Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2014 года № 9219. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 октября 2014 года № 74.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 02.10.2014 № 74.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
2. Департаменту по работе с персоналом и внутреннего развития (Садыкова А.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации;
3) опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан после официального опубликования в средствах массовой информации;
4) в срок не превышающий десяти календарных дней направление копии настоящего приказа на бумажном и электронном носителе для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Шаженовой Д.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
_______________ Байменов А.М.
28 февраля 2014 года
Утверждены
приказом Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года № 75
Квалификационные требования
к категориям административных государственных должностей
корпуса "Б" Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Секретариат Министра
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 07 наурыздағы № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 наурызда № 9219 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 2 қазандағы № 74 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.10.2014 № 74 бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау минстрлігі "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті (Ә.С.Садықова) заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау минстрлігінің интернет-ресурсында жариялануын;
4) "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде осы бұйрықтың қағаздағы және электрондық жеткізгіштегі көшірмесін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау минстрлігінің жауапты хатшысы Д.М.Шәженоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
Ә.М. Бәйменов _____________
2014 ж. 28 ақпан
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2014 жылы 7 наурыздағы
№ 75 бұйрығымен бектілді
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының
санаттарына біліктілік талаптар
Министрдің хатшылығы
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение указаний Министра, внесение предложений по вопросам, отнесенным к ведению министерства, анализ и совершенствование структуры министерства, проведение системных исследований в выработке и реализации экономической политики
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение указаний Министра, сбор и обобщение аналитических материалов для руководства министерства, организация работы с международными финансовыми и экономическими организациями по вопросам сотрудничества Республики Казахстан в области социально-экономического развития
Квалификационные требования к должности
Советник
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
01-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрдің нұсқауларын орындау; министрліктің жүргізуіне мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу; министрліктің құрылымын талдау және жетілдіру; экономикалық саясатты әзірлеуде және іске асыруда жүйелік зерттеулер жүргізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрдің нұсқауларын орындау; министрлік басшылығы үшін аналитикалық материалдарды жинақтау және жалпылау; әлеуметтік-экономикалық даму саласында Қазақстан Республиикасының ынтымақтастығы мәселелері бойынша халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдармен жұмысты ұйымдастыру;
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Кеңесші
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
01-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления.
Осуществление внутреннего контроля в Министерстве и в подведомственных организациях, осуществление контроля за эффективным и результативным использованием структурными подразделениями Министерства средств, выделяемых в рамках программных документов, проведение проверки соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, ведения бухгалтерского учета, обоснованности и эффективности использования бюджетных средств, осуществление контроля за исполнением постановлений и представлений Счетного комитета Республики Казахстан по контролю за исполнением республиканского бюджета и Комитета финансового контроля Министерства финансов, принятых по итогам результатов контроля Министерства, участие в формировании плана контрольных мероприятий, участие в разработке программы проведения контроля, представление материалов для подготовки отчета Министру о результатах внутреннего контроля и рекомендации по улучшению внутренних процедур, правил, процессов в структурных подразделениях и подведомственных организациях, выполнение иных поручений, получаемых от Министра
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего аудита и оценки
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
10-2, 10-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический
опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін бақылау және жалпы басшылық ету. Министрлікте және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру; бағдарламалық құжаттар шеңберінде бөлінетін қаражатты Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиімді және нәтижелі пайдалануына бақылауды жүзеге асыру; бюджет процесіне қатысушылардың қаржылық есептілік, бухгалтерлік есеп жүргізу, бюджет қаражатын пайдалану тиімділігі мен негізділігін ұсыну мен құрудың нақтылығы бөлігінде заңнама талаптарын сақтауын тексеру; министрліктің бақылау нәтижелерінің қорытындысы бойынша қабылданған Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ұсынымдары мен қаулыларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; бақылау іс-шараларының жоспарын құруға қатысу; бақылау жүргізу бағдарламасын әзірлеуге қатысу; құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардағы ішкі рәсімдерді, ережелерді, процестерді жақсарту бойынша ұсынымдар мен ішкі бақылау нәтижелері туралы Министрге есеп дайындау үшін материалдар ұсыну; Министрдің өзгеде тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі аудит және бағалау басқармасының
Бас сарапшы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
10-2, 10-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля в Министерстве и в подведомственных организациях, осуществление контроля за эффективным и результативным использованием структурными подразделениями Министерства средств, выделяемых в рамках программных документов, проведение проверки соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, ведения бухгалтерского учета, обоснованности и эффективности использования бюджетных средств, осуществление контроля за исполнением постановлений и представлений Счетного комитета Республики Казахстан по контролю за исполнением республиканского бюджета и Комитета финансового контроля Министерства финансов, принятых по итогам результатов контроля Министерства, участие в формировании плана контрольных мероприятий, участие в разработке программы проведения контроля, представление материалов для подготовки отчета Министру о результатах внутреннего контроля и рекомендации по улучшению внутренних процедур, правил, процессов в структурных подразделениях и подведомственных организациях, выполняет иные поручения руководителя Управления и руководства Министерства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего аудита и оценки
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
10-4, 10-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция), естественные науки (математика, информатика), технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический
опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін бақылау және жалпы басшылық ету. Министрлікте және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру; бағдарламалық құжаттар шеңберінде бөлінетін қаражатты Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің тиімді және нәтижелі пайдалануына бақылауды жүзеге асыру; бюджет процесіне қатысушылардың қаржылық есептілік, бухгалтерлік есеп жүргізу, бюджет қаражатын пайдалану тиімділігі мен негізділігін ұсыну мен құрудың нақтылығы бөлігінде заңнама талаптарын сақтауын тексеру; министрліктің бақылау нәтижелерінің қорытындысы бойынша қабылданған Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ұсынымдары мен қаулыларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; бақылау іс-шараларының жоспарын құруға қатысу; бақылау жүргізу бағдарламасын әзірлеуге қатысу; құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардағы ішкі рәсімдерді, ережелерді, процестерді жақсарту бойынша ұсынымдар мен ішкі бақылау нәтижелері туралы Министрге есеп дайындау үшін материалдар ұсыну; Басқарма басшысы және Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Ішкі аудит және бағалау басқармасы
Бас сарапшы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
10-4, 10-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану), жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
осуществляет: внутренний аудит структурных подразделений и ведомств Министерства, внутренний контроль за качеством государственных услуг, мониторинг и оценку качества оказываемых государственных услуг, единоличную оценку эффективности работы государственных служащих, оценку эффективности деятельности структурных подразделений и ведомств Министерства, мониторинг ежегодных дорожных карт по исполнению планов мероприятий по контролю за исполнением поручений, данных по результатам оценки эффективности деятельности государственных органов, регулярный контроль за основными направлениями деятельности госоргана, принимает участие в выработке предложений и рекомендаций: по совершенствованию и улучшению деятельности структурных подразделений Министерства, по внесению изменений в методику оценки сотрудников в части взаимоувязки результатов оценки с премированием по полугодию и итогам года, по стимулированию государственных служащих за достижение высоких результатов в работе Министерства, осуществляет своевременную подготовку информации к отчету Министра о результатах внутреннего аудита и оценки и рекомендации по улучшению деятельности структурных подразделений Министерства, проводит консультативную работу со структурными подразделениями и ведомствами Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участвует в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, принимает участие в совершенствовании информационных систем по вопросам, входящим в компетенцию Управления, осуществляет контроль реализации стратегического и операционного планов Министерства, оценку результатов, выполняет иные поручения руководителя Управления и руководства Министерства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления внутреннего аудита и оценки
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
10-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, маркетинг, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция), естественные науки (математика, информатика), технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
мыналарды: Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарына ішкі аудитті; мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылауды; көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасын мониторингілеуді және бағалауды; мемлекеттік қызметшілер жұмысының тиімділігіне жеке дара бағалауды; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының қызметтерінің тиімділігін бағалауды; мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалаудың нәтижелері бойынша берілген тапсырмаларының орындалуын бақылау жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау бойынша жыл сайынғы жол картасына мониторингті; мемлекеттік орган қызметінің негізгі бағыттарына үнемі бақылауды жүзеге асырады; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін жақсарту және жетілдіру бойынша; қызметкерлерге жартыжыл және жыл қорытындылары бойынша сыйлықақы беруге бағалау нәтижелерін өзара байланыстыру бөлігінде қызметкерлерді бағалау әдістемесіне өзгерістер енгізу бойынша; Министрліктің жұмысында жоғары білім нәтижелерге қол жеткізуге мемлекеттік қызметшілерді ынталандыру бойынша ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеуге қатысады: Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін жақсарту бойынша ұсынымдарды және ішкі аудит пен бағалаудың нәтижелері туралы есепке ақпаратты Министрге уақтылы дайындауды жүзеге асырады; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарына консультациялық жұмыс жүргізеді; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарауға және әзірлеуге қатысады; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттық жүйені жетілдіруге қатысады; Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыруға бақылауды, нәтижелерді бағалауды жүзеге асырады; Министрліктің Басқарма басшысы және басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі аудит және бағалау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
10-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, маркетинг, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет сбор информации по оценке структурных подразделений и ведомств Министерства, внутренний аудит структурных подразделений и ведомств Министерства, контроль за качеством предоставления государственных услуг, проведение единоличной оценки эффективности работы государственных служащих, проведение оценки эффективности деятельности структурных подразделений Министерства, мониторинг ежегодных дорожных карт по исполнению планов мероприятий по контролю за исполнением поручений, данных по результатам оценки эффективности деятельности государственных органов, своевременное размещение на интернет ресурсе (www.minplan.kz) информации о деятельности Управления, учет и хранение материалов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, осуществляет контроль реализации стратегического и операционного планов Министерства, оценку результатов, выполняет иные поручения, получаемые от руководителя управления и руководства Министерства
Управление связи со средствами массовой информации
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления связи со средствами массовой информации
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
11-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
мыналарды: Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарын бағалау бойынша ақпарат жинақтауды; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарына ішкі аудитті; көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына бақылауды; мемлекеттік қызметшілер жұмысының тиімділігіне жеке дара бағалау жүргізуді; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуді; мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша берілген тапсырмалардың орындалуын бақылау жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау бойынша жыл сайынғы жол картасына мониторингті; Басқарманың қызметі туралы ақпаратты (www.minplan.kz) интернет ресурста уақтылы орналастыруды; материалдарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына сақтауға тапсыруға дейінгі жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асырады; Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыруға бақылауды, нәтижелерді бағалауды жүзеге асырады; Министрліктің басқарма басшысы және басшылығынан алынатын өзге де тапсырмаларды орындайды
Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс басқармасы
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
11-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғаммен байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы Управления, обеспечение подготовки отчетов по реализации программных документов и поручений Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, обеспечение взаимодействия с центральными исполнительными органами Республики Казахстан, обеспечение разработки и реализации Медиа-плана, обеспечение подготовки докладов и презентационных материалов для руководства Министерства, выработка предложений и разработка концепций создания новых проектов и мероприятий, направленных на повышение имиджа Министерства, осуществление разработки проектов нормативных правовых актов и документов Министерства в соответствии с компетенцией Управления и обеспечение их дальнейшего сопровождения и принятия, осуществление на постоянной основе изучение (мониторинг) действующих и вновь принятых норм законодательства Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления связи со средствами массовой информации
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
11-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы со структурными подразделениями Министерства, с центральными исполнительными органами, Администрацией Президента Республики Казахстан, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан, ведение деловой переписки, Реализация программных документов и поручений Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Подготовка отчетных материалов о деятельности Управления, по Стратегическому, Операционному плану и других внутренних документов Министерства для руководства Министерства, Планирование работы пресс-службы министерства, составление медиа-плана взаимодействие и координация работы со средствами массовой информации (далее – СМИ): организация пресс-конференции, брифингов, подготовка пресс-релизов, освещение в средствах массовой информации деятельности министерства и его структурных подразделений, координирование взаимодействия спикеров Министерства со средствами массовой информации, консультация по всем вопросам касательно отношений с прессой, аккредитация представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых министерством, взаимодействие с пресс-службами других государственных органов, обеспечение оперативной рассылки в средствах массовой информации пресс-релизов, информационных сообщений о деятельности министра и министерства, анонсов событий и мероприятий, обеспечение своевременного размещения информационных материалов на "новостной ленте" интернет-ресурса министерства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления связи со средствами массовой информации
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
11-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения, филология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы с республиканскими СМИ, участие в организации и проведении PR-мероприятий: пресс-конференции, брифинги, круглые столы и др., аккредитация представителей СМИ на мероприятия, проводимые Министерством, ведение базы СМИ и журналистов, обеспечение подготовки ответов на запросы СМИ, обеспечение позиционирования ведомства на социальных сетях, открытие акканутов и введение аккаунтов
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления связи со средствами массовой информации
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын үйлестіру; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігі, Үкіметі, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын және бағдарламалық құжаттарды іске асыру бойынша есептерді дайындауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарымен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; Медиа-жоспарды әзірлеуді және іске асыруды қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығы үшін баяндамаларды және таныстыру материалдарын дайындауды қамтамасыз ету; Министрліктің имиджін жоғары білімлатуға бағытталған жаңа іс-шаралар мен жобаларды құру ұсыныстарын жасау және тұжырымдасын әзірлеу; Басқарма құзыретіне сәйкес Министрліктің нормативтік құқықтық актілерінің және құжаттарының жобасын әзірлеуді жүзеге асыру және оларды одан әрі қарай қабылдау және сүйемелдеуді қамтамасыз ету; тұрақты Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы және жаңадан қабылданған заңнама нормаларын тұрақты негізде зерттеуді (мониторинг) жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
11-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесі, Қазақсьан Республикасы орталық атқарушы органдарымен, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл және жұмысты үйлестіру, іскерлік хат алмасуды жүргізу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігі, Үкіметі, Премьер-Министрі Кеңсесінің тапсырмаларын және бағдарламалық құжаттарын іске асыру; Қазақстан Ресубликасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығы үшін Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығы үшін Стратегиялық, Операциялық жоспар бойынша Басқарма қызметі туралы және Министрліктің басқа да ішкі құжаттары бойынша есеп беру материалдарын әзірлеу. Министрліктің баспасөз қызметі жұмысын жоспарлау; Медиа-жоспарды құрастыру, Бұқаралық ақпарат құралдарымен (бұдан әрі – БАҚ) өзара іс-қимыл және жұмысты үйлестіру: пресс-конференция, брифингтерді ұйымдастыру, баспасөз рәміздерін дайындау, Министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметін БАҚ-та жариялау; Министрлік спикерлерінің БАҚ-пен өзара іс-қимылын үйлестіру; Баспасөз қатынасына қатысты барлық мәселелер бойынша консультациялау; Министрлік өткізетін іс-шараларға БАҚ өкілдерін аккредиттеу; Басқа мемлекеттік органдардың баспасөз қызметімен өзара іс-қимыл; Министрліктің және Министрдің қызметі туралы ақпараттық хабарламаларды, баспасөз рәмізін, оқиғалар және іс-шаралар анонсын БАҚ-қа жедел жіберу; Министрліктің интернет-ресурсының "жаңалықтар лентасына" ақпараттық материалдарды уақтылы орналастыруды қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

11-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, журналистика, финансы, международная журналистика, связь с общественностью) гуманитарные науки (международные отношения, филология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка дайджестов, материалов оперативного мониторинга, аналитических обзоров публикаций печатной, электронной и сетевой периодики, составление контент-анализа, обеспечение своевременного размещения информационных материалов на интернет-ресурсе Министерства, выработка предложений по продвижению и совершенствованию функционирования интернет-ресурса Министерства, обеспечение формирования фото, аудио и видеоархивов, обеспечение размещения фото- и видеоматериалов на сайте Министерства, ведение блога Министра, координация работы соответствующих подразделений по подготовке ответов на поступившие вопросы, организация подписной кампании на периодические издания для Министра, пресс-службы Министерства
Управление по защите государственных секретов
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления по защите государственных секретов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
12-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (металлургия, информационные системы) и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

11-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, филология) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Республикалық Бұқаралық ақпарат құралдарымен (бұдан әрі – БАҚ) өзара іс-қимыл және жұмысты үйлестіру;
PR іс-шараларды: баспасөз конференцияларын, брифингтерді, дөңгелек үстелдерді және т.б. ұйымдастыруға және жүргізуге қатысу; Министрлік өткізетін іс-шараларға БАҚ өкілдерін аккредиттеу; БАҚ пен журналисте базасын жүргізу; БАҚ сұрауына жауаптар дайындау қамтамасыз ету; әлеуметтік желілерде ведомствоны позицияландыруды қамтамасыз ету; аккаунттар ашу және енгізу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
11-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, журналистика, қаржы, халықаралық журналистика, қоғамдық байланыс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, филология) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Электрондық, желілік басылымдарына талдамалы шолу, материалдардың жедел мониторингі, дайджесттер дайындау; контент-талдау жасау; Министрліктің веб-сайтында ақпараттық материалдарды уақтылы орналастыруын қамтамасыз ету; Министрліктің интернет-ресурстарын жұмыс істеуін ілгерілету және жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Министрліктің сайтында фото және бейнематериалдарды орналастыруды қамтамасыз ету, фото, аудио және бейнематериалдардың мұрағатын қалыптастыруды қамтамасыз ету; Министр блогын жүргізу, оған келіп түсетін сұрақтарға жауап дайындау бойынша тиісті бөлімшелер жұмысын үйлестіру. Министрге, Министрліктің баспасөз қызметі үшін мерзімді басылымдарға жазылу науқанын ұйымдастыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
12-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) мамандықтары бойынша жоғары білім білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

12-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, архивоведение, документирование и документационное обеспечение) и/или образование и/или технические науки и технологии (металлургия, информационные системы) и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение секретного делопроизводства, контроль за исполнением поручений, контроль за правильностью присвоения степени секретности подготовленных документов, оформления и размножения документов, подготовка информации и отчетности по секретному документообороту, проведение профилактической работы с секретоносителями, прием, выдача, учет, списание и уничтожение штампов строгой отчетности, выполнение иных поручений руководства
Департамент стратегического планирования и анализа
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
13-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

12-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мұрағаттану, қужаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция) және /немесе білім беру, және/немесе техникалық ғылым және технология (металлургия және/немесе ақпараттық жүйе) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізу; тапсырмалардың орындалуын бақылау; дайындалған құжаттарға қойылған құпиялылықтық дәрежесінің дұрыстығына, құжаттардың рәсімделуіне және көбейтілуіне бақылау жасау; құпия іс айналымы туралы ақпарат және есептіліктерді дайындау; құпияұстаушылармен алдын-ала жұмыс жүргізу; қатаң есептілікке жататын мөрлерді қабылдау, есебін жүргізу, шығынға шығару және жою; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
13-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом.
Обеспечение: согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации, корректировки и развития документов системы государственного планирования в пределах компетенции Департамента, совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, выработки предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан, разработки, мониторинга, анализа и оценки реализации Стратегии национальной безопасности страны и ее Плана мероприятий, координации работы государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности Казахстана с последующей подготовкой соответствующих информационно-аналитических материалов, формирования, а также при необходимости корректировки Перечня государственных программ, выработки предложений по разработке ежегодных Посланий Главы государства, Общенациональных планов и Планов мероприятий по их реализации, мониторинга и анализа исполнения комплексных поручений руководства страны, разработки, согласования, мониторингу, анализу, оценке реализации и корректировке Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира в пределах компетенции Департамента, разработки стратегии формирования новых рыночных ниш для отечественных производителей, выработки предложений по формированию государственной политики развития "зеленой экономики" на долгосрочный период, разработки проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, гармонизации стратегического, экономического и бюджетного планирования, методической и консультативной работы с администраторами бюджетных программ.
Изучение мирового передового опыта в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране. Участие в заседаниях рабочих групп, межведомственных комиссий, а также в подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасау. Төмендегілерді қамтамасыз етеді: Департамент құзіреті шеңберінде мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, іске асырылуын бағалау түзету және дамыту; Департамент құзіретіне енетін мәселелер бойынша қолданыстағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын және оның Іс-шаралар жоспарын әзірлеу, мониторингін жүргізу, талдау және оның іске асырылуын бағалау; Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және тиісті ақпараттық-талдау материалдарын дайындау; Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін қалыптастыру, әзірлеу және қажет жағдайда оны түзету; Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларының жобаларын, Жалпыұлттық жоспарларды, оларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау; ел басшылығы кешенді тапсырмаларының орындалуына мониторинг және талдау жүргізу; Департамент құзіреті шегінде Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 мемлекетінің қатарын кіруі тұжырымдамасын әзірлеу, келісу, мониторингілеу, талдау, іске асырылуын бағалау және түзету; Отандық өндірушілер үшін жаңа нарықтық тауашаларды қалыптастыру стратегиясын әзірлеу; ұзақ мерзімді кезеңге "Жасыл экономика" дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарларды үйлестіру; бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен әдістемелік және консультативтік жұмыстарды үйлестіру.
Мемлекеттік стратегиялық даму саласында әлемдік озық тәжіребиені, оны одан әрі елде енгізу мақсатында зерделеу.
Департамент құзіретіне енетін мәселелер бойынша жұмыс топтарымен ведомствоаралық комиссиялардың отырыстарына қатысу сондай-ақ Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалар жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

13-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом в отсутствии Директора департамента. Координация деятельности департамента по: согласованию, мониторингу, анализу, оценке реализации, корректировке и развитию стратегических и программных документов системы государственного планирования в пределах компетенции Департамента, обеспечению разработки, согласования, мониторингу, анализу, оценке реализации и корректировке Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства", обеспечению разработки, согласования, мониторингу, анализу, оценке реализации и корректировке Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и стратегических планов государственных органов, входящих в структуру правительства, обеспечению разработки, согласования, мониторингу, анализу, оценке реализации и корректировке Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира в пределах компетенции Департамента, выработке предложений по формированию государственной политики развития "зеленой экономики" на долгосрочный период, координации работы государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности Казахстана с последующей подготовкой соответствующих информационно-аналитических материалов, совершенствованию действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, формированию, а также при необходимости корректировке Перечня государственных программ, выработке предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан, обеспечению разработки проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, изучению мирового передового опыта в области государственного стратегического планирования с целью его дальнейшего внедрения в стране, осуществлению подготовки проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участию при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участию при необходимости в создании информационных систем по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, осуществлению своевременной подготовке материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнению иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, осуществлению учета и хранения документов, контролю за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, участию в разработке и проведении мероприятий, направленных на повышение квалификации специалистов Департамента, освещению деятельности Министерства в средствах массовой информации и на интернет-ресурсе Министерства в пределах компетенции Департамента. Проведение ревизии и оптимизации отдельных документов системы государственного планирования, участие в заседаниях рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовка проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
13-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

13-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Директор болмаған кезде Департамент жұмысына жалпы басшылық жасайды. Келесі сұрақтар бойынша Департамент басқармаларының қызметін үйлестіру: Департамент құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу; Департамент құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын және оның Іс-шаралар жоспарын әзірлеу, мониторингін жүргізу, талдау және бағалау; Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және тиісті ақпараттық-талдау материалдарын дайындау; Мемлекеттік бағдарламалар тізімін әзірлеу және қажет жағдайда оны түзету; Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларының жобаларын, Жалпыұлттық жоспарларды, оларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау; ел басшылығы кешенді тапсырмаларының іске асырылуына мониторинг және талдау жүргізу; мемлекеттік органдар қызметiн бағалау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргізуді ұйымдастыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау
департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
13-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

13-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия начальника Управления исполняет его обязанности.
Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов), в выработке предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан, в формировании, а также при необходимости корректировки Перечня государственных программ, в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства". Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и стратегических планов государственных органов, входящих в структуру правительства. Участвует в проведении ревизии документов системы государственного планирования. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Формирует план государственных закупок, технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящих в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

13-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшығы болмаған кезде, оның қызметін атқарады. Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Жыл сайынғы есепті дайындай отырып, тұрақты түрде елдің Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының және оны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарының орындалу барысын бақылауға қатысады. Жарты жылдықта бір рет экономикалық қауіпсіздік бойынша есеп береді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия руководителя Управления исполняет его обязанности. Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов), в выработке предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан, в формировании, а также при необходимости корректировки Перечня государственных программ, в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства". Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и стратегических планов государственных органов, входящих в структуру правительства. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

13-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Қазақстан Республикасының бәсеке қабілеттілігінің кешенді мониторингі мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін жалпы үйлестіреді. Мүдделі мемлекеттік органдар және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара қарым-қатынаста Қазақстан Республикасының бәсекеге қабілеттілігі туралы жыл сайынғы талдамалық баяндаманың жобасын және жартыжылдық есептердің әзірленуін қамтамасыз етеді. Бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша әлемдік жетекші тәжірибені зерттейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

13-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов), в формировании, а также при необходимости корректировке Перечня государственных программ, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства". Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и стратегических планов государственных органов, входящих в структуру правительства. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, входящим в компетенцию Управления. Участвует в формировании плана государственных закупок, технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

13-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Мемлекеттік бағдарламалар тізімін әзірлеу және қажет жағдайда оны түзетуге қатысады. Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысады. Менеджментті басқарудың халықаралық институты рейтингіндегі Қазақстанның бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін жалпы үйлестіруге қатысады. Бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша әлемдік жетекші тәжірибені зерттейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

13-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в процессе согласования, мониторинга, анализа, оценки реализации и корректировки документов системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов), в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов), в формировании, а также при необходимости корректировке Перечня государственных программ, в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства". Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и стратегических планов государственных органов, входящих в структуру правительства. Участвует в проведении ревизии и оптимизации документов системы государственного планирования. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

13-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Қазақстан Республикасының бәсеке қабілеттілігінің кешенді мониторингі мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін жалпы үйлестіруге қатысады. Ел басы үшін Қазақстан Республикасының бәсекеге қабілеттілігі туралы жыл сайынғы талдамалық баяндаманың жобасын және жартыжылдық есептерді әзірлеуге қатысады. Бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша әлемдік жетекші тәжірибені зерттейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады. Іс наменклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырганға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

13-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления. Обеспечивает разработку, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку государственной политики развития "зеленой экономики" Республики Казахстан на долгосрочный период. Обеспечивает разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира в пределах компетенции Управления.
Координирует: деятельность государственных органов по вопросам проведения комплексного мониторинга конкурентоспособности Республики Казахстан (Методика комплексного мониторинга конкурентоспособности), проведение заседаний рабочих подгрупп по факторам "Макроэкономика", "Бизнес", "Институты", а также принимает участие в заседаниях рабочих подгрупп по факторам "Технологии и инновации" и "Человеческое развитие", во взаимодействии с заинтересованными государственными органами и структурными подразделениями Министерства подготовку полугодовых отчетов и проекта ежегодного аналитического доклада о конкурентоспособности Республики Казахстан для Главы государства, деятельность государственных органов по улучшению показателей Индекса глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума (далее - ВЭФ) и Международного института развития менеджмента (далее - IMD), содействие в проведении ежегодной оценки конкурентоспособности страны в рейтингах ВЭФ и IMD, процесс изучения мирового передового опыта по повышению уровня конкурентоспособности, на основе ежегодных результатов международных рейтинговых агентств анализ уровня конкурентоспособности страны с последующей выработкой предложений и рекомендаций по его повышению для центральных государственных органов, обеспечение мониторинга показателей международных рейтингов ВЭФ на предмет их отражения в стратегических планах центральных государственных органов, включая анализ выработанных мер по их достижению, формирование ежегодного отчета о работе государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности страны в рамках рейтинга ВЭФ, работу по ревизии документов системы государственного планирования. Участвует в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов).
Участвует в выработке предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан. Изучает мировой передовой опыт в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране, Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в мониторинге и анализе исполнения комплексных поручений руководства страны, Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Формирует план государственных закупок, технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
13-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

13-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару. Төмендегілерді қамтамасыз ету: басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу; басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіруді; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуді; Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын және оның Іс-шаралар жоспарын әзірлеу, мониторингін жүргізу, талдау және бағалауды; Мемлекеттік бағдарламалар тізімін әзірлеу және қажет жағдайда оны түзетуді; соның ішінде, Дүниежүзілік экономикалық форум (ДЭФ) мен Менеджментті дамытудың халықаралық институтының (IMD) рейтингтеріндегі Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруді; басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді; басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуді; Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді қамтамасыз етуді; басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауға қатысуды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
13-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

13-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет разработку, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку государственной политики развития "зеленой экономики" Республики Казахстан на долгосрочный период. Осуществляет разработку, согласование, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира в пределах компетенции Управления.
Обеспечивает: деятельность государственных органов по вопросам проведения комплексного мониторинга конкурентоспособности Республики Казахстан (Методика комплексного мониторинга конкурентоспособности), проведение заседаний рабочих подгрупп по факторам "Макроэкономика", "Бизнес", "Институты", а также принимает участие в заседаниях рабочих подгрупп по факторам "Технологии и инновации" и "Человеческое развитие", во взаимодействии с заинтересованными государственными органами и структурными подразделениями Министерства подготовку полугодовых отчетов и проекта ежегодного аналитического доклада о конкурентоспособности Республики Казахстан для Главы государства, деятельность государственных органов по улучшению показателей Индекса глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума (ВЭФ) и Международного института развития менеджмента (IMD), содействие в проведении ежегодной оценки конкурентоспособности страны в рейтингах ВЭФ и IMD, процесс изучения мирового передового опыта по повышению уровня конкурентоспособности, на основе ежегодных результатов международных рейтинговых агентств анализ уровня конкурентоспособности страны с последующей выработкой предложений и рекомендаций по его повышению для центральных государственных органов, мониторинг показателей международных рейтингов (ВЭФ) на предмет их отражения в стратегических планах центральных государственных органов, включая анализ выработанных мер по их достижению, формирование ежегодного отчета о работе государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности страны в рамках рейтинга ВЭФ, работу по ревизии документов системы государственного планирования.
Участвует в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов). Участвует в выработке предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан. Изучает мировой передовой опыт в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране, Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в мониторинге и анализе исполнения комплексных поручений руководства страны, Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления стратегического развития
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
13-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

13-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшығы болмаған кезде, оның қызметін атқарады.
Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Мемлекеттік бағдарламалар тізімін әзірлеу және қажет жағдайда оны түзетуді қамтамасыз етеді. Менеджментті басқарудың халықаралық институты рейтингіндегі Қазақстанның бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін жалпы үйлестіреді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық даму басқармасының сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
13-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет разработку, мониторинг, анализ, оценку реализации и корректировку государственной политики развития "зеленой экономики" Республики Казахстан на долгосрочный период. Обеспечивает: деятельность государственных органов по вопросам проведения комплексного мониторинга конкурентоспособности Республики Казахстан (Методика комплексного мониторинга конкурентоспособности), проведение заседаний рабочих подгрупп по факторам "Макроэкономика", "Бизнес", "Институты", а также принимает участие в заседаниях рабочих подгрупп по факторам "Технологии и инновации" и "Человеческое развитие",
во взаимодействии с заинтересованными государственными органами и структурными подразделениями Министерства подготовку полугодовых отчетов и проекта ежегодного аналитического доклада о конкурентоспособности Республики Казахстан для Главы государства, деятельность государственных органов по улучшению показателей Индекса глобальной конкурентоспособности Всемирного экономического форума (ВЭФ) и Международного института развития менеджмента (IMD), содействие в проведении ежегодной оценки конкурентоспособности страны в рейтингах ВЭФ и IMD, процесс изучения мирового передового опыта по повышению уровня конкурентоспособности, на основе ежегодных результатов международных рейтинговых агентств анализ уровня конкурентоспособности страны с последующей выработкой предложений и рекомендаций по его повышению для центральных государственных органов, мониторинг показателей международных рейтингов (ВЭФ) на предмет их отражения в стратегических планах центральных государственных органов, включая анализ выработанных мер по их достижению, формирование ежегодного отчета о работе государственных органов по повышению уровня конкурентоспособности страны в рамках рейтинга ВЭФ, работу по ревизии документов системы государственного планирования, Участвует в процессе совершенствования действующей Системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления (в разрезе государственных органов). Изучает мировой передовой опыт в области государственного стратегического развития с целью его дальнейшего внедрения в стране. Обеспечивает разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в мониторинге и анализе исполнения комплексных поручений руководства страны, Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, а также подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Формирует план государственных закупок, технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления координации мониторинга и оценки документов
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
13-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или технические науки и технологии (стандартизация, метрология и сертификация)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын әзірлеу, келісу, мониторингін жүргізу, талдау, бағалау және түзету енгізу үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіретіне енетін мәселелер шеңберінде іске асырылып жүрген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру үрдісіне қатысады (мемлекеттік органдар шеңберінде). Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысады. Кейінгі ұсыныстарды әзірлеумен бірге Дүниежүзілік экономикалық форумның (бұдан әрі - ДЭФ) жаһандық бәсеке қабілеттілік рейтингіндегі Қазақстанның бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін жалпы үйлестіруге қатысады. Орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларына ДЭФ-тің бәсеке қабілеттілік көрсеткіштерін енгізу тұрғысынан олардың мониторингін жүргізеді, соның ішінде оларға қол жеткізу бойынша шараларды талдайды. Мемлекеттік органдардың ДЭФ рейтингісі шеңберінде Қазақстанның бәсеке қабілеттілік деңгейін арттыру бойынша қызметі туралы жыл сайынғы есепті әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады. Іс наменклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырганға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылайды
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарын
мониторингілеу және бағалауды үйлестіру
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
13-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (стандарттау, метрология және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления.
Обеспечение: выработки предложений по разработке ежегодных Посланий Главы государства, Общенациональных планов и Планов мероприятий по их реализации, разработки, мониторинга и анализа исполнения Общенациональных планов мероприятий и Планов мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства, формирования отчетов о ходе реализации Общенациональных планов мероприятий и Планов мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства на ежемесячной, полугодовой и годовой основе, контроля за ходом выполнения Стратегии национальной безопасности страны и Плана мероприятий по ее реализации с подготовкой ежегодного отчета о выполнении Плана мероприятий по реализации Стратегии национальной безопасности и проведением оценки эффективности исполнения данных документов, выработки предложений по разработке и реализации Стратегии национальной безопасности страны, Плана мероприятий по ее реализации в рамках компетенции Министерства, с подготовкой соответствующих отчетов, контроля за ходом выполнения Плана мероприятий по общенациональной стабилизации с подготовкой ежегодного отчета, мониторинга и анализа исполнения комплексных поручений руководства страны, мониторинга и анализа стратегических и программных документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления, выработки предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан, разработки, а также рассмотрения проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления и подготовка заключений по ним, подготовки и проведения конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий по вопросам, входящим в компетенцию Управления, подготовки проектов докладов, материалов для выступления руководства Министерства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления, подготовки плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления координации мониторинга и оценки документов
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету. Төмендегілерді қамтамасыз ету: Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларының, Жалпыұлттық жоспарлардың, оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының жобаларын әзірлеу бойынша ұсыныстарды дайындауды; Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларының, Жалпыұлттық жоспарлардың, оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының жобаларын әзірлеу, мониторингін жүргізу және талдауды; Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларының, Жалпыұлттық жоспарлардың, оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ай сайынғы, жарты жылдық және жылдық негізде есептерді әзірлеуді; Ұлттық қауіпсіздік Стратегиясының және оны іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының орындалу барысына бақылау және ұлттық қауіпсіздік стратегиясын жүзеге асыру бойынша Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы есеп дайындай отырып осы құжаттың тиімділігіне бағалау жүогізуді; министрлік құзіреті шеңберінде Ұлттық қауіпсіздік Стратегиясының және оны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын әзірлеу бойынша ұсыныстарды дайындауды және тиісті есеп дайындап жүзеге асыруды; тиісті жыл сайынғы есепті дайындаумен жалпыұлттық тұрақтылық бойынша Іс-шаралар жоспарының орындалу барысын бақылауды; ел басшылығы кешенді тапсырмаларының іске асырылуына мониторинг және талдау жүргізу; басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стартегиялық және бағдарламалық құжаттарының мониторингі мен талдауын жүргізу; басқарма құзіреті шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуді; басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді; басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуді; Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді қамтамасыз етуді; басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының
мониторингілеу және бағалауды үйлестіру
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или технические науки и технологии (стандартизация, метрология и сертификация)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия начальника Управления исполненяет его обязанности. Осуществляет свод предложений государственных оранов для формирования ежегодных Посланий Главы государства. Координирует деятельность государственных органов по разработке Общенациональных планов мероприятий и Планов мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства. Осуществляют мониторинг и анализ исполнения Общенациональных планов мероприятий и Плана мероприятий по его реализации с подготовкой сводного отчета ежемесячно, а также по итогам полугодия и года. Осуществляет мониторинг и анализ исполнения комплексных поручений руководства страны.
Осуществляет мониторинг и анализ стратегических и программных документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов).
Осуществляет выработку предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан.
Участвует в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления координации мониторинга и оценки документов
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

13-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (стандарттау, метрология және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары білім кәсіптік білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшығы болмаған кезде, оның қызметін атқарады.
Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдардың ұсыныстарын жинақтайды. Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларын іске асыру бойынша Жалпыұлттық жоспарлардың және оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының жобаларын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіреді. Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларының, Жалпыұлттық жоспарлардың, оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының іске асырылуын мониторингі мен талдауын жүргізеді, ай сайын және жарты жылдық және жылдық негізде есеп дайындайды. Ел басшылығы кешенді тапсырмаларының іске асырылуына мониторинг және талдау жүргізеді. Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стартегиялық және бағдарламалық құжаттарының мониторингі мен талдауын жүргізеді (мемлекеттік органдар шеңберінде). Басқарма құзіреті шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады. Іс наменклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырганға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылайды
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі
құжаттарының мониторингілеу және бағалауды
үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или технические науки и технологии (стандартизация, метрология и сертификация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в формировании плана мероприятий (дорожные карты) по исполнению комплексных поручений руководства страны.
Участвует в проведении мониторинга и анализа исполнения комплексных поручений руководства страны. Осуществляет мониторинг и анализ стратегических и программных документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов). Осуществляет подготовку аналитической информации о состоянии экономической безопасности страны по итогам полугодия и года.
Осуществляет мониторинг реализации Плана мероприятий по реализации Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан на основе информации государственных органов. Участвует в выработке предложений по разработке и реализации Стратегии национальной безопасности страны, Плана мероприятий по ее реализации в рамках компетенции Министерства, с подготовкой соответствующих отчетов. Участвует в обеспечении контроля за ходом выполнения Плана мероприятий по реализации мер общенациональной стабилизации с подготовкой ежегодного отчета. Осуществляет выработку предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан. Формирует план государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления.
Участвует в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации мониторинга и оценки документов
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

13-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (стандарттау, метрология және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ел басшылығы кешенді тапсырмаларын әзірлеу бойынша іс-шаралар жоспарларын (жол карталарын) әзірлейді.
Ел басшылығы кешенді тапсырмаларын іске асырылуына мониторинг және талдау жүргізеді. Ел басшылығының кешенді тапсырмаларын орындау бойынша ақпаратты талдайды және түзетулер енгізеді. Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стартегиялық және бағдарламалық құжаттарының мониторингі мен талдауын жүргізеді (мемлекеттік органдар шеңберінде). Еліміздің экономикалық қауіпсіздігінің жағдайы туралы талдамалық ақпаратты жартыжылдық және жылдық қорытынды бойынша дайындайды. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын жүзеге асыру бойынша Іс-шаралар жоспарының мемлекеттік органдар ақпараты негізінде мониторинг жүргізеді. Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының орындалуын жүзеге асыру бойынша тиісті есеп дайындап, Іс-шаралар жоспарын дайындауды және жүзеге асыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысады. Жалпыұлттық тұрақтандыру бойынша Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы бақылауды және жыл сайынғы есепті қалыптастырады.Басқарма құзіреті шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді. Басқарма құзыретіне шеғінде ғылыми-зерттеу тақырыптары бойынша техникалық тарсырыстар мен спецификалар және мемлекеттік сатып алуды жоспарларын дайындауғы қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуга қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық талдау және жоспарлау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының
мониторингілеу және бағалауды үйлестіру
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

13-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или технические науки и технологии (стандартизация, метрология и сертификация)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в осуществлении сбора предложений государственных органов для формирования ежегодных Посланий Главы государства. Участвует в координации деятельности государственных органов по разработке Общенациональных планов мероприятий и Планов мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства. Участие в осуществлении мониторинга и анализа исполнения Общенациональных планов мероприятий и Плана мероприятий по его реализации с подготовкой сводного отчета ежемесячно, а также по итогам полугодия и года. Осуществляет мониторинг и анализ стратегических и программных документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления (в разрезе государственных органов). Осуществляет мониторинг и корректировку информации по исполнению поручений руководства страны с последующим формированием отчетов. Осуществляет мониторинг и анализ исполнения комплексных поручений руководства страны. Осуществляет выработку предложений по совершенствованию социально-экономической политики Республики Казахстан. Участвует в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участвует в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Обеспечивает ведение номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления методологии
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

13-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (стандарттау, метрология және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары білім кәсіптік білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдардың ұсыныстарын жинақтауға қатысады. Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларын іске асыру бойынша Жалпыұлттық жоспарлардың және оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының жобаларын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруге қатысады. Мемлекет Басшысының жыл сайынғы жолдауларының, Жалпыұлттық жоспарлардың, оларды іске-асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының іске асырылуын мониторингі мен талдауын жүргізеді және жарты жылдық және жылдық негізде есеп дайындауға қатысады. Басқарма құзіреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің стартегиялық және бағдарламалық құжаттарының мониторингі мен талдауын жүргізеді (мемлекеттік органдар шеңберінде). Ел басшылығы кешенді тапсырмаларын орындау бойынша есепті қалыптастырумен қатар ақпараттарды мониторингілейді және түзетулер енгізеді. Ел басшылығы кешенді тапсырмаларының іске асырылуына мониторинг және талдау жүргізеді. Басқарма құзіреті шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысады. Басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысады. Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысады. Іс наменклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырғанға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылайды
Лауазымғақойылатынбіліктілікталаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

13-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства за деятельностью Управления. Обеспечение выработки предложений по совершенствованию и разработке нормативных правовых актов в области государственного планирования, по гармонизации стратегического, экономического и бюджетного планирования. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан и руководства Министерства. Обеспечение методической и консультативной работы с администраторами бюджетных программ. Выполнение иных поручений и заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления методологии системы
государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
3
С-4
13-4-2
13-4-3
13-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

13-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің жалпы басқаруын жүзеге асыру.
Мемлекеттiк жоспарлаудың төңiрегiдегi нормативтiк құқықтық акттерiн өңдеуге, стратегиялық, экономикалық және бюджеттiк жоспарлауды гармонизация бойынша әбден жетiлдiру туралы ұсыныстардың өндiруiн қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң, Қазақстан Республиканың Парламентi және Министрлiктiң басқаруының тапсырмасымен материалдар және шешiмдердiң дер кезiнде әзiрлеуiн қамтамасыз ету. Бюджеттiк бағдарламалардың басшыларымен әдiстемелiк жұмысы бойынша консультациялық жағын қамтамасыз ету. Басшылардың басқа тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
13-4-2
13-4-3
13-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование предложений по методологии государственного планирования, совершенствованию системы государственного планирования, гармонизации стратегического, экономического и бюджетного планирования. Разработка нормативных правовых актов по вопросам совершенствования системы государственного планирования. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, Департамента. Выполнение иных поручений и заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления методологии
системы государственного планирования
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-5
13-4-5
13-4-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений и разработке нормативных правовых актов по методологии государственного планирования, совершенствованию системы государственного планирования, гармонизации стратегического, экономического и бюджетного планирования. по вопросам Осуществление подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, Департамента. Выполнение иных поручений и заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов Департамента стратегического
планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттiк жоспарлаудың төңiрегiдегi нормативтiк құқықтық акттерiн өңдеуге, стратегиялық, экономикалық және бюджеттiк жоспарлауды гармонизация бойынша әбден жетiлдiру туралы ұсыныстардың өндiру. Мемлекеттiк жоспарлаудың төңiрегiдегi сұрақтары бойынша нормативтiк құқықтық акттерiн жасау. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң, Қазақстан Республиканың Парламентi және Министрлiктiң басқаруының тапсырмасымен материалдар және шешiмдердiң дер кезiнде әзiрлеуiн қамтамасыз ету. Басшылардың басқа тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі әдіснамасы
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5
13-4-5
13-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес мамандықтары (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық бойынша (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттiк жоспарлаудың төңiрегiдегi нормативтiк құқықтық акттерiн өңдеуге, стратегиялық, экономикалық және бюджеттiк жоспарлауды гармонизация бойынша әбден жетiлдiру туралы ұсыныстардың жасау барысына қатысу. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң, Қазақстан Республиканың Парламентi және Министрлiктiң басқаруының тапсырмасымен материалдар және шешiмдердiң дер кезiнде әзiрлеуiн қамтамасыз ету. Басшылардың басқа тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігін бағалау
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

13-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, политология, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач. Обеспечивает: разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности госорганов, проведение оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных исполнительных органов, входящих в структуру Правительства, формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки проведенной госорганами, уполномоченными на оценку эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по соответствующим направлениям, определенных законодательством РК, функционирование Системы ежегодной оценки деятельности госорганов соответствующей методологией, выработку предложений по повышению эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, разработку и рассмотрение проектов нормативных правовых актов по вопросам Управления и подготовка заключений по ним, подготовку и проведение конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий по вопросам, входящим в компетенцию Управления, проектов докладов, материалов для выступления руководства Министерства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных госорганах и негосударственных организациях и объединениях, подготовку плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов Департамента стратегического
планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

