О переходе на электронный формат ведения единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования и прокурорского надзора
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 28 декабря 2013 года № 425, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 декабря 2013 года № 124 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2013 года № 758. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2013 года № 9056. Утратил силу совместным приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 10 октября 2014 года № 287, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 октября 2014 года № 123 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 октября 2014 года № 708
Сноска. Утратил силу совместным приказом первого заместителя Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 10.10.2014 № 287, Генерального Прокурора РК от 20.10.2014 № 123 и Министра внутренних дел РК от 16.10.2014 № 708 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях дальнейшего перехода на безбумажные технологии, а также обеспечения должного контроля и надзора за расследованием уголовных дел, оперативного формирования отчетов о состоянии преступности, в соответствии с Законами Республики Казахстан «О государственной правовой статистике и специальных учетах» и «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Осуществить переход на электронный формат ведения единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора в подразделениях Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (далее - органы финансовой полиции), Министерства внутренних дел (далее – органы внутренних дел), Генеральной прокуратуры (далее - органы прокуратуры) согласно графика (приложение 1).
2. Возложить на сотрудников органов прокуратуры, внутренних дел и финансовой полиции обязанность по вводу в базу данных Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) с использованием электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП) следующих информационных учетных документов (далее – ИУД):

Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу және прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алуды электрондық форматта жүргізуге көшу туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі төрағасының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 425 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 758 және Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 124 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 12 желтоқсанда № 9056 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі(қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 10 қазандағы № 287, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2014 жылғы 20 қазандағы № 123 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 16 қазандағы № 708 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. 01.01.2015 бастап бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі(қаржы полициясы) төрағасының 10.10.2014 № 287, ҚР Бас прокуратурасының 20.10.2014 № 123 және ҚР Ішкі істер министрінің 16.10.2014 № 708 бірлескен бұйрығы.
Қағазсыз технологияларға одан әрі көшу, сондай-ақ қылмыстық істерді тергеу барысын тиісті деңгейде бақылау мен қадағалауды қамтамасыз ету, қылмыстылық жағдайы туралы есептерді жедел қалыптастыру мақсатында, «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» және "Электрондық құжат және электронды цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (бұдан әрі – қаржы полициясы органдары), Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ішкі істер органдары), Бас прокуратураның (бұдан әрі – прокуратура органдары) бөлімшелерінде кестеге сәйкес қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алуды электрондық форматта жүргізуге көшу іске асырылсын.
2. Прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) деректер қорына электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) қолдана отырып мынадай ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – АЕҚ) енгізу міндеті жүктелсін:

1) форма ЗС-1 «Карточка учета заявления, сообщения и иной информации о преступлении, происшествии» (далее – ИУД формы ЗС-1) согласно приложению 1 к Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330, опубликованный в «Юридической газете» от 15 декабря 2011 года № 185 (2175))(далее - Инструкция);
2) форма ЗС-2 «Карточка учета решения по зарегистрированному заявлению, сообщению и иной информации о преступлении, происшествии» (далее – ИУД формы ЗС-2) согласно приложению 2 к Инструкции;
3) форма 1.0 «Карточка учета преступления» (далее – ИУД 1.0) согласно приложению 3 к Инструкции;
4) форма 1.1 «Карточка о ходе и результатах предварительного следствия (дознания)» (далее – ИУД формы 1.1) согласно приложению 4 к Инструкции;
5) форма 2.0 «Карточка на лицо, совершившее преступление» (далее – ИУД формы 2.0) согласно приложению 5 к Инструкции;
6) форма 2.1 «Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное» (далее – ИУД формы 2.1) согласно приложению 6 к Инструкции;
7) форма 2.2 «Карточка по рассмотрению судом ходатайств об избрании меры пресечения в виде ареста (домашнего ареста), продлению срока ареста (домашнего ареста), об отмене либо изменении меры пресечения в виде ареста (домашнего ареста)» (далее – ИУД формы 2.2) согласно приложению 7 к Инструкции;
8) форма 3.0 «Карточка о решении прокурора по уголовному делу» (далее – ИУД формы 3.0) согласно приложению 8 к Инструкции;
9) форма 3.1 «Карточка о работе прокурора по надзору за законностью следствия и дознания» (далее – ИУД формы 3.1) согласно приложению 4 к приказу Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 мая 2010 года № 31 «Об утверждении инструкций по заполнению информационных учетных документов и формированию прокурорских форм отчетов».

