Об утверждении Правил передачи коммунального имущества в доверительное управление по Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 2 февраля 2012 года № 13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 марта 2012 года № 3077. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 8 апреля 2014 года № 48
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 08.04.2014 № 48
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила передачи коммунального имущества в доверительное управление по Западно-Казахстанской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Шапкенова С. Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утверждены
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 2 февраля 2012 года № 13
Правила
передачи коммунального имущества
в доверительное управление
по Западно-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила передачи коммунального имущества в доверительное управление по Западно-Казахстанской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок организации и осуществления передачи коммунального имущества в доверительное управление по Западно-Казахстанской области.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) орган управления - государственный орган, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества, государственной доли в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью, а также исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета и уполномоченные на управление государственными коммунальными предприятиями;
2) рыночная стоимость – расчетная денежная сумма, по которой объект может быть отчужден в случае принятия решения о передаче его в доверительное управление с правом последующего выкупа, определяемая учредителем на основании отчета об оценке оценщика в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
3) объект - имущественный комплекс государственного предприятия, ценные бумаги, имущественные права (доли участия в уставном капитале), деньги, принадлежащие государству, а также иное государственное коммунальное имущество, выступающее объектом договора доверительного управления в случаях, предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан и иными законами Республики Казахстан;

Батыс Қазақстан облысы бойынша коммуналдық мүлікті cенімгерлікпен басқаруға беру Қағидасын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 2 ақпандағы № 13 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 наурызда № 3077 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 8 сәуірдегі № 48 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 08.04.2014 № 48 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысы бойынша коммуналдық мүлікті cенімгерлікпен басқаруға беру Қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары C. Ж. Шапкеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2012 жылғы 2 ақпандағы № 13
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Батыс Қазақстан облысы
бойынша коммуналдық мүлікті
cенімгерлікпен басқаруға беру
Қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Батыс Қазақстан облысы бойынша коммуналдық мүлікті cенімгерлікпен басқаруға беру Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және Батыс Қазақстан облысы бойынша коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беруді ұйымдастыру мен жүзеге асырудың тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) басқару органы – акционерлік қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы мемлекеттік үлесін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік орган, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарды басқаруға уәкілетті атқарушы органдар;
2) нарықтық құн – кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылданған жағдайда, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушының бағалау туралы есебі негізінде құрылтайшы айқындайтын объектіні иеліктен шығаруға болатын ақшалай есеп айырысу сомасы;
3) объект – мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың мүліктік кешені, бағалы қағаздар, мүліктік құқықтар (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері), ақша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген жағдайларда сенімгерлікпен басқару шартының объектісі болып табылатын өзге де мемлекеттік коммуналдық мүлік;

4) учредитель доверительного управления коммунальным имуществом – исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета (областные, районные, города областного значения) и уполномоченные на управление государственным коммунальным имуществом;
5) доверительный управляющий - физические лица и негосударственные юридические лица, заключившие договор доверительного управления с учредителем доверительного управления коммунальным имуществом;
6) победитель тендера - участник тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия;
7) тендер - форма конкурсных торгов по передаче объекта в доверительное управление;
8) тендерная комиссия - комиссия, созданная учредителем доверительного управления коммунальным имуществом для организации и проведения тендера по передаче объекта в доверительное управление;
9) участник тендера - физическое или юридическое лицо, допущенное к участию в тендере;
10) договор доверительного управления - договор об установлении, изменении или прекращении гражданских прав и обязанностей, заключенный между учредителем доверительного управления коммунальным имуществом и доверительным управляющим.
2. Порядок организации и осуществления
передачи объекта в доверительное управление
3. Решение о передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа, а также нерентабельных государственных коммунальных предприятий принимается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом.
4. В случае учреждения доверительного управления объектом с правом последующего выкупа или для оздоровления нерентабельных государственных коммунальных предприятий, проведение тендера является обязательным.
5. Предложения по передаче нерентабельных государственных коммунальных предприятий в доверительное управление вносятся органами управления нерентабельными государственными коммунальными предприятиями учредителю доверительного управления коммунальным имуществом.
В целях настоящих Правил к нерентабельным государственным коммунальным предприятиям относятся государственные коммунальные предприятия, отвечающие следующим критериям:
1) снижение показателей рентабельности текущей, основной и неосновной деятельности в течение трех лет и/или необеспечение их планируемых размеров;
2) невыполнение плановых показателей по чистому доходу в течение трех лет подряд.
6. Передача объекта в доверительное управление без права последующего выкупа может осуществляться без проведения тендера в следующих случаях:
1) до передачи объектов в счет оплаты уставного капитала коммунальных юридических лиц;

4) коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, коммуналдық мемлекеттік мүлікті басқаруға уәкілетті (облыстық, аудандық, облыстық маңызы бар қаланың) атқарушы органдары;
5) сенімгерлікпен басқарушы – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысымен сенімгерлікпен басқару шартын жасасқан жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
6) тендер жеңімпазы – тендерлік комиссияның қорытындысы бойынша ең жақсы шарттарды ұсынған тендерге қатысушы;
7) тендер – объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі конкурстық сауда-саттық нысаны;
8) тендерлік комиссия – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрған комиссия;
9) тендерге қатысушы – тендерге қатысуға жіберілген жеке немесе заңды тұлға;
10) сенімгерлікпен басқару шарты – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы мен сенімгерлікпен басқарушы арасында жасалатын азаматтық құқықтар мен мiндеттерді белгiлеу, өзгерту немесе тоқтату жөніндегі шарт.
2. Объектіні сенімгерлікпен басқаруға
беруді ұйымдастыру және жүзеге асырудың тәртібі
3. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз, сондай-ақ рентабельдi емес мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындарды сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешімді коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы қабылдайды.
4. Кейіннен сатып алу құқығымен беру немесе рентабельді емес мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарды оңалту үшін объектіні сенімгерлікпен басқаруды құрған жағдайда тендер өткізу міндетті болып табылады.
5. Рентабельдi емес мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындардың басқару органдары рентабельдi емес мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындарды сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнiндегi ұсыныстарды коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысына енгiзедi.
Осы Қағиданың мақсаттарына сәйкес рентабельдi емес мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындарға төмендегідей өлшемдерге жауап беретiн мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорындар жатады:
1) үш жылдың iшiнде ағымдағы, негiзгi және негiзгi емес қызметтiң рентабельдiлiгi көрсеткiштерiнiң төмендеуi және/немесе олардың жоспарланған мөлшердi қамтамасыз етпеуi;
2) қатарынан үш жылдың iшiнде таза табыс бойынша жоспарлы көрсеткiштердi орындамауы.
6. Объектiнi кейiннен сатып алу құқығынсыз сенiмгерлiкпен басқаруға берудi мынандай жағдайларда:
1) объектiлерді коммуналдық заңды тұлғалардың жарғылық капиталын төлеу есебiне бергенге дейiн;

2) передачи помещений, зданий и сооружений площадью до ста квадратных метров, оборудования остаточной стоимостью не более стопятидесятикратного минимального расчетного показателя, осуществляемой на основании письменного согласия балансодержателей;
3) передачи объектов инженерных сетей коммуникаций эксплуатирующим организациям в интересах выгодоприобретателя при условии содержания сетей коммуникаций в надлежащем состоянии за счет средств доверительного управляющего, осуществляемой на основании письменного согласия балансодержателей.
7. Для предоставления объекта в доверительное управление без проведения тендера учредителю доверительного управления коммунальным имуществом заинтересованными лицами подаются заявки на предоставление объекта в доверительное управление в произвольной форме с приложением к ним следующих документов:
1) письменное согласие балансодержателя на предоставление объекта в доверительное управление;
2) обоснование потребности в объекте;
3) для юридических лиц - нотариально засвидетельствованные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), учредительных документов (учредительный договор и устав), свидетельства налогоплательщика, оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за последние три месяца, предшествующих дате подачи заявки на предоставление объекта в доверительное управление;
4) для физических лиц - нотариально засвидетельствованные копии документа, удостоверяющего личность физического лица, свидетельства налогоплательщика;
5) для индивидуального предпринимателя - нотариально засвидетельствованные копии свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документа, удостоверяющего личность физического лица, свидетельства налогоплательщика, оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за последние три месяца, предшествующих дате подачи заявки на предоставление объекта в доверительное управление.
8. Заявка на предоставление объекта в доверительное управление, при предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера, рассматривается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом не более семи рабочих дней.
9. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера договор с доверительным управляющим заключается руководителем учредителя доверительного управления коммунальным имуществом либо лицом, исполняющим его обязанности, не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявки на предоставление объекта в доверительное управление.

