О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 "Об утверждении правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 4 сентября 2013 года № 683. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2013 года № 8776
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам транспорта», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 362 «Об утверждении правил организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6472, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 9 октября 2010 года № 267-268 (26328-26329)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Правила определяют порядок осуществления контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, по автомобильным дорогам общего пользования, автомобильным дорогам в пределах границ городов или иных населенных пунктов, на постах транспортного контроля территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет), а также через специальные автоматизированные измерительные средства.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Деятельность сотрудников поста транспортного контроля территориальных органов Комитета, связанная с проведением государственного контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, регламентируется международными договорами в сфере автомобильных перевозок, транспортным и налоговым законодательством Республики Казахстан, Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года, Кодексом чести государственных служащих Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2005 № 1567 «О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан», законами Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией», нормативными правовыми актами Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, а также настоящими Правилами.»;
в пункте 6:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) смена поста транспортного контроля - смена, состоящая из двух или трех сотрудников территориальных органов транспортного контроля, назначенная согласно утвержденного графика, для несения службы на стационарных и передвижных постах транспортного контроля;»;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 04 қыркүйектегі № 683 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 04 қазанда № 8776 тіркелді
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі № 132-V Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiн бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6472 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 19 қазандағы № 429-432 (26275) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiнде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ереже Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң (бұдан әрi – Комитет) аумақтық органдарының көлiктiк бақылау посттарында Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары, қалалар немесе өзге де елдi мекендер шегiндегi автомобиль жолдары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген оның құзыреті шегінде арнайы автоматтандырылған өлшеу құралы арқылы жүрiп өтуiн бақылауды жүзеге асыру тәртiбiн айқындайды.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Комитеттiң аумақтық органдарының көлiктiк бақылау посты қызметкерлерiнiң Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өтуiн мемлекеттiк бақылауды жүргiзуге байланысты қызметi автомобиль тасымалдары саласындағы халықаралық шарттармен, Қазақстан Республикасының көлiктiк және салықтық заңнамаларымен, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiмен, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 3 наурыздағы № 1567 Жарлығымен бекiтiлген «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiмен», Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi «Мемлекеттiк қызмет туралы», 1998 жылғы 2 шiлдедегi «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» заңдарымен, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң нормативтiк-құқықтық актiлерiмен, сондай-ақ осы Ережемен регламенттеледi.»;
6-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) көлiктiк бақылау постының ауысымы – аумақтық көлiктiк бақылау органдарының екi немесе үш қызметкерiнен тұратын, бекiтiлген кестеге сәйкес стационарлық және жылжымалы көлiктiк бақылау посттарында қызмет атқару үшiн белгiленген ауысым;»;
мынадай мазмұндағы 6)тармақшамен толықтырылсын:

«6) специальное автоматизированное измерительное средство – сертифицированное специальное контрольно-измерительное техническое оборудование, прошедшее метрологическую поверку, осуществляющее фото, видеосъемку, работающее в автоматическом режиме, фиксирующее вид, марку, государственный регистрационный знак, весовые и (или) габаритные параметры и скорость движения автотранспортных средств.»;
в пункте 8:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) в Межрегиональной инспекции транспортного контроля Комитета (далее - Инспекция) - руководителем Инспекции;»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Штатная численность и сменность работы стационарного и передвижного ПТК устанавливается руководителем Инспекции, согласно выделенным ассигнованиям и штатной численности отдела контроля на автомобильном транспорте.»;
пункты 1717-1 и 18 изложить в следующей редакции:
«17. Основными действиями по осуществлению контроля на автомобильных дорогах являются проверки:
1) наличия разрешительных документов на проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
2) наличия специальных разрешений на проезд по автомобильным дорогам Республики Казахстан крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств, перевозящих груз;
3) соответствия маршрута следования, установленного для международного сообщения;
4) наличие специальных разрешений на перевозку опасных грузов класса 1, 6 и 7.
17-1. При проведении транспортного контроля должностные лица ПТК обеспечивают соблюдение физическими и юридическими лицами, осуществляющими перевозки грузов:
1) требований законодательства Республики Казахстан в области безопасности автомобильного транспорта, в том числе:
постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2011 года № 826 «Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом»;
приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 «Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7204);
Правил перевозок опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года № 316 «О некоторых вопросах по перевозке опасных грузов автомобильным транспортом»;
постановления Правительства Республики Казахстан от 24 января 2005 года № 51 «Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок неделимых крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан»;

