Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2013 года № 8642. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий согласно приложению настоящему приказу.
3. Департаменту стратегического планирования, сводного анализа и международного сотрудничества Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Мартыненко А. В.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, после официального опубликования в средствах массовой информации.

Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 27 тамызда № 8642 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетiлетiн қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметаларды бекiту қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Стратегиялық жоспарлау, жиынтық талдау және халықаралық ынтымақтастық департаменті (А.В. Мартыненко):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (С.П. Базарбаев) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін, кейін жарияланғаны туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаментіне (С.С. Метенова) ұсынсын;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.

4. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Базарбаев С.П.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации с последующим представлением сведений об опубликовании в Юридический департамент Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Метенова С.С.);
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Дуйсебаева А.Ж.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
М. Оспанов
"СОГЛАСОВАН:"
И.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_______________Ж. Джаркинбаев
25 июля 2013 год
"СОГЛАСОВАН:"
Министр экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
_______________Е. Досаев
"_____"____________2013 год
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Правила
утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов
естественных монополий
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 27.03.2015 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее – Правила) определяют порядок утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) компетентный орган – государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;
2) заявка – (заявление) официальное обращение субъекта естественной монополии в ведомство уполномоченного органа об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы), в том числе дифференцированного и инвестиционного тарифов (цен, ставок сбора);
3) стратегические товары – уголь, газ, мазут, дизельное топливо, используемые в качестве топлива для производства тепловой энергии субъектами естественных монополий, электрическая энергия – для субъектов естественных монополий в сферах передачи и распределения электрической энергии, водоснабжения и (или) водоотведения, тепловая энергия – для субъектов естественных монополий в сфере теплоснабжения и для нормативных потерь в сфере передачи и (или) распределения тепловой энергии, газ – для собственных нужд и потерь для субъектов естественных монополий в сфере транспортировки газа или газового конденсата по магистральным и (или) распределительным трубопроводам, покупная вода – для субъектов естественных монополий в сферах водоснабжения, производства тепловой энергии;

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.Ж. Дүйсебаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
М. Оспанов
"КЕЛІСІЛДІ:"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін атқарушы
__________ Ж. Жарқынбаев
2013 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛДІ:"
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
______________ Е. Досаев
2013 жылғы "___"________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттiгi төрағасының
2013 жылғы 19 шілдедегі
№ 215-НҚ бұйрығымен бекітілген
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметаларды бекіту қағидалары
1. Жалпы ережелер
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.03.2015 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) өтінім – табиғи монополия субъектісінің уәкілетті органның ведомствосына берген реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту туралы ресми өтініші (арызы);
3) стратегиялық тауарлар – табиғи монополиялар субъектілері жылу энергиясын өндіру үшін отын ретінде пайдаланатын көмір, газ, мазут, дизель отыны, электр энергиясын беру, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру салаларындағы табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн – электр энергиясы, жылумен жабдықтау саласындағы табиғи монополиялар субъектілері үшін және жылу энергиясын беру және (немесе) тарату саласындағы нормативтік ысыраптар үшін – жылу энергиясы, газды немесе газ конденсатын магистральдық және (немесе) тарату құбыржолдары арқылы тасымалдау саласындағы табиғи монополиялар субъектілері үшін өз мұқтаждары мен ысыраптары үшін – газ, сумен жабдықтау, жылу энергиясын өндіру салаларындағы табиғи монополиялар субъектілері үшін – сатып алынатын су;

4) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий;
5) ведомство уполномоченного органа – Комитет по регулированию и естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
Иные понятия и термины, используемые в Правилах, применяются в соответствии с законодательством о естественных монополиях.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) производится ведомством уполномоченного органа в следующих случаях:
1) по инициативе субъекта естественной монополии;
2) по инициативе ведомства уполномоченного органа.
4. При подаче заявки и принятии решения об утверждении тарифов (цен, ставок сборов), а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги, ведомство уполномоченного органа и субъекты естественной монополии руководствуются Особым порядком формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 25 апреля 2013 года № 130-ОД (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8480) (далее – Особый порядок), иными нормативными правовыми актами в сферах естественных монополий, а также устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налогового законодательства.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Представление и принятие заявки на утверждение
проектов тарифов (цен, ставок сборов)
5. При создании или реорганизации субъекта естественной монополии, а также по истечении срока действия тарифов (цен, ставок сборов), утвержденных, с ограничением срока действия, субъект естественной монополии представляет в ведомство уполномоченного органа заявку на утверждение тарифов (цен, ставок сборов).
6. Ведомство уполномоченного органа инициирует изменение тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий и тарифных смет субъектов естественных монополий на основании заключения по результатам проверок информации о тарифах и тарифных сметах.

4) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
5) уәкілетті органның ведомствосы – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті.
Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) мынадай жағдайларда:
1) табиғи монополия субъектісінің бастамасы бойынша;
2) уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша бекітеді.
4. Тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы өтінім берген және шешім қабылдаған кезде, сондай-ақ тарифтік сметаларды орындау туралы есепті қарау кезінде уәкiлеттi органның ведомствосы және табиғи монополиялар субъектiлерi Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 130-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8480 тіркелген) бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту кезінде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртібін (бұдан әрі – Ерекше тәртіп), өзге де табиғи монополиялар салаларындағы, сондай-ақ бухгалтерлік есеп стандарттарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді, салық заңнамасын басшылыққа алады;
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын бекітуге өтінімді ұсыну және оны қабылдау
5. Табиғи монополия субъектісін құру немесе қайта ұйымдастыру кезінде, сондай-ақ қолданылу мерзімін шектей отырып бекітілген тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданылу мерзімі аяқталған соң табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекітуге өтінім ұсынады.
6. Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифті (бағаларды, алымдар ставкаларын) және табиғи монополия субъектілерінің тарифтік сметаларын өзгертуге тарифтер және тарифтік сметалар туралы ақпаратты тексеру нәтижелері бойынша қорытындының негізінде бастамашылық жасайды.

7. Субъект естественной монополии не позднее, чем за девяносто календарных дней до введения тарифов (цен, ставок сборов) в действие вместе с заявкой предоставляет проекты тарифных смет и тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), с приложением документа, подтверждающего наличие утвержденной инвестиционной программы (проекта), с указанием номера и даты принятого решения (за исключением субъектов естественных монополий малой мощности).
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) по инициативе ведомства уполномоченного органа, субъект естественной монополии в месячный срок со дня получения субъектом естественной монополии соответствующего требования представляет экономически обоснованные расчеты и иную информацию в том же объеме, что и при подаче заявки для утверждения нового тарифа (цены, ставки сбора).
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в том числе при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект естественной монополии вместе с заявкой предоставляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), при этом требование части первой настоящего пункта в данном случае не распространяется.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. К заявке на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) прилагаются:
1) пояснительная записка о необходимости утверждения тарифов (цен, ставок сборов);
2) проект тарифа (цены, ставки сбора);
3) проект тарифных смет в соответствии с требованиями пункта 6 Особого порядка по формам, указанным в приложениях 3-33 к настоящим Правилам;
4) бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 2 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10641) (далее – бухгалтерский баланс);
5) отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 3 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10641) (далее – отчет о прибылях и убытках);

7. Табиғи монополия субъектісі тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қолданысқа енгізгенге дейін қабылданған шешімінің нөмірі мен күнін көрсете отырып, бекітілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) болуын растайтын құжатты қоса бере отырып, өтініммен бірге өзінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтік сметалардың және тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларын күнтізбелік тоқсан күннен кешiктiрмей ұсынады.
Уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) қайта қаралған жағдайда, табиғи монополия субъектісі тиісті талапты алған күннен бастап экономикалық негізделген есептерді және жаңа тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) бекіту үшін өтінім берген кездегі көлемде өзге ақпаратты бір ай мерзімде ұсынады.
Тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) төтенше реттеуші шаралар ретінде, оның ішінде стратегиялық тауарлардың құнын арттыру кезінде қайта қаралған жағдайда, табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге өзі ұсынатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтік сметаның және тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларын ұсынады, бұл ретте осы тармақтың бірінші бөлігінің талабы мұндай жағдайда қолданылмайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
8. Тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекітуге арналған өтiнiмге:
1) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiту қажеттiгi туралы түсiндiрме жазба;
2) тариф (баға, алым ставкаларының) жобасы;
3) осы Қағидаларға 3-33-қосымшаларда көрсетілген нысандар бойынша Ерекше тәртіптің 6-тармағының талаптарына сәйкес тарифтік сметалардың жобасы;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік баланс (бұдан әрі – бухгалтерлік баланс);
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 болып тіркелген) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кірістер мен залалдар туралы есеп (бұдан әрі – кірістер мен залалдар туралы есеп);

6) отчет о движении денежных средств (прямой и косвенный метод) по формам согласно приложениям 4 и 5 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10641);
7) отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 6 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10641) (далее – отчет об изменениях в капитале);
8) пояснительная записка к финансовой отчетности, предусмотренной подпунктами 4) – 7) настоящего пункта Правил;
9) отчет по труду (код 1211101, индекс 1-Т, периодичность квартальная) по статистической форме согласно приложению 1 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 282 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14590);
10) отчет о финансово-хозяйственной деятельности предприятия (код 0041104, индекс 1-ПФ, периодичность годовая) по статистической форме согласно приложению 9 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 154 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12227);
11) сводные данные для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
12) расшифровка прочих и других расходов по тарифной смете (документы подтверждающие закуп товаров, работ, услуг требуемых для осуществления деятельности субъекта естественных монополий, с обоснованием необходимости данных затрат);
13) документ, подтверждающий наличие утвержденной инвестиционной программы (проекта), с указанием номера и даты принятого решения;
14) годовая смета затрат, направленных на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
15) учетная политика (при ее наличии);
16) расчеты потребности численности персонала, сырья, материалов, топлива, энергии и расчеты технических потерь, произведенные на основе типовых норм и нормативов, действующих в соответствующей отрасли (сфере);
17) расчет амортизационных отчислений на основные средства, с указанием сроков эксплуатации, используемые до реализации инвестиционной программы (проекта), и вводимые в эксплуатацию при реализации инвестиционной программы (проекта) в долгосрочный период с разбивкой по годам;

6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 болып тіркелген) 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 болып тіркелген) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есеп (бұдан әрі – капиталдағы өзгерістер туралы есеп);
8) Қағидалардың осы тармағының 4) – 7) тармақшаларында көзделген қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба;
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2016 жылғы 29 қарашадағы № 282 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10641 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес статистикалық нысан бойынша еңбек бойынша есеп (коды 1211101, индексі 1-Т, мерзімділігі тоқсандық);
10) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 7 қазандағы № 154 бұйрығына 9-қосымшаға сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12227 болып тіркелген) нысан бойынша кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметі туралы есеп (коды 0041104, индексі 1-ПФ мерзімділігі жылдық);
11) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларын) жобасын есептеу арналған жиынтық деректер;
12) тарифтік смета бойынша өзге және басқа шығыстардың толық жазылуы (табиғи монополия субъектілер қызметін жүзеге асыру үшін талап етілетін осы шығындардың қажеттілігін негіздей отырып тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің сатып алынуын растайтын құжаттар);
13) қабылданған шешімнің нөмірі мен күнін көрсете отырып, бекітілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) болуын растайтын құжат;
14) негiзгi құралдар құнының өсуіне алып келмейтін, ағымдағы және күрделі жөндеулерге және басқа да жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасы;
15) есепке алу саясаты (ол болған жағдайда);
16) тиісті салада (аяда) қолданылатын үлгілік нормалар мен нормативтердің негізінде жасалған персонал саны, шикізат, материалдар, отын, энергия қажеттіліктерінің есептеулері мен техникалық шығындардың есептеулері;
17) пайдалану мерзiмдерi көрсетiлген, инвестициялық бағдарлама (жоба) іске асырылғанға дейін пайдаланылатын және жылдар бойынша бөле отырып, инвестициялық бағдарлама (жоба) ұзақ мерзімді кезеңде іске асырылған кезде пайдалануға берілетін негiзгi құралдарға арналған амортизациялық аударымдардың есептеулері;

18) документы, подтверждающие планируемый объем регулируемых услуг (товаров, работ) (протокола намерений, договора, расчеты объемов производства товаров исходя из обязанности качественного всеобщего обслуживания и возможностей субъекта естественной монополии, недопустимости снижения объемов с целью поддержания или роста уровня тарифов (цен, ставок сборов), материалы маркетинговых исследований потребительского спроса);
19) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии и о фактическом ее использовании;
20) информация об использовании амортизационных отчислений.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. К заявке на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются:
1) документ, подтверждающий наличие утвержденной инвестиционной программы (проекта), с указанием номера и даты принятого решения;
2) расчет прибыли на регулируемую базу задействованных активов;
3) информация о распределении прибыли;
4) планируемые объемы предоставляемых услуг, подтвержденные компетентным органом;
5) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии;
6) информация по распределению денежных потоков;
7) проект инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора);
8) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 3-33 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры прилагаются:
1) пояснительная записка, с указанием причин утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в целях стабилизации деятельности субъекта естественной монополии и защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
2) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложении 34 к настоящим Правилам. При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров;
3) документы, подтверждающие необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях стабилизации деятельности субъекта естественной монополии и защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды.
В случае увеличения стоимости стратегических товаров, в качестве документов, подтверждающих необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры к заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат, а также произведенные на основе типовых норм и нормативов, действующих в соответствующей отрасли (сфере), расчеты технических потерь, норм расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры.

18) реттеліп көрсетiлетiн қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарланған көлемін растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, шарттар, табиғи монополия субъектісінің жалпыға бірдей сапалы қызмет көрсету мiндетi мен мүмкіндіктеріне, тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) деңгейін сақтау немесе өсіру мақсатында көлемдердің төмендеуіне жол берілмеуін негізге ала отырып, тауар өндіру көлемінің есептеулері), тұтынушы сұранысын маркетингтік зерттеулер материалдары);
19) табиғи монополия субъектiсiнiң жобалық қуаты туралы және оның іс жүзінде пайдаланылуы туралы деректер;
20) амортизациялық аударымдардың пайдаланылуы туралы ақпарат.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған өтінімге:
1) қабылданған шешімінің нөмірі мен күнін көрсете отырып бекітілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) болуын растайтын құжат;
2) қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасына пайданың есебі;
3) пайданы бөлу туралы ақпарат;
4) құзыретті орган растаған ұсынылатын қызметтердің жоспарланып отырған көлемдері;
5) табиғи монополия субъектісінің жобалық қуаты туралы деректер;
6) ақша ағысын бөлу туралы ақпарат;
7) инвестициялық тарифтің (бағаның, алым ставкасының) жобасы;
8) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Қағидалардың 3-33-қосымшаларында көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге арналған өтінімге:
1) табиғи монополия субъектісінің қызметін тұрақтандыру және азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекітудің себептері көрсетілген түсіндірме жазба;
2) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Қағидаларға 34-қосымшада көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі. Бұл ретте стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, тарифтік сметадағы стратегиялық тауарларды пайдалануды қамтитын шығын бабы ғана түзетіледі;
3) Табиғи монополия субъектісінің қызметін тұрақтандыру және азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар ретінде өтінімге конкурстық құжаттама, конкурстық (тендерлік) комиссиялардың тауарларды сатып алу жөніндегі шешімдері, шарттар, шот-фактуралар, шығындар деңгейінің есептері, сондай-ақ тиісті салада (аяда) қолданылатын үлгі нормалар мен нормативтердің негізінде жасалған техникалық ысыраптардың есептері, құнының өзгеруі төтенше реттеуші шара ретінде тарифті бекітуге өтінімді ұсынуға себеп болып табылатын стратегиялық тауар шығысының нормалары қоса беріледі.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. К заявке на утверждение тарифов на регулируемые услуги в сфере водоснабжения, дифференцированных по группам потребителей, прилагаются:
1) документы, указанные в пункте 9 настоящих Правил;
2) информация по объему потребления воды в разрезе групп потребителей (в том числе население, бюджетные организации, предприятия сферы теплоэнергетики, прочие юридические лица), в кубических метрах (м3) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
3) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту – для абонентов, не имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
4) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. При изменении объемов оказанных услуг в связи с уменьшением количества потребителей без приборов учета субъект естественной монополии представляет заявку на утверждение дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией, в том числе без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил, с приложением обосновывающих материалов:
1) пояснительная записка о необходимости утверждения дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета, в том числе без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил;
2) расчет дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета;
3) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии потребителями, относящимся к группе населения, в том числе с разбивкой по имеющим и не имеющим общедомовые приборы учета тепловой энергии (за исключением потребителей - физических лиц, относящимся к группе населения, проживающих в ветхих, аварийных жилых помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии) с приложением обосновывающих материалов;

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Сумен жабдықтау саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге тұтынушылардың топтары бойынша сараланған тарифтерді бекітуге арналған өтінімге:
1) осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар;
2) өтінім берер алдындағы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда тұтынушылар топтарының бөлінісінде (оның ішінде халық, бюджеттік ұйымдар, жылу энергетика саласындағы кәсіпорындар, өзге заңды тұлғалар) текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі бойынша ақпарат;
3) өтінім берер алдындағы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген адамдар саны бойынша, жеке есепке алу аспабы жоқ абонент үшін – әрбір абонент бойынша ақпарат;
4) өтінім берер алдындағы төрт тоқсанда немесе өткен күнтізбелік жылда текше метрде (м3) суды тұтыну көлемі және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген адамдар саны бойынша, жеке есепке алу аспабы бар абонент үшін – әрбір абонент бойынша ақпарат қоса беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар санының азаюына байланысты көрсетілген қызметтер көлемінің өзгеруі кезінде табиғи монополия субъектісі жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты, оның ішінде осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей сараланған тарифті бекітуге өтінімге мыналарды қоса береді:
1) есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты, оның ішінде осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей сараланған тарифтерді бекіту қажеттілігі туралы түсіндірме жазба;
2) есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтердің есебі;
3) негіздейтін материалдарды қоса бере отырып, халықтың тобына жататын тұтынушылардың, оның ішінде үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптары бар және аспаптары жоқ (үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық тұрғын үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде тұрып жатқан халық тобына жататын жеке тұлға тұтынушыларды қоспағанда) тұтынушыларды бөліп көрсете отырып, жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;

4) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии прочими потребителями, в том числе с разбивкой по имеющим и не имеющим общедомовые приборы учета тепловой энергии (за исключением прочих потребителей, расположенных в ветхих, аварийных помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии) с приложением обосновывающих материалов;
5) информация о планируемом годовом объеме потребления тепловой энергии потребителями (в том числе с разбивкой по физическим лицам и прочим потребителям), проживающими или расположенными в ветхих, аварийных жилых помещениях, домах барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии;
6) перечень ветхих, аварийных помещений, домов барачного типа, где отсутствует техническая возможность установки общедомовых приборов учета тепловой энергии.
13. Ведомство уполномоченного органа рассматривает заявку на утверждение дифференцированных тарифов по группам потребителей в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровня тарифа не более двадцати календарных дней. Срок рассмотрения исчисляется с момента подачи заявки.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Прилагаемые к заявке расчеты и обосновывающие материалы составляются в соответствии со следующими требованиями:
1) материалы заявки прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии, либо лицом, замещающим его, либо заместителем руководителя, в компетенцию которого входят вопросы бухгалтерского учета и финансов.
Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии;
2) в качестве обосновывающих материалов представляются фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, и за предыдущий календарный год;
субъект естественной монополии в течение пятнадцати календарных дней после принятия заявки к рассмотрению по требованию ведомства уполномоченного органа представляет в ведомство уполномоченного органа уточненные фактические данные о затратах за 4 квартала, предшествующие подаче заявки;
3) с целью исключения влияния сезонных колебаний объемов на тарифы (цены, ставки сборов), в том числе дифференцированные тарифы в обоснование принимаются данные в расчете на год;

4) басқа да тұтынушылардың, оның ішінде үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптары бар және аспаптары жоқ (үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде орналасқан халық тобына жататын жеке тұлға тұтынушыларды қоспағанда) тұтынушыларды көрсете отырып, жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;
5) үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық тұрғын үй-жайларда, барак үлгідегі үйлерде тұрып жатқан немесе орналасқан тұтынушылардың (оның ішінде жеке тұлғаларға және басқа тұтынушыларға бөліп көрсете отырып) жылу энергиясын тұтынуының жоспарланған жылдық көлемі туралы ақпарат;
6) үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспаптарын орнатудың техникалық мүмкіндігі жоқ тозған, авариялық үй-жайлардың, барак үлгідегі үйлердің тізбесі.
13. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердің деңгейлерін өзгертпей жылу энергиясымен жабдықтау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты тұтынышылар топтары бойынша сараланған тарифтерді бекітуге өтінімді күнтізбелік жиырма күннен асырмай қарайды. Қарау мерзімі өтінім берілген сәттен бастап есептеледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Өтінімге қоса берілетін есептер мен негіздейтін материалдар мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
1) өтiнiм материалдары тігіледі, нөмірленеді және табиғи монополия субъектісінің мөрімен және басшысының не оны алмастыратын адамның немесе құзыретіне бухгалтерлік есеп және қаржы мәселелері кіретін басшы орынбасарының қолымен расталады.
Қаржы құжаттарына субъектінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын адамдар қол қояды және табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады.
2) негіздейтін материалдар ретінде өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі және өткен күнтізбелік жыл ішіндегі шығындар туралы нақты деректер ұсынылады;
табиғи монополия субъектісі өтінім қарауға қабылдағаннан кейін уәкілетті орган ведомствосының талабы бойынша күнтізбелік он бес күн ішінде уәкілетті органның ведомствосына өтінім берер алдындағы 4 тоқсан ішіндегі шығындар туралы нақтыланған деректерді ұсынады;
3) көлемдердің маусымдық ауытқу әсерін тарифтерге (бағаларға, алымдар мөлшерлемелеріне), оның ішінде сараланған тарифтерге болдырмау мақсатында бір жылға есептелген деректер негізге алынады;

4) при расчете проектов тарифов (цен, ставок сборов), за базу принимаются фактические объемы регулируемых услуг (товаров, работ) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) при снижении объемов регулируемых услуг (товаров, работ) должны быть представлены материалы, обосновывающие и подтверждающие снижение;
6) подготовлены в отдельности на каждый вид деятельности, осуществляемой субъектом естественной монополии.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Требования, предусмотренные подпунктами 2) и 4) пункта 14 настоящих Правил не распространяются на случаи утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
16. Ведомство уполномоченного органа не позднее пяти рабочих дней со дня получения заявки проверяет полноту представленных материалов и в письменном виде уведомляет субъекта естественной монополии о принятии заявки к рассмотрению или об отказе в принятии заявки к рассмотрению с приведением причин отказа, за исключением случаев утверждения дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил.
Причинами отказа в принятии заявки субъекта естественной монополии к рассмотрению являются:
1) нарушение сроков представления заявки;
2) непредставление документов, указанных в пунктах 7, 8 и 11настоящих Правил;
3) несоответствие представленных документов пункту 14 настоящих Правил;
4) нарушение требований о проведении конкурса (тендера), а также требований о приобретении товаров, работ и услуг иными способами, установленных законодательством о естественных монополиях, за исключением случаев обращения субъекта естественной монополии с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа;
5) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.
Причиной отказа в принятии к рассмотрению заявки субъекта естественной монополии на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры является непредставление документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил.
Причинами отказа в принятии заявки субъекта естественной монополии на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) к рассмотрению являются непредставление документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил и несоответствие требованиям подпунктов 1), 4), 5) и 6) пункта 16 настоящих Правил.

4) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларын есептеу кезінде базаға өтінім берер алдындағы төрт тоқсан ішіндегі немесе өткен күнтізбелік жыл ішіндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) нақты көлемдері алынады;
5) реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемдері төмендеген кезде төмендеуді негіздейтін және растайтын материалдар ұсынылуға тиіс;
6) табиғи монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің әрбір түріне жеке дайындалады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген талаптар төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту жағдайына қолданылмайды.
16. Осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей жылу энергиясымен жабдықтау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді бекіткен жағдайларды қоспағанда, уәкілетті органның ведомствосы өтінім алған күннен бастап бес жұмыс күннен кешіктірмей ұсынылған материалдардың толықтығын тексереді және табиғи монополия субъектісін өтінімді қарауға қабылдағаны туралы немесе өтінімді қарауға қабылдаудан бас тартқаны туралы бас тартудың себептерін келтіре отырып, жазбаша түрде хабардар етеді.
Табиғи монополия субъектiсінің өтiнiмiн қараудан бас тарту себептерi:
1) өтiнiмді ұсыну мерзiмдерiн бұзу;
2) осы Қағидалардың 7, 8 және 11-тармақтарында көрсетiлген құжаттарды ұсынбау;
3) ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес келмеуi;
4) табиғи монополия субъектiсiнiң инвестициялық тарифті бекітуге өтiнiм беру жағдайларын қоспағанда, табиғи монополиялар туралы заңнамада белгіленген конкурс (тендер) өткізу туралы талаптарды, сондай-ақ өзге тәсілдермен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы талаптарды бұзуы;
5) шынайы емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсынуы болып табылады.
Табиғи монополия субъектісінің төтенше реттеуші шара ретінде тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) және тарифтік сметаны бекітуге арналған өтінімін қарауға қабылдаудан бас тарту себептері осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау болып табылады.
Табиғи монополия субъектісінің инвестициялық тарифті (бағаны, алым мөлшерлемесін) бекітуге арналған өтінімін қарауға қабылдаудан бас тарту себептері осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау және осы Қағидалардың 16-тармағының 1), 4), 5) және 6) тармақшаларының талаптарына сәйкес келмеуі болып табылады.

Сноска. Пункт 16 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Информация, составляющая коммерческую тайну, представляется заявителем с пометкой "коммерческая тайна" и может быть направлена в отдельной обложке и включается в пакет информации (документов) для рассмотрения ходатайства.
Коммерческая тайна в составе информации не служит основанием отказа в ее предоставлении уполномоченному органу, при этом заинтересованные лица при предоставлении информации уполномоченному органу указывают исчерпывающий перечень сведений, составляющих коммерческую тайну, либо прилагают копию акта заинтересованного лица об утверждении перечня сведений, составляющих коммерческую тайну.
3. Порядок рассмотрения заявки и утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
Сноска. Глава 3 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Проекты тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий рассматриваются ведомством уполномоченного органа в течение пятидесяти пяти календарных дней при условии представления экономически обоснованных расчетов в соответствии с требованиями ведомства уполномоченного органа. Срок рассмотрения проектов тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет к ним, в том числе дифференцированных, исчисляется с момента подачи заявки.
Проекты тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий для принятия решения в качестве чрезвычайной регулирующей меры рассматриваются ведомством уполномоченного органа не более десяти календарных дней.
В случае, если при рассмотрении проектов тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет необходима дополнительная информация, ведомство уполномоченного органа запрашивает ее у заявителя в письменном виде с установлением срока, но не менее пяти рабочих дней.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
17. Коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты өтінім беруші "коммерциялық құпия" деген белгімен ұсынады және жеке мұқабада жіберілуі мүмкін және өтінішті қарауға арналған ақпараттар (құжаттар) пакетіне енгізіледі.
Ақпарат құрамындағы коммерциялық құпия оны уәкілетті органның ведомствосына ұсынудан бас тартуға негіз бола алмайды, бұл ретте мүдделі тұлғалар ақпаратты уәкілетті органның ведомствосына ұсыну кезінде коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтердің толық тізбесін көрсетеді не мүдделі тұлғаның коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтер тізбесін бекіту туралы актісінің көшірмесін қоса береді.
3. Өтінімді қарау және тарифтер (бағалар, алымдар
мөлшерлемелері) мен тарифтік сметаларды бекіту тәртібі
Ескерту. 3-тарау жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және тарифтік сметалардың жобаларын уәкілетті орган ведомствосының талаптарына сәйкес экономикалық негізделген есептеулерді ұсынған жағдайда күнтізбелік елу бес күн ішінде қарайды. Тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің), инвестициялық тарифтердің, оның ішінде сараланған тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және оларға тарифтік сметалардың жобаларын қарау мерзімі өтінім берілген сәттен бастап есептеледі.
Уәкілетті органның ведомствосы төтенше реттеуші шаралар ретінде шешім қабылдау үшін табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және тарифтік сметалардың жобаларын күнтізбелік он күннен асырмай қарайды.
Егер тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және тарифтік сметалардың жобаларын қарау кезінде қосымша ақпарат қажет болған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы бес жұмыс күнінен кем болмайтын мерзімді белгілей отырып, оны өтініш берушіден жазбаша түрде сұратады.

Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Ведомство уполномоченного органа проводит экспертизу проектов тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на основе анализа представленных субъектом естественной монополии с заявкой обосновывающих документов и расчетов.
Ведомство уполномоченного органа выносит предлагаемый субъектом естественной монополии проект тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на обсуждение при проведении публичных слушаний.
20. Ведомство уполномоченного органа по результатам проведенной экспертизы принимает решение об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет.
21. При принятии решения об утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) ведомством уполномоченного органа одновременно утверждается тарифная смета по форме, указанной в приложениях 3-33 и 34 к настоящим Правилам.
22. Решение ведомства уполномоченного органа об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы), инвестиционных тарифов субъекта естественной монополии и тарифных смет оформляется приказом ведомства уполномоченного органа и направляется ведомством уполномоченным органом субъекту естественной монополии не позднее тридцати пяти календарных дней до момента введения их в действие.
Решение ведомства уполномоченного органа об утверждении дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровня тарифа, утвержденного в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил, оформляется приказом руководителя ведомства уполномоченного органа и направляется ведомством уполномоченного органа Субъекту не позднее десяти календарных дней до введения их в действие.
23. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
24. Ведомство уполномоченного органа в своем решении об утверждении инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) указывает срок его действия.
25. Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры осуществляется с даты, определяемой ведомством уполномоченного органа. При этом двенадцати месячный период времени для утверждения нового тарифа определяется с даты введения в действие ранее утвержденного тарифа (цены, ставки сбора) в общем порядке.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) жобаларына табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге ұсынған негіздеуші құжаттар мен есептерді талдау негізінде сараптама жүргізеді.
Уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополия субъектісі ұсынатын тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) және тарифтік сметалардың жобасын жария тыңдауларды өткізу кезінде талқылауға шығарады.
20. Уәкілетті органның ведомствосы жүргізілген сараптаманың нәтижелері бойынша жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
21. Уәкілетті органның ведомствосы жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту туралы шешім қабылдау кезінде осы Қағидаларға 3-33, және 34-қосымшаларда көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаны бір мезгілде бекітеді.
22. Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін), инвестициялық тарифтерді бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы уәкілетті орган ведомствосының шешімі уәкілетті орган ведомствосының бұйрығымен ресімделеді және уәкілетті органның ведомствосы табиғи монополия субъектісіне оларды қолданысқа енгізгенге дейін күнтізбелік отыз бес күннен кешіктірмей жолдайды.
Осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтің деңгейін өзгертпей, жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді бекіту туралы уәкілетті орган ведомствосының шешімі уәкілетті орган ведомствосы басшысының бұйрығымен ресімделеді және уәкілетті органның ведомствосы олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей Субъектiге жолдайды.
23. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды қолданысқа енгізу тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) бекітілген айдан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
24. Уәкілетті органның ведомствосы инвестициялық тарифті (бағаны, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту туралы өзінің шешімінде оның қолдану мерзімін көрсетеді.
25. Тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) және тарифтік сметаларды төтенше реттеуші шара ретінде қолданысқа енгізу уәкілетті органның ведомствосы анықтайтын күннен бастап жүзеге асырылады. Бұл ретте жаңа тарифті бекіту үшін он екі айлық уақыт кезеңі бұрын жалпы тәртіппен бекітілген тариф (баға, алым мөлшерлемесі) қолданысқа енгізілген күнінен бастап белгіленеді.

26. Субъект естественной монополии доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифов (цен, ставок сборов) не позднее, чем за тридцать календарных дней до введения их в действие путем размещения данной информации в средствах массовой информации, распространяемых на территории административно-территориальной единицы, на которой субъект естественной монополии осуществляет свою деятельность.
В случае изменения тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии в качестве чрезвычайной регулирующей меры информация об их изменении доводится субъектом естественной монополии до сведения потребителя не позднее, чем за пять календарных дней до введения их в действие.
Субъект естественной монополии доводит до сведения потребителя информацию о введении дифференцированных тарифов в зависимости от наличия или отсутствия приборов учета на регулируемые услуги по снабжению тепловой энергией без изменения уровней тарифов, утвержденных в соответствии с пунктами 8-10 настоящих Правил не позднее, чем за семь календарных дней до введения их в действие путем размещения данной информации в средствах массовой информации, распространяемых на территории административно-территориальной единицы, на которой субъект естественной монополии осуществляет свою деятельность.
27. Субъект естественной монополии в течение пяти рабочих дней представляет в ведомство уполномоченного органа информацию о факте уведомления потребителей.
28. Если субъект естественной монополии не уведомит потребителей о введении новых тарифов (цен, ставок сборов) в сроки, предусмотренные настоящими Правилами, то указанные тарифы (цены, ставки сборов) не вводятся с даты, указанной в решении ведомства уполномоченного органа. Введение утвержденных тарифов (цен, ставок сборов) осуществляется с первого числа третьего месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
29. При принятии решения уполномоченным органом об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) в виде чрезвычайных регулирующих мер требования пунктов 23, 24, 28 настоящих Правил не распространяются.
30. Решение ведомства уполномоченного органа о принятии или отказе в принятии заявки к рассмотрению, об утверждении или отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии могут быть обжалованы субъектом естественной монополии или потребителем регулируемых услуг (товаров, работ) в установленные законодательством порядке и сроки.

26. Табиғи монополия субъектісі тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) өзгергені туралы ақпаратты тұтынушылардың назарына табиғи монополия субъектісі өз қызметін жүзеге асыратын әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында осы ақпаратты орналастыру арқылы олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жеткізеді.
Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) төтенше реттеуші шаралар ретінде өзгертілген жағдайда, табиғи монополия субъектісі олардың өзгергені туралы ақпаратты тұтынушының назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей жеткізеді.
Табиғи монополия субъектісі осы Қағидалардың 8-10-тармақтарына сәйкес бекітілген тарифтердің деңгейлерін өзгертпей, жылу энергиясымен жабдықтау бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге есепке алу аспаптарының болуына немесе болмауына байланысты сараланған тарифтерді енгізу туралы ақпаратты тұтынушының назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей, аталған ақпаратты табиғи монополия субъектісі өз қызметін жүзеге асыратын әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру арқылы жеткізеді.
27. Табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына бес жұмыс күні ішінде тұтынушыларды хабардар ету фактісі туралы ақпарат ұсынады.
28. Егер табиғи монополия субъектісі тұтынушыларды осы Қағидаларда көзделген мерзімде жаңа тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) енгізілетіні туралы хабардар етпесе, онда көрсетілген тарифтер (бағалар, алымдар мөлшерлемелері) уәкілетті орган ведомствосының шешімінде көрсетілген күнінен бастап енгізілмейді. Бекітілген тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) енгізу тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту айынан кейінгі үшінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
29. Уәкілетті орган тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) төтенше реттеуші шаралар ретінде бекіту туралы шешім қабылдаған кезде осы Қағидалардың 23, 24, 28-тармақтарының талаптары қолданылмайды.
30. Уәкілетті орган ведомствосының өтінімді қарауға қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы, табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешіміне табиғи монополия субъектісі немесе реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен және мерзімде шағым жасауы мүмкін.

4. Утверждение тарифной сметы с учетом корректировок
31. Субъект естественной монополии не позднее, чем за шестьдесят календарных дней до конца текущего года может обратиться в ведомство уполномоченного органа с предложением о корректировке тарифной сметы.
При обращении с предложением о корректировке тарифной сметы субъект естественной монополии представляет в ведомство уполномоченного органа проект тарифной сметы с учетом корректировок и материалы, обосновывающие внесение корректировок в утвержденную тарифную смету.
32. Ведомство уполномоченного органа рассматривает документы по корректировке тарифной сметы не более тридцати календарных дней с момента представления.
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 05.05.2016 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утверждение и введение в действие тарифа с применением
метода сравнительного анализа
Сноска. Глава 5 исключена приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Примечание РЦПИ!

4. Тарифтiк сметаны түзетулерді ескере отырып бекiту
31. Табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына ағымдағы жылдың аяғына дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен өтініш бере алады.
Тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен өтініш берген кезде табиғи монополия субъектісі уәкілетті органның ведомствосына түзетулерді ескере отырып, тарифтік сметаның жобасын және бекітілген тарифтік сметаға түзетулер енгізуді негіздейтін материалдарды ұсынады.
32. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтік сметаны түзету жөніндегі құжаттарды ұсынылған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен асырмай қарайды.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.05.2016 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тарифті салыстырмалы талдау әдісін қолдана отырып бекіту және қолданысқа енгізу
Ескерту. 5-тарау алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 1-қосымша
нысан
РҚАО-ның ескертпесі!

Доход (РБА*СП/ (1-(КПН /100))
-//-
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА).
-//-
VI
Всего доходов
-//-
VII
Объем оказываемых услуг (товаров, работ)
в натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф
тенге/ на ед. оказываемых услуг (товаров, работ)
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
производственного
-//-
8.2
административного
-//-
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в т.ч.
тенге
9.1
Производственного персонала
-//-
9.2
Административного персонала
-//-
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных средств
тыс.
тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
-//-
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом, всего, в т.ч.
-//-
12.1
Материалы на ремонт
-//-
12.2
заработная плата
-//-
12.3
социальный налог
-//-
* затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подписи:
Главный бухгалтер Руководитель
Приложение 2
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
Отчетный период 20___ г.
Индекс: ОИТС-1
Периодичность: годовая
Представляют: субъекты естественной монополии, за исключением региональной электросетевой компании
Куда представляется форма: в Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Срок представления – ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом, за исключением региональной электросетевой компании
№ п/п
Наименование показателей тарифной сметы
Единица измерения
Предусмотрено в утвержденной тарифной смете
Фактически сложившиеся показатели тарифной сметы
Отклонение, в %
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
7
Наименование организации ________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ___________________________________
Руководитель ____________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Дата " " ______________ 20 года
М.П.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных о порядке подготовки отчета об
исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
1. Общие указания
Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, за исключением региональной электросетевой компании, отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги. Тарифная смета это утверждаемые ведомством уполномоченного органа в разрезе регулируемых услуг (товаров, работ) показатели о статьях доходов и расходов, об объемах оказываемых регулируемых услуг (товаров, работ) и другие экономические показатели деятельности субъекта естественной монополии по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа.
При подаче заявки и принятии решения об утверждении проектов тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, уполномоченный орган и субъекты естественной монополии руководствуются Особым порядком, иными нормативными правовыми актами в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, включая отраслевые методики расчета тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, на товары (работы, услуги) субъектов естественной монополии и нормативными правовыми актами, устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налоговым законодательством.
Утверждение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии может производиться не чаще одного раза в двенадцать месяцев, за исключением утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры и случаев, предусмотренных пунктом 5 настоящей статьи. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).

Табыс (АРБ*ПС/(1-(КТС /100))
- " -
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ).
- " -
VI
Барлық табыстар
- " -
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
заттай көрсеткіштерде
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
% заттай көрсеткіштерде
IX
Тариф
көрсетілетін қызмет тердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігі не теңге
Анықтамалық:
8
Персоналдың орташа тізім бойынша саны,
адам
оның ішінде:
8.1
өндірістік
- " -
8.2
әкімшілік
- " -
9
Орташаайлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персонал
- " -
9.2
Әкімшілік персонал
- " -
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
- " -
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-ескерту) жөндеу, барлығы, оның ішінде
- " -
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
- " -
12.2
жалақы
- " -
12.3
әлеуметтік салық
- " -
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолдары:
Бас бухгалтер Басшы
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының орындалуы туралы есеп
Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: ТСОТ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынады: өңірлік электр желілері компанияларын қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі – өңірлік электр желілері компанияларын қоспағанда, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
р/с №
Тарифтік сметадағы көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Бекітілген тарифтік сметада көзделген
Тарифтік сметаның нақты болған көрсеткіші
Ауытқу %
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
7
Ұйымның атауы _________________________________________________
Мекен-жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы _______________________________
Орындаушының тегі және телефоны _______________________________
Басшысы _______________________________________________________
(Т.АЖ. қолы)
Күні 20 жылғы "__" ______________
М.О.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының
орындалуы туралы есепті дайындау тәртібі туралы әкімшілік
деректерді алу үшін белгіленген нысандарды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы нұсқаулық
Осы түсіндірме реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаларының орындалуы туралы есепті өңірлік электр желісі компаниясын қоспағанда, табиғи монополия субъектілері дайындау үшін белгіленген. Уәкілетті органның ведомствосы реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) бойынша бекітетін кірістер мен шығыстар баптары, реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көлемдері туралы көрсеткіштер және уәкілетті органның ведомствосы бекіткен нысан бойынша табиғи монополия субъектісі қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері.
Тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) жобаларын, оның ішінде сараланған тарифтерді бекіту туралы өтінімді беру және шешім қабылдау, сондай-ақ тарифтік сметалардың орындалуы туралы есепті қарау кезінде уәкілетті органның ведомствосы және табиғи монополия субъектісі ерекше тәртіпті, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді, тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) оның ішінде сараланған тарифтерді есептеудің салалық әдістемесін қоса отырып, сондай-ақ табиғи монополиялар субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, қызметтеріне) тарифтік сметаларын орындалуы туралы есепті қарау кезінде және бухгалтерлік есеп, салық заңнамасы стандарттарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа алады.
Табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн және тарифтiк сметаларын бекiту, төтенше реттелетін шаралар ретінде тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) мен тарифтік сметаларды бекітуді және осы баптың 5-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, он екі айда бiр реттен жиi жүргiзiлмейдi. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды қолданысқа енгізу тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) бекітілген айдан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.

5.10
обязательные виды страхования
5.11
приобретение лицензий
5.12
охрана окружающей среды
5.13
другие затраты (необходимо расшифровать)
II
Расходы периода всего:
-//-
6
Общие и административные расходы всего,
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банков
-//-
6.4
амортизация
-//-
6.5
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.6
коммунальные услуги
-//-
6.7
услуги сторонних организаций
-//-
6.8
командировочные услуги
-//-
6.9
представительские расходы, связь, периодическая печать
-//-
6.10
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.11
аренда основных средств общехозяйственного назначения
6.12
налоги
6.13
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на содержание службы сбыта, всего
в том числе:
7.1
заработная плата
7.2
социальный налог
7.3
расходы на оформление квитанций
7.4
амортизация (в том числе водомеров), связанная со сбытом услуг
7.5
текущий ремонт
7.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
7.7
маркетинговые услуги
7.8
другие (необходимо расшифровать)
8
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)

5.10
сақтандырудың міндетті түрлері
-//-
5.11
лицензияларды сатып алу
-//-
5.12
қоршаған ортаны қорғау
-//-
5.13
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
амортизация
6.5
техникалық басқару құралдарын, байланыс тораптарын есептеу техникасын, және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсету шығыстары
-//-
6.6
коммуналдық қызметтер
-//-
6.7
бөгде ұйымдарының қызметтері
-//-
6.8
іссапар шығыстары
-//-
6.9
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.10
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.11
жалпы шаруашылық мақсаттағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.12
салықтар
-//-
6.13
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Өткізу қызметін ұстауға арналған шығыстар, барлығы
оның ішінде:
-//-
7.1
жалақы
-//-
7.2
әлеуметтік салық
-//-
7.3
түбіртектерді ресімдеуге арналған шығыстар
-//-
7.4
қызметтерді өткізумен байланысты амортизация (оның ішінде су өлшеуіштердің)
-//-
7.5
ағымдағы жөндеу
-//-
7.6
негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін күрделі жөндеу
-//-
7.7
маркетингтік қызметтер
-//-
7.8
басқа (таратып жазу қажет)
-//-
8
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)

тенге/1 м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 15
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по регулированию поверхностного стока при помощи
подпорных гидротехнических сооружений
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
запасные части
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
ГСМ
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1
выплаты, в случаях, когда постоянная работа протекает в пути или имеет разъездной характер
-//-
5.2
затраты на биомелиорацию
-//-
5.3
затраты на поверку и аттестацию приборов учета, лабораторий, обслед. энергооборудования
-//-
5.4
дератизационные, дезинфекционные, дезинсекционные работы
-//-
5.5
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.6
услуги связи
-//-
5.7
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные, всего
-//-
в том числе:
6.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
6.1.1
запасные части
-//-
6.1.2
топливо
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
заработная плата административного персонала
-//-
6.3
социальный налог
-//-
6.4
услуги банка
6.5
амортизация
-//-
6.6
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.7
коммунальные услуги
-//-
6.8
услуги сторонних организаций
-//-
6.9
командировочные расходы
-//-
6.10
представительские расходы, связь, периодическая печать и т.д.
-//-
6.11
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.12
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-//-
6.13
налоги
-//-
6.14
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
-//-
6.15
платежи в фонд охраны природы
-//-
6.16
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 16
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги по подаче воды
по магистральным трубопроводам
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
хим. реагенты
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
запасные части
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1
выплаты, в случаях, когда постоянная работа протекает в пути или имеет разъездной характер
-//-
5.2
затраты на биомелиорацию
-//-
5.3
затраты на поверку и аттестацию приборов учета, лабораторий, обслед. энергооборудования
-//-
5.4
дератизационные, дезинфекционные, дезинсекционные работы
-//-
5.5
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.6
услуги связи
-//-
5.7
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные, всего
-//-
в том числе:
6.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
6.1.1
запасные части
-//-
6.1.2
топливо
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
заработная плата административного персонала
-//-
6.3
социальный налог
-//-
6.4
услуги банка
6.5
амортизация
-//-
6.6
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, узлов связи, вычислительной техники и т.д.
-//-
6.7
коммунальные услуги
-//-
6.8
услуги сторонних организаций
-//-
6.9
командировочные расходы
-//-
6.10
представительские расходы, связь, периодическая печать и т.д.
-//-
6.11
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.12
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-//-
6.13
налоги
-//-
6.14
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
-//-
6.15
платежи в фонд охраны природы
-//-
6.16
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 17
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по подаче воды по каналам
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:
1.1.1
хим. реагенты
-//-
1.1.2
прочие материалы
-//-
1.1.3
запасные части
-//-

теңге/1м3
* - шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 15-қосымша
нысан
Субъектінің атауы____________________
Тежеуіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үстіндегі
ағын суды реттеу жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Өндіріске және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
ЖЖМ
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
тұрақты жұмысы жолда болатын немесе әр тарапты жүру сипаты болған жағдайлардағы төлемдер
-//-
5.2
биомелиорацияға арналған шығындар
-//-
5.3
есептеу аспаптарын, зертханаларды тексеру және аттестациялау, энергия жабдықтарын тексеру шығындары
-//-
5.4
дератизациалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық жұмыстар
-//-
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
5.6
байланыс қызметтері
-//-
5.7
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
6.1.2
отын
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.3
әлеуметтік салық
-//-
6.4
банк қызметтері
6.5
амортизация
-//-
6.6
басқарудың техникалық құралдарын, байланыс тораптарын, есептеу техникасын және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсетуге арналған шығыстар
-//-
6.7
коммуналдық қызметтер
-//-
6.8
бөгде ұйымдарының қызметтері
-//-
6.9
іссапар шығыстары
-//-
6.10
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.11
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.12
жалпы шаруашылық тағайындаудағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.13
салықтар
-//-
6.14
су ресурстарының жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін ақы төлеу
-//-
6.15
табиғатты қорғау қорына төлемдер
-//-
6.16
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығындар
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 16-қосымша
нысан
Субъектінің атауы __________________
Суды магистральдық құбыржолдары арқылы беру жөніндегі
қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Өндіріске және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
Химиялық реагенттер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
қосалқы бөлшектер
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
Тұрақты жұмысы жолда болатын немесе әр тарапты жүру сипаты болған жағдайлардағы төлемдер
-//-
5.2
биомелиорацияға арналған шығындар
-//-
5.3
Есепке алу аспаптарын, зертханаларды тексеру, аттестациялау, энергия жабдықтарын тексеру шығындары
-//-
5.4
дератизациалық, дезинфекциялық, дезинсекциялық жұмыстар
-//-
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
5.6
байланыс қызметтері
-//-
5.7
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстары, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1.1
қосалқы бөлшектер
-//-
6.1.2
отын
-//-
6.1.3
энергия
-//-
6.2
әкімшілік персоналының жалақысы
-//-
6.3
әлеуметтік салық
-//-
6.4
банк қызметтері
6.5
амортизация
-//-
6.6
басқарудың техникалық құралдарын, байланыс тораптарын, есептеу техникасын және т.б. ұстауға және оларға қызмет көрсетуге арналған шығыстар
-//-
6.7
коммуналдық қызметтер
-//-
6.8
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.9
іссапар шығыстары
-//-
6.10
өкілдік шығыстар, байланыс, мерзімдік басылым және т.б.
-//-
6.11
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-//-
6.12
жалпы шаруашылық мақсатындағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.13
салықтар
-//-
6.14
жер беті көздерінің су ресурстарын пайдалану үшін төлем
-//-
6.15
табиғатты қорғау қорына төлемдер
-//-
6.16
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 17-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ____________________
Суды арналар арқылы беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1.1
хим. реагенттер
-//-
1.1.2
өзге де материалдар
-//-
1.1.3
қосалқы бөлшектер
-//-

9.1.2
численность
чел.
9.2
социальный налог
тыс. тенге
9.3
амортизация
-"-
10.
Ремонт, всего:
-"-
в том числе
10.1
текущий ремонт
-"-
10.2
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-"-
11.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-"-
12.
расходы на выплату вознаграждений
-"-
III
Всего затрат
-"-
IV
Прибыль
-"-
IV.I
база задействованных активов
-"-
V
Всего доходов
-"-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. Гкал
VII
Тариф (без НДС)
тенге/Гкал
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 22
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
на услуги по передаче электрической
энергии и (или) по технической диспетчеризации отпуска
в сеть и потребления электрической энергии
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
энергия
-//-
2
Пусковые расходы
3
Услуги по облетам ЛЭП
4
Услуги ОДЦ Энергия
5
Расходы на оплату труда,
в том числе:
5.1
заработная плата
5.2
социальный налог
6
Ремонт
в том числе:
6.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
7
Амортизация
-//-
8
Технологический расход электроэнергии
9
Затраты, связанные с совершенствов. технологии
10
Услуги сторонних организаций
в том числе:
10.1
отопление и ГВС
10.2
холодное водоснабжение и канализация

9.1.2
саны
адам
9.2
әлеуметтік салық
мың теңге
9.3
амортизация
-"-
10.
Жөндеу, барлығы
-"-
оның ішінде:
10.1
ағымдағы жөндеу
-"-
10.2
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-"-
11.
Басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-"-
12.
Сыйақылар төлеу, шығыстары
-"-
III
Барлық шығын
-"-
IV
Пайда
-"-
IV.I
Қолданысқа енгізілген активтер базасы
-"-
V
Барлық табыстар
-"-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемдері
мың Гкал
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/Гкал
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 22-қосымша
нысан
Субъектінің атауы __________________
Электр энергиясын беру және (немесе) желіге босату мен электр энергиясын тұтынуды техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызметтердің тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіру және қызметтерді ұсыну шығындары, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
ЖЖМ
-//-
1.4
энергия
-//-
2
Іске қосу шығыстары
3
ЭБЖ ұшып қарау жөніндегі қызметтер
4
Энергия ЖДО қызметтері
5
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар
оның ішінде:
5.1
жалақы
5.2
әлеуметтік салық
6
Жөндеу
оның ішінде:
6.1
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
7
Амортизация
8
Электр энергиясының технологиялық шығысы
9
Технологияларды жетілдірумен байланысты шығындар
10
Бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
10.1
жылу беру және ыстық сумен жабдықтау
10.2
суық сумен жабдықтау және кәріз

8.6.5.
информационные услуги
8.6.6.
аудиторские услуги
8.6.7.
полиграфические услуги
8.6.8.
аренда помещений
8.6.9.
другие
8.7.
Прочие расходы
9
Расходы на выплату процентов
10
Расходы по реализации
III
Всего затрат (I + II)
IV
Всего доходов
V
Объем оказываемых услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
Примечание: * - предоставляется отдельно по каждому виду
оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в
соответствии с законодательством о естественных монополиях.
По состоянию на 1 октября 2003 года:
- пересылка простого письма
- пересылка простой бандероли
- пересылка простой почтовой карточки
** - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 24
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги пропуска телефонного
трафика для операторов связи*
№ п/п
Наименование показателей**
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1.1.
Материалы
-//-
1.2.
Топливо
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, в том числе:
-//-
2.1.
Заработная плата
-//-
2.2.
Социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
6.1.
Коммунальные услуги
-//-
6.2.
Услуги связи
-//-
6.3.
Аренда помещений
-//-
6.4.
Другие
-//-
7
Расходы по соглашению с международными операторами связи
-//-
8
Расходы по соглашению с операторами связи РК
-//-
9
Другие затраты
-//-
II
Расходы периода
-//-
10
Общие и административные расходы
-//-

8.6.5.
ақпараттық қызметтер
8.6.6.
аудиторлық қызметтер
8.6.7.
полиграфиялық қызметтер
8.6.8.
үй-жайларды жалға алу
8.6.9.
басқалар
8.7.
Өзге шығыстар
9
Пайыздарды төлеуге арналған шығыстар
10
Іске асыру жөніндегі шығыстар
III
Барлық шығын (I + II)
IV
Барлық табыстар
V
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
Ескерту:
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік peттeугe жататын, көрсетілетін қызметтердің әрбiр түрі бойынша жеке ұсынылады.
2003 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша:
- жай хат салып жiберу
- жай бандероль салып жіберу
- жай пошта карточкасын салып жiберу
** - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 24-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ______________________________
Байланыс операторларына телефон трафигін босату қызметтерінің тарифтік сметасы
р/с
Көрсеткіштердің
атауы**
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия
субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер (тауарлар, жұмыстар) ұсынуға арналған шығындар
мың
теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1.1.
Материалдар
-//-
1.2.
Отын
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
2.1.
Жалақы
-//-
2.2.
Әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
6.1.
Коммуналдық қызметтер
-//-
6.2.
Байланыс қызметтері
-//-
6.3.
Үй-жайларды жалдау
-//-
6.4.
Басқалар
-//-
7
Халықаралық байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
8
ҚР байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
9
Басқа шығындар
-//-
II
Кезең шығыстары
-//-
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
-//-

10.6.7.
другие
-//-
11
Расходы на выплату процентов
-//-
12
Прочие расходы
-//-
III
Всего затрат (I + II)
-//-
IV
Всего доходов
-//-
V
Объем предоставленных услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
* - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг,
подлежащих государственному регулированию в соответствии с
законодательством о естественных монополиях.
Подпись _______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 25
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги
магистральных железнодорожных сетей
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Оплата работ и услуг
-//-
в том числе:
4.1
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.
услуги связи
-//-
5.2
командировочные расход
-//-
5.3
канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
6.4.1
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2
услуги банка
-//-
6.4.3
коммунальные услуги
-//-
6.5
командировочные расходы
-//-
6.6
представительские расходы
-//-
6.7
налоги
-//-
6.8
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг по перевозке грузов
млн. ткм
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 26
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги предоставления в пользование
железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта
по договорам концессии
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4.
Ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
подготовка кадров
-//-
5.3.
командировочные расходы
-//-
5.4.
канцелярские расходы
-//-
5.5.
другие затраты
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4.
услуги сторонних организаций
-//-
в том числе:
6.4.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2.
услуги банка
-//-
6.4.3.
коммунальные услуги
-//-
6.5.
командировочные расходы
-//-
6.6.
представительские расходы
-//-
6.7.
налоги
6.8.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
в натуральн. выражении
VII
Тариф
тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 27
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги подъездных путей
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1.
материальные затраты всего
-//-
в том числе:
1.1.
материалы
-//-
1.2.
топливо
-//-
1.3.
электроэнергия
-//-
2.
Затраты на оплату труда всего
-//-
в том числе:
2.1.
заработная плата
-//-
2.2.
социальный налог
-//-
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4.
Оплата работ и услуг
в том числе:
4.1.
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.1.
услуги связи
-//-
5.2.
командировочные расходы
-//-
5.3.
канцелярские расходы
-//-
5.4.
подготовка кадров
-//-
5.5.
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6.
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1.
заработная плата административного персонала
-//-
6.2.
Социальный налог
-//-
6.3.
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4.
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
6.4.1.
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2.
услуги банка
-//-
6.4.3.
коммунальные услуги
-//-
6.5.
командировочные расходы
-//-
6.6.
представительские расходы
-//-
6.7.
налоги
6.8.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7.
Расходы на выплату вознаграждений (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
вагоно/км тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 28
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Сноска. Форма в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 27.10.2017 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на услуги морского порта**
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тысяч тенге
В том числе:
1.
Материальные затраты всего
В том числе:
1.1.
Материалы
1.2.
Топливо
1.3.
Электроэнергия
2.
Затраты на оплату труда всего
В том числе:
2.1.
Заработная плата
2.2.
Социальный налог
3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
4.
Ремонт, всего
5.
Прочие затраты*, всего
В том числе:
5.1.
Услуги связи
5.2.
Командировочные расходы
5.3.
Хозяйственные расходы
5.4.
Подготовка кадров
5.5.
Охрана труда и техника безопасности
5.6.
Другие затраты*, всего
II
Расходы периода, всего
6.
Общие и административные расходы, всего
В том числе:
6.1.
Заработная плата административного персонала
6.2.
Социальный налог
6.3.
Амортизация основных средств и нематериальных активов
6.4.
Коммунальные услуги
6.5.
Услуги сторонних организаций, всего
В том числе:

10.6.7.
басқалар
-//-
11
Проценттерді төлеу шығыстары
-//-
12
Өзге шығыстар
-//-
III
Барлық шығын (I + II)
-//-
IV
Барлық табыстар
-//-
V
Ұсынылған қызметтердің көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф
(ҚҚС-сыз)
теңге
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттеуге жататын көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.
Қолы _________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 25-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Магистральдық темір жол желілері қызметтерінің тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен қызметтерге
-//-
оның ішінде:
4.1
ағымдағы жөндеуге ақы төлеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапарлық шығыстар
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапарлық шығыстар
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазған жөн)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары (мүдде)
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Жүктерді тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің көлемі
млн. ткм
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда, таратып жазылуы немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 26-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері мен темір жолдарды пайдалануға ұсыну қызметтеріне арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу
-//-
4.1
оның ішінде:
5
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапар шығыстары
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
нақты көріністе
VII
Тариф
теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда, кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 27-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ________________________
Кірме жолдар қызметтеріне арналған тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен қызметтерге
оның ішінде:
4.1
ағымдағы жөндеуге ақы төлеу
-//-
оның ішінде:
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапар шығыстары
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
Вагон/км.
мың теңге
Табиғи монополия
субъектілерінің реттеліп
көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына)
тарифтерді (бағаларды, алымдар
ставкаларын) және тарифтік
сметаларды бекіту қағидаларына
28-қосымша
Нысан
Субъектiнiң атауы _______________________
Теңіз порты** көрсететін қызметтерге тарифтік смета
Ескерту. 28-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.10.2017 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1.
материалдық шығындар, барлығы
оның ішінде:
1.1.
материалдар
1.2.
отын
1.3.
электр энергиясы
2.
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы
оның ішінде:
2.1.
жалақы
2.2.
әлеуметтік салық
3.
Негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
4.
Жөндеу, барлығы
5
Өзге шығындар*, барлығы
Оның ішінде:
5.1.
байланыс қызметтері
5.2.
іссапар шығыстары
5.3.
шаруашылық шығыстары
5.4.
кадрларды даярлау
5.5
еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
5.6
Басқа шығындар*, барлығы
II
Кезең шығыстары, барлығы
6.
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
оның ішінде:
6.1.
Әкімшілік персоналдардың жалақысы
6.2.
Әлеуметтік салық
6.3.
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
6.4
Коммуналдық қызметтер
6.5.
Бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы
Оның ішінде:

6.5.1.
Аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
6.5.2.
Услуги банка
6.6.
Командировочные расходы
6.7.
Представительские расходы
6.8.
Налоги
6.9.
Другие расходы (необходимо расшифровать)
7.
Расходы на выплату вознаграждений (интереса)
III
Всего затрат
IV
Прибыль
V
Всего доходов
VI
Объем оказанных услуг
В натуральном выражении тысяч тенге
VII
Тариф (без НДС)
тенге/1 продукции
Примечание:
* – затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
** – предоставляется по регулируемым услугам, подлежащим государственному
регулированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о
естественных монополиях
Подпись _____________________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
Место печати
Приложение 29
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в воздушном
пространстве, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан без осуществления или с осуществлением посадки на
территории Республики Казахстан в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
самолето-км
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 30
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в районе
аэродрома, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан с осуществлением посадки на территории Республики
Казахстан в некоммерческих целях
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
тонн
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 31
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ______________________________________
Тарифная смета на аэропортовые услуги**
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты*, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
подготовка кадров
-//-
5.4
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-

6.5.1.
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
6.5.2.
Банк көрсететін қызметтері
6.6.
іссапар шығыстары
6.7.
өкілдік шығыстар
6.8.
салықтар
6.9.
Басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
7.
Сыйақыға (мүддесі үшін) төленетін шығыстар
III
Барлық шығын
IV
Пайда
V
Барлық табыстар
VI
Көрсетілген қызметтердің көлемі
нақты көріністе мың теңге
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1 өнімге
Ескертпе:
* - шығындар қажет болғанда кеңейтiлуi немесе толықтырылуы мүмкін
** - табиғи монополиялар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша беріледі
Қолы _____________________________________________________
(Табиғи монополия субъектiсiнің басшысы)
Мөр орны
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 29-қосымша
нысан
Субъектінің атауы ___________________________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе кеңістігінде әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға (тауарларына, жұмыстарына) арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 30-қосымша
нысан
Субъектінің атауы____________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе айлақ аумағында әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
-//-
6.6.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
ұшақ-км
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Құрайтын инвестициялық (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 31-қосымша
нысан
Субъектiнiң атауы _______________________
Әуежай** қызметтеріне тарифтік смета
р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндiруге және қызметтердi ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығындар, барлығы, оның ішінде:
-//-
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
5
Өзге шығындар *, барлығы, оның ішінде:
-//-
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
кадрларды даярлау
-//-
5.4
басқа шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы, оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдардың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
Бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы, оның ішінде:
-//-

6.10
налоги
6.11
другие расходы (необходимо расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат
IV
Прибыль
V
Всего доходов
VI
Объем оказываемых услуг
тыс. тоннтыс. тенге
VII
Грузооборот
млн. ткм
VIII
Нормативные потери
% тыс. тонн
IX
Удельный тариф (без НДС)
тенге/за 1 тонну на 1000 км
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
Приложение 34
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Наименование субъекта ____________________________________________
Тарифная смета
на регулируемые услуги субъекта естественной монополии
№ п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Принято в действующем тарифе в расчете на год, всего
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
5
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-||-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ГСМ
-||-
1.4
топливо
-||-
1.5
энергия покупная
-||-
1.6
вода покупная
-||-
2
технологический расход электрической энергии водохозяйственной и канализационной систем (нормативные потери)
-||-
3
Затраты на оплату труда, всего
-||-
в том числе:
3.1
заработная плата
-||-
3.2
социальный налог
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Ремонт, всего
-||-
в том числе:
5.1
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-||-
6
Прочие затраты, всего
-||-
в том числе:
6.1
услуги связи
-||-
6.2
транспортировка грузов сторонними организациями
-||-
6.3
услуги охраны
-||-
6.4
командировочные расходы
-||-
6.5
подготовка кадров
-||-
6.6
охрана труда и техника безопасности
-||-
6.7
плата за использование природных ресурсов (воду и другие)
-||-
6.8
пусконаладочные работы
-||-
6.9
дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
-||-

6.10
салықтар
6.11
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың тонна
мың теңге
VII
Жүк айналымы
млн. тшм
VIII
Нормативтік ысыраптар
% мың тонна
IX
Үлестік тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1000 шм үшін 1 тонна
* - шығындар қажет болғанда жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 34-қосымша
нысан
Субъектінің атауы _______________________________________________
(табиғи монополиялар субъектісі)
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне тарифтік сметасы
р/с №
Көрсеткіштердің атауы *
Өлшем бірлігі
Бір жылға есептелген қолданыстағы тариф қабылданды, барлығы
Табиғи монополиялар субъектілерінің жобасы
1
2
3
4
5
I
Тауарлар өндіруге және қызмет көрсетуге арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы
-||-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ЖЖМ
-||-
1.4
отын
-||-
1.5
сатып алынатын энергия
-||-
1.6
Сатып алынатын су
-||-
2
Электр энергиясының, су
шаруашылығы мен кәріз жүйелерінің техникалық шығыстары (нормативтік ысыраптары)
-||-
3
еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы
-||-
оның ішінде:
3.1
жалақы
-||-
3.2
әлеуметтік салық
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Жөндеу, барлығы
-||-
оның ішінде:
5.1
негізгі қорлардың құнының өсіруіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-||-
6
Өзге шығындар, барлығы
-||-
оның ішінде:
6.1
байланыс қызметтері
-||-
6.2
бөгде ұйымдар көрсететін жүкті тасымалдау қызметтері
-||-
6.3
күзету қызметтері
-||-
6.4
Іссапар шығыстары
-||-
6.5
Кадрды даярлау
-||-
6.6
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
6.7
Табиғи ресурстарды қолданған үшін ақы төлеу (суға және басқалар)
-||-
6.8
іске қосу реттеуші жұмыстар
-||-
6.9
Өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқысты шығару және басқа да коммуналдық қызметтер
-||-

6.10
обязательные виды страхования
-||-
6.11
Приобретение лицензий
-||-
6.12
охрана окружающей среды
-||-
6.13
другие затраты (необходимо расшифровать)
-||-
II
Расходы периода, всего
-||-
7
Общие и административные расходы, всего
-||-
7.1
Затраты на оплату труда, всего
-||-
в том числе:
7.1.1
заработная плата административного персонала
-||-
7.1.2
социальный налог
-||-
7.2
услуги банка
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и т.д.
-||-
7.5
коммунальные услуги
-||-
7.6
услуги сторонних организаций
-||-
7.8
командировочные расходы
-||-
7.9
представительские расходы, расходы на периодическую печать, связь
-||-
7.10
охрана труда и техника безопасности
-||-
7.11
аренда основных средств общехозяйственного назначения
-||-
7.12
налоги
-||-
7.13
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
8
Расходы на содержание службы сбыта, всего
-||-
в том числе:
8.1
заработная плата
-||-
8.2
социальный налог
-||-
8.3
расходы на оформление квитанций
-||-
8.4
амортизация (в том числе водомеров) связанная со сбытом услуг
-||-
8.5
текущий ремонт
-||-
8.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
-||-
8.7
маркетинговые услуги
-||-
8.8
другие расходы (необходимо расшифровать)
-||-
9
Расходы на выплату вознаграждений
-||-
III
Всего затрат
-||-
IV
Прибыль
-||-
V
Всего доходов
-||-
VI
Объемы оказываемых услуг
-||-
VII
Нормативные потери
тыс. м3/ тыс. тенге, тыс. Гкал/тыс. тенге, кВтч/тыс. тенге
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3, тенге/Гкал, тенге/кВтч
Руководитель __________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
М.П.
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены субъектом естественной монополии, наименование показателей и единицы измерения указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг
Приложение 35
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
форма
Информация о производственных и финансовых показателях
субъектов естественной монополии, являющиеся региональными
электросетевыми компаниями
Отчетный период 20___ г.
Индекс: ИПФП
Периодичность: годовая
Представляют: субъекты естественной монополии, являющиеся
региональными электросетевыми компаниями.
Куда представляется форма: в Комитет по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Срок представления – ежегодно не позднее 31 августа
Наименование показателя
Единица измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях, зафиксированная в течение предшествующего календарного года
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в электрических сетях за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (в расчете на календарный год, за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов в расчете на календарный год
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании в расчете на календарный год, в том числе:
тыс. тенге

6.10
міндетті сақтандыру түрлері
-||-
6.11
Лицензияны сатып алу
-||-
6.12
Қоршаған ортаны қорғау
-||-
6.13
Өзге де шығындар (таратып жазу)
-||-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-||-
7
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-||-
7.1
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-||-
оның ішінде:
7.1.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-||-
7.1.2
әлеуметтік салық
-||-
7.2
банк қызметтері
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
Техникалық басқару құралдары, есептеу техникаларын ұстауға және қызмет көрсетуге жұмсалған шығыстар және т.б.
-||-
7.5
коммуналдық қызметтер
-||-
7.6
Бөгде ұйымдардың қызметтері
-||-
7.8
іссапар шығыстары
-||-
7.9
мерзімді басылымға, байланысқа арналған өкілдік шығыстар
-||-
7.10
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
-||-
7.11
Жалпы шаруашылыққа арналған негізгі құралдарды жалға алу
-||-
7.12
салықтар
-||-
7.13
өзге де шығыстар (таратып жазу)
-||-
8
Ұстауға және қызмет көрсетуге арналған шығыстар, барлығы
-||-
оның ішінде:
8.1
жалақы
-||-
8.2
әлеуметтік салық
-||-
8.3
түбіртекті ресімдеуге арналған шығыстар
-||-
8.4
Қызметтерді өткізуге байланысты амортизация (оның ішінде су өлшегіш)
-||-
8.5
ағымдағы жөндеу
-||-
8.6
Негізгі қорлар құнының өсуіне әкелмейтін күрделі жөндеу
-||-
8.7
Маркетинг қызметтері
-||-
8.8
Өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-||-
9
Сыйлықақылар төлеуге арналған шығыстар
-||-
III
Барлық шығыс
-||-
IV
Пайда
-||-
V
Барлық табыстар
-||-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
-||-
VII
Нормативтік ысыраптар
мың м3/
мың теңге,
мың Гкал/
мың теңге,
кВт.сағ/мың теңге
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3,теңге/Гкал,теңге/кВт.сағ
* - шығындарды қажет болған жағдайда табиғи монополиялар субъектісі кеңейте немесе толықтыра алады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі.
Басшысы _______________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі және аты-жөні)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 35-қосымша
нысан
Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы ақпарат
Есепті кезең 20___ж.
Индексі: ӨҚКТ
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынады: өңірлік электр желілері компаниялары болып табылатын табиғи монополиялар субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі – жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім
МВт
7
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
Күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
Күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге

11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических потерь электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная электросетевая компания не может оказывать прямое влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Наименование организации ___________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ______________________________
Руководитель _______________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата " " ______________ 20 года
М.П.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных о порядке подготовки информации о
производственных и финансовых показателях
1. Общие указания
Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, являющимися региональными электросетевыми компаниями, годовой информации о производственных и финансовых показателях. В соответствии с пунктом 36 настоящих Правил региональные электросетевые компании для утверждения тарифа с применением метода сравнительного анализа ежегодно не позднее 31 августа предоставляет в ведомство уполномоченного органа информацию о производственных и финансовых показателях с приложением обосновывающих материалов.
Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснения по заполнению формы
Указанная информация состоит из двух разделов производственных и финансовых показателей.
Производственные показатели
В строке 1 – указывается площадь территории обслуживания (кв. км);
В строке 2 – указывается количество присоединенных потребителей (абонентов);
В строке 3 – указывается общая протяженность линий электропередач, единица измерения указывается в километрах;
В строке 4 – указывается количество силовых трансформаторов (штука);
В строке 5 – указывается общая мощность силовых трансформаторов, единица измерения в МВА;
В строке 6 – указывается максимальная нагрузка в электрических сетях, зафиксированная в течение предшествующего календарного года, единица измерения в МВт;
В строке 7 – указывается фактические потери электрической энергии в электрических сетях за предшествующий календарный год (тыс. кВтч);
В строке 8 – указывается объем передачи электрической энергии за предшествующий календарный год, в тыс. кВтч.
Финансовые показатели
В строке 9 – указываются затраты региональной электросетевой компанией на оказание услуг на передачу электрической энергии (за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации с приложением расшифровки);
В строке 10 – указываются амортизационные отчисления основных средств и нематериальных активов;
В строке 11 – указываются неконтролируемые затраты региональной электросетевой компании, в том числе:

11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлемақы
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекен-жайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы ______________________________
Орындаушының тегі және телефоны ______________________________
Басшысы _____________________________________________________
(Т.АЖ. қолы)
Күні 20 жылғы "__" ______________
М.О.
Өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы ақпаратты дайындау тәртібі туралы әкімшілік деректерді алу үшін белгіленген нысандарды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы нұсқаулық
Осы түсіндірме өңірлік электр желісі компаниясы болып табылатын табиғи монополия субъектілерінің өндірістік және қаржылық көрсеткіштері туралы жылдық ақпаратты дайындау үшін белгіленген. Осы Қағиданың 36-тармағына сәйкес өңірлік электр желісі компаниясы негіздеуші материалдарды қоса бере отырып өндірістік және қаржылық көрсеткіштер туралы ақпаратты жыл сайын 31 тамыздан кешіктірмей уәкілетті органның ведомствосына ұсынады.
Мәліметке бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Көрсетілген ақпарат екі бөлімнен өндірістік және қаржылық көрсеткіштерден тұрады.
Өндірістік көрсеткішер
1-бағанда – қызмет көрсететін аумақтың алаңы (ш. кв) көрсетіледі;
2-бағанда – қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны көрсетіледі;
3-бағанда – электр беру желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
4-бағанда – қуатты трансформаторлардың саны көрсетіледі;
5-бағанда – қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты көрсетіледі;
6-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім көрсетіледі;
7-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары көрсетіледі;
8-бағанда – алдыңғы күнтізбелік жыл үшін мың кВт.сағ. электр энергиясын беру көлемі көрсетіледі;
Қаржылық көрсеткіштер
9-бағанда – электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген) көрсетіледі;
10-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары көрсетіледі;
11-бағанда – күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары көрсетіледі, оның ішінде:

11.1 – указываются налоги;
11.2 – указываются затраты на компенсацию нормативных технических потерь электроэнергии;
11.3 – указываются плата за услуги системного оператора;
11.4 – указываются затраты, возникающие в результате форс-мажорных событий;
11.5 – указываются другие затраты, на величину которых региональная электросетевая компания не может оказывать прямое влияние (с приложением расшифровки);
В строке 12 – указывается прибыль.
Финансовые показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака с учетом требовании Особого порядка.
Приложение 36
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Сноска. Приложение 36 исключено приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 566 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Перечень нормативных правовых актов Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных монополий,
признанных утратившими силу
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2256);
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года № 253-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) на производство и предоставление услуг (товаров, работ) субъектами естественной монополии, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 2256" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2533);
3. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 ноября 2003 года № 269-ОД "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 2256" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2608);

11.1 – салықтар көрсетіледі;
11.2. – электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары көрсетіледі;
11.3 – жүйелік оператордың қызметіне төлемақы көрсетіледі;
11.4 – форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар көрсетіледі;
11.5 – өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған);
12-бағанда – пайда көрсетіледі.
Қаржылық көрсеткіштер Ерекше тәртіп талаптарын ескере отырып, он таңбалы белгісіз мың теңге құны көрінісінде толтырылады.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметаларды бекіту
қағидаларына 36-қосымша
Өңірлік электр желілік компаниясы болып табылатын табиғи
монополия субъектілерінің тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызметі туралы ақпарат
Ескерту. 36-қосымша алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 566 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2013 жылғы 19 шілдедегі
№ 215-НҚ бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды ретету агенттігі
төрағасының күші жойылды деп танылған кейбір нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметалар бекiту жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2256 нөмірмен тіркелген);
2. "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 сәуірде № 2256 тіркелген "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) өндіруге және ұсынуға тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 мамырдағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 9 қазандағы № 253-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2533 нөмірмен тіркелген);
3. "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 2003 жылғы 29 сәуiрде № 2256 тiркелген, "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметтерiне тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметаларды бекiту туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 14 қарашадағы № 269-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2608 нөмірмен тіркелген);

4. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 июля 2004 года № 322-ОД "О внесении изменения и дополнения в некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3011);
5. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 декабря 2004 года № 493-ОД "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 2256" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3370);
6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года № 108-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3527);
7. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года № 66-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4136, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 7 апреля 2006 года № 61-62 (1041-1042));
8. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2006 года № 177-ОД "О внесении изменений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4328, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 11 августа 2006 года № 147 (1127));

4. "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің кейбір бұйрықтарына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 19 шілдедегі № 322-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3011 нөмірмен тіркелген);
5. "Табиғи монополия субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы № 493-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3370 нөмірмен тіркелген);
6. "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы № 108-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3527 нөмірмен тіркелген);
7. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы № 66-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4136 нөмірмен тіркелген, "Юридическая газетінің" 2006 жылғы 7 сәуірдегі № 61-62 (1041-1042) нөмірінде жарияланған);
8. "Табиғи монополиялар салаларында қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 19 шілдедегі № 177-НҚ бұйрығының 2-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4328 нөмірмен тіркелген, "Юридическая газетінің" 2006 жылғы 11 тамыздағы № 147 (1127) нөмірінде жарияланған);

9. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31 мая 2007 года № 148-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4792, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 15 августа 2007 года № 12 (1327));
10. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 апреля 2010 года № 137-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6281, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 14 августа 2010 года № 215-216);
11. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 июня 2012 года № 125-ОД "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7693, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 7 июня 2012 года № 174-175);
12. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 сентября 2012 года № 234-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7939, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 10 ноября 2012 года № 392).

9. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополиаларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополиаларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 31 мамырдағы № 148-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4792 нөмірмен тіркелген, "Юридическая газетінің" 2007 жылғы 15 тамыздағы № 12 (1327) нөмірінде жарияланған);
10. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 137-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6281 нөмірмен тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2010 жылғы 14 тамызда № 215-216 нөмірінде жарияланған);
11. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметалар бекiту жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2012 жылғы 4 маусымдағы № 125-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7693 нөмірмен тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2012 жылғы 7 маусымдада № 174-175 нөмірінде жарияланған);
12. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 234-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7939 нөмірмен тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2012 жылғы 10 қарашадағы № 392 нөмірінде жарияланған).