Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9266. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 апреля 2016 года № 306
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 20.04.2016 № 306.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова
«Согласовано»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
______________А. Байменов
28 февраля 2014 г.
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 110
Квалификационные требования
к категориям административных государственных
должностей корпуса «Б»
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Руководитель Управления фармацевтического инспектората
(государственный фармацевтический инспектор Республики
Казахстан), категория С-3 (1 единица), № 15-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечения (фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Координация вопросов по осуществлению государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения, а также за оборотом лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, содержащих этиловый спирт, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик. Контроль по внедрению государственных стандартов надлежащих фармацевтических практик. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам фармацевтической деятельности в пределах компетенции. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9266 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 20 сәуірдегі № 306 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 20.04.2016 № 306 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының  13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М. Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.Е. Асайынова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi Е.Ә. Байжүнiсовке жүктелсiн.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi                        С. Қайырбекова
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
Ә. Байменов _____________
2014 жылғы  28 ақпандағы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 110 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
«Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына
қойылатын біліктілік талаптары
1. Фармацевтикалық инспекторат басқармасының басшысы
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік фармацевтикалық
инспекторы), 3 санаты (1 бірлік), № 15-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Жалпы басшылықты  жүзеге асыру және басқарма қызметін, сондай-ақ басқарманың құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы  саласында мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттардың, медицинаға арналған бұйымдардың және медициналық техниканың айналысын,  денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдары, психотроптық заттар,  мен прекурсорлардың айналымын, сондай-ақ құрамында этил спирті бар дәрілік заттардың, медицинаға арналған бұйымдардың және медициналық техниканың айналысын, соның ішінде біліктілік талаптарының және фармацевтикалық қызметті лицензиялау құқығының сақталуын үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқықбұзушылықтар және әкімшілік жазалау туралы істерді қарау. Тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына сәйкес инспекция жүргізу. Тиісті фармацевтикалық практика мемлекеттік стандарттарын енгізу бойынша бақылау.  Құзыреті шегінде фармацевтикалық қызмет мәселелері бойынша жеке заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жалған дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың  бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын, заңнамалық және Қазақстан Республикасында дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы мәселелерін регламеттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Басқарма қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

2. Главный эксперт Управления фармацевтического инспектората
(государственный фармацевтический инспектор Республики
Казахстан), категория С-4 (4 единицы), № 15-1-1,
№ 15-1-2, № 15-1-3, № 15-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Координация вопросов по осуществлению государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения, а также за оборотом лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, содержащих этиловый спирт, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик. Контроль по внедрению государственных стандартов надлежащих фармацевтических практик. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам фармацевтической деятельности в пределах компетенции. Анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2. Фармацевтикалық инспекторат басқармасының бас сарапшысы
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік фармацевтикалық инспекторы),
С-4 санаты ( 4 бірлік), № 15-1-1, № 15-1-2, № 15-1-3, № 15-1-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы саласында мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттардың, медицинаға арналған бұйымдардың және медициналық техниканың айналысын, денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдары, психотроптық заттар, мен прекурсорлардың айналымын, сондай-ақ құрамында этил спирті бар дәрілік заттардың, медицинаға арналған бұйымдардың және медициналық техниканың айналысын, соның ішінде біліктілік талаптарының және фармацевтикалық қызметті лицензиялау құқығының сақталуын үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқықбұзушылықтар және әкімшілік жазалау туралы істерді қарау. Тиісті фармацевтикалық практика стандарттарына сәйкес инспекция жүргізу. Тиісті фармацевтикалық практика мемлекеттік стандарттарын енгізу бойынша бақылау. Құзыреті шегінде фармацевтикалық қызмет мәселелері бойынша жеке заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жалған дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын, заңнамалық және Қазақстан Республикасында дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы мәселелерін регламеттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

3. Руководитель Управления мониторинга использования
лекарственных средств (государственный инспектор по
контролю в сфере оказания медицинских услуг (при наличии
медицинского образования) или государственный фармацевтический
инспектор Республики Казахстан
(при наличии фармацевтического образования),
категория С-3 (1 единица), № 15-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, общая медицина, фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка, Единого дистрибьютора. Курация вопросов по ведению Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках Единной национальной системы здравоохранения и формированию списка Единного дистрибьютера. Курирование вопросов по государственному регулированию цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения. Совершенствование амбулаторного лекарственного обеспечения. Координация и анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Дәрілік заттардың пайдалануын мониторингтеу басқармасының
басшысы (медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау
жөніндегі мемлекеттік инспектор (медициналық білімі болған
жағдайда) немесе Қазақстан Республикасы мемлекеттік
фармацевтикалық инспекторы (фармацевтикалық білімі болған
жағдайда), С-3 санаты (1 бірлік), № 15-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, жалпы медицина, фармация).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Жалпы басшылықты  жүзеге асыру және басқарма қызметін, сондай-ақ басқарманың құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Дәрілік заттардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Дәрі-дәрмек ақпараттық талдау орталығының, Дүниежүзілік банктің, бірыңғай дистрибьютордың қызметін үйлестіру. Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар жөніндегі анықтамалықты жүргізу және бірыңғай дистрибьютордың тізімін жасау  бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеу жөніндегі мәселелерге жетекшілік ету. Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді жетілдіру. Басқарма құзыретінің шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.  Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Басқарма қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

4. Главный эксперт Управления мониторинга использования
лекарственных средств (государственный фармацевтический
инспектор Республики Казахстан (при наличии фармацевтического
образования) или государственный инспектор по контролю в
сфере оказания медицинских услуг (при наличии медицинского
образования), категория С-4 (3 единицы), № 15-2-1,
№ 15-2-2, № 15-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, общая медицина, фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка, Единого дистрибьютора. Курирование вопросов по ведению Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках Единной национальной системы здравоохранения и формированию списка Единного дистрибьютера. Курирование вопросов по государственному регулированию цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения. Совершенствование амбулаторного лекарственного обеспечения. Координация и анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления.. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Дәрілік заттардың пайдалануын мониторингтеу басқармасының
бас сарапшысы (Қазақстан Республикасы мемлекеттік
фармацевтикалық инспекторы (фармацевтикалық білімі болған
жағдайда) немесе медициналық қызметтер көрсету саласындағы
бақылау жөніндегі мемлекеттік инспектор
(медициналық білімі болған жағдайда),
С-4 санаты (3 бірлік), № 15-2-1, № 15-2-2, № 15-2-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, жалпы медицина, фармация).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Дәрі-дәрмек ақпараттық талдау орталығының, Дүниежүзілік банктің, бірыңғай дистрибьютордың қызметін үйлестіру. Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар жөніндегі анықтамалықты жүргізу және бірыңғай дистрибьютордың тізімін жасау  бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеу жөніндегі мәселелерге жетекшілік ету. Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді жетілдіру. Басқарма құзыретінің шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

5. Эксперт Управления мониторинга использования
лекарственных средств (государственный фармацевтический
инспектор Республики Казахстан), категория С-5
(1 единица), № 15-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка, Единого дистрибьютора. Курирование вопросов по ведению Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках Единной национальной системы здравоохранения и формированию списка Единного дистрибьютера. Курирование вопросов по государственному регулированию цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения. Совершенствование амбулаторного лекарственного обеспечения. Координация и анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам, участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Руководитель Управления оказания фармацевтических услуг
(государственный фармацевтический инспектор Республики

5. Дәрілік заттардың пайдалануын мониторингтеу басқармасының
сарапшысы (Қазақстан Республикасы мемлекеттік фармацевтикалық
инспекторы (фармацевтикалық білімі болған жағдайда),
С-5 санаты (1 бірлік), № 15-2-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Дәрілік заттардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Дәрі-дәрмек ақпараттық талдау орталығының, Дүниежүзілік банктің, бірыңғай дистрибьютордың қызметін үйлестіру. Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар жөніндегі анықтамалықты жүргізу және бірыңғай дистрибьютордың тізімін жасау  бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеу жөніндегі мәселелерге жетекшілік ету. Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді жетілдіру. Басқарма құзыретінің шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.
6. Фармацевтикалық қызметті көрсету басқармасының басшысы
(Қазақстан Республикасы мемлекеттік фармацевтикалық

Казахстан), категория С-3 (1 единица), № 15-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Курирование и организация вопросов лицензирования и уведомительного порядка в сфере фармацевтической деятельности и деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Единого экономического пространства и Таможенного союза. Координация вопросов по обращению наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и этилового спирта в области здравоохранения, интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

инспекторы), С-3 санаты (1 бірлік), № 15-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б»корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Жалпы басшылықты жузеге асыру және басқарманың қызметін, сондай-ақ фармацевтикалық, соның ішінде электрондық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру.  Фармацевтикалық қызмет және есірткі құралдары, психотроптық заттар мен денсаулық сақтау саласындағы прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет саласын лицензиялау және хабарландыру тәртібі мәселелерін үйлестіру және ұйымдастыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауды ұйымы шеңберінде өзара әрекеттесуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Дүниежүзілік сауда ұйымдары, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Кедендік одақ мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Есірткі құралдары, психотроптық заттар,  мен прекурсорлардың және денсаулық сақтау саласындағы этил спиртінің айналымы, зияткерлік меншік және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздікті және тіркелген дәрілік заттардын, медициналық мақсаттағы бұйымдардың сапасы жөніндегі мәселелерді үйлестіру. Фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын  және құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Басқарма қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

7. Главный эксперт Управления оказания фармацевтических услуг
(государственный фармацевтический инспектор Республики
Казахстан), категория С-4 (4 единицы), № 15-3-1, № 15-3-2,
№ 15-3-3, № 15-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление мероприятий по вопросам координации и оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Курирование и организация вопросов лицензирования и уведомительного порядка в сфере фармацевтической деятельности и деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Единого экономического пространства и Таможенного союза. Координация вопросов по обращению наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и этилового спирта в области здравоохранения, интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7. Фармацевтикалық қызметті көрсету басқармасының бас сарапшысы
(Қазақстан Республикасы мемлекеттік фармацевтикалық
инспекторы), С-4 санаты (4 бірлік), № 15-3-1, № 15-3-2,
№ 15-3-3, № 15-3-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру.  Фармацевтикалық қызмет және есірткі құралдары, психотроптық заттар мен денсаулық сақтау саласындағы прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет саласын лицензиялау және хабарландыру тәртібі мәселелерін үйлестіру және ұйымдастыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауды ұйымы шеңберінде өзара әрекеттесуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Дүниежүзілік сауда ұйымдары, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Кедендік одақ мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Есірткі құралдары, психотроптық заттар,  мен прекурсорлардың және денсаулық сақтау саласындағы этил спиртінің айналымы, зияткерлік меншік және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздікті және тіркелген дәрілік заттардын, медициналық мақсаттағы бұйымдардың сапасы жөніндегі мәселелерді үйлестіру. Фармацевтикалық саланы дамыту стратегиясын  және құзыреті шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

9. Руководитель Управления контроля за медицинской
деятельностью (государственный инспектор по контролю в
сфере оказания медицинских услуг), категоря С-3
(1 единица),  № 15-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг, а также за проведением судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертиз. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Медициналық қызметті бақылау басқармасының басшысы
(медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау жөніндегі
мемлекеттік инспектор), С-3 санаты (1 бірлік), № 15-4
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Жалпы басшылықты  жүзеге асыру және басқарма қызметін, сондай-ақ басқарманың құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы, сондай-ақ  сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамаларды жүргізуді мемлекеттік бақылауды іске асыру жөніндегі  мемлекеттік саясатты іске асыру. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес әкімшілік құқықбұзушылықтар және әкімшілік жазалау туралы істерді қарау. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Салалық бағдарламаларды іске асыруға мониторинг  жүргізу жөніндегі іс-шараларды, емделушінің құқығы мәселелері бойынша халықтың арасында түсіндірме жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.  Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Көтермелеу және басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Басқарма қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

10. Главный эксперт Управления контроля за медицинской
деятельностью (государственный инспектор по контролю в
сфере оказания медицинских услуг),
категоря С-4 (8 единиц), № 15-4-1, № 15-4-2, № 15-4-3,
№ 15-4-4, № 15-4-5, № 15-4-6, № 15-4-7, № 15-4-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг, а также за проведением судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертиз. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторинги реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10. Медициналық қызметті бақылау басқармасының бас сарапшысы
(медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау жөніндегі
мемлекеттік инспектор), С-4 санаты (8 бірлік),
№ 15-4-1, № 15-4-2, № 15-4-3, № 15-4-4, № 15-4-5,
№ 15-4-6, № 15-4-7, № 15-4-8
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Құзыретіне жататын мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы, сондай-ақ  сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамаларды жүргізуді мемлекеттік бақылауды іске асыру жөніндегі  мемлекеттік саясатты іске асыру. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес әкімшілік құқықбұзушылықтар және әкімшілік жазалау туралы істерді қарау. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Салалық бағдарламаларды іске асыруға мониторинг  жүргізу жөніндегі іс-шараларды, емделушінің құқығы мәселелері бойынша халықтың арасында түсіндірме жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру.Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Көтермелеу және басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

11. Эксперт Управления контроля за медицинской деятельностью
(государственный инспектор по контролю в сфере оказания
медицинских услуг) категория С-5 (1 единица), № 15-4-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг, а также за проведением судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертиз. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

11. Медициналық қызметті бақылау басқармасының сарапшысы
(медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау жөніндегі
мемлекеттік инспектор), С-5 санаты (1 бірлік), № 15-4-9
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Құзыретіне жататын мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызмет көрсету саласындағы, сондай-ақ  сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамаларды жүргізуді мемлекеттік бақылауды іске асыру жөніндегі  мемлекеттік саясатты іске асыру. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес әкімшілік құқықбұзушылықтар және әкімшілік жазалау туралы істерді қарау. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Салалық бағдарламаларды іске асыруға мониторинг  жүргізу жөніндегі іс-шараларды, емделушінің құқығы мәселелері бойынша халықтың арасында түсіндірме жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Көтермелеу және басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

12. Руководитель Управления аттестации, аккредитации и
лицензирования (государственный инспектор по контролю в
сфере оказания медицинских услуг),
категория С-3 (1 единица), № 15-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере медицинской деятельности, в том числе электронных. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Контроль за выполнением организационных работ и информационно-технического обеспечения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

12. Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының
басшысы (медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау
жөніндегі мемлекеттік инспектор),
С-3 санаты (1 бірлік), № 15-5
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Жалпы басшылықты  жүзеге асыру және басқарманың қызметін, сондай-ақ медициналық қызмет саласында мемлекеттік, соның ішінде электрондық  қызмет көрсету мәселелері бойынша, аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Ұйымдастыру жұмыстарын және ақпараттық-техникалық қамтамасыз етудің орындалуын бақылау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету.   Көтермелеу және басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Басқарма қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

13. Главный эксперт Управления аттестации, аккредитации и
лицензирования (государственный инспектор по контролю в
сфере оказания медицинских услуг),
категория С-4 (3 единицы), № 15-5-1, № 15-5-2, № 15-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере медицинской деятельности, в том числе электронных. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Контроль за выполнением организационных работ и информационно-технического обеспечения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

13. Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының бас
сарапшысы (медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау
жөніндегі мемлекеттік инспектор),
С-4 санаты (3 бірлік), № 15-5-1, № 15-5-2, № 15-5-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функциялық міндеттері
Медициналық қызмет саласында мемлекеттік, соның ішінде электрондық  қызмет көрсету мәселелері бойынша, аумақтық бөлімшелердің қызметін ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Ұйымдастыру жұмыстарын және ақпараттық-техникалық қамтамасыз етудің орындалуын бақылау. Құзыреті шегінде  жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын  қамтамасыз ете отырып, басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету. Көтермелеу және басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орнын  ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларды, конференцияларды, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу.

19. Заместитель Руководителя Департамента
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
- главный государственный инспектор по контролю в сфере
оказания медицинских услуг области, города
республиканского значения и столицы
(при наличии высшего медицинского образования) или главный
государственный фармацевтический инспектор области, города
республиканского значения и столицы (при наличии высшего
фармацевтического образования), категория С-О-2
(18 единиц), № 15-7-2, № 15-8-2, № 15-9-2, № 15-10-2, №
15-11-2, № 15-12-2, № 15-13-2, № 15-14-2, № 15-15-2, №
15-16-2, № 15-17-2, № 15-18-2, № 15-19-2, № 15-20-2, №
15-20-3, № 15-21-2, № 15-21-3, № 15-22-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина, стоматология, общественное здравоохранение, общая медицина или фармация).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», нормативных правовых актов в области здравоохранения, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационных требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений Департамента. Оказание методологической помощи сотрудникам по вопросам деятельности Департамента. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Обеспечение Департамента квалифицированными кадрами. Рациональное использование и развитие их профессиональных знаний и опыта. Обеспечение соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качественной организации работы по управлению документацией; Огранизация качественного и своевременного исполнения поручений руководства Комитета. Обеспечение сотрудниками Департамента исполнения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий. Реализация государственной политики в области контроля за оказанием медицинских услуг и в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техникой в соответствующей области. Обеспечение мер по оказанию государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической детальности, в том числе оказываемых в электронном виде в соответствующей области. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам медицинской и (или) фармацевтической деятельности в пределах компетенции и принимает по ним необходимые меры. Выносит постановления в соответствии с законодательством об административных правонарушениях. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
облыс, республикалық маңызды қала және астана бойынша
Департаментінің басшысының орынбасары – облыстың,
республикалық маңызды қаланың және астананың медициналық қызмет
көрсету саласын бақылау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы
(жоғары медициналық білімі болғанда) немесе облыстың,
республикалық маңызды аланың және астананың бас мемлекеттік
фармацевтикалық инспекторы (жоғары фармацевтикалық білімі
болғанда), С-О-2 санаты (18 бірлік), №  15-7-2,  № 15-8-2,
№ 15-9-2, № 15-10-2, № 15-11-2, № 15-12-2, № 15-13-2,
№ 15-14-2, № 15-15-2, № 15-16-2, № 15-17-2, № 15-18-2,
№ 15-19-2, № 15-20-2, № 15-20-3, № 15-21-2, № 15-21-3,
№ 15-22-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, жалпы медицина, фармация).
Кәсіптік біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген, 2008 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылық, Департаменттің барлық құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын және және тиімді өзара іс-қимылын үйлестіру, жоспарлау. Департаменттің қызметі мәселелері бойынша қызметкерлерге әдістемелік көмек көрсету. Комитеттiң қызметкерлерiн көтермелеу және оларға тәртiптiк жаза қолдану, сондай-ақ оларды жылжыту туралы ұсыныс енгізедi. Департаментті білікті кадрлармен қамтамасыз ету. Олардың кәсіптік білімдері мен тәжірибелерін ұтымды пайдалану және дамыту. Еңбек және атқарушылық тәртіптің сақталуын, құжаттаманы басқару жөніндегі жұмыстарды сапалы ұйымдастыруды қамтамасыз ету; Комитет басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың орындауын қамтамасыз ету. Тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру. Медициналық қызмет көрсетуді бақылау саласында және сәйкес облыстағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық және фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде тиісті облыста электрондық қызмет көрсету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызмет мәселелері бойынша құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша тиісті шаралар қабылдау. Әкімшілік құқықбұзушылықтар туралы заңнамаларға сәйкес қаулылар шығару. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарларға, конференцияларға, алқа мәжілістерін өткізуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да міндеттемелерді орындау.