Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 211. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2013 года № 8757
Сноска. В заголовок приказа внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 27.06.2016 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О персональных данных и их защите» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач.
2. Управлению кадровой службы Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 27.06.2016 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).

Жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 211 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 02 қазанда № 8757 тіркелді
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 27.06.2016 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Дербес деректер және оларды қорғау туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Кадр қызметі басқармасы:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 27.06.2016 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 25 ноября 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед
Утвержден
приказом Министра культуры и
информации Республики Казахстан
от 29 августа 2013 года № 211
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный
для выполнения осуществляемых задач
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 27.06.2016 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра культуры и спорта РК от 27.06.2016 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
п/п
Наименование персональных данных
1.
Ксерокопии документов, удостоверяющих личность и имеющих фотографию
владельца в личном деле
2.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
3.
Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии)
4.
Транскрипция фамилии и имени
5.
Подпись
6.
Данные о рождении: дата рождения, место рождения
7.
Расовая и национальная принадлежность
8.
Пол
9.
Сведения о семейном положении (состояние в браке, данные
свидетельства о заключении или расторжении брака, фамилия, имя,
отчество супруги (а), данные документа удостоверяющего личность
супруги (а), степень родства, фамилии, имена, отчества и даты
рождения других членов семьи, иждивенцев, наличие детей и их возраст)
10.
Данные свидетельства об усыновлении ребенка
11.
Данные документа удостоверяющего личность: наименование документа,
номер документа, дата выдачи документа, срок действия документа,
орган, выдавший документ
12.
Сведения о причинах недействительности, утраты, уничтожения
документов, удостоверяющих личность
13.
Данные о гражданстве: гражданство (прежнее гражданство), дата
приобретения гражданства Республики Казахстан, дата утраты
гражданства Республики Казахстан, основания утраты гражданства
Республики Казахстан, дата восстановления в гражданстве Республики
Казахстан, основания восстановления в гражданстве Республики
Казахстан
14.
Данные о трудовой деятельности на текущее время (данные о трудовой
деятельности на текущее время с полным указанием должности,
структурного подразделения, организации и ее наименования, общий и
непрерывный стаж работы, адреса и телефоны, а также реквизиты других
организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей
и времени работы в этих организациях)
15.
Адрес места жительства, дата регистрации по месту жительства или по
месту прибывания
16.
Адрес электронной почты
17.
Номера контактных телефонов
18.
Наименование и юридический адрес места работы (учебы)
19.
Характеристика
20.
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
21.
Сведения о номере, серии и дате выдачи трудовой книжки и записей в
ней
22.
Портретное изображение (оцифрованная фотография)
23.
Сведения, указанные в оригиналах и копиях распоряжений по личному
составу и материалах к ним
24.
Сведения о государственных и ведомственных наградах, почетных
званиях, поощрениях (в том числе наименование или название награды,
звания или поощрения, дата и вид нормативного акта о награждении или
дата поощрения)
25.
Материалы по аттестации
26.
Материалы по внутренним служебным расследованиям
27.
Медицинские заключения установленной формы об отсутствии заболевания
28.
Сведения о временной нетрудоспособности
29.
Сведение об имуществе, переданного в доверительное управление
30.
Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний
или специальной подготовки (серия, номер, дата выдачи диплома,
свидетельства, аттестата или другого документа об окончании
образовательного учреждения, в том числе наименование и
местоположение образовательного учреждения, факультет или отделение,
квалификация и специальность по окончании образовательного
учреждения, ученая степень, ученое звание, владение иностранными
языками)
31.
Сведения о повышении квалификации и переподготовке (серия, номер,
дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке,
наименование и местоположение образовательного учреждения,
квалификация и специальность по окончании образовательного
учреждения)
32.
Сведения о заработной плате: данные по окладу, надбавкам, налогам
33.
Сведения о воинском учете военнообязанных лиц, подлежащих призыву на
военную службу (серия, номер, дата выдачи, наименование органа,
выдавшего военный билет, военно-учетная специальность, воинское
звание, данные о принятии/снятии с учета)
34.
Сведения о наличии (отсутствии) судимости
35.
Сведения о привлечении к административной, дисциплинарной
ответственности
36.
Сведения о наличии счета в карточной базе банка
37.
Содержание и реквизиты служебного контракта, гражданско-правового
договора
38.
Сведения о социальных льготах и о социальном статусе (серия, номер,
дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ, являющимся
основанием для представления льгот и статуса)

4. Осы бұйрық 2013 жылғы 25 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр                                      М. Құл-Мұхаммед
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2013 жылғы 29 тамыздағы
№ 211 бұйрығымен
бекітілген
Жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 27.06.2016 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Дербес деректердің атауы
1.
