Об утверждении формы отчета об инвентаризации парниковых газов
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 15 мая 2013 года № 123-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2013 года № 8497. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 502
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 28.07.2015 № 502 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Форму отчета об инвентаризации парниковых газов.
2. Признать утратившим силу приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 10 мая 2012 года № 145-ө «Об утверждении формы отчета об инвентаризации парниковых газов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7692, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 11 августа 2012 г. № 262-263 (27081-27082).
3. Департаменту низкоуглеродного развития обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации и последующее опубликование в официальных средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по статистике
_____________ А. Смаилов
15 мая 2013 год
Утверждена
приказом Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 15 мая 2013 года № 123-Ө
форма
Отчет об инвентаризации парниковых газов
1. Полное наименование организации бизнес-идентификационный
номер (далее - БИН), индивидуальный идентификационный
номер _______________________________________________________________
2. Юридический адрес организации ______________________________
3. Номер сертификата на выбросы парниковых газов ______________
4. Вид деятельности, по которому осуществляется квотирование
выбросов парниковых газов по общему классификатору видов
экономической деятельности __________________________________________
5. Ответственное лицо по отчету об инвентаризации парниковых
газов (Фамилия, имя и отчество – при наличии (далее - ФИО))
_____________________________________________________________________

Парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 15 мамырдағы № 123-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 05 маусымда № 8497 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 502 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 28.07.2015 № 502 (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабына, 2010 жылғы 19 наурыздағы «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысаны бекітілсін.
2. «Парниктік газдарды түгендеу туралы есептің нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 145-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тілізімінде № 7692 тіркелген, 2012 жылғы 11 тамыздағы № 495-500 (27573) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Төменкөміртекті даму департаменті осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне ұсынуды және кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Н. Қаппаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
__________ Ә. Смайылов
15 мамыр 2013 жыл
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2013 жылғы 15 мамырдағы
№ 123-ө бұйрығымен бекітілген
нысан
Парниктік газдарды түгендеу туралы есеп
1. Ұйымның толық атауы бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), жеке сәйкестендіру нөмірі __________________________________________
2. Ұйымның заңды мекен-жайы ________________________________________
3. Парниктік газдар шығарындыларына сертификат нөмірі ______________
4. Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша парниктік газдар шығарындыларын квоталау іске асырылатын қызмет түрі _____________________________________________________________________
5. Парниктік газдарды түгендеу бойынша есепке жауапты тұлға (тегі, аты, әкесінің аты – бар болған жағдайда (бұдан әрі - Т.А.Ә.))__________________

6. Контактные данные ответственного лица по отчету об
инвентаризации парниковых газов _____________________________________
_____________________________________________________________________
7. Отчетный год _______________________________________________
8. Фактический объем выбросов парниковых газов за отчетный
период (подтверждается объем выбросов парниковых газов, которые
подлежат квотированию)
№ установки
Наименование установки
Объем выбросов двуокиси углерода, тонн
Объем выбросов метана
Объем выбросов закись азота
Объем выбросов перфторуглероды
тонн
в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
тонн
в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
тонн
в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
Общий объем выбросов парниковых газов по
всем установкам в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
Общий объем выбросов парниковых газов по всем установкам в эквиваленте тонны двуокиси углерода
9. Фактический объем выбросов парниковых газов от транспорта,
сжигания биомассы или биотоплива за отчетный период (подтверждается
объем выбросов парниковых газов, которые подлежат квотированию)
Наименование источника
Описание и количество источников
Объем выбросов двуокиси углерода, тонн
Объем выбросов метана
Объем выбросов закись азота
тонн
в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
тонн
в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
Транспорт
Сжигание биомассы или биотоплива
Общий объем выбросов парниковых газов по
всем источникам в эквиваленте тонны
двуокиси углерода
Общий объем выбросов парниковых газов по всем источникам в эквиваленте тонны двуокиси углерода
10. Использованные методики расчетов __________________________
_____________________________________________________________________
11. Коэффициенты, использованные для расчетов
№ установки
Наименование
установки
Фактический
объем
потребления
топлива, иной
деятельности,
являющейся
источником
выбросов
парниковых
газов
Коэффициенты, использованные для расчетов
Коэффициент
теплотворного
нетто-значения,
терраДжоуль на
тонну
Коэффициент
окисления (в
случае сжигания
топлива) либо
коэффициент
преобразования
(в случае
промышленных
процессов)
Коэффициент
выбросов
углерода, тонн на
терраДжоуль
12. Изменение данных установок за отчетный год по сравнению с
базовым годом
Вид операции
Количество (штук, объем производства, объем выбросов в эквиваленте тонны двуокиси углерода)
Примечание
приобретение
отчуждение
аутсорсинг
сокращение производства
расширение производства
осуществление проектов по сокращению выбросов парниковых газов  (объем парниковых газов)
изменение методологии расчетов (да/нет)
другие
13. Данные о количественной оценке неопределенностей данных по
деятельности_________________________________________________________

