Об утверждении Правил оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2013 года № 8628.
В соответствии с подпунктом 5-2) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
"Согласовано"
Председатель Республиканской
нотариальной палаты
______________А. Жанабилова
"___"__________2013 г.
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 августа 2013 года № 275
Правила
оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-2) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" и определяют порядок и размер оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стажеры проходят стажировку у нотариусов, занимающихся частной практикой, или у государственных нотариусов, имеющих стаж нотариальной деятельности не менее пяти лет.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Лицо, претендующее на право занятия нотариальной деятельностью, заключает договор о прохождении стажировки с территориальной нотариальной палатой.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 тамыздағы № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 19 тамызда № 8628 тіркелді.
"Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 5-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасы бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтізбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі.
Министр Б. Имашев
"Келісілді"
Республикалық нотариаттық
палатаның төрайымы
2013 жылғы __ тамыз
______ Ә.Б. Жанәбілова
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2013 жылғы 19 тамыздағы
№ 275 бұйрығымен бекітілген
Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі
үшін ақы төлеу туралы қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеудің осы қағидасы "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 5-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеудің тәртібі мен мөлшерін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Тағылымдамадан өтушілер кемінде бес жыл нотариаттық қызмет өтілі бар жеке практикамен айналысатын нотариустерде немесе мемлекеттік нотариустерде тағылымдамадан өтеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адам аумақтық нотариаттық палатамен тағылымдамадан өту туралы шарт жасасады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Размер оплаты за стажировку у частного нотариуса составляет десять месячных расчетных показателей, установленных на день произведения расчета, за каждый месяц стажировки.
Прохождение стажировки у государственного нотариуса осуществляется на безвозмездной основе.
5. Оплата за прохождение стажировки вносится стажером ежемесячно, не позднее первого числа, предшествующего месяцу стажировки, подлежащему оплате и осуществляется непосредственно после заключения договора о прохождении стажировки.
6. Срок стажировки составляет не менее одного года.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Исключен приказом Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Факт оплаты подтверждается соответствующими финансовыми документами, выдаваемым бухгалтерией нотариальной палаты, либо банковским платежным документом.
9. В случае несвоевременной оплаты за прохождение стажировки стажером, территориальная нотариальная палата расторгает договор о прохождении стажировки.
3. Заключительные положения
10. Вопросы, не регламентированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан и Уставом территориальной нотариальной палаты.

2-тарау. Нотариуста тағылымдамадан өтушілер тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Жекеше нотариуста тағылымдамадан өтуі үшін ақы мөлшері тағылымдамадан өткен әрбір ай үшін есеп айырысу жүргізілген күні белгіленген он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде болады.
Мемлекеттік нотариуста тағылымдамадан өту ақысыз негізде жүзеге асырылады.
5. Тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу ай сайын, ақы төленуге жататын тағылымдамадан өтудің алдындағы айдың бірінші күнінен кешіктірілмей жүргізіледі және тағылымдамадан өту туралы шарт жасалғаннан кейін тікелей жүзеге асырылады.
6. Тағылымдамадан өту мерзімі кемінде бір жылды құрайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Ақы төлеу фактісі нотариаттық палатаның бухгалтериясы берген тиісті қаржылық құжаттармен, не банктің төлем құжатымен расталады.
9. Тағылымдамадан өтуші тағылымдамадан өту үшін ақыны уақтылы төлемеген жағдайда, аумақтық нотариаттық палата тағылымдамадан өту туралы шартты бұзады.
3. Қорытынды ережелер
10. Осы Қағидамен регламенттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және аумақтық нотариаттық палатаның Жарғысымен шешіледі.