О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение 20 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2013 года № 179. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 января 2014 года № 2498. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы -3073702 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1010748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5409 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2049390 тысяч тенге;
2) затраты – 3079741 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24109 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 33755 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9646 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 30148 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 30148 тысяч тенге:
поступление займов – 33755 тысяч тенге;
погашение займов – 9646 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6039 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 18.12.2014 N 262 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1380616 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Установить на 2014 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы 20 сессиясының № 179 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 2498 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3073702 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1010748 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 5409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8155 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2049390 мың теңге;
2) шығындар – 3079741 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24109 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 33755 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9646 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 30148 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30148 мың теңге:
қарыздар түсімі – 33755 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 9646 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6039 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 18.12.2014 N 262 (01.01.2014 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері – 1380616 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринарияның ауылдық жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 10.09.2014 N 223 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2014 год в сумме 3998 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 251 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в составе районного бюджета на 2014 год предусмотрены бюджетные программы поселков, села и сельских округов согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
М. Касымов
Секретарь районного маслихата
М. Онгаркулов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель отдела экономики
и финансов Актогайского района
А. Зейнелгабдин
25 декабря 2013 года
Приложение 1
к решению 20 сессии
Актогайского районного маслихата
от 25 декабря 2013 года № 179
Районный бюджет на 2014 год

Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 10.09.2014 N 223 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві – 3998 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 251 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестерлеуге жатпайтыны 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, ауылдың және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
М. Қасымов
Аудандық мәслихаттың хатшысы
М. Оңғарқұлов
КЕЛІСІЛДІ
Ақтоғай ауданының экономика
және қаржы бөлімінің басшысы
А. Зейнелғабдин
2013 жылғы 25 желтоқсан
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
20 сессиясының № 179 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 18.12.2014 N 262 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
702529
в том числе:
Целевые текущие трансферты
181987
Целевые трансферты на развитие
486787
Бюджетные кредиты
33755
Целевые текущие трансферты
181987
в том числе:
из республиканского бюджета:
167961
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
20356
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
14735
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных учреждениях образования
40737
На выплату государственной адресной социальной помощи
1700
На выплату государственных пособий на детей до 18 лет
1200
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
73260
На материально-техническое и научно-методическое обеспечение организаций образования
15973
из областного бюджета:
14026
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5166
На поддержку использования возобновляемых источников энергии
8860
Целевые трансферты на развитие
486787
в том числе:
из республиканского бюджета:
415802
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
37738
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14641
На развитие системы водоснабжения
363423
из областного бюджета:
70985
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1918
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
889
На развитие системы водоснабжения
68178
Бюджетные кредиты:
33755
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
33755
Приложение 5
к решению 20 сессии
Актогайского районного маслихата
от 25 декабря 2013 года № 179
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 251 (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 18.12.2014 N 262 (01.01.2014 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
702529
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
181987
Нысаналы даму трансферттер
486787
Бюджеттік кредиттер
33755
Ағымдағы нысаналы трансферттер
181987
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
167961
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
20356
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
14735
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
40737
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1700
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге
1200
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
73260
Білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз етуге
15973
облыстық бюджеттен:
14026
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге
5166
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға
8860
Нысаналы даму трансферттері:
486787
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
415802
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
37738
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және жайластыруға және (немесе) сатып алуға
14641
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға
363423
облыстық бюджеттен:
70985
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
1918
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және жайластыруға және (немесе) сатып алуға
889
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға
68178
Бюджеттік кредиттер:
33755
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
33755
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
20 сессиясының № 179 шешіміне
5 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында
секвестірлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 251 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
04
Бiлiм беру