Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 28 января 2013 года N 146/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 февраля 2013 года N 3448. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20 июня 2013 года N 778/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20.06.2013 N 778/3.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации".
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Павлодара.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 января 2013 г.
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 28 января 2013 года N 146/1
Регламент электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее - услуга) оказывается отделом образования города Павлодара (далее – услугодатель), через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – ПЭП).
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – стандарт).

"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы N 146/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 ақпанда N 3448 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 778/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 20.06.2013 N 778/3 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-ші тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына cәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация Министрі                 А. Жұмағалиев
2013 жылғы 28 қаңтардағы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 28 қаңтардағы
N 146/1 қаулысымен
бекітілді
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) Павлодар қаласы білім беру бөлімі (бұдан әрі – қызмет ұсынушы) тарапынан, халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электронды үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – стандарт).

3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
10) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
11) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) региональный шлюз "электронного правительства" – подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее – РШЭП);

3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызметі көрсетілетін тұлға;
3) транзакциялық қызмет - электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) "электронды үкімет" шлюзі – электрондық қызметтердi iске асыру аясында "электрондық үкiмет" ақпараттық жүйелерiн шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
6) электрондық сандық қолтаңба - электрондық сандық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭСҚ);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық - сандық нысанда берілген және ЭСҚ арқылы куәландырылған құжат;
8) электрондық мемлекеттік қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттік қызмет;
9) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
10) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік мәліметтер базасы – ақпараттарды сақтауға және өңдеуге, автоматтандырылған жинақтауға, сонымен қатар Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірілуін енгізу мақсатында жеке сәйкестендірілген нөмірлердің Ұлттық тізбесін құруға, олар жөніндегі өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдары мен өзге де нысандарға өкілеттілік шеңберлері мен Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес болған мәліметтерді ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТ ММБ);
11) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект (тұтынушы, қызмет ұсынушы);
12) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі – электрондық қызмет көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық әкімдіктің" ақпараттық жүйесінің шоғырлануына арналған "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі (бұдан әрі - ЭҮАШ);

13) структурно–функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
14) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
15) единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
16) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

13) құрылымдық - функционалды бірліктер – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелер мен өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі мен ақпараттық жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ);
14) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай – ақ, тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы тұрғындарға (жеке және заңдық тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
15) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл әділет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара қатынастары мен нотариалдық қызметін автоматтандыруға арналған аппараттық - бағдарламалық кешені (бұдан әрі - БНАЖ);
16) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
қызмет беруші қызметінің тәртібі
6. Қызметті көрсеткен кезде ЭҮП (қызметтік өзара қатынас N 1 диаграммасы) арқылы қызмет ұсынушының адымдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЭҮП тіркеуді ЖСН және пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы жүзеге асырады.
2) 1 - үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізу (авторизациялау үрдісі);
3) 1 - шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын тексеруі;
4) 2 - үдеріс - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды (мәліметтер енгізу) толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түріндегі қажетті құжаттардың көшірмесін сұрау салу нысанына бекіту, сонымен қатар сұрау салудың (қойылған қолдың) куәлігі үшін тұтынушының ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 - шарт – ЭҮП- да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ – ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН – ның арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4 - үдеріс – тұтынушы ЭСҚ тұпнұсқасының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметте бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 - үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұраудың куәлігі және қызметті ұсынушының АЖО АЭҮШ қызметті ұсынушыға өңдеу үшін ЭҮП арқылы электронды құжатты (сұрауды) бағыттау;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через АРМ ИС ЦОН (диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

9) 6 - үдеріс – АЖО АЭҮШ электронды құжатты тіркеу;
10) 3 - шарт – қызметті ұсынушының қызметті көрсету үшін негізделген және стандартта көрсетілген тұтынушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 - үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 - үдеріс – тұтынушының орындаушының АЖО АЭҮШ құрастырылған қызмет нәтижесін (МДМ жолдама немесе электронды құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
7. Қызметті көрсеткен кезде қызмет ұсынушы (қызметтік өзара қатынас N 2 диаграммасы) арқылы адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген:
1) 1 - үдеріс – қызметті ұсынушы АЖО АЭҮШ қызметкерімен қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2 - үдеріс – осы регламентте көрсетілген қызметті ұсынушының қызметкерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызметті ұсынушы қызметкерінің тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3 - үдеріс – ЖТ ММБ ЭҮШ арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1- шарт – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4 - үдеріс – ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 – үдеріс – қызмет ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6 – үдеріс – қызмет ұсынушының АЖО АЭҮШ электрондық құжатты тіркеу;
8) 2 – шарт – стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7 – үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 – үдеріс - тұтынушының қызметті ұсынушының АЖО АЭҮШ құрастырылған қызмет нәтижесін алуы (МДМ жолдама немесе электронды құжат нысанындағы хабарлама). Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
8. Қызметті көрсеткен кезде АЖ ХҚКО АЖО (қызметтік өзара қатынас N 3 диаграммасы) арқылы қызмет ұсынушының адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген:
1) 1 – үдеріс – Орталық операторының АЖ ХҚКО АЖО қызмет көрсету үшін логин мен пароль енгізуі (авторизация үдерісі);

2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (направление в ДДО либо уведомление о постановке на очередь в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу online";
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ РШЭП;
7) обработка запроса в АРМ РШЭП;

2) 2 – үдеріс – Орталық операторының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті алу үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және ХҚКО операторының тұтынушының мәліметтерін енгізу (нотариалды куәландырылған куәлікпен, сенімхаттың өзге куәлігі болғанда – сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды);
3) 3 – үдеріс – тұтынушының мәліметтері туралы ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ, сондай – ақ, БНАЖ – тұтынушы өкілінің сенімхатының мәліметтеріне сұрау салуды жіберу;
4) 1 – шарт - ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің БНАЖ сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4 – үдеріс - ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоғы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 – үдеріс – Орталық операторының құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6 – үдеріс – АЖО АЭҮШ ЭҮШ арқылы Орталық операторының ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) жіберу;
8) 7 – үдеріс - электрондық құжатты АЖО АЭҮШ тіркеу;
9) 2 – шарт - стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8 – үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру);
11) 9 – үдеріс - тұтынушының қызметті ұсынушының АЖО АЭҮШ құрастырылған қызмет нәтижесін алуы (МДМ жолдама немесе электронды құжат нысанындағы хабарлама). Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
9. Қызмет көрсету үшін сұрау салу үлгілерін толтыру жөніндегі әрекетттердің сипаты:
1) ЭҮП ену үшін пайдаланушының ЖСН логині мен паролін енгізу;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) "online қызметіне тапсырыс беру" түймесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) электрондық үлгіде сұрауды толтыру және қажетті құжаттарды тіркеу:
пайдаланушының ЭҮП-те тіркелу нәтижелері бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұрау салуды жіберу" түймесі арқылы сұрауға куәләнуі үшін (қолдың қойылуына) сатысына өтеді;
5) пайдаланушының ЭСҚ тіркелу куәлігін таңдауы;
6) сұрауға (қолдың қойылуына) куәләнуі – пайдаланушы "қол қою" түймесінің көмегімен ЭСҚ сұрауының куәләнуін (қол қойылуын) жүзеге асырады, содан кейін сұрау қызмет көрсетушінің АЖО АЭҮШ өңделуге жіберіледі;
7) АЖО АЭҮШ сұрауды өңдеу;

8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка "просмотр результата".
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ЕНИС;
ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 4 и 5 к настоящему регламенту.
16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

8) пайдаланушының экранындағы дисплейінде келесі ақпарат шығады: ЖСК; сұрау нөмірі; қызмет түрі; сұрау мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" түймесінің көмегімен пайдаланушыға сұраудың өңделу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі;
жауапты алу кезінде ЭҮП-те "нәтижелерді көру" түймесі пайда болады.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранысты орындау мәртебесін тексеру тәсілі: "электронды үкімет" порталының "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар қызмет ұсынушыға немесе Орталыққа арызданған кезде тексере алады.
11. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңестерді саll–орталығының телефоны арқылы алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет көрсетуші;
Орталық операторы;
ЭҮП;
ЭҮШ;
АЭҮШ;
АЖО АЭҮШ;
АЖО АЖ ХҚКО;
БНАЖ;
ЖТ ММБ.
13. Осы регламенттің 1-қосымшасында әрбір іс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үрдiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма келтiрiлген.
15. Электрондық мемлекеттік көрсету нәтижелерін табыстаулар сәйкес болатын бланктердің үлгілері, қалыптары, сонымен қатар көрсетілген форматтық – логикалық бақылау ережелері мен ескертулер, хаттар және хабарландыру үлгілері осы регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
16. Тұтынушыға қызмет көрсетудің нәтижесі осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсат етілмеген алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсат етілмеген өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстарды рұқсат етілмеген ұстаудан қорғау).
18. Қызмет көрсетудің техникалық жағдайы:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСК-нің бар болуы;
3) ЭҮП-пен авторизация жасау;
4) пайдаланушының ЭСҚ-сы бар болуы.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФЕ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы авторизациялау
Пайдаланушының деректеріндегі кемшіліктердің бар болуына байланысты бас тарту жөніндегі хабарламаны құрастырады
Қызметті таңдайды және пайдаланушының ЭСҚ таңдауы, сұрау деректерін қалыптастырады
Пайдаланушының ЭСҚ-дағы деректеріндегі кемшіліктердің бар болуына байланысты бас тарту жөніндегі хабарламаны құрастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы жөніндегі хабарламаны көрсету
Сұрау салынған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыру
Сұраудың бағдары
Сұрау салынған мемлекеттік электрондық қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi

30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5 6 7 8
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 дня
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5 6 7 8
Услугодатель
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
10-15 сек
-
30 сек – 1 минута
3 дня
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ Организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы

30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер пайдаланушының деректерінде кемшіліктер бар болса; 3 – егер авторизация ойдағыдай өтсе
4 - егер пайдаланушының деректерінде кемшіліктер бар болса; 5 – бұзушылықтар жоқ болса
-
кестенің жалғасы
5 6 7 8
Тұтынушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Пайдаланушының ЭСҚ арқылы куәләнуі (қол қою) және сұрауды ЭПАШ АЖО-ға жіберу
Құжатты тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы кемшіліктердің бар болуына байланысты бас тарту жөніндегі хабарламаны құрастырады
Пайдаланушының қызмет нәтижелерін алуы
Сұраудың бағдары
Өтінішке нөмір тағайындап сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
30 сек – 1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 күн
-
7 - егер пайдаланушының деректерінде кемшіліктер бар болса; 8 – бұзушылықтар жоқ болса
-
-
2 кесте. Қызметті ұсынушы арқылы ҚФЕ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
Қызметті ұсынушы
Қызметті ұсынушы
Қызметті ұсынушы
ЖТ ММБ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
АЖО АЭҮШ ЖСН және пароль арқылы авторизациялау
Қызмет көрсетуші маманның қызметті таңдауы
Пайдаланушының деректері туралы сұрауды ЖТ ММБ–ге жіберу
ЖТ ММБ-дегі деректердің болмауы жөніндегі хабарламаны құрастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір тағайындап сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы жөніндегі хабарламаны көрсету
Сұраудың бағдары
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 – бұзушылықтар жоқ болса; 5 – бұзушылықтар жоқ болмаса
-
кестенің жалғасы
5 6 7 8
Қызметті ұсынушы
Қызметті ұсынушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Сканерленген құжаттар мен ЭСҚ куәлігін тіркеп сұраудың үлгісін толтыру
АЖО АЭҮШ құжатты тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы кемшіліктердің бар болуына байланысты бас тарту жөніндегі хабарламаны құрастырады
Пайдаланушының қызмет нәтижелерін алуы
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы жөніндегі хабарламаны көрсету
Өтінішке нөмір тағайындап сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
10 - 15 сек
-
30 сек – 1 минута
3 күн
6
7 – бұзушылықтар жоқ болса; 8 – бұзушылықтар жоқ болмаса
-
-
3 кесте. ХҚКО арқылы ҚФЕ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
АЖО ХҚКО АЖ
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЖТ ММБ, БНАЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы Орталық операторы авторизациялайды
Қызметті таңдайды және сұрау деректерін қалыптастырады
ЖТ ММБ, БНАЖ-ға сұрауды жіберу
Пайдаланушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алуының мүмкін еместігі жөніндегі хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір тағайындап сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы жөніндегі хабарламаны көрсету
Сұраудың бағдары
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – бұзушылықтар жоқ болса; 5 – бұзушылықтар жоқ болмаса
-
кестенің жалғасы

5 6 7 8 9
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 дня
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику отдела
образования г. _____________
Начальнику _____________ районного
отдела образования
Акиму аульного (сельского) округа
____________________________
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу:
____________________________
тел.________________________
Заявление
Прошу поставить на очередь для получения места в дошкольной организации N ______________, моего ребенка__________________________
дата рождения________________________________________________________
Прилагаю документы, подтверждающие право на первоочередное направление в дошкольную организацию__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место работы родителей:
матери - ______________________________________________________
отца - ________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО)
на электронную государственную услугу
Отдел образования города
Отдел образования района
Акимат аульного (сельского) округа
НАПРАВЛЕНИЕ N ____
для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Отдел образования г. _________________, направляет в дошкольную организацию N _________, расположенную по адресу: г. ____________, ул. ________________________
Фамилия, имя, отчество ребенка: _______________________________
Дата рождения: _____________
Домашний адрес ребенка: __________
Направление должно быть представлено в дошкольную организацию в течение 5 дней со дня ее выдачи.
Направление выдано ____ ___________
/ФИО/ Начальника отдела образования (расшифровка подписи)
Печать
Форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного
возраста для направления в дошкольную организацию
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано___________________________________
(ФИО родителя)
в том, что ____________________________________________________
(ФИО ребенка)
Поставлен (а) на очередь в "Журнале регистрации детей дошкольного возраста для направления в дошкольные организации" за N ________, от _____ _______________20____года
Потребители, стоящие в очереди на получение места в дошкольную организацию имеют возможность осуществлять контроль продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы (отдела, акимата), а также через электронный портал.
(специалист отдела образования)
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Уважаемый(ая) _______, уведомляем Вас о том, что Вам отказано в
(ФИО заявителя)
выдаче направления Вашему ребенку (ФИО ребенка) в детскую дошкольную организацию.
Причина отказа: _______________________________________________
Руководитель                        ___________________________
(ФИО)

5 6 7 8 9
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Сұрау үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭСҚ куәлігін тіркеп сұрауды толтыру
ЭЦП в АРМ РШЭП АЭҮШ АЖО–ға ЭСҚ куәлігі туралы құжатты жіберу
Құжатты тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы кемшіліктердің бар болуына байланысты бас тарту жөніндегі хабарламаны құрастырады
Пайдаланушының қызмет нәтижелерін алуы
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы жөніндегі хабарламаны көрсету
Сұраудың бағдары
Өтінішке нөмір тағайындап сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын көрсету
30 сек – 1 минута
1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 күн
-
-
8 – бұзушылықтар жоқ болса; 9 – бұзушылықтар жоқ болмаса
-
-
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткен
кезде қызметтік өзара қатынасының N 1 диаграммасы
Қызметті ұсынушы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет
көрсеткен кезде қызметтік өзара қатынасының N 2 диаграммасы
ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткен
кезде қызметтік өзара қатынасының N 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттық сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
_____________________қаласының
білім беру бөлімінің бастығына
_____________________ауданының
білім беру бөлімінің бастығына
_____________________кентінің,
ауылының (село), ауылдық
(селолық) округінің әкіміне
______________________________
мекен-жайында тұратын
______________________________
(Аты-жөні)
тел.__________________________
Өтініш
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін N _______, менің баламды ______________________________________туылған күні __________________
кезекке қойуыңызды сұраймын.
Мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезектік жолдамаға құқығын растайтын құжаттарға қосамын _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ата-ананың жұмыс орны:
анасы - _______________________________________________________
әкесі - _______________________________________________________
Күні_______________________________
Қолы_______________________________
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке қанағаттанарлық
жауаптың (МДҰ-ға жолдама) шығыс үлгісі
_____________________ қаласының білім бөлімі
_____________________ ауданының білім бөлімі
_____________________ кентінің, ауылының әкімдігі
Баланы мектепке дейінгі ұйымға қабылдау үшін
N____ ЖОЛДАМА
_____________________ қаласының білім бөлімі ___________қаласы, _______________көшесі _____ мекенжайы бойынша орналасқан N __________ мектепке дейінгі ұйымға жолдама береді.
Баланың тегі, аты, әкесінің аты:_______________________________
Туылған күні: _____________________
Баланың үйінің мекен-жайы:_____________________________________
Жолдама мектепке дейінгі ұйымға берілген күннен бастап 5 күн ішінде тапсырылуы тиіс.
Жолдама ____ _______________берілді
Білім бөлімі бастығының аты-жөні (қолтаңбасы )
Мөр
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке
дейінгі жастағы балаларды тіркеу туралы хабарлама нысаны
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама _________________________________________________
(Ата-ананың аты-жөні)
_____________________________________________________________берілді.
(баланың аты-жөні)
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу журналына 20___ жылғы ____ ____________ N __ нөмірімен кезекке қойылды.
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін кезекте тұрған тұтынушы жұмыс кестесіне сәйкес, сонымен қатар электрондық портал арқылы өз кезегінің жылжуын бақылауды жүзеге асыруға мүмкіндігі бар.
(білім бөлімінің маманы)
Электрондық мемлекеттік қызметке жағымсыз
жауаптың (бас тарту) шығыс үлгісі
Құрметті ______, Сіздің балаңызға (баланың аты – жөні) мектепке
(аты – жөні)
дейінгі балалар ұйымына жолдама берілмейтіндігі туралы хабардар етеміз.
Себебі: _______________________________________________________
Басшы ___________________________
(аты – жөні)