13-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады және басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауап береді; Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстар әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық атқарушы органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті бағыттар бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Тиісті әдіснамамен мемлекеттік органдар қызметiн жыл сайынғы бағалау жүйесiнің жұмыс істеуін; Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарма мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау, олар бойынша қорытыдынлар дайындау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференцияларын, семинарларын, мәжілістерін, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау және өткізуді; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда Министрлік басшылығының сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді; ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алулар жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауды қамтамасыз етеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігін бағалау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: обеспечение Системы ежегодной оценки деятельности государственных органов соответствующей методологией, разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов, участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных исполнительных органов, входящих в структуру Правительства, формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной государственными органами, уполномоченными на оценку эффективности деятельности государственных органов по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан, разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов Департамента стратегического
планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

13-5-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті әдіснамамен мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн қамтамасыз ету; мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық атқарушы органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тиісті бағыттар бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуді жүзеге асырады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігін бағалау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

13-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: разработку предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов, участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных исполнительных органов, входящих в структуру Правительства, формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки проведенной государственными органами, уполномоченными на оценку эффективности деятельности государственных органов по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан, разработку проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления, формирование плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов Департамента стратегического
планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

13-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Үкімет құрылымына кіретін орталық атқарушы органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізілу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті бағыттар бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауды жүзеге асырады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігін бағалау
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

13-5-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: участие в разработке предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов, участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных исполнительных органов, входящих в структуру Правительства, формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки, проведенной государственными органами, уполномоченными на оценку эффективности деятельности государственных органов по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления, обеспечение ведения номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления оценки эффективности деятельности
государственных органов
Департамента стратегического планирования и анализа
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

13-5-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Үкімет құрылымына кіретін орталық атқарушы органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізілу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті бағыттар бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысу; істер номенклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырғанға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Мемлекеттік органдар қызметі тиімділігін бағалау
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

13-5-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: участие в разработке предложений по реформированию Системы ежегодной оценки эффективности деятельности госорганов, участие в проведении оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемой отрасли/сфере центральных исполнительных органов, входящих в структуру Правительства, формирование заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов на основе заключений о результатах оценки проведенной госорганами, уполномоченными на оценку эффективности деятельности госорганов по соответствующим направлениям, определенных законодательством Республики Казахстан, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, совещаний, заседаний рабочих групп, межведомственных комиссий, подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных госорганах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в формировании плана государственных закупок и технических заданий и спецификаций по темам научных исследований, входящим в компетенцию Управления, обеспечение ведения номенклатуры дел, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Департамент социальной и миграционной политики
Квалификационные требования к должности
Директор
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

13-5-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн жыл сайынғы бағалау жүйесiн реформалау бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Үкімет құрылымына кіретін орталық атқарушы органдардың қадағаланатын саласында/аясында стратегиялық мақсаттар мен міндеттерді іске асыру және оларға қол жеткізу тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті бағыттар бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізген бағалау нәтижелері туралы қорытындылар негізінде орталық мемелекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны қалыптастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, мәжілістер, жұмыс топтары мен ведомствоаралық комиссиялардың жиналыстарын дайындау мен өткізуге қатысу; Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, өзге де мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде өткізілетін іс-шараларда басшылықтың сөз сөйлеуі үшін баяндамалардың жобаларын, материалдар әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін ғылыми зерттеулер тақырыптары бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын және техникалық тапсырмалар мен ерекшеліктерді дайындауға қатысу; істер номенклатурасын жүргізуді қамтамасыз ету, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрліктің мұрағатына тапсырғанға дейінгі жай-күйі мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

14-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента по выработке предложений для формирования государственной миграционной политики, по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер образования, науки, здравоохранения, занятости, социальной защиты населения, культуры, спорта, демографии, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия. Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов курируемых сфер, выработке предложений по совершенствованию деятельности и развитию социальной сферы. Координация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов курируемых сфер. Координация работы по взаимодействию и сотрудничеству с международными организациями по вопросам экономического развития и проведения совместных исследований.
Координация работы по определению приоритетных расходов сфер образования, науки, здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, культуры, спорта, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по участию Департамента в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сферах образования, здравоохранения, социальной защиты населения, культуры, спорта.
Координация работы по выработке предложений по совершенствованию пенсионной системы. Координация работы по администрированию Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Международного Банка Реконструкции и Развития. Координация работы по анализу и мониторингу деятельности государственных органов по внедрению результатов исследований, проведенных в рамках Программы совместных экономических исследований со Всемирным банком,
Организация работы по проведению анализа международных тенденций и выработке предложений по развитию человеческого капитала, социальной политики с учетом международного опыта.
Координация работы государственных органов по проведению визитов миссий Международного Валютного Фонда (далее - МВФ). Обеспечение руководства в своевременной подготовке материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, в рассмотрении писем и обращений физических и юридических лиц по курируемым вопросам
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

14-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Білім, ғылым, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, жұмыспен қамту, мәдениет, спорт, демография, көші-қон, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша мемлекеттік көші-қон сасатын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу жөнінде Департамент қызметін үйлестіру. Жетекшілік ететін салалары бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу, қызметті жетілдіру және әлеуметтік саланы дамыту бойынша жұмысты ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын келісу бойынша жұмысты үйлестіру. Экономикалық даму және бірлескен зерттеулер жүргізу мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық бойынша жұмысты үйлестіру. Білім, ғылым, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, жұмыспен қамту, мәдениет, спорт, көші-қон, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларының басым шығыстарын айқындау бойынша жұмыстарды үйлестіру. Басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және білім, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, мәдениет, спорт салаларында жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы даму трансферттерін бөлуге Департаменттің қатысуы бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Зейнетақы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Қазақстан Респібликасы Үкіметі мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы Біріккен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіру бойынша жұмыстарды үйлестіру. Дүниежүзілік банкпен Бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасы шеңберінде жүргізілген зерттеулер қорытындыларын енгізу бойынша мемлекеттік органдар қызметін талдау және мониторингілеу бойынша жұмыстарды үйлестіру. Халықаралық үрдістерге талдау жүргізу бойынша және халықаралық тәжірибені ескере отырып адами капиталды, әлеуметтік саясатты дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Халықаралық валюта қоры (ХВҚ) сапарларын өткізу бойынша мемлекеттік органдардың жұмыстарын үйлестіру. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы дайындауға, жетекшілік ететін салалары бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттары мен өтініштерін қарауға басшылықты қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

14-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция) и/или образование (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Департамента по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер образования, науки, культуры, спорта, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов курируемых сфер, выработке предложений по совершенствованию деятельности и развитию сфер образования, науки, культуры, спорта, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Координация работы по взаимодействию с международными организациями по вопросам развития сфер образования, науки, культуры, спорта, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Координация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов курируемых сфер. Организация работы по определению приоритетных расходов сфер образования, науки, культуры, спорта, миграции, молодежной политики, межнационального и межконфессионального согласия. Организация работы по участию Департамента в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сферах образования, культуры, спорта, миграции. Обеспечение руководства в своевременной подготовке материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, а также в рассмотрении писем и обращений физических и юридических лиц по курируемым вопросам
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

14-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе математика мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Білім, ғылым, мәдениет, спорт, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша Департамент қызметін ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы Біріккен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Әлеуметтік дамыту мәселелері бойынша бірлескен зерттеулер жүргізуге халықаралық ұйымдарды тарту бойынша жұмыстады ұйымдастыру.
Сапарларын өткізу бойынша мемлекеттік органдардың жұмыстарын ұйымдастыру. Дүниежүзілік банкпен және басқа да халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша кездесулер, келіссөздер және басқа да іс-шаралар өткізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Халықаралық үрдістерге талдау жүргізу бойынша және халықаралық тәжірибені ескере отырып адами капиталды, әлеуметтік саясатты дамыту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Қазақстан қатысушысы болып табылатын халықаралық құжаттар шеңберінде адами даму жөніндегі міндеттемелерді тиімді іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Жетекшілік ететін салалары бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу, қызметті жетілдіру және білім, ғылым, мәдениет, спорт, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларын дамыту бойынша жұмысты ұйымдастыру. Білім, ғылым, мәдениет, спорт, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларын дамыту мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Жетекшілік ететін салалары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын келісу бойынша жұмысты үйлестіру. Білім, ғылым, жұмыспен қамту, мәдениет, спорт салалары, көші-қон, жастар саясаты, ұлтаралық және конфессияаралық келісім салаларының басым шығыстарын айқындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және білім, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, мәдениет, спорт салаларында жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы даму трансферттерін бөлуге Департаменттің қатысуы бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы дайындауға, жетекшілік ететін салалары бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттары мен өтініштерін қарауға басшылықты қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

14-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или образование (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Департамента по участию в определении основных стратегических приоритетов социальной сферы, организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов и выработке предложений по развитию социальной сферы. Координация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов социальной сферы. Организация работы по выработке предложений по совершенствованию пенсионной системы. Координация работы по взаимодействию и сотрудничеству с международными организациями по вопросам социального и экономического развития. Организация работы по администрированию Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Международного Банка Реконструкции и Развития.
Организация работы по привлечению международных организаций к проведению совместных исследований по вопросам социального развития. Координация работы государственных органов по проведению визитов миссий МВФ. Организация работы по проведению встреч, переговоров и других мероприятий по вопросам сотрудничества со Всемирным банком и другими международными организациями. Организация работы по проведению анализа международных тенденций и выработке предложений по развитию человеческого капитала, социальной политики с учетом международного опыта. Координация работы по выработке предложений по вопросам эффективной реализации обязательств по человеческому развитию в рамках международных документов, участником которых является Казахстан Обеспечение руководства в своевременной подготовке материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, в рассмотрении писем и обращений физических и юридических лиц по курируемым вопросам
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления развития образования, науки,
культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

14-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе математика мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік, көш-қон салаларының негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу бойынша Департаменттің жұмысын ұйымдастыру. Әлеуметтік саланы, көші-қонды дамыту бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау, мониторинг және бағалау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын келісу бойынша жұмысты үйлестіру. Зейнетақы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Әлеуметтік және экономикалық даму мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық бойынша жұмыстарды үйлестіру. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы дайындауға, жетекшілік ететін салалары бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттары мен өтініштерін қарауға басшылықты қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

14-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы управления по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов в сферах образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по проведению постоянного анализа и выработке предложений по развитию сфер образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия.
Организация работы по определению приоритетных расходов сфер образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Организация работы по участию Управления в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сферах образования, науки, культуры, спорта. Организация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам образования, науки, культуры, спорта, молодежной и языковой политики, межнационального и межконфессионального согласия, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития образования, науки, культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияалалық келісім салаларының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауға қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және дінаралық келісім салаларындағы бағдарламалық құжаттарға талдау жасау, мониторинг және бағалауды жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияалалық келісім салаларын дамыту бойынша тұрақты талдауды жасау және ұсыныстарды әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және дінаралық келісім салаларының басым шығыстарын айқындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт салаларында басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлуге басқарманың қатысуы жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және дінаралық келісім мәселелелері бойынша Жетекшілік ететін салалары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларына келісім беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Білім беру, ғылым, мәдениет, спорт, жастар мен тіл саясаты, ұлтаралық және конфессияалалық келісім мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономикал және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов системы дошкольного, среднего, технического и профессионального образования. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов по вопросам дошкольного, среднего, технического и профессионального образования.
Проведение постоянного анализа и выработка предложений по совершенствованию системы дошкольного, среднего, технического и профессионального образования. Определение приоритетных расходов системы дошкольного, среднего, технического и профессионального образования в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций системы дошкольного, среднего, технического и профессионального образования. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам дошкольного, среднего, технического и профессионального образования. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам дошкольного, среднего, технического и профессионального образования, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития образования, науки,
культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйелесінің негізгі стратегиялық басымдықтарын айқындауға қатысу. Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау жасау, мониторинг және бағалауды жүргізу. Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін жетілдіру бойынша тұрақты талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің басым шығыстарын айқындау. Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлуге қатысу. Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру мәселелері бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларына келісім беру. Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік білім беру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов системы высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов по вопросам высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики. Проведение постоянного анализа и выработка предложений по совершенствованию системы высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики. Определение приоритетных расходов системы высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций системы высшего, послевузовского образования, науки. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам высшего, послевузовского образования, науки и молодежной политики, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития образования, науки,
культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

14-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты жүйелесінің негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауға қатысу. Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау жасау, мониторинг және бағалауды жүргізу.
Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты жүйесін жетілдіру бойынша тұрақты талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты жүйесінің басым шығыстарын айқындау. Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім және ғылым жүйесінің басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлуге қатысу. Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларына келісім беру. Жоғары білім және жоғары білім оқу орнынан кейінгі білім, ғылым және жастар саясаты мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және сауда бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора.
Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора.
Проведение постоянного анализа и выработка предложений по совершенствованию сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора.
Определение приоритетных расходов сферы науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора в рамках формирования трехлетнего бюджета.
Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере науки и образования.
Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора.
Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам науки, образования (инклюзивное образование), защиты прав и законных интересов детей, межконфессионального и межнационального согласия, развития гражданского сектора, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития образования, науки,
культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

14-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтылық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мәдениет және тілдер саясаты саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауға қатысу. Мәдениет және тілдер саясаты мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау жасау, мониторинг және бағалауды жүргізу. Мәдениет және тілдер саясаты жүйесін жетілдіру бойынша тұрақты талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде мәдениет және тілдер саясаты жүйесінің басым шығыстарын айқындау. Мәдениет саясаты жүйесінің басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлуге қатысу. Мәдениет және тілдер саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларына келісім беру. Мәдениет және тілдер саясаты мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов сферы культуры и языковой политики. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов сферы культуры и языковой политики. Проведение постоянного анализа и выработка предложений по развитию сферы культуры и совершенствованию языковой политики. Определение приоритетных расходов сферы культуры, в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций сферы культуры.
Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам культуры и языковой политики. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам культуры и языковой политики, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития образования, науки,
культуры и спорта
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

14-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтылық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дене шынықтыру және спорт саясаты саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауға қатысу.
Дене шынықтыру және спорт саясаты мәселелері бойынша бағдарламалық құжаттарға талдау жасау, мониторинг және бағалауды жүргізу. Дене шынықтыру және спорт саясаты жүйесін жетілдіру бойынша тұрақты талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу.
Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде дене шынықтыру және спорт саясаты жүйесінің басым шығыстарын айқындау. Дене шынықтыру және спорт саясаты жүйесінің басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларын іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін қалыптастыруға қатысу.
Дене шынықтыру және спорт саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларына келісім беру. Дене шынықтыру және спорт саясаты мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Білім, ғылым, мәдениет және спортты дамыту
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в определении основных стратегических приоритетов сферы физической культуры и спорта. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов сферы физической культуры и спорта. Проведение постоянного анализа и выработка предложений по развитию сферы физической культуры и спорта. Определение приоритетных расходов сферы физической культуры и спорта в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций сферы физической культуры и спорта. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам физической культуры и спорта. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления развития здравоохранения,
занятости и социальной защиты населения Департамента
социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

14-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауға қатысу.
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларының бағдарламалық құжаттарына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу.
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларын жетілдіру бойынша тұрақты талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу.
Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту салаларының басым шығыстарын айқындау.
Ғылым және білім беру салаларындағы басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлуге қатысу.
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын келісу.
Ғылым, білім беру (инклюзивті білім беру), балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау, конфессияаралық және ұлтаралық келісім, азаматтық секторды дамыту мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

14-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Управления по участию в определении основных стратегических приоритетов сфер здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, труда, демографии и гендерного равенства. Организация работы по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов, а также по выработке предложений по совершенствованию деятельности и развитию курируемых сфер. Организация работы по дальнейшему совершенствованию пенсионной системы. Организация работы по определению приоритетных расходов сфер здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, труда. Организация работы по участию Управления в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сферах здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, труда в рамках формирования трехлетнего бюджета. Организация работы по согласованию документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам здравоохранения, социальной защиты (в том числе пенсионной), труда, занятости, демографии и гендерного равенства. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам по вопросам здравоохранения, социальной защиты (в том числе пенсионной), труда, занятости, демографии и гендерного равенства. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития здравоохранения,
занятости и социальной защиты населения
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау, гендерлік және демографиялық тепетендік бағыттарындағы негізгі стратегиялық басымдықтарды ұйғаруға қатысу басқармасының жұмысын ұйымдастыру. Қарауындағы бағыттардың іс- әрекеттерін жетілдіріп дамытуда тиісті ұсыныстар құрастыру, сараптама, мониторинг жасап баға беру жұмыстарын ұйымдастыру. Болашақтағы зейнетақы жүйесін жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау бағыттарындағы басымдық шығындарды анықтау. Басқарманың үшжылдық бюджетті құрастыру шеңберінде денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау бағыттарындағы жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға басымды республикалық бюджеттік инвестициялардың тізімін құрастырып, мемлекеттік бюджеттен нысаналық трансферттерді үлестіруге қатысу жұмыстарын ұйымдастыру. Денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау (соның ішінде зейнетақылық), гендерлік және демографиялық тепетендік сұрақтары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) ұйқастыру жұмыстарын ұйқастыру. Денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау (соның ішінде зейнетақылық), гендерлік және демографиялық тепетендік сұрақтары бойынша Президент Әкімшілігі, Премьер – Министр кеңсесі, және Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегических целей, задач и показателей на среднесрочную и долгосрочную перспективу в сфере здравоохранения и демографии. Проведение постоянного анализа и выработка предложений по повышению эффективности системы здравоохранения и демографии. Проведение мониторинга и оценки программных документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов в сфере здравоохранения. Определение приоритетных расходов в сфере здравоохранения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере здравоохранения. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам здравоохранения и демографии. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам развития системы здравоохранения, демографии, рассмотрение обращений и писем юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития здравоохранения,
занятости и социальной защиты населения
Департамента социальной
и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-2-2
Критерийлер
Талаптар
Образование
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау, демография салаларында орта және ұзақ мерзімді келешекке стратегиялық мақсаттар, нысандар және көрсеткіштер құрастыруға қатысу. Денсаулық сақтау, демография жүйесінің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар құрастыру мен үздіксіз анализ жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) бағдарламалық құжаттарын бағалап мониторинг жүргізу. Үшжылдық бюджет құрастыру шеңберінде денсаулық сақтау саласында басымдық шығындарды анықтау. Үшжылдық бюджетті құрастыру шеңберінде денсаулық сақтау, еңбек және әлеуметтік қорғау бағыттарындағы жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға басымды республикалық бюджеттік инвестициялардың тізімін құрастырып, мемлекеттік бюджеттен нысаналық трансферттерді үлестіруге қатысу. Денсаулық сақтау және демографиялық тепетендік сұрақтары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) ұйқастыру жұмыстарын ұйқастыру. Денсаулық сақтау және демографиялық тепетендік сұрақтары бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегических целей, задач и показателей на среднесрочную и долгосрочную перспективу в сфере занятости населения и труда. Проведение постоянного анализа и выработка предложений по повышению эффективности занятости населения и снижения безработицы. Проведение мониторинга и оценки программных документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов в сфере занятости населения. Определение приоритетных расходов в сфере занятости населения и труда в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере занятости, труда и социальной защиты населения. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам занятости населения и труда. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам занятости населения и труда, рассмотрение обращений и писем юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития здравоохранения, занятости
и социальной защиты населения Департамента социальной
и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбек және халықты жұмыспен қамту салаларында орта және ұзақ мерзімді келешекке стратегиялық мақсаттар, нысандар және көрсеткіштер құрастыруға қатысу. Халықты жұмыспен қамту мен жұмыссыздықты азайтудың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар құрастыру мен үздіксіз анализ жүргізу. Халықты жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) бағдарламалық құжаттарын бағалап мониторинг жүргізу. Үшжылдық бюджет құрастыру шеңберінде халықты жұмыспен қамту саласында басымдық шығындарды анықтау.
Халықты жұмыспен қамту және демографиялық тепетендік сұрақтары бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жұмыстарын ұйқастыру. Халықты жұмыспен қамту сұрақтары бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегических целей, задач и показателей на среднесрочную и долгосрочную перспективу в сфере социального обеспечения населения, а также выработка предложений по дальнейшему совершенствованию пенсионной системы. Обеспечение взаимодействия с государственными органами и международными организациями по вопросу развития пенсионной системы. Проведение анализа, мониторинга и оценки программных документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов в сфере социального обеспечения населения. Определение приоритетных расходов в сфере социального обеспечения населения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере занятости, труда и социальной защиты населения. Согласование проектов нормативных правовых актов по вопросам социального обеспечения населения (в том числе пенсионного обеспечения). Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам социального и пенсионного обеспечения населения, рассмотрение обращений и писем юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития здравоохранения, занятости
и социальной защиты населения Департамента социальной
и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5

14-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орта және ұзақ мерзімді келешекке стратегиялық мақсаттар, нысандар және көрсеткіштер құрастыруға қатысу, сонымен қатар зейнетақы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар құрастыру. Зейнетақы жүйесін жетілдіру сұрақтары бойынша мемлекеттік мекемелермен және халықаралық ұйымдармен өзара әрекеттесу. Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) бағдарламалық құжаттарын бағалап мониторинг жүргізу. Үшжылдық бюджет құрастыру шеңберінде халықты әлеуметтік қорғау саласында басымдық шығындарды анықтау, халықты әлеуметтік қорғау (соның іщінде зейнетақылық қамту) сұрақтары бойынша нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын ұйқастыру. Халықты әлеуметтік және зейнетақылық қорғау сұрақтары бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Денсаулық сақтау, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік қорғауды дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5

14-2-5, 14-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании стратегических целей, задач и показателей на среднесрочную и долгосрочную перспективу, а также выработка предложений по повышению эффективности сферы здравоохранения. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере здравоохранения. Согласование документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам здравоохранения. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам развития здравоохранения. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления стратегических разработок
по человеческому развитию
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

14-2-5, 14-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ортамерзімді және ұзақмерзімді кезеңге стратегиялық мақсаттарды, тапсырмаларды және көрсеткіштерді дайындауға қатысу, сонымен қатар, денсаулық сақтау саласының тиімділігін жоғарлату бойынша ұсыныстар дайындау. Денсаулық саласында республикалық бюджеттік инвестициялардың тізімін координациялау жұмыстарын жүргізу және басқарып отырған саладағы жергілікті бюджеттік инвестициялардың жүзеге асуы үшін республикалық бюджеттен мақсатты трансферттерді бөлу. Денсаулық саласы бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) жобаларын келісу жұмыстарын жүргізу. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар және қорытындылар дайындау бойынша жұмыстарды орындау, азаматтардың өтініштерін және хаттарын қарастыру, және басқа да Басқармаға қатысты құжаттарды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көш-қон саясаты департаменті
Адами даму жөніндегі стратегиялық әзірлемер басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

14-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы по взаимодействию и сотрудничеству с международными организациями по вопросам социального и экономического развития. Организация работы по администрированию Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Международного Банка Реконструкции и Развития. Организация работы по привлечению международных организаций к проведению совместных исследований по вопросам социального развития. Координация работы государственных органов по проведению визитов миссий МВФ. Организация работы по проведению встреч, переговоров и других мероприятий по вопросам сотрудничества со Всемирным банком и другими международными организациями.
Организация работы по проведению анализа международных тенденций и выработке предложений по развитию человеческого капитала, социальной политики с учетом международного опыта. Координация работы по выработке предложений по вопросам эффективной реализации обязательств по человеческому развитию в рамках международных документов, участником которых является Казахстан Обеспечение руководства в своевременной подготовке материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, в рассмотрении писем и обращений физических и юридических лиц по курируемым вопросам
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления стратегических разработок по человеческому развитию Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтiк және экономикалық даму мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және өзара іс-қимыл бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Үкіметі және Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінің Бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшіліндіру бойынша жұмысты ұйымдастыру. Әлеуметтік даму мәселелері бойынша бірлестен зерттеулер жүргізу үшін халықаралақ ұйымдарын тарту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Халықаралық валюта қоры (ХВҚ) миссиясының сапарларын өткізу бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру. Дүниежүзілік Банкімен және басқа халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша кездесулер, келіссөздер және басқа іс-шараларды өткізу жұмысын ұйымдастыру.
Халықаралық тәжірибені ескере отырып, адами дамуды, әлеуметтік саясатты дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеу және халықаралық үрдістерге талдау жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан қатысушы болып табылатын халықаралық құжаттардың шеңберінде адами даму бойынша міндеттемелерді тиімді іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөнінде жұмысын үйлестіру. Жетекшілік ететін салалар бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарауда Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындыларды уақытылы дайындаумен басшылықты қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көш-қон саясаты департаменті
Адами даму жөніндегі стратегиялық әзірлемер
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение вопросов по сотрудничеству со Всемирным банком.
Организация встреч, переговоров и других мероприятий в рамках сотрудничества со Всемирным банком. Обеспечение администрирования Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Международного Банка Реконструкции и Развития. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан по вопросам развития международного экономического сотрудничества, рассмотрение писем государственных органов, юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления стратегических разработок по человеческому
развитию Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
14-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

14-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дүниежүзілік Банкілер ынтымақтастық бойыгнша жұмыстарын жүргізу. Дүниежүзілік Банкпер ынтымақтастық шеңберінде кездесулер, келіссөздер және басқа іс-шараларды ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінің Бірлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әкімшілендіруді қамтамасыз ету. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындыларды уақытылы қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың хаттарын қарау, Басқарманың қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көш-қон саясаты департаменті
Адами даму жөніндегі стратегиялық әзірлемер басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
14-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Привлечение международных организаций к проведению совместных исследований по вопросам социального и экономического развития. Изучение международного опыта развития сфер образования, науки, здравоохранения, социальной защиты населения, занятости, гендерной политики. Проведение анализа международных тенденций и выработка предложений по развитию человеческого капитала, социальной политики с учетом международного опыта. Мониторинг и анализ международных документов, участником которых является Казахстан. Участие в выработке предложений по вопросам эффективной реализации обязательств по человеческому развитию в рамках международных документов, участником которых является Казахстан. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам развития международного экономического сотрудничества, рассмотрение писем государственных органов, юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления стратегических разработок по человеческому
развитию Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
14-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтiк және экономикалық даму мәселелері бойынша халықаралық ұйымдарды бірлескен зерттеулер жүргізуге тарту.
Білім беру, ғылым, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, жұмыспен қамту, гендерлік саясат салаларын дамытудың халықаралық тәжірибесін зерттеу. Халықаралық тәжірибені ескере отырып, адами дамуды, әлеуметтік саясатты дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеу және халықаралық үрдістерге талдау жүргізу. Қазақстан қатысушы болып табылатын халықаралық құжаттарды мониторингілеу және талдау. Қазақстан қатысушы болып табылатын халықаралық құжаттардың шеңберінде адами даму бойынша міндеттемелерді тиімді іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындыларды уақтылы қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың хаттарын қарастыру, Басқарманың қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көш-қон саясаты департаменті
Адами даму жөніндегі стратегиялық әзірлемер
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
14-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы государственных органов по проведению визитов миссий МВФ. Организация работы по проведению встреч, переговоров и других мероприятий по вопросам сотрудничества с международными организациями. Изучение международного опыта развития человеческого капитала и выработка предложений по внедрению элементов передовых систем. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам развития международного экономического сотрудничества, рассмотрение писем государственных органов, юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления стратегических разработок
по человеческому развитию Департамента социальной
и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
14-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление, мировая экономика), гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение взаимодействия и сотрудничества с международными организациями по вопросам экономического и социального развития.
Организация работы по проведению встреч, переговоров и других мероприятий по вопросам сотрудничества со Всемирным банком, подготовка материалов к совместным заседаниям. Выработка предложений по человеческому развитию с учетом международного опыта. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан по вопросам развития международного экономического сотрудничества, рассмотрение писем государственных органов, юридических и физических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики в сфере миграции
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ХВҚ миссиясының сапаларын өткізу бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру. Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша кездесулер, келіссөздер және басқа іс-шараларды өткізу жұмысты ұйымдастыру. Адами капиталды дамытуың және өтпелі жүйелердің элементтерін енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу халықаралық тәжірибесін зерттеу. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындыларды уақытылы қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың хаттарын қарау, Басқарманың қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көш-қон саясаты департаменті
Адами даму жөніндегі стратегиялық әзірлемер
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
14-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық және әлеуметтiк даму мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен ынтымақстастық және өзара іс-қимылмен қамтамасыз ету. Дүниежүзілік Банкпен ынтымақстастық мәселелер бойынша кездесулер, келіссөздер және басқа іс-шараларды өткізу жөнінде жұмыстары ұйымдастыру, бірлескен отырыстарға материалдар дайындау. Халықаралық тәжірибені ескере отырып, адами даму бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Халықаралық экономикалық ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындыларды уақытлы дайындауды қамтамасыз ету, мемлекеттік органдардың, заңды және жеке тұлғалардың хаттарын қарау, Басқарманың қызметіне қатысты өзгеде құжаттарды орындау. Басшылықтың өзгеде тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Көші-қон саласындағы саясат басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

14-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство за деятельностью Управления. Организация работы по разработке документов СГП и проектов НПА по вопросам миграции населения, по проведению анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения, по проведению постоянного анализа и выработке предложений о мерах по регулированию миграции населения, по определению приоритетных расходов сферы миграции населения в рамках формирования трехлетнего бюджета, по участию Управления в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере миграции населения. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам миграции населения, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики в сфере миграции
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-4-1
Критерийлер
Требования
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көш-кон саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауына қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын ұйымдастыру.
Халықтың көш-кон мәселесі бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерін (НҚА) әзірлеу бойынша жұмыстар ұйымдастыру. Көш-кон саласында бағдарламалық құжаттарын бағалау және мониторинг, талдау жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Көш-кон саласын дамыту бойынша ұсыныстарды айқындау және тұрақты талдау жұмыстарын ұйымдастыру.
Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде көш-кон саласының басымдылық шығыстарын айқындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Көш-кон басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлуге басқарманың қатысу жұмыстарын ұйымдастыру. Көш-кон мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Көші-қон саласындағы саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности государственных органов по формированию внешней миграционной политики страны.
Участие в разработке документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам миграции населения. Проведение постоянного анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения. Выработка предложений о мерах по регулированию внешней миграционной политики. Участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам миграции. Определение приоритетных расходов сферы миграции населения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере миграции населения. Своевременная подготовка материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам внешней миграции населения, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики в сфере миграции
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-4-2
Критерийлер
Требования
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көш-кон саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауына қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын қатысу. Халықтың көш-кон мәселесі бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерін (НҚА) әзірлеу бойынша жұмыстарына қатысу. Көш-кон саласында бағдарламалық құжаттарын бағалау және мониторинг, талдау жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу. Көш-кон саласын дамыту бойынша ұсыныстарды айқындау және тұрақты талдау жұмыстарын жүргізу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде көш-кон саласының басымдылық шығыстарын айқындау. Көш-кон басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлу жұмыстарына қатысу. Көш-кон мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Көші-қон саласындағы саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

14-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности государственных органов по формированию внутренней миграционной политики страны. Участие в разработке документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам миграции населения. Проведение постоянного анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения. Выработка предложений о мерах по регулированию внутренней миграционной политики. Определение приоритетных расходов сферы миграции населения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в разработке Стратегического плана, Меморандума уполномоченного органа по миграции. Своевременная подготовка материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам внутренней миграции населения, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики в сфере миграции
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

14-4-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көш-кон саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауына қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын қатысу.
Халықтың көш-кон мәселесі бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерін (НҚА) әзірлеу бойынша жұмыстарына қатысу. Көш-кон саласында бағдарламалық құжаттарын бағалау және мониторинг, талдау жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу. Көш-кон саласын дамыту бойынша ұсыныстарды айқындау және тұрақты талдау жұмыстарын жүргізу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде көш-кон саласының басымдылық шығыстарын айқындау. Көш-кон басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлу жұмыстарына қатысу. Көш-кон мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Көші-қон саласындағы саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности государственных органов по формированию внешней миграционной политики страны. Участие в разработке документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам миграции населения. Проведение постоянного анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения. Участие в выработке предложений о мерах по регулированию внешней миграционной политики. Участие в определении приоритетных расходов сферы миграции населения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Участие в формировании перечня приоритетных республиканских бюджетных инвестиций и в распределении целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию местных бюджетных инвестиций в сфере миграции населения. Своевременная подготовка материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам оралманов, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Осуществление учета, хранения и контроля за состоянием и сохранностью документов, до передачи их на хранение в архив Министерства Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики в сфере миграции
Департамента социальной и миграционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

14-4-4
Критерийлер
Требования
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көш-кон саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауына қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын қатысу.
Халықтың көш-кон мәселесі бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттары және нормативтік құқықтық актілері (НҚА) әзірлеу бойынша жұмыстарына қатысу. Көш-кон саласында бағдарламалық құжаттарын бағалау және мониторинг, талдау жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу. Көш-кон саласын дамыту бойынша ұсыныстарды айқындау және тұрақты талдау жұмыстарын жүргізу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде көш-кон саласының басымдылық шығыстарын айқындау. Көш-кон басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлу жұмыстарына қатысу. Көш-кон мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік және көші-қон саясаты департаменті
Көші-қон саласындағы саясат басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

14-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям образование (основы права и экономики), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика), и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности государственных органов по формированию внутренней миграционной политики страны.
Участие в разработке документов Системы государственного планирования и проектов нормативных правовых актов по вопросам миграции населения. Проведение постоянного анализа, мониторинга и оценки программных документов в сфере миграции населения. Участие в выработке предложений о мерах по регулированию внутренней миграционной политики. Определение приоритетных расходов сферы миграции населения в рамках формирования трехлетнего бюджета. Своевременная подготовка материалов и заключений по поручению Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам внутренней миграции населения, рассмотрение обращений и писем физических и юридических лиц, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления.
Участие в разработке Стратегического плана, Меморандума уполномоченного органа по миграции. Выполнение иных поручений руководства
Департамент макроэкономического анализа и прогнозирования
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

14-4-5
Критерийлер
Требования
Білімі
Білім (құқық және экономика негіздері), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көш-кон саласының негізгі стратегиялық басымдылықтарын айқындауына қатысу жөнінде басқарма жұмыстарын қатысу. Халықтың көш-кон мәселесі бойынша мемлекеттік жүйесін жоспарлау (МЖЖ) құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерін (НҚА) әзірлеу бойынша жұмыстарына қатысу. Көш-кон саласында бағдарламалық құжаттарын бағалау және мониторинг, талдау жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу. Көш-кон саласын дамыту бойынша ұсыныстарды айқындау және тұрақты талдау жұмыстарын жүргізу. Үшжылдық бюджетті қалыптастыру шеңберінде көш-кон саласының басымдылық шығыстарын айқындау. Көш-кон басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізімін қалыптастыруға және жергілікті бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерді бөлу жұмыстарына қатысу. Көш-кон мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар даярлауды қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

15-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление и контроль за проведением анализа тенденций социально-экономического развития Республики Казахстан и мировой экономики, координация работы по определению перспектив социально-экономического развития страны. Участие в совершенствовании инструментов государственного регулирования путем внедрения новых методов прогнозирования, координация работы по выполнению основных направлений экономической политики, разработке Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период, прогнозов макроэкономических показателей Республики Казахстан. Участие в выработке предложений по формированию согласованной макроэкономической политики в рамках Единого Экономического Пространства (далее - ЕЭП) и разработке концепций, программ, докладов, координация работы Департамента, несет ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений руководства. Осуществляет приемку отчетов выполненных в рамках прикладных исследований в сфере экономики. Осуществление контроля за работой по организации и проведению заседаний Совета по экономической политике. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-2

15-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Құрылымдық міндеттері
Департаменттің қызметін жалпы басқару, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының және әлем экономикасының үрдісіне талдау жүргізуді бақылау және жүзеге асыру; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының перспективаларын анықтау бойынша жұмысты үйлестіру; болжамдаудың жаңа тәсілдерін енгізу арқылы мемлекеттік реттеу құралдарын жетілдіруге қатысу; экномикалық саясаттың негізгі бағыттарын орындау бойынша жұмысты үйлестіру; бес жылдық кезеңге арналған елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының, Қазақстан Республикасының макроэкономикалық көрсеткіштері болжамдарын әзірлеу; БЭК шеңберінде келісілген макроэкономикалық саясатты қалыптастыру және тұжырымдамалар, бағдарламалар, баяндамалар әзірлеу бойынша ұсыныстар жасауға қатысу; Департамент жұмысын үйлестіру; басшылықтың тапсырмаларының уақтылы және сапалы орындалуына жауап береді. Экономика саласындағы қолданбалы зерттеулер шеңберінде орындалған есептерді қабылдауды жүзеге асырады. Экономикалық саясат бойынша кеңес отырыстарын ұйымдастыру және өткізу бойынша жұмысты бақылауды жүзеге асырады. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-2

15-0-2
15-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента по разработке прогнозов макроэкономических показателей на кратко, средне и долгосрочный период, прогноз социально-экономического развития страны на пятилетний период, проведение анализа тенденций социально-экономического развития республики Казахстан, по осуществлению оперативного мониторинга ситуации за происходящими экономическими процессами в стране и мире. Осуществление анализа проводимой торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества, оценки перспектив развития мировой экономики, выявления потенциальных внешних рисков и анализа влияния соглашений Единого экономического пространства (далее - ЕЭП) на экономику страны. Участие в межправительственных консультациях и совещаниях по вопросам проведения согласованной макроэкономической политики.
Участие в разработке концепций, программ, докладов. Осуществление координации работы и взаимодействия с департаментами министерства по организации и проведению заседаний Совета по экономической политике (далее - СЭП), совещаний и заседаний комиссии. Координация работы при проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников департамента. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления макроэкономического прогнозирования
и моделирования Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

15-0-2
15-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа, орта және ұзақ мерзімді болжамдарын, елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу бойынша Департамент жұмысын үйлестіру, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму үрдісіне талдау жүргузу, елімізде және әлемде болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторингті жүзеге асыру. Өткізіліп жатқан сауда және инвестициялық саясатты талдау, сыртқы даму факторларының ел экономикасына ықпалын бағалау, сауда инвестициялық ынтымақтастықты талдау, әлем экономикаларының даму перспективаларын бғалау, БЭК келісімдерінің ел экономикасына ықпалын талдау және сыртқы тәуекелдерді, әлеуетті анықтау. Келісілген макроэкономикалық саясат жүргізу мәселелері бойынша Үкіметаралық консультацияларға қатысу. Тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу. Экономикалық саясат жөніндегі кеңес отырыстарын, кеңестер және комиссиялардың отырыстарын әзірлеу және өткізу бойынша жұмысты үйлестіру және Министрліктің департаменттерімен өзара іс-қимыл жасау. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізу кезінде жұмысты үйлестіру. Департамент кызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін бақылау. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу
басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

15-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, методологическое и организационное обеспечение разработки прогнозов макроэкономических показателей на кратко, средне и долгосрочный период, участие в разработке Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. Организационное обеспечение и координация формирования тематики исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и проводимых совместно с зарубежными организациями. Участие в разработке концепций, программ, докладов, участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управлениямакроэкономического прогнозирования
и моделирования Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
15-1-2
15-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

15-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика), және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компьютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару. Макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа, орта және ұзақ мерзімді болжамдарын әзірлеуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз ету, елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуге қатысу. Республикалық бюджеттен қаржыланатын зерттеулердің және шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыптарын қалыптастыруды ұйымдық қамтамасыз ету және үйлестіру. Тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін бақылау. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
15-1-2
15-1-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компъютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление прогнозирования макроэкономических показателей на краткосрочный, среднесрочный и долгосрочный периоды с использованием экономико-математических методов и моделей,. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период. Методологическое обеспечение макроэкономического прогнозирования, участие в совершенствовании методологии разработки макроэкономического прогноза на краткосрочный и среднесрочный периоды. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов. Подготовка информации о прогнозе макроэкономических показателей, перспективах макроэкономического развития страны. Персональная ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений руководства. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления макроэкономического прогнозирования
и моделирования Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5
15-1-4
15-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық–математикалық әдістемелер және үлгілерді пайдалана отырып, макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа мерзімді, орта мерзімді және ұзақ мерзімді кезеңдерге арналған болжамдауын жүзеге асыру. Елдің бес жылдық мерзімге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруға қатысу, бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық болжамын әзірлеу, әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз етуге қатысу. Макроэкономикалық болжамдауды әдіснамалық тұрғыдан қамтамасыз ету, қысқа мерзімді және орта мерзімді кезеңге арналған макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамын әзірлеуді әдіснамалық жетілдіруге қатысу. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне қорытынды дайындау, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу. Макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамы, елдің макроэкономикалық даму перспективалары туралы ақпаратты дайындау. Басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындалуына дербес жауапкершілік. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Макроэкономикалық болжамдау және үлгілеу
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Бірлік саны
Лауазым №
2
С-5
15-1-4
15-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғалымдары, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғалымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдарды және технологиялар (математикалық және компъютерлық үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление прогнозирования макроэкономических показателей на краткосрочный и среднесрочный период с применением экономико-математических методов и моделей. Формирование базы показателей социально-экономического развития. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период и совершенствовании методологии разработки макроэкономических показателей на краткосрочный и среднесрочный периоды. Формирование тематики исследований, финансируемых из республиканского бюджета и проводимых совместно с зарубежными организациями. Подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов, подготовка информации о прогнозе макроэкономических показателей, перспективах макроэкономического развития страны. Персональная ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений руководства. Выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
15-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Экономикалық–математикалық әдістемелерді және үлгілерді пайдалана отырып макроэкономикалық көрсеткіштердің қысқа мерзімді, орта мерзімді және ұзақ мерзімді кезеңдерге болжамдауын жүзеге асыру. Әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің базаларын жасау. Елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыру, мемлекеттік басқарудың орталық және жергілікті деңгейлерунде бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуге және бекітуге әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз етуге қатысу. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын зерттеулердің және шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыптарын қалыптастыру. Министерлікте өткізлетін зерттеулердің тақырыптарың қалыптастыру, жоспарлық кезеңде өткізілетін зерттеулердің бюджеттік өтінімін дайындау. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларына сараптама жүргізу, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамы, елдің макроэкономикалық даму перспективалары туралы ақпаратты дайындауға қатысу. Басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындалуына дербес жауапкершілік. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
15-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, проведение анализа социально-экономического развития Республики Казахстан, мировой экономики и товарных рынков. Подготовка аналитических материалов о состоянии развития внутренней и мировой экономики, внутренних и мировых товарных рынков, теневой экономики. Участие в разработке предложений по развитию Информационно-аналитической Системы "Оперативный мониторинг процессов происходящих в стране и мире" министерства в части использования основных макроэкономических показателей и их визуализации. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан. Выполнение организационно административных работ. Планирование и организация работы Управления. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
15-2-2
15-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, елдің макроэкономикалық саясатын қалыптастыру және іске асыру және экономиканың тұрақты өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету бойынша қызметті үйлестіру. Елдің бес жылдық кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз ету, Департамент және Министрлік ішінде елдің бес жылдық кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу барысында жұмысты үйлестіру және Басқарма қызметін, оның басқа бөлімшелермен тиімді өзара іс-қимылын бақылау. Экономикалық саясат жөніндегі кеңес отырыстарын дайындау және өткізуді үйлестіру және ұйымдық қамтамасыз ету. Тұжырымдамалар, бағдарламалар, баяндамалар әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауларын бақылау. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
15-2-2
15-2-3
Критерийлер
Требования
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа социально-экономического развития Республики Казахстан, тенденции развития ситуации в мировой экономике, на товарных рынках в мире и Казахстане, "перегрева", диверсификации экономики, инфляционных процессов, теневой экономики. Подготовка отчетов, выступлений и презентаций по вышеперечисленным вопросам с целью их рассмотрения на заседаниях Правительства, СЭП, селекторном совещании, Администрации Президента и Сенате Республики Казахстан.
Разработка предложений к разделам Стратегического плана и Операционного плана Министерства, стратегий и других программных документов. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов. Выполнение текущих поручений, заданий руководства.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления макроэкономического анализа и мониторинга
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-5
15-2-4
15-2-5
15-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг показателей Информационно-аналитической Системы "Оперативный мониторинг процессов происходящих в стране и мире". Участие в подготовке отчетов по итогам мониторинга показателей и обеспечение их размещения в Системе. Разработка форм, показателей Системы совместно с департаментами министерства. Координация работы по функционированию Системы департамента и Акционерное общество "Институт экономических исследований" (сбор, актуализация, сверка и уточнение данных совместно с заинтересованными государственными органами, национальными компаниями). Участие в подготовке отчетов в Канцелярию Премьер - Министра и Администрацию Президента Республики Казахстан по итогам социально-экономического развития Республики Казахстан и раздаточных материалов. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов. Выполнение текущих поручений, заданий руководства.
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления среднесрочной макроэкономической
политики
Департамента макроэкономического анализа
и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мүдделлі мемлекеттік органдар мен бөлімшелердің қатысуымен елдің бес жылдық мерзімге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыру, бес жылдық мерзімге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді және бекітуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз етуге қатысу. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша экономиканы жоспарлаудың шетелдік тәжірибесін жалпылау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына сараптама жүргізу, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу. Елдің макроэкономикалық даму перспективалары және экономикалық саясаттың негізгі бағыттары және ел экономикасының тұрақты өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету туралы ақпарат дайындау. Басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындалуына дербес жауапкершілік. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Орта мерзімді макроэкономикалық саясат
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-5
15-2-4
15-2-5
15-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Елдің бес жылдық мерзімге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыру, мемлекеттік басқарудың орталық және жергілікті деңгейлерінде бес жылдық мерзімге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді және бекітуді әдіснамалық және ұйымдық қамтамасыз етуге қатысу. Өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларына сараптама жүргізу, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, баяндамаларды әзірлеуге қатысу, елдің макроэкономикалық даму перспективалары және экономикалық саясаттың негізгі бағыттары туралы ақпаратты дайындау. Басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындалуына дербес жауапкершілік. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Макроэкономикалық талдау және мониторинг
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