2) теңгерiм ұстаушылардың жазбаша келiсiмiнiң негiзiнде алаңы бiр жүз шаршы метрге дейiнгi үй-жайларды, ғимараттар мен құрылыстарды, қалдық құны ең төменгi есептi көрсеткiштен бiр жүз елу еселенгеннен кем емес жабдықты бергенде;
3) теңгерім ұстаушылардың жазбаша келісімінің негізінде, сенімгерлікпен басқарушының қаражаты есебінен коммуникация желілерін тиісті дәрежеде ұстаған жағдайда тиімді сатып алу мүддесімен пайдаланушы ұйымдарға коммуникациялардың инженерлік желі объектілерін бергенде тендер өткiзбестен жүзеге асыруға болады.
7. Объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға тендер өткiзбестен беру үшін мүдделi тұлғалар коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысына келесі құжаттарды қоса бере отырып, объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнінде ерiктi түрде өтiнiмдер береді:
1) теңгерiм ұстаушының объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беруге жазбаша келiсiмi;
2) объектiнiң қажеттiлiгiне негiздеме;
3) заңды тұлғалар үшiн - нотариалды куәландырылған мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң, құрылтай құжаттарының (құрылтай шарты және жарғы), салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмелерi, тиісті салық органы берген объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөніндегі өтiнiм берген күннiң алдындағы соңғы үш айдан астам мерзім ішінде салық берешегінің, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешектерінің жоқ екенi туралы белгіленген нысандағы анықтаманың түпнұсқасы;
4) жеке тұлғалар үшiн - нотариалды куәландырылған жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының, салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмелерi;
5) дара кәсiпкер үшiн - нотариалды куәландырылған дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмелерi, тиісті салық органы берген объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөніндегі өтiнiм берген күннiң алдындағы соңғы үш айдан астам мерзім ішінде салық берешегінің, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешектерінің жоқ екенi туралы белгіленген нысандағы анықтаманың түпнұсқасы.
8. Объектiнi тендер өткiзбестен сенiмгерлiкпен басқаруға беру кезiнде объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөніндегі өтiнiмдi коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы жетi жұмыс күнiнен аспайтын мерзiмде қарастырады.
9. Объектiнi тендер өткiзбестен сенiмгерлiкпен басқаруға беру кезiнде сенiмгерлiкпен басқарушы мен коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы не оның мiндетiн атқарушы тұлға объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөніндегі өтiнiм берген күннен бастап он жұмыс күнiнен кешiктiрмей сенімгерлікпен басқару шартын жасасады..

3. Подготовка к передаче объекта
в доверительное управление
10. Подготовку к передаче объекта в доверительное управление осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
11. Орган управления представляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом учредительные документы юридического лица, акции (доли) либо имущественный комплекс которого являются объектами тендера, полную информацию о финансово-хозяйственной деятельности юридического лица за последние три года, предложение об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
По движимым (кроме денег) и недвижимым объектам государственного коммунального имущества орган управления предоставляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом характеристику объекта, сведения о балансовой стоимости объекта и предложение об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
12. Государственные юридические лица, а также негосударственные юридические лица, акции и доли участия государства в уставных капиталах которых выступают объектом передачи в доверительное управление, по письменному запросу учредителя доверительного управления коммунальным имуществом в определяемые им сроки представляют сведения, необходимые для подготовки объекта к передаче в доверительное управление, и несут ответственность за достоверность представляемых сведений.
4. Подготовка к проведению тендера
13. Учредитель доверительного управления коммунальным имуществом в целях учреждения доверительного управления:
1) организует тендер (утверждает состав и регламент работы тендерной комиссии, регистрирует участников тендера, обеспечивает публикацию извещения о проведении тендера);
2) осуществляет сбор информации об объекте тендера;
3) принимает гарантийные взносы;
4) заключает договоры на проведение оценки объекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
5) осуществляет расчеты с участниками тендера и оценщиками, связанные с процедурами проведения тендера;
6) заключает договор доверительного управления с победителем тендера;
7) осуществляет иные функции, связанные с передачей объекта в доверительное управление.
14. Для организации и проведения тендеров учредителем доверительного управления коммунальным имуществом образуется постоянная тендерная комиссия.
В состав тендерной комиссии включаются представители учредителя доверительного управления коммунальным имуществом, органа управления или представители исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета. Председатель и секретарь являются представителями учредителя доверительного управления коммунальным имуществом. Число членов тендерной комиссии должно составлять не менее пяти человек. Секретарь не является членом тендерной комиссии.

3. Объектiнi сенiмгерлiкпен
басқаруға беруге дайындау
10 Объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беруге дайындауды коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы жүзеге асырады.
11. Басқару органы коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысына акциялары (үлестерi), не мүлiктiк кешенi тендердің объектісі болып табылатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарын, заңды тұлғаның соңғы үш жылдағы қаржылық-шаруашылық қызметi туралы толық ақпаратты, объектiнi кейiннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнiндегi шарттарды белгiлеу туралы ұсынысты бередi.
Басқару органы жылжымалы (ақшадан басқа) және жылжымайтын мемлекеттік коммуналдық мүлік объектiлері бойынша коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысына объектiнiң сипаттамасын, объектiнiң теңгерiмдiк құны туралы мәлiметтердi және объектiнi кейiннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнiндегi шарттарды белгiлеу туралы ұсынысты бередi.
12. Мемлекеттiк заңды тұлғалар, сондай-ақ акциялары мен жарғылық капиталдарындағы мемлекеттiң қатысу үлестерi сенiмгерлiкпен басқаруға беру объектiсi болып табылатын мемлекеттiк емес заңды тұлғалар коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының жазбаша сұрауы бойынша олар белгiлеген мерзiмдерде объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беруге дайындау үшiн қажеттi мәлiметтердi бередi және берiлген мәлiметтердiң дұрыстығына жауапты болады.
4. Тендер өткiзуге дайындық
13. Коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы сенiмгерлiкпен басқаруды құру мақсатында:
1) тендер ұйымдастырады (тендерлiк комиссияның құрамы мен жұмыс регламентiн бекiтедi, тендерге қатысушыларды тiркейдi, тендер өткізу туралы хабарламаның жариялануын қамтамасыз етеді);
2) тендер объектісі туралы ақпарат жинауды жүзеге асырады;
3) кепiлдiк жарналарды қабылдайды;
4) Қазақстан Республикасының бағалау қызметi туралы заңнамасына сәйкес объектiнi бағалауды жүргiзуге шарттар жасасады;
5) тендерге қатысушылармен және бағалаушылармен тендер өткiзу рәсiмдерiне байланысты есептердi жүзеге асырады;
6) тендер жеңімпазымен сенімгерлікпен басқару шартын жасасады;
7) объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беруге байланысты өзге де функцияларды жүзеге асырады.
14. Коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы тендердi ұйымдастыру және өткiзу үшiн тұрақты тендерлiк комиссия құрады.
Тендерлiк комиссияның құрамына коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының, басқару органының өкiлдерi немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың өкiлдерi енгізіледі. Төраға мен хатшы коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының өкiлдерi болып табылады. Тендерлiк комиссия құрамының саны кемiнде бес адамнан құрылады. Хатшы тендерлiк комиссияның мүшесi болып саналмайды.

