Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2014 года № 9357. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 401
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.05.2015 № 401 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) «Выдача лицензии на ввоз, вывоз тканей и (или) органов (части органов) человека, а также на ввоз, вывоз крови и ее компонентов в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его размещение на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2014 жылғы 19 наурыздағы № 144 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 сәуірде № 9357 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 401 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.05.2015 № 401 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республиксы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына, 16-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру»;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Біліктілік санатын бере отырып маман сертификатын беру»;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Медициналық ұйымдарға аккредиттеу туралы куәлік беру»;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру туралы»;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларын аттестаттау»;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру»;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген жағдайларда адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) тiндерiн әкелуге, әкетуге, сондай-ақ қан мен оның компоненттерiн әкелуге, әкетуге лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М.Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тiркеуден өткеннен кейiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е.Асайынова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

4. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 октября 2012 года № 702 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности» (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 8111, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 22.05.2013 г. № 173-174 (27447-27448);
2) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 848 «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 8242, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 24.08.13 г. № 259 (27533).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан                       Б. Токежанов
Приложение 1
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной категории»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через канцелярию либо через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.

4. Мынадай:
1) «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 10 қазандағы № 702 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 8111 тіркелді, 2013 жылғы 22 мамырдағы № 131 (28070) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2) «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 848 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 8242 тіркелді, 2013 жылғы 24 тамыздағы № 197 (28136) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi Е.Ә. Байжүнiсовке жүктелсiн.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы                          Б. Төкежанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
1-қосымша
«Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттерінің кеңсесі арқылы немесе www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) Услугодатель:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа – 4 (четыре) рабочих дней;
должностное лицо проводит тестирование – время исполнения 1 (один) час;
на основании результатов тестирования руководитель принимает решение о выдаче сертификата либо мотивированный отказ в форме электронного документа. Решение оформляется в виде приказа – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал и оформляет сертификат оформляет сертификат в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
руководитель подписывает сертификат 2 (два) рабочих дня;
сотрудник канцелярии выдает сертификат услугополучателю в форме электронного документа – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) Услугодатель:
сотрудник канцелярии, осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ;
должностное лицо проводит тестирование;
на основании тестирования руководитель принимает решение о выдаче сертификата либо мотивированный отказ в форме электронного документа. Решение оформляется в виде приказа;
должностное лицо готовит проект приказа на основании решения руководителя;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал и оформляет сертификат в электронном формате на основании приказа руководителя и передает на подпись руководителю;
руководитель на портале подписывает сертификат электронной цифровой подписью;
сотрудник канцелярии выдает сертификат услугополучателю в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды қарау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу жүргізу орны мен мерзімі туралы хабарлайды. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі – орындау уақыты 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді – орындау уақыты 1 (бір) сағат;
тестілеу нәтижелерінің негізінде басшы сертификат беру не электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді – орындау уақыты 2 (екі) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу нәтижесін порталға енгізеді және басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде сертификатты ресімдейді – орындау уақыты 2 (екі) жұмыс күні;
басшы сертификатқа қол қояды – орындау уақыты 2 (екі) жұмыс күні;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді – 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарлама) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу жүргізу орны мен мерзімі туралы хабарлайды. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді;
тестілеу нәтижелерінің негізінде басшы сертификат беру не электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді;
лауазымды тұлға басшы шешімінің негізінде бұйрықтың жобасын дайындайды;
басшы бұйрыққа қол қояды және маманға орындаға береді;
лауазымды тұлға тестілеу нәтижесін порталға енгізеді және басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде сертификатты ресімдейді және басшыға қол қоюға береді;
басшы сертификатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет
көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) должностное лицо услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными департаментами (работниками) услугодателя:
сотрудник канцелярии услугодателя, осуществляет прием, регистрацию документов и направляет руководителю;
руководитель услугодателя определяет исполнителя;
должностное лицо услугодателя рассматривает документы, проводит тестирование, по результатам тестирования готовит проект приказа и направляет его руководителю;
руководитель услугодателя подписывает приказ и передает должностному лицу на исполнение;
должностное лицо услугодателя оформляет сертификат в электронном формате и передает на подпись руководителю;
руководитель услугодателя на портале подписывает сертификат специалиста электронной цифровой подписью;
сотрудник канцелярии услугодателя выдает сертификат услугополучателю в форме электронного документа.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги:
через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) «Е-лицензирование» с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически потягиваются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД «Е-лицензирование»);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД «Е-лицензирование» для получения государственной услуги;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымдық тұлғасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны айқындайды;
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымдық тұлғасы құжаттарды қарайды, тестілеу жүргізеді, тестілеудің нәтижесі бойынша бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және орындауға лауазымды тұлғаға береді;
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымдық тұлғасы электрондық түрде сертификатты ресімдейді және басшыға қол қоюға береді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы порталда сертификатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері портал арқылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МДҚ АЖ) тіркелуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркелу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады, бұл ретте жүйемен «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер автоматты түрде тартылады және сақталады («Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркелу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ пароль енгізу процесі (іске қосу процесі);

3) условие 1 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ФЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ФЛ;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе запрашиваемой услуги в связи с не подтверждением данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД «Е-лицензирование»;
15) процесс 10 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования;
16) процесс 11 – прохождение услугополучателем тестирования по информационной системе тестирования Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ИСТ МЗ РК);
17) условие 5 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования;
18) процесс 12 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательным результатом тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

3) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын (бұдан әрі – ЖСН) және пароль арқылы тексеруі;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптастыруы;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды, сондай-ақ «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұратуды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 2-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЖТ МДҚ-де көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 5-процесс – сұратуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тізімде кері қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қою);
12) 8-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұратуды өңдеуі;
13) 4-шарт - өтініш бойынша деректерді тексеруі;
14) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ өтініште көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарлама жіберуі;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық тестілеу жүйесі (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) бойынша тестілеуден өтуі;
17) 5-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдыларын тексеруі;
18) 12-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;

19) процесс 13 – получение услугополучателем результата услуги (сертификата без присвоения квалификационной категории либо мотивированный отказ в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования
13) процесс 10 – прохождение услугополучателем тестирования на ИС МЗ РК;
14) условие 4 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования;
15) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательными результатами тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 12 – получение услугополучателем результата услуги (сертификата без присвоения квалификационной категории либо мотивированный отказ в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной
категории»
Пошаговые действия и решения услугодателя функционального
взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Комитет
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) «Е-лицензирование» с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически потягиваются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД «Е-лицензирование»);

19) 13-процесс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеруі;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұратуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға жіберуі;
6) 2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ-де болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-де көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен деректердің нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеуі;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарламаны жіберуі;
13) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ҚР ДСМ АЖ-де тестілеуден өтуі;
14) 4-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеруі;
15) 11-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
16) 12-процесс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет көрсету нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
«Біліктілік санатын бермей маман
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары
мен шешімдері
Негізгі процестің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
ҚФБ атауы
ҚФБ атауы
ҚФБ атауы
ҚФБ атауы
3
Іс-әрекетттің (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушы «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МДҚ АЖ) тіркелуді қызмет алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркелу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады, бұл ретте жүйемен «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) қызмет алушы туралы мәліметтер автоматты түрде тартылады және сақталады («Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД «Е-лицензирование» для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ФЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ФЛ;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе запрашиваемой услуги в связи с не подтверждением данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД «Е-лицензирование»;
15) процесс 10 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования;
16) процесс 11 – прохождение услугополучателем тестирования по информационной системе тестирования Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ИСТ МЗ РК);
17) условие 5 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования;

2) 1-процесс - қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркелу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын (бұдан әрі – ЖСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптастыру;
5) 3-процесс - қызмет алушының осы  Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қызмет алушының құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды, сондай-ақ «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы ЖТ МДҚ қызмет алушының деректері туралы сұрауды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 2-шарт – ЖТ МДҚ-да қызмет алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да қызмет алушы деректерінің расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін қызмет алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
9) 3-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тізімде кері қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – қызмет алушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұраудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (қызмет алушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
13) 4-шарт - өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ өтініште көрсетілген қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
15) 10-процесс – қызмет алушыға тестілеуден өту туралы хабарлама жіберу;
16) 11-процесс – қызмет алушының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық тестілеу жүйесі (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) бойынша тестілеуден өтуі;
17) 5-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеру;