Жеке іс иесінің суреті бар және жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері
2.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
3.
Тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстыру туралы мәліметтер
4.
Тегінің, атының транскрипциясы
5.
Қолтаңба
6.
Тууы туралы деректер: туған күнi, айы, жылы,  туған жері
7.
Нәсілдік және ұлттық тиесілігі
8.
Жынысы
9.
Отбасылық жағдайы туралы мәліметтер (некеде тұруы, неке қию немесе  некені бұзу туралы куәліктің деректері, ерлі-зайыптының тегі, аты, әкесінің аты, ерлі-зайыптының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері, асыранды, отбасының басқа мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, туыстық дәрежесі, балалардың бар болуы және олардың жасы)
10.
Бала асырап алуы туралы мәліметтер
11.
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері: құжаттың атауы, құжаттың нөмірі, құжаттың берілген күні, құжаттың қолдану мерзімі, құжатты берген орган
12.
Жеке басын куәландыратын құжаттың жарамсыздығы, жоғалуы, жойылуының себептері  туралы мәліметтер
13.
Азаматтылығы туралы мәліметтер: азаматтылығы (бұрынғы азаматтылығы), Қазақстан Республикасы азаматтылығын алған күні, Қазақстан Республикасы азаматтылығын жоғалтқан күні, Қазақстан Республикасы азаматтылығын жоғалту себебі, Қазақстан Республикасы азаматтылығын қайта алу күні, Қазақстан Республикасы азаматтылығын қайта алу себебі
14.
Ағымдағы уақыттағы еңбек қызметі туралы мәліметтер: (мекеме және оның атауы, құрылымдық бөлімі, лауазымы толық көрсетілген еңбек қызметі туралы деректер, жалпы және үздіксіз еңбек өтілі, мекен-жайы мен телефондары, сонымен қатар бұрын атқарған лауазымының толық атауы көрсетілген басқа мекемелердің деректемелері және осы мекемелердегі жұмыс уақыты)
15.
Тұрғылықты мекен-жайы, тұратын жері  немесе келген жері бойынша тіркелу күні
16.
Электронды поштаның мекен-жайы
17.
Байланыс телефонының нөмірі
18.
Жұмыс орнының (оқуының) атауы және заңды мекен жайы
19.
Мінездеме
20.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
21.
Еңбек кітапшаларының нөмірі, сериясы, күні және ондағы жазбалар
22.
Портреттік бейнесі (сандық фото)
23.
Жеке құрам және ондағы материалдарға байланысты өкімдердің түпнұсқасы мен көшірмесінде көрсетілген мәліметтер
24.
Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, құрмет және әлеуметтік атақтар, көтермелеу (награданың атауы немесе аталуы, атақ немесе көтермелеу, наградтау туралы нормативті актінің түрі және күні, немесе көтермелеу күні) туралы мәліметтер
25.
Аттестациялау жөніндегі материалдар
26.
Ішкі қызметтік тексеру бойынша материалдар
27.
Ауыруының жоқтығы жөнінде бекітілген формадағы медициналық қорытынды
28.
Уақытша еңбекке жарамсыздығы туралы мәлімет
29.
Енімді басқаруға берілген мүлік туралы мәліметтер
30.
Білімі, біліктілігі және арнайы білімінің бар болуы немесе арнайы дайындықтары туралы мәліметтер (білім беретін мекемелерді бітіргені туралы дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе басқа құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні, сонымен қатар білім беретін мекеменің атауы және орналасқан жері, факультеті немесе бөлімшесі, білім беретін мекемені бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы шет тілдерін білуі)
31.
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер (білім беретін мекеменің атауы және орналасқан жері, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттың берілген күні, нөмірі, сериясы, білім беретін мекемені бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы)
32.
Жалақысы туралы мәліметтер: жалақы, үстемеақы, салық туралы мәліметтер
33.
Әскери қызметке шақыруға жататын, әскери міндетті тұлғаларды әскери есепке алу туралы мәліметтер (әскери билетті берген органның атауы, берілген күні, нөмірі, сериясы, әскери-есепке алу мамандығы, әскери атағы, есепке алу/шығару туралы деректер)
34.
Соттылығының болуы (болмауы)
35.
Әкімшілік және тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер
36.
Банктің карточкалық базасында шотының бар екені туралы мәліметтер
37.
Азаматтық-құқықтық шарттардың, қызметтік келісім-шарттардың мазмұны және деректемелері
38.
Әлеуметтік жеңілдіктер және әлеуметтік мәртебесі туралы мәліметтер (жеңілдіктер мен мәртебе беру үшін негіз болатын құжатты берген органның атауы, берілген күні, нөмірі, сериясы)