Заседания комиссии являются правомочными, если на них присутствуют не менее 2/3 членов комиссии.
15. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) утверждает размер гарантийного взноса;
2) определяет условия тендера и требования к доверительному управляющему при необходимости;
3) проводит тендер;
4) определяет победителя тендера.
5. Тендерная документация
16. Извещение о проведении тендера публикуется в периодических печатных изданиях на государственном и русском языках не менее чем за пятнадцать календарных дней до объявленной даты проведения тендера, а при передаче в доверительное управление акций акционерных обществ и долей участия государства в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью, находящихся в коммунальной собственности, не менее чем за тридцать календарных дней до проведения тендера, и содержит следующие сведения:
1) условия тендера и критерии определения победителя тендера;
2) краткую характеристику объекта;
3) дату, время и место проведения тендера;
4) порядок, способ, место и окончательный срок представления конверта с заявкой на участие в тендере;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования извещения о проведении тендера);
6) требования к доверительному управляющему;
7) дополнительные сведения, представленные органами управления.
17. В случае изменения тендерной комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях должно быть опубликовано в порядке и сроки, установленные пунктом 16 настоящих Правил.
Лица, подавшие заявку на участие в тендере до опубликования извещения об изменении условий тендера и отказавшиеся в связи с этим от участия в тендере, вправе требовать возврата гарантийного взноса в полном объеме.
18. До публикации извещения о проведении тендера по акциям (долям участия) либо имущественному комплексу, которые являются объектами доверительного управления, по каждому юридическому лицу учредителем доверительного управления коммунальным имуществом должен быть подготовлен пакет документов, состоящий из копий следующих документов:
1) свидетельство о регистрации юридического лица;
2) устав;
3) свидетельство о регистрации эмиссии (для акционерных обществ);
4) бухгалтерские балансы с приложениями за три года, предшествующих отчетному периоду.
После публикации извещения о проведении тендера учредитель доверительного управления коммунальным имуществом обеспечивает доступ желающим стать участником тендера к информации об объекте.

Комиссияның отырысы, eгep оған комиссия мүшелерiнiң кемiнде 2/3-ci қатысса, заңды болып табылады.
15. Тендерлiк комиссия мынандай функцияларды жүзеге асырады:
1) кепiлдiк жарнаның мөлшерiн бекiтедi;
2) қажет болған жағдайда тендердiң шарттары мен сенiмгерлiкпен басқарушыға қойылатын талаптарды айқындайды;
3) тендер өткiзедi;
4) тендер жеңiмпазын анықтайды.
5. Тендерлiк құжаттама
16. Тендер өткiзу туралы хабарлама тендер өткiзудiң жарияланған күнiне дейiн кемiнде он бес күнтiзбелiк күн бұрын, ал акционерлiк қоғамдардың акциялары мен жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң жарғылық капиталындағы мемлекеттің қатысу үлестерiн сенiмгерлiкпен басқаруға беру кезiнде - тендердi өткiзгенге дейiн кемiнде отыз күнтiзбелiк күн бұрын мерзiмдi баспасөз басылымдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жарияланады, әрi мынандай мәлiметтердi:
1) тендердiң шарттары мен тендер жеңiмпазын анықтау өлшемдерiн;
2) тендер объектiсiнiң қысқаша сипаттамасын;
3) тендердi өткiзу күнiн, уақыты мен орнын;
4) тендерге қатысуға өтiнiм салынған конверттi ұсынудың тәртiбiн, тәсiлiн, орны мен түпкілікті мерзiмiн;
5) кепiлдiк жарнаның мөлшерi мен оны енгiзу үшiн банктiң деректемелерiн (кепiлдiк жарнаның мөлшерiн тендер өткізу туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн өзгертуге болмайды);
6) сенiмгерлiкпен басқарушыға қойылатын талаптарды;
7) басқару органдары ұсынған қосымша мәлiметтердi қамтиды.
17. Тендерлiк комиссия тендердiң шарттарын өзгерткен жағдайда барлық өзгерiстер туралы хабарлама осы Қағиданың 16-тармағында белгiленген тәртiппен және мерзiмде жариялануы тиiс.
Тендердiң шарттары өзгергенi туралы хабарлама жарияланғанға дейiн тендерге қатысуға өтiнiм берген және осыған байланысты тендерге қатысудан бас тартқан тұлғалар кепiлдiк жарнаны толық көлемде қайтаруды талап етуге құқылы.
18. Тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланғанға дейiн акциялары мен жарғылық капиталындағы мемлекеттiң қатысу үлестерi не мүлiктiк кешенi сенiмгерлікпен басқаруға беру объектiсi болып табылатын әрбiр заңды тұлға бойынша коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы мынадай құжаттардың көшiрмелерiнен тұратын құжаттар пакетiн дайындауы тиiс:
1) заңды тұлғаны тiркеу туралы куәлiк;
2) жарғы;
3) эмиссияны тiркеу туралы куәлiк (акционерлiк қоғамдар үшiн);
4) есептi кезеңнiң алдындағы үш жылғы қосымшаларымен бухгалтерлiк баланстар;
Тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы тендерге қатысушы болуға тiлек бiлдiргендерге объектi туралы ақпаратқа қолжетiмдiлiктi қамтамасыз етедi.

19. Участники тендера вносят гарантийный взнос в размере, указанном в извещении о проведении тендера. Гарантийный взнос может быть внесен от имени участника тендера любым другим физическим или юридическим лицом, если они уполномочены в совершении таких действий по документу, удостоверяющему полномочия представителя участника тендера. Получателем гарантийного взноса является учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
20. Гарантийный взнос для участия в тендере устанавливается для каждого объекта отдельно в размере десяти процентов от рыночной стоимости или балансовой стоимости (в случае передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа).
21. Гарантийный взнос является обеспечением следующих обязательств участника тендера:
1) по подписанию протокола о результатах тендера в случае победы;
2) по заключению договора доверительного управления с учредителем доверительного управления коммунальным имуществом.
22. Гарантийный взнос не возвращается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом участникам тендера в случае отказа их от участия в тендере менее чем за три дня до его проведения, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 17 настоящих Правил.
23. Во всех случаях, кроме перечисленных в пунктах 22 и 41 настоящих Правил, гарантийный взнос возвращается в срок не позднее десяти банковских дней со дня окончания тендера, а если деньги поступили на счет учредителя доверительного управления коммунальным имуществом после проведения тендера, то в течение десяти банковских дней со дня их поступления.
Гарантийные взносы возвращаются на основании заявления о возврате гарантийного взноса, поданного участником тендера с указанием реквизитов этого участника.
6. Проведение тендера
24. Регистрация участников тендера производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за двадцать четыре часа до начала тендера.
25. Для регистрации в качестве участника тендера необходимо представить:
1) заявку на участие в тендере по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам, означающую письменное обязательство участника тендера, в случае определения его победителем тендера, заключить договор на условиях тендера, указанных в извещении о проведении тендера и предложенных самим участником тендера;
2) предложения по условиям тендера в письменном виде с приложением обусловленной тендером документации, в отдельном от других документов запечатанном конверте с указанием адреса потенциального участника и текста "КОНКУРС ПО ОБЪЕКТУ" (указать название объекта) и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО": (указать дату и время вскрытия конверта);