18) процесс 12 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательным результатом тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
19) процесс 13 – получение услугополучателем результата услуги (сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории либо мотивированный отказ в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования
13) процесс 10 – прохождение услугополучателем тестирования на ИС МЗ РК;
14) условие 4 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования;
15) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательными результатами тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 12 – получение услугополучателем результата услуги (сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории либо мотивированный отказ в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Утверждение сертификата либо ответа с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сертификат специалиста без присвоения квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа
Сертификат специалиста без присвоения квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа
5
Сроки исполнения
10 рабочих дней
10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
1
2
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
без присвоения квалификационной
категории»
Блок-схема проведения процедуры через портал
через услугодателя
Приложение 2
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) через канцелярию услугодателя либо через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, веб-портал «Е-лицензирование: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

18) 12-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
19) 13-процесс – қызмет алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
Қызмет беруші арқылы:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға қызмет беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ-да қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраудың нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызмет алушының деректері туралы сұрауды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға жіберу;
6) 2-шарт – мемлекеттік қызметті қызмет алушының деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да қызмет алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттар мен деректердің нысаны бөлігінде сұрау нысанын толтыруы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрауды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – қызмет алушыға тестілеуден өту туралы хабарламаны жіберу;
13) 10-процесс – қызмет алушының ҚР ДСМ АЖ-да тестілеуден өтуі;
14) 4-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеру;
15) 11-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 12-процесс – қызмет алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет көрсету нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
Дәлелді бас тарту сертификатын немесе жауапты бекіту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
нысан бойынша маман сертификаты немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды
нысан бойынша маман сертификаты немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды
5
Орындау мерзімі
10 жұмыс күні
10 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
2
«Біліктілік санатын бермей маман
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Рәсімдерді өткізудің блок-схемасы
қызмет беруші арқылы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
2-қосымша
«Біліктілік санатын бере отырып маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бере отырып маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы не www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Біліктілік санатын бере отырып маман сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) Услугодатель:
Сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа – 4 (четыре) рабочих дней;
должностное лицо проводит тестирование – время исполнения 1 (один) час;
на основании результатов тестирования услугополучатель допускается к собеседованию. Должностное лицо готовит документы (списки и протокола) к заседанию специализированной комиссии – срок исполнения 5 (пять) рабочих дней;
по итогам результатов тестирования и собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче сертификат. Решение оформляется в виде приказа. Должностное лицо готовит проект приказа на основании решения руководителя – срок исполнения 5 (пять) рабочих дней;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал и оформляет сертификат в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
руководитель подписывает сертификат;
сотрудник канцелярии выдает сертификат услугополучателю в форме электронного документа – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) Услугодатель:
сотрудник канцелярии, осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа;
должностное лицо проводит тестирование, на основании результатов тестирования услугополучатель допускается к собеседованию;
должностное лицо готовит документы (списки и протокола) к заседанию специализированной комиссии;
по итогам результатов тестирования и собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче сертификата. Решение оформляется в виде приказа. Должностное лицо готовит проект приказа на основании решения руководителя;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал и оформляет сертификат в электронном формате на основании приказа руководителя и передает на подпись руководителю;
руководитель на портале подписывает сертификат электронной цифровой подписью;
сотрудник канцелярии выдает сертификат специалиста услугополучателю в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу мен әңгімелесудің өткізу жері мен мерзімі туралы хабарлайды. Әңгімелесуге көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жіберіледі – 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді – орындау уақыты 1 (бір) сағат;
тестілеу нәтижелерінің негізінде көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберіледі. Лауазымды тұлға мамандандырылған комиссияның отырысына құжаттарды (тізімдер мен хаттамаларды) дайындайды – орындау уақыты 5 (бес) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу және әңгімелесу нәтижелерінің қорытындысы бойынша сертификат беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді. Лауазымды тұлға басшының шешімінің негізінде бұйрық жобасын дайындайды – орындау уақыты 5 (бес) жұмыс күні;
басшы бұйрыққа қол қояды және орындауды маманға тапсырады – орындау уақыты 2 (екі) жұмыс күні;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін порталға енгізеді және басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде сертификатты ресімдейді – орындау уақыты 2 (екі) жұмыс күні;
басшы сертификатқа қол қояды;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді – орындау уақыты 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және оны порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарлама) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды. Құжаттарды қарау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу жүргізудің орны мен күні туралы хабарландырады. Көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда жіберіледі. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
лауазымды тұлға тестілеу жүргізеді, тестілеу нәтижесінің негізінде көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберіледі;
лауазымды тұлға мамандандырылған комиссияның отырысына құжаттарды (тізімдер мен хаттамалар) дайындайды;
тестілеу және әңгімелесу нәтижелерінің қорытындысы негізінде басшы сертификат беру не бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді. Лауазымды тұлға басшының шешімі негізінде бұйрықтың жобасын дайындайды;
басшы бұйрыққа қол қояды және орындауға маманға тапсырады;
лауазымды тұлға қызметті алушының тестілеу нәтижесін порталға енгізеді және басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде сертификат ресімдейді және басшыға қол қоюға береді;
басшы порталда сертификатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет
көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау

7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) должностное лицо услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
сотрудник канцелярии услугодателя, осуществляет прием, регистрацию документов и направляет руководителю;
руководитель услугодателя определяет исполнителя;
должностное лицо услугодателя рассматривает документы, проводит тестирование, собеседование, по результатам тестирования и собеседования готовит проект приказа и направляет его руководителю;
руководитель услугодателя подписывает приказ и передает должностному лицу на исполнение;
должностное лицо услугодателя оформляет сертификат в электронном формате и передает на подпись руководителю;
руководитель услугодателя портале подписывает сертификат электронной цифровой подписью.
сотрудник канцелярии услугодателя выдает сертификат услугополучателю в форме электронного документа.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ИС ГБД «Е-лицензирование» с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически потягиваются и сохраняются сведения об услугополучателе с ГБД ФЛ (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД «Е-лицензирование»);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД «Е-лицензирование» для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через ШЭП о данных услугополучателем ГБД ФЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ФЛ;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе запрашиваемой услуги в связи с не подтверждением данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет берушілердің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны анықтайды;
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы құжаттарды қарайды, тестілеу, әңгімелесу жүргізеді, тестілеудің және әңгімелесу нәтижесі бойынша бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және орындауға лауазымды тұлғаға тапсырады;
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы электрондық түрде сертификатты ресімдейді және басшыға қол қоюға береді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы порталда сертификатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде сертификат береді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері портал арқылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйе «Жеке тұлғалар» ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті автоматты түрде тартады және сақтайды («Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ пароль енгізу процесі (іске қосу процесі);
3) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркелген қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және пароль арқылы тексеруі;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптастыруы;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды, сондай-ақ ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұратуды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 2-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 5-процесс – сұратуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды өңдеуі;

13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД «Е-лицензирование»;
15) процесс 10 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования;
16) процесс 11 – прохождение услугополучателем тестирования на ИСТ МЗ РК и собеседования вне системы;
17) условие 5 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования и собеседования;
18) процесс 12 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательным результатом тестирования и собеседования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
19) процесс 13 - получение услугополучателем результата услуги (сертификат с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования

13) 4-шарт - өтініш бойынша деректерді тексеруі;
14) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарлама жіберу;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ақпараттық тестілеу жүйесі (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) тестілеуден өтуі;
17) 5-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеруі;
18) 12-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
19) 13-процесс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеруі;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұратуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға жіберуі;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеруі;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен деректердің нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеуі;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарламаны жіберуі;

13) процесс 10 – прохождение услугополучателем тестирования на ИС МЗ РК и собеседования вне системы;
14) условие 4 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования и собеседования;
15) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательными результатами тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование» и собеседования;
16) процесс 12 – получение услугополучателем результата услуги (сертификат с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста с
присвоением квалификационной категории»
Пошаговые действия и решения услугодателя функционального
взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Комитет
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ИС ГБД «Е-лицензирование» с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически потягиваются и сохраняются сведения об услугополучателе с ГБД ФЛ (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД «Е-лицензирование»);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД «Е-лицензирование» для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через ШЭП о данных услугополучателем ГБД ФЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ФЛ;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе запрашиваемой услуги в связи с не подтверждением данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД «Е-лицензирование» срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

13) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ҚР ДСМ АЖ-да тестілеуден және әңгімелесуден өтуі;
14) 4-шарт – тестілеу және әңгімелесу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеруі;
15) 11-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
16) 12-процесс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
«Біліктілік санатын бере отырып
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары
мен шешімдері
Негізгі процестің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
1
2
2
ҚФБ атауы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Комитет
3
Іс-әрекетттің (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйе «Жеке тұлғалар» ЖТ МДҚ қызметті алушы туралы мәліметті автоматты түрде тартады және сақтайды («Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - қызмет алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ пароль енгізу процесі (іске қосу процесі);
3) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркелген қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптастыру;
5) 3-процесс - қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қызметті алушының құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды, сондай-ақ ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ қызметті алушының деректері туралы сұрауды толтыру (деректерді енгізу);
6) 2-шарт – ЖТ МДҚ-да қызметті алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – сұратуды куәландыру (қол қою) үшін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – қызметті алушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды өңдеу;

13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД «Е-лицензирование»;
15) процесс 10 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования;
16) процесс 11 – прохождение услугополучателем тестирования на ИСТ МЗ РК и собеседования вне системы;
17) условие 5 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования и собеседования;
18) процесс 12 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательным результатом тестирования и собеседования в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
19) процесс 13 - получение услугополучателем результата услуги (сертификат специалиста с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
через услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – направление услугополучателю уведомления о прохождении тестирования

13) 4-шарт - өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ өтініште көрсетілген қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
15) 10-процесс – қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарлама жіберу;
16) 11-процесс – қызметті алушының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ақпараттық тестілеу жүйесі (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) тестілеуден өтуі;
17) 5-шарт – тестілеу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеру;
18) 12-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
19) 13-процесс – қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
Қызмет беруші арқылы:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға қызмет беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ-да қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраудың нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің қызметті алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызметті алушының деректері туралы сұрауды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға жіберу;
6) 2-шарт – мемлекеттік қызметті қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да қызметті алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен деректердің нысаны бөлігінде сұрау нысанын толтыруы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұраууды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – қызметті алушыға тестілеуден өту туралы хабарламаны жіберу;

13) процесс 10 – прохождение услугополучателем тестирования на ИС МЗ РК и собеседования вне системы;
14) условие 4 – проверка теоретических знаний и практических навыков по соответствующей специальности путем проведения тестирования и собеседования;
15) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отрицательными результатами тестирования в ИС ГБД «Е-лицензирование» и собеседования;
16) процесс 12 – получение услугополучателем результата услуги (сертификат специалиста с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Утверждение сертификата либо ответа с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сертификат специалиста с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа
Сертификат специалиста с присвоением квалификационной категории либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа
5
Сроки исполнения
22 рабочих дня
22 рабочих дня
6
Номер следующего действия
1
2
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста с
присвоением квалификационной категории»
Блок-схема проведения процедуры через портал
Блок-схема проведения процедуры
через услугодателя
Приложение 3
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями Комитета (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям (далее – свидетельство), согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

13) 10-процесс – қызметті алушының ҚР ДСМ АЖ-да тестілеуден және әңгімелесуден өтуі;
14) 4-шарт – тестілеу және әңгімелесу жүргізу арқылы тиісті мамандық бойынша теориялық білімі мен практикалық дағдылар тексеру;
15) 11-процесс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тестілеу нәтижелерінің теріс болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 12-процесс – қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптасқан қызмет нәтижесін (біліктілік санатын бермей маман сертификатын немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып қалыптасады.
сертификат бекіту не дәлелді бас тарту жауабы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
нысан бойынша маман сертификаты немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды
нысан бойынша маман сертификаты немесе электрондық құжат түріндегі дәлелді бас тартуды
5
Орындау мерзімі
22 жұмыс күні
22 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1
2
«Біліктілік санатын бере отырып
маман сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы жүгінген кезде
Қызметті беруші арқылы рәсімдері өткізу
блок сызбасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
3-қосымша
«Медициналық ұйымдарға аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық ұйымдарға аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі, соның ішінде www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Медициналық ұйымдарға аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдарға аккредиттеу туралы куәлігін (бұдан әрі – куәлік) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о приеме документов и вносит сведения по предоставляемым документам в программный комплекс «Система управления качеством медицинских услуг» (далее – СУКМУ). В случае несоответствия полноты представленных документов, услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа – срок исполнения 4 (четыре) рабочих дня;
2) в Комитете:
должностное лицо формирует проект приказа по графику проведения внешней комплексной оценке и составу экспертных групп и вносит на утверждение руководителю – срок исполнения 5 (пять) рабочих дней;
члены экспертных групп проводят внешнюю комплексную оценку медицинских организаций и результаты оценки вносят в СУКМУ – срок исполнения 7 (семь) рабочих дней;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аккредитационной комиссией, участвует в качестве секретаря аккредитационной комиссии, ведет протокол заседания – срок исполнения 7 (семь) рабочих дней;
по результатам заседания аккредитационной комиссии руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства. Решение оформляется в виде приказа – срок исполнения 4 (четыре) рабочих дня;
должностное лицо оформляет свидетельство в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 3 (три) рабочих дня;
выдает свидетельство услугополучателю в электронном формате – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы, вносит сведения по предоставляемым документам в программный комплекс СУКМУ.
В случае несоответствия полноты представленных документов, услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа;

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут.
басшы орындаушыны айқындайды – орындау мерзімі 2 (екі) сағат;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды және «Медициналық қызметтің сапасын басқару жүйесі» (бұдан әрі - МҚСБЖ) бағдарламалық кешеніне ұсынылған құжаттар бойынша мәліметтерді енгізеді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі – 4 (төрт) жұмыс күні;
2) Комитетте:
лауазымды тұлға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі және сараптау тобының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастырады және басшының бекітуіне енгізеді – орындау уақыты 5 (бес) жұмыс күні;
сараптау тобының мүшелері медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау өткізеді және бағалаудың нәтижелерін МҚСБЖ-ға енгізеді – орындау уақыты 7 (жеті) жұмыс күні.
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының материалдарын аккредиттеу комиссиясының қарауына дайындайды, аккредиттеу комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, отырыстың хаттамасын жүргізеді – орындау уақыты 7 (жеті) жұмыс күні;
аккредиттеу комиссия отырысы нәтижелері бойынша басшы куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді – орындау уақыты 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде куәлікті ресімдейді – орындау уақыты 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде куәлік береді – 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарландыру) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды, МҚСБЖ бағдарламалық кешеніне ұсынылған құжаттар бойынша мәліметтерді енгізеді.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі.

2) в Комитете:
должностное лицо формирует проект приказа по графику проведения внешней комплексной оценке и составу экспертных групп и вносит на утверждение руководителю;
члены экспертных групп проводят внешнюю комплексную оценку медицинских организаций и результаты оценки вносят в – СУКМУ;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аккредитационной комиссией, участвует в качестве секретаря аккредитационной комиссии, ведет протокол заседания;
по результатам заседания аккредитационной комиссии руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства. Решение оформляется в виде приказа;
должностное лицо оформляет свидетельство в электронном формате на основании приказа руководителя;
специалист канцелярии выдает свидетельство услугополучателю в электронном формате.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателей, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии территориального подразделения Комитета;
2) должностное лицо территориального подразделения Комитета;
3) руководитель территориального подразделения Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета;
5) должностное лицо Комитета;
6) руководитель Комитета.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) в территориальном подразделении Комитета:
должностное лицо, осуществляет прием, регистрацию документов и направляет руководителю;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы, извещает услугополучателя дате проведения внешней комплексной оценке медицинской организации. В случае несоответствия полноты представленных документов, услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа;
2) в Комитете:
должностное лицо готовит проект приказа по графику проведения внешней комплексной оценке и составу экспертных групп и вносит на утверждение руководителю;
члены экспертных групп проводят внешнюю комплексную оценку медицинских организаций и результаты оценки вносят в – СУКМУ;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аккредитационной комиссией, участвует в качестве секретаря аккредитационной комиссии, ведет протокол заседания;
по результатам заседания аккредитационной комиссии руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства. Решение оформляется в виде приказа;
должностное лицо оформляет свидетельство в электронном формате на основании приказа руководителя;
выдает свидетельство услугополучателю в электронном формате.

2) Комитетте:
лауазымды тұлға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі және сараптау тобының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастырады және басшының бекітуіне енгізеді;
сараптау тобының мүшелері медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізеді және бағалаудың нәтижелерін МҚСБЖ-ға енгізеді.
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының материалдарын аккредиттеу комиссиясының қарауына дайындайды, аккредиттеу комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, отырыстың хаттамасын жүргізеді;
аккредиттеу комиссия отырысы нәтижелерінің негізінде басшы куәлік беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді;
лауазымды тұлға басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде куәлікті ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде куәлік береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет
көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет берушілердің тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесі кеңсесінің қызметкері;
2) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасы;
3) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің басшысы;
4) Комитет кеңсесінің маманы;
5) Комитеттің лауазымды тұлғасы;
6) Комитет басшысы.
8. Қызмет берушінің құрылымдық департаменттері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
лауазымды тұлға құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жібереді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды, медициналық ұйымға кешенді сыртқы бағалау жүргізу күнін хабарлайды. Ұсынылған құжаттардың толықтығы сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
2) Комитетте:
лауазымды тұлға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі және сараптау тобының құрамы бойынша бұйрық жобасын дайындайды және басшының бекітуіне енгізеді;
сараптау тобының мүшелері медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізеді және бағалаудың нәтижелерін МҚСБЖ-ға енгізеді.
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының материалдарын аккредиттеу комиссиясының қарауына дайындайды, аккредиттеу комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, отырыстың хаттамасын жүргізеді;
аккредиттеу комиссия отырысы нәтижелерінің негізінде басшы куәлік беру не бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді;
лауазымды тұлға басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде куәлікті ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде куәлік береді.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель должен пройти регистрацию на портале с помощью бизнес идентификационный номер (далее – БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем БИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги, запрос необходимой информации с информационной системы 1;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ);
6) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) процесс 8 - проверка должностным лицом территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 9 - формирование мотивированного отказа в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование», в случае отсутствия нарушений в личный кабинет услугополучателя направляется извещение о принятии документов;
12) процесс 10 - создание должностным лицом проекта приказа о выдаче свидетельства, либо мотивированного отказа, направление на подпись руководителю услугодателя Комитета;

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері портал арқылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
1)көрсетілетін қызметті алушы бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) көмегімен порталда тіркеуден өтуі тиіс (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік қызмет порталда жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - мемлекеттік қызметі алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының БСН-ді немесе парольді енгізу (іске қосу процесі) арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру процесі, 1 ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратты сұратуы;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс - қызмет алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қызмет алушының құрылымдық және форматтық талаптарды ескере отырып нысанды, толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс – сәйкестендіру деректерінің және сәйкестендіру орталығының (бұдан әрі - КО) ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерді сұратуы;
6) 1-шарт – қызмет алушының криптографиялық қорғау құралын және СО ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын тексеруі;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды өңдеуі;
10) 8-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен дәлелді бас тартуды қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілген қызметті алушының жеке кабинетіне құжаттардың қабылданғандығы туралы хабарламаны жіберіледі;
12) 10-процесс – лауазымды тұлғаның аккредиттеу туралы куәлікті беру не дәлелді бас тарту туралы бұйрықтың жобасын құруы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;

13) процесс 11 - формирование должностным лицом Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
через услугодателя по оказанию государственной услуги при предоставлении услугополучателем документов на бумажных носителях и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) процесс 1 - ввод сотрудником территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 - выбор сотрудником территориального подразделения Комитета услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод сотрудником заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственную базу данных «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение данных сотрудником территориального подразделения Комитета, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка должностным лицом территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - при соответствии заполнения всех пунктов сведений формируется сообщение о приеме документов и доводится до услугополучателя в письменном виде либо посредством телефонограммы;
13) процесс 11 - создание должностным лицом Комитета проекта приказа о выдаче свидетельства, либо мотивированного отказа в форме электронного документа, направление на подпись руководителю Комитета;

13) 11-процесс – Комитеттің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат) қалыптастыруы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште ұсынған кезде және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Комитеттің аумақтық бөлімшесі қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеруі;
3) 2-процесс – маманның деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесі лауазымды тұлғаның осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығаруы және қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтер нысанын қағаз жеткізгіште енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Заңды тұлға» мемлекеттік дерекқорына «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) арқылы сұрату жіберуі;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЗТ МДҚ-да болуын тексеруі;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшелері қызметкерінің қағаз түріндегі өтініштің және мәліметтердің болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және оларды сұрату нысанына бекітуі;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеуі;
10) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – мәліметтердің барлық тармақтарын толтыру сәйкес келген жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (тестілеу) өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастырады және жазбаша, электрондық пішімде не телефонограмма арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізеді;
13) 11-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның аккредиттеу туралы куәлікті беру не дәлелді бас тарту туралы бұйрықтың жобасын құруы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;

14) процесс 12 - формирование должностным лицом Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
15) процесс 13 – извещение услугополучателя о результате услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», либо сообщение об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя);
16) процесс 14 - получение услугополучателем результата услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
Пошаговые действия и решения услугодателя функционального
взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Комитет
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
1) процесс 1 - ввод сотрудником территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 - выбор сотрудником территориального подразделения Комитета услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод сотрудником заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственную базу данных «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение данных сотрудником территориального подразделения Комитета, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка должностным лицом территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - при соответствии заполнения всех пунктов сведений формируется сообщение о приеме документов и доводится до услугополучателя в письменном виде либо посредством телефонограммы;

14) 12-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
15) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға хабарлау, не көрсетілетін қызметті алушының сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлауы.
16) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
«Медициналық ұйымдарға аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентына
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің
қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Негізгі процестің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
1
2
2
ҚФБ атауы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Комитет
3
Іс-әрекетттің (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Комитеттің аумақтық бөлімшесі қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – маманның деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс –Комитеттің аумақтық бөлімшесі лауазымды тұлғаның осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығаруы және қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтер нысанын қағаз жеткізгіште енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Заңды тұлға» мемлекеттік дерекқорына «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) арқылы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшелері қызметкерінің қағаз түріндегі өтініштің және мәліметтердің болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және оларды сұрату нысанына бекітуі;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – мәліметтердің барлық тармақтарын толтыру сәйкес келген жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (тестілеу) өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастырады және жазбаша, электрондық пішімде не телефонограмма арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізеді;

13) процесс 11 - создание должностным лицом Комитета проекта приказа о выдаче свидетельства, либо мотивированного отказа в форме электронного документа, направление на подпись руководителю Комитета;
14) процесс 12 - формирование должностным лицом Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
15) процесс 13 – извещение услугополучателя о результате услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», либо сообщение об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя);
16) процесс 14 - получение услугополучателем результата услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста.
Утверждение свидетельства об аккредитации либо ответа с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Свидетельство об аккредитации
Свидетельство об аккредитации
5
Сроки исполнения
45 рабочий день
45 рабочий день
6
Номер следующего действия
1
2
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
Блок – схема проведения процедуры
Приложение 4
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для
проведения независимой экспертизы деятельности субъектов
здравоохранения»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями Комитета (далее – территориальные подразделения Комитета) через канцелярию либо через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения (далее – свидетельство), согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

