Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2014 года № 9338. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 656
Сноска.  Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий».
2. Департаменту новых технологий и энергосбережения Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Омарбеков Т.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сагадиева Е.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан            А. Исекешев
Утвержден
приказом Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 14 марта 2014 года № 82
Регламент государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов на
коммерциализацию технологий»

"Технологиялық коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 сәуірдегі № 9338 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 656 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін кызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Технологиялық коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Жаңа технологиялар және энергия үнемдеу департаменті (Т.Б. Омарбеков) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарналауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1)2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Е.К.Сағадиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтүзбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі           Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 14 наурыздағы
№ 82 бұйрығымен бекітілген
«Технологиялық коммерцияландыруға арналған инновациялық
гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Национальное агентство по технологическому развитию» (далее - услугодатель) в соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах».
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является подписание с услугополучателем договора о предоставлении инновационного гранта на коммерциализацию технологий.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления на получение инновационного гранта на коммерциализацию технологий по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги «Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 85.
5. Порядок действий работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действия) в разделе каждого структурного подразделения:
процедура 1: заявка подается в канцелярию услугодателя, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя, либо курирующему заместителю руководителя услугодателя;
процедура 2: руководитель услугодателя, либо курирующий заместитель руководителя услугодателя передает Заявку руководителю структурного подразделения услугодателя, ответственного за рассмотрение Заявки (далее – структурное подразделение);
процедура 3: ответственный за ведение журнала регистрации Заявок из числа сотрудников структурного подразделения регистрирует заявку в журнале регистрации Заявок в день получения Заявки, затем руководитель структурного подразделения назначает для рассмотрения ответственного исполнителя структурного подразделения (далее - ответственный исполнитель);
процедура 4: ответственный исполнитель рассматривает Заявку на соответствие требованиям Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2012 года № 1037 (далее - Правила);
процедура 5: ответственный исполнитель направляет материалы Заявки (без указания данных об услугополучателе) на независимую экспертизу в бумажном и электронном виде;
процедура 6: независимые эксперты, привлеченные услугодателем, проводят независимую экспертизу и предоставляют услугодателю на бумажном и электронном носителях (сканированные в формате PDF или JPEG) экспертные заключения;
процедура 7: услугодатель после получения положительного заключения независимой экспертизы проводит проверку обоснованности заявленных затрат по проекту услугополучателя и если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии обоснованности концепции проекта, то выносится решение о предоставлении гранта;
процедура 8: если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации, то он участвует в заседании экспертного совета для защиты поданной Заявки;
При этом, экспертный совет рассматривает Заявку и заключения независимой экспертизы и выносит рекомендации услугодателю относительно коммерческой перспективности Заявки;
процедура 9: услугодатель с момента получения положительных рекомендаций экспертного совета выносит решение о предоставлении гранта и актуализирует с услугополучателем сроки реализации проекта и осуществляет заключение договора о предоставлении гранта;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес «Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік» акционерлік қоғамы (бұдан әрі - қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушымен технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық грантты беру туралы шартқа қол қою болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 85 қаулысымен бекітілген «Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар алуға берілетін өтінімі болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің іс-қимыл тәртібі, рәсімдері (іс-қимылдық), және олардың орындалу бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлінісінде барлық рәсімдердің (іс-қимылдың) өту кезеңдері:
1-рәсім: өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тапсырады, тіркеу нөмірі мен және күні беріліп тіркеледі, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына беріледі;
2-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары Өтінімді қарауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне Өтінімді тапсырады (бұдан әрі - құрылымдық бөлімше);
3-рәсім: Өтінімдерді тіркеу журналын жүргізуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше қызметкерлерінің бірі Өтінімді алған күні Өтінімдерді тіркеу журналына тіркейді, одан кейін құрылымдық бөлімше басшысы қарастыру үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын (бұдан әрі - жауапты орындаушы) тағайындайды;
4-рәсім: жауапты орындаушы Өтінімді Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамызындағы № 1037 қаулысымен бекітілген Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) талаптарына сәйкестігіне қарастырады;
5-рәсім: жауапты орындаушы Өтінім материалдарын (көрсетілген қызмет алушы туралы деректерді көрсетпей) тәуелсіз сараптамаға қағаз және электрондық тасығышта жібереді;
6-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші тартқан тәуелсіз сарапшылар тәуелсіз сараптаманы жүргізеді және сараптама қорытындысын көрсетілетін қызметті берушіге қағаз және электрондық тасығыштарда (PDF немесе JPEG форматында сканерден өткізілген) ұсынады;
7-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші тәуелсіз сараптаманың оң қорытындысын алғаннан кейін, көрсетілетін қызметті алушының жобасы бойынша мәлімделген шығындардың негізділігіне тексеру жүргізеді және, егер көрсетілетін қызметті алушы жоба тұжырымдамасын негіздеу кезеңінде грант алуға үміткер болса, онда көрсетілетін қызметті беруші грант беру туралы шешім шығарады;
8-рәсім: егер көрсетілетін қызметті алушы өнеркәсіп прототипін жасау және оның коммерциялық көрсетілуі кезеңінде грант алуға үміткер болса, онда ол ұсынылған Өтінімін қорғау үшін сараптамалық кеңестің отырысына қатысады.
Бұл ретте, сараптамалық кеңес Өтінімді және тәуелсіз сараптаманың қорытындысын қарастырады және көрсетілетін қызметті берушіге Өтінімнің коммерциялық перспективасына қатысты ұсынымдар енгізеді;
9-рәсім: көрсетілетін қызметті беруші сараптамалық кеңестің оң ұсынымдарын алған сәттен бастап грант беру туралы шешім шығарады, көрсетілген қызметті алушымен жобаны іске асыру уақытын өзектендіреді  және грант беру туралы шарт жасауды жүзеге асырады.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:

1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) курирующий заместитель руководителя услугодателя;
4) структурное подразделение;
5) руководитель структурного подразделения услугодателя;
6) ответственный за ведение журнала регистрации Заявок;
7) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Результат процедуры (действия) по оказанию
государственной услуги, который служит оказанием
для начала выполнения следующей процедуры (действия)
1
действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование
СФЕ
Канцелярия
услугодателя
Руководитель
(заместитель)
услугодателя
Руководитель
структурного
подразделения
услугодателя
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Независимые
эксперты,
привлекаемые
услугодателем
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Экспертный
совет
Услугодатель
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
Прием
заявки
услугополучателя
Наложение
резолюции
и направление
документов
на рассмотрение
руководителю
структурного подразделения
услугодателя
Регистрация заявки в Журнале регистрации заявок и Назначение руководителем структурного подразделения услугодателя ответственного исполнителя за рассмотрение заявки
Рассмотрение заявки на соответствие установленным требованиям
Подготовка материалов и Заявки (без указания данных об услугополучателе) на независимую экспертизу в бумажном и электронном виде.
Проведение независимой экспертизы
1) Если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии обоснованности концепции проекта, то подготавление решения о предоставлении гранта;
2) Если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации то подается заявка на организацию заседания экспертного совета для защиты поданной Заявки
Рассмотрение экспертным советом заявки и заключения независимой экспертизы
Выносение решения о предоставлении гранта и заключение договора
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация заявки, присвоение номера и даты
Резолюция
Резолюция
Принятие решения для направление материалов Заявки (без указания данных об услугополучателе) на независимую экспертизу в бумажном и электронном виде.
Направление материалов и Заявки (без указания данных об услугополучателе) на независимую экспертизу в бумажном и электронном виде.
Рекомендация экспертного совета

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары;
4) құрылымдық бөлімшелер;
5) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
6) Өтінімдерді тіркеу журналын жүргізуге жауапты тұлға;
7) жауапты орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, сипаттау осы регламентке 2-қосымшасында көрсетілген.
«Технологияларды коммерцияландыруға
арналған инновациялық гранттарды ұсыну»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме
болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің
(іс-қимылдың) нәтижесі
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыс ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары)
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушімен тартылатын тәуелсіз сарапшылар
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Сараптамалық кеңес
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қабылдау
Қарар жазу және көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысына құжаттарды жіберу
Өтінімдерді тіркеу журналына өтінімді тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының Өтінімді қарастыру үшін жауапты орындаушыны тағайындауы
Өтінімнің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастыру
Өтінімді және материалдарды (көрсетілген қызмет алушы туралы деректерді көрсетпей) тәуелсіз сараптамаға қағаз және электрондық тасығышта дайындау
Тәуелсіз сараптаманы жүргізу
1) Егер көрсетілетін қызметті алушы жоба тұжырымдамасын негіздеу кезеңінде грант алуға үміткер болса, онда қызмет беруші грант беру туралы шешім шығарады.
2) Егер көрсетілетін
қызметті алушы өнеркәсіп прототипін жасау және оның коммерциялық көрсетілуі кезеңінде грант алуға үміткер болса, онда ол ұсынылған Өтінімін қорғау үшін сараптамалық кеңестің отырысына қатысады.
Өтінімді сараптамалық кеңестің қарастыруы және тәуелсіз сараптаманың қорытындысы
Грантты беру туралы шешім қабылдау және шарт жасасу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтінімді тіркеу, нөмір және күн беру
Қарар
Қарар
Өтінім материалдарын (көрсетілген қызмет алушы туралы деректерді көрсетпей) қағаз және электрондық түрде тәуелсіз сараптамаға жіберуге шешім қабылдау
Өтінімді және материалдарды (көрсетілген қызмет алушы туралы деректерді көрсетпей) тәуелсіз сараптамаға қағаз және электрондық түрде жіберу
Сараптамалық кеңесітің ұсынымы

1) Решение услугодателем о предоставлении гранта;
2) участие в заседании экспертного совета
выдача рекомендаций экспертного совета услугодателю
Предоставление гранта
5
Сроки
исполнения
15 минут
4 часа
4 часа
5 рабочих
дней
5 рабочих
дней
10 рабочих
дней
17 рабочих
дней
10 рабочий
день
15 минут
4 часа
4 часа
5 рабочих
дней
5 рабочих
дней
10 рабочих
дней
17 рабочих
дней
10 рабочих
дней
10 рабочий
день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
9 – если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии обоснованности концепции проекта
8 – если услугополучатель претендует на получение гранта на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации
9
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
Условные обозначения:

1) Көрсетілетін қызметті берушінің грантты беру туралы шешімі;
2) сараптамалық кеңестің
отырысына қатысу
көрсетілген қызметті берушіге сараптамалық кеңестің ұсынымдарын беру
Грантты беру
5
Орындау мерзімдері
15 минут
4 сағат
4 сағат
5 жұмыс күні
5 жұмыс күні
10 жұмыс күні
17 жұмыс күні
10 жұмыс күні
15 минут
4 сағат
4 сағат
5 жұмыс күні
5 жұмыс күні
10 жұмыс күні
17 жұмыс күні
10 жұмыс күні
10 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
7
8 - егер көрсетілетін қызметті алушы жоба тұжырымдамасын негіздеу кезеңінде грант алуға үміткер болса 9 - егер көрсетілетін қызметті алушы өнеркәсіп прототипін жасау және оның коммерциялық көрсетілуі кезеңінде грант алуға үміткер болса
9
-
«Технологияларды коммерцияландыруға
арналған инновациялық гранттарды ұсыну»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып сипаттау