19. Тендерге қатысушылар тендер өткiзу туралы хабарламада көрсетiлген мөлшерде кепiлдiк жарна енгiзедi. Егер тендерге қатысушы өкiлiнiң өкiлеттiгiн растайтын құжатта олар осындай әрекеттерді жасауға уәкілетті болса, кепiлдiк жарнаны тендерге қатысушының атынан кез-келген жеке немесе заңды тұлға енгiзе алады. Кепiлдiк жарнаны алушы коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы болып табылады.
20. Тендерге қатысу үшiн кепiлдiк жарна әрбiр объект үшiн оның нарықтық құнының немесе теңгерiмдiк құнының (объектiнi кейiннен сатып алу құқығынсыз сенiмгерлiкпен басқаруға берген жағдайда) он пайызы шегiнде бөлек белгiленедi.
21. Кепiлдiк жарна тендерге қатысушының мынадай мiндеттемелерiн қамтамасыз ету болып табылады:
1) жеңген жағдайда тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға қол қою;
2) коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысымен сенімгерлікпен басқару туралы шарт жасасу.
22. Егер тендерге қатысушылар осы Қағиданың 17-тармағының екiншi бөлiгiнде көзделген жағдайларды қоспағанда, тендер өткiзiлгенге дейiн кемiнде үш күн бұрын оған қатысудан бас тартқан жағдайда коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы оларға кепiлдiк жарнаны қайтармайды.
23. Осы Қағиданың 22 және 41-тармақтарында санамаланғандардан басқа барлық жағдайларда кепiлдiк жарна тендер аяқталған күннен бастап он банктiк күннен кешiктiрiлмейтiн мерзiмде, ал егер ақша коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының шотына тендер өткiзiлгеннен кейiн түссе, онда олар түскен күннен бастап банктiк он күн iшiнде қайтарылады.
Кепiлдiк жарналар сауда-саттыққа қатысушының деректемелерi көрсетiлiп, тендерге қатысушы берген кепiлдiк жарнаны қайтару туралы өтiнiш негiзiнде қайтарылады.
6. Тендердi өткiзу
24. Тендерге қатысушыларды тiркеу тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргiзiледi және тендер басталғанға дейiн жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.
25. Тендерге қатысушы ретiнде тiркелу үшiн мыналарды:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасында белгiленген нысан бойынша тендерге қатысушыны тендер жеңiмпазы деп анықтаған жағдайда оның, тендер өткiзу туралы хабарламада көрсетiлген және тендерге қатысушының өзi ұсынған тендер талаптарында шарт жасасу мiндеттемесiн жазбаша бiлдiретiн тендерге қатысуға өтiнiмдi;
2) басқа құжаттардан бөлек ықтимал қатысушының мекенжайы мен "ОБЪЕКТІ БОЙЫНША КОНКУРС" (объектінің атауы көрсетіледі) және "ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" (конвертті ашатын күн мен уақыт көрсетіледі) мазмұндағы мәтіні көрсетілген желімделген конвертте тендерге байланысты құжаттаманы қоса бере отырып, жазбаша түрде тендер шарттары бойынша ұсыныстарды;

3) справку банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального участника тендера перед банком (банками) более чем за три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и главного бухгалтера с печатью банка (банков). В случае, если потенциальный участник тендера является клиентом нескольких банков второго уровня, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков;
4) аудиторский отчет за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательством Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита;
5) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
6) нотариально засвидетельствованную копию устава юридического лица. Иностранные юридические лица представляют учредительные документы с нотариально заверенным переводом на государственный и русский языки;
7) оригинал справки об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за последние три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
8) оригинал платежного поручения или квитанции о переводе гарантийного взноса на депозитный счет учредителя доверительного управления коммунальным имуществом;
9) документ, удостоверяющий полномочия представителя потенциального участника тендера (действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность, паспорта (для иностранных граждан) либо временного удостоверения личности, выданного соответствующим государственным органом;
10) документы, подтверждающие соответствие потенциального участника требованиям к доверительному управляющему, указанным в извещении о проведении тендера.
26. Потенциальный участник тендера, являющийся физическим лицом, представляет:
1) заявку на участие в тендере по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам, означающую письменное обязательство участника тендера в случае объявления его победителем тендера, заключить договор на условиях тендера, указанных в извещении о проведении тендера и предложенных самим участником тендера;
2) предложения по условиям тендера в письменном виде с приложением обусловленной тендером документации, в отдельном от других документов запечатанном конверте с указанием адреса потенциального участника и текста "КОНКУРС ПО ОБЪЕКТУ" (указать название объекта) и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО": (указать дату и время вскрытия конверта);

3) банктiң (банктердiң) мөрi басылған бiрiншi басшы немесе қол қоюға құқығы бар адам және бас бухгалтер кол қойған тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашу күнiнiң алдында кемiнде үш ай бұрын банк (банктер) алдында тендердiң ықтимал қатысушысының мерзiмi өткен берешегiнiң жоқ екенi туралы анықтаманы. Егер тендерге ықтимал қатысушы екiншi деңгейдегi бiрнеше банктiң, сондай-ақ шетел банкiнiң клиентi болып табылған жағдайда, осы анықтама осындай банктердiң әрқайсысынан ұсынылады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен аудиттi мiндеттi өткiзу белгiленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылындағы аудиторлық есебiн;
5) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесiн;
6) заңды тұлғаның жарғысының нотариалды куәландырылған көшiрмесiн. Шетел заңды тұлғалары құрылтай құжаттарын нотариалды куәландырылған мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегі аудармасымен қоса ұсынады;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi ұзартылған жағдайларды қоспағанда, осы салық органының мөрi бар бiрiншi басшы немесе қол қою құқығы бар адам қол қойған тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашу күнiнiң алдында кемiнде үш ай бұрын салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ екенi туралы анықтаманың түпнұсқасы;
8) коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының депозит шотына кепiлдiк жарнаны аудару туралы төлем тапсырмасының немесе түбiртектiң түпнұсқасын;
9) тендерге ықтимал қатысушы өкiлiнiң өкiлеттiгiн растайтын құжатты (жеке басын куәландыратын құжатты, паспортты (шетел азаматтары үшiн) не тиiстi мемлекеттiк орган берген уақытша жеке куәлiктi ұсынған жағдайда жарамды);
10) ықтимал қатысушының тендер өткізу туралы хабарламада көрсетiлген сенiмгерлiкпен басқаруға қойылатын талаптарға сәйкестiгiн растайтын құжаттарды ұсынуы қажет.
26. Жеке тұлға болып табылатын тендердiң ықтимал қатысушысы:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасында белгiленген нысан бойынша тендерге қатысушыны тендер жеңiмпазы деп анықтаған жағдайда оның, тендер өткiзу туралы хабарламада көрсетiлген және тендерге қатысушының өзi ұсынған тендер талаптарында шарт жасасу мiндеттемесiн жазбаша бiлдiретiн тендерге қатысуға өтiнiмдi;
2) басқа құжаттардан бөлек ықтимал қатысушының мекенжайы мен "ОБЪЕКТІ БОЙЫНША КОНКУРС" (объектінің атауы көрсетіледі) және "ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" (конвертті ашатын күн мен уақыт көрсетіледі) мазмұндағы мәтіні көрсетілген желімделген конвертте тендерге байланысты құжаттаманы қоса бере отырып, жазбаша түрде тендер шарттары бойынша ұсыныстарды;

3) документы, подтверждающие соответствие потенциального участника требованиям к доверительному управляющему, указанным в извещении о проведении тендера;
4) оригинал справки об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за последние три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
5) копию документа, удостоверяющего личность, паспорта (для иностранных граждан) или временного удостоверения личности, выданного соответствующим государственным органом;
6) копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для индивидуального предпринимателя);
7) оригинал платежного поручения или квитанции о переводе гарантийного взноса на депозитный счет учредителя доверительного управления коммунальным имуществом.
27. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в тендере, производится при наличии полного пакета требуемых документов.
28. Тендерная документация за исключением подпункта 2) пункта 25 настоящих Правил (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверенная подписью и печатью потенциального участника (для физического лица, если таковая имеется) предоставляется в отдельном незапечатанном конверте с указанием адреса потенциального участника.
29. Заявки и лица, желающие участвовать в тендере, регистрируются в журнале регистрации тендерных заявок по объектам доверительного управления (при этом журнал должен быть в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверенная печатью учредителя доверительного управления коммунальным имуществом), в котором отражаются следующие сведения:
1) дата проведения тендера;
2) наименование объекта, являющегося предметом тендера;
3) дата и время регистрации (приема) заявок;
4) данные физического или юридического лица потенциальных участников тендера;
5) подпись лица подавшего заявку;
6) подпись лица принявшего заявку.
30. Участником тендера не может быть:
1) юридическое лицо, которое в соответствии с законами Республики Казахстан или учредительными документами не вправе заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием тендера;
2) победитель предыдущих тендеров, не выполнивший соответствующие обязательства по заключению и исполнению договора доверительного управления.

