Об утверждении формы учета запасов продовольственных товаров по регионам и правил представления отчетности
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 5-2/325. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2014 года № 9615
В целях реализации подпункта 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2015 № 1-3/920 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму учета запасов продовольственных товаров по регионам, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила представления отчетности по учету запасов продовольственных товаров по регионам, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется, приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2016 № 516 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономической интеграции и агропродовольственных рынков Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) представление в Департамент правового обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
Смаилов А.А. __________
25 июня 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 июня 2014 года № 5-2/325

Өңірлер бойынша азық-түлік тауарларының қорларын есепке алу нысанын және есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 5-2/325 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9615 тіркелді
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.10.2015 № 1-3/920 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 8) тармақшасын, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.10.2015 № 1-3/920 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алуға қатысты есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2016 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Экономикалық интеграция және азық-түлік нарықтары департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде бұқаралық ақпарат құралында жариялауға жіберу туралы және мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
___________ A. Смайылов
2014 жылғы 25 маусым
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 5-2/325 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
__________________________________________ бойынша
(облыс, астана, республикалық маңызы қала)
Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны

21.4
масло рапсовое
-
21.5
масло сафлоровое
-
22.
Сахар-песок
23.
Чай
24.
Соль пищевая
Наименование организации: Местный исполнительный орган
Область (столица, город республиканского значения): _________________
Район: ____________________________________
Место нахождения: ___________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя:
___________________________________ подпись _________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя:
___________________________________ подпись _________________________
Телефон: _________________________________
Дата: "__" ______ 20__ года
Место печати
Примечание. Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к
настоящей форме учета запасов продовольственных товаров по регионам
Приложение
к форме учета запасов
продовольственных
товаров по регионам
Пояснение по заполнению формы
учета запасов продовольственных
товаров по регионам
1. Форма учета запасов продовольственных товаров по регионам разработана в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2016 № 516 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графах 4, 5, 6, 7 и 8 указывается фактический вес продовольственных товаров соответственно указанных в графе 2, имеющиеся в наличии, в натуральном выражении;
графы, в строках которых имеется знак "-" не заполняются;
в графе 3 строки 2 указывается значение графы 8 той же строки;
в графе 8 строки 2 указывается фактическое наличие риса в региональном стабилизационном фонде продовольственных товаров в натуральном выражении;
в графе 3 строки 3 указывается общая сумма данных, указанных в графах 4, 5, 6, 7 и 8 указанной строки.
Аналогичная схема заполнения формы сохраняется при заполнении всех строк формы.
Значения в графах строки 9 не могут быть меньше суммы значений в соответствующих графах строк 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 и 9.5.
Значения в графах строки 12 не могут быть меньше суммы значений в соответствующих графах строк 12.1 и 12.2.
Значения в графах строки 16 не могут быть меньше суммы значений в соответствующих графах строк 16.1 и 16.2.
Значения в графах строки 21 не могут быть меньше суммы значений в соответствующих графах строк 21.1, 21.2, 21.3, 21.4 и 21.5.
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
25 июня 2014 года № 5-2/325
Правила
представления отчетности по учету запасов
продовольственных товаров по регионам
Сноска. В заголовок Правил внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется, приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2016 № 516 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

21.4
рапс майы
-
21.5
мақсары майы
-
22.
Қант-құмшекер
23.
Шай
24.
Ас тұзы
Ұйымның атауы: Жергілікті атқарушы орган
Облыс (астана, республикалық маңызы бар қала): ______________________
Аудан: ______________________________________________________________
Орналасқан орны: ____________________________________________________
Басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда):
__________________________ қолы _____________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда):
__________________________ қолы _____________________________________
телефоны: _________________________________
Күні: 20____ жыл "____" __________________
Мөр орны
Ескерту. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысанының қосымшасында келтірілген
Өңірлер бойынша азық-түлік
тауарлар қорларын есепке алу
нысанына қосымша
Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке
алу нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2016 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Нысан келесі түрде толтырылады:
4, 5, 6, 7 және 8 бағандарда сәйкесінше 2 бағанда көрсетілген азық-түлік тауарларының қолда бар, заттай мәндегі нақты салмағы көрсетіледі;
"-" белгісі бар жолдардағы бағандар толтырылмайды;
2 жолдағы 3 бағанда осы жолдағы 8 бағандағы деректер көрсетіледі;
2 жолдағы 8 бағанда өңірлік азық-түлік тұрақтандыру қорындағы күріштің заттай мәнде нақты қолда бар мәні көрсетіледі;
3 жолдағы 3 бағанда осы жолдағы 4, 5, 6, 7 және 8 бағандарда көрсетілген деректер қосындылары көрсетіледі.
Нысанның барлық жолдары осындай нысанға сай толтырылады.
9 жолдағы бағандардың деректері осы бағандағы 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 және 9.5 жолдағы деректер қосындыларынан кем болмау керек.
12 жолдағы бағандардың деректері осы бағандағы 12.1 және 12.2 жолдағы деректер қосындыларынан кем болмау керек.
16 жолдағы бағандардың деректері осы бағандағы 16.1 және 16.2 жолдағы деректер қосындыларынан кем болмау керек.
21 жолдағы бағандардың деректері осы бағандағы 21.1, 21.2, 21.3, 21.4 және 21.5 жолдағы деректер қосындыларынан кем болмау керек.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 25 маусымдағы
№ 5-2/325 бұйрығына
2-қосымша
Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алуға қатысты есептілікті ұсыну қағидалары
Ескерту. 2-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2016 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Учет запасов продовольственных товаров по регионам ведется местными исполнительными органами ежеквартально.
2. Местные исполнительные органы районного уровня осуществляют сбор информации о наличии запасов продовольственных товаров у сельскохозяйственных формирований и ежегодно по итогам года за 15 календарных дней до конца первого квартала представляют их в местные исполнительные органы областного уровня.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2016 № 516 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Местные исполнительные органы областного уровня предоставляют информацию о наличии запасов продовольственных товаров в области (столице, городе республиканского значения) в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан за 10 календарных дней до конца первого квартала.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2016 № 516 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Информация о наличии запасов продовольственных товаров в регионах используются Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в целях ведения мониторинга состояния продовольственной безопасности.

1. Жергілікті атқарушы органдар өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорына қатысты есептілікті тоқсан сайын жүргізеді.
2. Аудан деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдар ауыл шаруашылығы құрылымдарынан қолда бар азық-түлік тауарлар қорлары бойынша ақпаратты жинап жыл сайын бірінші тоқсанның соңына дейін күнтізбелік 15 күн бұрын облыс деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдарға ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2016 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Облыс деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдар облыста (астанада, республикалық маңызы бар қалада) қолда бар азық-түлік тауарлар қорлары бойынша ақпаратты бірінші тоқсанның соңына дейін күнтізбелік 10 күн бұрын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2016 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Өңірлерде қолда бар азық-түлік тауарлар қорлары бойынша ақпаратты Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі азық-түлік қауіпсіздігі жағдайына қатысты мониторинг жүргізу мақсатында қолданады.