О внесении изменений и дополнений в решение III сессии Шахтинского городского маслихата от 6 апреля 2012 года N 792/3 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи"
Решение XVII сессии V созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 3 апреля 2013 года N 915/17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 апреля 2013 года N 2318
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение III сессии Шахтинского городского маслихата от 6 апреля 2012 года N 792/3 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-8-112, опубликовано 1 июня 2012 года в газете "Шахтинский вестник" N 22), внесены изменения решением IX сессии Шахтинского городского маслихата от 29 августа 2012 года N 859/9 "О внесении изменений в решение III сессии Шахтинского городского маслихата от 6 апреля 2012 года N 792/3 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1946, опубликовано 18 октября 2012 года в газете "Шахтинский вестник" N 42) следующие изменения и дополнения:
1) подпункт 6 пункта 1 Правил исключить;
2) в подпункт 2) пункта 2 Правил оказания жилищной помощи после слова "услуг" исключить знак препинания ";" и дополнить словами "и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;";
3) подпункты 3)4) пункта 2 Правил оказания жилищной помощи изложить в следующей редакции:
"3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
4) стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.";

Шахтинск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 6 сәуірдегі III сессиясының "Тұрғын үй көмегін көрсету Ережелерін бекіту туралы" N 792/3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының V шақырылған XVІІ сессиясының 2013 жылғы 3 сәуірдегі N 915/17 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 сәуірде N 2318 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шахтинск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 6 сәуірдегі ІІІ сессиясының "Тұрғын үй көмегін көрсету Ережелерін бекіту туралы" шешіміне (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіміне N 8-8-112 болып тіркелген, "Шахтинский вестник" газетінің 2012 жылғы 1 маусымдағы N 22 санында жарияланған), Шахтинск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 29 тамыздағы ІХ сессиясының "Шахтинск қалалық мәслихатының ІІІ сессиясының 2012 жылғы 6 сәуірдегі N 792/3 "Тұрғын үй көмегін көрсету Ережелерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 859/9 шешімімен өзгерістер енгізілді (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіміне N 1946 болып тіркелген, "Шахтинский вестник" газетінің 2012 жылғы 18 қазандағы N 42 санында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелеріндегі 1-тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын;
2) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелеріндегі 2-тармақтың 2) тармақшасына "тұтынуға" сөзінен кейін "; " белгісі алынып тасталсын және "және тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне;" сөздерімен толықтырылсын;
3) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелеріндегі 2-тармақтың 3)4) тармақшалары келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге;
4) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұратын, жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде) пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын.";

4) пункт 3 Правил оказания жилищной помощи после слов "но не более фактических расходов на оплату содержания жилого дома (жилого здания) семьи (гражданам)," дополнить словами "стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах)";
5) пункт 4 Правил оказания жилищной помощи изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.";
6) в пункте 11 Правил оказания жилищной помощи знак препинания "." заменить знаком препинания "," и дополнить словами "стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.";
7) подпункты 4)5) пункта 16 Правил оказания жилищной помощи изложить в следующей редакции:
"4) документы, подтверждающие доходы семьи;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);";
8) пункт 16 Правил оказания жилищной помощи дополнить подпунктами 6)7)8)9) следующего содержания:
"6) счета на потребление коммунальных услуг;
7) квитанция – счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;

4) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерінің 3-тармағындағы "осы мақсаттарға шекті жол берілетін шығыстар үлесінен артатын отбасыларға (азаматтарға)" сөзінен кейін "жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын" сөздерімен толықтырылсын;
5) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерінің 4-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.";
6) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерінің 11-тармағындағы "." белгісі "," белгісіне ауыстырылсын және "жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұратын, жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде) пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын." сөздерімен толықтырылсын;
7) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерінің 16-тармағындағы 4) 5) тармақшалары келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4) отбасының табыстарын растайтын құжаттар;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;";
8) Тұрғын үй көмегін көрсету ережелерінің 16-тармақтағы келесі мазмұндағы 6)7)8)9) тармақшаларымен толықтырылсын:
"6) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;

8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
9) квитанцию – счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        С. Суханова
Секретарь городского маслихата             А. Сатова

8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
9) жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын түбiртек-шот.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            С. Суханова
Қалалық мәслихаттың хатшысы                Ә. Сатова