6. Жауапты тұлғаның байланыстары ______________________________
7. Есептік кезең ______________________________________________
8. Есептік кезеңдегі парниктік газдар шығарындыларының нақты көлемі (квоталауға жататын парниктік газдар шығарындыларының көлемі расталады)
Қондырғы №
Қондырғы атауы
Көміртегі қос тотығы шығарындыларының көлемі, тонна
Метан шығарындыларының көлемі
Азот қышқылы шығарындыларының көлемі
Перфторкөміртегі шығарындыларының көлемі
тонна
көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентінде
тонна
көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентінде
тонна
көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентінде
Көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентіндегі барлық қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі
Көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентіндегі барлық қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі
9. Есептік кезеңдегі көліктен, биомассаны немесе биоотынды жағудан парниктік газдар шығарындыларының нақты көлемі (квоталауға жататын парниктік газдар шығарындыларының көлемі расталады)
Қондырғы атауы
Қондырғының сипаты және саны
Көміртегі қос тотығы шығарындыларының көлемі, тонна
Метан шығарындыларының көлемі
Азот қышқылы шығарындыларының көлемі
тонна
көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентінде
тонна
көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентінде
Көлік
Биомассаны немесе биоотынды жағу
Көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентіндегі барлық қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі
Көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентіндегі барлық қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі
10. Қолданылған есептеу әдістемелері __________________________
11. Есептеулер үшін қолданылған коэффициенттер
Қондырғы №
Қондырғы атауы
Парниктік газдар шығарындыларының көзі болып табылатын тұтынылған отын, өзге қызметтің нақты көлемі
Есептеулер үшін қолданылған коэффициенттер
Нетто мәніндегі жылу шығару коэффициенті, тоннасына терраДжоуль
Қышқылдану коэффициенті (отын жаққан жағдайда) немесе өзгерту коэффициенті (өнеркәсіптік процесстер жағдайында)
Көміртегі шығарындылары коэффициенті, терраДжоульге тонна
12. Базалық жылмен салыстырғанда есептік кезеңдегі қондырғылардың деректерінің өзгеруі
Операция түрі
Саны (дана, өндіріс көлемі, көміртегі қос тотығы тоннасы эквивалентіндегі шығарындылардың көлемі)
Ескертпе
сатып алу
иесіздендіру
аутсорсинг
өндірісті қысқарту
өндірісті кеңейту
парниктік газдар шығарындыларын қысқарту бойынша жобаларды жүзеге асыру (ПГ көлемі)
есептеу әдістемелігінің өзгеруі (ия/жоқ)
басқалар
13. Қызмет бойынша деректердің дәлсіздіктерінің мөлшерлік бағасы туралы мәліметтер _______________

14. Сведения по углеродным единицам (полученным, приобретенным,
отчужденным и переданным)
Вид углеродной
единицы
Полученные на
отчетный период
Приобретенные
за отчетный
период
Отчужденные
за отчетный
период
Переданные для
погашения квоты
за отчетный
период
Единицы квот
Единицы внутренних
сокращений выбросов
Всего
15. Подпись руководителя организации (ФИО), печать
16. Подтверждена ______________________________________________
1) полное наименование организации, осуществляющий верификацию,
БИН;
2) дата, серия, номер свидетельства об аккредитации;
3) юридический адрес организации;
4) телефон, факс;
5) электронная почта;
6) ФИО руководителя;
7) ФИО, ответственного за верификацию;
8) подтверждаются ли выбросы парниковых газов в следующем
объеме:
_____ тонн эквивалента двуокиси углерода;
9) подпись руководителя организации (ФИО), печать.

14. Көміртектік бірліктер бойынша деректер (алынған, сатып алынған, иесіздендірілген және берілген)
Көміртегі бірлік түрі
Есептік кезеңге алынғандары
Есептік кезеңде сатып алынғандары
Есептік кезеңде иесіздендірілгендері
Есептік кезеңде квотаны өтеу үшін берілгендері
Квоталар бірліктері
Ішкі қысқарту бірліктері
Барлығы
15. Ұйым басшысының қолы (Т.А.Ә.), мөр
16. ________________________________________________ расталған
1) Верификацияны жүзеге асыратын ұйымның толық атауы, БСН;
2) Аккредитация туралы куәліктің нөмірі, сериясы, күні;
3) Ұйымның заңды мекенжайы;
4) Телефон, факс;
5) Электрондық пошта;
6) Басшының Т.А.Ә.;
7) Верификацияға жауапты тұлғаның Т.А.Ә.;
8) Парниктік газдар шығарындылары келесі көлемде расталады ма: көміртегі қос тотығының _______ тонна эквивалентінде;
9) Ұйым басшысының қолы (Т.А.Ә.), мөр.