13) 11-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның аккредиттеу туралы куәлікті беру не дәлелді бас тарту туралы бұйрықтың жобасын құруы, Комитет басшысына қол қоюға жіберу;
14) 12-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
15) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға хабарлау, не көрсетілетін қызметті алушының сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлау.
16) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Дәлелді бас тарту аккредиттеу туралы куәлігін немесе жауапты бекіту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Аккредиттеу туралы куәлік
Аккредиттеу туралы куәлік
5
Орындау мерзімі
45 жұмыс күні
45 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1
2
«Медициналық ұйымдарға аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентына
2-қосымша
Рәсімдерді өткізудің блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
4-қосымша
«Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама
жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер
1. «Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі, соның ішінде www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлігін (бұдан әрі – куәлік) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызмет көрсететін
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ – 4 (четыре) рабочих дней;
должностное лицо проводит тестирование – время исполнения 1 (один) час;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал – срок исполнения 1 (один) рабочий день со дня проведения тестирования;
2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя, срок исполнения – 2 (два) часа;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аккредитационной комиссией при проведении собеседования, ведет протокол собеседования – срок исполнения 7 (семь) рабочих дней;
на основании результатов собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства. Решение оформляется в виде приказа – срок исполнения 4 (четыре) рабочих дня;
должностное лицо оформляет свидетельство в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 4 (четыре) рабочих дней;
выдает свидетельство услугополучателю в электронном формате – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа;
должностное лицо проводит тестирование;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя;

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут.
басшы орындаушыны айқындайды – орындау мерзімі 2 (екі) сағат;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу мен әңгімелесудің өткізу жері мен мерзімі туралы хабарлайды. Әңгімелесуге көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жіберіледі – 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді – орындау уақыты 1 (бір) жұмыс күні;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін порталға енгізеді – орындау уақыты тестілеу өткен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні;
2) Комитетте:
кеңсе қызметкері Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды, орындау уақыты – 2 (екі) сағат;
лауазымды тұлға әңгімелесу өткізу кезінде аккредиттеу комиссиясына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушының материалдарын дайындайды, әңгімелесу өткізу кезінде аккредиттеу комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, әңгімелесу хаттамасын жүргізеді – орындау уақыты 7 (жеті) жұмыс күні;
әңгімелесудің нәтижесі негізінде басшы куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді – орындау мерзімі 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға басшының бұйрығы негізінде электрондық пішімде куәлікті ресімдейді - орындау мерзімі 4 (төрт) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде куәлікті береді – 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарландыру) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу және әңгімелесудің өтетін жері мен күні туралы хабарлайды. Көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда әңгімелесуге жіберіледі. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін енгізеді;

2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аккредитационной комиссией при проведении собеседования, участвует в качестве секретаря аккредитационной комиссии при проведении собеседования, ведет протокол собеседования;
на основании результатов собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства;
должностное лицо готовит проект приказа на основании решения руководителя;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо оформляет свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии территориального подразделения Комитета;
2) должностное лицо территориального подразделения Комитета;
3) руководитель территориального подразделения Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета;
5) должностное лицо Комитета;
6) руководитель Комитета.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) в территориальном подразделении Комитета:
специалист канцелярии осуществляет прием, регистрацию документов и направляет руководителю;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы проводит тестирование и по результатам тестирования направляет в Комитет, либо направляет услугополучателю мотивированный отказ в форме электронного документа;
2) в Комитете:
специалист канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета и направляет руководителю;
должностное лицо по результатам собеседования готовит проект приказа и направляет его руководителю Комитета;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо оформляет свидетельства в электронном формате.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель должен пройти регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей государственной услуги на портале);

2) Комитетте:
кеңсе қызметкері Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын тіркейді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға әңгімелесу жүргізген кезде аккредиттеу комиссиясына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды, әңгімелесу жүргізген кезде аккредиттеу комиссияның хатшысы ретінде қатысады, әңгімелесу хаттамасын жүргізеді;
әңгімелесу нәтижесінің негізінде басшы куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді;
лауазымды тұлға басшы шешімінің негізінде бұйрықтың жобасын дайындайды;
басшы бұйрыққа қол қояды және маманға орындауға жібереді;
лауазымды тұлға басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде куәлікті ресімдейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қызмет көрсетуші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет берушілердің тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесі кеңсесінің қызметкері;
2) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасы;
3) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің басшысы;
4) Комитет кеңсесінің маманы;
5) Комитеттің лауазымды тұлғасы;
6) Комитет басшысы.
8. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жібереді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды, тестілеу жүргізеді және тестілеудің нәтижесі бойынша Комитетке, не көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жібереді;
2) Комитетте:
кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен құжаттарын тіркейді және басшысына жібереді;
лауазымды тұлға әңгімелесудің нәтижесі бойынша бұйрықтың жобасын дайындайды және оны Комитет басшысына жібереді;
басшы бұйрыққа қол қояды және маманға орындауға жібереді;
лауазымды тұлға электрондық пішімде куәлікті ресімдейді;
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері портал арқылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) көмегімен порталда тіркеуден өтуі тиіс (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік қызмет порталда жүзеге асырылады);

2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем государственной услуги ИИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги, запрос необходимой информации с информационной системы 1;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ);
6) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) процесс 8 - проверка должностным лицом соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 9 - формирование мотивированного отказа в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при отсутствии нарушений формирование сообщения о месте, дате и времени тестирования в личный кабинет услугополучателя;
12) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный информационной системы тестирования Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ИСТ МЗ РК) сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени собеседования в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования мотивированный отказ в выдаче свидетельства;

2) 1-процесс - мемлекеттік қызметі алу үшін порталда мемлекеттік қызметті алушының ЖСН-ді немесе парольді енгізу (іске қосу процесі) арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру процесі, 1 ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратты сұратуы;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық және форматтық талаптарды ескере отырып нысанды, толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс – сәйкестендіру деректерінің және куәландыру орталығының (бұдан әрі - КО) ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерді сұратуы;
6) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының криптографиялық қорғау құралын және КО ақпараттық жүйесін пайдалана отырып тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын тексеруі;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды өңдеуі;
10) 8-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен дәлелді бас тартуды қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне тестілеу орны, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 10-процесс – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық тестілеу жүйесінде (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу нәтижесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сақталады, тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда әңгімелесудің өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде қалыптастыру, тестілеуден теріс нәтиже алған жағдайда куәлікті беруден дәлелді бас тартуы;

13) процесс 11 - создание должностным лицом Комитета проекта приказа о выдаче свидетельства при положительном результате собеседования, направление на подпись руководителю Комитета;
14) процесс 12 - формирование должностным лицом Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
Блок-схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
10. Пошаговые действия и решения через услугодателя по оказанию государственной услуги при предоставлении услугополучателем государственной услуги документов на бумажных носителях и до момента выдачи результата государственной услуги.
1) процесс 1 - ввод должностным лицом территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 - выбор должностным лицом территориального подразделения Комитета услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод должностным лицом заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) о данных получателя государственной услуги;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение данных сотрудником территориального подразделения Комитета, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка услугодателем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - при соответствии заполнения всех пунктов сведений должностное лицо формирует сообщение о месте, дате и времени квалификационного экзамена (тестирования) и доводит до услугополучателя в письменном, электронном формате либо посредством телефонограммы;

