О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 301 "Об утверждении Формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря"
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 362-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2013 года № 9006. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 301 "Об утверждении Формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации под № 6261, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 12 ноября 2010 года, № 306-309 (26367-26370) следующие изменения и дополнение:
в форме удостоверения охотника утвержденной указанным приказом:
лист 4 изложить в новой редакции:
"Лист 4
(наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки удостоверения)
Удостоверение зарегистрировано:
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г";
в Правилах выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Удостоверение охотника выдается по месту жительства на 10 лет филиалами или представительствами республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства (далее - ассоциация).
Ежегодная регистрация удостоверений охотника производится ассоциацией.";
пункт 5 изложить в новой редакции;
"5. Физические лица до сдачи экзамена по охотминимуму проходят курс подготовки по программе охотминимума.
После прохождения курса по программе охотминимума физическому лицу выдается сертификат, срок действия которого составляет 1 год, в течении данного срока физическое лицо сдает экзамен по охотминимуму.";
пункт 6 изложить в новой редакции;

"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысандары мен оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2013 жылғы 29 қарашадағы № 362-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 желтоқсанда № 9006 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңның 9-бабы 1-тармағының 10)тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысандары мен оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 301 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізімінде № 6261 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылы 2 сәуірдегі № 124-127 (26529) сандарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген аңшы куәлігі нысанында:
4-парақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"4-парақ
(куәлік мұқабасының ішкі оң жағына желімделеді)
Куәлік тіркелді:
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Аңшы куәлігін тұрғылықты жері бойынша 10 жылға аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығының (бұдан әрі - қауымдастық) филиалдары мен өкілдіктері береді.
Аңшы куәліктерін жыл сайын тіркеуді қауымдастық жүргізеді.";
5-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жеке тұлғалар аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғанға дейін аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша даярлық курсынан өтеді.
Аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша даярлық курсынан өткеннен кейін жеке тұлғаға қолданылу мерзімі 1 жылдық сертификат беріледі, осы мерзім ішінде жеке тұлға аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырады.";
6-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Для получения удостоверения охотника физические лица представляют в филиал или представительство ассоциации анкету по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
К анкете прилагаются следующие документы:
1) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (для лиц без гражданства и иностранных граждан - копия паспорта и документа, подтверждающего законность пребывания на территории Республики Казахстан);
2) фотографии (цветные) размером 3x4 сантиметра - 3 штуки;
3) копия сертификата об окончании курса по охотминимуму (для граждан Республики Казахстан).";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Выдача удостоверений охотника регистрируется в журнале выдачи удостоверений охотника по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выдаче и ежегодной регистрации удостоверение охотника заверяется специальной печатью (далее - спецпечать) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 3 приложения 1 к Правилам выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря изложить в новой редакции:
"Удостоверение охотника зарегистрировано:
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г";
дополнить приложение 4-1 согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту природных ресурсов Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить настоящий приказ на официальное опубликование после его государственной регистрации;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Каппаров
Приложение
к приказу
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 362-Ө
Приложение 4-1
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
ЭСКИЗ
Печати для удостоверения охотника
Примечание:
Печать представляет форму круга, диаметр печати 25 миллиметров, внутренний диаметр 15 миллиметров. Между внешним и внутренним диаметром надпись "Ассоциация "Кансонар" на государственном языке, по внутреннему кругу в центре надпись "Печать для удостоверения охотника" на государственном языке.

"6. Аңшы куәлігін алу үшін жеке тұлғалар қауымдастық филиалына немесе өкілдігіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама ұсынады.
Сауалнамаға мына құжаттар қоса тіркеледі:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі (азаматтығы жоқ адамдар мен шетелдік азаматтар үшін - төлқұжатының және Қазақстан Республикасының аумағында болуының заңдылығын растайтын құжаттың көшірмесі)";
2) көлемі 3x4 сантиметр фотосуреттер (түрлі-түсті) - 3 дана;
3) аңшылық минимум бойынша курсты аяқтағаны туралы сертификаттың көшірмесі (Қазақстан Республикасының азаматтары үшін.)";
14-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Аңшы куәлігінің берілуі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшы куәлігін беру журналында тіркеледі.
Аңшы куәлігін беру және жыл сайын тіркеу кезінде ол осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы мөрмен (бұдан әрі - арнайы мөр) куәландырады.";
Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидаларына 1-қосымшаның 3-тармағының екінші бөлігі мынадай жаңа редакцияда жазылсын;
"Аңшы куәлігі тіркелді:
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
4-1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Табиғи ресурстар департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекет тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны ресми жариялауға жіберсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрі
Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2013 жылғы 29 қараша
№ 362-Ө бұйрығына қосымша
Аңшы, балықшы және
қорықшы куәліктерін
беру қағидаларына
4-1-қосымша
Аңшы куәлігіне арналған мөрдің
ЭСКИЗІ
Ескертпе:
Мөр дөңгелек пішінді болып келеді, мөрдің диаметрі 25 миллиметр, ішкі диаметрі 15 миллиметр. Сыртқы және ішкі диаметрінің аралығында мемлекеттік тілде "Қансонар" қауымдастығы" деген жазу, ішкі шеңбердің ортасында мемлекеттік тілде "Аңшы куәлігіне арналған мөр" деген жазулар бар.