1) «Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7330 санымен тіркелген, «Заң газетінің» 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 185 (2175) санында жарияланған) (бұдан әрі – Нұсқаулық) 1-қосымшасына сәйкес, «Қылмыстар, оқиғалар туралы өтінішті, хабарламаны және өзге де ақпаратты есепке алу карточкасы» ЗС-1 нысаны (бұдан әрі - ЗС-1 нысанды АЕҚ);
2) Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес «Қылмыс, оқиға туралы тіркелген өтініш, хабарлама және өзге де ақпарат бойынша шешімді есепке алу карточкасы» ЗС-2 нысаны (бұдан әрі - ЗС-2 нысанды АЕҚ);
3) Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес «Қылмысты есепке алу карточкасы» 1.0 нысаны (бұдан әрі – 1.0 АЕҚ);
4) Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес «Алдын ала тергеудің (анықтаудың) барысы және нәтижесі туралы карточка» 1.1 нысаны (бұдан әрі – 1.1 нысанды АЕҚ);
5) Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес «Қылмыс жасаған адамға карточка» 2.0 нысаны (бұдан әрі – 2.0 нысанды АЕҚ);
6) Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес «Күдікті, айыпталушы, ұсталған немесе қамауға алынған адамға арналған карточка» 2.1 нысаны (бұдан әрі – 2.1 нысанды АЕҚ);
7) Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес, «Соттың қамауға алу (үйде қамап ұстау) түріндегі бұлтартпау шарасын таңдауы, қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) мерзімін ұзарту, қамауға алу (үйде қамап ұстау) түріндегі бұлтартпау шарасының күшін жою немесе өзгерту туралы қолдаухаттарды қарауы жөніндегі карточка» 2.2 нысаны (бұдан әрі – 2.2 нысанды АЕҚ);
8) Нұсқаулықтың 8-қосымшасына сәйкес «Қылмыстық іс бойынша прокурор шешімі туралы карточка» 3.0 нысаны (бұдан әрі – 3.0 нысанды АЕҚ);
9) «Ақпараттық есепке алу құжаттарын толтыру және есептіліктің прокурорлық нысандарын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 31 бұйрығының 4-қосымшасына сәйкес, «Прокурордың тергеу мен анықтаудың заңдылығын қадағалау жөніндегі жұмысы туралы карточка» 3.1 нысаны (бұдан әрі – 3.1 нысанды АЕҚ).

3. Прокурорам, начальникам Департаментов внутренних дел (далее – ДВД) и Департаментов по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (далее – ДБЭКП) областей, начальникам подразделений центральных аппаратов органов внутренних дел и финансовой полиции с периода указанного в пункте 1 настоящего приказа:
1) принять меры по недопущению использования чужих логинов и обеспечению информационной безопасности при работе с информационными базами данных Комитета;
2) обеспечить полноту и достоверность вводимых данных, определив персональную ответственность сотрудников, указанных в пункте 2 настоящего приказа;
3) обеспечить учет переданных материалов по заявлениям, сообщениям и иной информации о преступлениях, происшествиях по Книге учета передачи материалов согласно приложения 2 к настоящему приказу;
4) за 15 дней до перехода на электронный формат ведения карточного учета представить в Комитет списки сотрудников, для получения логинов и паролей и принять организационные меры для получения соответствующими сотрудниками ЭЦП;
5) осуществлять регистрацию заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях в Книге учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях(далее – КУЗИ) в электронном формате, без заполнения бумажных КУЗИ и ИУД формы ЗС-1;
6) обязанность по вводу ИУД формы ЗС-1 в базу данных Комитета возложить на сотрудников дежурных частей органов внутренних дел и финансовой полиции, в органах прокуратуры на должностных лиц, ответственных за ведение КУЗИ;
7) обязанность по вводу ИУД формы ЗС-2 при принятии решения о списании материалов проверки в номенклатурное дело по неподтвердившимся сообщениям о совершенных преступлениях в базу данных Комитета возложить на сотрудников дежурных частей органов внутренних дел, в органах прокуратуры и финансовой полиции на должностных лиц, ответственных за ведение КУЗИ;
ввод ИУД формы ЗС-2 по остальным процессуальным решениям, в том числе предусмотренным статьей 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК) в базу данных Комитета производить в режиме, установленном Инструкцией;
8) обеспечить ввод в базу данных Комитета ИУД форм 1.01.12.02.12.23.0 и 3.1 в электронном формате, с полным отказом от их заполнения и предоставления в бумажном виде в территориальные управления Комитета.
В случае невозможности ввода ИУД в базу данных в сроки установленные Инструкцией по техническим причинам, обеспечить выставление ИУД на бумажных носителях.

3. Облыстардың прокурорлары, Ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) және Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменттерінің (бұдан әрі – ЭҚСЖҚКД) бастықтары, ішкі істер органдарының және қаржы полициясы органдарының орталық аппараттарындағы бөлімшелердің бастықтары осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген кезеңнен бастап:
1) Комитеттің деректер қорларымен жұмыс істеу кезінде бөгде логиндерді пайдалануға жол бермеу және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша шараларды қабылдасын;
2) осы бұйрықтың 2-тармағында көрсетілген қызметкерлердің дербес жауапкершілігін айқындай отырып, енгізілетін деректердің толық және дұрыс болуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Материалдардың берілуін есепке алу кітабы арқылы қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер, хабарламалар және өзге де ақпарат бойынша материалдарды есепке алуды қамтамасыз етсін;
4) карточкалық есепке алуды электрондық форматта жүргізуге көшуден 15 күн бұрын Комитетке логиндер мен парольдерді алу үшін қызметкерлердің тізімдерін ұсынсын және тиісті қызметкерлердің ЭЦҚ алуы үшін ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
5) қағаз жүзіндегі Өтініштерді, хабарламаларды және өзге ақпаратты есепке алу кітабын (бұдан әрі – ӨАЕК) және ЗС-1 нысанды АЕҚ-ты толтырусыз, қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштердің, хабарламалардың және өзге де ақпараттың ӨАЕК-ке электрондық форматта тіркелуін жүзеге асырсын;
6) ЗС-1 нысанды АЕҚ-ты Комитеттің деректер қорына енгізу бойынша міндет ішкі істер және қаржы полициясы органдарының кезекші бөлімдерінің қызметкерлеріне, прокуратура органдарында ӨАЕК-ті жүргізу үшін жауапты лауазымды тұлғаларға жүктелсін;
7) жасалған қылмыстар туралы расталмаған хабарламалар бойынша тексеру материалдарын номенклатуралық іске шығару туралы шешім қабылданған кезде ЗС-2 нысанды АЕҚ-ты Комитеттің деректер қорына енгізу бойынша міндет ішкі істер органдарының кезекші бөлімдерінің қызметкерлеріне, прокуратура және қаржы полициясы органдарында ӨАЕК-ті жүргізу үшін жауапты лауазымды тұлғаларға жүктелсін;
Қалған, соның ішінде Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 185-бабында көзделген іс жүргізу шешімдері бойынша ЗС-2 нысанды АЕҚ-ты Комитеттің деректер қорына енгізу Нұсқаулықпен бекітілген режимде жүргізілсін;
8) оларды қағаз жүзінде толтыру мен Комитеттің аумақтық басқармаларына ұсынудан толық бас тарта отырып, Комитеттің деректер қорына 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0 және 3.1 нысанды АЕҚ-тың электрондық форматта енгізілуін қамтамасыз етсін;
9) техникалық себептерге байланысты АЕҚ-ты Нұсқаулықта белгіленген мерзімдерде деректер қорына енгізу мүмкін болмаған жағдайда АЕҚ-тың қағаз тасымалдаушыларда жолдануын қамтамасыз етсін.

4. Ввод в базу данных Комитета ИУД форм 1.01.12.02.12.23.0 и 3.1 осуществлять в следующем порядке:
1) сотрудник органов внутренних дел и финансовой полиции, принявший процессуальное решение, вводит соответствующий ИУД в базу данных Комитета и заверяет его подлинность путем наложения ЭЦП, с одновременным уведомлением прокурора, осуществляющего в пределах своей компетенции надзор за законностью упрощенного досудебного производства, дознания и следствия (далее - прокурор), согласно требований УПК РК;
2) внесение корректировок в реквизиты с 26 по 30 ИУД формы 1.1 осуществляется сотрудниками органов внутренних дел или финансовой полиции;
3) правом подписания ИУД по решениям принимаемым прокурорами наделяются начальники Департаментов Генеральной прокуратуры, прокуроры областей, районов и приравненные к ним, а также их заместители, всех остальных ИУД – надзирающие прокуроры (помощники, старшие помощники прокуроров всех уровней, прокуроры, старшие прокуроры отделов и управлений прокуратур, начальники отделов и управлений прокуратур и их заместители);
4) прокурор, уполномоченный на подписание ИУД, при получении уголовного дела либо уведомления о принятом процессуальном решении в соответствии с требованиями УПК РК, проверив полноту и достоверность заполнения реквизитов ИУД, производит подписание ИУД в день его поступления путем наложения ЭЦП;
5) сотрудник органов внутренних дел и финансовой полиции вводит ИУД формы 2.1 на подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное лицо незамедлительно после принятия, предусмотренного УПК РК процессуального решения;
6) прокурор, уполномоченный на подписание ИУД при принятии решения по ходатайству, представленному в порядке статей 150153 и  154 УПК РК вводит ИУД формы 2.1, а по результатам судебного рассмотрения ИУД формы 2.2;
7) не допускается отказ в подписании электронного ИУД надзирающим прокурором по основанию неверного заполнения реквизитов ИУД при возможности их корректировки самим прокурором;
8) ИУД, введенный в базу данных Комитета сотрудником органов финансовой полиции или внутренних дел, учитывается только после наложения ЭЦП прокурором;
9) прокурор, принимая процессуальное решение по уголовному делу, незамедлительно вводит соответствующий ИУД в базу данных Комитета, заверяет подлинность заполнения ИУД путем наложения ЭЦП.
5. Комитету:
1) предоставить соответствующим прокурорам право корректировки показателей ИУД до подписания ЭЦП, кроме реквизитов с 26 по 30 ИУД формы 1.1;

4. Комитеттің деректер қорына 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0 және 3.1 нысанды АЕҚ-ты енгізу мынадай тәртіпте жүзеге асырылсын:
1) іс жүргізу шешімін қабылдаған ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкері ҚР ҚІЖК-нің талаптарына сәйкес, өз құзыретінің шегінде оңтайландырылған сотқа дейінгі іс жүргізудің, анықтау мен тергеудің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурорды (бұдан әрі – прокурор) бір мезгілде хабарландыра отырып, Комитеттің деректер қорына тиісті АЕҚ-ты шұғыл енгізеді және ЭЦҚ қою арқылы оның дұрыстығын растайды;
2) 1.1. нысанды АЕҚ-тың 26-дан 30-ға дейінгі деректемелеріне түзету енгізуді ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкерлері жүзеге асырады.
3) прокурорлар қабылдаған шешімдер бойынша АЕҚ-қа қол қою құқығы Бас прокуратура Департаменттерінің басшыларына, облыс, аудан прокурорларына және оларға теңестірілгендерге, сондай-ақ олардың орынбасарларына, қалған АЕҚ-тар бойынша – қадағалаушы прокурорларға (барлық деңгейлердегі прокурорлардың көмекшілеріне, аға көмекшілеріне, прокуратуралардағы бөлімдердің және басқармалардың прокурорларына, аға прокурорларына және олардың орынбасарларына) беріледі.
4) АЕҚ-қа қол қою өкілеті бар прокурор қылмыстық істі немесе қабылданған іс жүргізу шешімі туралы хабарламаны алған кезде, ҚР ҚІЖК-нің талаптарына сәйкес, АЕҚ деректемелерін толық және дұрыс толтыруды тексеріп, ол келіп түскен күні ЭЦҚ пайдалану арқылы АЕҚ-қа қол қоюды жүзеге асырады;
5) ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкері ҚР ҚІЖК-де көзделген іс жүргізу шешімін қабылдағаннан кейін сезікті, айыпталған, ұсталған немесе қамауға алынған адамға арналған 2.1 нысанды АЕҚ-ты дереу енгізеді;
6) АЕҚ-қа қол қою өкілеті бар прокурор ҚР ҚІЖК-нің 150153 және 154-баптарының тәртібінде ұсынылған қолдаухат бойынша шешім қабылдаған кезде 2.1 нысанды АЕҚ-ты, ал сотта қарау нәтижелері бойынша 2.2 нысанды АЕҚ-ты енгізеді;
7) прокурор өзі түзету енгізуі мүмкін болған жағдайда, АЕҚ деректемелерін дұрыс толтырмау негізі бойынша қадағалаушы прокурордың электрондық АЕҚ-ке қол қоюдан бас тартуына жол берілмейді;
8) Комитеттің деректер қорына ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкері енгізген АЕҚ прокурор ЭЦҚ қойғаннан кейін ғана есепке алынады;
9) прокурор, қылмыстық іс бойынша іс жүргізу шешімін қабылдай отырып, тиісті АЕҚ-ты Комитеттің деректер қорына жедел енгізеді, сондай-ақ АЕҚ-тың дұрыстығын ЭЦҚ қою жолымен растайды.
5. Комитет:
1) тиісті прокурорларға 1.1 нысанды АЕҚ-тың 26-дан 30-ға дейінгі деректемелерін қоспағанда, ЭЦҚ қойылғаннан кейін АЕҚ көрсеткіштеріне түзету енгізу құқығын берсін;