13) 11-процесс – Комитеттің лауазымды тұлғасының әңгімелесуден оң нәтиже алған жағдайда куәлікті беру туралы бұйрық жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
14) 12-процесс - Комитеттің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжатты) қалыптастыруы. Электрондық құжат уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Әрекеттердің логикалық жүйелілігі арасындағы өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес (электрондық мемлекетік қызмет көрсету процесінде) көрсететін блок-схема осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
10. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште ұсынған кезде және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет беруші арқылы қадамдық іс-әрекеттер және шешімдер.
Комитеттің аумақтық бөлімшелері:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Комитеттің аумақтық бөлімшесі маманының логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеруі;
3) 2-процесс – маманның деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесі лауазымды тұланың осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрату нысанын экранға шығаруы және лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының мәліметтер нысанын қағаз жеткізгіште енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлға» мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы сұрату жіберуі;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеруі;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Комитеттің аумақтық бөлімшелері қызметкерінің қағаз түріндегі өтініштің және мәліметтердің болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және деректерді енгізуі және оларды сұрату нысанына бекітуі;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсынуы сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – мәліметтердің барлық тармақтарын толтыру сәйкес келген жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (тестілеу) өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастырады және жазбаша, электрондық пішімде не телефонограмма арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізеді;

13) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный ИСТ МЗ РК сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени квалификационного экзамена (собеседования) в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования формирования мотивированного отказа в выдаче свидетельства;
14) процесс 11 - создание должностным лицом проекта приказа о выдаче свидетельства при положительном результате собеседования, направление на подпись руководителю Комитета;
15) процесс 12 - формирование должностным лицом результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
16) процесс 13 - направление услугополучателю государственной услуги результата услуги (электронное свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», при отрицательном результате собеседования формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя;
17) процесс 14 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лицо.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об
аккредитации физическим лицам для
проведения независимой экспертизы
деятельности субъектов
здравоохранения»
Пошаговые действия и решения услугодателя функционального
взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Комитет
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
1) процесс 1 - ввод должностным лицом территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 - выбор должностным лицом территориального подразделения Комитета услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод должностным лицом заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) о данных получателя государственной услуги;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение данных сотрудником территориального подразделения Комитета, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка услугодателем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - при соответствии заполнения всех пунктов сведений должностное лицо формирует сообщение о месте, дате и времени квалификационного экзамена (тестирования) и доводит до услугополучателя в письменном, электронном формате либо посредством телефонограммы;

13) 10-процесс – ҚР ДСМ АТЖ-де қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу нәтижесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сақталады, тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (әңгімелесу) өтетін жері, күні және уақыты туралы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде хабарламаны қалыптастыруы, тестілеуден теріс нәтиже алған жағдайда куәлікті беруден дәлелді бас тартуды қалыптастыруы.
14) 11-процесс – лауазымды тұлғаның әңгімелесуден оң нәтиже алған жағдайда куәлікті беру туралы бұйрықтың жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
15) 12-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
16) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (электрондық аккредиттеу туралы куәлігі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға жіберу, әңгімелесуден теріс нәтиже алған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы.
17) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлігі) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
«Денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметіне тәуелсіз сараптама
жүргізу үшін жеке тұлғаларға
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Негізгі процестің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
1
2
2
ҚФБ атауы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Комитет
3
Іс-әрекетттің (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Комитеттің аумақтық бөлімшесі қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – маманның деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс –Комитеттің аумақтық бөлімшесі лауазымды тұлғаның осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығаруы және қызметкердің көрсетілетін қызметті алушының мәліметтер нысанын қағаз жеткізгіште енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Заңды тұлға» мемлекеттік дерекқорына «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) арқылы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшелері қызметкерінің қағаз түріндегі өтініштің және мәліметтердің болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және оларды сұрату нысанына бекітуі;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасының көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 9-процесс – мәліметтердің барлық тармақтарын толтыру сәйкес келген жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (тестілеу) өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастырады және жазбаша, электрондық пішімде не телефонограмма арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізеді;

13) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный ИСТ МЗ РК сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени квалификационного экзамена (собеседования) в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования формирования мотивированного отказа в выдаче свидетельства;
14) процесс 11 - создание должностным лицом проекта приказа о выдаче свидетельства при положительном результате собеседования, направление на подпись руководителю Комитета;
15) процесс 12 - формирование должностным лицом результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
16) процесс 13 - направление услугополучателю государственной услуги результата услуги (электронное свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», при отрицательном результате собеседования формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя;
17) процесс 14 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (свидетельство об аккредитации) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лицо.
Утверждение свидетельства об аккредитации либо ответа с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Свидетельство об аккредитации
Свидетельство об аккредитации
5
Сроки исполнения
30 календарных дней
30 календарных дней
6
Номер следующего действия
1
2
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об
аккредитации физическим лицам для
проведения независимой экспертизы
деятельности субъектов
здравоохранения»
Блок – схема проведения процедуры
Приложение 5
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии либо через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача аттестационного свидетельства, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

13) 11-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның аккредиттеу туралы куәлікті беру не дәлелді бас тарту туралы бұйрықтың жобасын құруы, Комитет басшысына қол қоюға жіберу;
14) 12-процесс – Комитет лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
15) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға хабарлау, не көрсетілетін қызметті алушының сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлау.
16) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аккредиттеу туралы куәлік) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Дәлелді бас тарту аккредиттеу туралы куәлігін немесе жауапты бекіту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Аккредиттеу туралы куәлік
Аккредиттеу туралы куәлік
5
Орындау мерзімі
30 күнтізбелік күн
30 күнтізбелік күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1
2
«Денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметіне тәуелсіз сараптама
жүргізу үшін жеке тұлғаларға
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Рәсімдерді өткізудің блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
5-қосымша
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық сарапшыларын аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелерінің (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі не www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес аттестаттау куәлігін беру болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ – 4 (четыре) рабочих дней;
должностное лицо проводит тестирование – время исполнения 1 (один) час;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал – срок исполнения 1 (один) рабочий день со дня проведения тестирования;
2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя, срок исполнения – 2 (два) часа;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аттестационной комиссией при проведении собеседования, участвует в качестве секретаря аттестационной комиссии при проведении собеседования, ведет протокол собеседования – срок исполнения 7 (семь) рабочих дней;
на основании результатов собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче аттестационного свидетельства. Решение оформляется в виде приказа – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо оформляет аттестационные свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 3 (три) рабочих дня;
выдает аттестационные свидетельства услугополучателю в электронном формате – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ;
должностное лицо проводит тестирование;
должностное лицо вводит результата тестирования услугополучателя;

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу мен әңгімелесудің өткізу жері мен мерзімі туралы хабарлайды. Әңгімелесуге көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жіберіледі – 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді – орындау уақыты 1 (бір) жұмыс күні;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін порталға енгізеді – орындау уақыты тестілеу өткен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні;
2) Комитетте:
кеңсе қызметкері Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды, орындау уақыты – 2 (екі) сағат;
лауазымды тұлға әңгімелесу өткізу кезінде аттестаттау комиссиясына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушының материалдарын дайындайды, әңгімелесу өткізу кезінде аттестаттау комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, әңгімелесу хаттамасын жүргізеді – орындау уақыты 7 (жеті) жұмыс күні;
әңгімелесудің нәтижесі негізінде басшы куәлік беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
лауазымды тұлға басшының бұйрығы негізінде электрондық пішімде аттестаттау куәлігін ресімдейді - орындау мерзімі 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде аттестаттау куәлігін береді – 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарландыру) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу және әңгімелесудің өтетін жері мен күні туралы хабарлайды. Көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда әңгімелесуге жіберіледі. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін енгізеді;

2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аттестационной комиссией при проведении собеседования, участвует в качестве секретаря аттестационной комиссии при проведении собеседования, ведет протокол собеседования;
на основании результатов собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче аттестационного свидетельства. Решение оформляется в виде приказа;
должностное лицо готовит проект приказа на основании решения руководителя;
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо оформляет аттестационные свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателей, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии территориального подразделения Комитета;
2) должностное лицо территориального подразделения Комитета;
3) руководитель территориального подразделения Комитета;
4) сотрудник канцелярии Комитета;
5) должностное лицо Комитета;
6) руководитель Комитета.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) территориальные подразделения Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием, регистрацию документов и направляет руководителю;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы проводит тестирование и по результатам тестирования направляет в Комитет, либо направляет мотивированный отказ услугополучателю;
2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета и направляет руководителю;
должностное лицо по результатам собеседования готовит проект приказа и направляет его руководителю.
руководитель подписывает приказ и передает специалисту на исполнение;
должностное лицо оформляет аттестационные свидетельства в электронном формате.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Пошаговые действия и решения услугодателя функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель должен пройти регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей государственной услуги на портале);