«6) Арнайы автоматтандырылған өлшеу құралы – метрологиялық тексерістен өткен, фото, бейне түсіруді жүзеге асыратын, автоматты режимде жұмыс істейтін, автокөлік құралдарының маркасын, мемлекеттік тіркеу белгісін, салмақтық және (немесе) көлемдік параметрлерін және қозғалыс жылдамдығын тіркейтін сертификатталған арнайы бақылау-өлшеу техникалық жабдық.»;
8-тармақта:
1-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Комитеттiң өңiраралық көлiктiк бақылау инспекциясында (бұдан әрi - Инспекция) - Инспекция басшысы;»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Стационарлық және жылжымалы КБП-ның штат саны мен жұмыс ауысымдығын Инспекция басшысы автомобиль көлiгiндегi бақылау бөлiмi бөлген қаражат пен штат санына сәйкес белгiлейдi.»;
1717-1 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Автомобиль жолдарында бақылауды жүзеге асыру бойынша негiзгi iс-қимылдар мыналарды тексеру болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өтуiне рұқсат беру құжаттарының болуы;
2) Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары бойынша жүктi тасымалдайтын iрi көлемдi және ауыр салмақты автокөлiк құралдарының жүруiне арнайы рұқсаттардың болуы;
3) жол жүру маршрутының халықаралық қатынас үшiн белгiленгенге сәйкестiгi;
4) 1, 6 және 7 класты қауіпті жүк тасымалдайтын арнайы рұқсаттардың болуы.
17-1 Көлiктiк бақылау жүргiзген кезде КБП лауазымды адамдары жүк тасымалдарын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың мыналардың сақтауын қамтамасыз етедi:
1) Қазақстан Республикасының автомобиль көлiгiнiң қауiпсiздiгi саласындағы заңнамасының талаптарын, оның iшiнде:
Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 шілдедегі № 826 Қаулысы;
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 Бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 7204 тiркелген);
«Автомобиль көлiгiмен қауіптi жүктердi тасымалдау жөнiндегi кейбiр мәселелер туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары;
Бөлінбейтін ірi көлемдi және ауыр салмақты жүктердi Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру ережесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қаңтардағы № 51 қаулысы;

постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года № 62 «Об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан»;
требований к подвижному составу, выполняющему перевозки скоропортящихся грузов в международном сообщении, в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок от 21 ноября 1976 г. (Женева 1 сентября 1970 года);
соответствия экипировки автотранспортного средства требованиям международных договоров в части наличия и исправности на автотранспортном средстве тахографа, а также соответствия установленных топливных баков требованиям завода-изготовителя, в соответствии с Европейским соглашением, касающимся работы экипажей транспортных средств, производящих международные автомобильные перевозки (Женева 1 июля 1970 года);
постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1372 «Об утверждении Технического регламента о требованиях к выбросам вредных (загрязняющих) веществ автотранспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан»;
2) требований разрешительной системы при организации международных автомобильных перевозок на территории Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
3) требований налогового законодательства Республики Казахстан в части оплаты сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан.
18. Транспортный контроль за проездом крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств путем проверки фактических весовых и габаритных параметров транспортных средств и определения величины их превышения над допустимыми параметрами, установленными на территории Республики Казахстан, производится с использованием измерительного инструмента и габаритных рамок, весоизмерительного оборудования стационарного типа или переносных мобильных весов, а также с использованием специальных автоматизированных измерительных средств, прошедших обязательную метрологическую поверку и имеющих сертификат с указанием даты следующей поверки.
Использование весоизмерительного оборудования с просроченным сроком метрологической поверки не допускается.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
«20. Штамп о прохождении контроля ставится:
1) для владельцев (пользователей) транспортных средств - нерезидентов Республики Казахстан на оборотной стороне разрешения регистрации;

Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 ж. 19 қаңтардағы № 62 қаулысы;
Тез бүлiнетiн тамақ өнiмдерiн халықаралық тасымалдау туралы және осы тасымалдарға арналған арнайы көлiк құралдары туралы 1976 жылғы 21 қарашадағы келiсiмге сәйкес Халықаралық қатынаста тез бұзылатын жүктердi тасымалдауды орындайтын жылжымалы құрамға қойылатын талаптарды (Женева 1 қыркүйек 1970 жыл);
Автокөлiк құралдары жабдығының автокөлiк құралында тахографтың болуы және оның ақаусыздығы бөлiгiнде халықаралық шарттар талаптарына сәйкестiгiн, сондай-ақ орнатылған отын бактарының жасаушы зауыттың талаптарына сәйкестiгi, Халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыратын көлiк құралдары экипаждарының жұмысына қатысты Еуропа келiсiмiне сәйкес (Женева 1 шiлде 1970 жыл);
Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын автокөлік құралдарының зиянды (ластаушы) заттар шығарындыларына қойылатын талаптар туралы техникалық регламентті бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1372 Қаулысы;
2) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық автомобиль тасымалын ұйымдастыру кезiнде рұқсат беру жүйесi талаптарын сақтауы тұрғысында тексерудi жүзеге асырады;
3) Автокөлiк құралының Қазақстан Республикасының аумағымен жүргенi үшiн алым бөлiгiнде Қазақстан Республикасының салық заңнамасының талаптарын.
18. Iрi көлемдi және ауыр салмақты көлiк құралдарының жүрiп өтуiн көлiк құралдарының нақты салмақ және көлем параметрлерiн тексеру және олардың Қазақстан Республикасының аумағында белгiленген рұқсат етiлген параметрлерден асуы шамасын айқындау арқылы көлiктiк бақылау өлшеу құралы мен көлем рамкаларын, сондай-ақ мiндеттi метрологиялық тексерiстен өткен және келесi тексерiс күнi көрсетiлген сертификаты бар стационарлық үлгiдегi салмақ өлшеу жабдығын немесе көшпелi ұтқыр таразыны және арнайы автоматтандырылған өлшеу құралын қолдана отырып жүргiзiледi.
Метрологиялық тексеру мерзiмi өтiп кеткен салмақ өлшеу жабдығын пайдалануға жол берiлмейдi.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Бақылаудан өту туралы мөртабан:
1) Қазақстан Республикасының резиденттерi емес көлiк құралдарының иелерi (пайдаланушылары) үшiн рұқсат қағазының екiншi жағына;

2) для владельцев (пользователей) транспортных средств - резидентов Республики Казахстан в путевом листе, либо на ином сопроводительном документе.»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. Проведение транспортного контроля автотранспортного средства, осуществляющего перевозку грузов, сотрудником ПТК обеспечивается в следующем порядке:
1) останавливает автотранспортное средство (грузовые автомобили, специализированные и специальные автомобили);
2) подходит к водителю, представляется, назвав свою фамилию, должность и наименование государственного органа, предъявляет по требованию водителя или сопровождающих лиц служебное удостоверение;
3) сообщает о причине остановки;
4) запрашивает водительское удостоверение (временное удостоверение, выданное взамен водительского удостоверения и документ, удостоверяющий личность водителя), свидетельство о регистрации транспортного средства, сопроводительные и разрешительные документы;
5) проводит измерение габаритных и весовых параметров транспортного средства на дорожном покрытии или на иной площадке обеспечивающее равномерное расположение всех осей транспортного средства, с применением муляжей.
В случае установления превышения весовых и габаритных параметров автотранспортного средства, следующего без специального разрешения принимает меры для возбуждения дела в административном порядке в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» от 30 января 2001 года»;
6) при получении информации из Ситуационного центра осуществляет проверку автотранспортного средства путем сравнения поступивших данных с фактическими весовыми и габаритными параметрами автотранспортного средства, для определения величины их превышения над допустимыми параметрами, установленными на территории Республики Казахстан.
В случае установления превышения весовых и габаритных параметров автотранспортного средства, следующего без специального разрешения принимает меры для возбуждения дела в административном порядке в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» от 30 января 2001 года.»;
в пункте 24:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) проверяет наличие документов для осуществления перевозки груза автомобильным транспортом и их соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области автомобильного транспорта;»;
пункт 28 исключить;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
«29. Прием сотрудниками ПТК суммы сбора наличными деньгами производится на основании бланка строгой отчетности по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 «О некоторых вопросах налогового администрирования» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5463).»;
приложение 3 к Правилам организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан, исключить;
в приложении 4 к Правилам организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан:
в Перечне оборудования и имущества стационарного поста транспортного контроля:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:

2) Қазақстан Республикасының резиденттерi болатын көлiк құралдарының иелерi (пайдаланушылары) үшiн жол парағына немесе өзге iлеспе құжатына қойылады.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. КБП қызметкерi жүктi тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлiк құралына көлiктiк бақылау жүргiзудi мынадай тәртiппен қамтамасыз етедi:
1) автокөлiк құралын (жүк автомобильдерi, мамандандырылған және арнайы автомобильдер) тоқтатады;
2) жүргiзушiге жақындап келедi, өз аты-жөнiн, лауазымын және мемлекеттiк органның атауын атап, таныстырады, жүргiзушiнiң немесе бiрге жүрген адамдардың талабы бойынша қызметтiк куәлiгiн көрсетедi;
3) тоқтатқан себебiн хабарлайды;
4) жүргiзушi куәлiгiн (жүргiзушi куәлiгiнiң орнына берiлген уақытша куәлiк және жүргiзушiнiң жеке басын куәландыратын құжат), көлiк құралын тiркеу туралы куәлiгiн, iлеспе және рұқсат құжаттарын сұратады;
5) көлiк құралының габариттiк және салмақтық параметрлерiн жол жабынында немесе автокөліктің барлық осьнің біркелкілігін қамтамасыз ететін басқа алаңда, нақнұсқаларды қолдана отырып, өлшеудi жүргiзедi.
Арнайы рұқсатсыз келе жатқан автокөлік құралында көлемді және (немесе) салмақты белгіленген параметрлері асып кеткен жағдайда Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің талаптарына сәйкес әкімшілік тәртіппен іс қозғау бойынша шара қолданылады;
6) арнайы рұқсатсыз келе жатқан автокөліктік құралдардың салмақты көлемдік өлшемдердің арттырғаны туралы ақпаратты алғаннан кейін көлік құралының нақты ауыр салмағын және ірі көлемін Ситуациялық орталықтан жіберілген ақпаратпен салыстыра отырып, Қазақстан Республикасы аумағында бекітілген мүмкін рұқсат етілген өлшемдерден олардың асатын көлемін анықтау.
Арнайы рұқсатсыз келе жатқан автокөлік құралында көлемді және (немесе) салмақты белгіленген параметрлері асып кеткен жағдайда Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің талаптарына сәйкес әкімшілік тәртіппен іс қозғау бойынша шара қолданылады.»;
24-тармақта:
1-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жүк тасымалдарын автомобиль көлiгiмен жүзеге асыру үшiн қажеттi құжаттардың болуын және олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестiгiн тексередi;»;
28-тармақ алынып тасталсын;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29. «Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 633 бұйрығымен бекiтiлген қатаң есептiлiктегi бланкiлер нысанының негiзiнде алым сомасы қолма-қол ақшалай КБП қызметкерлерi қабылдайды (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5463 тiркелген).»;
Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiне 3-қосымша, алынып тасталсын;
Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiне 4-қосымшада:
Стационарлық көлiктiк бақылау посттарының жабдығы мен мүлкi тiзбесiнде:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

«2. Видеорегистратор
3. GPS навигатор»;
пункт 7 исключить;
в приложении 5 к Правилам организации работы постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан:
в Перечне оборудования и имущества передвижного поста транспортного контроля:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
«2. Видеорегистратор
3. GPS навигатор»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Средство мобильной связи»;
пункт 7 исключить.
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (Абсаттаров К.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портал государственных органов (ИПГО);
3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев

«2. Бейнетіркегіш
3. GPS навигатор»;
7-тармақ алынып тасталсын;
Қазақстан Республикасының аумағындағы көлiктiк бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру ережесiне 5-қосымшада:
Жылжымалы көлiктiк бақылау посттарының жабдығы мен мүлкi тiзбесiнде:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Бейнетіркегіш
3. GPS навигатор»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Ұтқыр байланыс құралы»;
7-тармақ алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Қ.Б. Әбсаттаров) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың заңда көрсетілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында ресми жариялануын және оның мемлекеттік органдар интранет порталында (МОИП) орналастырылуын;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           А. Жұмағалиев