2) вести мониторинг своевременности, полноты и достоверности ввода ИУД в электронном формате, а также производимых корректировок;
3) предоставить в ДВД и ДБЭКП областей список сотрудников Комитета, ответственных за техническое обеспечение по переходу на электронный формат ведения единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора;
4) в случае технических сбоев в базе данных Комитета письменно уведомлять сотрудников дежурных частей органов финансовой полиции и внутренних дел.
6. Территориальным управлениям Комитета:
1) провести обучение сотрудников органов прокуратуры, внутренних дел и финансовой полиции по вводу ИУД в базу данных Комитета;
2) предоставить логины и пароли сотрудникам органов прокуратуры, внутренних дел и финансовой полиции в течение суток с момента поступления соответствующего списка в территориальные управления Комитета;
3) установить программное обеспечение «Единая унифицированная статистическая система» (далее – АРМ «ЕУСС») сотрудникам органов прокуратуры, внутренних дел и финансовой полиции задействованным в проекте;
4) предоставить право корректировки ИУД формы ЗС-1 сотрудникам дежурных частей органов внутренних дел или финансовой полиции по их письменному рапорту, с согласия начальника соответствующего подразделения органов внутренних дел или финансовой полиции;
5) оказывать практическую помощь в функционировании АРМ «ЕУСС»;
6) с 00.00 часов дня указанного в графике прекратить прием ИУД  форм 1.01.12.02.12.23.0 и 3.1 от указанных органов на бумажных носителях, за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 8 пункта 3 настоящего приказа;
7) обеспечить ежедневное резервное копирование баз данных АРМ «ЕУСС» на съемные носители;
8) ежедекадно со дня начала пилотного проекта предоставлять отчет о ходе его реализации в Комитет.
7. Сотрудникам органов прокуратуры, внутренних дел и финансовой полиции г.г. Астана, Алматы и Акмолинской области продолжить работу по вводу ИУД в электронном режиме.
8. Комитету настоящий приказ направить на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета, курирующих заместителей Министра внутренних дел Республики Казахстан и Председателя Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью Республики Казахстан.

2) АЕҚ-ты электрондық форматта уақтылы, толық және дұрыс енгізуге, сондай-ақ енгізілген түзетулерге мониторингті жүргізсін;
3) облыстардың ІІД мен ЭҚСЖҚКД-не қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алуды электрондық форматта жүргізуге көшу бойынша техникалық қамтамасыз ету үшін Комитеттің жауапты қызметкерлерінің тізімін ұсынсын;
4) Комитеттің деректер қорында техникалық ақаулар болған жағдайда қаржы полициясы және ішкі істер органдарының кезекші бөлімдерінің қызметкерлеріне жазбаша хабарлама жасалсын.
6. Комитеттің аумақтық басқармалары:
1) прокуратура, ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне Комитеттің деректер қорына АЕҚ-ты енгізу бойынша оқыту жүргізсін;
2) Комитеттің аумақтың басқармаларына тиісті тізім келіп түскен сәттен бастап бір тәулік ішінде прокуратура, ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне логиндер мен парольдерді ұсынсын;
3) жобаға қатысы бар прокуратура, ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» бағдарламалық қамсыздандыруын («ББСЖ» АЖО) орнатсын;
4) ішкі істер және қаржы полициясы органдарының кезекші бөлімдерінің қызметкерлеріне ішкі істер және қаржы полициясы органының тиісті бөлімшесінің бастығымен келісілген жазбаша баянаты бойынша ЗС-1 нысанды АЕҚ-ке түзету енгізу құқығын берсін;
5) «ББСЖ» АЖО жұмысында тәжірибелік көмек көрсетсін;
6) осы бұйрықтың 3-тармағының 8-тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, кестеде көрсетілген күні сағат 00.00-ден бастап аталған органдардан қағаз тасымалдағыштағы 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 3.1 нысанды АЕҚ-ты қабылдау қысқартылсын;
7) «ББСЖ» АЖО деректер қорларын алмалы тасымалдағыштарға күнделікті резервті көшіру қамтамасыз етілсін;
8) пилоттық жоба басталған күннен бастап онкүндік сайын Комитетке оны жүзеге асыру барысы туралы есеп берілсін.
7. Астана, Алматы қ.қ. және Ақмола облысының прокуратура, ішкі істер және қаржы полициясы органдарының қызметкерлері электрондық режимде АЕҚ-ты енгізу бойынша жұмысты жалғастырсын.
8. Комитет осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін жолдасын.
9. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарларына жүктелсін.

10. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
_________________ Р. Тусупбеков
28 декабря 2013 года
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
______________ А. Даулбаев
27 декабря 2013 года
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов
28 декабря 2013 года
Приложение 1
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
от 28 декабря 2013 года № 425,
Генерального Прокурора
Республики Казахстан

10. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы         Қазақстан Республикасының
Экономикалық қылмысқа және     Бас Прокуроры
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігінің
(қаржы полициясы)
Төрағасы
_____________ Р. Түсіпбеков    ______________ А. Дауылбаев
28 желтоқсан 2013 жыл          27 желтоқсан 2013 жыл
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ Қ. Қасымов
28 желтоқсан 2013 жыл
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 425
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының

от 30 декабря 2013 года № 124 и
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2013 года № 758
График перехода на электронный формат ведения единого
карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о преступлениях, происшествиях,
уголовных дел, результатов их расследования,
прокурорского надзора
Регионы
Дата внедрения
1.
Астана
01.01.2014 год
2.
Алматы
3.
Акмолинская
4.
Костанайская
5.
Жамбылская
6.
Кызылординская
7.
Мангистауская
8.
Центральный аппарат Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью

2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 124
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 758
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды
тергеу және прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай
карточкалық есепке алуды электрондық форматта жүргізуге көшу
кестесі
Өңірлер
Енгізу күні
1.
Астана
01.01.2014 жыл
2.
Алматы
3.
Ақмола
4.
Қостанай
5.
Жамбыл
6.
Қызылорда
7.
Маңғыстау
8.
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің орталық аппараты

01.04.2014 год
9.
Атырауская
10.
Западно-Казахстанская
11.
Северо-Казахстанская
12.
Актюбинская
13.
Карагандинская
14.
Павлодарская
15.
Восточно-Казахстанская
01.07.2014 год
16.
Южно-Казахстанская
17.
Алматинская
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
от 28 декабря 2013 года № 425,
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 30 декабря 2013 года № 124 и
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2013 года № 758
Основание ____________________
Срок хранения ________________
КНИГА
учета передачи материалов
__________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
Начата «___»____________ 20 __ г.
Окончена «___»__________ 20 __г.
Инвентарный № ____________________
Содержание граф книги учета передачи материалов
п/п
№ КУЗИ
Дата регистрации заявления, сообщения о преступлении
(число, месяц, год, часы, минуты)
Кем, кому и когда поручено рассмотрение заявления, сообщения
Подпись лица получившего заявление, сообщение для исполнения. Дата и время получения
(фамилия и должность указать разборчиво)
1
2
3
4
5

01.04.2014 жыл
9.
Атырау
10.
Батыс Қазақстан
11.
Солтүстік Қазақстан
12.
Ақтөбе
13.
Қарағанды
14.
Павлодар
15.
Шығыс Қазақстан
01.07.2014 жыл
16.
Оңтүстік Қазақстан
17.
Алматы
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 425
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 124
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 758
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Негіз _____________________
Сақтау мерзімі ____________
Материалдардың берілуін есепке алу
КІТАБЫ
_____________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
Басталды "__" _________ 20 __ ж.
Аяқталды "__" _________ 20 __ ж.
Инвентарлық №____________________
Материалдардың берілуін есепке алу кітабы бағандарының мазмұны
№ п/п
ӨАЕК №
Қылмыс туралы өтінішті, хабарламаны тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минуты)
Өтінішті, хабарламаны қарауды кім, кімге, қашан тапсырды
Өтінішті, хабарламаны орындауға алған адамның қолы. Алған күні мен уақыты (тегі мен лауазымы ашылып жазылсын)
1
2
3
4
5