15-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, координация деятельности по формированию и реализации макроэкономической политики страны и обеспечения достижимости устойчивого роста экономики. Методологическое и организационное обеспечение разработки Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период, координация работы внутри Департамента и Министерства при разработке Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период и контроль за деятельностью Управления, его эффективное взаимодействие с другими подразделениями. Организационное обеспечение и координация подготовки и проведения заседаний Совета по экономической политике. Участие в разработке концепций, программ, докладов, участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления среднесрочной макроэкономической политики
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4
15-3-2
15-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

15-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуына, әлем экономикасы мен тауар нарығына талдау жүргізу. Iшкi және әлем экономикасы, ішкi және әлемдегі тауар нарығы, көлеңкелі экономика дамуының ахуалы туралы талдамалық материалдар әзірлеу. Министірліктің "Елде және әлемде болып жатқан процестерге мониторинг жүргізу" ақпаратты-талдамалық жүйесіне жедел негізгі макроэкономикалық көрсеткіштерді пайдалану және оларды көрнекілендіру бөлігінде ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына экономикалық сараптама жүргізу. Ұйымдық әкімшілік жұмыстарды атқару. Басқарманың жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру. Басқарма қызметкерлерінің өз жұмыстарын атқарыуын және жұмыс тәртібін қадағалау. Басшылардың басқада тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Макроэкономикалық талдау және мониторинг
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4
15-3-2
15-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период с участием заинтересованных госорганов и подразделений Министерства, участие в методологическом и организационном обеспечении разработки и утверждения Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период. Организация работы по обобщению зарубежного опыта планирования экономики по вопросам, входящим в его компетенцию. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов. Подготовка информации о перспективах макроэкономического развития страны, основных направлениях экономической политики и обеспечения достижимости устойчивого роста экономики страны. Персональная ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления среднесрочной макроэкономической политики
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-5
15-3-4
15-3-5
15-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период, методологическое обеспечение разработки Прогноза социально-экономического развития на пятилетний период на центральном и местном уровнях государственного управления, организация работы по обобщению зарубежного опыта планирования экономики по вопросам, входящим в его компетенцию. Организационное обеспечение подготовки и проведения заседаний Совета по экономической политике. Подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в его компетенцию, участие в разработке концепций, программ, докладов, подготовка информации о перспективах макроэкономического развития страны и основных направлениях экономической политики. Персональная ответственность за своевременное и качественное выполнение поручений руководства. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуын, әлем экономикасындағы, әлем және Қазақстан тауар нарықтарындағы жағдайдың даму үрдістерін, экономиканың "қызып кетуін", экономиканы әртараптандыруды және инфляциялық процесстерді талдау. Үкімет, Президентінің Әкімшілік және Қазақстан Республикасының Парламент отырыстарында, Экономикалық саясат бойынша кеңесте, селекторлық мәжілісінде қарастыру үшін жоғарда аталған мәселелер бойынша есепті, анықтамалар және презентациялар дайындау. Стратегиялар және басқа нормативті-құқықтық актілерге ұсыныстарды әзірлеу. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларына экономикалық сараптауды өз құзыреті шегінде әзірлеу және жүзеге асыру. Басшылардың басқада тапсырмаларын орындау. Президентінің Әкімшілігіне және Премьер-Министрдің Кеңсесіне Қазақстан Республикасы әлеуметтік-экономикалық дамуының қорытындылары бойынша есептерді және таратылатын материалдарды дайындауға қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті Макроэкономикалық талдау және
мониторинг басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-5
15-3-4
15-3-5
15-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
"Елде және әлемде болып жатқан экономикалық процесстерге мониторинг жүргізу" Ақпаратты-талтамалық жуйенің көрсеткіштеріне мониторинг жүргізу. Мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы экономикалық жағдай туралы есептерді дайындауға қатысу және олардың Жүйеге орналыстыруын қамтасыз ету. Министрліктің департаменттерімен бірлесіп Жүйедегі көрсеткіштер нысандарын әзірлеу. Департаменттің және "Экономикалық зерттеулер институты" АҚ-ның жұмысын үйлестіру (жинау, жаңарту, терсеру және өзгерістер енгізу). Премьер-Миинстрінің Кеңсесіне және Президент Әкімшілігіне әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары бойынша есептер және таратылатын материалдыар дайындауға қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері жобаларын экономикалық сараптауды жүзеге асыру, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу. Басшылықтың ағымдағы тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

15-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, осуществление координации и анализа проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны. Участие в выработке предложений по формированию согласованной макроэкономической политики в рамках ЕЭП. Участие в межправительственных консультациях и совещаниях по вопросам проведения согласованной макроэкономической политики. Осуществление оценки перспектив развития мировой экономики, выявление потенциальных внешних рисков и анализ влияния соглашений ЕЭП на экономику страны. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. Планирование и организация работы Управления. Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического
анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4

15-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілкті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, өткізілетін экономикалық саясатты үйлестіруді және талдауды жүзеге асыру, оның ішінде өткiзiлетiн талдау саудалық және инвестициялық саясат және мемлекет экономикасына сыртқы факторлар әсері дамуын бағалау, сауда-инвестициялық қатынастар және мемлекет экономикасына өткізілетін саясат салдарынан талдау. Бірлескен экономикалық кеңістік (БЭК) үйлесiмдi макроэкономикалық саясаттың құрастыру туралы ұсыныстарын өндiруге араласуы. Үкімет арасындағы консултацияларға және келісілген макроэкономикалық мәселелерге байланысты жиналыстарға қатысу. Әлемдік экономика дамуының келешегіне баға беру, сыртқы қауіптерді айқындау және Бірлескен экономикалық кеңістік (БЭК) келісімдердің меммлекет экономикасына қандай әсерін тигізетінін талдау. Елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруына қатысу. Басқарманың жұмысын жобалау және үйлестіру. Басқарма қызметшілерінің жұмыс орындауы мен еңбек тәртібін бақылау. Басшылардың басқада тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в координации и анализе проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны. Проведение оценки перспектив развития мировой экономики, выявление потенциальных внешних рисков и анализа влияния соглашений ЕЭП на экономику страны, осуществление мониторинга показателей, анализ ситуации развития и оценки перспектив развития стран членов ЕЭП. Мониторинг показателей внешнеторговой деятельности в разрезе стран и товарных групп. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов. Выполнение текущих поручений, заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации экономической политики
Департамента макроэкономического анализа и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
15-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономики и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в координации и анализе проводимой экономической политики, в том числе торговой и инвестиционной политики и оценки влияния внешних факторов развития на экономику страны, анализа торгово-инвестиционного сотрудничества и последствий проводимой политики для экономики страны Мониторинг показателей, анализ ситуации развития и оценка перспектив развития стран членов ЕЭП. Мониторинг показателей внешнеторговой деятельности в разрезе стран и товарных групп. Участие в формировании разделов Прогноза социально-экономического развития страны на пятилетний период. В пределах своей компетенции осуществление экономической экспертизы проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, участие в разработке программных документов. Выполнение текущих поручений, заданий руководства
Департамент политики по регулированию
естественных монополий и защиты конкуренции
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента политики по регулированию естественных
монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-1

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
өткізілетін экономикалық саясатты үйлестіруге және талдауға қатысу, оның ішінде өткiзiлетiн талдау саудалық және инвестициялық саясат және мемлекет экономикасына сыртқы факторлар әсері дамуын бағалау, сауда-инвестициялық қатынастар және мемлекет экономикасына өткізілетін саясат салдарынан талдау, көрсеткіштер мониторингін жасау, Бірлескен экономикалық кеңістік (БЭК) мүше елдерінің даму келешегін бағалау және даму жағдайын талдау. Елдер және тауарлар топтары бойынша сыртқы сауда қызметінде көрсеткіштер мониторингін жүргізу. Елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруына қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық экспертизасын жасау, программалық құжаттардың өңдеуіне қатысу. Басшылардың басқада тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Макроэкономикалық талдау және болжамдау
департаменті
Экономикалық саясатты үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
15-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілкті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өткізілетін экономикалық саясатты үйлестіруге және талдауға қатысу, оның ішінде өткiзiлетiн талдау саудалық және инвестициялық саясат және мемлекет экономикасына сыртқы факторлар әсері дамуын бағалау, сауда-инвестициялық қатынастар және мемлекет экономикасына өткізілетін саясат салдарынан талдау, көрсеткіштер мониторингін жасау, Бірлескен экономикалық кеңістік (БЭК) мүше елдерінің даму келешегін бағалау және даму жағдайын талдау. Елдер және тауарлар топтары бойынша сыртқы сауда қызметінде көрсеткіштер мониторингін жүргізу. Елдің бес жылдық мерзімге арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін қалыптастыруына қатысу. Өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер жобаларының экономикалық экспертизасын жасау, программалық құжаттардың өңдеуіне қатысу. Басшылардың басқада тапсырмаларын орындау
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау саясаты
департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаментінің
Директоры
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

16-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий и политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента политики по регулированию естественных
монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-2
16-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

16-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы саясат мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
16-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента, организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий и политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики по регулированию естественных
монополий Департамента политики по регулированию
естественных монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-3
16-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий, участие в выработке предложений по вопросам формирования государственной политики в сфере регулирования естественных монополий и на регулируемых рынках и согласовании нормативных правовых актов
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики по регулированию естественных
монополий Департамента политики по регулированию
естественных монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Департамент қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы саясат мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті
Табиғи монополияларды реттеу саясаты басқармасының
Басшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
16-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Басқарма қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; табиғи монополияларды реттеу саясаты және бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы саясат мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу; табиғи монополиялар мен реттелетін нарықтар саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге және нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті
Табиғи монополияларды реттеу саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий, участие в выработке предложений по вопросам формирования государственной политики и согласовании нормативных правовых актов в сфере электро- и теплоэнергетики
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики по регулированию естественных
монополий Департамента политики по регулированию
естественных монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-4
16-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий, участие в выработке предложений по вопросам формирования государственной политики и согласовании нормативных правовых актов в сфере водоснабжения и водоотведения, а также трубопроводных систем
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики по регулированию естественных
монополий Департамента политики по регулированию
естественных монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты орындау; табиғи монополияларды реттеу саясаты мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу; электр және жылу энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге және нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысу;
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті
Табиғи монополияларды реттеу саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
16-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты орындау; табиғи монополияларды реттеу саясаты мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу; сумен қамтамасыз ету және су бұру, сондай-ақ құбыр жолдар жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге және нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті
Табиғи монополияларды реттеу саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные
обязанности
Исполнение поручений в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики регулирования естественных монополий, участие в выработке предложений по вопросам формирования государственной политики и согласовании нормативных правовых актов в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов, трубопроводных систем
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики по вопросам защиты конкуренции
и ограничения монополистической деятельности
Департамента политики по регулированию естественных
монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-3
16-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление), технические науки и технологии (нефтегазовое дело, электроэнергетика, теплоэнергетика), право (юриспруденция, международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные
обязанности
Руководство деятельностью Управления, организация работы в соответствии с должностными инструкциями, Положением о Министерстве и Департаменте, об Управлении, Регламентом Министерства, работы по информационному обеспечению руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, участие в разработке методологической базы по вопросам политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности, участие в выработке предложений по вопросам формирования государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности и согласовании методик и нормативных правовых актов
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики по вопросам защиты конкуренции
и ограничения монополистической деятельности
Департамента политики по регулированию естественных
монополий и защиты конкуренции
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес тапсырмаларды, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты орындау; табиғи монополияларды реттеу саясаты мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу; теміржол көлігі, азаматтық авиация және порттар, құбыр жолдар жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге және нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті Бәсекелестікті қорғау
және монополиялық қызметті шектеу мәселелері
жөніндегі саясат басқармасының
Басшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
16-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару), техникалық ғылымдар мен технологиялар (мұнай-газ ісі, электр энергетикасы, жылу энергетикасы), құқық (құқықтану, халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттерi
Басқарма қызметіне басшылық ету; лауазымдық нұсқаулықтарға, Министрлік және Департамент туралы, Басқарма туралы ережелерге, Министрліктің регламентіне сәйкес жұмысты, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрлік басшылығын ақпараттық қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыру; бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы саясат мәселелері бойынша әдіснамалық базаны әзірлеуге қатысу; бәсекелестiктi қорғау және монополистiк қызметтi шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге және әдістемелер мен нормативтік құқықтық актілерді келісуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті
қорғау саясаты департаменті Бәсекелестікті қорғау
және монополиялық қызметті шектеу мәселелері
жөніндегі саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бiрлiк саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

17-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по модернизации системы государственного управления и формированию основных направлений административной реформы, выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, выработку предложений по вопросам оптимизации штатной численности центральных государственных и местных исполнительных органов, выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в госсекторе, методологическое обеспечение проведения функционального анализа государственных органов, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
17-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

17-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту және әкімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызмет көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын оңтайландыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік секторда корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік органдарға функционалдық талдау жүргізуді әдіснамалық қамтамасыз ету; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жасау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
17-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку стратегических документов по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по повышению качества оказываемых государственных услуг и совершенствованию процессов их оказания, выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по оптимизации процессов оказания государственных услуг, взаимодействие с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг, координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания государственных услуг Министерства экономики и бюджетного планирования, мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, определение порядка по ведению Реестра государственных услуг, разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша стратегиялық құжаттар пысықтау; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; көрсетілетін мемлекеттік қызметтертердің сапасын арттыру және оларды көрсету процестерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтертер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерді үйлестіру; мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді айқындау тақырыбына заңнаманы мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсетулердің тізілімін жүргізу бойынша тәртібін анықтау; мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарты мен регламентін әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерінің әзірлеуді мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

17-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, политология, маркетинг) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечивает: выработку предложений по формированию основных направлений административной реформы, осуществление функционального анализа деятельности органов государственного управления, выработку предложений по совершенствованию и модернизации системы государственного управления, выработку предложений по оптимальному распределению государственных функций между уровнями государственного управления и государственными органами, выработку предложений по совершенствованию местного государственного управления, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в госсекторе, методологическое обеспечение проведения функционального анализа государственных органов, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
17-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

17-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, саясаттану, маркетинг) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әімшілік реформаның негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік басқару органдардың қызметіне функционалдық талдауды жүзеге асыру; мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту мен жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік басқару және мемлекеттік органдар деңгейлері арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу бойынша ұсыныстар әзірлеу; жергілікті атқарушы органдарды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; мемлекетік органдардың функционалдық талдауын жүргізу бойынша әдістнамалық қамтамасыз ету; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жасау; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
17-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач.
Обеспечивает: выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов, в том числе на основе функционального анализа, выработку предложений по совершенствованию структуры местного государственного управления, участие в проведении анализа законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, выработку предложений по разграничению функций и полномочий между уровнями государственного управления и центральными государственными, местными исполнительными органами и органами самоуправления, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в государственном секторе, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады және басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауап беру; мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын және құрылымын оңтайландыру бойынша оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстар әзірлеу, жергілікті мемлекеттік басқарудың құрлымын жетілдіру бойынша ұсыныс әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысында заңнаманы талдауға қатысу; мемлекеттік басқару және орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар мен өзін өзі басқару органдары деңгейлері арасында функциялар мен өкілеттіліктердің аражігін ажырату бойынша ұсынысты әзірлеу; мемлекеттік секторда корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінулерін және арыздарын қарастыру, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысады; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруды үйлестіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления в сферах здравоохранения, координации занятости и социальных программ, сельского хозяйства, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам здравоохранения, координации занятости и социальных программ, сельского хозяйства, в том числе на основе функционального анализа, выработку предложений по внедрению принципов корпоративного управления в госсекторе, разработку нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар, ауыл шаруашылығы салаларында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; денсаулық сақтау, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар, ауыл шаруашылығы салалары бойныша жергілікті атқарушы және отралық мемлекет органдардың құрылымын және штат санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық анализ негізінде ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік басқару және орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар және өзін-өзі басқару органдары деңгейлері арасында функцияларды және өкілеттіктердің аражігін ажырату бойынша ұсыныстар әзірлеу; жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінулерін және арыздарын қарастыруды әзірлеу, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды уақытылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларлы орындауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтардың отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления в сферах здравоохранения, координации занятости и социальных программ, сельского хозяйства, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам здравоохранения, координации занятости и социальных программ, сельского хозяйства, в том числе на основе функционального анализа, выработку предложений по разграничению функций и полномочий между уровнями государственного управления и центральными государственными, местными исполнительными органами и органами самоуправления, выработку предложений по совершенствованию типовой структуры местного государственного управления, разработку нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления политики развития государственного управления
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар ауыл шаруашылығы салаларында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; денсаулық сақтау, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар, ауыл шаруашылығы салаларын бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың құрылымын және штат санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік басқару және орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар мен өзін өзі басқару органдары деңгейлері арасында функциялар мен өкілеттіліктердің ара-жігін ажырату бойынша ұсыныстарды әзірлеу; жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрлымын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінулерін және арыздарын қарастыруды әзірлейді, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды уақытылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларлы орындауды; жүзеге асыру Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтардың отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқаруды дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления в сферах пассажирского транспорта и автомобильных дорог, природных ресурсов и регулирования природопользования, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам пассажирского транспорта и автомобильных дорог, природных ресурсов и регулирования природопользования, в том числе на основе функционального анализа, анализ законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выработка предложений по совершенствованию типовой структуры местного государственного управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления координации государственных органов по вопросам
государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
17-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, политология, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу салалырында мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу салалары бойныша және орталық мемлекеттік жергілікті атқарушы және органдардың құрылымын және штат санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстарды әзірлеу;орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасында мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысынан заңнаманы талдау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және арыздарын қарастыруды әзірлейді, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар мен материалдарды уақытылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларды орындау; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтардың отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу; жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрлымын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау
мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдарды
үйлестіру басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
17-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, саясаттану, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдар (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач.
Обеспечивает: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов по всем отраслям государственного управления, выработку предложений по совершенствованию системы государственного управления, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов, в том числе на основе функционального анализа, выработку предложений по методологическому обеспечению проведения функционального анализа, выработку предложений по совершенствованию структуры местного государственного управления, участие в проведении анализа законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам
государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады және басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауап беру; мемлекеттік басқарудың барлық салалары бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жасау, мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын және құрылымын оңтайландыру бойынша оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстар әзірлеу, функционалдық талдау жүргізу бойынша әдістемелік қамтамасыз ету; жергілікті мемлекеттік басқарудың құрлымын жетілдіру бойынша ұсыныс әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасындағы мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысында заңнаманы талдауға қатысу; мемлекеттік басқару және орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдар мен өзін өзі басқару органдары деңгейлері арасында функциялар мен өкілеттіліктердің ара-жігін ажырату бойынша ұсынысты әзірлеу; мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Мемлекетік органдар өкілеттіктер тізілімін әзірлеу мен жүргізу; осы лауазымның тиісті функционалдық бағыттары саласында нормативтік құқықтың актілер және аналитикалық материалды дайындау; Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінулерін және арыздарын қарастыру, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысады; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға қатысу қамтамасыз етеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау
мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдарды
үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары(математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам образования, туризма, физической культуры, спорта, культуры, развития языков, в том числе на основе функционального анализа, разрабатывает нормативные правовые акты в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам
государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жүргізу, тілдерді дамыту, мәдениет, дене шынықтыру және спорт, туризм, білім беру салаларында орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың штат санын және құрылымын оңтайландыру бойынша оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтың актілері әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінулерін және арыздарын қарастыруды әзірлейді, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды уақтылы дайындау жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтардың отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысуды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау
мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдарды
үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам образования, туризма, физической культуры, спорта, культуры, развития языков, в том числе на основе функционального анализа, участие в разработке предложений по методологическому обеспечению проведения функционального анализа, разработку нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам
государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жүргізу; тілдер дамыту, мәдениет, дене шынықтыру және спорт, туризм, білім беру салаларындағы жергілікті атқару және орталық мемлекет органдардың құрылымын және штаттық санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстарды әзірлеу; функционалдық талдау жүргізуді әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқық актілерін әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелерге бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарастыруды әзірлейді, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды үақытында дайындауды жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларлы орындауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау
мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдарды
үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам пассажирского транспорта и автомобильных дорог, природных ресурсов и регулирования природопользования, в том числе на основе функционального анализа, анализ законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления, обеспечивает выработку предложений по совершенствованию типовой структуры местного государственного управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации государственных органов по вопросам
государственного управления и функционального анализа
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или естественные науки (математика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жүргізу, табиғатты пайдалануды реттеу және табиғи ресурстар, автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі салалары бойныша жергілікті атқарушы және орталық мемлекеттік органдардың құрылымын және штатт санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық талдау негізінде ұсыныстарды әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасындағы мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысынан заңнамаға талдау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқық актілерін әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіндегі мәселелерге қатынасты азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін жүгінілерін және арыздарын қарастыруды әзірлеу, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды уақытылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларлы орындауды жүзеге асыру; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу; жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуді қамтамасыз етеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік басқару және функционалдық талдау
мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдарды
үйлестіру басқармасының Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: проведение функционального анализа центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, выработку предложений по оптимизации штатной численности и структуры центральных государственных и местных исполнительных органов по сферам пассажирского транспорта и автомобильных дорог, природных ресурсов и регулирования природопользования, в том числе на основе функционального анализа, анализ законодательства на предмет рационального распределения государственных функций между центральными государственными и местными исполнительными органами, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Управления, в пределах своей компетенции подготовку материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Принимает участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, принимает участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления, обеспечивает выработку предложений по совершенствованию типовой структуры местного государственного управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики совершенствования оказания
государственных услуг
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
17-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарға функционалдық талдау жүргізу, табиғат пайдалануды реттеу және табиғи ресурстар, автомобильдік жолдар және жолаушы көлік салаларындағы мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; табиғатты пайдалануды реттеу және табиғи ресурстар, автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі салалары бойныша жергілікті атқарушы және орталық мемлекеттін органдардың құрылымын және штатт санын оңтайландыру бойынша, оның ішінде функционалдық толдау негізінде ұсыныстарды әзірлеу; орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар арасындағы мемлекеттік функцияларды ұтымды бөлу тұрғысынан заңнаманы талдауды жасау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқық актілерін әзірлеу; өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытындылар дайындау, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарастыруды әзірлеу, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша қорытындылар және материалдарды уақытылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларлы орындауды; Басқарманың құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойныша қажетіне қарай ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға қатысу; жергілікті мемлекеттік басқарудың үлгі құрылымын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуді қаматамасыз етеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
17-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач.
Обеспечивает: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку стратегических документов по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по повышению качества оказываемых государственных услуг и совершенствованию процессов их оказания, выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг, координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания госуслуг Министерства экономики и бюджетного планирования, выработку предложений по оптимизации процессов оказания государственных услуг, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, взаимодействие с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг, участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выработку предложений по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики совершенствования оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады және Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауап беру; Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша стратегиялық құжаттар әзірлеу; мемлекеттікді қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілер әзірлеу; көрсетілетін мемлекеттік қызметтертердің сапасын арттыру және оларды көрсету процестерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтертер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерді үйлестіру; мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз кұзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды әзірлеуді, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарма құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; қажет болған жағдайда Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстар жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар әрілеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку стратегических документов по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, участие при необходимости в организации проведения научно-исследовательских работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики совершенствования оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша стратегиялық құжаттар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалық материалдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауды; өз кұзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарма құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтардың отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; қажет болған жағдайда Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстар жүргізуді ұйымдастыруға қатысу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку стратегических документов по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по повышению качества оказываемых государственных услуг и совершенствованию процессов их оказания, выработка предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг, координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания госуслуг Министерства экономики и бюджетного планирования, выработку предложений по оптимизации процессов предоставления государственных услуг, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики совершенствования оказания
государственных услуг
Департамента развития системы государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша стратегиялық құжаттар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; көрсетілетін мемлекеттік қызметтертердің сапасын арттыру және оларды көрсету процестерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерті үйлестіру; мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз кұзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы дайындау, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын өзге де тапсырмаларды орындау; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы материалдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: разработку стратегических документов по развитию сферы оказания государственных услуг, выработку предложений по повышению качества оказываемых государственных услуг и совершенствованию процессов их оказания, выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, координацию деятельности по совершенствованию процессов оказания госуслуг Министерства экономики и бюджетного планирвоания, участие в организации заседаний межведомственных комиссий, рабочих групп в пределах компетенции Управления, своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики совершенствования оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша стратегиялық құжаттар әзірлеу; көрсетілетін мемлекеттік қызметтертердің сапасын арттыру және оларды көрсету процестерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өз кұзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; ЭБЖМ мемлекеттік қызметтер көрсету процесін жетілдіру бойынша қызметтерті үйлестіру; Басқарма құзыреті шегінде ведомствоаралық комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарын ұйымдастыруға қатысу; кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақытылы дайындау, жоғары білім тұрған басшылықтан алынатын басқа тапсырмаларды орындау; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы материалдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді жетілдіру саясаты
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: выработку предложений по развитию сферы оказания государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, обеспечение взаимодействия с неправительственными структурами при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию законодательства в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по оптимизации процессов предоставления государственных услуг, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан, экспертизу проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления мониторинга и координации в сфере оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
17-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызмет көрсету процестерін оңтайландыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалық материалдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын
мониторингілеу және үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С- 3
17-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач. Обеспечивает: мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, определение порядка ведения Реестра государственных услуг, разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, выработку предложений по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады және Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына жеке жауап береді. Мемлекеттік қызмет көрсетулерді айқындау мәніне заңнаманы мониторингілеу; Мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімін жүргізу тәртібін айқындау; Мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары мен регламенттерін әзірлеуді мониторинглеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын
мониторингілеу және үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, порядок ведения Реестра государственных услуг, разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
17-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет көрсетулерді айқындау тақырыбында заңнаманы мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсету Тізілімін жүргізу тәртібін айқындау; мемлекеттік қызметтер көрсету Тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік қызмет көрсетулердің стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы мәліметтерді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын
мониторингілеу және үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
17-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: мониторинг разработки стандартов и регламентов государственных услуг, разработку нормативных правовых актов в сфере оказания государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, рассмотрение стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары мен регламенттерін әзірлеуді мониторинглеу; мемлекеттік қызмет көрсету саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; мемлекеттік қызмет көрсетулердің стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін қарастыру; мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау, жоғары білімда орналасқан басшылықтан алынатын басқа тапсырмаларды орындау; өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеуді, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарауды, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын
мониторингілеу және үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: мониторинг законодательства на предмет выявления государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, рассмотрение стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления мониторинга и координации в сфере оказания
государственных услуг Департамента развития системы
государственного управления
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
17-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление) и/или право (юриспруденция) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсетуді айқындау тақырыбында заңнаманы мониторингілеу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін қарастыру; мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау, жоғары білімда орналасқан басшылықтан алынатын басқа тапсырмаларды орындау; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы мәліметтерді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласын
мониторингілеу және үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
17-4-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет: разработку и ведение Реестра государственных услуг, выработку предложений по совершенствованию стандартов и регламентов государственных услуг, рассмотрение стандартов и регламентов государственных услуг, методологическую помощь государственным органам по разработке стандарта и регламента государственной услуги, координацию деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов по разработке нормативных правовых актов в сфере государственных услуг (в частности, согласование проектов стандартов государственных услуг), своевременную подготовку материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, подготовку аналитических материалов и проектов нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным направлениям данной должности, подготовку в пределах своей компетенции материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства и Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер, выполнение иных поручений руководства
Департамент международной экономической интеграции
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
18-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтер көрсету Тізілімін әзірлеу және жүргізу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін қарастыру; мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін және стандартын әзірлеу бойынша мемлекеттік органдарға әдіснамалық көмек көрсету; мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру (атап айтқанда, мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары жобаларын келісу); кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау, жоғары білімда орналасқан басшылықтан алынатын басқа тапсырмаларды орындау; осы лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда талдамалы мәліметтерді және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; өз кұзыреті шектерінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша мәліметтер мен қорытындыларды әзірлеу, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін, жүгінулерін және шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция
департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
18-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, Участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом сообществе (далее - ЕврАзЭС), Таможенном союзе (далее - ТС) и формированию Единого экономического пространства (далее - ЕЭП), разработке правовой базы ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, проведение анализа и мониторинга решений в рамках ТС и ЕЭП, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
18-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментің қызметін жалпы басқару; Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатты қалыптастыру және Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа (ЕурАзЭҚ), Кеден одағы (КО) қатысу бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру; Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) құқықтық базасын әзірлеуге және Бірыңғай экономикалық одақ қалыптастыруға қатысу; Кеден одағы (КО) және Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) шеңберінде шешімдерді талдау және мониторинг жүргізу; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Департаментің құзіретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
18-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию Республики Казахстан в ЕврАзЭС, ТС и формированию ЕЭП, разработке правовой базы ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам относящихся в компетенцию Департамента. Выполнение иных поручений руководства в пределах компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
18-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа (ЕурАзЭҚ), Кеден одағына (КО) қатысу бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру; Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) құқықтық базасын әзірлеуге және Бірыңғай экономикалық одақ қалыптастыруға қатысу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Департаментің құзіретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау. Министрлік құзіреті шегінде басшылықтан алынған басқа да тапсырмаларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
18-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики и координация деятельности государственных органов по участию РК в ЕврАзЭС, ТС и формированию ЕЭП, проведение анализа и мониторинга решений в рамках ТС и ЕЭП, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам относящихся в компетенцию Департамента. Выполнение иных поручений руководства в пределах компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и
Таможенного союза Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
18-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа (ЕурАзЭҚ), Кеден одағына (КО) қатысу бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру; Кеден одағы (КО) және Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) шеңберінде шешімдерді талдау және мониторинг жүргізу; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Департаментің құзіретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау. Министрлік құзіреті шегінде басшылықтан алынған басқа да тапсырмаларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық пен Кеден
одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
18-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, участие в формировании и реализации государственной политики по развитию интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза, координация организации и проведения переговоров по Таможенному союзу и подготовки материалов к ним, координация реализации принятых решений по итогам заседаний органов Евразийской экономической комиссии, подготовка и участие в переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза, координация подготовки и ведения документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках Таможенного союза, в т.ч. контроль исполнения бюджета по данной программе, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативным правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС
и Таможенного союза Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/ или технические науки и технологии (информационные технологии)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау. Өзінің бағыныстыларының атқаратын лауазымдарына сәйкес қызметтік өкілеттіктерінің міндеттері мен көлемін айқындау; Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ), Кеден одағы (КО) шеңберінде интеграцияны дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағы бойынша келіссөздерді ұйымдастыруды үйлестіру және жүргізу, оған материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия органдарының отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіру; Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ), Кеден одағы (КО) шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған халықаралық шарттар жасау, өзгерістер енгізу және қолданысын тоқтату бойынша келіссөздер дайындау және қатысу; Кеден одағы шеңберінде интеграциялық үдерістерді дамытуға бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша құжаттаманы дайындауды және жүргізуді үйлестіру, оның ішінде осы бағдарлама бойынша бюджеттің орындалуын бақылау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді қарау және қорытындылар беру; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Департамент басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден
одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе в рамках ЕврАзЭС, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, подготовка позиции и материалов к заседаниям Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав государств и глав правительств, Совета Евразийской экономической комиссии, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, участие в рабочих группах по вопросам кодификации международных договоров ТС, ЕЭП в сфере регулирования вопросов присоединения третьих стран к ТС и ЕЭП, таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, сфер таможенного и налогового регулирования, сферы валютного регулирования, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС
и Таможенного союза Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) шеңберінде Қазақстан Республикасының Кеден одағына қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша келіссөздер жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; мемлекеттер басшылары мен үкіметтері басшылары деңгейінде Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңесі, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі отырыстарына Қазақстанның ұстанымы мен материалдар дайындау; Басқарманың құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; үшінші елдердің Кеден одағы (КО) мен Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) қосылу мәселелерін реттеу, кедендік тарифтік және тарифтік емес реттеу саласындағы, кедендік және салықтық реттеу саласындағы, валюталық реттеу саласындағы Кеден одағы (КО), Бірлескен экономикалық кеңістіктің (БЭК) халықаралық шарттарын кодификациялау мәселелері бойынша жұмыс топтарына қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Департамент басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден
одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза, участие в подготовке и переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках ЕврАзЭС и Таможенного союза, подготовка казахстанской позиции и материалов к заседаниям Высшего органа Таможенного союза на уровне глав государств и глав правительств, участие в координации реализации принятых решений по итогам заседаний Евразийской экономической комиссии, Высшего евразийского экономического Совета, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.. Знание основных направлений социально-экономической и внешнеэкономической политики Республики Казахстан, наличие опыта работы в экономической сфере.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) пен Кеден Одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу; Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) пен Кеден Одағының шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасау, өзгерістер енгізу және қолданылуын тоқтату бойынша дайындауға және келіссөздерге қатысу; мемлекет басшылары мен үкімет басшылары деңгейінде Кеден одағының жоғары білім органының отырыстарына Қазақстанның ұстанымы мен материалдарды дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия, Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңес отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіруге қатысу; Басқарма құзыретінің шегінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеу, қарау және қорытындылар беру; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпараттарды дайындау; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по вопросам функционирования Таможенного союза, участие в подготовке и переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках Таможенного союза, подготовка казахстанской позиции и материалов к заседаниям Совета и Коллегии Евразийской экономической комиссии, участие в координации реализации принятых решений по итогам заседаний Евразийской экономической комиссии, участие в рабочих группах по вопросам кодификации международных договоров Таможенного союза, по вопросам технического регулирования и по санитарным, ветеринарным и фитосанитарным мерам, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, взаимодействие с бизнес сообществом, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС
и Таможенного союза Департамента международной экономической
интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кеден Одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу; Кеден Одағының шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасау, өзгерістер енгізу және қолданылуын тоқтату бойынша дайындауға және келіссөздерге қатысу; Еуразиялық Экономикалық Комиссияның Кеңесі мен Алқасының отырыстарына Қазақстанның ұстанымы мен материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіруге қатысу; Кеден Одағының халықаралық шарттарын кодификациялау, техникалық реттеу және санитарлық, ветеринарлық және фитосанитарлық шаралар бойынша жұмыс топтарына қатысу; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпараттарды дайындау; бизнес-қоғамдастықпен өзара іс-қимыл; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе в рамках ЕврАзЭС, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, подготовка казахстанской позиции и материалов к заседаниям Высшего органа Таможенного союза на уровне глав государств и глав правительств, участие в координации реализации принятых решений по итогам заседаний Евразийской экономической комиссии, Высшего Евразийского экономического Совета, подготовка и ведение документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках Таможенного союза, в т.ч. контроль исполнения бюджета по данной программе, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС
и Таможенного союза Департамента международной экономической
интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
18-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) шеңберінде Қазақстан Республикасының Кеден одағына қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша келіссөздер жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; мемлекет басшылары мен үкімет басшылары деңгейінде Кеден одағының жоғары білім органдарының отырыстарына Қазақстанның ұстанымы мен материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия, Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңес отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіруге қатысу; Кеден одағы шеңберінде интеграциялық үдерістерді дамытуға бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша құжаттаманы дайындау және жүргізу, оның ішінде осы бағдарлама бойынша бюджеттің атқарылуын бақылау; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе в рамках ЕврАзЭС, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, подготовка казахстанской позиции и материалов к заседаниям Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав государств и глав правительств, участие в координации реализации принятых решений по итогам заседаний Совета и Коллегии Евразийской экономической комиссии, Высшего Евразийского экономического совета, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС
и Таможенного союза Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
18-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) шеңберінде Қазақстан Республикасының Кеден одағына қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша келіссөздер жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; мемлекет басшылары мен үкімет басшылары деңгейінде Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңес отырыстарына Қазақстанның ұстанымы мен материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық комиссия, Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңес отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіруге қатысу;
Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру; Басқарма басшысы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру, Басқарма құжаттарын іс номенклатурасына сәйкес ресімдеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе в рамках ЕврАзЭС, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, координация работы по проведению переговоров на заседаниях Консультативных комитетов, участие в координации реализации принятых решений по итогам заседаний Совета и Коллегии Евразийской экономической комиссии, Высшего Евразийского экономического совета, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по вопросам функционирования ЕврАзЭС и Таможенного
союза Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
18-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ) шеңберінде Қазақстан Республикасының Кеден одағына қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға іске асыруға қатысу;
Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша келіссөздер жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; Консультациялық комитеттер отырыстарында келіссөздер жүргізу жұмысын үйлестіру; Еуразиялық экономикалық комиссия, Жоғары білім Еуразиялық экономикалық кеңес отырыстарының қорытындысы бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруды үйлестіруге қатысу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Басқарма басшысы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру, Басқарма құжаттарын іс номенклатурасына сәйкес ресімдеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықпен Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері жөніндегі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-1-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по участию Республики Казахстан в Таможенном союзе, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, подготовка казахстанской позиции к заседаниям Коллегии Евразийской экономической комиссии, организация и координация работы по проведению переговоров по вопросам функционирования Таможенного союза и подготовки материалов к ним, координация работы по проведению переговоров на заседаниях Консультативных комитетов, участие в разработке, рассмотрении и предоставлении заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления по вопросам формирования Единого
экономического пространства Департамента
международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
18-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Кеден одағына қатысуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу; Кеден одағының жұмыс істеуі мәселелері бойынша келіссөздер жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; Еуразиялық экономикалық Комиссия Алқасының отырыстарына Қазақстанның ұстанымын дайындау; Кеден Одағының жұмыс істеуі мәселесі бойынша келіссөздер жүргізу жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру, оларға материалдар дайындау; Консультациялық комитеттердің отырыстарында келіссөздер жүргізу бойынша жұмысты үйлестіру; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, қарауға және қорытындылар беруге қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Басқарма басшысы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру, Басқарма құжаттарын іс номенклатурасына сәйкес ресімдеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
18-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, координация проведения переговоров по Единому экономическому пространству и подготовки материалов к ним, координация реализации принятых решений по итогам заседаний Коллегии и Совета Евразийской экономической комиссии, направленных на реализацию соглашений, формирующих договорно-правовую базу Единого экономического пространства, подготовка и направление уведомлений о действующих и планируемых субсидиях в страны Единого экономического пространства, проведение расследований о соответствии субсидий, предоставляемых и планируемых к предоставлению в Республике Казахстан, а также странах Единого экономического пространства, положениям Соглашения о единых правилах предоставления промышленных субсидий, подготовка и участие в переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках Единого экономического пространства, координация подготовки и ведения документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках ЕЭП, в т.ч. контроль исполнения бюджета по данной программе, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам формирования Единого
экономического пространства Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару, қарамағындағы қызметшілердің лауазымдарына сәйкес міндеттерін және қызмет өкілеттіктерінің көлемін айқындау; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің қалыптасуы бойынша мемлекеттік саясатты қалыптасу мен іске асыруында қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік бойынша келіссөздер жүргізу және оларға материалдар дайындау бойынша жұмыстарды үйлестіру; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шарт-құқықтық базасын қалыптастыратын келісімдерді іске асыруға бағытталған Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы және Кеңесі отырыстарының қорытындылары бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруын уйлестіру; Бірыңғай экономикалық кеңістікке жататын мемлекеттерге қолданыстағы және беруге жоспарланатын субсидиялар туралы хабардар етулерді дайындау және жолдау; Қазақстан Республикасы, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінде берілетін және беруге жоспарланатын субсидиялардың Өнеркәсіптік субсидияларды берудің бірыңғай қағидалары туралы келісім ережелеріне сәйкестігі туралы тергеулерді жүргізу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шеңберінде интеграцияны дамуына бағытталған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жасау, өзгерістерді енгізу және күшін жою бойынша келіссөздерді дайындау және қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шеңберінде интеграциялық процестердің дамуына бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша құжаттаманы дайындау және жүргізуін үйлестіру, соның ішінде берілген бағдарлама бойынша бюджеттің орындалуын бақылау; Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және қорытындылар ұсыну; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпараттар дайындау; Департамент басшылығымен анықталатын басқа өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в организации и координации работ по проведению переговоров по Единому экономическому пространству и подготовке материалов к ним, участие в реализации принятых решений по итогам заседаний Коллегии и Совета Евразийской экономической комиссии, направленных на реализацию соглашений, формирующих договорно-правовую базу Единого экономического пространства, участие в проведении расследований о соответствии субсидий, предоставляемых и планируемых к предоставлению в Республике Казахстан, а также странах Единого экономического пространства, положениям Соглашения о единых правилах предоставления промышленных субсидий, участие в разработке и согласовании международных соглашений, направленных на развитие интеграции в рамках Единого экономического пространства, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам формирования Единого
экономического пространства Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруға қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік бойынша келіссөздер жүргізу және оларға материалдар дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға және үйлестіруге қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шарттық-құқықтық базасын қалыптастыратын келісімдерді іске асыруға бағытталған Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы және Кеңесі отырыстарының қорытындылары бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінде берілетін және беруге жоспраланатын субсидиялардың Өнеркәсіптік субсидияларды берудің бірыңғай қағидалары туралы келісім ережелеріне сәйкестігі туралы тергеулерді жүргізуге қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі интеграцияны дамытуға бағытталған халықаралық келісімдерді әзірлеу және келісуге қатысу; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша сараптамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау; Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в подготовке и направлении уведомлений о действующих и планируемых субсидиях в страны Единого экономического пространства, участие в подготовке и переговорах по заключению, внесению изменений и прекращению действия международных договоров Республики Казахстан, направленных на развитие интеграции в рамках Единого экономического пространства, координация подготовки и ведения документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках ЕЭП, в т.ч. контроль исполнения бюджета по данной программе, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам формирования Единого экономического
пространства Департамента международной экономической
интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістіктің қалыптасуы бойынша мемлекеттік саясаттың қалыптасуы мен іске асыруында қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістікке жататын мемлекеттерге қолданыстағы және беруге жоспарланатын субсидиялар туралы хабардар етулерді дайындау және жолдауына қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шеңберінде интеграцияны дамытуына бағытталған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жасау, өзгерістерді енгізу және күшін жою бойынша дайындау және келіссөздерде қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шеңберінде интеграцияны дамытуына бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша дайындауды үйлестіру және құжаттаманы жүргізу соның ішінде берілген бағдарлама бойынша бюджеттің орындауына бақылау;Басқарма құзыретінің шеңберінде нормативтік-құқықтық актілерін әзірлеу, қарау және қорытындыларын беру; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпаратты дайындау; Басқарма басшылығымен анықталатын басқа өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в организации и координации работ по проведению переговоров по Единому экономическому пространству и подготовке материалов к ним, участие в подготовке материалов и участие в заседаниях консультативных органов при Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее-ЕЭК), рабочих (экспертных) групп, подготовка и ведение документации по проведению исследований, направленных на развитие интеграционных процессов в рамках ЕЭП, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вопросам формирования Единого экономического
пространства Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническим наукам (информатика, машиностроение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруға қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік бойынша келіссөздер ұйымдастыру мен өткізуге қатысу және оларға материалдарды дайындау; Материалдарды дайындау және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының консультативтік органдардың, жұмыс топтардың отырыстарында қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі интеграциялық процестерін дамытуға бағыттылған зерттеулерді өткізу бойынша құжаттамаларды дайындау және жүргізу; Басқарма құзыретінің шеңберінде интеграцияны дамытуға бағытталған, халықаралық келісімдерді дайындау және келісу қатысу; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпаратты дайындау; Басқарма басшылығы анықтайтын басқа да өкілеттіктерді орындау; құжаттар номенклатурасына сәйкес құжаттарды әзірлеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар (информатика, машина жасау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в подготовке материалов к заседаниям Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета по вопросам формирования ЕЭП, участие в организации и координации работ по проведению переговоров по Единому экономическому пространству и подготовке материалов к ним, участие в реализации принятых решений по итогам заседаний Коллегии и Совета Евразийской экономической комиссии, направленных на реализацию соглашений, формирующих договорно-правовую базу Единого экономического пространства, участие в разработке и согласовании международных соглашений и иных документов, направленных на развитие интеграции в рамках Единого экономического пространства, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по вопросам формирования Единого экономического
пространства Департамента международной экономической
интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
18-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістіктің қалыптасуы бойынша мемлекеттік саясаттың қалыптасуы мен іске асыруында қатысу; Қазақстан Республикасы, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінде берілетін және беруге жоспарланатын субсидиялардың Өнеркәсіптік субсидияларды берудің бірыңғай қағидалары туралы келісім ережелеріне сәйкестігі туралы тергеулерді жүргізу; Бірыңғай экономикалық кеңістік бойынша келіссөздер ұйымдастыру мен өткізуге қатысу және оларға материалдарды дайындау; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шарттық-құқықтық базасын қалыптастыратын келісімдерді іске асыруға бағытталған Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы және Кеңесі отырыстарының қорытындылары бойынша қабылданған шешімдерді іске асыруға қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің шеңберінде интеграцияны дамытуына бағытталған зерттеулерді жүргізу бойынша дайындауды үйлестіру; Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпаратты дайындау; Басқарма басшылығымен анықталатын басқа өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по формированию Единого экономического пространства, участие в проведении расследований о соответствии субсидий, предоставляемых и планируемых к предоставлению в Республике Казахстан, а также странах Единого экономического пространства, положениям Соглашения о единых правилах предоставления промышленных субсидий, участие в организации и проведении переговоров по Единому экономическому пространству и подготовке материалов к ним, участие в реализации принятых решений по итогам заседаний Коллегии и Совета Евразийской экономической комиссии, направленных на реализацию соглашений, формирующих договорно-правовую базу Единого экономического пространства, участие в разработке и согласовании международных соглашений, направленных на развитие интеграции в рамках Единого экономического пространства, осуществление других полномочий, определенных руководством Управления, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по вопросам формирования Единого экономического
пространства Департамента международной
экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
18-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническим наукам (информатика, машиностроение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінде берілетін және беруге жоспарланатын субсидиялардың Өнеркәсіптік субсидияларды берудің бірыңғай қағидалары туралы келісім ережелеріне сәйкестігі туралы тергеулерді жүргізу; Бірыңғай экономикалық кеңістік бойынша келіссөздер ұйымдастыру мен өткізуге қатысу және оларға материалдарды дайындау; Материалдарды дайындау және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының консультативтік органдардың, жұмыс топтардың отырыстарында қатысу; Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі интеграциялық процестерін дамытуға бағыттылған зерттеулерді өткізу бойынша құжаттамаларды дайындау және жүргізу
Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және ақпаратты дайындау;Басқарма басшылығы анықтайтын басқа да өкілеттіктерді орындау; құжаттар номенклатурасына сәйкес құжаттарды әзірлеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі басқарманың
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
18-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар (информатика, машина жасау) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, проведение анализа проектов решений Евразийской экономической комиссии, проведение анализа и мониторинга решений ЕЭК, сравнительного анализа законодательства Сторон в рамках формирования ТС и ЕЭП, а также на предмет дальнейшей экономической интеграции, осуществление свода информации, направляемой государственными органами в рамках Правил взаимодействия исполнительных государственных органов с ЕЭК, по результатам проведенного анализа и мониторинга выработка предложений по формированию казахстанской позиции в рамках участия Казахстана в ТС и ЕЭП, совершенствованию механизмов функционирования ТС и ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, углублению интеграции Республики Казахстан, а также по вопросам, в отношении которых ЕЭК вправе принимать решения, в том числе в рамках участия в рабочих органах ЕЭК, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и мониторинга решений в рамках
Таможенного союза и Единого экономического пространства
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау. Өз қол астындағылардың атқаратын лауазымдарына сәйкес қызметтік өкілеттіктерінің міндеттері мен көлемін айқындау; Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) шешімдерінің жобасына талдау жүргізу; Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) шешімдеріне талдау және мониторинг жүргізу, Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) құрастыру шеңберінде Тараптардың заңнамаларына, сондай-ақ экономиканы одан әрі интеграциялау мәніне салыстырмалы талдау жүргізу; атқарушы мемлекеттік органдарының Бірыңғай экономикалық кеңістіктікпен (БЭК) өзара іс-қимыл қағидалары шеңберінде мемлекеттік органдар жолдайтын ақпаратты жинастыруды жүзеге асыру; Жүргізілген талдау мен мониторинг қорытындысы бойынша Қазақстанның Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) қатысуы шеңберінде казақстандық ұстанымды қалыптастыру бойынша; Еуразиялық экономикалық одақ құруда және Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) жұмыс істеу механизмдерін жетілдіру, Қазақстан Республикасының интеграциясын тереңдету, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістікті (БЭК) шешім қабылдауға құқылы мәселер бойынша, оның ішінде Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) жұмыс органына қатысу бойынша ұсыныс әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарастыру және қорытындылар беру; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Департамент басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и мониторинга решений ЕЭК, сравнительного анализа законодательства Сторон в рамках формирования ТС, а также на предмет дальнейшей экономической интеграции, по результатам проведенного анализа и мониторинга выработка предложений по формированию казахстанской позиции в рамках участия Казахстана в ТС, совершенствованию механизмов функционирования ТС и формированию Евразийского экономического союза, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативным правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и мониторинга решений в рамках
Таможенного союза и Единого экономического пространства
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
18-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и мониторинга решений и рекомендаций, а также проектов документов, принимаемых органами ТС и ЕЭП, сравнительного анализа законодательства Сторон в рамках функционирования ТС и ЕЭП, а также в направлении дальнейшего развития интеграции, по результатам проведенного анализа и мониторинга выработка предложений по формированию казахстанской позиции в рамках участия Казахстана в ТС и ЕЭП, совершенствованию деятельности государственных органов в рамках работы в сфере Евразийской экономической интеграции, а также формирования Евразийского экономического союза, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и мониторинга решений в рамках
Таможенного союза и Единого экономического пространства
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кеден одағы (КО) қалыптастыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) шешімдеріне талдау және мониторинг жүргізу, Тараптардың заңнамаларына, сондай-ақ экономиканы одан әрі интеграциялау мәніне салыстырмалы талдау жүргізу; Жүргізілген талдау мен мониторинг қорытындысы бойынша Қазақстанның Кеден одағы (КО) қатысуы шеңберінде казақстандық ұстанымды қалыптастыру бойынша; Еуразиялық экономикалық одақ құру және Кеден одағы (КО) жұмыс істеу тектіктерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарастыру және қорытындылар беру; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Департамент және Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
18-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) органдары қабылдайтын шешімдер және ұсыныстар, сондай-ақ құжаттар жобаларына талдау және моноторингілеу, интеграцияның әрі қарай дамуына, Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) жұмыс істеу шеңберінде Тараптардың заңнамаларына салыстырмалы талдау жүргізу; Басқарама құзыреті шегінде жүргізілген талдау мен мониторинг қорытындысы бойынша Қазақстанның Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) қатысуы шеңберінде қазақстандық ұстанымды қалыптастыру бойынша, Еуразиялық экономикалық интеграция саласында жұмыс шеңберінде мемлекеттік органдардың қызметін жетілдіру, сондай-ақ Еуразиялық эконмикалық одақты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу, басқарма құзыреті шегінде нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу, қарастыру және қалыптастыру бойынша қорытындылар ұсыну;
Басқарма құзыреті мәселесі бойынша ақпараттар мен анықтамалар, талдамалық материалдар дайындау;
Басқарма және Департамент басшыларымен айқындалатын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