3) ықтимал қатысушының тендер өткізу туралы хабарламада көрсетiлген сенiмгерлiкпен басқаруға қойылатын талаптарға сәйкестiгiн растайтын құжаттарды;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi ұзартылған жағдайларды қоспағанда, осы салық органының мөрi бар бiрiншi басшы немесе қол қою құқығы бар адам қол қойған тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашу күнiнiң алдында кемiнде үш ай бұрын салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ екенi туралы анықтаманың түпнұсқасын;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың, паспорттың (шетел азаматтары үшiн) немесе тиiстi мемлекеттiк орган берген уақытша жеке куәлiктiң көшiрмесiн;
6) тиiстi мемлекеттiк орган берген заңды тұлға құрмастан, кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн құжаттың көшiрмесiн (дара кәсiпкер үшiн) ұсынады;
7) коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының депозит шотына кепiлдiк жарнаны аудару туралы төлем тапсырмасының немесе түбiртектiң түпнұсқасын ұсынады.
27. Өтiнiмдердi қабылдау және тендерге қатысуға ниет бiлдiрген адамдарды тiркеу талап етiлетiн құжаттардың толық пакеті бар болған кезде жүргiзiледi.
28. Тендерлік құжаттама осы Қағиданың 25-тармағының 2) тармақшасын қоспағанда (тігілген түрде, нөмірленген беттермен, соңғы беті ықтимал қатысушының қолымен және мөрімен расталған (жеке тұлға үшін егер осындай болса) бөлек ықтимал қатысушының мекен-жайы көрсетілген желімделмеген конвертте беріледі.
29. Тендерге қатысуға өтiнiмдер және тендерге қатысуға ниет бiлдiрген адамдар сенімгерлік басқару объектілері бойынша тендерлік өтінімдерді тіркеу журналында (бұл ретте журнал тігілген түрде, нөмірленген беттермен, соңғы беті құрылтайшының мөрімен расталған болуы керек) тіркеледі және мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) тендерді өткізу күні;
2) тендердің мәні болып табылатын объектінің атауы;
3) өтінімді тіркейтін (қабылдайтын) күні мен уақыты;
4) тендердің ықтимал қатысушыларының жеке немесе заңды тұлғаларының мәліметтері;
5) өтінімді берген тұлғаның қолы;
6) өтінімді қабылдаған тұлғаның қолы.
30. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарына немесе құрылтай құжаттарына сәйкес жүзеге асырылуы тендердiң шарттары болып табылатын қызмет түрлерiмен айналысуға құқығы жоқ заңды тұлға;
2) сенiмгерлiкпен басқаруға шарт жасасу және оны орындау жөнiндегi тиiстi мiндеттемелердi орындамаған өткен тендерлердiң жеңiмпазы тендерге қатысушы бола алмайды.

31. Учредитель доверительного управления коммунальным имуществом не вправе разглашать информацию, имеющую отношение к участникам тендера, в течение всего периода подготовки тендера и его проведения, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
32. Заявки участников тендера с приложенными к ним документами после регистрации в журнале, хранятся в сейфе. В день проведения тендера заявки участников тендера с приложенными к ним документами передаются тендерной комиссии.
33. Тендер должен быть открытым.
34. В день проведения тендера, на заседании члены тендерной комиссии вскрывают конверты с тендерными заявками и оглашают предложения участников тендера. Перед вскрытием конвертов члены тендерной комиссии проверяют их целостность, что фиксируется в протоколе заседания комиссии. Участники тендера или их уполномоченные представители вправе присутствовать при вскрытии конвертов.
Тендерная комиссия рассматривает предложения Участников тендера, исходя из критерия (критериев) определения победителя.
35. Решение тендерной комиссии принимается простым большинством голосов ее членов. При равенстве голосов голос председателя является решающим. При равенстве голосов тендерная комиссия вправе пригласить участников, набравших равное количество голосов, на переговоры и победителем признается участник тендера, внесший на рассмотрение наилучшие, по мнению тендерной комиссии, дополнительные предложения, направленные на улучшение работы объекта.
7. Оформление результатов тендера и содержание
договора доверительного управления
36. Решение тендерной комиссии оформляется протоколом по форме, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам, который подписывается членами тендерной комиссии, ее председателем и победителем тендера. Член тендерной комиссии имеет право письменно изложить свое особое мнение и приложить его к протоколу, о чем в последнем делается отметка. Результаты тендера могут быть обжалованы его участниками в течение тридцати календарных дней со дня объявления победителя тендера.
37. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим обязательства победителя тендера и учредителя доверительного управления коммунальным имуществом заключить договор доверительного управления на условиях тендера и в соответствии с тендерными предложениями победителя тендера.
38. Результаты тендера утверждаются учредителем доверительного управления коммунальным имуществом в течение пяти календарных дней со дня определения победителя тендера.
Тендер признается несостоявшимся в случаях, если:

31. Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы тендерге қатысушыларға қатысы бар ақпаратты тендердi дайындау және оны өткiзудiң бүкiл кезеңi iшiнде жариялауға құқығы жоқ.
32. Тендерге қатысушылардың өтінімдері оған қоса берілген құжаттарымен бірге журналға тiркелгеннен кейiн сейфте сақталады. Тендер өткiзiлетiн күнi тендерге қатысушылардың өтінімдері оған қоса берілген құжаттарымен бірге тендерлiк комиссияға берiледi.
33. Тендер ашық болуы тиiс.
34. Тендер өткізілетін күні отырыста тендерлік комиссияның мүшелері тендерлік өтінімдері бар конвертті ашады және тендерге қатысушылардың ұсыныстарын жариялайды. Конверттерді ашу алдында тендерлік комиссия мүшелері олардың бүтіндігін тексереді, бұл тендерлік комиссия отырысының хаттамасында тіркеледі. Конверттерді ашу кезінде тендерге қатысушылардың немесе олардың уәкілеттік берген өкілдерінің қатысуға құқығы бар.
Тендерлік комиссия жеңімпазды анықтау өлшеміне (өлшемдеріне) сүйене отырып, тендерге қатысушылардың ұсыныстарын қарайды.
35. Тендерлiк комиссияның шешiмi оның мүшелерiнiң қарапайым дауыс беру көпшiлiгiмен қабылданады. Дауыстар тең болған кезде төрағаның дауысы шешушi болып табылады. Дауыстар тең болған кезде тендерлiк комиссия дауыстардың тең санын алған қатысушыларды келiссөзге шақыруға құқылы және тендерлiк комиссияның пiкiрi бойынша объектiнiң жұмысын жақсартуға бағытталған ең жақсы қосымша ұсыныстарды енгiзген тендерге қатысушы жеңiмпаз болып танылады.
7. Тендер нәтижелерiн ресiмдеу және
сенімгерлікпен басқару шартының мазмұны
36. Тендерлiк комиссияның шешiмi осы Қағиданың 2-қосымшасында белгiленген нысан бойынша хаттамамен ресiмделедi, оған тендерлiк комиссияның мүшелерi, оның төрағасы және тендер жеңiмпазы қол қояды. Тендерлiк комиссияның мүшесi өзiнiң ерекше пiкiрiн жазбаша беруге және оны хаттамаға қоса беруге құқылы, ол туралы соңғысында белгi қойылады. Тендердiң нәтижелерiне оның қатысушылары тендер жеңiмпазын хабарлаған күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде шағым бере алады.
37. Тендер нәтижелерi туралы хаттама тендер жеңiмпазы мен коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының тендер шарттарында және тендер жеңiмпазының тендерлiк ұсыныстарына сәйкес сенімгерлікпен басқару шартын жасасу мiндеттемелерiн белгiлейтiн құжат болып табылады.
38. Тендер нәтижелерiн тендер жеңiмпазын анықтаған күннен бастап бес күнтiзбелiк күн iшiнде коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы бекiтедi.
Мынадай жағдайларда, егер:

1) предложения участников тендера признаны тендерной комиссией не удовлетворяющими условиям тендера или не соответствующими законодательству Республики Казахстан;
2) количество зарегистрированных участников тендера менее двух;
3) принятия тендерной комиссией решения об отсутствии победителя;
4) отказа победителя тендера от подписания протокола о результатах тендера.
В случае признания тендера несостоявшимся, тендерная комиссия вправе объявить новый тендер и изменить условия тендера.
39. В случае наличия менее двух зарегистрированных участников тендера, тендерной комиссией запечатанный конверт не вскрывается. После признания тендера несостоявшимся все представленные документы возвращаются участнику тендера по его письменному запросу.
40. Тендеры с правом последующего выкупа, в которых принимал участие один участник, признаются несостоявшимися, за исключением третьих и последующих тендеров, на которых объект может быть передан единственному участнику, изъявившему желание заключить договор доверительного управления.
В случае признания тендера без права выкупа несостоявшимся, в соответствии с подпунктом 2) пункта 38 настоящих Правил, учредитель доверительного управления коммунальным имуществом вправе принять решение о передаче объекта единственному участнику, изъявившему желание заключить договор доверительного управления на условиях тендера.
41. Победитель тендера при уклонении от подписания протокола о результатах тендера или договора доверительного управления утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
42. Основными критериями определения победителя тендера по передаче в доверительное управление нерентабельных государственных коммунальных предприятий, соответствующих критериям, указанным в пункте 5 настоящих Правил, являются:
сохранение основного вида деятельности предприятия;
наличие программы финансового оздоровления предприятия, которая должна включать в себя:
предложения по улучшению финансовых показателей в целях повышения прибыльности;
предложения по преобразованию структуры производства, его технико-технологической базы в целях эффективной хозяйственной деятельности;
предложения по организации маркетинговой деятельности;
предложения по применяемым механизмам финансовой стабилизации (оздоровления) предприятия с привлечением необходимых финансовых средств на наиболее выгодных условиях;
срок реализации программы.
Органом управления могут быть предложены дополнительные критерии с учетом специфики деятельности государственных коммунальных предприятий.
43. Доверительное управление объектом возникает (учреждается) на основании типового договора доверительного управления, утверждаемого Правительством Республики Казахстан. Договор заключается сроком от 1 (одного) года до 10 (десяти) лет.

1) тендерлiк комиссия тендерге қатысушылардың ұсыныстарын тендер шарттарын қанағаттандырмайды немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейдi деп таныса;
2) тiркелген тендер қатысушыларының саны екеуден кем болса;
3) тендерлiк комиссия жеңiмпаздың жоқ екенi туралы шешiм қабылдаса;
4) тендер жеңiмпазы тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартса, тендер өткiзiлмедi деп танылады.
Тендер өтпеген болып танылған жағдайда тендерлiк комиссия жаңа тендердi хабарлауға және тендер шарттарын өзгертуге құқылы.
39. Тендерге қатысуға тiркелгендер екеуден аз болған жағдайда тендерлiк комиссия желiмделген конверттi ашпайды. Тендер өткiзiлмедi деп танылғаннан кейiн барлық ұсынылған құжаттар тендерге қатысушының жазбаша сұрауы бойынша оған қайтарылады.
40. Объектi сенімгерлікпен басқару шартын жасасуға ниет бiлдiрген жалғыз қатысушыға берiлуi мүмкiн үшiншi және кейiнгi тендерлердi қоспағанда, кейiннен сатып алу құқығы берiлетiн, бiр қатысушы қатысқан тендерлер өткiзiлмедi деп танылады.
Осы Қағиданың 38-тармағының 2)-тармақшасына сәйкес сатып алу құқығы берiлмейтiн тендер өткiзiлмедi деп танылған жағдайда, коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы тендер шарттары бойынша сенімгерлікпен басқару шартын жасасуға ниет бiлдiрген жалғыз қатысушыға объектiнi беру туралы шешiм қабылдауға құқылы.
41. Тендер жеңiмпазы тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға немесе сенімгерлікпен басқару шартына қол қоюдан жалтарған кезде өзi енгiзген кепiлдiк жарнаны жоғалтады.
42. Мыналар:
кәсiпорын қызметiнiң негiзгi түрiн сақтау;
мыналарды:
табыстылықты арттыру мақсатында қаржы көрсеткiштерiн жақсарту бойынша ұсыныстарды;
тиiмдi шаруашылық қызмет мақсатында өндiрiс құрылымын, оның техникалық-технологиялық базасын қайта құру бойынша ұсыныстарды;
маркетингтiк қызметтi ұйымдастыру бойынша ұсыныстарды;
неғұрлым ұтымды шарттарда қажеттi қаржы қаражатын тарта отырып, кәсiпорынды қаржылық тұрақтандырудың (оңалтудың) қолданылатын тетiктерi бойынша ұсыныстарды;
бағдарламаны iске асыру мерзiмiн қамтитын кәсiпорынның қаржылық оңалту бағдарламасының болуы осы Қағиданың 5-тармағында көрсетiлген өлшемдерге сәйкес рентабельдi емес мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындарды сенiмгерлiкпен басқаруға беру бойынша тендер жеңiмпазын анықтаудың негiзгi өлшемдері болып табылады.
Басқару органы мемлекеттік коммуналдық кәсiпорындар қызметiнiң ерекшелiгiн ескере отырып қосымша өлшемдердi ұсынуы мүмкiн.
43. Объектіні сенімгерлікпен басқару Қазақстан Республикасы Үкіметі бекітетін сенімгерлікпен басқарудың үлгі шартына сәйкес жасалатын шарт негізінде туындайды (құрылады). Шарт 1 (бір) жылдан 10(он) жылға дейінгі мерзімге жасалады.

44. Договор доверительного управления должен предусматривать условия в соответствии с тендерными предложениями победителя тендера.
45. Условиями передачи объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа могут быть обязательства доверительного управляющего в отношении:
объемов, видов и сроков инвестиций в объект;
объемов производства, видов и номенклатуры выпускаемой продукции или оказываемых услуг;
поставки продукции определенным потребителям;
ценообразования, в том числе ограничения по предельному уровню цен;
проведения природоохранных мероприятий;
сохранения существующего количества или создания новых рабочих мест;
порядка использования объектов производственной и социальной инфраструктуры;
погашения задолженностей объекта в установленные сроки;
последующего выкупа объекта доверительным управляющим;
совершения сделок и/или запрещения определенных действий в отношении объекта в течение определенного периода времени;
предоставления рассрочки для оплаты рыночной стоимости объекта;
налоговых обязательств, возникающих при передаче объекта в доверительное управление.
46. Условия выкупа объекта доверительным управляющим определяются договором доверительного управления.
Продажа объекта доверительному управляющему допускается лишь при условии надлежащего исполнения им договора доверительного управления. Продажа объекта осуществляется по рыночной стоимости посредством заключения договора купли-продажи.
Рыночная цена в течение срока доверительного управления подлежит индексации в соответствии с уровнем инфляции и может быть выплачена в рассрочку, которая предоставляется на срок не более трех лет после даты заключения договора купли-продажи. Возможность выплаты рыночной стоимости в рассрочку включается в условия тендера по передаче в доверительное управление с правом последующего выкупа. Срок и порядок выплаты рыночной стоимости в рассрочку оговаривается в договоре купли-продажи.
8. Контроль за исполнением договора
доверительного управления
47. Контроль за исполнением условий договора доверительного управления осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
48. Для осуществления контроля учредитель доверительного управления коммунальным имуществом знакомится с документами, связанными с исполнением договора доверительного управления, а также проводит ежегодный мониторинг эффективности управления объектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе с привлечением независимых консультантов.
49. Доверительный управляющий представляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом и выгодоприобретателю отчет о своей деятельности в сроки и в порядке, установленные договором доверительного управления.