2) Комитетте:
кеңсе қызметкері Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын тіркейді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға әңгімелесу жүргізген кезде аттестаттау комиссиясына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды, әңгімелесу жүргізген кезде аттестаттау комиссияның хатшысы ретінде қатысады, әңгімелесу хаттамасын жүргізеді;
әңгімелесу нәтижесінің негізінде басшы аттестаттау куәлігін беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді;
лауазымды тұлға басшы шешімінің негізінде бұйрықтың жобасын дайындайды;
басшы бұйрыққа қол қояды және маманға орындауға жібереді;
лауазымды тұлға басшы бұйрығының негізінде электрондық пішімде аттестаттау куәлігін ресімдейді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет
көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) қызмет берушілердің тізбесі:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесі кеңсесінің қызметкері;
2) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасы;
3) Комитеттің аумақтық бөлімшесінің басшысы;
4) Комитет кеңсесінің маманы;
5) Комитеттің лауазымды тұлғасы;
6) Комитет басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жібереді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды, тестілеу жүргізеді және тестілеудің нәтижесі бойынша Комитетке, не көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жібереді;
2) Комитетте:
кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен құжаттарын тіркейді және Комитет басшысына жібереді;
лауазымды тұлға әңгімелесудің нәтижесі бойынша бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді;
басшы бұйрыққа қол қояды және маманға орындауға жібереді;
лауазымды тұлға электрондық пішімде аттестаттау куәлігін ресімдейді;
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері портал арқылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) көмегімен порталда тіркеуден өтуі тиіс (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік қызмет порталда жүзеге асырылады);

2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем государственной услуги ИИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги, запрос необходимой информации с информационной системы 1;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ);
6) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) процесс 8 - проверка должностным лицом соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 9 - формирование мотивированного отказа в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при отсутствии нарушений формирование сообщения о месте, дате и времени тестирования в личный кабинет услугополучателя;
12) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный информационной системы тестирования Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ИСТ МЗ РК) сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени собеседования в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования мотивированный отказ в выдаче аттестационного свидетельства;

2) 1-процесс - мемлекеттік қызметті алу үшін порталда мемлекеттік қызметті алушының ЖСН-ді немесе парольді енгізу (іске қосу процесі) арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру процесі, 1 ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратты сұратуы;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық және форматтық талаптарды ескере отырып нысанды, толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс – сәйкестендіру деректерінің және куәландыру орталығының (бұдан әрі - КО) ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерді сұратуы;
6) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының криптографиялық қорғау құралын және КО ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын тексеру;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеуі;
10) 8-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсыну сәйкестігін тексеруі;
11) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен дәлелді бас тартуды қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне тестілеу орны, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастыруы;
12) 10-процесс – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық тестілеу жүйесінде (бұдан әрі – ҚР ДСМ АТЖ) қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу нәтижесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сақталады, тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда әңгімелесудің өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде қалыптастыру, тестілеуден теріс нәтиже алған жағдайда аттестаттау куәлігін беруден дәлелді бас тартуы;

13) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный ИСТ МЗ РК сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени квалификационного экзамена (собеседования) в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования формирования мотивированного отказа в выдаче аттестационного свидетельства;
14) процесс 11 - создание должностным лицом проекта приказа о выдаче аттестационного свидетельства при положительном результате собеседования, направление на подпись руководителю Комитета;
15) процесс 12 - формирование должностным лицом результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
16) процесс 13 - направление услугополучателю государственной услуги результата услуги (электронное аттестационное свидетельство) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», при отрицательном результате собеседования формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя;
17) процесс 14 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (аттестационное свидетельство) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лицо.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
Пошаговые действия и решения услугодателя функционального
взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Комитет
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
1) процесс 1 - ввод должностным лицом территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 - выбор должностным лицом территориального подразделения Комитета услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод должностным лицом заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) в государственную базу данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) о данных получателя государственной услуги;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение данных сотрудником территориального подразделения Комитета, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 - проверка услугодателем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 - при соответствии заполнения всех пунктов сведений должностное лицо формирует сообщение о месте, дате и времени квалификационного экзамена (тестирования) и доводит до услугополучателя в письменном, электронном формате либо посредством телефонограммы;

13) 10-процесс – ҚР ДСМ АТЖ-де қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу нәтижесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сақталады, тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (әңгімелесу) өтетін жері, күні және уақыты туралы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде хабарлама қалыптастыру, тестілеуден теріс нәтиже алған жағдайда аттестаттау куәлігін беруден дәлелді бас тартуды қалыптастыруы.
14) 11-процесс – лауазымды тұлғаның әңгімелесуден оң нәтиже алған жағдайда аттестаттау куәлігін беру туралы бұйрықтың жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
15) 12-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
16) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (электрондық аттестаттау куәлігі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға жіберу, әңгімелесуден теріс нәтиже алған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы.
17) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аттестаттау куәлігі) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық
және сот-наркологиялық сарапшыларын
аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентына 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың қызмет берушісінің қадамдық
іс-қимылдары мен шешімдері
Негізгі процестің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
1
Іс-әрекеттерідің (барысы, жұмыс ағымы) №
1
2
2
ҚФБ атауы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Комитет
3
Іс-әрекетттің (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
1) 1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де Комитеттің аумақтық бөлімшесі маманының логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – маманның деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесі лауазымды тұланың осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрату нысанын экранға шығаруы және лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының мәліметтер нысанын қағаз жеткізгіште енгізуі;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлға» мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы сұрату жіберуі;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ-да болуын тексеруі;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Комитеттің аумақтық бөлімшелері қызметкерінің қағаз түріндегі өтініштің және мәліметтердің болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрату нысанын толтыруы және деректерді енгізуі және оларды сұрату нысанына бекітуі;
9) 7-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды ұсынуы сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – мәліметтердің барлық тармақтарын толтыру сәйкес келген жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (тестілеу) өтетін жері, күні және уақыты туралы хабарламаны қалыптастырады және жазбаша, электрондық пішімде не телефонограмма арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізеді;

13) процесс 10 - результат тестирования услугополучателя сформированный ИСТ МЗ РК сохраняется в ИС ГБД «Е-лицензирование», при положительном результате тестирования формирование сообщения о месте, дате и времени квалификационного экзамена (собеседования) в личный кабинет услугополучателя, при отрицательном результате тестирования формирования мотивированного отказа в выдаче аттестационного свидетельства;
14) процесс 11 - создание должностным лицом проекта приказа о выдаче аттестационного свидетельства при положительном результате собеседования, направление на подпись руководителю Комитета;
15) процесс 12 - формирование должностным лицом результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица.
16) процесс 13 - направление услугополучателю государственной услуги результата услуги (электронное аттестационное свидетельство) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование», при отрицательном результате собеседования формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге услугополучателя;
17) процесс 14 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (аттестационное свидетельство) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лицо.
Утверждение аттестационного свидетельства либо ответа с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
аттестационное свидетельство
аттестационное свидетельство
5
Сроки исполнения
21 рабочий день
21 рабочий день
6
Номер следующего действия
1
2
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических и
судебно-наркологических экспертов»
Блок – схема проведения процедуры
Приложение 6
к приказу
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 144
Регламент государственной услуги
«Присвоение квалификации на право производства определенного
вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями (далее – территориальные подразделения Комитета) посредством канцелярии либо через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача квалификационного свидетельства на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее - квалификационное свидетельство), согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

13) 10-процесс – ҚР ДСМ АТЖ-де қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу нәтижесі «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сақталады, тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда лауазымды тұлға біліктілік емтиханының (әңгімелесу) өтетін жері, күні және уақыты туралы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде хабарлама қалыптастыру, тестілеуден теріс нәтиже алған жағдайда аттестаттау куәлігін беруден дәлелді бас тартуды қалыптастыру;
14) 11-процесс – лауазымды тұлғаның әңгімелесуден оң нәтиже алған жағдайда аттестаттау куәлігін беру туралы бұйрықтың жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
15) 12-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы (электрондық құжат). Электрондық құжат уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
16) 13-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтер нәтижесін (электрондық аттестаттау куәлігі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға жіберу, әңгімелесуден теріс нәтиже алған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы.
17) 14-процесс - көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (аттестаттау куәлігі) алуы. Электрондық құжат лауазымды тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып қалыптастырылады.
Дәлелді бас тарту аттестаттау куәлігін немесе жауапты бекіту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
аттестаттау куәлігі
аттестаттау куәлігі
5
Орындау мерзімі
21 жұмыс күні
21 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
1
2
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық
және сот-наркологиялық сарапшыларын
аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентына 2-қосымша
Рәсімдерді өткізудің блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
міндетін атқарушының
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 144 бұйрығына
6-қосымша
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық
сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялықсараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) кеңсесі не www.еlicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы, www.е.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес сот сараптамасының белгілі бір түрін өндіру құқығына берілетін біліктілік куәлігін беру (бұдан әрі – біліктілік куәлігі) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 2 (два) часа;
должностное лицо ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту и соответствие представленных документов. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ – 4 (четыре) рабочих дней;
должностное лицо проводит тестирование – время исполнения 1 (один) час;
должностное лицо вводит результат тестирования услугополучателя на портал – срок исполнения 1 (один) рабочий день со дня проведения тестирования;
2) в Комитете:
сотрудник канцелярии регистрирует документы услугополучателей, поступившие от территориальных подразделений Комитета – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя, срок исполнения – 2 (два) часа;
должностное лицо готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аттестационной комиссией при проведении собеседования, участвует в качестве секретаря аттестационной комиссии при проведении собеседования, ведет протокол собеседования – срок исполнения 7 (семь) рабочих дней;
на основании результатов собеседования руководитель принимает решение о выдаче либо отказе в выдаче квалификационного свидетельства. Решение оформляется в виде приказа – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо оформляет квалификационные свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя – срок исполнения 3 (три) рабочих дня;
выдает квалификационные свидетельства услугополучателю в электронном формате – 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
1) в территориальном подразделении Комитета:
сотрудник канцелярии осуществляет прием документов и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо рассматривает документы. По результатам рассмотрения документов извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования и собеседования. К собеседованию услугополучатель допускается при положительном результате тестирования. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ;
должностное лицо проводит тестирование;
должностное лицо вводит результата тестирования услугополучателя;

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Комитеттің аумақтық бөлімшелерінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу мен әңгімелесудің жүргізу орны мен мерзімі туралы хабарлайды. Әңгімелесуге көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жіберіледі – 4 (төрт) жұмыс күні;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді – орындау уақыты 1 (бір) жұмыс күні;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін порталға енгізеді – орындау уақыты тестілеу өткен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні;
2) Комитетте:
кеңсе қызметкері Комитеттің аумақтық бөлімшелерінен келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды, орындау уақыты – 2 (екі) сағат;
лауазымды тұлға әңгімелесу өткізу кезінде аттестаттау комиссиясына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушының материалдарын дайындайды, әңгімелесу өткізу кезінде аттестаттау комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, әңгімелесу хаттамасын жүргізеді – орындау уақыты 7 (жеті) жұмыс күні;
әңгімелесудің нәтижесі негізінде басшы куәлік беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім бұйрық түрінде ресімделеді – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
лауазымды тұлға басшының бұйрығы негізінде электрондық пішімде біліктілік куәлігін ресімдейді - орындау мерзімі 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыға электрондық пішімде біліктілік куәлігін береді – 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) Комитеттің аумақтық бөлімшесінде:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарландыру) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
лауазымды тұлға құжаттарды қарайды. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу және әңгімелесудің өтетін жері мен күні туралы хабарлайды. Көрсетілетін қызметті алушы тестілеуден оң нәтиже алған жағдайда әңгімелесуге жіберіледі. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
лауазымды тұлға тестілеу өткізеді;
лауазымды тұлға көрсетілетін қызметті алушының тестілеу нәтижесін енгізеді;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
Услугодатель:
специалист канцелярии, осуществляет прием заявления и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 20 (двадцать) минут;
руководитель определяет исполнителя – срок исполнения 30 (тридцать) минут;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и соответствие квалификационным требованиям на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов. По результатам рассмотрения документов должностное лицо готовит проект приказа и направляет его руководителю. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа – срок исполнения 1 (один) рабочий день;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и соответствие квалификационным требованиям на ввоз, вывоз органов (части органов) человека. По результатам рассмотрения документов должностное лицо готовит проект приказа и направляет его руководителю. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа – срок исполнения 3 (три) часа;
руководитель подписывает приказ и направляет его должностному лицу для исполнения – срок исполнения 1 (один) час;
должностное лицо оформляет лицензию на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов в случаях в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю – срок исполнения 1 (один) рабочий день;
должностное лицо оформляет лицензию на ввоз, вывоз органов (части органов) человека. По результатам рассмотрения документов должностное лицо готовит проект приказа и направляет его руководителю – срок исполнения 3 (три) часа; в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю – срок исполнения 2 (два) часа;
руководитель подписывает лицензию – срок исполнения 30 (тридцать) минут;
специалист канцелярии выдает лицензию в форме электронного документа – срок исполнения 15 (пятнадцать) минут;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
Услугодатель:
специалист канцелярии, осуществляет прием заявления и регистрацию на портале, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов;
руководитель определяет исполнителя;
должностное лицо, ответственное за оказание государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и соответствие квалификационным требованиям. По результатам рассмотрения документов должностное лицо готовит проект приказа и направляет его руководителю. В случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям услугополучателю направляется мотивированный отказ в форме электронного документа;– срок исполнения;
руководитель подписывает приказ и направляет его должностному лицу для исполнения;
должностное лицо оформляет лицензию в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю.
руководитель подписывает;
специалист канцелярии выдает лицензию в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

4. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық сұратуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процесті (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
басшы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 30 (отыз) минут;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды тұлға, ұсынылған құжаттардың толықтығы мен адам тiндерiн әкелу, әкету, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелу, әкету біліктілік талаптарының сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша жауапты тұлға бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда қызмет алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі – орныдау мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды тұлға, ұсынылған құжаттардың толықтығы мен адам тiндерiн (ағза бөліктерін) әкелу, әкету біліктілік талаптарының сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша жауапты тұлға бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі – орындау уақыты 3 (үш) сағат;
басшы бұйрыққа қол қояды және оны орындау үшін лауазымдық тұлғаға жібереді – орындау уақыты 1 (бір) сағат;
лауазымды тұлға адам тiндерiн әкелуге, әкетуге, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелуге, әкетуге электрондық пішімде линцензияны ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді – орындау уақыты 1 (бір) жұмыс күні;
лауазымды тұлға адам тiндерiн (ағза бөліктерін) әкелуге, әкетуге линцензия ресімдейді. Құжаттарды қараудың нәтижесі бойынша лауазымды тұлға бұйрық жобасын әзірлейді және басшыға қол қоюға жібереді – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
басшы лицензияға қол қояды – орындау уақыты 30 (отыз) жұмыс күні;
кеңсе қызметкері электрондық құжат түрінде лицензия береді – орындау уақыты 15 (он бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болады:
көрсетілетін қызметті беруші:
кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат (хабарлама) береді;
басшы орындаушыны айқындайды;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты лауазымды тұлға, ұсынылған құжаттардың толықтығы мен адам тiндерiн әкелу, әкету, сондай-ақ қан және оның компоненттерiн әкелу, әкету біліктілік талаптарының сәйкестігін тексереді. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша жауапты тұлға бұйрықтың жобасын дайындайды және оны басшыға жібереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде дәлелді бас тарту жіберіледі;
басшы бұйрыққа қол қояды және оны орындау үшін лауазымдық тұлғаға жібереді;
лауазымды тұлға электрондық пішімде линцензия ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді;
басшы қол қояды;
кеңсе қызметкері электрондық құжат түрінде лицензия береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет
көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы