Об утверждении Перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и Правил их представления органами государственных доходов уполномоченному органу по предпринимательству
Совместный приказ Министра регионального развития Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 95/ОД и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2014 года № 9347. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2019 года № 446 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 16.05.2019 № 446 и Министра национальной экономики РК от 21.05.2019 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции совместного приказа Министра финансов РК от 27.03.2015 № 224 и Министра национальной экономики РК от 31.03.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 557 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень сведений, составляющих налоговую тайну и представляемых органами государственных доходов уполномоченному органу по предпринимательству, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Правила представления органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по предпринимательству, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного приказа Министра финансов РК от 27.03.2015 № 224 и Министра национальной экономики РК от 31.03.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Министерству регионального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы жаңа
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 143 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 95/НҚ бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 18 сәуірде № 9347 тіркелді. Күші жойылды -ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 446 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 40 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 16.05.2019 № 446 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.05.2019 № 40 (бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.03.2015 № 224 және Ұлттық экономика министрінің 31.03.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 557-бабының 3-тармағының 14)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі;
2) Осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.03.2015 № 224 және Ұлттық экономика министрінің 31.03.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның ресми түрде жариялануын;

3) опубликование настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства регионального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на заместителя Министра регионального развития Республики Казахстан Жумангарина С.М.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
Министр
регионального развития
Республики Казахстан
______________ Б. Жамишев
Приложение 1
к совместному приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 143
и Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 95/ОД
Перечень
сведений, составляющих налоговую тайну и представляемых
органами государственных доходов уполномоченному органу
по предпринимательству
Сноска. Заголовок Приложения 1 в редакции совместного приказа Министра финансов РК от 27.03.2015 № 224 и Министра национальной экономики РК от 31.03.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование сведений, составляющих налоговую тайну
1
Данные о совокупном годовом доходе субъекта частного предпринимательства
или о доходе субъекта частного предпринимательства, применяющего специальный
налоговый режим за последние три года при первоначальном формировании Реестра
субъектов частного предпринимательства (далее - Реестр) и для
последующего ведения Реестра за предыдущий календарный год
2
Данные о численности работников субъектов частного предпринимательства
за последний год при первоначальном формировании Реестра и для последующего
ведения Реестра за предыдущий календарный год
Приложение 2
к совместному приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 143
и Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 28 марта 2014 года № 95/ОД
Правила
представления органами государственных доходов сведений,
составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по
предпринимательству
Сноска. Приложение 2 в редакции совместного приказа Министра финансов РК от 27.03.2015 № 224 и Министра национальной экономики РК от 31.03.2015 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила представления органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну уполномоченному органу по предпринимательству разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 557 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок предоставления сведений, составляющих налоговую тайну (далее - Сведения).

3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрінің орынбасары С.М.Жұманғаринге жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Өңірлік даму министрі
орынбасары - Қазақстан
_____________ Б. Жәмішев
Республикасы Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Премьер - Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы
№ 143 және Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы
№ 95/НҚ бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.03.2015 № 224 және Ұлттық экономика министрінің 31.03.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі
1
Бастапқыда Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) қалыптастыруда соңғы үш жыл бойынша және Тізілімді одан әрі жүргізу үшін алдыңғы күнтізбелік жыл бойынша жеке кәсіпкерлік субъектісінің жиынтық жылдық табысы немесе арнаулы салық режимін қолданатын субъектінің табысы туралы деректер
2
Бастапқыда Тізілімді қалыптастыруда соңғы жыл бойынша және Тізілімді одан әрі жүргізу үшін алдыңғы күнтізбелік жыл бойынша жеке кәсіпкерлік субъектілерінің жұмыскерлер саны туралы деректер
Қазақстан Республикасы
Премьер–Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы № 143
және Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 28 наурыздағы
№ 95/НҚ бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер
органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну
қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 27.03.2015 № 224 және Ұлттық экономика министрінің 31.03.2015 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1. Осы Салық құпиясын құрайтын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну қағидалары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 557-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес әзірленген және салық құпиясын құрайтын мәліметтерді (бұдан әрі - мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан ежегодно в срок до 15 ноября направляет в уполномоченный орган по предпринимательству Сведения, утвержденные настоящим совместным приказом, по каналу электронной связи Единой транспортной системы государственных органов. В случае отсутствия Единой транспортной системы государственных органов Сведения направляются в виде документа с грифом "Для служебного пользования".
3. Передача Сведений осуществляется исключительно должностным лицам, имеющим доступ к Сведениям. Перечень должностных лиц утверждается приказом руководителя уполномоченного органа по предпринимательству.
4. Должностные лица уполномоченного органа по предпринимательству, имеющие доступ к Сведениям, обеспечивают использование получаемой информации только по прямому назначению и без ущерба для стороны, ее предоставившей, без права передачи третьей стороне.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті жыл сайын 15 қарашаға дейінгі мерзімде Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесінің электронды байланыс арнасы арқылы осы бірлескен бұйрықпен бекітілген мәліметтерді кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға жібереді. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесінде жоқ болған жағдайда Мәліметтер "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар құжаттар түрінде жіберіледі.
3. Мәліметтерді беру салық құпиясын құрайтын мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды тұлғалармен ғана жүзеге асырылады. Лауазымды тұлғалар тізбесі кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган басшысының бұйрығымен бекітіледі.
4. Кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органның мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды тұлғалары алынатын ақпараттың тек қана тікелей мақсаты бойынша және оны ұсынған тарапқа залал тигізбей, үшінші тарапқа беру құқығынсыз пайдаланылуын қамтамасыз етеді.