, қызмет нәтижесін тұтынымен алу (электрондық құжат түріндегі хабарлама). Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
9. ЭҮП арқылы қызметті алу кезінде тұтынушыға ұсынылатын, қызметтерді алуға өтініш және сұранымды толтырудың экрандық нысандары www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" порталында көрсетілген.
10. Тұтынушының қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП "қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар Қызмет берушіге немесе Орталыққа жүгінген жағдайда беріледі.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат пен кеңесті ЭҮП call-орталығының телефоны: 1414 бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші; Орталық Операторы; ЭҮП; ЭҮШ, ЭҮАШ, ЭҮАШ АЖО; ХҚКО АЖ АЖО; БНАЖ; ЖТ ММБ.
13. Осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес, ҚФБ әрекеттерінің кезең-кезеңінің мәтіндік тақтайшалық (функциялар, рәсімдер, операциялар) сипаты әрбір әрекеттің орындау мерзімі көрсетіле отырып көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 2 қосымшасында ҚФБ іс-әрекеттердің (қызметті көрсету үрдісінде) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты сипаттайтын диаграммалар олардың сипатына сәйкес келтірілген.
15. Осы Регламенттің 3 қосымшасында қызметті көрсету нәтижесіне сәйкес ұсынуға тиіс бланктердің үлгісі, нысандары, соның ішінде нысанды-логикалық бақылау ережелерін көрсете отырып, хат, хабарландыру нысандары көрсетілген.
16. Осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес тұтынушыларға қызметті көрсету нәтижелері сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау барысында заңдылықты сақтау;

3) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
4) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
5) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания услуги: выход в Интернет, наличие ИИН у потребителя, авторизация ПЭП, наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище,
арендованном местным исполнительным
органом в частном жилищном фонде»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через услугодателя
1№ действия(хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕУслугодательУслугодательУслугодательГБД ФЛ
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и парольВыбор сотрудником Услугодателя услугиНаправление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛФормирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запроса.Формирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения10 – 15 секунд10 секунд1,5 минуты10 - 15 секунд
6Номер следующего действия--4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕУслугодательАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеЗаполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦПРегистрация документа в АРМ РШЭПФормирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя Получение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаФормирование результата услуги- уведомления
5Сроки исполнения10 - 15 секунд1,5 минуты1,5 минуты30 календарных дней
6Номер следующего действия67 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет--
Таблица 2. Описание действий СФЕ через Центр
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕАРМ ИС ЦОНОператор ЦентраОператор Центра ГБД ФЛ, ЕНИС
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется оператор Центра по логину и паролюВыбирает услугу и формирует данные запросаНаправление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИСФормирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлениюОтображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаФормирование мотивированного отказа
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия234 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)56789
2Наименование СФЕОператор ЦентраОператор ЦентраАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦПНаправление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаМаршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаФормирование результата услуги- уведомления
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута1 минута1 минута30 секунд – 1 минута30 календарных дней
6Номер следующего действия--8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет--
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ПЭП
1№ действия (хода, потока работ)1234
2Наименование СФЕПотребительПЭППотребительПЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеАвторизуется на ПЭП по ИИН и паролюФормирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителяВыбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦПФормирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услугеМаршрутизация запросаФормирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута30 секунд1,5 минуты1,5 минуты
6Номер следующего действия2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет-
продолжение таблицы:
1№ действия (хода, потока работ)5678
2Наименование СФЕПотребительАРМ РШЭПАРМ РШЭПАРМ РШЭП
3Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описаниеУдостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭПРегистрация документаФормирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителяПолучение потребителем результата услуги
4Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запросаРегистрация запроса с присвоением номера заявлениюФормирование мотивированного отказаОтображение выходного документа
5Сроки исполнения30 секунд – 1 минута1 минута30 секунд30 календарных дней
6Номер следующего действия-7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 –если нарушений нет--
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
услуги через услугодателя
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
услуги через Центр
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия
при оказании через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище,
арендованном местным исполнительным
органом в частном жилищном фонде»
Выходная форма положительного ответа на услугу
Образец
ФИО заявителя: ___________________
__________________________________
Адрес: ___________________________
Телефон:__________________________
Уведомление
Ставим Вас в известность, что решением жилищной комиссии от
_______ года, Вы поставлены на учет граждан, нуждающихся в жилье
из государственного жилищного фонда, по категории «______________»,
со дня подачи заявления от _______ года № _____________, с составом
семьи ______ человек.
На момент постановки на учет Ваша очередность № _______
Начальник _________________________________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы
7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Образец
ФИО заявителя: _____________________
Адрес: _____________________________
Телефон: ___________________________
Уведомление
Ставим Вас в известность, что Вам (состав семьи __ человек)
отказано в постановке на учет граждан, нуждающихся в жилье из
государственного жилищного фонда.
Причина отказа: _______________________________________
(причина отказа)
В случае несогласия с данным решение, Вы вправе обжаловать его
в порядке, установленном законодательством.
Начальник _____________________________________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище,
арендованном местным исполнительным
органом в частном жилищном фонде»
Форма анкеты для определения показателей услуги:
«качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

3) құпиялылық (заңсыз ақпаратты алудан қорғау);
4) бүтіндігі (заңсыз ақпаратты өзгертулерден сақтау);
5) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
18. Қызметті көрсетудің техникалық шарттары: (Интернетке шығу, алушының ЖСН болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болуы).
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi
атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламентіне
1 қосымша
1 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ ММБ
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ЭҮАШ АЖО-да ЖСН және пароль арқылы авторланады
Қызмет берушінің қызметкерімен қызметті таңдау
ЖТ ММБ-да тұтынушы мәліметтері туралы сұраным жолдау
ЖТ ММБ-да мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір беру жүйесінде сұранымды тіркеу
Сұранымды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны шығару
Сұранымның маршрутизациясы
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 - 15 секунд
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
-
4- егер қателіктер бар болса; 5 – қателіктер болмаса;
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраным нысанын сканерленген құжаттарды тіркеу және ЭСҚ растай отырып толтыру
ЭҮАШ АЖО құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет нәтижесін тұтынушымен алу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұранымның маршрутизациясы
Өтінішке нөмірді бере отырып сұранымды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет-хабарлама нәтижесін қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 күнтізбелік күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7 – қателіктер бар болса; 8 - қателіктер болмаса
-
-
2 кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЖТ ММБ, БНАЖ
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Орталық операторының логині және паролімен авторланады
Қызметті таңдайсыз және сұраным мәліметтерін қалыптастырасыз
ЖТ ММБ, БНАЖ-не сұранымды жолдау
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмірді бере отырып жүйеде сұранымды тіркеу
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұранымды маршрутизациялау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4 - тұтынушының мәліметтерінде қателіктер бар болған жағдайда; 5 – қателік болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраным нысанына қажетті құжаттарды және ЭСҚ төлқұжатын тіркей отырып сұранымды толтыру
ЭСҚ расталған (қол қойылған) құжатты ЭҮАШ АЖО-на жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет нәтижесін тұтынушымен алу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмірді бере отырып жүйеде сұранымды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет-хабарлама нәтижесін қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
30 күнтізбелік күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
-
8 – қателіктер бар болған жағдайда;
9 – қателіктер болған жағдайда
-
-
3 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ЭҮП ЖСН және пароль бойынша авторландыру
Тұтынушы мәлім
еттерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады
ЭСҚ тұтынушының таңдауы
мен қызметті таңдайды және сұраным мәліметтерін қалыптастырады
Тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалып тастырылады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сәтті қалыптасқан сұраным туралы хабарламаны шығару
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметті қабыл алмау туралы хабарландыруды қалыптастыру
Сұранымды маршрутизациялау
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметті қабыл алмау туралы хабарландыруды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 – тұтынушының мәліметтерінде қателіктер болса; 3 – авторландыру сәтті өткен жағдайда;
4 - тұтынушы
ның мәліметтерінде
қателіктер болса; 5 – қателіктер болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Іс-әрекет № (жұмыстар барысының, ағынының
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекет атауы (үрдістің, рәсімдеудің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және сұранымды ЭҮАШ АЖО сұранымды жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында қателіктер болған жағдайда кері қайтару туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызмет нәтижесін тапсырыс берушімен алу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,ұйымдық
-басшылық ету шешімі)
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмір бере отырып сұранымды тіркеу
Дәлелді кері қайтаруды қалыптастыру
Шығаратын құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
30 күнтізбелік күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
-
7 - тұтынушының мәліметтерінде қателіктер болса; 8 – қателіктер болмаған жағдайда
-
-
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi
атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламентіне
2 қосымша
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылының № 1 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылының № 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi
атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауап берудің нысаны
Үлгі
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________
_____________________________________
Мекен-жайы: _________________________
Телефон:_____________________________
Хабарландыру
Тұрғын-үй комиссиясының ______ жылғы шешімімен ________ жылғы
№ _____ өтінішіңіз келіп түскен күннен бастап, жанұя құрамы ______
адаммен, "_______" санаты бойынша Сіз мемлекеттік тұрғын-үй қорынан
тұрғын-үй алуға мұқтаж азамат ретінде есепке алынғандығыңыз туралы
Сізді ескертеміз.
Есепке алу күніне Сіздің кезегіңіз № _____.
Бастық _________________________________________
(ТАӘ)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
Тұтынушыға ұсынылатын хабарландыру
Өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай хабарландырулар жеткізіліп отырады. "Электрондық үкіметтің" порталында жеке кабинетте "Хабарландыру" бөлімінде хабарландыру мәтінімен ерікті жолақ көрсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауап
(кері қайтару) беру нысаны
Теріс жауап берудің нысаны ерікті түрде кері қайтарылу себебі көрсетілген мәтін түрінде ұсынылады.
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________
_____________________________________
Мекен-жайы: _________________________
Телефон: ____________________________
Хабарландыру
Сізге (отбасы құрамы ___ адам) мемлекеттік тұрғын-үй қорынан
тұрғын-үй алуға мұқтаж азамат ретінде есепке қоюға рұқсат
берілмегендігі туралы Сізді ескертеміз.
Рұқсат бермеу себебі:__________________________________
(рұқсат бермеу себебі)
Аталған шешіммен келіспеген жағдайда, Сіз қолданыстағы
заңнамаға сәйкес белгіленген тәртіппен шағым арыз бере аласыз.
Бастық ___________________________________________
(ТАӘ)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код "Электрондық әкімдік" ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой "Электронный
акимат" и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать регион).
"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге
немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi
атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны ____________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілуі үрдісінің сапасына және нәтижесіне Сіз қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметтің тәртібі туралы ақпараттың сапасына Сіз қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.