18-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и мониторинга решений ЕЭК по вопросам ЕЭП, сравнительного анализа законодательства Сторон в рамках формирования ЕЭП, а также на предмет дальнейшей экономической интеграции, по результатам проведенного анализа и мониторинга выработка предложений по формированию казахстанской позиции в рамках участия Казахстана в ЕЭП, совершенствованию механизмов функционирования ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, углублению интеграции Республики Казахстан, а также по вопросам, в отношении которых ЕЭК вправе принимать решения, в том числе в рамках участия в рабочих органах ЕЭК, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления и Департамента.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления анализа и мониторинга решений в рамках Таможенного
союза и Единого экономического пространства Департамента
международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

18-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) мәселелері бойынша Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) шешімдеріне талдау және мониторинг жүргізу, Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) қалыптастыру шеңберінде Тараптардың заңнамаларына, сондай-ақ экономиканы одан әрі интеграциялау мәніне салыстырмалы талдау жүргізу; Жүргізілген талдау мен мониторинг қорытындысы бойынша Қазақстанның Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) қатысуы шеңберінде қазақстандық ұстанымды қалыптастыру бойынша; Еуразиялық экономикалық одақ құру және БЭК жұмыс істеу тетіктерін жетілдіру, Қазақстан Республикасының интеграциясын тереңдету, сондай-ақ Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) шешім қабылдауға құқылы мәселері бойынша, оның ішінде Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) жұмыс органында қатысу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді, әзірлеу, қарастыру және қорытындылар беру; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпараттар дайындау; Департамент және Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

18-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление свода информации, направляемой государственными органами в рамках Правил взаимодействия исполнительных государственных органов с ЕЭК, выработка предложений по формированию казахстанской позиции в рамках участия Казахстана в ТС и ЕЭП, совершенствованию механизмов функционирования ТС и ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, углублению интеграции Республики Казахстан, а также по вопросам, в отношении которых ЕЭК вправе принимать решения, в том числе в рамках участия в рабочих органах ЕЭК, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативным правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления анализа и мониторинга решений в рамках
Таможенного союза и Единого экономического пространства
Департамента международной экономической интеграции
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

18-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Атқарушы мемлекеттік органдарының Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) өзара іс-қимыл қағидалары шеңберінде мемлекеттік органдар жолдайтын ақпаратты жинастыруды жүзеге асыру; Қазақстанның Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) қатысуы шеңберінде казақстандық ұстанымды қалыптастыру бойынша ұсыныс әзірлеу; Еуразиялық экономикалық одақ құру және Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) жұмыс істеу тетіктерін жетілдіру, Қазақстан Республикасының интеграциясын тереңдету, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) шешім қабылдауға құқылы, оның ішінде Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) жұмыс органында қатысу мәселері бойынша ұсыныстар әзірлеу; Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді, әзірлеу, қарастыру және қорытындылар беру; Басқарма құзыреті мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен Еуразиялық экономикалық комиссия (ЕЭК) ақпараттар дайындау; Департамент және Басқарма басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық экономикалық интеграция департаменті
Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі шешімдер талдауы және мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

18-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление анализа информации, направляемой государственными органами в рамках прогнозно-аналитической работы в сфере Евразийской экономической интеграции, выработка предложений по совершенствованию механизмов анализа и мониторинга документов, принимаемых органами ТС и ЕЭП, механизмов функционирования ТС и ЕЭП и формированию Евразийского экономического союза, дальнейшему развитию Евразийской экономической интеграции, анализ законодательства ТС и ЕЭП, а также формируемого Евразийского экономического союза и последующая выработка предложений по его совершенствованию, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления и Департамента
Департамент международного сотрудничества
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1

18-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық интеграция саласында болжамдық-талдамалық жұмыстар шеңберінде мемлекеттік органдар жолдайтын ақпараттарды талдауды жүзеге асыру; Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) органдары қабылдайтын құжаттарды талдау мен мониторингілеу тетіктерін жетілдіру бойынша, Еуразиялық экономикалық одақтың қалыптасуы мен Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) жұмыс істеу тетіктерін Еуразиялық экономикалық интеграцияның одан әрі дамуы бойынша ұсыныстар әзірлеу; Еуразиялық экономикалық одақты құратын және Кеден одағы (КО) мен Бірыңғай экономикалық кеңістік (БЭК) заңнамаларын талдау, сондай-ақ оны жетілдіру үшін ұсынытарды әзірлеу; Басқарма құзыреті шегінде нормативті-құқықтық актілерге қорытынды ұсыну және қарастыру, әзірлеу; Басқарма құзыреті мәселесі бойынша ақпараттар мен анықтамалар, талдамалық материалдар дайындау; Басқарма және Департамент басшыларымен анықталатын басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

19-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, участие в формировании государственной политики по развитию международного экономического сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами, в рамках интеграционных объединений и международных организаций, координация работы государственных органов по взаимодействию с международными рейтинговыми агентствами, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

19-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жалпы басқару; Интеграциялық бірлестіктер және халықаралық ұйымдар шеңберінде шетел мемлекеттерімен Қазақстан Республикасының, халықаралық экономикалық ынтымақтастығын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; халықаралық рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; кадрларды іріктеу және орналастыру бойынша Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, қызметкерлерді көтермелеу, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Департаментің құзіретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

19-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в сфере международного экономического сотрудничества с иностранными государствами, координация работы государственных органов по взаимодействию с международными рейтинговыми агентствами, участие в формировании государственной политики по развитию торгово-экономического сотрудничества Республики Казахстан в рамках интеграционных объединений и международных организаций, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, представление предложений о структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Контроль за своевременной подготовкой материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства по вопросам относящихся в компетенцию Департамента. Выполнение иных поручений руководства в пределах компетенции Министерства.
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

19-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Шетел мемлекеттерімен халықаралық экономикалық ынтымақтастық саласында мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; халықаралық рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру; интеграциялық бірлестіктер және халықаралық ұйымдар шеңберінде Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық ынтымақтастығын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; кадрларды іріктеу және орналастыру бойынша, Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, қызметкерлерді көтермелеу, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыныстар беру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру: Департаментің құзіретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын бақылау; Министрліктің құзыреті шегінде басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

19-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, участие и координация в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан с иностранными государствами, а также с рейтинговыми агентствами, координация работы по организации заседаний межправительственных комиссий Республики Казахстан с иностранными государствами, курируемых Министерством экономики и бюджетного планирования и подготовка материалов, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в пределах компетенции Департамента, рассмотрение и предоставление заключения к проектам международных договоров по вопросам улучшения и расширения экономического сотрудничества Казахстана с иностранными государствами в пределах своей компетенции, координация работы по организации международных встреч и зарубежных командировок руководства Министерства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящимся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

19-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару, қарамағындағы қызметшілердің лауазымдарына сәйкес міндеттерін және қызмет өкілдіктерінің көлемін айқындау; шетел мемлекеттерімен Қазақстан Республикасы сондай-ақ рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимыл және өзара қатынастар мәселелеріне қатысу және үйлестіру; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік ететін ҚР-ның шет мемлекеттерімен үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру және материалдарды дайындау; Департамент құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; өз құзыреті шегінде Қазақстанның шетел мемлекеттерімен экономикалық ынтымақтастығын арттыру және кеңейту мәселелері бойынша халықаралық шарттар жобаларына қорытындыны ұсыну және қарау; Министрлік басшылығының халықаралық кездесулерін және шетелдік іссапарларын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру; Басқарма құзыреті шегіндегі нормативтік құқықтық актілерді, қарау және қорытындылар ұсыну; Басқарманың құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыреті шегінде басшылықтың басқада тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

19-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан с Россией, странами Северной Америки, Африки и Ближнего Востока, организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых Министерством экономики и бюджетного планирования и подготовка материалов, рассмотрение и предоставление заключения к проектам международных договоров по вопросам улучшения и расширения экономического сотрудничества Казахстана с указанными странами в пределах своей компетенции, предоставление ежеквартальных отчетов по итогам визитов руководства Казахстана в иностранные государства и руководителей иностранных государств в Республику Казахстан, а также о ходе реализации Протоколов межправительственных комиссий, не курируемым Министерством экономики и бюджетного планирования, организация встреч руководства Министерства, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативным правовым актам, ведение на постоянной основе регистра и мониторинга нормативных правовых актов, разрабатываемых Департаментом, подготовка информации о ходе реализации задач Стратегического и Операционного планов, в подготовке аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящимся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

19-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Ресеймен, Солтүстік Америка, Африка және Таяу Шығыс елдерімен өзара іс-қимыл және өзара қатынастар мәселелеріне қатысу және үйлестіру; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру және материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде Қазақстанның көрсетілген елдермен экономикалық ынтымақтастығын арттыру және кеңейту мәселелері бойынша халықаралық шарттардың жобаларын қарау және қорытындылар ұсыну; Қазақстан басшылығының шетел мемлекеттеріне және шетел мемлекеттері басшыларының Қазақстан Республикаға сапарларының қорытындысы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік етпейтін Үкіметаралық комиссия хаттамаларын іске асыру барысы туралы тоқсан сайын есеп ұсыну; Министрлік басшыларының кездесулерін ұйымдастыру; басшылықтың шетелдерге іссапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; нормативтік-құқықтық актілерге қорытындылар ұсыну, әзерлеу, қарау; Департамент әзірлейтін нормативтік-құқықтық актілердің тізімін және мониторингін тұрақты негізде жүргізу; Стратегиялық және Операциялық жоспарлар міндеттерін іске асыру барысы туралы ақпарат дайындау; Басқарманың құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыретіне кіретін басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

19-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и проведении Астанинского экономического форума, участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан с Белоруссией, Украиной и Молдовой, мониторинг и участие в разработке проектов Договоров, Программ и Планов мероприятий по развитию экономического сотрудничества с указанными странами, участие в разработке проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год, подготовка информации о ходе реализации общенациональных планов мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства народу Казахстана, предоставление ежеквартальных отчетов по итогам визитов руководства Казахстана в иностранные государства и руководителей иностранных государств в Республику Казахстан, а также о ходе реализации Протоколов межправительственных комиссий, не курируемым Министерством экономики и бюджетного планирования, организация встреч руководства министерства, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящимся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

19-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Астана экономикалық форумына дайындық жасауға және оны өткізуге қатысу; Беларусь, Украина және Молдовамен Қазақстан Республикасының өзара іс-қимыл және өзара қатынастары мәселелеріне қатысу; аталған елдермен экономикалық ынтымақтастықты дамыту бойынша Шарттар, Бағдарламалар және Іс-шаралар жоспарларын әзірлеуге қатысу және мониторингілеу; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу; Мемлекет басшысының Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру бойынша жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын іске асыру барысы туралы ақпарат дайындау; Қазақстан басшылығының шетел мемлекеттеріне және шетел мемлекеттері басшыларының Қазақстан Республикасына сапарларының қорытындысы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік етпейтін Үкіметаралық комиссия отырыстарының хаттамаларын іске асыру барысы туралы тоқсан сайын есеп ұсыну; Министрлік басшыларының кездесулерін ұйымдастыру; басшылықтың шет елдерге іссапарларын ұйымдастыру бойынша іс-шаралар; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар мен ақпарат дайындау; Министрлік құзыретіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

19-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие и координация в вопросах взаимодействия и взаимоотношений с рейтинговыми агентствами, участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан со странами Южной и Восточной Европы, Латинской Америки, рассмотрение и подготовка заключений по межгосударственным, межправительственным и межведомственным проектам Соглашений по вопросам экономического сотрудничества с указанными странами, организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых Министерством экономики и бюджетного планирования и подготовка материалов, организация встреч и зарубежных командировок руководства Министерства, рассмотрение и предоставление заключения к проектам нормативно-правовых актов по вопросам, находящимся в компетенции Управления, предоставление ежеквартальных отчетов по итогам визитов руководства Казахстана в иностранные государства и руководителей иностранных государств в Республику Казахстан, а также о ходе реализации Протоколов межправительственных комиссий, не курируемым Министерством экономики и бюджетного планирования, организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетного планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка соответствующих материалов, мониторинг выполнения международных договоров, относящихся к компетенции Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан и предоставление соответствующей информации в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, подготовка аналитических справок, материалов к совещаниям для руководства Департамента и Министерства. Выполнение иных поручений руководства, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

19-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Рейтингтік агенттіктермен өзара іс-қимылдар және өзара қатынастар мәселелеріне қатысу және оларды үйлестіру; Оңтүстік және Шығыс Еуропа, Латын Америкасы елдерімен Қазақстан Республикасының өзара іс-қимылдары мен өзара қатынастары мәселелеріне қатысу; аталған елдермен экономикалық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекетаралық, үкіметаралық және мекемеаралық жобалар қарау және қорытынды дайындау, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялар отырыстарын ұйымдастыру және материалдар дайындау; Министрлік басшылығының кездесулері мен шетелдік іссапарларын ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік-құқықтық актілер жобаларын қарау және қорытынды ұсыну; Қазақстан басшылығының шетел мемлекеттеріне және шетел мемлекеттері басшыларының Қазақстан Республикасына сапарларының қорытындысы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік етпейтін Үкіметаралық комиссиясы отырыстарының хаттамаларын орындау барысы туралы тоқсан сайын есеп ұсыну; жетекшілік ететін шет мемлекеттеріндің өкілдерімен Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру, сондай-ақ тиісті материалдар дайындау; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің құзыретіне кіретін халықаралық шарттарды орындау бойынша мониторинг жасау және тиісті ақпаратты СІМ жіберу; басшылықтың шетелдерге іссапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; Министрлік және Департамент басшылығы үшін талдамалық материалдар, анықтамалар дайындау, басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау, іс номенклатурасына сәйкес басқарма құжаттарын рәсімдеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

19-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан со странами Южной и Юго-Восточной Азии, отдельными странами Ближнего Востока, рассмотрение и подготовка заключений по межгосударственным, межправительственным и межведомственным проектам Соглашений по вопросам экономического сотрудничества с указанными странами, организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых Министерством экономики и бюджетного планирования и подготовка материалов, предоставление ежеквартальных отчетов по итогам визитов руководства Казахстана в иностранные государства и руководителей иностранных государств в Республику Казахстан, а также о ходе реализации Протоколов межправительственных комиссий, не курируемым Министерством экономики и бюджетного планирования, организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетного планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка материалов, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, составление графика международных встреч руководства Министерства эконормики и бюджетного планирования, размещение, при необходимости, информации на web-сайте Министерства экономики и бюджетного планирования, Выполнение иных поручений руководства, оформление документов Управления, согласно номенклатуре дел
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления внешних связей
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

19-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Оңтүстік және Оңтүстік-шығыс Азия елдерімен, Таяу Шығыстың бөлек елдерімен өзара іс-қимыл және мен өзара қатынастар мәселелеріне қатысу; аталған елдермен экономикалық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекетаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық келісім жобаларын қарау және қорытынды дайындау; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру және материалдар дайындау; Қазақстан басшылығының шетел мемлекеттеріне және шетел мемлекеттері басшыларының Қазақстан Республикасына сапарларының қорытындысы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік етпейтін Үкіметаралық комиссиясы отырыстарының хаттамаларын орындау барысы туралы тоқсан сайын есеп ұсыну; жетекшілік ететін шет мемлекеттердің өкілдерімен Министрлік басшылығының халықаралық кездесулерін ұйымдастыру және тиісті материалдар дайындау; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшыларының халықаралық кездесулер кестесін жасау; қажет болған жағдайда ақпаратты Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің web-сайтына жариялау; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау, іс номенклатурасына сәйкес басқарма құжаттарын рәсімдеу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Сыртқы байланыстар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

19-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в вопросах взаимодействия и взаимоотношений Республики Казахстан с некоторыми странами Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), включая Центральную Азию, со странами Северной и Западной Европы, Австралии и Океании, организация заседаний межправительственных комиссий, курируемых Министерством экономики и бюджетного планирования и подготовка материалов, рассмотрение и предоставление заключения к проектам международных договоров по вопросам улучшения и расширения экономического сотрудничества Казахстана с указанными странами в пределах своей компетенции, предоставление ежеквартальных отчетов по итогам визитов руководства Казахстана в иностранные государства и руководителей иностранных государств в Республику Казахстан, а также о ходе реализации Протоколов межправительственных комиссий, не курируемым Министерством экономики и бюджетного планирования, организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетно планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка соответствующих материалов, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативным правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовке аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления сотрудничества с интеграционными объединениями
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

19-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ТМД, оның ішінде Орталық Азия, Солтүстік және Батыс Еуропа, Австралия мен Мухит елдерімен Қазақстан Республикасының өзара іс-қимылдары мен өзара қатынастар мәселелеріне қатысу; Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік ететін үкіметаралық комиссиялардың отырыстарын ұйымдастыру және материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде көрсетілген елдермен Қазақстанның экономикалық ынтымақтастығын арттыру және кеңейту мәселелері бойынша халықаралық шарттардың жобаларын қарау және қорытындылар ұсыну; Қазақстан басшылығының шет мемлекеттеріне және шет мемлекеттері басшыларының Қазақстан Республикасына сапарларының қорытындысы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жетекшілік етпейтін Үкіметаралық комиссиясы отырыстарының хаттамаларын орындау барысы туралы тоқсан сайын есеп ұсыну; жетекшілік ететін шет мемлекеттерідің өкілдерімен Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру және тиісті материалдар дайындау; басшылықтың шетелдерге іссапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; Басқарма құзыреті шегіндегі нормативтік құқықтық актілер әзірлеу, қарау және оларға қорытындылар ұсыну; Басқарманың құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыретіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен ынтымақтастық басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

19-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением, определение задач и объема служебных полномочий своих подчиненных в соответствии с занимаемыми ими должностями, организация и координация работы сотрудников Управления в формировании и реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с Европейским союзом (далее - ЕС), а также развитию сотрудничества в рамках региональных интеграционных объединений и международных организаций: СНГ, Шанхайской организации сотрудничества (далее - ШОС), Совещание по взаимодействию и мерам доверия в Азии (далее - СВМДА), Организации исламского сотрудничества (далее - ОИС), Организации экономического сотрудничества (далее - ОЭС), Совета сотрудничества тюркоязычных государств (далее - ССТГ) и др., координация работы по организации международных встреч и зарубежных командировок руководства Министерства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовка аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящимся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления сотрудничества с интеграционными объединениями
Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

19-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару, қарамағындағы қызметкерлердің лауазымдарына сәйкес міндеттерін және қызметтік өкілдіктерінің көлемін айқындау; Қазақстан Республикасының Еуразиялық одағымен сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша, сондай-ақ басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктер және халықаралық ұйымдар шеңберінде ынтымақтастықты дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруда Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; Министрлік басшылығының халықаралық кездесулерін және шетел сапарларын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және қорытындылар ұсыну, Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыреті шегіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен ынтымақтастық басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

19-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с ЕС, также в рамках ШОС и других региональных интеграционных объединений, организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетного планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка соответствующих материалов, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовке аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления сотрудничества с интеграционными
объединениями Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
19-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

19-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еуропалық Одақ, Шанхай ынтымақтастық ұйымы және басқа өңірлік интеграциялық бірлестіктер шеңберінде Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; шет мемлекеттердің жетекшілік ететін өкілдерімен Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру, сондай-ақ тиісті материалдар дайындау; басшылықтың шетелдерге сапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді қарау және қортындылар ұсыну, Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыреті шегіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен ынтымақтастық басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
19-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании и реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан в рамках СНГ, СВМДА, ССТГ и других региональных интеграционных объединений, организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетного планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка соответствующих материалов, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовке аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления сотрудничества с интеграционными
объединениями Департамента международного сотрудничества
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
19-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес ( экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики по развитию торгово-экономических отношений Республики Казахстан с ОИС, ОЭС, а также сотрудничество в рамках соглашения по торговле и инвестициям между США и странами Центральной Азии (далее-ТИФА), организация встреч руководства Министерства экономики и бюджетного планирования с представителями курируемых иностранных государств, а также подготовка соответствующих материалов, мероприятия по организации зарубежных командировок руководства, разработка, рассмотрение и предоставление заключений к нормативно-правовым актам в пределах компетенции Управления, подготовке аналитических материалов, справок и информации по вопросам компетенции Управления, выполнение иных поручений руководства, находящихся в компетенции Министерства
Департамент бюджетной политики
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өңірлік интеграциялық бірлестіктер шеңберінде Қазақстан Республикасының сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруға қатысу; жетекшілік ететін шет мемлекеттердің өкілдерімен Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру, сондай-ақ тиісті материалдар дайындау; басшылықтың шетелдерге іс сапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және қортындылар ұсыну, Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыреті шегінде басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Халықаралық ынтымақтастық департаменті
Интеграциялық бірлестіктермен ынтымақтастық басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
19-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (аймақтану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Интеграциялық экономикалық ұйыммен, Экономикалық ынтымақтастық ұйыммен сауда-экономикалық қатынастарын дамыту бойынша, сондай-ақ шеңберінде ынтымақтастықты дамыту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; жетекшілік ететін шет мемлекеттердің өкілдерімен Министрлік басшылығының кездесулерін ұйымдастыру, сондай-ақ тиісті материалдар дайындау; басшылықтың шетелдерге іс сапарларын ұйымдастыру іс-шаралары; Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, қарау және қортындылар ұсыну; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар және ақпарат дайындау, Министрліктің құзыретіндегі басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Бюджет саясаты департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

20-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или юридическое (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, координация деятельности Департамента, участие в разработке предложений по формированию бюджетной политики, политики межбюджетных отношений, участие в разработке предложений по совершенствованию бюджетного законодательства, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, связанных с бюджетным законодательством, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
20-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнеса (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или юридическое (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Управления бюджетной политики и Управления методологии развития бюджетной системы, организация совершенствования бюджетной политики и бюджетной системы, разработка основных направлений политики по формированию и использованию Национального фонда, участие в формировании республиканского бюджета на трехлетний период и прогноза социально-экономического развития на среднесрочный период, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
20-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента в период отсутствия директора. Организация работ по выработке предложений по определению основных направлений политики в области межбюджетных отношений, определению размеров межбюджетных трансфертов общего характера. Обеспечение руководства по вопросам совершенствования регионального развития, межбюджетных отношений и бюджетного планирования, по разработке сложных программ, исследований, методик, планов. Организация работ по проведению оценки достижения стратегических целей и задач в местных исполнительных органах, по подготовке заключения о результатах общей оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов по соответствующим направлениям, определенным законодательством Республики Казахстан. Осуществление анализа и прогнозирования бюджетных параметров. Организация осуществления прогноза поступлений, расходов, дефицита, ненефтяного дефицита республиканского, государственного и консолидированного бюджета. Организация осуществления анализа показателей бюджета
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления бюджетного прогнозирования и анализа
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

20-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету; Департаменттің қызметін үйлестіру; бюджет саясатын, бюджетаралық қатынастар саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; бюджет заңнамасына байланысты заңнамалар және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
20-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджет саясаты басқармасының және бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы басқармасының қызметін үйлестіру; бюджет саясаты мен бюджет жүйесін жетілдіруді ұйымдастыру; Ұлттық қорды қалыптастыру және пайдалану бойынша саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеу; үшжылдық кезеңге арналған республикалық бюджетті және орта мерзімді кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық дамудың болжамын қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
20-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Директор болмаған кезеңде Департамент қызметіне жалпы басшылық ету. Бюджетаралық қатынастар саласында саясаттың негізгі бағыттарын айқындау, жалпы сипаттағы бюджетаралық трансферттер көлемдерін айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру. Өңірлік даму, бюджетаралық қатынастар және бюджеттік жоспарлауды жетілдіру мәселелері бойынша, күрделі бағдарламаларды, зерттеулерді, әдістемелерді, жоспарларды әзірлеу бойынша басшылықты қамтамасыз ету. Жергілікті атқарушы органдардағы стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге бағалау жүргізу бойынша, Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тиісті бағыттар бойынша жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігіне жалпы бағалау нәтижелері туралы қорытындыны дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Бюджеттік параметрлерді талдау және болжамдауды жүзеге асыру. Түсімдерді, шығыстарды, тапшылықтарды, республикалық, мемлекеттік және шоғырландырылған бюджеттің мұнай емес тапшылықтарын болжауды жүзеге асыруды ұйымдастыру. Бюджет көрсеткіштерін талдауды жүзеге асыруды ұйымдастыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка аналитической информации в области бюджетного анализа и прогнозирования, обеспечивает подготовку аналитических и справочных материалов, докладов, информации, заключений, презентационных материалов показателей бюджета (государственного и республиканского бюджетов) в текущем году и прогноз на среднесрочный период, выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетного прогнозирования
и анализа Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
20-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка аналитической информации в области бюджетного анализа и прогнозирования, обеспечивает подготовку аналитических и справочных материалов, докладов, информации, заключений, презентационных материалов показателей бюджета (государственного и республиканского бюджетов) в текущем году и прогноз на среднесрочный период, выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік талдау мен болжамдау саласындағы талдамалық ақпаратты дайындау; ағымдағы жылғы және орта мерзімді кезеңге арналған болжамды бюджет (мемлекеттік және республикалық) көрсеткіштеріне талдамалық және анықтамалық материалдарды, баяндамалар, ақпараттар, қорытындылар, тұсаукесер материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді; Басқарманың құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджеттік болжамдау және талдау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
20-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік талдау мен болжамдау саласындағы талдамалық ақпаратты дайындау; ағымдағы жылғы және орта мерзімді кезеңге арналған болжамды бюджет (мемлекеттік және республикалық) көрсеткіштеріне талдамалық және анықтамалық материалдарды, баяндамалар, ақпараттар, қорытындылар, тұсаукесер материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді; Басқарманың құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

20-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, обеспечение разработки основных направлений бюджетной политики и приоритетов бюджетной политики и расходов бюджета Республики Казахстан на среднесрочный период, участие в формировании Прогноза социально-экономического развития страны и проекта республиканского бюджета, обеспечение рассмотрения и согласования проектов стратегических планов (проектов изменений и дополнений) центральных государственных органов, проектов нормативных правовых актов на соответствие бюджетной политике Республики Казахстан, выработка предложений по совершенствованию политики формирования и использования Национального фонда, выработка предложений по совершенствованию бюджетного законодательства, обеспечение своевременной подготовки аналитических и информационных материалов и докладов в пределах компетенции Управления, обеспечение своевременного рассмотрения писем и обращений физических и юридических лиц по курируемым вопросам, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
20-2-2
20-2-3

20-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету және оны үйлестіру;
Қазақстан Республикасының орта мерзімді кезеңге арналған бюджет саясатының және бюджет саясаты басымдықтарының және бюджет шығыстарының негізгі бағыттарын әзірлеуді қамтамасыз ету; елдің әлеуметтік-экономикалық даму болжамын және республикалық бюджет жоспарын қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының бюджет саясатына сәйкестігіне орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының (өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобаларын), нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарауды және келісуді қамтамасыз ету; Ұлттық қорды қалыптастыру және пайдалану саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; басқарма құзыреті шегінде талдамалық және ақпараттық материалдардың және баяндамалардың уақтылы дайындалуын қамтамасыз ету; жетекшілік ететін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен хаттарын уақтылы қарауды қамтамасыз ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
20-2-2
20-2-3

20-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает основные направления бюджетной политики на среднесрочный период, участвует в формировании трехлетнего республиканского бюджета, разрабатывает основные направления политики по формированию и использованию средств Национального фонда, анализирует и разработывает предложения по совершенствованию бюджетного законодательства, бюджетной политики и системы бюджетного планирования, анализирует и обобщает информацию по опыту проведения бюджетной политики государствами дальнего и ближнего зарубежья, а также организации сотрудничества в данной области с международными экономическими и финансовыми организациями, участвует в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по бюджетной политике на среднесрочный период, выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетной политики
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5
20-2-5
20-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

20-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орта мерзімді кезеңге арналған бюджет саясатының негізігі бағыттарын әзірлейді; үш жылдық республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысады; Ұлттық қордың қаражатын қалыптастыру және пайдалану бойынша саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді; бюджет заңнамасын, бюджет саясатын және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді және талдайды; алыс және таяу шет мемлекеттердің бюджет саясатын жүргізу тәжірибесі, сондай-ақ аталған саладағы халықаралық экономикалық және қаржы ұйымдарымен ынтымақтастықты ұйымдастыру бойынша ақпараттарды жалпылайды және талдайды; орта мерзімді кезеңге арналған бюджет саясаты бойынша баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдарды дайындауға қатысады; Басқарма құзыреті шегінде оған басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5
20-2-5
20-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает основные направления бюджетной политики на среднесрочный период, участвует в формировании трехлетнего республиканского бюджета, анализирует и разработывает предложения по совершенствованию бюджетного законодательства, бюджетной политики и системы бюджетного планирования, участвует в подготовке аналитических и справочных материалов, докладов по бюджетной политике на среднесрочный период, участвует в работе рабочих групп по вопросам входящим в должностные обязанности, своевременно рассматривает и исполняет поступившие письма, обращения, жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в должностные обязанности, выполняет иные функции, возложенные на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления межбюджетных отношений
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
20-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка мер по совершенствованию межбюджетных отношений: предложений по методике расчетов трансфертов общего характера. Разработка проектов нормативно-правовых и законодательных актов в области межбюджетных отношений. Участие в разработке системы государственного планирования, ориентированного на результаты. Выработка предложений по взаимоотношениям республиканского и местных бюджетов. Участие в разработке и экспертизе проектов нормативных актов по вопросам входящим в компетенцию управления. Оказание практической помощи местным исполнительным органам по осуществлению бюджетного планирования. Координация и реализация работы в области межбюджетных отношений. Определение обязанностей и полномочий работников Управления и/или осуществление контроля над исполнением документов находящихся в Управлении
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления межбюджетных отношений
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орта мерзімді кезеңге арналған бюджет саясатының негізгі бағыттарын әзірлейді; үш жылдық республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысады; бюджет заңнамасын, бюджет саясатын және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді және талдайды; орта мерзімді кезеңге арналған бюджет саясаты бойынша баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдарды дайындауға қатысады; лауазымдық міндеттемелерге кіретін мәселелер бойынша жұмыс топтарының жұмыстарына қатысады; лауазымдық міндеттемелерге кіретін мәселелер бойынша келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, хаттарын уақтылы қарайды және орындайды; басқарма құзыреті шегінде оған басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджетаралық қатынастар басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
20-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджетаралық қатынастарды жетілдіру бойынша шараларды әзірлеу. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу әдістемесі бойынша ұсыныстар әзірлеу. Бюджетаралық қатынастар саласында нормативтік құқықтық және заңнамалық актілердің жобаларын әзірлеу. Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін әзірлеуге қатысу. Республикалық және жергілікті бюджеттердің өзара қарым-қатынасы бойынша ұсыныстар әзірлеу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік актілердің жобаларын әзірлеуге және сараптауға қатысу. Бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру бойынша жергілікті атқарушы органдарға практикалық көмек көрсету. Бюджетаралық қатынастар саласында жұмысты үйлестіру және іске асыру. Басқарма қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындау және/немесе Басқармадағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджетаралық қатынастар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по распределению доходов и направлений расходов между различными уровнями бюджетов, разработка проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на среднесрочный период, участие в определении размеров межбюджетных трансфертов общего характера с учетом прогнозных параметров местных бюджетов, участие в разработке проекта методики расчета межбюджетных трансфертов общего характера
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления межбюджетных отношений
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
20-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке, корректировке, мониторинге и оценке реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан, оказание методической консультации местным исполнительным органам по вопросам межбюджетных отношений, выработка предложений по совершенствованию законодательства касательно местного государственного управления и местного самоуправления. Участие в разработке проекта Закона Республики Казахстан об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на среднесрочный период.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления межбюджетных отношений
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттердің әртүрлі деңгейлері арасындағы кірістер мен шығыстардың бағыттарын бөлу бойынша ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасының орта мерзімді кезеңге арналған республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы Қазақстан Республикасының Заңы жобасын әзірлеу; жергілікті бюджеттердің болжамды өлшемдерін есепке ала отырып, жалпы сипаттағы бюджетаралық трансферттердің мөлшерін айқындауға қатысу; жалпы сипаттағы бюджетаралық трансферттерді есептеу әдістемесінің жобасын әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджетаралық қатынастар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
20-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын әзірлеуге, түзетуге, мониторингілеуге және іске асырылуын бағалауға қатысу; жергілікті атқарушы органдарға бюджетаралық қатынастар мәселелері бойынша әдістемелік кеңес көрсету; жергілікті мемлекеттік басқару және жергілікті өзін-өзі басқаруға қатысты заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қазақстан Республикасының орта мерзімді кезеңге арналған республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы Қазақстан Республикасының Заңы жобасын әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджетаралық қатынастар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в рассмотрении проектов стратегических планов Управлений экономики и бюджетного планирования областей, города республиканского значения, столицы, выработка предложений по совершенствованию законодательства касательно местного государственного управления и местного самоуправления, участие в определении функций местных государственных органов, участие в методологическом обеспечении планирования и местных бюджетов
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления методологии развития бюджетной системы
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
20-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства за деятельностью Управления. Обеспечение выработки предложений по совершенствованию и разработке нормативных правовых актов в области бюджетных отношений и определяющих методологию бюджетного процесса. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан и руководства Министерства. Обеспечение методической и консультативной работы с администраторами бюджетных программ. Выполнение иных поручений и заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления методологии развития бюджетной системы
Департамента бюджетной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Облыстар, республикалық маңызы бар қала, астананың Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармалары стратегиялық жоспарларының жобаларын қарауға қатысады; жергілікті мемлекеттік басқару және жергілікті өзін-өзі басқаруға қатысты заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; жергілікті мемлекеттік органдардың функцияларын айқындауға қатысу; жергілікті бюджеттерді жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз етуге қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
20-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтiк ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттiк және жергiлiктi басқару, статистика, әлемдiк экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау. Бюджеттік қатынастар саласында және бюджеттік процестің әдіснамасын айқындайтын нормативтiк құқықтық актілерді жетілдіру және әзірлеу бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, Қазақстан Республикасы Парламентiнің және Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар және қорытыныдыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету. Бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерімен әдiстемелiк және консультациялық жұмысты қамтамасыз ету. Басшылардың өзге де тапсырмалары мен міндеттерін орындау.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджет саясаты департаменті
Бюджет жүйесін дамыту әдіснамасы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Управления анализа и прогнозирования налоговых и неналоговых поступлений и Управления таможенной политики, участие в разработке предложений по совершенствованию таможенной политики и осуществление анализа и прогнозирования налоговых и неналоговых поступлений, организовывать и вести работу по совершенствованию таможенной политики Республики Казахстан, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
21-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или юридическое (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Управления налоговой политики и Управления экспертизы контрактов на недропользование, участие в разработке предложений по совершенствованию налогового законодательства, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, связанных с налоговым законодательством, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам недропользования в пределах компетенции, организовывать и вести работу по совершенствованию налоговой политики Республики Казахстан, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления налоговой политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және болжамдау басқармасының және кеден саяты басқармасының қызметін үйлестіру; кеден саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу және салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және болжамдауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының кеден саясатын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
21-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Салық саясаты басқармасы мен Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды сараптау басқармасының қызметін үйлестіру; салық заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; салық заңнамасына байланысты заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу; құзыреті шегінде жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының салық саясатын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салық саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

21-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и планирование работы Управления, обеспечение единства налоговой политики Республики Казахстан, взаимосвязи и взаимоувязки отдельных видов налогов и обязательных платежей в бюджет, стройности и целостности общих положений и принципов налогообложения, организация и ведение работы по совершенствованию налоговой политики Республики Казахстан, внесению изменений и дополнений в Налоговый кодекс и другие нормативные правовые акты по вопросам налогообложения, своевременная и качественная подготовка информации по вопросам касающихся общих положений и принципов налоговой политики, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления налоговой политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

21-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау және жоспарлау; Қазақстан Республикасы салық саясатының бірлігін, салық және бюджетке төленетін салықтар мен міндетті төлемдердің жекелеген түрлерінің өзара байланысы мен оларды дара байланыстыру, салық салудың жалпы ережесі мен принциптерінің қатар араласуы және тұтастығын қамтамасыз ету; ҚР салық заңнамасын жетілдіру, салық салу мәселелері бойынша Салық кодексіне және басқа да нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу; салық саясатының жалпы ережелері мен принциптеріна қатысты мәселелер бойынша ақпаратты уақтылы және сапалы дайындау; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салық саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления по анализу, оценке и прогнозированию поступлений доходов консолидированного бюджета, в том числе республиканского, местных бюджетов и поступлений в Национальный фонд в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, по текущей оценке поступлений доходов в консолидированный бюджет, выработка предложений по совершенствованию Методики прогнозирования поступлений в бюджет, участие в разработке предложений по совершенствованию бюджетного законодательства, рассмотрение проектов законодательных и других нормативных правовых актов, осуществление иных функций, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и прогнозирования
налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прогнозирование поступлений от недропользователей в республиканский бюджет и поступлений от организаций нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, проведение анализа и оценки поступлений в бюджет и в Национальный фонд Республики Казахстан, совершенствование Методики прогнозирования поступлений в бюджет, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и прогнозирования
налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау; шоғырландырылған бюджетті, оның ішінде жоспарлы кезеңге, Бірыңғай бюджеттік сыныптама бөлінісінде республикалық, жергілікті бюджеттер және Ұлттық қорға түсімдерді, кірістер түсімдерін талдау, бағалау және болжамдау бойынша; шоғырландырылған бюджетке кіріс түсімдерін ағымдық бағалау бойынша; бюджетке түсімдерді жоспарлау әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарастыру; Басқарма қызметіне қатысты өзге де функцияларды жүзеге асыру. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және
болжамдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының бөлінісінде мұнай секторы ұйымдарынан ҚР Ұлттық қорына түсетін түсімдерді және жер қойнауын пайдаланушылардан түсетін түсімдерді болжамдау; бюджетке және ҚР Ұлттық қорына түсетін түсімдерге талдау және бағалау жүргізу; бюджетке түсімдерді болжамдау әдістемесін жетілдіру; нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу; азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және
болжамдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прогнозирование поступлений акцизов, индивидуального подоходного налога, социального налога, налога на игорный бизнес, фиксированного налога в республиканский и в местные бюджеты в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, разработка механизма определения прогноза фонда заработной платы на плановый период, проведение анализа и оценки поступлений указанных налогов в республиканский и местные бюджеты, совершенствование Методики прогнозирования поступлений в бюджет, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и прогнозирования
налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Свод доходов консолидированного бюджета на плановый период по различным сценариям развития экономики, координация работы по подготовке материалов (пояснительная записка, аналитические таблицы, слайды) по прогнозированию доходов консолидированного бюджета на плановый период, подготовка сравнительных аналитических материалов (сводных таблиц, слайдов) по прогнозным показателям и оценке поступлений доходов консолидированного бюджета, подготовка материалов по пофакторному анализу изменений прогнозируемых и фактических поступлений доходов в сравнении с предыдущим годом, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления анализа и прогнозирования
налоговых и неналоговых поступлений
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының бөлінісінде республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін акциздер, жеке табыс салығы, әлеуметтік салық, құмар ойын бизнеске салық, тіркелген салық түсімдерін болжамдау; жоспарлы кезеңге еңбекақы төлем қоры болжамын анықтау тетiгін әзірлеу; республикалық бюджеттер көрсетілген салықтардың түсімдеріне талдау және бағалау жүргізу; бюджетке түсімдерді болжамдау әдістемесін жетілдіру; нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу; азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және Басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және
болжамдау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге экономика дамуының әртүрлі сценарийлері бойынша шоғырландырылған бюджеттің кірістерін жинақтау; жоспарлы кезеңге шоғырландырылған бюджеттің кірістерін болжамдауға қатысты материалдарды (түсiндірме жазба, талдамалық кестелер, слайдтар) дайындау бойынша жұмысты үйлестіру; болжамды көрсеткіштер және шоғырландырылған бюджет кірістерінің түсімдерін бағалау бойынша салыстырмалы талдамалық материалдарды (жиынтық кестелер, слайдтар) дайындау; өткен жылмен салыстырғанда кірістердің болжамды және нақты түсімдерінің өзгерістеріне факторлық талдау бойынша материалдар дайындау; нормативтік құқықтық актілерді жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу; азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Салықтық және салықтық емес түсімдерді талдау және
болжамдау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прогнозирование неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала в республиканский и в местные бюджеты в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на плановый период, проведение анализа и оценки указанных поступлений в республиканский и местные бюджеты, совершенствование Методики прогнозирования поступлений в бюджет, разработка и участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
21-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления,
обеспечение единства таможенной политики Республики Казахстан, стройности и целостности общих положений и принципов таможенного администрирования и оказание содействия в реализации единой торговой политики Таможенного союза,
организация и ведение работы по совершенствованию таможенного законодательства в Республике Казахстан, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жоспарлы кезеңге Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының бөлінісінде республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін салықтық емес түсімдерді және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді болжамдау; республикалық және жергілікті бюджеттердің көрсетілген түсімдеріне талдау және бағалау жүргізу; бюджет түсімдерін болжамдау әдістемесін жетілдіру; нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және келісуге қатысу; азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарау және Басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
21-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету; Қазақстан Республикасының кеден саясатының бірлігін, кедендік әкімшілендірудің жалпы ережелерінің және қағидаттарының қатар келуімен тұтастығын қамтамасыз ету және Кеден одағының бірыңғай сауда саясатын жүзеге асыруда жәрдемдесу; Қазақстан Республикасында кеден заңнамасын жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу, Қазақстан Республикасында кеден заңнамасын жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение работ по совершенствованию таможенной политики в части ведения Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности таможенного союза, классификации, страны происхождения, таможенной стоимости товаров, таможенных платежей и налогов и льгот по ним, их исчисления, обеспечения, возврата, взыскания задолженности, обжалования уведомлений о погашении, исполнение иных функций, возложенных на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
21-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение работ по совершенствованию таможенной политики в части взаимоотношений с иными государственными органами, участниками внешнеэкономической деятельности и с лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, таможенной статистики, информирования и консультирования, системы управления рисками, уполномоченного экономического оператора, совершения таможенных операций в отношении припасов и товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях, а также перемещаемых отдельными категориями иностранных лиц, задержания товаров и документов на них, выполнение иных функций, возложенных на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления таможенной политики
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасын, тауарлардың жіктеуішін, шығарылған елін, кедендік құнын жүргізу, кедендік төлемдер мен салықтарды және олар бойынша жеңілдіктер, оларды есептеу, қамтамасыз ету, қайтару, берешектерді өндіріп алу, берешекті өтеу туралы хабарламарды шағымдану бөлігінде кеден саясатын жетілдіру бойынша жұмыс жүргізу; басқарма құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
21-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өзге де мемлекеттік органдармен, сыртқы экономикалық қызметке қатысушылармен және кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалармен өзара қарым-қатынас, кедендік статистика, ақпараттандыру және кеңес беру, тәуекелді басқару жүйесі, уәкілетті экономикалық оператор, бөлігінде кеден саясатын жетілдіру бойынша жұмыстар жүргізу; басқарма құзыреті шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Кеден саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение работ по совершенствованию таможенной политики в части защиты прав на объекты интеллектуальной собственности, перемещения товаров трубопроводным транспортом и линиями электропередачи, а также транспортных средств международных перевозок при осуществлении международных перевозок товаров, пассажиров и багажа, выполнение иных функций, возложенных на него руководством в пределах компетенции Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления экспертизы контрактов на недропользование
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
21-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и /или технические науки и технологии (горное дело, нефтегазовое дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления, выполнение организационно-административных работ, обеспечение руководства разработкой методик, планов, инструкций, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам недропользования в пределах компетенции, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Управления, руководство проведением экономической экспертизы контрактов недропользователей, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления экспертизы контрактов на недропользование
Департамента налоговой и таможенной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау, тауарларды құбыржол көлігімен және электр беру желілерімен, сондай-ақ тауарларды, жолаушылар мен багажды халықаралық тасымалдауды жүзеге асыру кезінде халықаралық тасымалдау көлік құралдарын өткізу бөлігінде кеден саясатын жетілдіру бойынша жұмыстар жүргізу, Басқарма құзыретінің шегінде басшылық жүктеген өзге де функцияларды орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
сараптау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
21-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және /немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (тау-кен ісі, мұнай-газ ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару және үйлестіру; ұйымдастыру-әкімшілік жұмыстарды орындау; әдістемелерді, жоспарларды, нұсқаулықтарды әзірлеуді қамтамасыз ету; құзыреті шегінде жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік пен және өзге де мемлекеттік органдар әзірлейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттарына экономикалық сараптама жүргізуге басшылық ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Салық және кеден саясаты департаменті
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
сараптау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Управления, проведение экономической экспертизы контрактов на недропользование, сбор, обработка, анализ и подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Управления, переписка с министерствами, ведомствами, Акимами областей и хозяйствующими субъектами по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных рабочих поручений и заданий руководства
Департамент политики управления государственными активами
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
22-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение эффективной работы Департамента в соответствии с положением Департамента, его эффективное взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства. Обеспечение работы по формированию государственной политики в сфере управления государственными активами в том числе повышения качества корпоративного управления, осуществляет анализ и обобщение практики применения законодательства, связанного с созданием и использованием государственной собственности, вырабатывает предложения по его совершенствованию, участие в выработке предложений по расширению или сокращению участия государства в отдельных секторах экономики, координация работы по выработке дивидендной политики государства. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік және өзге де мемлекеттік органдар әзірлейтін нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындауға қатысу; жер қойнауын пайдалану келісімшарттарына экономикалық сараптама жүргізу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірулерді жинау, өңдеу, талдау және дайындау; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктермен, ведомстволармен, облыс әкімдерімен және шаруашылық субъектілерімен хат алмасу; басшылықтың өзге де жұмыс тапсырмаларын және нұсқауларын орындау
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
22-0-1
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің ережесіне сәйкес Департаменттің тиімді қызметін қамтамасыз ету, Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен тиімді өзара іс-қимыл жасауы. Мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жұмысын қамтамасыз ету, сонымен бірге корпоративтік басқарудың сапасын көтеру; мемлекеттік меншікті құру мен қолдануға байланысты заңнамаларды қолдану практикасына талдау жасауды және оны жинақтауды жүзеге асырады, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді; экономиканың жекелеген секторларына мемлекеттің қатысуын кеңейту немесе қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мемлекеттің дивидендтік саясатын әзірлеу жұмысын үйлестіру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в осуществлении руководства деятельностью Департамента, его эффективное взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства, участие в работе по формированию государственной политики в сфере управления государственными активами в части развития государственного предпринимательства, по выработке предложений по расширению или сокращению участия государства в отдельных секторах экономики, по координации работы по выработке дивидендной политики. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики управления государственными
активами Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
22-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, организация и нормирование труда) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления, организует планирование, координацию работы и контроль за деятельностью Управления, его эффективное взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства. Осуществление контроля над исполнительской и трудовой дисциплиной. Выполнение работы, имеющие комплексный характер, охватывающие весь круг вопросов, относящихся к функциям Управления, участие в определении приоритетов государственной политики в сфере управления государственными предприятиями, государственными учреждениями, акционерными обществами, Товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства в уставном капитале, координация работы по осуществлению оценки эффективности управления государственными активами, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики управления государственными
активами Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне басшылықты жүзеге асыруға қатысу; оның Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен тиімді өзара іс-қимыл жасауы; мемлекеттік активтерді басқару саласындағы мемлекеттік кәсіпкерлікті дамыту бөлігінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру; экономиканың жекелеген секторларына мемлекеттің қатысуын кеңейту немесе қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеу; дивидендтік саясатты әзірлеу жұмысын үйлестіру жұмысына қатысу. Департаменте атқару тәртібін қадағалауды жүзеге асыру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
22-1-1
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасайды; жоспарлауды ұйымдастырады, Басқарма қызметінің жұмысын үйлестіреді және оған бақылау жасайды, Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара тиімді іс-қимыл жасайды. Орындаушылық және еңбек тәртібіне бақылауды жүзеге асыру. Басқарманың функциясына кіретін мәселелердің барлығын қамтитын кешенді сипатқа ие жұмыстарды орындау, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын мемлекеттік кәсіпорындарды, мемлекеттік мекемелерді, акционерлік қоғамдарды (АҚ) басқару саласындағы мемлекеттік саясаттың басымдықтарын белгілеуге қатысу; мемлекеттік активтерді басқарудың тиімділігін бағалауды жүзеге асыру жұмысын үйлестіру; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию политики в области государственных активов в части государственных предприятий, участие в разработке нормативных правовых документов по регулированию деятельности государственных предприятий, в том числе организация труда, аттестация руководителей государственных предприятий, участие в выработке государственной политики по определению нормативов отчисления части чистого дохода государственных предприятий, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики управления государственными
активами Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
22-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, организация и нормирование труда) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании методологических подходов к управлению государственными активами в части товарищества с ограниченной ответственностью, участие в формировании политики в области государственных активов в части товарищества с ограниченной ответственностью, координация работы по выработке дивидендной политики товарищества с ограниченной ответственностью с государственным участием, участие в разработке нормативных правовых документов в пределах своей компетенции в части деятельности товарищества с ограниченной ответственностью, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики управления государственными
активами Департамента политики управления
государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік кәсіпорындар бойынша мемлекеттік активтер саласындағы саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік кәсіпорындардың, қызметін оның ішінде еңбекті ұйымдастыру, мемлекеттік кәсіпорындардың басшыларын аттестаттауды реттеу жөніндегі нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу; мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бөлігін аударудың нормативтерін анықтау жөніндегі мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
22-1-4
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) және/немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер бойынша мемлекеттік активтерді басқарудың әдіснамалық тәсілдерін қалыптастыруға қатысу; жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер бойынша мемлекеттік активтер саласындағы саясатты қалыптастыруға қатысу; мемлекеттің қатысуымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің дивидендтік саясатты әзірлеу жұмысын үйлестіру; жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қызметі бойынша өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеуге қатысу; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
осуществляет оценку эффективности управления государственными активами в части товарищества с ограниченной ответственностью,
участие в разработке нормативных правовых документов в части деятельности товарищества с ограниченной ответственностью,
участие в разработке предложений по вопросам, создания, передачи в конкурентную среду, ликвидации товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства в уставном капитале
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления оценки эффективности управления государственными активами Департамента политики управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
22-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (международное право, юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельности Управления, организует планирование, координацию работы и контроль за деятельностью Управления, осуществляет анализ и оценку эффективности управления государственными активами, участвует в определении цели и приоритетов государственной политики в сфере управления государственными активами, в частности национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями с государственным участием, разработка методики и осуществления оценки эффективности корпоративного управления, акционерных обществ с участием государства в уставном капитале, осуществляет разработку методологической основы по планированию деятельности организаций с государственным участием, формирование и реализация государственной политики по управлению стратегическими активами и т.д.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности управления
государственными активами Департамента политики
управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер бойынша мемлекеттік активтерді басқарудың тиімділігін бағалауды жүзеге асырады; жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер қызметі бойынша нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеуге қатысу; жарғылық капиталына мемлекет қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестікті құру, бәсекелес ортаға беру, жою мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін бағалау
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
22-2-1
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық, құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма қызметін жоспарлауды, жұмысын үйлестіруді және бақылауды ұйымдастырады, мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін талдауды және бағалауды жүзеге асырады; мемлекеттік активтерді басқару саласында мемлекеттік саясат мақсаттары мен басымдықтарын айқындауға қатысады, соның ішінде ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, мемлекет қатысатын ұлттық компаниялар; жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдырды корпоративтік басқару тиімділігін бағалауды іске асыру мен әдісін дайындау; мемлекет қатысатын ұйымдар қызметін жоспарлау бойынша әдіснамалық негізді әзірлеуді жүзеге асырады; стратегиялық активтерді басқару бойынша мемлекеттік саясатты құру және жүзеге асыру және т.б.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін бағалау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
осуществляет анализ и оценку эффективности управления государственными активами, участвует в определении цели и приоритетов государственной политики в сфере управления государственными активами, формирование и реализация государственной политики по управлению стратегическими активами, осуществляет организационно-информационное обеспечение деятельности комиссии по стратегическим объектам, рассматривает вопросы, связанные с управлением стратегических объектов и осуществляет организацию заседаний Комиссии по стратегическим объектам при Правительстве Казахстан, разработка методики и осуществления оценки эффективности корпоративного управления, акционерных обществ с участием государства в уставном капитале и т.д.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности управления
государственными активами Департамента политики
управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
22-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и/или право (международное право, юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
осуществляет анализ и оценку эффективности управления государственными активами, участвует в определении цели и приоритетов государственной политики в сфере управления государственными активами, осуществляет разработку методологической основы по планированию деятельности организаций с государственным участием, участвует в формировании системы планирования, мониторинга, оценки эффективности и контроля управления государственным имуществом на основе Единого реестра государственного имущества в соответствии с Системой государственного планирования и т.д.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления оценки эффективности управления
государственными активами Департамента политики
управления государственными активами
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін талдау және бағалауды жүзеге асырады; мемлекеттік активтерді басқару саласында мемлекеттік саясат мақсаттары мен басымдықтарын айқындауға қатысады; стратегиялық активтерді басқару бойынша мемлекеттік саясатты құру және жүзеге асырады; стратегиялық обьектілер жөніндегі комиссия қызметін ақпараттық-ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы стратегиялық обьектілер жөніндегі Комиссия отырыстарын ұйымдастыруды жүзеге асырады және стратегиялық объектілерді басқаруға қатысты сұрақтарды қарастырады; жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдырды корпоративтік басқару тиімділігін бағалауды іске асыру мен әдісін дайындау және т.б.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін бағалау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
22-2-4
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (халықаралық құқық, құқықтану) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін талдауды және бағалауды жүзеге асырады; мемлекеттік активтерді басқару саласында мемлекеттік саясат мақсаттары мен басымдықтарын айқындауға қатысады; мемлекет қатысатын ұйымдар қызметін жоспарлау бойынша әдіснамалық негізді әзірлеуді жүзеге асырады; мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес мемлекеттік мүліктің бірыңғай тізілімі негізінде мемлекеттік мүлікті жомпарлау жүйесін қалыптастыруға, мониторингке, тиімділігін бағалауға және басқаруды бақылауға қатысады және т.б.
Лауазымға біліктілік талаптары
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті
Мемлекеттік активтерді басқару тиімділігін бағалау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазымның №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, Организация работы по выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в курируемых отраслях, Организация работы по выработке предложений по совершенствованию политики регулирования в курируемых отраслях, Организация работы по согласованию, мониторингу и оценке реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов, а также координация деятельность государственных органов в этих целях, Организация работы по участию в пределах компетенции в разработке проекта Прогноза социально-экономического развития на предстоящий период, Оказание консультативной помощи центральным и местным государственным органам
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
2
С-2
23-0-2
23-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или технические науки и технологии и/или естественные науки (экология), и/или сельскохозяйственные науки и/или услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау; Стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды, жетекшілік ететін саладағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; Жетекшілік ететін салалардағы реттеу саясатын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу жұмысын ұйымдастыру; Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және бағалау жұмыстарын ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттағы қызметтерін үйлестіру; Өз құзыреті шегінде алдағы кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу жұмысын ұйымдастыру; Орталық және жергілікті мемлекеттік органдарға консультациялық көмек көрсету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-2
23-0-2
23-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары және немесе қызметтер (тасымалдарды ұйымдастыру, қозғалыс және көлікті пайдалануға беру) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, Координация работы по выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в курируемых отраслях, Координация работы по выработке предложений по совершенствованию политики регулирования в курируемых отраслях, Координация работы по согласованию, мониторингу и оценке реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Координация работы по участию в пределах компетенции в разработке проекта Прогноза социально-экономического развития на предстоящий период
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
23-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления,
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития и по совершенствованию политики регулирования в сферах развития промышленности и сельского хозяйства, нефтегазовой и космической отрасли,
Организация работы по осуществлению согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития промышленности и сельского хозяйства, нефтегазовой и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях,
Координация работы по осуществлению своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау; Стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды, жетекшілік ететін саладағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмысты үйлестіру; Жетекшілік ететін салалардағы реттеу саясатын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу жұмысын үйлестіру; Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және бағалау жұмыстарын үйлестіру, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттағы қызметтерін үйлестіру; Өз құзыреті шегінде алдағы кезеңге арналған Әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу жұмысын үйлестіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
23-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету.
Өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, мұнай-газ және ғарыш салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру және оларды реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, мұнай-газ және ғарыш салаларынын дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру;
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

23-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сферах развития сельского хозяйства. Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сферах развития сельского хозяйства, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства, а также координация деятельности государственных органов в этих целях,
Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

23-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығы саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу;
Ауыл шаруашылығын дамыту салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қадағаланатын мемлекеттік органдардың ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сферах развития горно-металлургического комплекса, строительной индустрии, энергетики, легкой промышленности, фармацевтики, энергосбережения.
Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сферах развития горно-металлургического комплекса, энергетики, легкой промышленности, фармацевтики, энергосбережения.
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития промышленности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях,
Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тау-кен металлургия кешені, құрылыс индустриясы, фармацевтика, энергетика, жеңіл өнеркәсіп, энергия үнемдеу салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Тау-кен металлургия кешені, құрылыс индустриясы, фармацевтика, энергетика, жеңіл өнеркәсіп, энергия үнемдеу салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың өнеркәсіпті дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингін және іске асырылуын бағалау жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ осы мақсаттардағы мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру.
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды, жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере развития сельского хозяйства,
Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития сельского хозяйства, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру; Ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қадағаланатын мемлекеттік органдардың ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере развития туризма, атомной промышленности, химической промышленности, геологий,
Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития туризма, атомной промышленности, химической промышленности, геологий,
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития промышленности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Туризмді дамыту, атом өнеркәсібі, химия өнеркәсібі, геология салаларындағы реттеу салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Туризмді дамыту, атом өнеркәсібі, химия өнеркәсібі, геология салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қадағаланатын мемлекеттік органдардың туризмді дамыту, атом өнеркәсібі, химия өнеркәсібі, геология салаларын дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере развития социально-экономических зон, инвестиции, казахстанского содержания, инноваций. Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития социально-экономических зон, инвестиции, казахстанского содержания, инноваций. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития промышленности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства
Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Арнайы экономикалық аймақтарды дамыту, инвестициялар, қазақстандық қамтамасыз ету, инновациялар салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Арнайы экономикалық аймақтарды дамыту, инвестициялар, қазақстандық қамтамасыз ету, инновациялар салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қадағаланатын мемлекеттік органдардың өнеркәсіпті дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере развития нефтегазовой и космической отрасли, Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития нефтегазовой и космической отрасли, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам нефтегазовой и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства.
Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития промышленности и сельского хозяйства
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, регионоведение) и/или право (юриспруденция, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ және ғарыш салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Мұнай-газ және ғарыш салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қадағаланатын мемлекеттік органдардың мұнай-газ және ғарыш мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Өнеркәсіп және ауыл шаруашылығын дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-1-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, аймақтану) және/немесе құқық (құқықтану, кедендік іс) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ауыл шаруашылығы ғылымдар (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере развития нефтегазовой и космической отрасли, Выработка предложений по совершенствованию политики регулирования в сфере развития нефтегазовой и космической отрасли, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам развития нефтегазовой и космической отрасли, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информиации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
23-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мұнай-газ және ғарыш салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу;
Мұнай-газ және ғарыш салаларындағы реттеу саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
Қадағаланатын мемлекеттік органдардың мұнай-газ және ғарыш мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру бойынша келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын ұйымдастыру;
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру.
Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
23-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент,  есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития и по совершенствованию политики регулирования в сферах транспорта и коммуникаций, экологии, строительства, жилищно-коммунального хозяйства и земельных ресурсов, Организация работы по осуществлению согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам транспорта и коммуникаций, экологии, строительства, жилищно-коммунального хозяйства и земельных ресурсов, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Координация работы по осуществлению своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету;
Жетекешілік ететін мемлекеттітк органдардың көлік және коммуникация, экология, құрылыс және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жер ресурстары салаларындағы мәселелері бойынша Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларының стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру.
Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент,  есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере транспорта и коммуникаций,
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам транспорта и коммуникаций, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых строительства и жилищно-коммунального хозяйства, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың көлік және коммуникация мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау жұмыстарын жүргізу;
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру.
Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент,  есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, салаласында экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру.
Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере транспорта и коммуникаций.
Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам транспорта и коммуникаций, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в Средствах массовой информации и на интернет - сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік және коммуникация саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Көлік және коммуникация мәселелері бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын, стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалауды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру.
Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере экологии. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам экологии, а также координация деятельности государственных органов в этих целях,
Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в средствах массовой информации и на интернет-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития инфраструктуры и экологии
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
23-2-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Экология саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Экология мәселелері бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалауды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Инфрақұрылымды және экологияны дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
23-2-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент,  есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере земельных ресурсов. Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, стратегических планов курируемых государственных органов по вопросам земельных ресурсов, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства. Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в средствах массовой информации и на интернет -сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления индустриально-инновационного развития
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3
23-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование, геология и разведка полезных ископаемых, металлургия, материаловедение и технология новых материалов, машиностроение, электроэнергетика, стандартизация, сертификация и метрология) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (таможенное дело, юриспруденция) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жер ресурстары саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Жер ресурстары саласы бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалауды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Индустриялды-инновациялық даму басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
23-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (математикалық және компьютерлік модельдеу, геология және пайдалы қазбаларды барлау, металлургия, материалдар тану және жаңа материалдар технологиялары, машина жасау, электр энергетикасы, стандарттау, сертификаттау және метрология) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (кеден ісі, құқықтану) және/немесе ауыл шаруашылық ғылымдары (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления, Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития и по совершенствованию политики регулирования в сфере индустриально-инновационного развития, Организация работы по осуществлению согласования, мониторинга и оценки реализации государственных программ по вопросу индустриально-инновационной деятельности, а также координация деятельности государственных органов в этих целях, Обеспечение актуализации схемы рационального размещения мощностей, Организация работы по осуществлению рейтинговой оценки госорганов по достижению показателей индустриализации, Организация работы по осуществлению оценки эффективности реализации мер государственной поддержки предоставляемых центральными государственными органами, местными исполнительными органами, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности, Координация работы по осуществлению своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, получаемых от вышестоящего руководства, Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления индустриально-инновационного развития
Департамента развития отраслей экономики
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование, геология и разведка полезных ископаемых, металлургия, материаловедение и технология новых материалов, машиностроение, электроэнергетика, стандартизация, сертификация и метрология) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (таможенное дело, юриспруденция) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Индустриалдық-инновациялық даму саласындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Мемлекеттік және салалық бағдарламалардың өнеркәсіп және инновация салаларындағы мәселелері бойынша жетекшілік ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік және салалық бағдарламаларын стратегиялық жоспарларын келісу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалауды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың осы мақсаттардағы қызметін үйлестіру. Қуаттылықтарды оңтайлы орналастырудың схемаларын өзектендіруді қамтамасыз ету; Мемлекеттік органдардың индустрияландыру көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша рейтингтік бағалауды жүзеге асыру жұмыстарын ұйымдастыру мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері көрсететін мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Индустриялды-инновациялық даму басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (математикалық және компьютерлік модельдеу, геология және пайдалы қазбаларды барлау, металлургия, материалдар тану және жаңа материалдар технологиялары, машина жасау, электр энергетикасы, стандарттау, сертификаттау және метрология) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (кеден ісі, құқықтану) және/немесе ауыл шаруашылық ғылымдары (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере индустриально-инновационного развития, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, координация деятельности государственных органов в этих целях,
Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, Осуществление экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части экономической целесообразности, Осуществление рейтинговой оценки госорганов по достижению показателей индустриализации, Осуществление оценки эффективности реализации мер государственной поддержки предоставляемых центральными государственными органами, местными исполнительными органами, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности, Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в СМИ и на Web-сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления индустриально-инновационного развития
Департамента развития отраслей экономики
Количество
единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
23-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика, маркетинг) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование, геология и разведка полезных ископаемых, металлургия, материаловедение и технология новых материалов, машиностроение, электроэнергетика, стандартизация, сертификация и метрология) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (таможенное дело, юриспруденция) и/или сельскохозяйственные науки (агрономия) и/или естественные науки (экология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Индустриалдық-инновациялық даму салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Мемлекеттік және салалық бағдарламалардың өнеркәсіп және инновация салаларындағы мәселелері бойынша келісу, мониторингі және іске асырылуын бағалау жұмыстарын іске асыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасына экономикалық орындылық бөлігінде сараптаманы жүзеге асыру. Мемлекеттік органдардың индустрияландыру көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша рейтингтік бағалауды жүзеге асыру жұмыстарын ұйымдастыру мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері көрсететін мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Экономика салаларын дамыту департаментінің
Индустриялды-инновациялық даму басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
23-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент,  есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, өңірлік тану, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (математикалық және компьютерлік модельдеу, геология және пайдалы қазбаларды барлау, металлургия, материалдар тану және жаңа материалдар технологиялары, машина жасау, электр энергетикасы, стандарттау, сертификаттау және метрология) және/немесе гуманитарлық ғылым (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (кеден ісі, құқықтану) және/немесе ауыл шаруашылық ғылымдары (агрономия) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (экология)
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию стратегических целей и приоритетов, основных направлений экономического развития в сфере индустриально-инновационного развития, Проведение согласования, мониторинга и оценки реализации государственных и отраслевых программ, координация деятельности государственных органов в этих целях,
Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений, получаемых от вышестоящего руководства, Осуществление экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части экономической целесообразности, Осуществление рейтинговой оценки госорганов по достижению показателей индустриализации, Осуществление оценки эффективности реализации мер государственной поддержки предоставляемых центральными государственными органами, местными исполнительными органами, а также субъектами индустриально-инновационной системы, осуществляющими поддержку индустриально-инновационной деятельности, Осуществление учета и хранения документов, контроля за состоянием и сохранностью до передачи их на хранение в архив Министерства, Проведение работы по освещению деятельности Министерства в средствах массовой информации и на интернет -сайте Министерства в пределах компетенций Управления
Департамент политики управления обязательствами государства
и развития финансового сектора
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента политики управления обязательствами
государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
24-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Индустриалдық-инновациялық даму салаларындағы экономикалық дамудың негізгі бағыттарын, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Мемлекеттік және салалық бағдарламалардың өнеркәсіп және инновация салаларындағы мәселелері бойынша келісу, мониторингі және іске асырылуын бағалау жұмыстарын іске асыру; Кіріс және шығыс ақпараттар бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жоғары білім тұрған басшылар берген өзге тапсырмаларды орындауды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасына экономикалық орындылық бөлігінде сараптаманы жүзеге асыру.Мемлекеттік органдардың индустрияландыру көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша рейтингтік бағалауды жүзеге асыру жұмыстарын ұйымдастыру мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызметті қолдауды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілері көрсететін мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылу тиімділігін бағалау жұмыстарын ұйымдастыру; Құжаттарды есепке алу және сақтауды, Министрліктің мұрағатына сақтауға бергенге дейін жағдайын және сақталуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарма құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) және Министрліктің интернет-ресурсында Министрліктің қызметін жариялау бойынша жұмыстар жүргізу
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту
саясаты департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
24-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, участие в разработке политики развития финансового сектора и государственного заимствования, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Выработка предложений по совершенствованию системы стратегического планирования в Республике Казахстан. Участие в разработке основных направлений социально-экономического развития и политики управления государственными финансами, а также в разработке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Осуществление методологического обеспечения участия системы государственного планирования и развития финансового сектора, управления государственным и валовым внешним долгом, Национальным фондом Республики Казахстан
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента политики управления обязательствами
государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
24-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Координация вопросов управления обязательствами государства и политики развития финансового сектора, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам управления обязательствами государства и развития финансового сектора. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики управления обязательствами
государства Департамента политики управления
обязательствами государства и развития
финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, қаржы секторын дамыту және мемлекеттік қарыз алу саясатын, Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясатын әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасында стратегиялық жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттарын және мемлекеттік қаржыларды басқару саясатын әзірлеуге, сондай-ақ, стратегиялық жоспардың жобалары мен Қазақстан Республикасың Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарының жобаларын әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік жоспарлау және қаржы секторын дамыту, мемлекеттік және жалпы сыртқы борышты, Қазақстан Республикасыны Ұлттық қорын басқару жүйесіне қатысуды әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
24-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, стратегиялық жоспар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарының жобаларын әзірлеуге қатысу. Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясатын басқару мәселелерін үйлестіру. Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдастыру-бөу және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаменті
Мемлекет міндеттемелерін басқару саясаты
басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

24-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство за деятельностью Управления, выработка предложений по формированию политики государственного и валового внешнего долга, политики формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Подготовка ежегодной оценки состояния валового внешнего долга, государственного и гарантированного государством заимствования и долга, долга по поручительствам государства. Осуществление мониторинга антикризисных мероприятий по стабилизации экономики и финансовой системы. Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Управления, а также иные функции. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики управления обязательствами
государства Департамента политики управления
обязательствами государства и развития
финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
24-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

24-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін бақылау және жалпы басшылық ету, мемлекеттік және жалпы сыртқы борыш саясатын қалыптастыру, Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жалпы сыртқы борыш, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыштың, мемлекет кепiлгерлiгi бойынша борыштың жай-күйiнің жыл сайынғы бағалауын дайындау. Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы іс-шаралар мониторингісін жүргізу. Басқарма құзыретіне жататын заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындауға қатысу, сондай-ақ өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті Мемлекет
міндеттемелерін басқару саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
24-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (математикалық және компьютерлік үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по политике формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Осуществление мониторинга антикризисных мероприятий по стабилизации экономики и финансовой системы, а также выработка предложений по дальнейшему использованию средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в рамках антикризисных мер по стабилизации экономики и финансовой системы. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики управления обязательствами
государства Департамента политики управления
обязательствами государства и развития
финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
24-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию политики государственного и валового внешнего долга, в том числе долга квазигосударсвтенного сектора. Подготовка ежегодной оценки состояния валового внешнего долга, государственного и гарантированного государством заимствования и долга, долга по поручительствам государства. Определение лимитов правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, а также лимитов долга местных исполнительных органов. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики управления обязательствами
государства Департамента политики управления
обязательствами государства и развития
финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты бойынша ұсыныстар әзірлеу. Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы іс-шаралар мониторингісін жүргізу, сондай-ақ экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы шаралар шеңберінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінген қаражатты одан әрі пайдалану бойынша ұсыныстар әзірлеу. Премьер-Министрде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті Мемлекет
міндеттемелерін басқару саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
24-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (математикалық және компьютерлік үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және жалпы сыртқы борыш, оның ішінде квазимемлекеттік сектор борышы саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жалпы сыртқа борыш, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыштың, мемлекет кепiлгерлiгi бойынша борыштың жай-күйiнің жыл сайынғы бағалауын дайындау. Үкiметтiк борыш лимитiн, мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiгiн беру лимиттерін, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар борышы лимиттерін анықтау. Премьер-Министрде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаменті Мемлекет міндеттемелерін басқару саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по политике формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан. Осуществление мониторинга антикризисных мероприятий по стабилизации экономики и финансовой системы, а также выработка предложений по дальнейшему использованию средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в рамках антикризисных мер по стабилизации экономики и финансовой системы. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики управления обязательствами
государства Департамента политики управления
обязательствами государства и развития
финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
24-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.. Желательно знание основных направлений социально-экономической политики и развития финансового сектора Республики Казахстан. Желательно наличие опыта работы в сфере финансов и управления обязательствами государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию политики государственного и валового внешнего долга, в том числе долга квазигосударсвтенного сектора. Подготовка ежегодной оценки состояния валового внешнего долга, государственного и гарантированного государством заимствования и долга, долга по поручительствам государства. Определение лимитов правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, а также лимитов долга местных исполнительных органов. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручении руководства.
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления политики развития финансового сектора
Департамента политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Ұлттық қор қаражатын қалыптастыру және пайдалану саясаты бойынша ұсыныстар әзірлеу. Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы іс-шаралар мониторингісін жүргізу, сондай-ақ экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру бойынша дағдарысқа қарсы шаралар шеңберінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінген қаражатты одан әрі пайдалану бойынша ұсыныстар әзірлеу. Премьер-Министрде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаменті Мемлекет міндеттемелерін басқару саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
24-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (математикалық және компьютерлік үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және жалпы сыртқы борыш, оның ішінде квазимемлекеттік сектор борышы саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Жалпы сыртқа борыш, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыштың, мемлекет кепiлгерлiгi бойынша борыштың жай-күйiнің жыл сайынғы бағалауын дайындау. Үкiметтiк борыш лимитiн, мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiгiн беру лимиттерін, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар лимиттерін анықтау. Премьер-Министрде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясаты департаменті Қаржы секторын дамыту саясаты басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании политики в сфере развития финансового сектора и инфраструктуры финансового рынка, разработка и совершенствование механизмов их реализации. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам развития финансового сектора Республики Казахстан. Выработка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам банковского, пенсионного и страхового секторов, а также по дальнейшему развитию фондового рынка. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления политики развития финансового сектора
Департамента политики управления обязательствами
государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
24-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании политики в сфере развития фондового рынка и исламского финансирования, разработка и совершенствование механизмов их реализации. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам развития фондового рынка и исламского финансирования. Анализ и выявление слабых сторон развития финансового сектора, исламского финансирования и фондового рынка, а также разработка предложений по повышению интенсивности кредитования национальной экономики финансовыми организациями. Подготовка докладов, материалов на совещание у Премьер-Министра, его Заместителей и руководства Министерства. Иные функции входящие в компетенцию Управления. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления политики развития финансового сектора
Департамента политики управления обязательствами
государства и развития финансового сектора
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қаржы секторын және қаржы нарығының инфрақұрылымын дамыту саласында саясатты қалыптастыруға қатысу, оларды іске асыру тетіктерін әзірлеу және жетілдіру. Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдастыру-бөлу және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Банк, зейнетақы және сақтандыру секторларының мәселелері бойынша, сондай-ақ қор нарығын одан әрі дамыту бойынша заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті Қаржы
секторын дамыту саясаты басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
24-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (математикалық және компьютерлік үлгілеу) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қор нарығын және исламдық қаржыландыруды дамыту саласында саясатты қалыптастыруға қатысу, оларды іске асыру тетіктерін әзірлеу мен жетілдіру. Қор нарығын және исламдық қаржыландыруды дамыту мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдастыру-бөлу және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Қаржы секторы, исламдық қаржыландыру және қор нарығы дамуындағы әлсіз жақтарын талдау мен айқындау, сондай-ақ қаржы ұйымдарының ұлттық экономиканы кредиттеу белсенділігін арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Премьер-Министрде, оның орынбасарларында және Министрліктің басшылығында өтетін кеңестерге баяндамалар, материалдар дайындау. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты департаменті Қаржы
секторын дамыту саясаты басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента, участие в подготовке Стратегии развития Казахстана до 2050 года.
Формирование государственной инвестиционной политики, политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессии, политики в сфере бюджетных инвестиций, политики в сфере совершенствования законодательства по вопросам привлечения, мониторинга и оценки эффективности связанных и несвязанных грантов. Осуществление функции по обеспечению выработки государственной политики и нормативно-правовому регулированию в сфере инвестиционной деятельности и обеспечение благоприятного инвестиционного климата.
Разработка предложений по совершенствованию системы стратегического планирования в Республике Казахстан, участие в разработке основных направлений социально-экономического развития. Участие в разработке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Осуществление методологического обеспечения участия системы государственного планирования и инвестиционной политики, политики развития государственно-частного партнерства, концессионными проектами. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

25-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпыбасшылық ету, Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік инвестициялық саясатты, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия саласындағы саясатты, бюджеттік инвестициялар саласындағы саясатты, байланысты және байланысты емес гранттарды тарту, тиімділігін мониторингілеу және бағалау мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру саласындағы саясатты қалыптастыру. Инвестициялық қызмет саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруды қамтамасыз ету және нормативтік құқықтық реттеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыру және қолайлы инвестициялық ахуалды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасында стратегиялық жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттарын әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық жоспарының жобаларын және басқа да бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге қатысу. Мемлекеттік жоспарлау және инвестициялық саясаты жүйесінің қатысуын, мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту саясатының концессиялық жобалармен әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

25-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Формирование государственной политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессии, и бюджетного кредитования, анализ и оценка инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, методологическое обеспечение по вопросам государственно-частного партнерства, в том числе концессии и планирования бюджетных инвестиций, выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства и по определению приоритетных направлений осуществления бюджетных инвестиций, внесение концессионных предложений и бюджетных инвестиционных предложений на разработку или корректировку технико-экономических обоснований и проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

25-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық жоспарының жобаларын және басқа да бағдарламалық құжаттарын дайындауға қатысу. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік, оның ішінде концессия және бюджеттік кредиттеу, инвестициялық жобалар мен бюджеттік инвестицияларды талдау және бағалау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру; концессияларды және бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды қоса алғанда мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша әдіснамалық қамтамасыз ету; мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық негізін құру және бюджеттік инвестициялардың басым бағыттарын айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеу; Республикалық бюджеттік комиссияның қарауына техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеуге немесе түзетуге бюджеттік инвестициялық және концессиялық ұсыныстарды енгізу және техникалық-экономикалық негіздемеге қажетті сараптама жүргізу; Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

25-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, участие в подготовке проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан. Формирование и реализация государственной политики по поддержке инвестиций и создание благоприятного инвестиционного климата, путем разработки и утверждения нормативно-правовой базы инвестиционной деятельности, выработка предложений по обеспечению эффективности осуществления государственных инвестиций и модернизации экономики, участие в формировании и реализация государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, обеспечение деятельности Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики, выработка предложений по антикризисным мерам стабилизации экономики в сфере государственных инвестиций, а также мониторинг использования антикризисных средств, координация взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития, формирование государственной политики в сфере совершенствования законодательства по вопросам привлечения, мониторинга и оценки эффективности связанных и несвязанных грантов, координация работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми и экономическими организациями, странами-донорами по вопросам координации внешней помощи и их деятельности. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

25-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық жоспарының жобаларын және басқа да бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге қатысу. Инвестициялық қызметтің нормативтік құқық базасын әзірлеу және бекіту жолымен инвестицияны қолдау және қолайлы инвестициялық ахуал құру жөнінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру; мемлекеттік инвестициялардың тиімді жүзеге асырылуын қамтамасыз ету және экономиканы жаңғырту жөнінде ұсыныстар әзірлеу; индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысау; Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету; мемлекеттік инвестициялар саласында экономиканы тұрақтандырудың дағдарысқа қарсы шаралары жөнінде ұсыныстар әзірлеу, сондай-ақ, дағдарысқа қарсы қаражатты пайдалануды мониторингілеу; мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимылын үйлестіру; байланысты және байланысты емес гранттарды тарту тиімділігін мониторингілеу және бағалау мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру; мемлекеттік органдардың халықаралық қаржы және экономика ұйымдарымен, донор-елдермен сыртқы көмек және олардың қызметтерін үйлестіру мәселелері бойынша өзара іс-қимылы бойынша жұмыстарын үйлестіру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

25-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство за деятельностью Управления, Разработка проектов распоряжений, постановлений ПРК, Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей. Выработка предложений по формированию и реализации государственной политики по поддержке инвестиций и создание благоприятного инвестиционного климата, формирование политики привлечения государственных и частных инвестиций в экономику, выработка предложений по обеспечению эффективности осуществления государственных инвестиций и модернизации экономики, включая вопросы по обеспечению диверсификации и развитию индустриально-инновационной деятельности, содействие привлечению иностранных инвестиций для реализации государственных и отраслевых программ, обеспечение подготовки материалов к заседаниям Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики, выработка предложений по антикризисным мерам стабилизации экономики в сфере государственных инвестиций, а также мониторинг использования антикризисных средств, координация взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития, формирование и совершенствование нормативной правовой базы в области инвестиционной политики, участие в бизнес-форумах с презентациями материалов об инвестиционном климате Республики Казахстан.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

25-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін бақылау және жалпы басшылық ету; өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау. Инвестицияларды қолдау бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру және қолайлы инвестициялық ахуал қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; экономикаға мемлекеттік және жеке инвестицияларды тарту саясатын қалыптастыру; мемлекеттік инвестициялар мен әртараптандыруды қамтамасыз ету және индустриялық-инновациялық қызметті дамыту жөніндегі мәселелерді қоса алғанда, экономиканы жаңғыртуды жүзеге асыру тиімділігін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар қалыптастыру; мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру үшін шетел инвестицияларын тартуға қолдау көрсету; Экономиканы жаңғырту мәселелері бойынша мемлекеттік комиссия отырыстарына материалдарды дайындауды қамтамасыз ету;мемлекеттік инвестициялар саласында экономиканы тұрақтандырудың дағдарысқа қарсы шаралары жөнінде ұсыныстар әзірлеу, сондай-ақ, дағдарысқа қарсы қаражатты пайдалануды мониторингілеу; мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимылды үйлестіру; инвестициялық саясат саласында нормативтік құқықтық базаны қалыптастыру және жетілдіру; Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалы туралы таныстыру материалдарымен бизнес-форумдарға қатысу
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

25-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или технические науки и технологии (информационные системы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по содействию в привлечении иностранных инвестиций для реализации государственных и отраслевых программ, формирование политики привлечения государственных и частных инвестиций в экономику, разработка механизмов взаимодействия государственных органов в сфере улучшения инвестиционного потенциала Казахстана, формирование и совершенствование нормативной правовой базы в области инвестиционной политики, координация взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития (далее – ОЭСР), проведение работы по вступлению в Комитет по инвестициям ОЭСР, разработка проектов распоряжений, постановлений Правительства Республики Казахстан (далее - ПРК), Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей, подготовка предложений по основным направлениям управления, и иные функции входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

25-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру үшін шетел инвестицияларын тартуға қолдау көрсету жөнінде ұсыныстар әзірлеу; экономикаға мемлекеттік және жеке инвестицияларды тарту саясатын қалыптастыру; Қазақстанның инвестициялық ахуалын жақсарту саласында мемлекеттік органдардың өзара тетігін әзірлеу; инвестициялық саясат саласында нормативтік құқтық базаны қалыптастыру және жетілдіру; мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен (бұдан әрі - ЭЫДҰ) өзара іс-қимылын үйлестіру; ЭЫДҰ Инвестициялар жөніндегі комитетіне кіру жөніндегі жұмыстар жүргізу; өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау, басқарманың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу және басқарманың құзыретіне кіретін өзге де функцияларды дайындау
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

25-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или технические науки и технологии (информационные системы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и реализации государственной политики по поддержке инвестиций и созданию благоприятного инвестиционного климата, путем разработки и утверждения нормативно-правовой базы инвестиционной деятельности Казахстана и совершенствование мер государственной поддержки инвестиций, участие в формировании и реализация государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, выработка предложений по обеспечению эффективности осуществления государственных инвестиций и модернизации экономики, включая вопросы по обеспечению диверсификации и развитию индустриально-инновационной деятельности, разработка международной правовой базы в сфере поощрения и взаимной защиты инвестиций, участие в бизнес - форумах с презентациями материалов об инвестиционном климате Республики Казахстан. Разработка проектов распоряжений, постановлений ПРК, Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей, подготовка предложений по основным направлениям управления, и иные функции входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

25-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстаннның инвестициялық қызметінің нормативтік құқық базасын әзірлеу және бекіту жолымен инвестицияны қолдау және қолайлы инвестициялық ахуал құру жөнінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу және инвестицияны мемлекеттік қолдау шараларын жетілдіру; индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысады; мемлекеттік инвестициялар мен әртараптандыруды қамтамасыз ету және индустриялық-инновациялық қызметті дамыту жөніндегі мәселелерді қоса алғанда, экономиканы жаңғыртуды жүзеге асыру тиімділігін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар қалыптастыру; инвестицияларға қолдау көрсету және өзара қорғау саласында халықаралық құқықтық базаны әзірлеу; Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалы туралы таныстыру материалдарымен бизнес-форумдарға қатысу. өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау, басқарманың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу және басқарманың құзыретіне кіретін өзге дефункцияларды дайындау
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по содействию в привлечении иностранных инвестиций для реализации государственных и отраслевых программ, формирование политики привлечения государственных и частных инвестиций в экономику, координация взаимодействия государственных органов с Организацией экономического сотрудничества и развития. Разработка проектов распоряжений, постановлений ПРК, Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей, подготовка предложений по основным направлениям управления, иные функции входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования к должности
Эксперт
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по обеспечению эффективности осуществления государственных инвестиций и модернизации экономики, включая вопросы по обеспечению диверсификации и развитию индустриально-инновационной деятельности, разработка международной правовой базы в сфере поощрения и взаимной защиты инвестиций, формирование и совершенствование нормативной правовой базы в области инвестиционной политики, участие в бизнес-форумах с презентациями материалов об инвестиционном климате Республики Казахстан. Разработка проектов распоряжений, постановлений ПРК, Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей, подготовка предложений по основным направлениям управления, иные функции входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления инвестиционной политики
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру үшін шетел инвестицияларын тартуға қолдау көрсету жөнінде ұсыныстар әзірлеу; экономикаға мемлекеттік және жеке инвестицияларды тарту саясатын құру; мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара ықпалдасуын үйлестіру; өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау, басқарманың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу және басқарманың құзыретіне кіретін өзге де функциялар
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік инвестициялар және әртараптандыру мен индустриялық-инновациялық қызметті дамыту жөніндегі мәселелерді қоса алғанда, экономиканы жаңғыртуды жүзеге асыру тиімділігін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу; инвестицияларға қолдау көрсету және өзара қорғау саласында халықаралық құқылық базаны әзірлеу; инвестициялық саясат саласында нормативтік құқтық базаны қалыптастыру және жетілдіру; Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалы туралы таныстыру материалдарымен бизнес-форумдарға қатысу. өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау, басқарманың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу және басқарманың құзыретіне кіретін өзге де функцияларды дайындау
Лауазымға біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Инвестициялық саясат басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики, выработка предложений по антикризисным мерам стабилизации экономики в сфере государственных инвестиций, а также мониторинг использования антикризисных средств, Разработка проектов распоряжений, постановлений ПРК, Указов Президента, Законов, подготовка текущих совещаний у Премьер-Министра и его Заместителей, подготовка предложений по основным направлениям управления, и иные функции входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления развития государственно-частного
партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
25-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

25-1-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Экономиканы жаңғырту мәселері бойынша мемлекеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету; мемлекеттік инвестициялар саласында экономиканы тұрақтандырудың дағдарысқа қарсы шаралары жөнінде ұсыныстар әзірлеу, сондай-ақ, дағдарысқа қарсы қаражатты пайдалануды мониторингілеу; өкімдердің, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасының Президент жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Заңдардың жобаларын әзірлеу, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарларындағы ағымдағы кеңестерді дайындау, басқарманың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу және Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де функцияларды дайындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
25-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления.
Участие в разработке предложений по формированию государственной политики в сфере бюджетных инвестиций, проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан, предложений по совершенствованию законодательства в сфере бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессия, анализ и оценка инвестиционных проектов. Координация деятельности по проведению оценки реализации концессионных проектов. Работа с документами в секретном режиме. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін бақылау және жалпы басшылық ету.
Бюджеттік инвестициялар саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру, стратегиялық жоспарлардың жобаларын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарының жобалары бойынша ұсыныстар, бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жеке меншік әріптестік, оның ішінде концессия, және бағалау саласында заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Концессиялық жобаларды іске асыруға бағалау жүргізу жөніндегі қызметті үйлестіру. Құжаттармен құпия режимінде жұмыс.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия. Выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства. Выработка предложений по разработке или корректировке, а также проведению необходимых экспертиз технико-экономического обоснования концессионного проекта. Выработка предложений по методике определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам концессий. Координирует взаимоотношения Министерства со специализированной организацией по вопросам концессии. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам государственно-частного партнерства. Работа с документами в секретном режиме. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ мемлекеттік-жеке меншік әріптестік саласындағы, оның ішінде концессияны және жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Мемлекеттік жеке-меншік әріптестік негізін жасау бойынша тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық ұсыныстыр әзірлеу.
Концессиялық жобаны техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Концессиялар мәселесі бойынша құжаттаманы бағалау және сараптама жүргізу құнын белгілеу әдістемесі бойынша ұсыныстар әзірлеу. Концессия мәселелері бойынша Министрліктің арнайы ұйыммен өзара қарым-қатынастарын үйлестіру.
Мемлекеттік жеке-меншік әріптестік мәселелері бойынша анықтамалық материалдар, есептер және баяндамалар дайындауға қатысу. Құпиялылық режиміндегі құжаттармен жұмыс істеу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессия. Внесение концессионных предложений на разработку или корректировку технико-экономических обоснований и проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии. Внесение предложений по софинансированию концессионного проекта из бюджета на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
Проведение мониторинга и оценки реализации концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета и определение методики проведения их оценки. Организация проведения научно-исследовательских работ по вопросам государственно-частного партнерства. Координация сотрудничества с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства. Осуществление отбора концессионных проектов для предоставления поручительств государства.
Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам государственно-частного партнерства. Работа с документами в секретном режиме. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік, оның ішінде концессия саласында жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзетуге және техникалық-экономикалық негіздемелерге қажетті сараптамалар жүргізуге қатысты Республикалық бюджет комиссиясының қарауына концессиялық ұсыныстар енгізу жүргізеді.
Концессиялық жобаның бюджеттен қоса қаржыландыру туралы ұсыныстарды Республикалық бюджеттік комиссиясының қарауына енгізу. Бюджеттен қоса қаржыландыру жағдайындағы концессиялық жобалардың іске асырылуына мониторинг жүргізу және оларға бағалау жүргiзу әдiстемесiнiң айқындау. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастықты үйлестiру. Мемлекеттiң кепiлгерліктерін беру үшiн концессиялар жобаларды іріктеуді жүзеге асыру. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Құпиялылық режиміндегі құжаттармен жұмыс істеу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства. Формирует перечень услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, которое осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы. Формирует перечень республиканских концессионных проектов, разработка или корректировка технико-экономических обоснований, а также проведение необходимых экспертиз которых осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы. Формирует перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию на среднесрочный период. Обеспечение деятельности Координационного совета по государственно-частному партнерству. Координирует взаимоотношения Министерства со специализированной организацией по вопросам концессии. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам государственно-частного партнерства. Работа с документами в секретном режиме. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік саласындағы жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Бөлінетін тиісті бюджеттiк бағдарлама қаржаты есебінен жүзеге асырылатын концессиялық жобалардың консультативтік сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер тізбесін қалыптастырады. Республикалық концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастырады, техникалық-экономикалық негіздемелердің әзірлеу және түзету, және қажетті тиiстi үлестiрiлетiн бюджеттiк бағдарламалар қаржысының арқасында өткізілетін сараптамаларды өткізу. Жедел кезеңде концессияға беру ұсынылатын объектiлерінің тiзiмiн қалыптастыру. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселесіндегі Үйлестіру кеңесінің қызметін қамтамасыз ету. Концессия мәселесі бойынша Министрліктің басқа арнайы ұйымдармен қарым-қатынас үйлестіреді. Мемлекетік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Құпиялық режимдегі құжаттармен жұмыс істеу. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по методологическому обеспечению планирования в сфере государственно-частного партнерства. Разработка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам государственно-частного партнерства. Координирует взаимоотношения Министерства со специализированной организацией по вопросам концессии. Выработка предложений по методике определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам концессии. Формирует перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию на среднесрочный период. Освещение деятельности Министерства в средствах массовой информации и на веб-сайте Министерства по вопросам государственно-частного партнерства. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам государственно-частного партнерства.
Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития государственно-частного партнерства
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и програмное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, стоительство, транстпортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік саласындағы жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізуге қатысу.
Мемлекеттік жеке-меншік әріптестік негізін жасау бойынша тетіктерін қолданудың институционалдық және заңнамалық ұсыныстыр әзірлеу. Концессия мәселелері бойынша Министрліктің арнайы ұйыммен өзара қарым-қатынастарын үйлестіру. Концессия мәселесі бойынша құжаттарды бағалау және сараптама өткізудің құнының әдістемесін анықтау Мемлекеттiң кепілгерліктерін беруi үшiн концессия жобаларды іріктеуді жүзеге асыруы. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, мамематикалық және компьютерлік модельдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию государственной политики в сфере государственно-частного партнерства, в том числе концессии. Выработка предложений по созданию институциональной и законодательной основы применения механизмов государственно-частного партнерства. Формирует перечень республиканских концессионных проектов, разработка или корректировка технико-экономических обоснований, а также проведение необходимых экспертиз, которые осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы. Формирует перечень услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, которое осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам государственно-частного партнерства.
Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
25-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті, оның ішінде концессия және жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік жеке-меншік әріптестіктің тетіктерін қолдану үшін институционалдық және заңнамалық ұсыныстарды іске асыру.
Республикалық концессиялық жобалардың тізімін жасайды, техникалық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу және түзету және тиiстi бөлінетін бюджеттiк бағдарламалар қаражаты есебінен сараптамаларды жүргізу. Бөлінетін бюджеттiк бағдарламалар қаражаты есебінен жүргізілетін концессиялық жобалардың консультативтік сүйемелдеу бойынша қызметтер тізбесін қалыптастырады. Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік мәселелері бойынша баяндамалар, есептер, анықтамалық материалдар дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
25-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления. Участие в разработке предложений по формированию государственной политики в сфере бюджетных инвестиций, проектов стратегического плана и других программных документов Правительства Республики Казахстан, предложений по совершенствованию законодательства в сфере бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций. Координация вопросов подготовки экономического заключения: на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования, на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования, по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Координация деятельности по проведению оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін бақылау және жалпы басшылық ету.
Бюджеттік инвестициялар саласындағы мемлекеттік саясатты, стратегиялық жоспардың жобаларын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да бағдарламалық құжаттарын қалыптастыру бойынша ұсыныстар, бюджеттік инвестициялар және бюджеттік кредиттеу саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестицияларды жоспарлауды қамтамасыз ету әдістемесі бойынша ұсыныс әзірлеу; бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына; бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына; мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға; мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экономикалық қорытынды дайындау мәселесін үйлестіру. Бюджеттік инвестициялар жобаларын және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуына бағалау жүргізу бойынша қызметті үйлестіру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Определение приоритетных направлений осуществления бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асырудың басым бағыттарын айқындау. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарға экономикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарға экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік инвестициялар жобаларын және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуына бағалау жүргізу бойынша қызметті үйлестіру.
Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеуге қатысу.
Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау.
Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтама материалдарын дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Разработка предложений по совершенствованию законодательства по вопросам бюджетных инвестиций. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеуге қатысу. Бюджеттік инвестициялар саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Экономиканың әлеуметтік секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Экономиканың әлеуметтік секторында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалды міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныс әзірлеуге қатысу.
Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау.
Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтама материалдарын дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялар, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц. Введение реестра инвестиционных предложений. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-3-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдіснамалық қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Инвестициялық ұсыныстар тізілімін жүргізу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаментінің
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-3-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көліктік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в реальном секторе экономики. Участие в подготовке докладов, отчетов, справочных материалов по вопросам бюджетных инвестиций. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-3-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдістемелік қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау. Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Бюджеттік инвестициялар мәселелері бойынша баяндамаларды, есептерді, анықтама материалдарын дайындауға қатысу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-3-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в социальном секторе экономики. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетных инвестиций
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-3-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или техническое науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, машиностроения, транспорт, транспортная техника и технологии, теплоэнергетика, электроэнергетика, строительство, транспортное сроительство, космическая техника и технологии, инженерные системы и сети).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдістемелік қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау.
Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Экономиканың нақты секторында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Бюджеттік инвестициялар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-3-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, мамематикалық және компьютерлік моделдеу, машина жасау, көлік, көлік техника және технологиялары, жылу энергетикасы, электр энергетикасы, құрылыс, көлік құрылысы, ғарыштық техника және технологиялар, инженерлік жүйелер және желілер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке политики бюджетных инвестиций, а также выработка предложений по методологическому обеспечению планирования бюджетных инвестиций и бюджетного кредитования. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ, не требующее разработки технико-экономического обоснования в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения на инвестиционное предложение администратора бюджетных программ на разработку или корректировку технико-экономического обоснования в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по бюджетным инвестициям, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Подготовка экономического заключения по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий. Проведение оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в правоохранительной сфере и государственном управлении. Выполнение иных поручении руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления координации внешней помощи
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
25-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік инвестициялар саясатын әзірлеуге, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды және бюджеттік кредиттеуді жоспарлау әдістемелік қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу.
Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету бойынша инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланған бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды дайындау.
Мемлекеттік кепілдікті ұсыну үшін инвестициялық жобалар бойынша экномикалық қорытынды дайындау. Құқық қорғау және мемлекеттік басқару саласында заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланған бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
25-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство деятельностью Управления, координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан, Подготовка предложений по основным направлениям деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию со странами-донорами, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан. Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
25-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или права (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по основным направлениям деятельности доноров и работы государственных органов по взаимодействию со странами-донорами, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан, Координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан, Осуществление подготовки материалов по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін бақылау және жалпы басшылық ету, Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар беретін байланысты және байланысты емес гранттарды тарту мен пайдалану мәселелерін үйлестіру; Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донор-елдермен мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жұмысы мен донорлар қызметінің негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар дайындайды. Халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысының және донорлардың қызметін жүзеге асыру мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдық-өкімдік және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
25-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донор елдердің мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылы бойынша жұмыс пен донорлар қызметінің негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар дайындау. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар беретін байланысты және байланысты емес гранттарды тарту мен пайдалану мәселелерін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындауды жүзеге асыру. Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

25-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и разработке законодательных, организационно-распределительных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Координация работы по проведению отбора заявленных государственными органами Республики Казахстан проектов и формирование перечня приоритетных проектов на привлечение несвязанных грантов. Координация вопросов привлечения и использования несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан. Иные функции, входящие в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления координации внешней помощи
Департамента инвестиционной политики
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
25-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, регионоведение, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или профессиональное обучение (образование)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация работы по администрированию Казахстанско-Американской Программы по экономическому развитию, реализуемой Правительством Республики Казахстан совместно с Правительством США, Участие в подготовке и разработке законодательных и нормативных документов по вопросам реализации деятельности доноров, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан и работы государственных органов по взаимодействию с международными финансовыми организациями. Координация вопросов привлечения и использования, связанных и несвязанных грантов, предоставляемых донорами государственным организациям Республики Казахстан. Иные функции входящие в компетенцию Управления
Департамент развития внешнеторговой деятельности
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-1
26-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Департаментом. Обеспечение эффективной работы Департамента в соответствии с положением Департамента.
Организация работы по совершенствованию внешнеторговой политики. Обеспечение формирования и участие в реализации государственной внешнеторговой политики по вопросам торгово-экономических отношений с третьими странами и участия в международных экономических организациях. Контроль за организацией работы по реализации государственной внешнеторговой политики в области защиты внутреннего рынка. Участие по поручению руководства Министерства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными интеграционными объединениями и др. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2
26-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Департаментом. Обеспечение эффективного и своевременного исполнения Департаментом поручений руководства Министерства. Разработка предложений по совершенствованию внешнеторговой политики мерами таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности. Участие по поручению руководства Министерства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными интеграционными объединениями и др. Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной в Департаменте. Осуществление иных полномочий, возложенных руководством Министерства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-2

25-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысын және Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донорлар қызметін іске асыру мәселелері бойынша заңнамалық, ұйымдық-өкімдік және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының өтінімдерін іріктеу және байланыссыз гранттарды тартуға арналған басым жобалар тізбесін қалыптастыру жұмысын үйлестіру. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар берген байланыссыз гранттарды тарту мен пайдалану мәселелерін үйлестіру; Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Инвестициялық саясат департаменті
Сыртқы жәрдемді үйлестіру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
25-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, аймақтану, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық)және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе кәсіптік оқыту (білім) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Үкіметі АҚШ Үкіметімен бірлесіп іске асыратын экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасын әкімшілендіру жұмысын үйлестіру; Халықаралық қаржы ұйымдарымен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік органдар жұмысының және Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын донорлардың қызметін іске асыру мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құжаттарды әзірлеу мен дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдарына донорлар берген байланысты және байланыссыз гранттарды тарту мен пайдалану мәселелерін үйлестіру; Басқарма құзыретіне жататын өзге де функциялар
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
26-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментті жалпы басқару. Департаменттің ережесіне сәйкес Департамент жұмысының тиімділігін қамтамасыз ету. Сыртқы сауда саясатын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Сауда-экономикалық қатынастар мәселелері бойынша үшінші елдермен мемлекеттік сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыруға қатысу, халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысуды қамтамасыз ету. Ішкі нарықты қорғау саласында мемлекеттік сыртқы сауда саясатын іске асыру бойынша жұмыстардың ұйымдастырылуын бақылау. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен келіссөздер жүргізуге, өңірлік интеграциялық бірлестіктерге және т.б. қатысу. Департаменттің орындаушылық тәртібін бақылауды жүзеге асыру. Министрлік басшылығы жүктеген басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
26-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментті жалпы басқару. Министрлік басшылығы берген тапсырмаларды Департаменттің уақтылы және тиімді орындауын қамтамасыз ету. Сыртқы сауда қызметін кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларымен сыртқы сауда саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен келіссөздер жүргізуге, өңірлік интеграциялық бірлестіктерге және т.б. қатысу. Департаменттің орындаушылық тәртібін бақылауды жүзеге асыру. Министрлік басшылығы жүктеген басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли. Анализ внешнеторгового режима государства. Участие в выработке предложений по формированию и совершенствованию государственной политики в области развития внешней торговли и определения приоритетов в области развития внешнеторговой деятельности. Участие в разработке торговых соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами. Взаимодействие с Евразийской экономической комиссией по основным направлениям внешнеторговой политики в отношении третьих стран. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями и др. Осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления внешнеторговых переговоров
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
26-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли. Анализ внешнеторгового режима государства. Участие в разработке торговых соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами. Участие в разработке и реализации Стратегического и Операционного планов, Меморандума Министерства. Участие в подготовке плана государственных закупок, технических заданий и спецификаций для проведения прикладных исследований, входящих в компетенцию управления. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления внешнеторговых переговоров
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жалпы басқару. Сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру. Мемлекеттің сыртқы сауда тәртібін талдау. Сыртқы сауданы дамыту саласындағы және сыртқы сауда қызметін дамыту саласындағы басымдықтарды айқындау бойынша мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Үшінші елдермен преференциалдық және еркін сауда туралы сауда келісімдерді әзірлеуге қатысу. Үшінші елдерге қатысты сыртқы сауда саясатының негізгі бағыттары бойынша Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен келіссөздер жүргізуге және т.б. қатысу. Департамент басшылығы айқындаған басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Сыртқы сауда келіссөздері басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
26-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу. Мемлекеттің сыртқы сауда тәртібін талдау. Үшінші елдермен преференциалдық және еркін сауда туралы сауда келісімдерді әзірлеуге қатысу. Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын, Меморандумын әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Мемлекеттік сатып алу жоспарын, Басқарманың құзыретіне кіретін қолданбалы зерттеулер өткізу үшін техникалық тапсырмаларды және ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу. Департамент және басқарма басшылығы айқындаған басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Сыртқы сауда келіссөздері басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли в сфере нетарифного регулирования. Анализ по применению мер нетарифных регулирования внешнеторговой деятельности, выработка предложений по изменению и актуализации. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными объединениями и др. Осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления нетарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4
26-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или информационные технологии (информационные системы, автоматизация и управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли в сфере нетарифного регулирования. Анализ внешнеторговой политики по применению мер нетарифного регулирования. Координация деятельности государственных органов по соблюдению Схемы сертификации Кимберлийского процесса. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления нетарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық. Тарифтік емес реттеу саласында сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру. Сыртқы сауда қызметінің тарифтік емес реттеу шараларын қолдану бойынша талдау, өзгерту және өзектендіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік бірлестіктермен келіссөздер жүргізуге т.б. қатысу. Департамент басшылығы айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Тарифтік емес реттеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
26-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ақпараттық құралдар (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тарифтік емес реттеу саласында сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Сыртқы сауда саясатын тарифтік емес реттеу шараларын қолдану бойынша талдау. Кимберлі процесін сертификаттау схемасын орындау бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру. Департамент басшылығы айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Тарифтік емес реттеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли в сфере нетарифного регулирования. Выработка предложений по вопросам применения нетарифных мер со странами дальнего и ближнего зарубежья. Проведение работы по улучшению позиции Казахстана по индикатору "Международная торговля" в рейтинге Всемирного Банка "Doing Business". Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления нетарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
26-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения) и/или информационные технологии (информационные системы, автоматизация и управление).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли в сфере нетарифного регулирования. Выработка предложений по вопросам применения технического регулирования, санитарных, ветеринарных и фитосанитарных мер в торговле с третьими странами. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления по применению защитных мер
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тарифтік емес реттеу саласында сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Алыс және жақын шетел мемлекеттерімен тарифтік емес шараларды қолдану мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу. Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен "Doing Business" Дүниежүзілік Банктің рейтингісінде "Халықаралық сауда" индикаторы бойынша Қазақстанның позициясын жақсарту бойынша жұмыс жүргізу. Департамент басшылығы айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Тарифтік емес реттеу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
26-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) және/немесе ақпараттық құралдар (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тарифтік емес реттеу саласында сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Үшінші елдермен саудада техникалық реттеу, санитарлық, ветеринарлық және фитосанитарлық шараларды қолдану мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу. Департамент басшылығы айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Қорғау шараларын қолдану жөніндегі басқарманың
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

26-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Организация и координация работы по совершенствованию законодательства Республики Казахстан и Таможенного союза в сфере применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Подготовка совместно с заинтересованными государственными органами и отечественными товаропроизводителями Республики Казахстан позиции государства по вопросу применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер против третьих стран на единой таможенной территории Таможенного союза. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями, региональными объединениями, и др. Осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по применению защитных мер
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

26-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау. Қорғау, демпингке қарсы және өтем шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану саласында Қазақстан Республикасының және Кеден одағының заңнамасын жетілдіру бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Кедендік одағының бірыңғай кедендік аумағында үшінші елдердің импортына қарсы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен және отандық тауар өндірушілерімен мемлекеттің ұстанымын дайындау. Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану бойынша халықаралық келісімдерді әзірлеу жұмысын үйлестіру. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссиялар (жұмыс топтары) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік интеграциялық бірлестіктермен және басқалармен келіссөздерге қатысу. Департамент басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Қорғау шараларын қолдану жөніндегі басқарманың
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения торговых мер, проведение процедуры применения ответных мер торгово-экономического характера в случае оказания экономического давления со стороны иностранного государства или объединения государств. Участие в разработке нормативных правовых актов Республики Казахстан и международных Соглашений в сфере применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления по применению защитных мер
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5
26-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выработка предложений по формированию и проведению государственной политики по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Участие в подготовке позиции Республики Казахстан по вопросам применения защитных, антидемпинговых и компенсационных мер против третьих стран на единой таможенной территории Таможенного союза. Участие в разработке международных Соглашений по применению специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Сауда шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және оны жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру мен үйлестіру, шет мемлекет немесе мемлекеттер бірлестіктері тарапынан экономикалық қысым жасалған жағдайда сауда-экономикалық сипаттағы қарсы шараларды қолдану рәсімдерін өткізу. Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді және Халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Қорғау шараларын қолдану жөніндегі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
26-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында үшінші елдерге қарсы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының ұстанымын дайындауға қатысу. Арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану бойынша Халықаралық келісімдерді әзірлеуге қатысу. Департамент басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кеден-тарифтік реттеу басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

26-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению таможенно-тарифной политики. Разработка предложений по проведению таможенно-тарифной политики. Анализ таможенно-тарифной политики в целях выявления целесообразности изменения таможенных пошлин. Рассмотрение предложений стран-участников Таможенного союза по вопросам таможенно-тарифного регулирования. Подготовка материалов и справок на заседания Комитета по вопросам регулирования внешней торговли Таможенного союза. Подготовка материалов на заседания Межведомственной комиссии по вопросам торговой политики и участия в международных экономических организациях. Участие в разработке торговых соглашений в рамках интеграционных объединений, соглашений о преференциальной и свободной торговле с третьими странами в области таможенно-тарифного регулирования внешнеэкономической деятельности. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп) на переговорах с международными торговыми организациями, региональными объединениями и др. Осуществление других полномочий, определяемых руководством управления и Департамента.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления таможенно-тарифного регулирования
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

26-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Лауазымдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету. Кедендік-тарифтік саясатты қалыптастыру және жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру. Кедендік-тарифтік саясатты жүргізу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Кедендік баждарды өзгертудің дұрыстығын айқындау мақсатында кедендік-тарифтік саясатты талдау. Кедендік-тарифтік реттеу мәселелері бойынша Кеден одағына қатысушы елдердің ұсыныстарын қарастыру. Кеден одағының Сыртқы сауданы реттеу мәселелесі жөніндегі комитетінің отырысына материалдар мен анықтамалар дайындау. Сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері бойынша Ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар дайындау. Сыртқы экономикалық қызметті кедендік-тарифтік реттеу саласында үшінші елдермен преференциалды және еркін сауда туралы келісім, интеграциялық бірлестіктер шеңберінде сауда келісімдерін, әзірлеуге қатысу. Басшылықтың тапсырмасы бойынша халықаралық сауда ұйымдарымен, өңірлік бірлестіктермен және т.б. келіссөздерде ведомствоаралық комиссияның (жұмыс тобына) жұмысына қатысу. Департамент басшылығы айқындайтын басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Кедендік-тарифтік реттеу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

26-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, статистика, мировая экономика, маркетинг) и/или право (юриспруденция, международное право, таможенное дело) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления. Организация и координация работы по формированию и проведению государственной политики по вопросам развития внешней торговли. Анализ внешнеторгового режима государства. Выработка предложений по формированию и совершенствованию государственной политики в области развития внешней торговли и определения приоритетов в области развития внешнеторговой деятельности с учетом норм и правил Всемирной торговой организации (далее – ВТО). Координация деятельности государственных органов Республики Казахстан по вопросам выработки переговорной позиции Казахстана по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию, приведению национального законодательства Республики Казахстан в соответствии с требованиями норм и правил ВТО. Участие по поручению руководства в работе межведомственных комиссий (рабочих групп), на переговорах с международными торговыми организациями и др. Осуществление других полномочий, определяемых руководством Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления по вступлению во Всемирную
торговую организацию
Департамента развития внешнеторговой деятельности
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-4

26-5-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, статистика, әлемдік экономика, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жалпы басқару. Сыртқы сауданы дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру. Мемлекеттің сыртқы сауда тәртібін талдау. ДСҰ нормалары мен ережелерін ескере отырып сыртқы сауданы дамыту саласындағы және сыртқы сауда қызметін дамыту саласындағы басымдықтарды айқындау бойынша мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Қазақстанының ДСҰ-ға кiру мәселелерi бойынша Қазақстанның келіссөздер ұстанымдарын әзірлеу, ДСҰ нормалары мен ережелерінің талаптарына Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасын сәйкестендіру бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының қызметiн үйлестiру. Басшылықтың тапсырмасы бойынша ведомствоаралық комиссияның (жұмыс топтарының) жұмысына, халықаралық сауда ұйымдарымен келіссөздер жүргізуге және т.б. қатысу. Департамент басшылығы айқындаған басқа да тапсырмаларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті
Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру бойынша басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента. Организация работы по вопросам реализации государственной бюджетной политики, участие в выработке предложений по бюджетной политике, совершенствования системы бюджетного планирования, подготовки проектов нормативных правовых актов в области управления государственными финансами, разработки проекта республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период и прогнозных показателей консолидированного, государственного и республиканского бюджетов на предстоящий пятилетний период, планирование бюджетных инвестиционных проектов. Представление предложений по структуре и штатном расписании Департамента, по вопросам подбора и расстановки кадров, о поощрении работников, а также о применении дисциплинарных взысканий работникам, допустившим нарушение трудовой дисциплины. Осуществление внешнего взаимодействия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетного планирования и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
27-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной бюджетной политики, совершенствования системы бюджетного планирования, подготовка проектов нормативных правовых актов в области управления государственными финансами, разработка проекта республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период и прогнозных показателей консолидированного, государственного и республиканского бюджетов на предстоящий пятилетний период, планирование бюджетных инвестиционных проектов, участие в анализе и обобщении практики применения законодательства в области государственных финансов, разработке предложений по его совершенствованию, внедрения методов бюджетного программирования и статистики государственных финансов. По поручению руководства осуществление внешнего взаимодействия по вопросам, входящим в компетенцию Департамента
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента бюджетного планирования
и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне басшылық ету. Мемлекеттік бюджет саясатын іске асыру мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыру; бюджет саясаты бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру, өндіруге ұсыныс беруге қатысу; мемлекеттік қаржы басқару және бюджет саясаты саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, алдағы үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын және алдағы бес жылдық кезеңге арналған шоғырландырылған, мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжамды көрсеткіштерін әзірлеу, бюджеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау. Департаменттің құрылымы мен штат кестесі туралы, кадрларды алу және орналастыру мәселелері, қызметкерлерді ынталандыру, сондай-ақ еңбек тәртібін бұзған қызметкерлерге тәртіптік жазалар қолдану жөнінде ұсыныстар енгізу. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша сыртқы өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
27-0-2
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет саясатын іске асыру; бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру; мемлекеттік қаржыларды басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау; алдағы үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын және бес жылдық кезеңге арналған шоғырландырылған, мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжамды көрсеткіштерін әзірлеу; бюджеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау, мемлекеттік қаржы саласында заңнаманы қолдану практикасын талдауға және жалпылауға, оны жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; бюджеттік бағдарлау және мемлекеттік қаржы статистикасы тәсілдерін енгізу. Басшылықтың тапсырмасы бойынша Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша сыртқы іс-қимылды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Директорының орынбасары
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления. Организация работы по вопросам формирования проекта республиканского бюджета на соответствующий трехлетний период и прогнозных показателей государственного и республиканского бюджетов на предстоящий трехлетний период, разработки проекта закона о республиканском бюджете, решений Правительства о реализации указанного закона, подготовки информации, необходимой для работы Республиканской бюджетной комиссии, подготовки аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления бюджетного планирования
Департамента бюджетного планирования и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
6
С-4
27-1-2, 27-1-3
27-1-4, 27-1-5
27-1-6, 27-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Формирование проекта республиканского бюджета на соответствующий трехлетний период и прогнозных показателей государственного и республиканского бюджетов на предстоящий трехлетний период. Разработка проекта закона о республиканском бюджете, решений Правительства о реализации указанного закона, подготовка аналитических и справочных материалов, докладов по проекту бюджета. Организация проведения заседаний Республиканской бюджетной комиссии, подготовка информации, необходимой для работы Республиканской бюджетной комиссии, составление протоколов заседаний Республиканской бюджетной комиссии.
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления бюджетного планирования
Департамента бюджетного планирования и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
2
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін басқару. Тиісті үшжылдық кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын және алдағы үшжылдық кезеңге арналған мемлекеттік және республикалық бюджеттердің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастыру; республикалық бюджет туралы заң жобасын, Үкіметтің көрсетілген заңды іске асыру туралы шешімдерін әзірлеу; Республикалық бюджет комиссиясына қажетті ақпарат дайындау; баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдар әзірлеу мәселелері жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Бюджеттік жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
6
С-4
27-1-2, 27-1-3
27-1-4, 27-1-5
27-1-6, 27-1-7
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті үшжылдық кезеңге арналған республикалық бюджетті және алдағы үшжылдық кезеңге мемлекеттік және республикалық бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастыру. Республикалық бюджет туралы заң жобасын, Үкіметтің көрсетілген заңды іске асыру туралы шешімдерін әзірлеу; бюджет жобасы бойынша баяндамалар, талдамалық және анықтамалық материалдар дайындау. Республикалық бюджет комиссиясының отырысын өткізуді ұйымдастыру; Республикалық бюджет комиссиясының жұмысына қажетті ақпараттар дайындау; Республикалық бюджет комиссиясы отырысының хаттамаларын жасау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Бюджеттік жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
2
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления. Организация работы по вопросам реализации государственной бюджетной политики, формирования и анализа среднесрочных прогнозов реализации консолидированного бюджета, совершенствования методов бюджетного планирования. Участие в разработке стратегических и программных документов Республики Казахстан, нормативных правовых актов в области бюджетных отношений, проекта республиканского бюджета на соответствующий трехлетний период. Участие в реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на среднесрочный период
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления анализа и формирования среднесрочных
прогнозов
Департамента бюджетного планирования
и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
27-2-2
27-2-3
27-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной бюджетной политики. Участие в разработке стратегических и программных документов Республики Казахстан, нормативных правовых актов по государственным финансам, участие в совершенствовании бюджетного законодательства. Осуществление анализа исполнения государственного, республиканского и местных бюджетов, подготовка аналитических материалов об исполнении республиканского и местных бюджетов, разработка прогнозных показателей консолидированного, государственного и республиканского бюджетов на пятилетний период. Подготовка докладов о проекте бюджета и презентационных материалов
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления анализа и формирования среднесрочных прогнозов
Департамента бюджетного планирования и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін басқару. Мемлекеттік бюджет саясатын іске асыру және шоғырландырылған бюджетті іске асырудың орта мерзімді болжамдарын қалыптастыру және талдау; бюджеттік жоспарлау тәсілдерін жетілдіру мәселелері жөніндегі жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, бюджеттік қатынастар саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, тиісті үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасы Үкіметінің үш жылдық кезеңге арналған іс-қимыл жоспарын іске асыруға қатысу.
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті Орта мерзімді болжамдарды талдау және қалыптастыру басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
27-2-2
27-2-3
27-2-4
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет саясатын іске асыру. Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, мемлекеттік қаржы жөніндегі нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу; бюджеттік заңнаманы жетілдіруге қатысу. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттің атқарылуын талдауды жүзеге асыру; республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық материалдар дайындау; бес жылдық кезеңге арналған шоғырланған, мемлекеттік және республикалық бюджет болжамдарының көрсеткіштерін әзірлеу. Бюджет жобасы туралы және бюджеттердің атқарылуы туралы баяндамалар дайындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті Орта мерзімді болжамдарды талдау және қалыптастыру басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и координации за деятельностью Управления и несение персональной ответственности за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций. Обеспечение рассмотрения предложений администраторов республиканских бюджетных программ, местных исполнительных органов, структурных подразделений Департамента Министерства по методологии процедур бюджетного планирования. Участие в разработке предложений по реформированию бюджетного планирования. Участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, подготовка заключений по ним. Обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства, руководства Министерства, Департамента, рассмотрение писем, предложений, заявлений, обращений и жалоб граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления, а также принятие необходимых мер. В пределах своей компетенции участие в разработке положения о Департаменте. Обеспечение ведения номенклатуры дел Управления. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления формирования бюджетной класификации
и методологии процедур бюджетного планирования
Департамента бюджетного планирования и прогнозирования
Количество единиц
Категория
№ должности
3
С-4
27-4-2
27-4-3
27-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру мен үйлестіру және басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуы үшін дербес жауапты болу және оның өз функцияларын жүзеге асыруы. Бюджеттік жоспарлау рәсімдерінің әдіснамасы жөнінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің, жергілікті атқарушы органдардың, Министрлік Департаментінің құрылымдық бөлімшелерінің ұсыныстарының қаралуын қамтамасыз ету. Бюджеттік жоспарлау жүйесін реформалау бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарауда және әзірлеуге қатысу, олар бойынша қорытындылар дайындау. Қазақстан Республикасының Президентінің, Үкіметінің, Министрлік, Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындауды қамтамасыз ету, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша хаттарды, ұсыныстарды, мәлімдемелерді, азаматтардың өтініштері мен шағымдарын қарау, сондай-ақ қажетті шараларды қабылдау. Өз құзыреті шегінде Департамент туралы ережені ұсыныстарын әзірлеуге қатысу. Басқарманың істер номенклатурасының жүргізілуін қамтамасыз ету. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру және бюджеттік жоспарлау рәсімдері әдіснамасы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
3
С-4
27-4-2
27-4-3
27-4-4
Критерийлер
Талаптары
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов, определяющих методологию процедур бюджетного планирования. Рассмотрение предложений администраторов республиканских бюджетных программ, местных исполнительных органов, структурных подразделений Департамента Министерства по бюджетному планированию. Участие в разработке предложений по реформированию бюджетного планирования. Внесение предложений по совершенствованию методологии бюджетного планирования. Осуществление методической и консультативной работы с администраторами республиканских бюджетных программ, местными исполнительными органами, структурными подразделениями Министерства по вопросам бюджетного планирования. Формирование и ведение Единой бюджетной классификации. Разработка нормативных правовых актов по вопросам Единой бюджетной классификации. Внесение предложений по совершенствованию методологии формирования Единой бюджетной классификации. Осуществление методической и консультативной работы с администраторами республиканских бюджетных программ, местными исполнительными органами, структурными подразделениями Министерства по единой бюджетной классификации. Обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, Департамента. Рассмотрение проектов нормативных правовых актов, вносимых на согласование в Министерство в пределах компетенции Управления. Выполнение иных поручений и заданий руководства. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
27-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік жоспарлау рәсімдердің әдіснамасын айқындайтын нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Бюджеттік жоспарлау жөнінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің, жергілікті атқарушы органдардың, Министрлік Департаментінің құрылымдық бөлімшелерінің ұсыныстарын қарау. Бюджеттік жоспарлауды реформалау бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Бюджеттік жоспарлау әдіснамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу. Бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен, жергілікті атқарушы органдармен, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әдістемелік және консультациялық жұмыстарды жүзеге асыру. Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру және жүргізу. Бірыңғай бюджеттік сыныптама мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру әдіснамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу. Бірыңғай бюджеттік сыныптама мәселелері бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен, жергілікті атқарушы органдармен, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен әдістемелік және консультациялық жұмыстарды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Министрлік, Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылардың уақтылы дайындалуын қамтамасыз ету. Министрлікке келісуге енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын басқарманың құзыреті шегінде қарау. Басшылықтың өзге де жұмыс тапсырмалары мен міндеттерін орындау. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті
Бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру және бюджеттік жоспарлау рәсімдері әдіснамасы басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазымның №
1
С-5
27-4-5
Белгілер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, маркетинг, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов, определяющих методологию бюджетного планирования. Подготовка предложений по совершенствованию методологии бюджетного планирования. Рассмотрение запросов администраторов республиканских бюджетных программ, местных исполнительных органов, структурных подразделений Министерства, обращений граждан по вопросам бюджетного планирования. Рассмотрение проектов нормативных правовых актов, вносимых на согласование в Министерство в пределах компетенции Управления. Формирование и ведение Единой бюджетной классификации. Разработка нормативных правовых актов по вопросам Единой бюджетной классификации. Внесение предложений по совершенствованию методологии формирования Единой бюджетной классификации. Рассмотрение запросов администраторов республиканских бюджетных программ, местных исполнительных органов. Подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства, руководства Министерства, Департамента. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины
Департамент планирования бюджетных программ социальной сферы
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
28-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік жоспарлау әдіснамасын айқындайтын нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Бюджеттік жоспарлау әдіснамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау. Бюджеттік жоспарлау мәселелері жөнінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің, жергілікті атқарушы органдардың, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің сауалдарын, азаматтардың өтініштерін қарау. Министрлікке келісуге енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын басқарманың құзыреті шегінде қарау. Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру және жүргізу. Бірыңғай бюджеттік сыныптама мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы қалыптастыру әдіснамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің, жергілікті атқарушы органдардың сауалдарын қарау. Қазақстан Республикасының Президенті, Үкіметі мен Министрлік, Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау. Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
28-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация планирования, координации работы и контроля за деятельностью Департамента. Организация работы Департамента по разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекта Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в социальной сфере, по подготовке заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в социальной сфере. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
28-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности Департамента в сферах образования и науки, культуры, информационного пространства, спорта и религий, выполнение организационно-административных работ, координация работы по разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сферах образования и науки, культуры, информационного пространства, спорта и религий. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Департамент қызметіне бақылауды ұйымдастыру. Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ әлеуметтік саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу; әлеуметтік саладағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытынды дайындау бойынша Департамент жұмысын ұйымдастыру. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
28-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Департамент қызметіне білім және ғылым, мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер саласындағы бақылауды ұйымдастыру. Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ білім және ғылым, мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу; білім және ғылым, мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер саласындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытынды дайындау бойынша Департамент жұмысын ұйымдастыру. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

28-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация планирования, координации работы и контроля за деятельностью Департамента в сферах здравоохранения, социального обеспечения, занятости и миграции. Организация работы Департамента по разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекта Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сферах здравоохранения, социального обеспечения, занятости и миграции, по подготовке заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в социальной сфере. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ
в сфере здравоохранения
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

28-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Департамент қызметіне денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, жұмыспен қамту және көші-қон саласындағы бақылауды ұйымдастыру. Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, жұмыспен қамту және көші-қон саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу; денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, жұмыспен қамту және көші-қон саласындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытынды дайындау бойынша Департамент жұмысын ұйымдастыру. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Денсаулық сақтау саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

28-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления,
выполнение организационно-административных работ,
участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере здравоохранения. Подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере здравоохранения. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ
в сфере здравоохранения
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Басқарма қызметіне бақылауды ұйымдастыру. Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыруды және олар бойынша қорытынды жасауды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды; денсаулық сақтау саласындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастырып, келісу бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Денсаулық сақтау саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

28-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления,
выполнение организационно-административных работ,
участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере социального обеспечения, занятости и миграции. Подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере социального обеспечения, занятости и миграции. Обеспечение рассмотрения Управлением бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовки заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в курируемых отраслях. Обеспечение проведения экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Обеспечение рассмотрения в пределах компетенции Управления обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц, участия в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
социального обеспечения, занятости и миграции
Департамента планирования бюджетных программ
социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің жұмысын үйлестіру және Басқарма қызметін жалпы басқару; ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарын орындау; тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастырып, келісу бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыруды және олар бойынша қорытынды жасауды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыруды қамтамасыз етеді. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізуді қамтамасыз етеді. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыруды және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысуды қамтамасыз етеді. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті Әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон саласының бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

28-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере социального обеспечения, занятости и миграции. Рассмотрение в пределах компетенции проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере социального обеспечения, занятости и миграции. Рассмотрение бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовка заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в сфере социального обеспечения, занятости и миграции. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Рассмотрение в пределах компетенции обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц. Участие в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
социального обеспечения, занятости и миграции
Департамента планирования бюджетных программ
социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ, әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастыру, Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру және олар бойынша қорытынды жасау, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыру. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізу. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыру және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті Әлеуметтік қамтамасыз ету, жұмыспен қамту және көші-қон саласының бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления,
выполнение организационно-административных работ,
участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере образования и науки. Подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере образования и науки. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ
в сфере образования и науки
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
28-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере образования и науки. Подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере образования и науки. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ
в сфере образования и науки
Департамента планирования бюджетных
программ социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің жұмысын үйлестіру және қызметін жалпы басқару; ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарын орындау; тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ білім және ғылым салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу барысында қатысу; Білім және ғылым салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытындыларын дайындау. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Білім және ғылым саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
28-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ білім және ғылым салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу барысында қатысу; Білім және ғылым салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытындыларын дайындау. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті Білім және ғылым саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере образования и науки. Подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере образования и науки. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ в сфере
культуры, информационного пространства, спорта и религии
Департамента планирования бюджетных программ
социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
28-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности Управления,
выполнение организационно-административных работ,
участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере культуры, информационного пространства, спорта и религий. Обеспечение в пределах компетенции Управления рассмотрения и согласования проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере культуры, информационного пространства, спорта и религий. Обеспечение рассмотрения Управлением бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовки заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в курируемых отраслях. Обеспечение проведения экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Обеспечение рассмотрения в пределах компетенции Управления обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц, участия в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
культуры, информационного пространства, спорта и религии
Департамента планирования бюджетных программ социальной
сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ білім және ғылым салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу барысында қатысу; Білім және ғылым салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытындыларын дайындау. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Мәдениет, ақпараттық
кеңістік, спорт және дін саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
28-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің жұмысын үйлестіру және Басқарма қызметін жалпы басқару; ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарын орындау; тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастырып, келісу бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыруды және олар бойынша қорытынды жасауды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын мәдениет, ақпараттық кеңістік, спорт және діндер саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыруды қамтамасыз етеді. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізуді қамтамасыз етеді. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыруды және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысуды қамтамасыз етеді. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Мәдениет, ақпараттық
кеңістік, спорт және дін саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

28-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере спорта и религий. Рассмотрение в пределах компетенции проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере спорта и религий. Рассмотрение бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовка заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в сфере спорта и религий. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Рассмотрение в пределах компетенции обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц. Участие в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
культуры, информационного пространства, спорта и религии
Департамента планирования бюджетных программ
социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ, спорт және діндер салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; спорт және діндер салаларындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастыру, Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру және олар бойынша қорытынды жасау, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын спорт және діндер саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыру. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізу. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыру және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Мәдениет, ақпараттық
кеңістік, спорт және дін саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

28-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере культуры. Рассмотрение в пределах компетенции проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в сфере культуры. Рассмотрение бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовка заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в сфере культуры. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Рассмотрение в пределах компетенции обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц. Участие в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
культуры, информационного пространства, спорта и религии
Департамента планирования бюджетных программ
социальной сферы
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

28-4-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ, мәдениет саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; мәдениет саласындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастыру, Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру және олар бойынша қорытынды жасау, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын мәдениет саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыру. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізу. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыру және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Әлеуметтік саланың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаменті Мәдениет, ақпараттық
кеңістік, спорт және дін саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

28-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере информационного пространства. Рассмотрение в пределах компетенции проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для нужд в информационного пространства. Рассмотрение бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, подготовка заключений по ним, государственных и отраслевых программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемом бюджетного финансирования в сфере информационного пространства. Проведение экспертизы проектов нормативных правовых актов по курируемым вопросам в части финансовой обеспеченности. Рассмотрение в пределах компетенции обращений физических лиц, государственных органов и иных юридических лиц. Участие в подготовке аналитических справок, материалов, докладов по курируемым отраслям. Выполнение иных поручений руководства
Департамент планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

28-4-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тиісті есептік жыл үшін республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ, ақпараттық кеңістік саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық көрсеткіштерін қалыптастырудағы республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; ақпараттық саласындағы мұқтаждық үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын құзыреті шеңберінде қарастыру, Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру және олар бойынша қорытынды жасау, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, сонымен қатар, аймақтардың даму бағдарламаларын ақпараттық кеңістік саласында бюджеттік қаржымен қаматамсыз етілуіне қарай қарастыру. Жетекшілік ететін мәселелердің қаржымен қамтамасыз етілуіне қарай нормативтік құқықтық актілер бойынша сараптама жүргізу. Басқарма құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша азаматтардың, мемлекеттік органдардың және тағы да басқа заңды тұлғалардың өтінімдерін қарастыру және талдамалық анықтамаларды, мәліметтерді, баяндамаларды дайындауға қатысу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

29-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом.
Обеспечение: координации работы по разработке проектов планов, инструкций, программ, нормативов, участия в разработке предложений по совершенствованию системы государственного и бюджетного планирования, координации разработки разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, согласования проектов стратегических планов центральных государственных органов (органы обороны, правоохранительные органы), согласования проектов нормативно-правовых актов, разработанных государственными органами по вопросам обороны, специальных и правоохранительных органов, организации работы по формированию проекта республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы и прогнозных показателей государственного бюджета на предстоящий трехлетний период, распределения целевых трансфертов из республиканского бюджета, участия в осуществлении международного сотрудничества по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, своевременной подготовке материалов и представление информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

29-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы,мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасау.
Төмендегілерді қамтамасыз етеді: жоспарлар, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер жобаларын әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру; мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуді үйлестіру; орталық мемлекеттік органдары (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарларның жобаларын келісу; қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдар мәселелері бойынша мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісу; алдағы үш жылдық кезеңге арналған мемлекеттік бюджеттің болжамдау көрсеткіштердің және тиісті қаржылық жылдарға республикалық бюджет жобасын қалыптастыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлуге қатысу; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттар сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

29-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом в отсутствии Директора департамента. Координация деятельности управлений департамента по:
разработке проектов планов, инструкций, программ, нормативов, разработке предложений по совершенствованию системы государственного и бюджетного планирования,
разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан,
согласованию проектов стратегических планов центральных государственных органов (органы обороны, правоохранительные органы),
формированию проекта республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы и прогнозных показателей государственного бюджета на предстоящий трехлетний период,
распределению целевых трансфертов из республиканского бюджета,
рассмотрению проектов постановлений, распоряжений, иных законодательных и подзаконных актов разработанных курируемыми государственными органами,
своевременной подготовке материалов и представлению информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства,
выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ
обороны и специальных государственных органов
Департамента планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

29-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқық,) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент директоры болмаған кезде Департамент жұмысына жалпы басшылық жасайды. Мына мәселелер бойынша Департамент басқармаларының қызметін үйлестіреді: жоспарлар, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер жобаларын әзірлеу; мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамы бөлімдерін әзірлеу; орталық мемлекеттік органдары (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарларының жобаларын келісу; алдағы үш жылдық кезеңге арналған мемлекеттік бюджеттің болжамдау көрсеткіштері және тиісті қаржы жылдарға республикалық бюджет жобасын қалыптастыру; республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер бөлу; жетекшілік ететін мемлекеттік органдар әзірлеген қаулы, өкім, өзге де заңнамалық және заңға тәуелді актілер жобаларын қарау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттар сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс және арнайы мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

29-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления.
Обеспечение: участия в формировании предложений по совершенствованию системы бюджетного планирования,
участия в разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, рассмотрения вопросов, выносимых на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и контроль за подготовкой заключений по курируемым администраторам бюджетных программ, координации работы по рассмотрению и согласованию проектов Стратегических планов, программных документов в курируемой отрасли, нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, координации работы по рассмотрению бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, участия в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготовки заключений на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительных записок к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготовки материалов и представление информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготовки аналитической информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления, исполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ
обороны и специальных государственных органов
Департамента планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

29-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару. Төмендегілерді қамтамасыз етеді: бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысу; Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығарылатын мәселелерді қарау және жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қорытындылар әзірлеуге бақылау; жетекшілік ететін салада Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттар жобаларын, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары, заттай нормалар жобаларын, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарау және келісу бойынша жұмысты үйлестіру; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарау бойынша жұмысты үйлестіру; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыруға, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбаларды, шығыстар бойынша Республикалық бюджеттік комиссиясының қарауына қорытындыларды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттардың сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс және арнайы мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

29-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия руководителя Управления исполняет его обязанности, участвует в выработке предложений по совершенствованию действующей Системы бюджетного планирования по вопросам, входящим в компетенцию управления,
участвует в выработке предложений по разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, готовит заключения для вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по проектам нормативно-правовых актов требующих выделения дополнительных финансовых затрат, разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает и согласовывает проекты Стратегических планов, программных документов в курируемой отрасли, нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает бюджетные заявки курируемых администраторов бюджетных программ, участвует в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, готовит заключения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам курируемых администраторов бюджетных программ, а также пояснительные записки к проекту республиканского бюджета, готовит материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, готовит аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления, исполняет иные поручения руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ
обороны и специальных государственных органов
Департамента планирования бюджетных программ обороны,
специальных и правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

29-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысы болмаған кезде, оның қызметін атқарады; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы Бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысады; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысады; Республикалық бюджеттік комиссия қарауына шығару үшін жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген, қосымша қаржылық шығыстардың бөлінуін талап ететін нормативтік құқықтық актілер жобаларына қорытындылар әзірлейді; жетекшілік ететін салада Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттар жобаларын, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары, заттай нормалар жобаларын, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарайды және келіседі; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастырады; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысады, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстары бойынша Республикалық бюджеттік комиссия қарауына қорытындыларды, сондай-ақ республикалық бюджет жобасына түсіндірме жазбаларды әзірлейді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттар сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындап және ақпарат ұсынады; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпараттар әзірлейді; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс және арнайы мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

29-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассматривает и согласовывает проекты Стратегических планов, программных документов в курируемой отрасли, нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает бюджетные заявки курируемых администраторов бюджетных программ, участвует в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, готовит заключения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам курируемых администраторов бюджетных программ, а также пояснительные записки к проекту республиканского бюджета, готовит заключения для вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по проектам нормативно-правовых актов требующих выделения дополнительных финансовых затрат, разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, готовит материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, готовит аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления,
исполняет иные поручения руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ
правоохранительных органов Департамента планирования
бюджетных программ обороны, специальных и
правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

29-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін салада Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттар жобаларын, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары, заттай нормалар жобаларын, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарайды және келіседі; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастырады; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысады, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстары бойынша Республикалық бюджеттік комиссия қарауына қорытындыларды, сондай-ақ республикалық бюджет жобасына түсіндірме жазбаларды әзірлейді; Республикалық бюджеттік комиссия қарауына шығару үшін жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген, қосымша қаржылық шығыстардың бөлінуін талап ететін нормативтік құқықтық актілер жобаларына қорытындылар әзірлейді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттар сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындап және ақпарат ұсынады; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпараттар әзірлейді; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Құқық қорғау органдарының бюджеттік
бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

29-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов стратегического планирования, обеспечение участия в формировании, корректировке перечня государственных программ, обеспечение участия в согласовании проектов документов Системы государственного планирования, координирует работу по проведению мониторинга и оценки реализации государственных, отраслевых программ,
координирует работу по проведению мониторинга и оценки реализации стратегических планов органов, обеспечение участия в выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, организация работы по согласованию проектов стратегических планов (проекты изменений и дополнений в стратегические планы) центральных государственных органов (органы обороны и правоохранительные органы), обеспечение участия в разработке прогноза социально-экономического развития республики, организация работы по рассмотрению показателей бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, задачами стратегических направлений, организация работы по рассмотрению показателей результативности и эффективности, представленных в проектах бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора республиканских бюджетных программ.
обеспечение участия в разработке и реализации Стратегического и Операционного планов, Меморандума Министерства, обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам стратегического планирования органов обороны, правоохранительных органов, рассмотрение в пределах компетенции обращений и писем граждан, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления.
выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития органов обороны, специальных и
правоохранительных органов Департамента планирования
бюджетных программ обороны, специальных и
правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

29-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық жоспарлау мәселелерін үйлестіру; мемлекеттік бағдарламалар тізімін қалыптастыруға, түзетуге қатысуды қамтамасыз ету; Мемлекеттік басқару жүйесі құжаттарының жобаларын келісуге қатысуды қамтамасыз ету; мемлекеттік, салалық бағдарламалардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу бойынша жұмысты үйлестіру; стратегиялық жоспарлардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу бойынша жұмысты үйлестіру; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысуды қамтамасыз ету; орталық атқарушы органдардың (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарлар жобаларын (стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобалары) келісу бойынша жұмысты ұйымдастыру; республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуге қатысуды қамтамасыз ету; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен ұсынылған стратегиялық жоспарлар құрамында және стратегиялық жоспарларға өзгерістер және толықтырулар жобаларының бюджеттік бағдарламалар көрсеткіштерінің стратегиялық бағыттардың міндеттерімен, стратегиялық мақсаттарымен байланысын қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру; стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобасында ұсынылған нәтижелілік және тиімділілік көрсеткіштерінің республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қызметінің бағытына, функцияларына, өкілеттігіне сәйкестігін қарау бойынша жұмысты ұйымдастыру; министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын, Меморандумын әзірлеуге және іске асыруға қатысуды қамтамасыз ету; Қорғаныс, құқық қорғау органдары стратегиялық жоспарлау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, құзыреті шегінде жеке тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарын
дамыту басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

29-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании, корректировке перечня государственных программ, согласование проектов документов Системы государственного планирования, проведение мониторинга и оценки реализации государственных, отраслевых программ, проведение мониторинга и оценки реализации стратегических планов, участие в выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, согласование проектов стратегических планов (проекты изменений и дополнений в стратегические планы) центральных государственных органов (органы обороны и правоохранительные органы), участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики, рассмотрение показателей бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, задачами стратегических направлений, рассмотрение показателей результативности и эффективности, представленных в проектах бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора республиканских бюджетных программ.
участие в разработке и реализации Стратегического плана и Операционного планов, Меморандума Министерства, обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам стратегического планирования органов обороны, правоохранительных органов, рассмотрение обращений и писем граждан, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития органов обороны, специальных и
правоохранительных органов Департамента планирования
бюджетных программ обороны, специальных и
правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

29-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бағдарламалар тізімін қалыптастыруға, түзетуге қатысу; мемлекеттік басқару жүйесі құжаттарының жобаларын келісу; мемлекеттік, салалық бағдарламалардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; стратегиялық жоспарлардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; орталық атқарушы органдардың (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарлар жобаларын (стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобалары) келісу; республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуге қатысу; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен ұсынылған стратегиялық жоспарлар құрамында және стратегиялық жоспарларға өзгерістер және толықтырулар жобаларының бюджеттік бағдарламалар көрсеткіштерінің стратегиялық бағыттардың міндеттерімен, стратегиялық мақсаттарымен байланысын қарау; стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобасында ұсынылған нәтижелілік және тиімділілік көрсеткіштерінің республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қызметінің бағытына, функцияларына, өкілеттігіне сәйкестігін қарау; министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын, Меморандумын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; қорғаныс, құқық қорғау органдарының стратегиялық жоспарлау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, құзыреті шегінде жеке тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындауды қамтамасыз ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарын
дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

29-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Согласование проектов Системы государственного планирования, проведение мониторинга и оценки реализации государственных, отраслевых программ, проведение мониторинга и оценки реализации стратегических планов, участие в выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, согласование проектов стратегических планов (проекты изменений и дополнений в стратегические планы) центральных государственных органов (правоохранительные органы), рассмотрение показателей бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, задачами стратегических направлений, рассмотрение показателей результативности и эффективности, представленных в проектах бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора республиканских бюджетных программ, участие в разработке и реализации Стратегического и Операционного планов, меморандума Министерства, обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по вопросам стратегического планирования центральных государственных органов (правоохранительные органы), рассмотрение обращений и писем граждан, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления развития органов обороны, специальных и
правоохранительных органов Департамента планирования
бюджетных программ обороны, специальных и
правоохранительных органов
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

29-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесі құжаттарының жобаларын келісу; мемлекеттік, салалық бағдарламалардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; стратегиялық жоспарлардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; орталық атқарушы органдардың (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарлар жобаларын (стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобалары) келісу; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен ұсынылған стратегиялық жоспарлар құрамында және стратегиялық жоспарларға өзгерістер және толықтырулар жобаларының бюджеттік бағдарламалар көрсеткіштерінің стратегиялық бағыттардың міндеттерімен, стратегиялық мақсаттарымен байланысын қарау; стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобасында ұсынылған нәтижелілік және тиімділілік көрсеткіштерінің республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қызметінің бағытына, функцияларына, өкілеттігіне сәйкестігін қарау; министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын, Меморандумын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; қорғаныс, құқық қорғау органдары стратегиялық жоспарлау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, құзыреті шегінде жеке тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындауды қамтамасыз ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарының
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау департаменті
Қорғаныс, арнайы және құқық қорғау органдарын
дамыту басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

29-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или гуманитарные науки и/или право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Согласование проектов Системы государственного планирования, проведение мониторинга и оценки реализации государственных, отраслевых программ, проведение мониторинга и оценки реализации стратегических планов, участие в выработке предложений по совершенствованию системы государственного планирования, согласование проектов стратегических планов (проекты изменений и дополнений в стратегические планы) центральных государственных органов (правоохранительные органы), рассмотрение показателей бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, задачами стратегических направлений, рассмотрение показателей результативности и эффективности, представленных в проектах бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора республиканских бюджетных программ, участие в разработке и реализации Стратегического и Операционного планов, Меморандума Министерства, обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер - Министра Республики Казахстан и руководства Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по курируемым вопросам, рассмотрение обращений и писем граждан, и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления, выполнение иных поручений руководства
Департамент планирования бюджетных программ в сфере
промышленности, транспорта и коммуникаций
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
промышленности, транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1

29-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) гуманитарлық ғылымдар және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік басқару жүйесі құжаттарының жобаларын келісу; мемлекеттік, салалық бағдарламалардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; стратегиялық жоспарлардың жүзеге асырылуын бағалау және мониторингілеу; мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; орталық атқарушы органдардың (қорғаныс, құқық қорғау органдары) стратегиялық жоспарлар жобаларын (стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобалары) келісу; республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен ұсынылған стратегиялық жоспарлар құрамында және стратегиялық жоспарларға өзгерістер және толықтырулар жобаларының бюджеттік бағдарламалар көрсеткіштерінің стратегиялық бағыттардың міндеттерімен, стратегиялық мақсаттарымен байланысын қарау; стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобасында ұсынылған нәтижелілік және тиімділілік көрсеткіштерінің республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қызметінің бағытына, функцияларына, өкілеттігіне сәйкестігін қарау; министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын, Меморандумын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; қорғаныс, құқық қорғау органдары стратегиялық жоспарлау мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасы Президенті Әкiмшiлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы мәліметтер және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, құзыреті шегінде жеке тұлғалардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және басқарма қызметіне қатысты басқа да құжаттарды орындауды қамтамасыз ету; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Өнеркәсіп көлік және коммуникация саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1

30-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента.
Организация работы по участию в разработке стратегических документов, государственных (отраслевых) программ, проектов нормативных правовых актов на предмет финансовой обеспеченности в сферах промышленности, топливно-энергетического комплекса, развития малого и среднего бизнеса и торговли, транспорта и коммуникаций, информатизации, регулирования естественных монополий, защиты конкуренции, космической деятельности, участие в выработке предложений по совершенствованию бюджетного планирования по курируемым отраслям, прогнозным показателям республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период в пределах компетенции Департамента, формированию, уточнению, корректировке республиканского бюджета по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, проведению факторного анализа по платежам и обязательствам, осуществление оценки реализации бюджетных программ (подпрограмм) по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, подготовке заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства, подготовке аналитических материалов, Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной. Осуществление иных функций, возложенных руководством Министерства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
промышленности, транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

30-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету.
Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; департамент бойынша ұйымдастыру және кадр мәселелерін шешу; департамент қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін қамтамасыз ету; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Қаржы министрлігі басшылығының тапсырмаларына материалдар мен қорытындылар әзірлеуді ұйымдастыру. Жетекшілік ететін салалар бойынша бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуін ұйымдастыру; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындау; Өнеркәсіп, отын-энергетика кешендері (индустриалдық-инновациялық даму), шағын және орта бизнес пен сауданың дамуы, көлік және коммуникация, ақпарат сұрақтары бойынша нормативті-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу. Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

30-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента.
Организация работы Департамента по участию в разработке стратегических документов, государственных (отраслевых) программ, проектов нормативных правовых актов на предмет финансовой обеспеченности в сферах промышленности, топливно-энергетического комплекса, развития малого и среднего бизнеса и торговли, транспорта и коммуникаций, информатизации, регулирования естественных монополий, защиты конкуренции, космической деятельности, участие в выработке предложений по совершенствованию бюджетного планирования по курируемым отраслям, прогнозным показателям республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период в пределах компетенции Департамента, формированию, уточнению, корректировке республиканского бюджета по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, проведению факторного анализа по платежам и обязательствам, осуществление оценки реализации бюджетных программ (подпрограмм) по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, подготовке заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства, подготовке аналитических материалов, Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ в сфере
промышленного и топливно-энергетических комплексов
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
промышленности, транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

30-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін үйлестіру. Жетекшілік ететін салалар бойынша жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, өнеркәсіп, отын-энергетика (индустриалдық-инновациялық даму), шағын және орта бизнес пен сауданың дамуы, көлік және коммуникация, ақпарат, сұрақтары бойынша заңнамаларымен байланысты заңдылық және басқа да нормативті-құқықтық актілері жобаларын әзірлеуге қатысу; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындауды ұйымдастыру. Басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Өнеркәсіп және отын-энергетика кешендері
саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау
басқармасының Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

30-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства ..
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления. Участие в разработке стратегических документов, государственных (отраслевых) программ, проектов нормативных правовых актов на предмет финансовой обеспеченности в сферах промышленности, топливно-энергетического комплекса, развития малого и среднего бизнеса и торговли, выработке предложений по совершенствованию бюджетного планирования по курируемым отраслям, прогнозным показателям республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период в пределах компетенции Управления, формировании, уточнении, корректировке республиканского бюджета по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, рассмотрение проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства, подготовке аналитических материалов. Осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
промышленного и топливно-энергетических комплексов
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
промышленности, транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

30-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету. Өнеркәсіп және отын-энергетика кешендеріндегі стратегиялық құжаттарды, мемлекеттік (салалық) бағдарламаларды және нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін салалар бойынша бюджеттік жоспарлауды жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; нормативтік құқықтық ақтілер (бұдан әрі - НҚА) жобаларын және мемлекеттік (салалық) бағдарламаларды қаржылық қамтамасыз етілу мәні бойынша қарастыру НҚА жобаларын және мемлекеттік (салалық) бағдарламаларды қаржылық қамтамасыз етілу мәні бойынша қарастыру, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындау. Департамент басшылығының жүктеген басқа да функцияларын жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Өнеркәсіп және отын-энергетика кешендері
саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

30-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Руководство работой Управления. Участие в разработке стратегических документов, государственных (отраслевых) программ, проектов нормативных правовых актов на предмет финансовой обеспеченности в сферах транспорта и коммуникации, информатизации, космической деятельности, регулирования естественных монополий, выработке предложений по совершенствованию бюджетного планирования по курируемым отраслям, прогнозным показателям республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период в пределах компетенции Управления, формировании, уточнении, корректировке республиканского бюджета по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, проведении факторного анализа по платежам и обязательствам, осуществлении оценки реализации бюджетных программ (подпрограмм) по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, подготовке заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства, подготовке аналитических материалов, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
транспорта, коммуникаций и информатизации Департамента
планирования бюджетных программ в сфере промышленности,
транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

30-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету. Көлік-коммуникациялық кешенінде, ғарыштық қызмет, ақпараттандыру, байланыс және табиғи монополияларды реттеу саласында стратегиялық құжаттарды, мемлекеттік (салалық) бағдарламаларды және нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін салалар бойынша бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; жетекшілік ететін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) жүзеге асырылуын бағалауды ұйымдастыру; республикалық бюджеттік бағдарламалардың жетекшілік ететін әкімшілер бойынша төлемдер мен міндеттемелер жөніндегі факторлық талдауды жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындау; жетекшілік ететін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша Үкімет резервінен қаржы бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытынды дайындауды қамтамасыз ету. Департамент басшылығының жүктеген басқа да функцияларын жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Көлік коммуникация және ақпараттандыру саласындағы
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

30-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика) и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика) и/или технические науки и технологии и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегических документов, государственных (отраслевых) программ, проектов нормативных правовых актов на предмет финансовой обеспеченности в сферах транспорта и коммуникации, информатизации, космической деятельности, регулирования естественных монополий, выработке предложений по совершенствованию бюджетного планирования по курируемым отраслям, прогнозным показателям республиканского бюджета на предстоящий трехлетний период в пределах компетенции Управления, формировании, уточнении, корректировке республиканского бюджета по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, проведение факторного анализа по платежам и обязательствам, осуществление оценки реализации бюджетных программ (подпрограмм) по курируемым администраторам республиканских бюджетных программ, подготовка заключений к проектам постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства, подготовка аналитических материалов. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
транспорта, коммуникаций и информатизации Департамента
планирования бюджетных программ в сфере промышленности,
транспорта и коммуникаций
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

30-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика)және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік-коммуникациялық кешенінде, ғарыштық қызмет, ақпараттандыру, байланыс және табиғи монополияларды реттеу саласында стратегиялық құжаттарды, мемлекеттік (салалық) бағдарламаларды және нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін салалар бойынша бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындау; жетекшілік ететін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) жүзеге асырылуын бағалау; республикалық бюджеттік бағдарламалардың жетекшілік ететін әкімшілер бойынша төлемдер мен міндеттемелер жөніндегі факторлық талдауды жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру; жетекшілік ететін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша Үкімет резервінен қаржы бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларына қорытынды дайындау. Департамент басшылығының жүктеген басқа да функцияларын жүзеге асыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Өнеркәсіп, көлік және коммуникация саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Көлік коммуникация және ақпараттандыру саласындағы
бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

31-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельности Департамента, Организация планирования, координации работы и контроля за деятельностью Департамента. Организация работы Департамента по разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекта Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере земельных отношений, агропромышленного комплекса, природных ресурсов и экологии, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
агропромышленного комплекса, природных ресурсов,
строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
31-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

31-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау; Департамент қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Департамент қызметіне бақылауды ұйымдастыру. Тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ жер қатынастары, агроөнеркәсіп кешені, табиғи ресурстар және экология, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық параметрлерін әзірлеу бөлігінде республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Агроөнеркәсіптік кешен, табиғи ресурстар, құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
31-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, Организация планирования, координации работы и контроля за деятельностью Департамента. Организация работы Департамента по разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекта Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере земельных отношений, агропромышленного комплекса, природных ресурсов и экологии, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, Выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ в сфере
агропромышленного комплекса и природных ресурсов
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
агропромышленного комплекса, природных ресурсов,
строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
31-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация руководства и координация деятельности Управления, выполнение организационно-административных работ, участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере агропромышленного комплекса и природных ресурсов. Обеспечение и организация, а также рассмотрение бюджетных заявок по курируемым администраторам бюджетных программ и подготовки заключений по ним. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
агропромышленного комплекса и природных ресурсов
Департамента планирования бюджетных программ в сфере
агропромышленного комплекса, природных ресурсов,
строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін үйлестіру; Департамент қызметін жоспарлау, жұмысын үйлестіру және Департамент қызметіне бақылауды ұйымдастыру. Тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ жер қатынастары, агроөнеркәсіп кешені, табиғи ресурстар және экология, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық параметрлерін әзірлеу бөлігінде республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Агроөнеркәсіптік кешен, табиғи ресурстар, құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғи ресурстар
саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
31-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің басшылығын ұйымдастыру және жұмысын үйлестіру; ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарын орындау; тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ агроөнеркәсіп кешені және табиғи ресурстар салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық параметрлерін әзірлеу бөлігінде республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарауды қамтамасыз ету және ұйымдастыру, сондай-ақ бюджеттік өтінімдерді қарастыру және олар бойынша қорытынды әзірлеу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Агроөнеркәсіптік кешен, табиғи ресурстар, құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғи ресурстар
саласындағы бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

31-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация руководства и координация деятельности Управления, выполнение организационно-административных работ, участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также его корректировки, разработке проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации республиканского бюджета и о внесении изменений и дополнений в него на соответствующие годы, а также проекте Прогноза социально-экономического развития республики в части разработки прогноза бюджетных параметров на 3 года в сфере строительства жилищно-коммунального хозяйства и земельных отношений. Обеспечение и организация, а также рассмотрение бюджетных заявок по курируемым администраторам бюджетных программ и подготовка заключений по ним. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
строительства жилищно-коммунального хозяйства и земельных
отношений Департамента планирования бюджетных программ в
сфере агропромышленного комплекса, природных ресурсов,
строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

31-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) бизнес мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметінің басшылығын ұйымдастыру және жұмысын үйлестіру; ұйымдастырушылық-әкімшілік жұмыстарын орындау; тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобаларын әзірлеу, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сонымен бірге оны түзету, республикалық бюджетті іске асыру және оған тиісті жылдарға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулы жобаларын әзірлеу, сондай-ақ құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жер қатынастары салаларындағы 3 жылға арналған бюджеттің болжамдық параметрлерін әзірлеу бөлігінде республиканың әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын әзірлеуге қатысу; Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарауды қамтамасыз ету және ұйымдастыру, сондай-ақ бюджеттік өтінімдерді қарастыру және олар бойынша қорытынды әзірлеу. Басшылардың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Агроөнеркәсіптік кешен, табиғи ресурстар, құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау департаменті
Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жер
қатынастары саласындағы бюджеттік бағдарламаларды
жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства за деятельностью Управления. Координация работы по разработке с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства продукции и оказания услуг на соответствующий период, согласованию мобилизационных планов, Инструкции государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разработка нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Участие в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва. Участие в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Организация научных исследований и методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации, а также повышения квалификации специалистов мобилизационных органов. Внесение предложениий в Правительство Республики Казахстан о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов. Координация деятельности государственных органов в области мобилизационной подготовки. Организация согласования перечня пунктов хранения материальных ценностей государственного резерва. Обеспечение осуществления оценки мобилизационной готовности Республики Казахстан в порядке, установленном в Правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в Республике Казахстан, и ежегодного доклада об этом Правительству Республики Казахстан. Координация работы государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных. Ведение администрирования бюджетной программы 005 "Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации". Обеспечение участия в разработке и реализации Стратегического плана Министерства в рамках своей компетенции. Представление интересов Управления во взаимоотношениях с другими структурными подразделениями Министерства. Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Внесение предложений по повышению квалификации работников Управления. Взаимодействие по вопросам, относящимся к компетенции Управления, с должностными лицами Министерства. Представление предложении о структуре и штатном расписании Управления в пределах установленной численности работников и фонда оплаты труда. Обеспечение оперативного делопроизводства в Управлении, в соответствии с действующими инструкциями по общему делопроизводству в Министерстве. Обеспечение предоставления табеля учета использования рабочего времени в Управление человеческими ресурсами и развития языков в установленные сроки. Установление объема должностных обязанностей работников Управления. Организация проведении оперативных совещаний Управления. Проверка соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководителю проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов. Внесение в установленном порядке руководству предложении по вопросам компетенции Управления, о назначении на должность и освобождения от занимаемых должностей сотрудников, о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий. Участие в установленном порядке на заседаниях коллегии Министерства, а также на совещаниях, проводимых Министром, ответственным секретарем, вице-министрами по вопросам, входящим в компетенцию Управления
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру. Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының Жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге тауарлар өндіру мен қызметтер көрсету жоспарын әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын, Нұсқаулықтарын келісу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу. Жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысу. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы ғылыми зерттеулер мен әдіснамалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру. Жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған және ұйымның жұмыс бейіні өзгертілген кезде мемлекеттік органдардың ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне, белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және басқаға беру туралы ұсыныс енгізу. Жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын сақтау пункттерінің тізбесін келісуді ұйымдастыру. Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру қағидаларында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының жұмылдыру әзiрлiгiне бағалауды жүзеге асыру және бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне жыл сайын баяндауды қамтамасыз ету. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың әскери мiндеттiлердi брондау жөнiндегi жұмысын үйлестiру. 005 "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасына әкімшілендіру жүгізу. Өз құзіреті шегінде Министрліктің Стратегиялық жоспарын әзірлеу және іске асыруға қатысуды қамтамасыз ету. Министрліктегі басқа да құрылымдық бөлімшелермен өзара қарым-қатынаста Басқарманың мүдделерін білдіру. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің лауазымды тұлғаларымен өзара қарым-қатынаста болу. Еңбекақы қоры және белгіленген қызметкерлер санының шегінде Басқарманың штат кестесі мен құрылымы туралы ұсыныстар дайындау. Министрліктің қолданыстағы жалпы іс-қағаздарын жүргізу нұсқаулығына сәйкес Басқармада іс-қағаздарын жедел жүргізуді қамтамасыз ету. Жұмыс уақытын пайдалану есебінің табелін белгіленген мерзімде Кадрлық қызметке ұсынуды қамтамасыз ету. Басқарма қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерінің көлемін белгілеу. Басқармада жедел кеңестердің өткізілуін ұйымдастыру. Басшыға қол қоюға ұсынылатын бұйрықтар, нұсқаулықтар, қаулылар, өкімдер және басқа да құжаттар жобаларының заңнама талаптарына сәйкестігін тексеру. Белгіленген тәртіппен Басқарма құзыретінің мәселелері жөнінде, қызметкерлерді лауазымға тағайындау және атқарып отырған лауазымнан босату туралы, марапаттау және оларға тәртіптік жазалар қолдану жөнінде басшылыққа ұсыныстар енгізу. Белгіленген тәртіппен Министрліктің алқа отырыстарына, сондай-ақ Басқарма кұзіретіне кіретін мәселелер бойынша Министр, жауапты хатшы, вице-министрлер өткізетін жиналыстарға қатысу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

32-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает с участием государственных органов мобилизационный план Республики Казахстан и план производства продукции и оказания услуг на соответствующий период, согласовывает мобилизационные планы, Инструкции государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разрабатывает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки. Участвует в подготовке проекта ежегодного доклада о состоянии мобилизационной подготовки и мобилизации. Участвует в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Проводит оценку уровня мобилизационной готовности Республики Казахстан. Вносит предложения в Правительство Республики Казахстан о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов. Координирует деятельность государственных органов в области мобилизационной подготовки. Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Проводит оценку мобилизационной подготовки в области транспорта, связи, машиностроения, по отраслям промышленности, в области здравоохранения, сельского хозяйства, производства продуктов питания, финансового обеспечения
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

32-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының Жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге өнім өндіру және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын, Нұсқаулықтарын келіседі. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлейді. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдырудың жай-күйі туралы жыл сайынғы баяндама жобасын дайындауға қатысады. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысады. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы деңгейін бағалауды жүргізеді. Жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған және олардың жұмыс бейіні өзгертілген кезде мемлекеттік органдардың ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және басқаға беру туралы ұсыныс енгізеді. Жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіреді. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жүзеге асырады. Көлік, байланыс, машина жасау; өнеркәсіп салалары бойынша; денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығы, азық-түлік өндіру; қаржылық қамтамасыз ету саласындағы жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

32-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (биотехнология) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает с участием государственных органов мобилизационный план Республики Казахстан и план производства продукции и оказания услуг на соответствующий период, согласовывает мобилизационные планы, Инструкции государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разрабатывает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки. Участвует в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Участвует в подготовке проекта ежегодного доклада о состоянии мобилизационной подготовки и мобилизации. Планирует мероприятия и расходы республиканского бюджета в области мобилизационной подготовки и мобилизации на соответствующий финансовый год. Проводит оценку мобилизационной подготовки в области транспорта, связи, машиностроения, финансового обеспечения
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

32-0-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының Жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге өнім өндіру және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын, Нұсқаулықтарын келіседі. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлейді. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысады. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдырудың жай-күйі туралы жыл сайынғы баяндама жобасын дайындауға қатысады. Тиісті қаржы жылына жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы республикалық бюджет шыстары мен іс-шараларын жоспарлайды. Көлік, байланыс, машина жасау; қаржылық қамтамасыз ету саласындағы жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает с участием государственных органов мобилизационный план Республики Казахстан и план производства продукции и оказания услуг на соответствующий период, согласовывает мобилизационные планы, Инструкции государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разрабатывает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки. Участвует в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Внесение предложений по повышению квалификации работников Управления. Предоставление табеля учета использования рабочего времени в Управление человеческими ресурсами и развития языков в установленные сроки. Участие в разработке и реализации Стратегического плана Министерства в рамках своей компетенции. Ведение номенклатуры дел Управления, учет и хранение документов, контроль за состоянием и сохранностью по передачи их на хранение в архив Министерства. Ведение делопроизводства в Управлении, в соответствии с действующими инструкциями по общему делопроизводству в Министерстве. Подготовка предложений по улучшению материально-технического обеспечения Управления. Обеспечивают соблюдение законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации. Выполнение иных рабочих поручений и заданий руководства. Проводит оценку мобилизационной подготовки в области здравоохранения, сельского хозяйства, производства продуктов питания
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления специальных программ
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
32-0-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или военное дело и безопасность
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының Жұмылдыру жоспарын, тиісті кезеңге арналған өнім өндіру және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің Жұмылдыру жоспарларын, нұсқаулықтарын келіседі. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлейді. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысады. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жүзеге асырады. Басқарма қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Жұмыс уақытын пайдалану есебінің табелін белгіленген мерзімде Кадрлық қызметке ұсыну. Өз құзіреті шегінде Министрліктің Стратегиялық жоспарын әзірлеу және іске асыруға қатысу. Басқарманың істер номенклатурасын жүргізу, құжаттарды есепке алу және сақтау, оларды Министрлік мұрағатына сақтауға жіберу бойынша жай-күйі мен сақталуын бақылау. Министрліктегі жалпы іс жүргізу бойынша қолданыстағы нұсқаулықтарға сәйкес Басқармада іс жүргізу. Басқарманы материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлейді. Қазақстан Республикасының жұмылдыру мен жұмылдыру дайындығы саласындағы заңдарының және өзге де нормативтік құқықтық актілерінің сақталуын қамтамасыз етеді. Басшылықтың жұмыс барысындағы өзге де нұсқаулары мен тапсырмаларын орындайды. Денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығы, тағам өнімдері саласында жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізеді
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Арнайы бағдарламалар басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
32-0-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе әскери іс және қауіпсіздік мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разрабатывает с участием государственных органов мобилизационный план Республики Казахстан и план производства продукции и оказания услуг на соответствующий период, согласовывает мобилизационные планы, Инструкции государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы. Разрабатывает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки. Участвует в формировании предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и участвует в развитии международного сотрудничества в области мобилизационной подготовки. Осуществление своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей информации. Координация работы государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных. Внесение предложений по повышению квалификации работников Управления. Предоставление табеля учета использования рабочего времени в Управление человеческими ресурсами и развития языков в установленные сроки. Проводит оценку мобилизационной подготовки в области транспорта, связи, машиностроения
Департамент по работе с персоналом и внутреннего развития
Квалификационные
требования
к должности
Директор
Департамента по работе с персоналом
и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
33-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасының Жұмылдыру жоспарын, тиісті кезеңге арналған өнім өндіру және қызметтер көрсету жоспарын әзірлейді, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктерінің Жұмылдыру жоспарларын, нұсқаулықтарын келіседі. Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлейді. Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемі жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыруға және жұмылдыру дайындығы саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуға қатысады. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды жүзеге асырады. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың әскери мiндеттiлердi брондау жөнiндегi жұмысын үйлестiру. Басқарма қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Жұмыс уақытын пайдалану есебінің табелін белгіленген мерзімде Кадрлық қызметке ұсыну. Көлік, байланыс, машина жасау саласында жұмылдыру дайындығына бағалау жүргізеді
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
33-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов реализации кадровой политики, обеспечения условий для прохождения государственной службы в структурных подразделениях Министерства, трудовой дисциплины, разработки положений структурных подразделений, должностных инструкций, проектов структуры, штатной численности и штатного расписания, общее руководство за разработкой, реализацией, мониторингом, анализом реализации стратегического и операционного планов Министерства, меморандума между Правительством и Министерством на соответствующий период, контроль за внедрением принципов корпоративного управления в Министерстве, контроль за разработкой нормативных правовых актов и подготовкой информационно-аналитических материалов по вопросам деятельности Департамента
Квалификационные
требования
к должности
Заместитель директора
Департамента по работе с персоналом
и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
33-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организует работу по разработке, реализации, мониторингу и анализу реализации стратегического и операционного планов Министерства, меморандума между Правительством и Министерством на соответствующий период, контролю по подготовке отчета о ходе реализации Стратегического плана Министерства за отчетный год, координация деятельности структурных подразделений Министерства по разработке регламента Министерства, положений структурных подразделений, контроль за подготовкой и проведением коллегий Министерства, представляет в установленном порядке предложения о поощрении работников Департамента и привлечении их к дисциплинарной ответственности
Квалификационные
требования
к должности
Руководитель
Управления внутреннего стратегического планирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кадр саясатын іске асыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік қызметтен өту үшін жағдайлар жасауды қамтамасыз ету, еңбек тәртібін, құрылымдық бөлімшелердің ережелерін, лауазымдық нұсқаулықтарын, құрылымдар жобаларын, штат саны мен штат кестесін әзірлеу; Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Үкімет пен Министрлік арасындағы тиісті кезеңге арналған меморандумды әзірлеу, іске асыру, мониторингі және іске асырылуын талдау, Министрлікте корпоративтік басқару принциптерін енгізуге бақылау жасау, нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге және Департамент қызметінің мәселелері бойынша ақпараттық-талдамалық материалдар дайындауға бақылау жасауға жалпы басшылық ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
33-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларын, Үкімет пен Министрлік арасындағы тиісті кезеңге арналған меморандумды әзірлеу, іске асыру, мониторингін, іске асырылуын талдау, Министрліктің есепті кезеңге арналған Стратегиялық жоспарын іске асыру барысы туралы есепті дайындауды бақылау; Министрліктің регламентін, құрылымдық бөлімшелердің ережелерін әзірлеу қызметін үйлестіру; Министрліктің алқа мәжілістерін әзірлеу мен өткізуді бақылау мәселелерін ұйымдастырады; белгіленген тәртіпте Департамент қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту туралы ұсыныс жасайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Ішкі стратегиялық жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

33-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление разработки, утверждение и реализацию стратегического, операционного плана Министерства, меморандума между Премьер-Министром и Министром, межсекторальных соглашений между Министром и руководителями заинтересованных государственных органов на соответствующий период, плана работы Департамента на соответствующий год, анализ и мониторинг реализации стратегического плана, меморандума, межсекторальных соглашений, операционного плана, планов работ структурных подразделений Министерства, координация работы по разработке регламента Министерства, положений структурных подразделений, организации коллегий Министерства
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления внутреннего стратегического планирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

33-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық, операциялық жоспарын, Премьер-Министр мен Министр арасындағы меморандумды, Министр мен мүдделі мемлекеттік органдар басшыларының арасындағы тиісті кезеңге арналған сектораралық келісімдерді әзірлеуді, бекітуді және іске асыруды; Департаменттің тиісті жылға арналған жұмыс жоспарын жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің. стратегиялық жоспарды, меморандумды, сектораралық келісімдерді, операциялық жоспарды, жұмыс жоспарларын іске асыруды талдау және мониторингілеу; Министрліктің регламентін, құрылымдық бөлімшелердің ережелерін әзірлеу, Министрлік алқасын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Ішкі стратегиялық жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
33-1- 2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация вопросов по Министерству по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой и государственной дисциплины, координация работы Конкурсной, дисциплинарной, жилищной комиссий, комиссий по аттестации, награждению, обучению за рубежом, по установлению трудового стажа государственных служащих
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в курируемых структурных подразделениях Министерства, организация работы Дисциплинарной комиссии, подготовка и сдача отчетности по кадрам, подготовка сборника квалификационных требований к административным государственным должностям Министерства для утверждения руководством Министерства
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік бойынша мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру; адами ресурстарды басқару мен құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру және дамыту; корпоративтік мәдениетті қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау, еңбек тәртібін сақтау және қолдау; конкурстық, тәртіптік, тұрғын үй, аттестаттау, марапаттау, шетелде оқу, мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу комиссияларының жұмысын ұйымдастыру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
33-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды; адами ресурстарды басқару және құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамытуды; корпоративтік мәдениетті қалыптастыруды, Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінде корпоративтік мәдениетін қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін, еңбек тәртібін қалыптастыруды және ұстап тұруды; конкурстық комиссияның жұмысын ұйымдастыруды; кадрлар бойынша есептілікті дайындау мен белгіленген мерзімде тапсыруды, Министрліктің әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекітуді қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

33-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика), и/или образование (русский язык и литература в школах с неказахским языком обучения) и /или сельскохозяйственные науки (агрономия)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в курируемых структурных подразделениях Министерства, работы Комиссии по поощрению
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика) и /или сельскохозяйственные науки (агрономия)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

33-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика), және/немесе білім ғылымдары (қазақ тілді емес мектептерде орыс тілі және әдебиеті) және/немесе және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (агрономия) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру; адами ресурстарды басқару және құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамыту; Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінде корпоративтік мәдениетін қалыптастыру, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасау жөніндегі жұмыстарды, көтермелеу Комиссиясы мен Тәртіптік комиссиясының жұмыстарын қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
33-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика), және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары (агрономия) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в курируемых структурных подразделениях Министерства, организация работы Комиссий по аттестации госслужащих, по установлению трудового стажа государственных служащих, формирование номенклатуры дел Управления
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом
и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или естественные науки (математика, информатика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в курируемых структурных подразделениях Министерства, организация работы Жилищной, Конкурсной комиссии Министерства, обеспечение госслужащих служебными удостоверениями
Квалификационные
требования
к должности
Эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды; адами ресурстарды басқару және құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамытуды; Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінде корпоративтік мәдениетті қалыптастыруды, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасауды, еңбек тәртібін сақтауды және қолдауды; мемлекеттік қызметшілерді аттестаттау жөніндегі, мемлекеттік қызмет өтілін белгілеу бойынша жұмыстарды қамтамасыз етеді; Басқарманың номенклатура ісін қалыптастырады
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазыы №
1
С-4
33-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды; адами ресурстарды басқару және құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамытуды; Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінде корпоративтік мәдениетті қалыптастыруды, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасауды, еңбек тәртібін сақтауды және қолдауды; Министрліктің тұрғын үй комиссиясының жұмысын, мемлекеттік қызметшілерді қызметтік куәліктермен қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

33-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, созданию и развитию эффективной структуры управления человеческими ресурсами и подбору персонала, формированию корпоративной культуры, созданию и поддержанию устойчивого положительного имиджа государственного органа, трудовой дисциплины в курируемых структурных подразделениях. Министерства, организация работа Комиссии по обучению государственных служащих, в том числе за рубежом, а также проведение работы по приему, увольнению работников по трудовым договорам, предоставлению им трудовых отпусков
Квалификационные
требования
к должности
Эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
33-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература, основы права и экономики) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

33-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (юриспруденция, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды; адами ресурстарды басқару және құрамды іріктеудің тиімді құрылымын құру мен дамытуды; Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінде корпоративтік мәдениетті қалыптастыруды, мемлекеттік органның тұрақты оң имиджін жасауды, еңбек тәртібін сақтауды және қолдауды; мемлекеттік қызметшілерді оқыту жөніндегі Комиссиянын жұмысын ұйымдастыру, соның ішінде шет елдерде, сонымен қатар еңбек шарты бойынша қызметкерлерді жұмысқа қабылдау, жұмыстан шығару, оларға еңбек демалысын беру бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
33-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және әдебиеті, құқық негіздері және экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, организация прохождения производственной, преддипломной практики студентов Высших учебных заведений, выпускников программы "Болашак", Казахстанского института менеджмента, экономики и прогнозирования, Московского государственного университета в Министерстве, работа с Центральной избирательной комиссией, ведение учета военнообязанных и призывников Министерства, формирование дел Управления для сдачи их в архив, проведение работы по приему, увольнению работников по трудовым договорам, предоставлению им трудовых отпусков
Квалификационные
требования
к должности
Эксперт
Управления по работе с персоналом
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
33-2-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература, основы права и экономики) и/или право (юриспруденция) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы по реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, ведение учета бланков строгой отчетности Управления, составление графика отпусков сотрудников Министерства, проведение работы по приему, увольнению работников по трудовым договорам, предоставлению им трудовых отпусков
Квалификационные
требования
к должности
Руководитель
Управления развития государственного языка
и редактирования
Департамента по работе с персоналом и
внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды,шетелдерде оқыту бойынша комиссияны, жоғары білім оқу органдары студенттерінің, "Болашақ" бағдарламасы, Қазақстан мемлекеттік экономика және бизнес институты, мемлекеттік университеті түлектерінің Министрлікте өндірістік, диплом алды практикаларынан өтуін ұйымдастыруды, жұмыс істеуді қамтамасыз ету, Министрліктің әскери міндеттілерін және әскерге шақырылушыларды есепке алу, қатар еңбек шарты бойынша қызметкерлерді жұмысқа қабылдау, жұмыстан шығару, оларға еңбек демалысын беру бойынша жұмыстарын жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптар
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Персоналмен жұмыс басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
33-2-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және әдебиеті, құқық негіздері және экономика) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірегеі мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жұмыстарын қамтамасыз ету, Басқарманың қатаң есепке алынатын бланктерін есепке алу, Министрліктің қызметкерлерінің демалыс кестесін жасау, қатар еңбек шарты бойынша қызметкерлерді жұмысқа қабылдау, жұмыстан шығару, оларға еңбек демалысын беру бойынша жұмыстарын жүргізу
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

33-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Контроль и общее руководство за деятельностью Управления, координация вопросов по Министерству по реализации единой государственной политики в сфере развития государственного языка, организация работы Управления по редактированию проектов нормативных правовых актов и других исходящих документов, поступающих в Департамент от структурных подразделений Министерства, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Управления, а также иные функции
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

33-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне бақылау және жалпы басшылық жасау, Министрлік бойынша мемлекеттік тілді дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру жөнінде мәселелерді үйлестіру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Департаментке түсетін нормативтік құқықтық актілер мен өзге де шығыс құжаттарының жобаларын редакциялау бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру, Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, сондай-ақ өзге де функциялар
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
33-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

33-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения, иностранный язык: два иностранных языка) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (проведение работы по унификации экономических и других часто употребляемых терминов, создание терминологической базы)
Квалификационные
требования
к должности
Главный эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
33-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения, иностранный язык: два иностранных языка) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

33-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (экономикалық және жиі қолданылатын терминдерді біріздендіру жөніндегі жұмысты жүргізу, терминологиялық базаны жасау)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
33-3-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (разработка Плана мероприятий по реализации программы)
Квалификационные
требования
к должности
Эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
33-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) и/или образование (казахский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка) и/или гуманитарные науки (переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение редактирования текстов нормативных правовых актов и иных документов, подготовленных сотрудниками курируемых структурных подразделений Министерства на государственном языке, проведение работы по проверке соблюдения идентичности перевода оригиналу, стилистики предоставленных материалов, обеспечение работы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков (организация работы по обучению государственному языку)
Квалификационные
требования
к должности
Эксперт
Управления развития государственного языка и редактирования
Департамента по работе с персоналом и внутреннего развития
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
33-3-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған нормативтік құқықтық актілері мен өзге де құжаттарының мәтіндерін редакциялауды қамтамасыз ету, ұсынылған материалдардың аудармасының тұпнұсқамен бірдейлігінің сақталуын, стилистикасын тексеру бойынша жұмыс жүргізу, Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету (мемлекеттік тілді оқыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру)
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Персоналмен жұмыс және ішкі даму департаменті
Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, организация, реализация, контроль и координация деятельности по вопросам государственных закупок, информационно-технического, организационного и материально - технического обеспечения деятельности министерства, координация работы подведомственных организаций министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2
34-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, контроль и координация деятельности по вопросам организации документооборота и сохранности документов, ведения бухгалтерского и финансового учетов, составления финансовой и бюджетной отчетности, бюджетного планирования и исполнения плана финансирования министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Финансового управления
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау; Министрліктің мемлекеттік сатып алу, ақпараттық-техникалық, ұйымдастырушылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша қызметтерін ұйымдастыру, іске асыру, бақылау және үйлестіру; Министрлікке ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың жұмысын үйлестіру; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2
34-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы, есеп пен аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер,есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құжат айналымын және құжаттардың сақталуын ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметті ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру, бухгалтерлік және қаржылық есепті жүргізу, қаржылық және бюджеттік есептілікті құру, бюджеттік жоспарлау және қаржыландыру жоспарының орындалуын ұйымдастыру; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Қаржы басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета и составление отчетности министерства, осуществление контроля за начислением и выплатой заработной платы, за соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, взаимодействие и переписка с государственными органами по вопросам, входящим в компетенцию данной должности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Финансового управления
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Составление и представление бюджетной заявки министерства и ведомств, анализ исполнения планов финансирования и подготовка отчетов об освоении бюджетных программ, инвестиционных проектов, по оценке эффективности управления бюджетными средствами государственного органа и предоставление их в уполномоченные органы, составление и предоставление информации об исполнении стратегического плана (раздел 7. "Бюджетные программы"), взаимодействие и переписка с государственными органами по вопросам бюджета министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Финансового управления
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бухгалтерлік есебін жүргізу және есептілікті жасау; жалақыны есептеуге және төлеуге, бастапқы және бухгалтерлік құжаттарды ресімдеу тәртібінің сақталуына бақылауды ұйымдастыру; осы лауазымның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдар жасау және хат алмасу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Қаржы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік пен ведомстволардың бюджеттік өтінімін жасау және тапсыру; қаржыландыру жоспарларының орындалуын талдау және бюджеттік бағдарламарды, инвестициялық жобаларды игеру туралы, мемлекеттік органның бюджет қаражатын басқарудың тиімділігін бағалау бойынша есептерді дайындау және оларды уәкілетті органға тапсыру; стратегиялық жоспардың ("Бюджеттік бағдарламалар" 7-тарауы) орындалуы туралы ақпаратты жасау және беру; Министрлік бюджетінің мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылдар жасау және хат алмасу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Қаржы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение учета активов, канцелярских товаров и расходных материалов, ежемесячное осуществление контроля за их движением, переписка с министерствами, ведомствами и другими организациями по вопросам учета имущества, рассмотрение и согласование планов развития и отчетов по исполнению плана развития подведомственных акционерных обществ, выполнение иных рабочих поручений и заданий руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Финансового управления
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное выполнение работ по принятию обязательств согласно плану финансирования, ведение учета и составление отчетности по обязательствам, осуществление сверки расчетов с поставщиками товаров, работ и услуг, составление и предоставление отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности в соответствующие органы, взаимодействие и переписка с государственными органами и организациями по вопросам обязательств министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Финансового управления
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Активтердің, кеңсе тауарларының және шығыс материалдарының есебін жүргізу; ай сайын олардың қозғалысын бақылауды жүзеге асыру; министрліктермен, ведомстволармен және өзге ұйымдармен мүлікті есепке алу мәселелері бойынша хат алмасу; ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың даму жоспарын келісу және даму жоспарының орындалуы бойынша есептерді қарау; басшылықтың өзге де жұмыс тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Қаржы басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-1-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдау бойынша жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау; міндеттемелердің есебін жүргізу және есептіліктерін дайындау; тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің өнім берушілерімен салыстырып есеп айырысуды жүзеге асыру; дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша есептілікті жасау және тиісті органдарға ұсыну; Министрліктің міндеттемелері мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылдар жасау және хат алмасу; басшылықтың өзге де жұмыс тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Қаржы басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное выполнение работ по принятию обязательств по валютным операциям согласно плану финансирования, оформление документов на получение разрешения на открытие валютного счета, заявок на покупку и перевод иностранной валюты, ведение учета и составление отчетности по обязательствам по валютным операциям, взаимодействие и переписка с государственными органами и организациями по вопросам обязательств министерства, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
34-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (технология общественного питания) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация документооборота министерства, обеспечение временного хранения и сохранности документов в ведомственном архиве министерства, организация приема физических и юридических лиц по личным вопросам руководством министерства, совершенствование общей методологии исполнения контрольных документов, электронной системы исполнения контрольных документов, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қаржыландыру жоспарына сәйкес валюталық операциялар бойынша міндеттемелер қабылдау жөніндегі жұмыстарды уақтылы және сапалы орындау; валюталық шотты ашуға рұқсат алу құжаттарын, шетел валютасын сатып алуға және аударуға арналған өтінімдерді ресімдеу; валюталық операциялар бойынша міндеттемелердің есебін жүргізу және есептіліктерін дайындау; Министрлік міндеттемелері мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылдар жасау және хат алмасу; басшылықтың өзге де жұмыс тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
34-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжатамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе техникалық ғылымдар және технология (технология және қоғамдық тамақтандыруды ұйымдастыру) және/немесе білім беру (шетел тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құжат айналымын ұйымдастыру; Министрліктің ведомстволық мұрағатында құжаттарды сақтау және уақытша сақталуын қамтамасыз ету; жеке мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғаларды министрлік басшыларының қабылдауын ұйымдастыру; бақылаудағы құжаттарды орындаудың жалпы әдіснамасын, бақылаудағы құжаттарды орындаудың электрондық жүйесін жетілдіру; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқарасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (строительство) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация осуществления контроля за исполнением контрольных документов, мониторинг и анализ исполнения контрольных поручений Главы государства и Администрации Президента Республики Казахстан, подготовка информации и отчетности по контрольным поручениям, совершенствование контроля исполнения документов, взаимодействие с Администрацией Президента Ресчпублики Казахстан, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан по вопросам исполнения документов, постановка на контроль и снятие с контроля поручений Администрации Президента Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (строительство) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

34-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (құрылыс) және/немесе білімі (шет тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бақылаудағы құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастыру; Мемлекет басшысының және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бақылаудағы тапсырмаларының орындалуын талдау және мониторингілеу; бақылаудағы тапсырмалар бойынша ақпарат және есептілік дайындау; құжаттардың орындалуын бақылауды жетілдіру; құжаттарды орындау мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесімен өзара іс-қимыл; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын бақылауға қою және бақылаудан алу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (құрылыс) және/немесе білімі (шет тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ исполнения контрольных документов Канцелярии Премьер-Министра, обращений физических и юридических лиц, подготовка информации и отчетности по контрольным поручениям Канцелярии Премьер-Министра, обращений физических и юридических лиц, мониторинг Интранет-портала государственных органов, взаимодействие с Канцелярией Премьер-министра по вопросам исполнения документов, постановка на контроль и снятие с контроля поручений Канцелярии Премьер-Министра, обращений физических и юридических лиц, отправка исходящей корреспонденции в Сенат Парламента Республики Казахстан, Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (строительство) и/или образование (иностранный язык)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ исполнения запросов и проектов нормативных правовых актов поступающих из государственных органов, подготовка информации и отчетности по ним, взаимодействие с государственными органами по вопросам исполнения документов, постановка на контроль и снятие с контроля документов государственных органов и проектов нормативных правовых актов, отправка исходящей корреспонденции в Администрацию Президента Республики Казахстан, Мажилис Парламента Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің бақылаудағы құжаттарын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындауды талдау және мониторингілеу; Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің бақылаудағы тапсырмалары, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша ақпарат және есептілік дайындау; мемлекеттік органдардың Интранет-порталын мониторингілеу; құжаттарды орындау мәселесі бойынша Премьер-Министр Кеңсесімен өзара іс-қимыл; Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін бақылауға қою және бақылаудан алу; Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне шығыс хат-хабарларды жөнелту; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқырмасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-2-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжаттамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар мен технология (құрылыс) және/немесе білімі (шет тілі) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдардан келіп түскен сұраулардың және нормативтік құқықтық актілер жобаларының орындалуын талдау және мониторингілеу; олар бойынша ақпарат және есептілік дайындау; құжаттарды орындау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл; мемлекеттік органдардың құжаттарын және құқықтық нормативтік актілердің жобаларын бақылауға қою және бақылаудан алу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісіне шығыс хат-хабарларды жөнелту; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

34-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или образование (профессиональное обучение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация первоначальной обработки входящей, исходящей и внутренней корреспонденции, формирование и оформление документов и дел в ведомственный арихив, совершенствование документооборота, обеспечение бесперебойной эксплуатации и дальнейшей оптимизации программного обеспечения Единая система электронного документооборота с применением электронной цифровой подписи, учет, регистрация, отправка документов с грифом "Для служебного пользования", взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам организации документооборота, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
34-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

34-2-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжатамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе білім беру (кәсіптік оқыту) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кіріс, шығыс және ішкі хат-хабарлардың алғашқы өңделуін ұйымдастыру; құжаттар мен істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыруға дайындау және ресімдеу; құжат айналымын жетілдіру; электрондық цифрлық қол қоюды қолдана отырып, Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін үздіксіз пайдалану және одан әрі оңтайландыруды қамтамасыз ету; "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар құжаттарды есепке алу, тіркеу, жөнелту; құжат айналымын ұйымдастыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылдар жасау; функционалдық қызмет шеңберінде құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың басқа тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-2-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжатамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция)  мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, проверка, регистрация на бумажном и электронном носителях входящей корреспонденции, поступающей из Администрации Президента, Сената и Мажилиса Парламента, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан в базе данных Единой системы электронного документооборота (далее - ЕСЭДО), регистрация внутренних контрольных документов, передача документов и дел в ведомственный архив, ведение картотеки, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
34-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки и бизнес (экономика, финансы, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение) и/или право (юриспруденция) и/или образование (профессиональное обучение) и/или естественные науки (математика, информатика) и/или технические науки и технологии (информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, проверка, регистрация на бумажных и электронных носителях входящей корреспонденции, поступающей из центральных и местных государственных органов к поручениям в базе данных ЕСЭДО, регистрация и учет обращений физических и юридических лиц, ведение картотеки, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления контроля и документационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінен, Қазақстан Республикасы Парламент Сенаты мен Мәжілісінен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінен келіп түсетін қағаз және электрондық тасығыштағы кіріс хат-хабарларды қабылдау, тексеру және электрондық деректер базасына тіркеу; ішкі бақылаудағы құжаттарды тіркеу, құжаттар мен істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыру; функционалдық қызмет шеңберінде картотеканы жүргізу, құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
34-2-7
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағаттану, құжаттандыру және құжатамалық қамтамасыз ету) және/немесе құқық (юриспруденция) және/немесе білім (кәсіптік оқыту) және/немесе жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдардан тапсырмаларға келіп түскен қағаз және электрондық тасығыштардағы кіріс хат-хабарларды қабылдау, тексеру және электрондық жүйесі деректер базасына тіркеу; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және есепке алу; функционалдық қызмет шеңберінде картотеканы жүргізу, құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету
басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Прием, проверка, конвертирование и отправка бумажных документов, прием, проверка, сканирование и регистрация входящей корреспонденции, доставляемой нарочно фельдъегерской почтой, Казпочтой, международных организаций и банков в базе ЕСЭДО, подготовка информации и отчетности о документообороте в рамках функциональной деятельности, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
34-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль деятельности управления, планирование потребности министерства в товарах, работах и услугах, необходимых для обеспечения деятельности, осуществление деятельности в сфере государственных закупок по приобретению товаров, работ и услуг, необходимых для обеспечения функционирования министерства, контроль за исполнением договорных обязательств, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қағаз құжаттарды қабылдау, тексеру, конверттеу және жөнелту; қолма-қол әкелінген, фельдъегерлік почтамен, Қазпочтамен, халықаралық ұйымдардан және банктерден келіп түсетін кіріс хат-хабарларды қабылдау, тексеру, сканерлеу және электрондық жүйесі деректер базасына тіркеу; функционалдық қызмет шеңберінде құжат айналымы туралы ақпаратты және есептілікті дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
34-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастыру және бақылау; Министрліктің қызметін қамтамасыз ету үшін керекті тауарлар, жұмыстар мен қызметтер қажеттілігін жоспарлау; Министрліктің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажет тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыру; шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом конкурса/аукциона, способом из одного источника, разработка и обеспечение подписания договоров /внесение изменений и дополнений в договора по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, контроль исполнения договорных обязательств по государственным закупкам способом конкурса/аукциона, из одного источника, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
34-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы) и/или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Проведение процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг для министерства способом запроса ценовых предложений, разработка технических спецификаций товаров, работ и услуг согласно компетенции управления, разработка и обеспечение подписания договоров/внесение изменений и дополнений в договора по государственным закупкам способом запроса ценовых предложений, контроль исполнения договорных обязательств по государственным закупкам способом запроса ценовых предложений, регистрация договоров по государственным закупкам товаров, работ и услуг в журнале, регистрация актов приема-передачи товаров, работ и услуг в журнале, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления материально-технического
и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік үшін конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін өткізу; конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды әзірлеу және қолдардың қойылуын/толықтырулар мен өзгерістер енгізуді қамтамасыз ету; конкурс/аукцион тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау; басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
34-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, қаржы) және/немесе құқық (юриспруденция) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен Министрлік үшін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу; Басқарма құзыретіне сәйкес тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің техникалық ерекшеліктерін әзірлеу; баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды әзірлеу және қолдардың қойылуын/толықтырулар мен өзгерістер енгізуді қамтамасыз ету; баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау; тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттарды журналға тіркеу; тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді қабылдау-тапсыру актілерін журналға тіркеу, басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

34-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за деятельностью управления, организация и контроль Гражданской обороны в министерстве, контроль за обеспечением бесперебойной работы вычислительной технике, планирование, обеспечение, анализ и контроль материально-технического и организационного обеспечения министерства, организация и контроль деятельности материально-ответственного лица по организационной и вычислительной технике, выполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления материально-технического
и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
34-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, маркетинг) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация Гражданской обороны в министерстве, формирование потребности, составление бюджетной заявки, технического задания и спецификации, проектов договоров и актов оказания услуг по хозяйственному обслуживанию, составление планов и сметы, организация и проведения различных форумов, Ассамблеи народов Казахстана и других организационных мероприятий, создание рабочих мест для сотрудников (рассадка и размещение сотрудников), выполнение иных поручений руководства министерства
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления материально-технического
и организационного обеспечения
Департамента внутреннего администрирования
Количество единиц
Категория:
№ должности:
1
С-5

34-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және бақылау; Министрлікте Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және бақылау;Министрліктің ақпараттық қауіпсіздік жағдайын бақылау; есептеу техникаларының үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етуді бақылау; министрлікте материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жоспарлау, қамтамасыз ету, талдау және бақылау; ұйымдастыру және бойынша материалдық жауапты тұлғаның қызметiн ұйымдастыру және бақылау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендірі департаменті
Материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
34-4-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, маркетинг) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікте Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру; шаруашылық, көліктік қызмет көрсету бойынша қажеттілікті қалыптастыру, бюджеттік өтінімді, техникалық тапсырма мен ерекшеліктерді, шарт жобаларын және қызмет көрсету актілерін дайындау; әртүрлі форумдар, Қазақстан халықтарының ассамблеясын және өзге де ұйымдастырушылық шаралардың жоспарларын; қызметкерлердің жұмыс орындарын құру (қызметкерлерді орналастыру және жайғастыру); Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Ішкі әкімшілендіру департаменті
Материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право) и социальные науки, экономика и бизнес (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление оперативного управления, координация и организация деятельности работников Департамента по вопросам нормотворческой деятельности, трудовой и исполнительской дисциплины, организация работы по повышению квалификации работников Департамента, проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководителю проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов, организация работы по научной экономической экспертизе законопроектов Республики Казахстан. Участие в проведении правового мониторинга нормативных правовых актов, разработанных Министерством. Подготовка материалов, внесение предложений на заседание Межведомственной комиссии по вопросам (законопроектной деятельности, противодействия коррупции) при Правительстве Республики Казахстан, участие в Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан, проведение правовой экспертизы нормативных правовых актов о заключении международных договоров, о приостановлении и прекращении действия международных договоров, защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства Министерства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

35-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғарғы
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Заң шығармалық қызметі, еңбек және орындаушылық тәртіп мәселелері бойынша Департамент қызметкерлерінің жұмысын үйлестіруді және ұйымдастыруды, жедел басқаруды жүзеге асыру; Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жұмысын ұйымдастыру; Басшылыққа нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізуге қатысу; Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сарптамасына қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мәселелер (заң жобалау қызметі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл) жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырысына материалдар мен ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау қызметінің мәселелері бойынша ведомствоаралық коммиссияға қатысу; халықаралық шарттарды жасау туралы, халықаралық шарттарды тоқтата түру және тоқтату туралы нормативтік құқықтық актілерге құқықтық сараптама жүргізу; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер құқықтық мониторингі
басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

35-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы Управления по: обеспечению проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, разработанных Министерством, правовой экспертизе проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Управление структурными подразделениями Министерства, формированию проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства, подготовке материалов, внесению предложений для рассмотрения на заседаниях Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан, обеспечению проведения научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан.
Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности Министерства, внесение их на рассмотрение Правительства, подготовка предложений по совершенствованию правового регулирования государственного сектора экономики, выполнение иных поручений руководства Департамента
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления правового мониторинга нормативных
правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4
35-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам деятельности Министерства, внесение их на рассмотрение Правительства Республики Казахстан, участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства, обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Министерства, обеспечение проведения научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан, правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізуді қамтамасыз ету; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Басқармаға келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; Үкіметтің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Заң жобалау қызметін Мәселелері жөніндегі комиссияның отырысына материалдар дайындау, ұсыныстар енгізу; Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасын жүргізуді қамтамасыз ету; Министрлік қызметінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, оларды Үкіметтің қарауына енгізу; мемлекеттік экономика секторын құқықтық реттеуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау; Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер құқықтық
мониторингі басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
35-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің мәселелері бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындауға қатысу, оларды Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қарауына енгізу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Департаментке келісуге түскен мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді уақтылы әзірлеуді және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын жалпылау, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасын жүргізуді қамтамасыз ету; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингі; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер құқықтық мониторингі
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства, подготовка руководству Министерства справочных материалов по законодательству, правовая консультация работников Министерства, осуществление взаимодействия с Аппаратом Министерства по вопросам государственных закупок, финансово-хозяйственного обеспечения деятельности Министерства.
Обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Министерства, защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, правовое обеспечение в сфере международного экономического сотрудничества, проверка на соответствие требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов.
Правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством. Выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

35-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; Министрліктің басшылығына заңнама бойынша анықтамалық материалдар дайындау; Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация жүргізу; Министрліктің аппаратымен қаржы-шаруашылық қызметті қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді ауқтылы әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету; заңнаманы қолдану практикасын жалпылау, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; халықаралық экономикалық ынтымақтастық саласындағы құқықтық қамтамасыз ету; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингі; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер құқықтық
мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

35-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами, осуществление взаимодействия с Аппаратом Министерства по вопросам государственных закупок, финансово-хозяйственного обеспечения деятельности Министерства, осуществление методического руководства претензионной работой, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и арбитражной практики, обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, обобщение практики применения законодательства. Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления правового мониторинга
нормативных правовых актов Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5
35-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

35-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен және мемлекеттік органдардан Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; Министрліктің аппаратымен қаржы-шаруашылық қызметті қамтамасыз ету мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; талап қоюлар және төрелік практикасын ұсыну және қарау жұмысының жай-күйін талдау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді, уақытылы әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын жалпылау; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингі; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Нормативтік құқықтық актілер құқықтық
мониторингі басқармасының
Сарапшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5
35-1-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами, осуществление взаимодействия с Аппаратом Министерства по вопросам государственных закупок, финансово-хозяйственного обеспечения деятельности Министерства, осуществление методического руководства претензионной работой, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и арбитражной практики, обеспечение своевременной разработки и принятия нормативных правовых актов, необходимых для реализации принятых законов, обобщение практики применения законодательства.
Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, правовой мониторинг нормативных правовых актов, разработанных Министерством, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3
35-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство Управлением, организация работы Управления по согласованию проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства, осуществление взаимодействия с Аппаратом Министерства по вопросам государственных закупок, финансово-хозяйственного обеспечения деятельности Министерства, участие в формировании проектов перспективных и текущих Планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, пропаганде действующего законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве, разъяснению норм действующего законодательства и положений международного права, подготовка предложений к Плану работы Министерства и ее коллегии по вопросам компетенции Департамента.
Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен және мемлекеттік органдардан Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; Министрліктің аппаратымен қаржы-шаруашылық қызметті қамтамасыз ету мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; талап қоюлар және төрелік практикасын ұсыну және қарау жұмысының жай-күйін талдау; қабылданған заңдарды іске асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық актілерді, уақытылы әзірлеу және қабылдауды қамтамасыз ету; Заңнаманы қолдану практикасын жалпылау; Қазақстан Республикасының сот органдарында, өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; Министрлік әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингі; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Басшысы
Бірліктер саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3
35-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерден Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларын келісу бойынша Басқармасының жұмысын үйымдастыру; Министрліктің аппаратымен қаржы-шаруашылық қызметті қамтамасыз ету мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалы және ағымдағы жоспарларының жобаларын қалыптастыруға, қолданысты заңнаманы насихаттауға, Министрлікте құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыруға, қолданыстағы заңнаманың нормаларын және халықаралық құқық ережелерін түсіндіруге қатысу; Министрліктің және оның алқасының жұмыс жоспарына Департамент құзыреті мәселелері бойынша ұсыныстар дайындау; Қазақстан Республикасының сот және өзге де мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам компетенции Управления, проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве: осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов, подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве: обобщение практики применения законодательства, разработка предложений и внесение их на рассмотрение руководству Департамента. Участие в разработке мероприятий по пропаганде действующего законодательства, организации правового всеобуча в Министерстве и участие в их осуществлении: обеспечение разработки и реализация Операционного плана Министерства по вопросам компетенции Департамента: осуществление согласования проектов трудовых договоров, правовых актов кадрового характера: осуществление рассмотрения документов, материалов по государственным закупкам, качественное выполнение в установленные сроки поручений руководства, а также участие в подготовке другими структурными подразделениями Департамента необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

35-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу: Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына заңдық сараптау жүргізу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыс жөнінде ақпарат дайындау; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыс жөнінде ақпарат дайындау; заңнаманы қолдану практикасын қорыту, ұсыныстар әзірлеу және оларды Министрліктің басшылығына қарауға енгізу; қолданатын заңнамалық іс-шараларды насихаттауды әзірлеу, Министрлікте құқықтық жаппай міндетті оқуды ұйымдастыру және оларды жүзеге асыруға қатысу; Департаменттің құзыреті мәселелері бойынша Министрліктің Операциялық жоспарын әзірлеуді және іске асыруды қамтамасыз ету; кадрлық сипат құқықтық актілерді, еңбек шартының жобаларын келісуді жүзеге асыру; мемлекеттік сатып алу материалдарын және құжаттарды келісуді жүзеге асыру; басшылықтың тапсырмаларын белгіленген мерзімде сапалы орындау, сондай-ақ Департаменттің басқа да құрылымдық бөлімшелерінің Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындауына қатысу; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

35-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая консультация работников Министерства, проведение юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемых в Министерстве, согласование, и при необходимости разработка проектов приказов Министерства, согласование проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, поступающих на рассмотрение в Департамент от структурных подразделений Министерства, осуществление проверки соответствия требованиям законодательства представляемых на подпись руководству проектов приказов, инструкций, постановлений, распоряжений и других документов, подготовка информации о состоянии правовой работы на коллегии, аппаратные совещания, проводимые в Министерстве, осуществление рассмотрения документов, материалов по государственным закупкам, оказание правовой помощи подведомственным организациям Министерства, обеспечение участия в подготовке проектов законов, а также постановлений, распоряжений Правительства Республики Казахстан и других нормативных актов, разрабатываемых Министерством в пределах компетенции Управления, визирование указанных проектов нормативных актов и законов, организация работы по направлению нормативных актов в Министерство юстиции Республики Казахстан на регистрацию, осуществление методического руководства претензионной работы, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и судебной практики, обеспечение защиты прав и представление интересов Министерства в ходе судебных разбирательств, участие в подготовке проектов докладов, материалов для выступления руководства на мероприятиях, проводимых в Совете Безопасности, Администрации Президента, Правительстве, Парламенте, иных государственных органах и негосударственных организациях и объединениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления, выполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления правового обеспечения
Юридического департамента
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

35-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметкерлеріне құқықтық консультация беру; Министрлікте әзірленетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың жобаларына заңдық сараптау жүргізу; Министрлік бұйрықтарының жобаларын келісу, және қажеттілікте әзірлеуіне қатысу; Департаментке Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен қарауға келіп түсетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісу; басшылыққа қол қоюға берілетін бұйрықтардың, нұсқаулықтардың, қаулылардың, өкімдердің және басқа да құжаттар жобаларының заңнамаға сәйкестігін тексеру; Министрлікте өткізілетін алқаға, аппараттық кеңеске құқықтық жұмыс жөнінде ақпарат дайындау; мемлекеттік сатып алу материалдарын және құжаттарды келісуді жүзеге асыру; ведомствоаралық ұйымы өзара қарым-қатынаста Министрлік қызметін құқықтық қамтамасыз ету; Заң жобаларын дайындауға қатысуды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, өкімдерін және Министрліктің құзыреті шегінде басқа да нормативтік актілерді әзірлеу, Заң және нормативтік актілер жобаларына бұрыштама соғу, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне тіркеуге жіберу жұмысын ұйымдастыру; басшылыққа әдістемелік талап қою жұмыстарын жүзеге асыру, талап қою және сот практикасы жұмысының жағдайын қарау және талдау; Министрліктің қатысуымен сот тексеру, атқарушылық іс жүргізу барысында Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау; басқарма құзыреті мәселелері бойынша Қауіпсіздік Кеңесінде, Президент Әкімшілігінде, Үкіметте, Парламентте, басқа да мемлекеттік органдарда және мемлекеттік емес ұйымдар мен бірлестіктерде басшылыққа сөз сөйлеуі үшін баяндама жобаларын, материалдарды дайындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Заң департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Правовая экспертиза проектов нормативных правовых актов, представляемых на согласование в Департамент структурными подразделениями Министерства и государственными органами, осуществление методического руководства претензионной работой, анализ состояния работы по предъявлению и рассмотрению претензий и арбитражной практики, обобщение практики применения законодательства.
Защита прав и интересов Министерства в судебных, иных государственных органах Республики Казахстан, мониторинг применения вновь принятых нормативных правовых актов, выполнение иных поручений руководства
Департамент планирования бюджэетных программ
государственных органов и совершенствования системы
оплаты труда
Квалификационные требования
к должности
Директор
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования системы
оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-1
36-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом.
Обеспечение: координации работы по разработке проектов планов, инструкций, программ, нормативов, участия в разработке предложений по совершенствованию системы государственного и бюджетного планирования, координации разработки разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, согласования проектов стратегических планов центральных государственных органов в сфере правовой, судебной системы и государственных органов, согласования проектов нормативно-правовых актов, разработанных государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, выработки предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, подготовки расчетов к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участия в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготовки заключений на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительных записок к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготовки материалов и представления информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготовки аналитической информации по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Исполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Заместитель директора
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-2

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен және мемлекеттік органдардан Департаментке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құқықтық сараптау; талап қою жұмысына әдістемелік басшылықты жүзеге асыру; талап қоюларды және төрелік практикасын ұсыну және қарау жұмысының жай-күйін талдау; заңнаманы қолдану практикасын жалпылау; Қазақстан Республикасы сот және басқа да мемлекеттік органдарында Министрліктің құқықтары мен мүддесін қорғау; жаңадан қабылданған нормативтік құқықтық актілерді қолдану мониторингі; басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау
және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру департаменті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаментінің
Директоры
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
36-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасау.
Төмендегілерді қамтамасыз етеді: жоспарлар, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер жобаларын әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру; мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуді үйлестіру; құқық, сот жүйесі және мемлекеттік органдар саласында орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлар жобаларын келісу; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік-құқықтық актілер жобаларын келісу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы жобасына есептеулер дайындау; тиісті жылдарға республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбалар, шығыстар бойынша Республикалық бюджеттік комиссияның қарауына қорытындылар дайындау; ҚР Президентінің, ҚР Үкіметінің тапсырмалары, депутаттардың сауалдары, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпаратты дайындау.
Басшылықтың өзге тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаментінің
Директорының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-2

36-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство департаментом в отсутствии Директора департамента. Координация работы по разработке проектов планов, инструкций, программ, нормативов, участия в разработке предложений по совершенствованию системы государственного и бюджетного планирования, разработки разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, согласования проектов стратегических планов центральных государственных органов в сфере правовой, судебной системы и государственных органов, согласования проектов нормативно-правовых актов, разработанных государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Департамента. Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, подготовки расчетов к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготовке заключений на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительных записок к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготовке материалов и представлении информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготовке аналитической информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполнение иных поручений руководства.
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ в сфере
правовой и судебной системы
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования системы
оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

36-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент директоры болмаған кезде Департамент жұмысына жалпы басшылық жасау.
Төмендегілерді қамтамасыз ету: жоспарлар, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер жобаларын әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру; мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуді үйлестіру; құқық, сот жүйесі және мемлекеттік органдар саласында орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлар жобаларын келісу. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік-құқықтық актілер жобаларын келісу. Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы жобасына есептеулер дайындау; тиісті жылдарға республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбалар, шығыстар бойынша Республикалық бюджеттік комиссияның қарауына қорытындылар дайындау; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттардың сауалдары, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпаратты дайындау.
Басшылықтың өзге тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті
Құқық және сот жүйесі саласындағы бюджеттік
бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

36-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления.
Обеспечение: участия в формировании предложений по совершенствованию системы бюджетного планирования, участия в разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, участия в определении лимитов расходов курируемых администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы, рассмотрения вопросов, выносимых на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и контроль над подготовкой заключений по курируемым администраторам бюджетных программ, координации работы по рассмотрению и согласованию проектов Стратегических планов, программных документов, по проектам нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, координации работы по рассмотрению бюджетных заявок курируемых администраторов бюджетных программ, участия в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, участия в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготовки заключений на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительных записок к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготовки материалов и представление информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготовки аналитической информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
правовой и судебной системы Департамента планирования
бюджетных программ государственных органов и
совершенствования системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

36-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету.
Төмендегілерді қамтамасыз етеді: бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстар лимитін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді анықтауға қатысу; Республикалық бюджеттік комиссияға шығарылатын мәселелерді қарау және жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қорытындылардың дайындалуын бақылау; Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттар жобаларын келісу бойынша жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша жұмысты үйлестіру; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру бойынша жұмысты үйлестіру; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу; тиісті қаржы жылына сәйкес республикалық бюджет жобасын жасау бойынша жұмысты ұйымдастыру; бюджеттік өтінімдерін қарастыру бойынша жұмысқа қатысу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбаларды, шығыстар бойынша Республикалық бюджеттік комиссияның қарауына қорытындыларды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттардың сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдау ақпаратын дайындау.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Құқық және сот жүйесі саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

36-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия руководителя Управления исполняет его обязанности. Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы бюджетного планирования, участвует в разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, участвует в определении лимитов расходов курируемых администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы, рассматривает вопросы, выносимые на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и подготавливает заключения по курируемым администраторам бюджетных программ, рассматривает и согласовывает проекты Стратегических планов, программных документов, проекты нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает бюджетные заявки курируемых администраторов бюджетных программ, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, участвует в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготавливает заключения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительные записки к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготавливает материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготавливает аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
правовой и судебной системы Департамента планирования
бюджетных программ государственных органов и
совершенствования системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

36-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысы болмаған кезде, оның міндеттерін атқарады.
Бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстару қалыптастыруға қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстарының лимитін, жаңа бастамаларға лимиттерді айқындауға қатысу; Республикалық бюджеттік комиссияға шығарылатын мәселелерді қарау және жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қорытындылар әзірлеу; Стратегиялық жоспарлардың, бағдарламалық құжаттардың жобаларын қарау және келісу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша жұмысты үйлестіру; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарастыру бойынша жұмысты үйлестіру; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысады; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысу, бюджеттік өтінімдерін қарастыру бойынша жұмысқа қатысу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбаларды, шығыстар бойынша Республикалық бюджеттік комиссия қарауына қорытындыларды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттардың сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдау ақпаратын дайындау.
Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Құқық және сот жүйесі саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

36-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы бюджетного планирования, участия в разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, участвует в определении лимитов расходов курируемых администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы, рассматривает вопросы, выносимые на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и подготавливает заключения по курируемым администраторам бюджетных программ, рассматривает и согласовывает проекты Стратегических планов, программных документов, по проектам нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает бюджетные заявки курируемых администраторов бюджетных программ, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, участвует в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготавливает заключения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительные записки к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготавливает материалы и представляет информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготавливает аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Руководитель
Управления планирования бюджетных программ в сфере
государственных органов Департамента планирования бюджетных
программ государственных органов и совершенствования
системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-3

36-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстар лимиттерін, жаңа бастамаларға лимиттерді айқындауға қатысу; Республикалық бюджеттік комиссияға шығарылатын мәселелерді қарау және жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қорытындыларды әзірлеу; Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттардың, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау және келісу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарау; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбаларды, шығыстар бойынша Республикалық бюджет комиссиясының қарауына қорытындыларды әзірлеу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, депутаттардың сауалдары, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдарды дайындау және ақпараттар ұсыну; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпаратты дайындау.
Басшылықтың өзге тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Мемлекеттік органдар саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

36-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия руководителя Управления исполняет его обязанности. Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы бюджетного планирования, участвует в разработке разделов Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, участвует в определении лимитов расходов курируемых администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы, рассматривает вопросы, выносимые на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и подготавливает заключения по курируемым администраторам бюджетных программ, рассматривает и согласовывает проекты Стратегических планов, программных документов, проекты нормативных правовых актов разработанных курируемыми администраторами бюджетных программ, рассматривает бюджетные заявки курируемых администраторов бюджетных программ, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, участвует в формировании республиканского бюджета на соответствующие годы, подготавливает заключения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по расходам, пояснительные записки к бюджету по курируемым администраторам бюджетных программ, подготавливает материалы и представляет информации по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, подготавливает аналитические информации по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполнение иных поручений руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления планирования бюджетных программ в сфере
государственных органов
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования
системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

36-2-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысы болмаған кезде, оның міндетін атқарады.
Бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының бөлімдерін әзірлеуге қатысу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстар лимитін, жаңа бастамаларға лимиттерді айқындауға қатысу; Республикалық бюджет комиссиясына шығарылатын мәселелерді қарау және жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қорытындылар әзірлеу; Стратегиялық жоспарлар, бағдарламалық құжаттар жобаларын, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау және келісу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарау; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыруға қатысу, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бюджетке түсіндірме жазбаларды, шығыстар бойынша Республикалық бюджет комиссиясының қарауына қорытындыларды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттардың сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындау және ақпарат ұсыну; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпаратты дайындау. Басшылықтың өзге тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Мемлекеттік органдар саласындағы
бюджеттік бағдарламаларды жоспарлау басқармасының
Сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

36-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления.
Координация вопросов по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, подготовке расчетов к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в рассмотрении и подготовке заключений по проектам нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Управления, в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, обеспечивает в пределах компетенции подготовку предложений и в случае необходимости расчетов по реализации Посланий Президента Республики Казахстан на соответствующий год, готовит материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполняет иные поручения руководства
Квалификационные требования
к должности
Главный эскперт
Управления совершенствования системы оплаты труда
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования
системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-4

36-3-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару. Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру жөніндегі мәселелерді үйлестіру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге, мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді дайындауға қатысу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарауға және қорытындылар дайындауға қатысу; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; құзыреті шегінде тиісті жылға арналған Қазақстан Республикасы Президентінің Жолдауларын іске асыру бойынша ұсыныстар және қажет болған жағдайда есептеулер әзірлеуді қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, депутаттардың сауалдары мен министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындау және ақпарат ұсыну, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпарат дайындау. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4

36-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
В случае отсутствия руководителя Управления исполняет его обязанности. Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, разрабатывает и подготавливает расчеты к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, обеспечивает в пределах компетенции подготовку предложений и в случае необходимости расчетов по реализации Посланий Президента Республики Казахстан на соответствующий год, готовит материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республика Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполняет иные поручения руководства
Квалификационные требования
к должности
Эксперт
Управления совершенствования системы оплаты труда
Департамента планирования бюджетных программ
государственных органов и совершенствования
системы оплаты труда
Количество единиц
Категория
№ должности
1
С-5

36-3-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысы болмаған кезде, оның міндеттерін атқарады. Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді дайындайды және әзірлейді; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; құзыреті шегінде тиісті жылға арналған Қазақстан Республикасы Президентінің Жолдауларын іске асыру бойынша ұсыныстар және қажет болған жағдайда есептеулер дайындауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттардың сауалдары, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындайды және ақпарат ұсынады, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпарат дайындайды. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларын
жоспарлау және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
департаменті Еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру
басқармасының сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-5

36-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, мировая экономика, политология) и/или право (юриспруденция) и/или технические науки и технологии (прикладная математика, информационные системы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участвует в выработке предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, разрабатывает и подготавливает расчеты к проекту Указа Президента Республики Казахстан по утверждению единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан, участвует в пределах компетенции в разработке и реализации Стратегического и операционного планов Министерства, обеспечивает в пределах компетенции подготовку предложений и в случае необходимости расчетов по реализации Посланий Президента Республики Казахстан на соответствующий год, готовит материалы и представляет информацию по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, поручениям руководства министерства, аналитическую информацию по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Исполняет иные поручения руководства
Комитет торговли
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Квалификационные требования к должности
Заместитель председателя
Комитета торговли
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-1
37-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес и/или права (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации возложенных на Комитет задач и функций. Контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства. Осуществления контроля за финансовым обеспечением Комитета и его подведомственных организаций, проведения государственных закупок и других вопросов, связанных с обеспечением текущей деятельности Комитета. Осуществление сотрудничества с международными, межгосударственными, региональными организациями по вопросам торговли и предоставление интересов Республики Казахстан в международных организациях, за пределами Республики Казахстан
Квалификационные требования к должности
Руководитель
Управления внутренней торговли
Комитета торговли
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-3

36-3-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика, саясаттану) және/немесе құқық (құқықтану) және/немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (қолданбалы математика, ақпараттық жүйелер) мамандықтары бойынша жоғары білім білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасына есептеулерді дайындайды және әзірлейді; құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысады; құзыреті шегінде тиісті жылға арналған Қазақстан Республикасы Президентінің Жолдауын іске асыру бойынша ұсыныстар және қажет болған жағдайда есептеулер дайындауды қамтамасыз етеді; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттардың сауалдары және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындайды және ақпаратты, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпарат ұсынады. Басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігі Сауда комитеті
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда комитетінің
Төрағасының орынбасары
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-1
37-0-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Комитетке жүктелген тапсырмаларды және міндеттерді іске асыруды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрліктің басшылығының, Комитет басшысының тапсырмасын, нормативтік-құқықтық актілерін уақтылы орындалуын бақылау. Комитеттің және оның ведомстволық ұйымының қаржылық қамтамасыз етілуі бойынша бақылауды іске асыру, мемлекеттік сатып алу және басқа да мәселелер жөнінде рәсімдерін өткізу, Комитетті ағымдағы қызметтермен қамсыздандырумен байланысты. Сауда мәселелері бойынша өңірлік ұйымдармен, мемлекетаралық, халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты жүзеге асыру, халықаралық ұйымдарда, Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда комитеті
Ішкі сауда басқармасының
Басшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-3

37-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт
Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование, контроль, организация деятельности Управления; организация работы по внесению предложений по развитию торговой деятельности, в части внутренней торговли; подготовка аналитических материалов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; организация работы по подготовке документов по вопросам, относящимся к компетенции Управления; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; взаимодействие с другими структурными подразделениями Министерства по вопросам, относящимся к компетенции Управления
Квалификационные требования к должности
Главный эксперт
Управления внутренней торговли
Комитета торговли
Количество единиц
категория
№ должности
1
С-4
37-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес и/или право (юриспруденция, международное право) и/или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Практический опыт

37-1-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, бақылау, ұйымдастыру; ішкі сауда бөлігінде сауда қызметін дамыту бойынша ұсыныстарды енгізудегі жұмысты ұйымдастыру; Басқарманның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттарды дайындау жөнінде жұмысты ұйымдастыру; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімдерімен өзара іс-қимыл
Лауазымға қойылатын біліктілік талаптары
Сауда комитеті
Ішкі сауда басқармасының
Бас сарапшысы
Бірлік саны
Санаты
Лауазым №
1
С-4
37-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес және/немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) және/немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Практикалық тәжірибесі

Согласно типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Ведение кадровой работы в Комитете торговли и Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации; организация обучения, переподготовки и повышения квалификации сотрудников Комитета торговли; подготовка отчетности и оперативной информации по кадровой работе; ведение документооборота, составление и ведение номенклатуры дел, работа с архивом.

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2008 жылғы 10 қаңтарда № 5084 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген үлгі біліктілік талаптарына (бұдан әрі - үлгі біліктілік талаптары) сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сауда комитетінде және Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Сауда өкілдігінде кадрлық жұмысты жүргізу; Сауда комитеті қызметкерлерінің оқытуын, қайта дайындауын және біліктілік жоғары білімлатуын ұйымдастыру; кадрлық жұмыстың есептілігі мен жедел ақпаратын дайындау; құжат айналымын жүргізу, іс номенклатурасын жасау мен жүргізу; мұрағатпен жұмыс істеу