44. Сенімгерлікпен басқару шарты тендер жеңiмпазының тендерлiк ұсыныстарына сәйкес шарттарды көздеуi тиiс.
45. Мыналарға:
объектiге инвестициялардың көлемдерiне, түрлерiне және мерзiмдерiне;
өндiрiс көлемдерiне, шығарылатын өнiмнiң немесе көрсетiлетiн қызметтердiң түрлерi мен номенклатурасына;
нақты тұтынушыларға өнiмдi жеткiзуге;
баға белгiлеуге, оның iшiнде бағалардың шектi деңгейi бойынша шектеулерге;
табиғат қорғау iс-шараларын өткiзуге;
қолда бар сақтап қалуға немесе жаңа жұмыс орындарын құруға;
өндiрiстiк және әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiн пайдалану тәртiбiне;
объектiнiң берешектерiн белгiленген мерзiмдерде өтеуге;
сенiмгерлiкпен басқарушының объектiнi кейiн сатып алуына;
мәмiлелер жасасуға және/немесе белгiлi бiр уақыт кезеңi iшiнде объектiге қатысты айқындалған әрекеттерге тыйым салуға;
объектiнiң нарықтық құнын төлеу үшiн бөлiп төлеудi ұсынуға;
объектiнi сенiмгерлiкпен басқаруға беру кезiнде туындайтын салықтық мiндеттемелерге қатысты сенiмгерлiкпен басқару мiндеттемелерi объектiнi кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенiмгерлiкпен басқаруға беру шарттары болуы мүмкiн.
46. Объектiнi сенiмгерлiкпен басқарушының сатып алу шарттары сенімгерлікпен басқару шартымен анықталады.
Сенiмгерлiкпен басқарушыға объектiнi сатуға ол сенімгерлікпен басқару шартын тиiсiнше орындаған жағдайда ғана жол берiледi. Объектiнi сату сатып алу-сату шартын жасасу арқылы нарықтық құн бойынша жүзеге асырылады.
Сенiмгерлiкпен басқару мерзiмi iшiнде нарықтық құн инфляция деңгейiне сәйкес индекстеуге жатады және сатып алу-сату шартын жасасқан күннен кейiн үш жылдан аспайтын мерзiмге бөлiп төленуi мүмкiн. Нарықтық құнды бөлiп төлеу мүмкiндiгi сатып алу құқығымен сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнiндегi тендердiң шарттарына енгiзiледi. Нарықтық құнды бөлiп төлеудiң мерзiмi мен тәртiбi сатып алу-сату шартында айтылады.
8. Сенімгерлікпен басқару
шартының орындалуын бақылау
47. Сенімгерлікпен басқару шарты талаптарының орындалуын бақылауды коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы жүзеге асырады.
48. Бақылауды жүзеге асыру үшiн коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқарудың құрылтайшысы сенімгерлік басқару шарты орындалуына байланысты құжаттармен танысады, сондай-ақ тәуелсiз консультанттарды тарта отырып, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiк туралы заңнамасына сәйкес объектiнi басқару тиiмдiлiгiнiң жыл сайынғы мониторингiн жүргiзедi.
49. Сенiмгерлiкпен басқарушы коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысына және пайда түсiрушiге өзiнiң қызметi туралы есептi сенімгерлікпен басқару шартында белгiленген мерзiмдерде және тәртiппен ұсынады.

50. Контроль за исполнением условий договора доверительного управления проводится до момента окончания исполнения обязательств доверительным управляющим.
9. Заключительные положения
51. На отношения доверительного управления, предусмотренные настоящими Правилами, распространяются нормы гражданского законодательства, регулирующие такие отношения, за исключением случаев, предусмотренных Законом.
Приложение 1
к Правилам передачи
коммунального имущества
в доверительное управление по
Западно-Казахстанской области
ЗАЯВКА
на участие в тендере по передаче
коммунального имущества
в доверительное управление
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении тендера по передаче________________________________________
_____________________________________________в доверительное
(наименование объекта)
управление____________________последующего выкупа
(с правом / без права)
сроком на ________________, и ознакомившись с Правилами передачи коммунального имущества в доверительное управление по Западно-Казахстанской области, я, нижеподписавшийся, уполномоченный на подписание заявки,
___________________________________________________________
(Ф.И.О. полностью)
прошу принять заявку на участие в тендере
___________________________________________________________
(указывается Участник, от имени которого подается заявка)
и зарегистрировать в качестве участника тендера, который состоится "____" ___________ 20___ г. по адресу:
__________________________________________________________.
2. Нами (мною) внесен гарантийный взнос для участия в тендере в сумме__________________________________________
___________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на депозитный счет________________________________________,
(полное наименование Учредителя
___________________________________________________________
доверительного управления)
указанный в извещении о проведении тендера:
___________________________________________________________
(ИИК, БИК, РНН, код назначения платежа, Кбе, код учреждения)
__________________________________________________________.
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику, мы (я) лишаемся права участия в тендере.
4. В случае если мы (я) становимся Победителями тендера, принимаем на себя обязательства подписать Протокол о результатах тендера в день проведения тендера и заключить договор доверительного управления на условиях тендера, указанных в извещении о проведении тендера и предложенных нами (мною), не позднее десяти календарных дней после завершения тендера.

50. Сенімгерлікпен басқару шарты талаптарының орындалуын бақылау сенiмгерлiкпен басқарушының мiндеттемелердi орындауды аяқтаған сәтке дейiн жүргiзiледi
9. Қорытынды ережелер
51. Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидада көзделген сенімгерлікпен басқару қатынастарына азаматтық заңнаманың осындай қатынастарды реттейтін нормалары таралады
Батыс Қазақстан облысы бойынша
коммуналдық мүлiкті сенiмгерлiкпен
басқаруға беру Қағидасына
1 қосымша
Коммуналдық мүлiктi сенiмгерлiкпен
басқаруға беру жөнiндегi
тендерге қатысуға
ӨТIНIМ
1. Кейiннен сатып алу____________________мерзiмге жыл
(құқығымен/құқығынсыз)
___________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
сенiмгерлiкпен басқаруға беру жөнiндегi тендер өткiзу туралы жарияланған хабарламаны қарай келе және Батыс Қазақстан облысы бойынша коммуналдық мүлікті сенiмгерлiкпен басқаруға беру қағидасымен таныса отырып, мен өтiнiмге қол қоюға уәкiлеттi, төменде қол қоюшы,
___________________________________________________________
(толық аты-жөнi, тегi)
_____________________________________________________атынан
(атынан тапсырыс берiп отырған Қатысушы көрсетiледi)
тендерге қатысу өтiнiмiн қабылдауды және 20__ жылғы "___"
__________ мекенжай бойынша өтетiн тендерге қатысушы ретiнде тiркеудi сұраймын.
2. Бiз (мен)_________________________________________
(теңгедегi сома,
__________________________________________________сомасында
сондай-ақ жазумен көрсетiледi)
тендерге қатысу үшiн тендер өткізу туралы хабарламада көрсетiлген
___________________________________________________________
(Сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысының толық атауы)
депозиттiк шотына:_________________________________________
(ЖСК, БСК, СТН, төлем коды,
___________________________________________________________
Кбе, мекеменiң коды)
кепiлдiк жарна енгiздiк (енгiздiм).
3. Бiздiң (менiң) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместiгiмiз айқындалған жағдайда, бiз (мен) тендерге қатысу құқығынан айырылатынымызға (ма), келiсемiн.
4. Егер бiз (мен) тендердiң Жеңiмпазы болған жағдайда, өзiмiзге тендердi өткiзген күнi Тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға қол қою және тендер аяқталғаннан кейiн он күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей тендер өткізу туралы хабарламада көрсетiлген және бiз (мен) ұсынған тендердiң шарттарында Сенiмгерлiкпен басқару шартын жасасу мiндеттемесiн аламыз.

5. Согласен (ы) с тем, что сумма внесенного нами гарантийного взноса не возвращается и остается у____________
___________________________________________________________
(полное наименование Учредителя доверительного управления)
в случаях:
отказа от участия в тендере менее чем за три дня до его проведения;
при уклонении от подписания Протокола о результатах тендера или договора доверительного управления.
6. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения договора доверительного управления.
7. К заявке прилагаются:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
8. Платежные реквизиты:
___________________________________________________________
(реквизиты банка бенефициара:
___________________________________________________________
наименование банка, РНН, ИИК, БИК)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(реквизиты получателя: наименование,
___________________________________________________________
РНН, ИИК, Кбе, текущий счет)
9. Полное наименование Участника (юридического лица или Ф.И.О) и паспортные данные физического лица, местонахождение (адрес, телефон, факс)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. уполномоченного лица,
действующего на основании доверенности)
"____" __________ 20__ год
М.П.
Приложение 2
к Правилам передачи
коммунального имущества
в доверительное управление
по
Западно-Казахстанской области
Протокол
о результатах тендера по передаче
коммунального имущества
в доверительное управление
_____________________________________________________
(указывается наименование объекта)
___________________________________________________________
сроком на ____ лет ____________________ последующего выкупа.
(с правом/без права)
Дата проведения тендера:___________________________________
Место проведения тендера:__________________________________
___________________________________________________________
Учредитель доверительного управления:______________________ ___________________________________________________________
Объект доверительного управления:__________________________
___________________________________________________________
(указывается полное наименование объекта:
___________________________________________________________
государственный пакет акций, доли участия,
___________________________________________________________
имущественный комплекс, движимое и недвижимое имущество)
Местонахождение объекта доверительного управления:_________
___________________________________________________________
(адрес, телефон, факс)
___________________________________________________________
Стоимость Объекта:_________________________________________
___________________________________________________________
(балансовая/текущая)
___________________________________________________________
В тендере принимало участие: _____(_______________________)
(количество, в том числе прописью)
участника(ов).
Результаты тендера:

5. Бiз енгiзген кепiлдiк жарна сомасы қайтарылмайтынымен және мынадай:
тендер өткiзiлгенге дейiн кемiнде үш күн бұрын оған қатысудан бас тартқан;
Тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға немесе Сенiмгерлiкпен басқару шартына қол қоюдан жалтарған жағдайларда
___________________________________________________________
(Сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысының толық атауы)
қалатынымен келiсемiз (мiн).
6. Осы өтiнiм Тендердiң нәтижелерi туралы хаттамамен бiрге Сенiмгерлiкпен басқару шартын жасасуға дейiн қолданылатын шарт күшiне ие.
7. Өтiнiшке
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
қоса берiлiп отыр.
8. Төлем деректемелерi:
___________________________________________________________
(бенефициар-банктiң деректемелерi:
___________________________________________________________
банктiң атауы, СТН, ЖСК, БСК)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(алушының деректемелерi: атауы,
___________________________________________________________
СТН, ЖСК, Кбе, ағымдағы шоты)
9. Қатысушының толық атауы (заңды тұлғаның немесе аты-жөнi) және жеке тұлғаның паспорттық деректерi, тұратын жерi (мекенжайы, телефон, факс)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(қолы) (сенiмхаттың негiзiнде әрекет
ететiн уәкiлеттi тұлғаның аты-жөнi)
20__ жылғы "____" __________
М.О.
Батыс Қазақстан облысы бойынша
коммуналдық мүлiкті сенiмгерлiкпен
басқаруға беру Қағидасына
2 қосымша
Сенiмгерлiкпен басқаруға
беру жөнiндегi тендердiң
нәтижелерi туралы
хаттама
Кейiннен сатып алу___________________________мерзiмге
(құқығымен/құқығынсыз) жыл
___________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
Тендер өткiзiлетiн күн:____________________________________
Тендер өткiзiлетiн жер:____________________________________
___________________________________________________________
Сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысы:_______________________
___________________________________________________________
Сенiмгерлiкпен басқару объектiсi:__________________________
___________________________________________________________
(объектiнiң толық сипаттамасы: мемлекеттiк акциялар
___________________________________________________________
пакетi, қатысу үлесi, мүлiктiк кешенi,
___________________________________________________________
жылжымалы және жылжымайтын мүлкi)
Сенiмгерлiкпен басқару объектiсiнiң орналасқан жерi:_______
___________________________________________________________
(мекенжайы, телефон, факс)
___________________________________________________________
Объектiнiң құны:___________________________________________
___________________________________________________________
(теңгерiмдiк/ағымдағы)
___________________________________________________________
Тендерге___________(____________________) қатысушы қатысты.
(саны, оның iшiнде жазумен)
Тендер нәтижелерi:

1. Победитель тендера:_____________________________________
(указывается Участник,
___________________________________________________________
признанный Победителем тендера)
2. Условия тендера и предложения Победителя тендера:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Настоящий протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим обязательство Победителя тендера и Учредителя доверительного управления заключить договор доверительного управления не позднее десяти календарных дней после завершения тендера.
___________________________________________________________
(указывается собственноручная отметка уполномоченного
___________________________________________________________
лица Участника, признанного Победителем тендера,
___________________________________________________________
об ознакомлении с результатами тендера
___________________________________________________________
и обязательствами Победителя тендера)
_______________ _______________ ___________________________
(дата) (подпись) (Ф.И.О.)
Настоящий протокол составлен в двух экземплярах по одному для Учредителя доверительного управления и Победителя тендера.
Председатель комиссии: _____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Заместитель председателя
комиссии: _____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Члены комиссии: _____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
_____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
_____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Секретарь комиссии: _____________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – бизнес идентификационный код;
Кбе – код бенифициара;
ФИО – фамилия, имя, отчество;
М.П. – место печати.

1. Тендердiң жеңiмпазы:____________________________________
(тендер жеңiмпазы деп
___________________________________________________________
танылған Қатысушы көрсетiледi)
2. Тендер шарты және Тендер жеңiмпазының ұсыныстары:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Тендердiң нәтижелерi туралы хаттама тендер аяқталғаннан кейiн он күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей Тендер жеңiмпазы мен Сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысының сенiмгерлiк басқару шартын жасасу мiндеттемесiн тiркейтiн құжат болып табылады.
___________________________________________________________
(тендердiң нәтижелерiмен және тендер жеңiмпазының
___________________________________________________________
мiндеттемелерiмен танысу туралы тендер жеңiмпазы
___________________________________________________________
деп танылған Қатысушының уәкiлеттi тұлғасының
___________________________________________________________
өз қолымен қойған белгiсi көрсетiледi)
_____________ _______________ _____________________________
(күнi) (қолы) (аты-жөнi, тегi)
Осы хаттама Сенiмгерлiкпен басқару құрылтайшысы мен Тендер жеңiмпазы үшiн бiр-бiрден екi данада жасалған.
Комиссия төрағасы: ___________ ____________________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
Комиссия төрағасының
орынбасары: ___________ ____________________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
Комиссия мүшелерi: ___________ ____________________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
Комиссия хатшысы: ___________ ____________________________
(қолы) (аты-жөнi, тегi)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – бизнес сәйкестендіру коды;
Кбе – бенифициар коды;
М.О. – мөр орны.