Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2014 года № 9115. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 298
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 26.05.2015 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу подпункт 14) пункта 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 389 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8133).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Абишева Б.Ш.
4. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 38
Регламент государственной услуги
«Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1558 (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: решение аттестационной комиссии юстиции на занятие адвокатской деятельностью (далее - Комиссия) об аттестации либо о неаттестации. Выдача решения Комиссии осуществляется на бумажном носителе.
Решение Комиссии о прохождении аттестации либо о неаттестации выдаются по формам, установленным в приложениях 12 к Стандарту, не позднее, чем на следующий день после проведения аттестации.

Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 31 қаңтарда № 9115 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 298 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 26.05.2015  № 298(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» № 389 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8133 тіркелді) 1-тармағының 14) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы Б.Ш. Әбішевке жүктелсін.
4. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 38 бұйрығына
1-қосымша
«Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсанда № 1558 қаулысымен бекітілген «Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу» мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), аумақтық әділет органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: адвокаттық қызметпен айналысуға әділет аттестациялық комиссиясының (бұдан әрі - Комиссия) аттестаттау туралы не аттестаттамау туралы шешімі. Комиссияның шешімі қағаз жүзінде беріледі.
Комиссияның аттестаттаудан өткені не өтпегені туралы шешімі Стандарттың 12-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша аттестаттау өткеннен кейінгі келесі күннен кешіктірілмей беріледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя;
3) рассмотрение заявления руководителем отдела по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению;
4) рассмотрение заявления и оформление уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью специалистом отдела по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению;
5) подписание руководителем услугодателя уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
6) направление уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
7) проведение Комиссии аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
8) оформление и выдача результата оказания государственной услуги Комиссией.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению;
4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению;
5) Комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиям, согласовывает регистрацию и отписывает специалисту отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті тіркеу;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарау;
3) өтінішті құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету басқармасының басшысы қарау;
4) құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің маманы адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізуге өтінішті қарау және хабарлама ресімдеу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу туралы хабарламасына қол қою;
6) адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу туралы хабарламаны жіберу;
7) адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау комиссиясын өткізу;
8) Комиссияның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу және беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің басшысы;
4) құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің маманы;
5) Комиссия.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң көмегін көрсету бөлімінің басшысына нұсқаумен жібереді;
3) құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң көмегін көрсету бөлімінің басшысы құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң көмегін көрсету бөлімінің маманына нұсқау береді;

4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, и оформляет уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет услугополучателю уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
7) Комиссия проводит аттестацию на занятие адвокатской деятельностью;
8) Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется с момента сдачи аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
8. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Проведение аттестации на занятие
адвокатской деятельностью»
Текстовое табличное описание последовательности
процедур (действий), взаимодействий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 1 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц
(далее - СФЕ)
Действия основного процесса
процедуры
(действия)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению
Аттестационная комиссия юстиции на занятие адвокатской деятельностью
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов, регистрация
заявления в
журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с
указанием даты
поступления и
входящего
номера
Рассмотрение
заявления
Рассмотрение
предоставленного перечня документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
оформление уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Проведения аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Форма
завершения
Регистрация
заявления в
журнале
регистрации, с проставлением
в правом
нижнем углу
заявления
регистрационного штампа
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя в отделе
оформленное уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью
оформленный результат государственный услуги
Сроки
исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
5 рабочих дней
с момента сдачи аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Аттестационная комиссия юстиции на занятие адвокатской деятельностью

4) құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң көмегін көрсету бөлімінің маманы 5 (бес) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізілетіні туралы хабарлама ресімдейді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізілетіні туралы хабарламаны жолдайды;
7) Комиссия адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізеді;
8) Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру адвокаттық қызметпен айналысуға аттестат тапсырған сәттен бастап жүзеге асырылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 209 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 209 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткізу» Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Ескерту. Регламент 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 209 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің іс-қимылы
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) № ҚФБ-нің атауы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімнің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімнің маманы
Адвокаттық қызметпен айналысуға әділет аттестациялық комиссиясы
Іс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышында келіп түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасы қойылады
Өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткізілетіні туралы хабарламаны ресімдеу
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу
Аяқтау нысаны
Өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышында тіркеу мөртаңбасын қою
Орындау мерзімімен және жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Орындау мерзімімен және бөлімдегі жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткізілетіні туралы ресімделген хабарлама
Мемлекеттік қызметтің ресімделген нәтижесі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
5 жұмыс күндері
адвокаттық қызметпен айналысуға аттестацияны тапсырған сәттен бастап
2 Кесте. Пайдалану түрлері. Негізгі процесс
Негізгі процесс
Қызмет берушінің кеңсесі
Қызмет берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімнің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің маманы
Адвокаттық қызметпен айналысуға әділет аттестациялық комиссиясы

1. Прием заявления и
перечня необходимых,
регистрация
заявление в журнале
регистрации, при
этом в правом нижнем
углу заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
2. Рассмотрение
заявления
3. Рассмотрение
предоставленного
перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
4. Оформление письма на уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
7. Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
6. Направление
уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
5. Подписание
уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
8. Выдача результата государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Проведение аттестации на занятие
адвокатской деятельностью»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью»

1. Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышына келіп түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасы қойылады
2. Өтінішті қарау
3. Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
4. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткізілетіні туралы хабарламаға хатты ресімдеу
7. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу
6. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткізілетіні туралы хабарламаны жіберу
5. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткізілетіні туралы хабарламаға қол қою
8. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
«Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткізу» Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша

Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через территориальные подразделения
органов юстиции (Департаменты юстиции областей гг. Астана и Алматы)
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС «Е-лицензирование» – Информационная система «Е-лицензирование»;
-
ПЭП - Портал «Электронное правительство».
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 38
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
занятие адвокатской деятельностью»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью» (далее – государственная услуга), оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1558 (далее - Стандарт) Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на занятие адвокатской деятельностью (в электронном виде) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 209 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу»
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Әділет органдарының аумақтық бөлімшелері арқылы қызмет
көрсеткенде (Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының
әділет департаменттері)
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (жұмыскерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- «Е-лицензиялау» АЖ- «Е-лицензиялау» Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ – Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 38 бұйрығына
2-қосымша
«Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1558 қаулысымен бекітілген «Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру (электрондық түрде) не осы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя;
2) рассмотрение заявления руководителем управления оказания юридических услуг и лицензирования;
3) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги экспертом управления оказания юридических услуг и лицензирования;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель управления оказания юридических услуг и лицензирования;
4) эксперт управления оказания юридических услуг и лицензирования.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю управления оказания юридических услуг и лицензирование, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель управления оказания юридических услуг и лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирования;
3) эксперт управления оказания юридических услуг и лицензирования с момента сдачи пакета документов услугодателю, рассматривает заявление услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя (при выдаче и переоформлении лицензии срок 15 (пятнадцать) рабочих дней, при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии срок 2 (два) рабочих дня;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию, или дубликат лицензии;

4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушы электрондық сұратуын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) өтінішті заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы қарау;
3) өтінішті заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы қарау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы;
4) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқаумен жібереді;
3) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде мерзімі 15 (он бес) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаларды берген кезде мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды;

5) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью». Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в всплывающих окнах:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
2) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
3) форма сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к Стандарту;
4) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде).
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал при личном обращении услугополучателя в виде диаграммы в графической форме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги (приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту):

5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына пошта арқылы жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және
ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан «Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беруді» таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді:
1) Электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат, түбіртек қағаз жеткізгіте болған жағдайда сұрау салуға электрондық құжаттың көшірмесі түрінде қоса беріледі;
2) Қазақстан Республикасы бойынша барлық мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамалар (көшірмесі электрондық сұратуға сканерленген түрде қоса беріледі);
3) Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысандары;
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытынды (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды) толтырады.
Көрсетілетін қызметті алушы оны электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы «жеке кабинеттен» жіберген кезде өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы көрсетілген қызметті алушының жеке өзі жүгінген кезде өтініш тәртібін рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау (осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген):

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю управления оказания юридических услуг и лицензирования;
2) руководитель управления оказания юридических услуг и лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирования;
3) эксперт управления оказания юридических услуг и лицензирование с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя (при выдаче и переоформлении лицензии срок 15 (пятнадцать) рабочих дней, при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии срок 2 (два) рабочих дня;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
10. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
занятие адвокатской деятельностью»
Текстовое табличное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги.
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц (далее - СФЕ)
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Канцелярия
Руководитель управления оказания юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления оказания юридических услуг и лицензирование
Руководитель УО
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, проводит регистрацию полученных документов, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирование
Рассматривает заявления услугополучателя внесение в реестр соответствующих записей о выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии.
Форма завершения
Направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Запись в реестр
регистрации,
оформление
лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
12 рабочих дней
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Канцелярия
Руководитель управления оказания юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления оказания юридических услуг и лицензирование
Руководитель УО

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жүйе арқылы заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасы басшысының қарауына береді;
2) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасы басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқаумен жібереді;
3) заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы өтінім портал арқылы алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын қарайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (лицензияны беру және қайта ресімдеу кезінде мерзімі 15 (он бес) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаларды берген кезде мерзімі 2 (екі) жұмыс күні);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде лицензияға қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жолданады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарың) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Осы Регламенттің 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылуы тиіс нысандар, бланкі шаблондары келтірілген.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 209 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Рәсімдер (іс-қимылдар) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Кеңсе
Заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы
Іс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Лицензия беруге, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін қабылдау,
алынған құжаттарға тіркеу жасайды, бұл ретте өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасын қояды
Тіркеуге келіседі және заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жібереді
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, тізілімге лицензия беру, қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын беру туралы жазба енгізу, лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресімдеу
Өтінішті қарау, лицензияға, қайта ресімдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою.
Аяқталу нысаны
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына пошта арқылы жібереді
Орындау мерзімі мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тіркеу тізіліміне жазба, лицензияны ресімдеу, қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресімдеу
Лицензияға, қайта ресімдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
12 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Кеңсе
Заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
2. Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирование
3. Оформление заключения об отказе в выдаче свидетельства или дубликата свидетельства

1. Лицензия беруге, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтініш және қажетті құжаттар тізбесін қабылдау, бұл ретте, өтініштің төменгі оң жақ бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөратаңбасы қойылады.
2. тіркеуге келіседі және заң қызметін көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жібереді
3. Куәлікті беру немесе куәліктің телнұсқасын беруден бас тарту қорытындыны ресімдейді.

4. Подписание заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии
6. Направляет заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии на адрес услугополучателя
5. Направляет заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
1
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
ПШЭП
портал
Получатель
портал
Получатель
портал
портал
портал
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса)
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном завершении действия.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
6 – если не оплатил; 7 – если оплатил
8 – если в ЭЦП ошибка; 9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
занятие адвокатской деятельностью»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

4. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыға қол қояды
6. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына жібереді
5. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны кеңсеге жібереді.
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
«АИС СУ» АЖ
ЭҮТШ
портал
3
Іс-әрекет атауы (процес, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Алушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
соттылығы туралы деректердің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Сәтті қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сәтті қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Әрекеттің сәтті аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2–алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
-
5 – төлемақысын жасамағанда;
6 – төлемақысын жасағанда
кестенің жалғасы
7
8
9
10
11
12
Алушы
портал
Алушы
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиялау» АЖ
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты өтінішті (алушының сұрау салуын және сұрау салуды ) өңдеу
Алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтініштің нөмірін бере отырып сұрау салуды тіркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Электрондық лицензия
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 жұмыс күні
7 – ЭЦҚ-да қателік болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-
«Адвокаттық қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және негіздемелерге сәйкестігін тексеру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС «АИС СУ» - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС «АИС СУ» - данных о судимости;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС «АИС СУ»;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (лицензия на занятие адвокатской деятельностью).
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
занятие адвокатской деятельностью»
Выходные документы Результат оказания государственной услуги
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ  [Название ФЛ] [Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки]
года № [Номер заявки], сообщает следующее.  [Причина отказа].       [Должность подписывающего]           [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Форма Лицензии
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ Выдана
[полное наименование, реквизиты юридического лица/полностью фамилия,
имя, отчество физического лица]
на занятие       [наименование вида деятельности (действия) в
соответствии с Законом Республики Казахстан
«О лицензировании»]  [Особые условия лицензирования]
Руководитель (уполномоченного лица) [фамилия и инициалы руководителя]
(Уполномоченное лицо)      наименование органа, выдавшего лицензию]
Дата выдачи лицензии                                         [дата]
Номер лицензии                                               [номер]
Город                                                         [город]
[Должность подписывающего]                     [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на занятие
адвокатской деятельностью»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на занятие адвокатской деятельностью»

16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік
қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қызмет көрсету үшін порталда ЖСН және паролін (авторизациялау процесін) енгізу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізу;
3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да «АИС СУ» АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының соттылығы туралы деректерін тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің «АИС СУ» АЖ-де соттылығы туралы деректердің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сұрау салу нысанын, оның ішінде қағаз түрінде құжаттарының бар екендігі туралы белгісін толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салудың нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 -процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – қоса берілген құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші Стандартта және қызмет көрсету үшін негіздемелерде көрсетілген сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызмет нәтижесін (адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия алу) алу.
Шартты белгілері:
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Шығатын құжаттар Мемлекеттік қызмет көрсеті нәтижесі
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ЖТ атауы
[УО Атауы], Сіздің (Өтінім күні) № (өтінім нөмірі) өтінішіңізді қарап шығып, мыналарды хабарлаймыз.
[Бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]                  [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
Лицензия нысаны
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
[толық атауы, заңды тұлғаның деректемелері/жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты толық жазылады]
«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
[қызмет (іс-қимыл) түрінің атауы қызметімен айналысуға берілді.
[лицензиялаудың ерекше шарттары]
Басшысы (уәкілетті тұлғаның) уәкілетті орган басшысының тегі мен аты-жөні
(Уәкілетті тұлға)            лийцензияны берген органның атауы
Лицензияны берген күні                                    [күні]
Лицензияның нөмірі                                       [нөмір]
Қаласы                                                    [қала]
[Қол қоюшының лауазымы]                  [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша