О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 28 декабря 2012 года № 4/1097 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 24 сентября 2013 года N 3/830. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 октября 2013 года за N 1009. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14 июля 2014 года N 3/586
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14.07.2014 N 3/586.
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации социально значимых государственных услуг», от 15 апреля 2013 года  «О государственных услугах» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 28 декабря 2012 года № 4/1097 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования города Алматы» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации за № 966, опубликовано 16 февраля 2013 года в газетах «Вечерний Алматы», «Алматы ақшамы») следующие изменения:
в преамбуле слова «статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» заменить словами «пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»;
в пунктах 1 регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
1) Выдача дубликатов документов об образовании;
2) Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах слова «пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» заменить словами «пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»;
в пунктах 2 регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
1) Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам;
2) Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования;

Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының бiлiм саласындағы мемлекеттiк қызметтер регламенттерiн бекiту туралы" 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 4/1097 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі N 3/830 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қазанда N 1009 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 14 шілдедегі N 3/586 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 14.07.2014 N 3/586 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтiк құқықтық актiлер туралы» Заңының 21 бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы», 2013 жылғы 8 қаңтардағы «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне әлеуметтiк маңызы бар мемлекеттiк қызметтердi оңтайландыру мен автоматтандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкiмдiгiнiң «Алматы қаласының бiлiм саласындағы мемлекеттiк қызметтер регламенттерiн бекiту туралы» 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 4/1097 қаулысына (мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 966 болып тiркелген, 2013 жылғы 16 ақпанда «Вечерний Алматы», «Алматы ақшамы» газеттерінде жарияланған) келесі өзгерiстер енгiзiлсiн:
кіріспедегі «Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына» сөздері «Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына» сөздерімен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген:
1) Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау;
2) Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру мемлекеттік қызметтер регламенттерінің 1 тармақтарындағы «Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 тармағына» сөздері «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына» сөздерімен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген:
1) Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау;
2) Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша қосымша бiлiм беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау;

3) Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования;
4) Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях;
5) Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования;
6) Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования;
7) Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования;
8) Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
9) Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования слова «пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» заменить словами «пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
2. Управлению образования города Алматы обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                     А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления
образования города Алматы                    Р. Шимашева
Согласовано:
Заместитель
акима города Алматы                          З. Аманжолова
Руководитель юридического отдела
аппарата акима города Алматы                 А. Касымова

3) Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау;
4) Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн құжаттарды қабылдау;
5) Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау;
6) Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау;
7) Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру;
8) Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындарға жатақхана беру;
9) Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау мемлекеттік қызметтер регламенттерінің 2  тармақтарындағы «Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4 тармағына» сөздері «Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» Заңының 16 бабының 1 және 3 тармақтарына» сөздерімен ауыстырылсын.
2. Алматы қаласы Білім басқармасы осы қаулыны әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi, оны бұқаралық ақпараттар құралдарында ресми жариялауды және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Білім
басқармасының басшысы                  Р. Шимашева
Келісілді:
Алматы қаласы
әкімінің орынбасары                    З. Аманжолова
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                  А. Қасымова